Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
AK Parti 5 Bin Kişilik Dev Organizasyonla Seçim Startını Verdi
19 Nisan 2015 Pazar 10:34:00 / Siyaset
AK Parti Rize teşkilatı 5 bin kişinin katılımıyla Rize kapalı spor salonunda görkemli bir aday tanıtım toplantısı gerçekleşti.
10:44Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz23:18 “Tarihe Tanıklık Ediyoruz”12:41Rize MHP`yi Bağrına Bastı!14:21CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Oldu12:06Memur-Sen Rize İl Başkanı Usta, 24 Haziran Seçimlerini Değerlendirdi00:34 Oylarımızı Artırdık23:35 Yeni Bir Parti Olarak Seçimden Alnımızın Akıyla Çıktık13:05Ayyıldız’dan Seçmenlere ve Teşkilatına Teşekkür12:08Rize İçin Mücadelemiz Devam Edecek21:30Mesut Yılmaz’dan Erdoğan’a Kutlama13:47Tam Bağımsız Türkiye İçin Ölene Kadar Mücadele13:40Kazanan Türkiye Oldu13:36Rize`de Cumhurbaşkanı Adayları ve Partiler Kaç Oy Aldı?10:01 Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok

 

Program öncesinde mehteran takımı tarafından katılımcılara marş dinletisi sunuldu. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Nusret Bayraktar,  Ak Parti Rize Milletvekili Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, İl Başkanı Muhammet Avcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap salondaki bütün tribünleri dolaşarak vatandaşlara karanfil dağıttı. Ayrıca aday tanıtım programındaki tüm konuşmalar işitme engelliler için işaret diliyle anlatıldı.

 Bugüne kadar Rize’de yapılmış en görkemli ve en profesyonel organizasyonlardan bir tanesine imza Atan AK Parti Rize teşkilatının aday tanıtım programına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük Ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Milletvekili Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkına Bak, belediye başkanları, AK Parti milletvekili aday adayların tamamı, Sivil toplum kuruluşu başkanları, muhtarlar ve binlerce teşkilat mensubu katıldı.

Avcı, “Yeni Bir Türkiye Rekoruyla Birlikte Üç Adayımızı Meclise Göndereceğiz”

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Rize İl başkanı Avcı, “Böylesi disiplinli, azimli ve güçlü bir teşkilata sahip olmanın onurunu, huzurunu ve bahtiyarlığını bizlere bahşeden Allah  hamd ediyorum. 7 Haziran seçimlerini en önemli eşiklerinden birini, aday tanıtım toplantımızı icra ediyoruz. Bu toplantının akabinde yoğun biçimde seçim çalışmalarımız başlayacak. Adaylarımızı sarıp sarmalayarak milletimizle buluşmalarını sağlayacağız. Bu salonda adeta küçük bir Rize var. AK Parti ailesi olarak böylesi coşkulu bir ortamda Rize sosyolojisinin hemen her tabakasına mensup hemşerimizle adaylarımızı buluşturmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bu bahtiyarlık yoğun bir çalışma temposuyla birleşecek. AK Parti özgün değerini ortaya koyacak ve inşallah yeni bir Türkiye rekoruyla birlikte üç adayımızı da meclise göndermiş olacağız.”  dedi

Davutoğlu Rize’ye Geliyor

İl başkanı Avcı ayrıca Başbakan Davutoğlu’nun Rize’deki mitingiyle ilgili şunları söyledi; “28 Nisan günü yani 10 gün sonra sayın başbakanımızın katılımıyla AK Partinin büyük Rize mitingini icra edeceğiz. Bu salondaki coşkuyu ve heyecanı aynı disiplin ve aynı azimle birlikte Rize cumhuriyet meydanında da gerçekleştireceğiz. Ve inşallah sayın başbakanımızı buradan son derece yüksek bir motivasyonla uğurlayacağız.”

Soylu, “Bu Sadece Ak Partinin Davası Değildir”

Rize’nin her zaman büyük medeniyet mirasına ve AK Parti`ye kurulduğu günden itibaren sahip çıktığını ve hizmete destek verdiğini söyleyen AK Parti genel  başkan yardımcısı Süleyman Soylu, “Bizler yeni anayasa heyecanımızla, Türkiye`nin 2023 hedeflerine ulaşacağımıza inandığımız başkanlık sistemiyle yepyeni bir yolculuğu, yepyeni bir anlayışı başlatıyoruz. Çok çalışmalı, çok gayret göstermeliyiz. Bu, sadece AK Parti`nin davası değildir. Bu, büyük milletimizin hem geçmiş hem bugün hem de gelecek davasıdır. Eğer büyük ve özgür Türkiye istiyorsak, 28 Şubat`ın, 60 darbesinin o mefhum günlerine, koalisyonların Türkiye`ye maliyetine tekrar ülkemizi düşürmek istemiyorsak, Türkiye`de başkanlık sistemini getirebilmek için büyük gayret ortaya koymalı, her seçimden daha fazla çalışmalıyız.”

Karal, “Bizlere Güvenenleri Allah’ın İzniyle Mahcup Etmeyeceğiz”

 Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal programda yapmış olduğu konuşmada, “2001 yılından bu yana 9 seçim geçirdik. Hep beraber el ele, omuz omuza vererek başarıyla sonuçlandırdık. Türkiye’yi bir dünya ülkesi yapma yolunda hep beraber mücadele verdik, elimizi taşın altına koyduk. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde çıkmış olduğumuz bu büyük mücadeleyi kesintiye uğratmadan, Allah’ın izniyle sizlerin desteğiyle devam ettireceğiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu dümdüz ve istikametli çizginin hiçbir zaman dışına çıkmadık. 7 gün 24 saat çalıştık. Daha Rize’de yapacağımız çok şey var. Sizlerin destekleriyle 25. Dönemde yarım kalan projelerimizi tamamlayarak, Rize’mizi yeni yeni projelerle tanıştıracağız. Bize güvenenleri Allah’ın izniyle mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Ayar, “Olduğum Gibi Görünen, Göründüğüm Gibi Olan Bir Kardeşinizim”

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar konuşmasında, “Tüm teşkilatımızla birlikte görev süremiz içerisinde büyük başarılara imza attık. Rize tarihindeki bu büyük başarılara, birlikte gece gündüz çalışarak Allah’ın da bir lütfuyla muvaffak olduk. Bütün parametrelerde Rize’miz Ankara ölçeğinde hep bir numara olmuştur. Bütün bu başarıların benim için milletvekilliğinden çok daha değerli olduğunu ifade etmek istiyorum. O büyük liderin arkasında siyaset yapmanın onurunu yaşadım. 27 yıldır siyaseten teşkilatlarda görev alan bir kardeşinizim. Teşkilatlarda ne kadar başarılı olduysam milletvekili seçilirsem en az o kadar başarılı olacağıma inanıyorum. Bu vesileyle huzurunuzdayım. Mütevazi bir kişiliğim var ama bazı konular mütevazi olmayacağım. Siyaseti  iyi bilirim, teşkilatçılığı çok iyi birlim, davayı, sadakati, ahde vefayı çok iyi bilirim, ama hileyi, afra tafrayı, tefrikayı bilmem. Olduğum gibi görünen, göründüğüm gibi olan bir kardeşinizim.  Teşkilat çalışmalarımızda birlik, beraberliğe ve uyuma çok önem verdik. Milletvekili seçildikten sonra birlik beraberlik ve uyuma aynı önemi vereceğiz” sözlerine yer verdi.

Bak, “Baba Ocağımda Milletvekili Adayı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Baba ocağında milletvekili adayı olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, sözlerine şu dörtlükle başladı, “Rizelim, İşaret aldığın gün atandan, Yürüyeceksin, Millet yürüyecek arkandan, Size selam getirdim Recep Tayyip Erdoğan’dan”

Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Bak konuşmasında, “Dış işleri komisyonunda görev yaparken şunu gördük: Rize’nin evladı Recep Tayyip Erdoğan için şunu söylüyorlardı, “Recep Tayyip Erdoğan’a çok iyi bakın, O’na sadece sizin ihtiyacınız yok, bizim de ihtiyacımız var, Myanmar’ın, Filistin’in, tüm mazlumların ihtiyacı var” çünkü Recep Tayyip Erdoğan sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. Rize olarak böyle bir lideri aramızdan çıkardığımız için ne kadar gururlu olsak yetmez. Rize’nin kalkınması için, büyümesi için, kapı kapı dolaşacağız. Seçmenlerimizle kucaklaşacağız. Diyeceğiz ki biz Yeni Türkiye’yi istiyoruz, biz büyüyen Türkiye’yi istiyoruz. Oyunları bozmak için Recep Tayyip Erdoğan’a selam göndereceğiz. Diyeceğiz ki Rize seni çok seviyor, Rize seninle beraber yürüyor” ifadelerine yer verdi.

Yazıcı, “Yeni Türkiye için 7 haziran önemli”

AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı konuşmasında, “Bu aday tanıtımı Türkiye’nin 2023 vizyonuna varma yolunda çizdiğimiz perspektifin gerçekleşmesi bakımından önemli bir dönemeç taşıdır. Rizeli her zaman vatanseverliğiyle, dikleşmeden dik duruşuyla hep milletten yana, vatandan yana, iş yapandan yana olmuştur. Her şey Türkiye için diyerek 14 ağustos 2001 de Türk siyasi hayatında varlığımızı tescil ettirdik her şey Türkiye için diyen AK Parti kadrolarını aziz milletimiz 3 Kasım 2002 de yetkiyle donattı, iktidara getirdi, sorumluluğu yükledi.  Milletimiz boşuna iş yapmaz. İş yapacak olana bakar. Vizyonu olana bakar. Hizmet aşkıyla dolu olana bakar ve tercihini öyle kullanır. Aziz milletimiz 7 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin kazanımlarını unutmayacak. Türkiye’nin 2023 vizyonu değerlendirecek ve onu gerçekleştirecek kadrolara daha güçlü bir şekilde destek verecektir. Bu seçim önemli. Sadece Rize için değil bütün Türkiye için önemli. Türkiye’nin sistem sorunu vardır. Bu sorunu aşabilmek için anayasayı değiştirecek bir güce ve imkâna kavuşması gerekir.”

Bayraktar “Yeni Arkadaşlarımız hizmete devam  edecektir”

AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, “Uzun yıllar süren çalışmalar sonucu 3 dönem parlamentodaki hayatımızı şölen ve bayram havası içerisinde yeni gelen ekiplere görevimizi devretmenin arifesinde bulunuyoruz. Bize bu imkânı bahşeden milletimize ve hemşerilerimize sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz. Yaptığımız uyumlu çalışmalar neticesinde Cumhuriyet tarihimizin en büyük projelerinin ilimize gelmesi sağlanmıştır. Yeni gelen kardeşlerimizin bütün güçleriyle çalışacaklarına ve bu çalışmalarında başarılı olacaklarına inanıyorum. Şu an içerisinde olduğumuz kapalı spor salonunun hizmete kazandırılması yapılan çalışmaların sadece bir tanesidir. Ovit Tüneli ve onun bağlantısı olduğu lojistik merkez, güney çevre yolu, salaha tüneli, yeşil yol ve uluslar arası hava taşımacılığı ve bölgenin kalkınmasının lokomotifi olacak havaalanı gibi, üniversite gibi çalışmalar bu güne kadar bu noktaya gelmiş bulundu. Bu güne kadar emeği ve katkısı olan tüm kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber 1077 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Belediyesi
15 Temmuz’un 2. Yılında Çayeli’nde Anma Etkinlikleri Düzenlendi
Çayeli Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun katılım göstererek demokrasi nöbeti tuttu.
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor’dan Kartallara Göz Altı
Çaykur Rizespor Beşiktaş’ ın Yıldızları Love, Mustafa, Mitroviç ve Orkun ile ilgileniyor.
Yorum : 0
Rizespor
Renato Santos Geliyor
Çaykur Rizespor, Boavista forması giyen 26 yaşındaki kanat oyuncusu ile anlaşma sağladı. Hücum hattının her bölgesine görev yapabilen Santos, müthiş top tekniği ve kolay adam geçmesiyle tanınıyor.
Yorum : 0
Rize Haber
Rize- Artvin Havalimanı`nda Pist Dolgusuna Geçildi
RİZE`nin Pazar ilçesi Yeşilköy mevkiinde, Türkiye`nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı Rize- Artvin Havalimanı`nda, çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.
Yorum : 0
Magazin
Ve Rize’de Beklenen Düğün gerçekleşti.
Rize’nin en renkli simalarından biri olarak bilinen ve tanınan, Rize’de derin siyasetin konuşulduğu her detaydan bilgi sahibi olan yılların esnafı Akademi Kitabevinin sahibi aynı zamanda Rize Belediye Meclis Üyesi Dursun Bilgili’den Rize eğitim, siyaset ve ticaret camiasının yıllardır beklediği o güzel haber nihayet geldi.
Yorum : 0
Siyaset
Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle basın açıklaması yaptı.
Yorum : 1
Rize’ye Gelenin Ayakları Titreyecek! 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:38:00
Başkan Kasap: “Ülkemizin Birliğini Yerle Bir Etmek İstediler” 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:23:00
Rizespor Alt Yapıya Yeni Yüzler 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:13:00
Rize’ye Milli Kaleci! 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:09:00
Çaykur Rizespor, Ligde Kalıcı Olmayı Hedefliyor 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:06:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
 Devlet teşkilatında yeniden yapılanma
Seçim bitti ama asıl iş yeni başlıyor. 24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni bir döneme girdik. Devlet Teşkilatında yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Dünya da yaşanan gelişmelere paralel olarak böyle bir yapılanma gereklilik halini aldı. Dünya endüstri 4.0`ı yaşıyor. Hibrit savaşı yaşıyor. Küresel rekabet ve teknolojik gelişmeler yeni devlet yapılanmalarını ve yeni stratejileri zorunlu kılıyor. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Ortadoğu yeni bir döneme giriyor. Dünya yeni bir döneme gidiyor ve büyük bir rekabete sahne oluyor.
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
FOTO GALERİ
İzlenme 3481
İzlenme 8122
İzlenme 5795
İzlenme 6547
VİDEO GALERİ
İzlenme 5427
İzlenme 5651
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu