Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
AGD Rize`den Erbakan Hoca`ya Muhteşem Gece!
03 Mart 2013 Pazar 17:54:00 / Siyaset
Eski Başbakan ve Saadet Partisi Eski Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 2. yılında Anadolu Gençlik Derneği Rize Şubesi tarafından düzenlenen programda anıldı.
13:00CHP İçişleri Bakanı ve Ankara Valisini İstifaya Davet Etti10:36 31 Martta Demokrasi Zaferi Kazandık01:43 Binalar Birer Beton Yığınıdır, Aslolan İçlerindeki İnançlı İnsanlardır01:59 MHP Rize’ de sallanamaz kaya parçalarını yerinden oynatacaktır23:04 Rize İl Genel Meclisi Başkanı Türüt, Kazancı`dan Görevi Devraldı10:46 Seçimin Kaybedeni AKP Olmuştur09:04 İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, görevi devraldı09:02Arıcıoğlu: `Hiçbir Proje Belirtmeden Bir Beş Yılı Daha Devraldılar`10:36 Baharın Sonu Yazdır09:43 Mahalli İdareler Genel Seçimleri Ülkemiz ve İlimize Hayırlı Olsun12:05Herkesin Derdi ile Dertlenecek, Rize ile Bütünleşeceğiz16:25 Gazeteci Yazıcılar Muhtar Adayı00:41 Çayeli’nin görünümünü değiştirecek proje23:51 Rize’nin Bekasını Düşünen Hemşerilerimizden Destek İstiyoruz


 Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Rize Şubesi, Eski Başbakan ve Saadet Partisi Eski Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 2. yılında önceki akşam İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde“Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama” programı düzenledi.

Programa, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Rize Şube Başkanı Fahri Alkan, Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy, Gümrük ve Tekel Eski Bakanı Tuncay Mataracı, Saadet Partisi (SP) GİK Üyesi Cemil Çolak, SP Genel Merkez Rize İl Müfettişi Mehmet Akif Zerdeci, Kendirli Belde Belediye Başkanı Salih Uzun, SP Rize İl Başkan Vekili Ensar Özçelik, MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, ASKON Rize Şube Başkanı Mehmet Emin Dilsiz, Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Rize Şube Başkanı Yusuf Kocabey, Evrensel Hafızlar Derneği (EHD) Rize Şube Başkanı Ali Kalender, Saadet Partililer ve vatandaşlar katıldı.

necmettin-erbakani-anma-programi-rize.jpg

Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy ile Gümrük ve Tekel Eski Bakanı Tuncay Mataracı’nın da birer konuşma yaptığı program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması’nın ardından Anadolu Gençlik Derneği Rize Şubesi Başkanı Fahri Alkan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Rize Müftü Yusuf Karali Eğitim Merkezi Kurra-Hafızlarının okudukları Kur’an-ı Kerim ve Kasidelerin ardından Erbakan’a ait sinevizyon gösterimleri eşliğinde devam ettikten sonra yapılan dua ile sona erdi. Sinevizyon gösterimleri sırasında salonda sık sık “Mücahit Erbakan” sloganları atıldı.

necmettin-erbakani-anma-programi-rize-(11).jpg

necmettin-erbakani-anma-programi-rize-(15).jpg

Programın açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Rize Şube Başkanı Fahri Alkan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ömrünü inandığı hak davaya adamış şuurlu bir Müslüman olduğunu ifade ettiği konuşmasında şunları kaydetti: Saygıdeğer misafirler, beyefendiler, hanımefendiler ve gözbebeğimiz genç kardeşlerim; Erbakan Haftası münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz vefatının 2. yıldönümünde Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama programına hoş geldiniz. Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ömrünü inandığı hak davaya adamış şuurlu bir Müslümandır. Erbakan Hocamız, ömrünü insanlığın iki cihan saadetini sağlayacak adil bir dünyayı inşa etmek için vakfetmiştir. Bütün hayatını İslamsızlıktan dolayı harap olmuş bütün gönülleri, beldeleri İslam ile tamir ve imar etmek cihadıyla geçirmiştir. İftiraya uğramış aldırmamış, hapse atılmış yılmamış, horlanmış, yok sayılmış caymamış, o yolu yürümeye devam etmiştir. Şükrediyoruz ki vefatına kadar hep yanında olduk. Hayatı ve mücadelesi bugün yolumuzu aydınlatmaktadır. Merhum Erbakan Hoca’mızı bütün yönleri ile gelecek nesillere taşımak AGD olarak bizim en önemli görevimizdir. Hocamızın koyduğu hedeflerden milim sapmadan yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’nın kurulması için gece gündüz çalışacağız.

fahri-alkan-agd-rize-sube-baskani-necmettin-erbakani-anma-programi-rize-(2).jpg

Erbakan’ı anlamak için idealist olmak gerekir

Son günlerde zamanında Erbakan Hoca’nın aleyhine çalışanları dahil olmak üzere, bugün herkesin Erbakancı olduğunu ve medyada sütun sütun ifşaatlar yapıldığını kaydeden AGD Başkanı Alkan, “Bu insanların Erbakan Hocamızı anladığına inanmıyoruz. Keşke anlasalardı. Rahmetli Erbakan’ı anlamak herkesin harcı değildir. Bir kere Erbakan’ı anlamak için idealist olmak gerekir. Büyük idealleri olmayanlar, hayatı gündelik işlerden ibaret sayanlar ya da egoistçe sadece kendini düşünen ve ikbal peşinde olanlar, onu anlamakta zorluk çekerler. Erbakan’ı anlamak, insanlığı düşünmeyi gerektirir. Kendini değil, ülkesini, hatta dünya insanlığını düşünmeden, yeryüzünde adalet ve hakkaniyetin olması için dertlenmeyenler, onu anlayamazlar. Ve Erbakan’ı anlamak için heyecan sahibi olmak lazımdır. Heyecanı olmayan, tekdüze hayata rıza gösteren, coşku taşımayan ve ideal insanlık aşkını yaşamayanlar da onu anlayamazlar.” dedi.

erbakan-rizede-anildi.jpg

Müslüman dert yanan değil, düzelten ve tamamlayandır

Özellikle dindar camianın son zamanlarda şikayet etme hastalığına tutulduğunu ve mevcut koşullarının yetersiz olduğundan şikayet edip durarak zaman kaybetmekte olduklarına vurgu yapan Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: Bütün sıkıntı ve zorluklara rağmen mesuliyetimizin gereğini yapmak zorundayız. Yokluklar ve yoksunluklar bize engel olmamalıdır. Bizim azlıktan, yokluktan, imkansızlıklardan şikayet etme hakkımız yoktur. Bunların hepsi birer imtihandır. Ve Sünnetullah’ın bir gereğidir. Şikayet edip sızlanmak bize yakışmaz. Bizler şikayet eden değil, sorumluluk duyan ve çözüm üreten bir anlayışta olmalıyız. Unutmayalım ki Müslüman dert yanan değil, düzelten ve tamamlayandır.”

fahri-alkan-agd-rize-sube-baskani-necmettin-erbakani-anma-programi-rize-(4).jpg

Anadolu Gençlik Derneği uyarıcı ve ıslah edicidir

Anadolu Gençlik Derneği`nin karanlığa küfretmek yerine bir mum yakmak için gece gündüz çalışmakta olduğunu sözlerine ekleyen Anadolu Gençlik Derneği Rize Şubesi başkanı Fahri Alkan konuşmasını şöyle tamamladı: Anadolu Gençlik Derneği, ifsatla mücadelede öncü, uyarıcı ve ıslah edicidir. Anadolu Gençlik Derneği  her türlü tahribata karşı gençliğin oksijen çadırıdır. Bütün kardeşlerimize ulaşarak, onları Anadolu Gençliğin oksijen çadırında toplayarak, Milli Görüş davası ile tanıştırma gayesindeyiz. İçinde bulunduğumuz mart ayı içerisinde İstiklal Marşı’mızın kabulü ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anacağız ve Din-i Mubin ayaklar altına alınmasın diye bedenlerini siper eden 250 bin Çanakkale şehidine karşı sorumluluklarımızı çeşitli programlarla yerine getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle davetimize icabet edip geldiğiniz için bütün katılımcılara teşekkür ediyor, vefatının 2. Yılında Hocamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mekânın Cennet, Makamın âli olsun Hocam. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun

Bu haber 2407 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Hançeroğlu ve Karadağ Öz Gıda`da Genel Başkan Yardımcısı Seçildi
Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Hançeroğlu ile Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Sultan Murat Karadağ, sendikanın genel başkan yardımcılığına seçildi.
Yorum : 0
Magazin
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk ve Dünya Çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Cumhuriyeti`nin temellerinin atıldığı, milli hakimiyet esaslarının hakim kılındığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün yurtta olduğu gibi Rize`nin Ardeşen İlçesinde de öneminin şuuru ve idraki içerisinde bir dizi etkinlik ve törenle kutlandı.
Yorum : 0
Rizespor
Futbolu Güzelleştiren Goldür
Kulüp başkanı Hasan Kartal, yaptığı açıklamada, iyi oynadıklarını ve bunun karşılığını her maçta attıkları gollerle aldıklarını söyledi.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor `Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi` Erzurum’ da
2017 yılında başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı futbolcu olarak Çaykur Rizespor’ un bünyesine katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” ülke çapında büyüyerek devam ediyor.
Yorum : 0
Rizespor
`Önceliğim takımın başarısıdır`
Çaykur Rizespor` un gurbetçi oyuncusu Mustafa Saymak önceliğinin takımın başarısı olduğunu söyledi
Yorum : 0
Eğitim
Rüzgâr eken, fırtına biçer...
Türk Eğitim-Sen, Türkiye Kamu-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, yaptığı açıklamada, Memur-Sen`in serzenişlerine cevap verdi
Yorum : 0
Amacımız kardeşlik Ruhunu Sağlamak 23 Nisan 2019 Salı 01:25:00
CHP İçişleri Bakanı ve Ankara Valisini İstifaya Davet Etti 22 Nisan 2019 Pazartesi 13:00:00
Rizespor`a VAR Freni! 1-1 21 Nisan 2019 Pazar 18:13:00
Şehirci Trafik Sorununu Yeni başkanla Birlikte Çözeceğiz 21 Nisan 2019 Pazar 10:50:00
31 Martta Demokrasi Zaferi Kazandık 20 Nisan 2019 Cumartesi 10:36:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
`Ben Hz. İsayım` Deyip Öğrencileri Ağlatan Öğretmene Soruşturma Başlatıldı
Antalya`nın Serik ilçesinde, "Hz. İsa`nın ruhu içime girdi." deyip öğrencilerini ağlatan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.
Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu`na Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi: Umarım Artık Fark Edilir!
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun Hakkari`de şehit olan er Yener Kırıkçı`nın memleketi Ankara Çubuk`taki cenaze töreninde uğradığı linç girişimine ilişkin açıklama yaparak, "Nefret söyleminin tehlikesi umarım artık fark edilir." dedi.
Kılıçdaroğlu’na saldırıda kan donduran ifadeler: Yakın bu evi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’daki şehit cenazesi sırasında düzenlenen saldırı ile ilgili ortaya çıkan bir detay, durumun vehametini ortaya çıkardı. Polis, saldırı sonrası Kılıçdaroğlu’nu çevredeki bir eve götürdü. Saldırgan grup evin etrafını sararken görüntülerde bir kadının “Yakın o evi yakın. Yaksınlar o evi” diye bağırması akıllara Madımak katliamını getirdi.
Uçan saraydan sorda şimdi de yüzen saray  Kaynak Yeniçağ: Uçan saraydan sorda şimdi de yüzen saray
CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Tuzla’da yapımı devam eden 140 metrelik yatın Cumhurbaşkanlığı için yapıldığını öne sürdü.
FOTO GALERİ
İzlenme 3715
İzlenme 8380
İzlenme 6006
İzlenme 6779
VİDEO GALERİ
İzlenme 5799
İzlenme 6021
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi