Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
AK Parti 5 Bin Kişilik Dev Organizasyonla Seçim Startını Verdi
19 Nisan 2015 Pazar 10:34:00 / Siyaset
AK Parti Rize teşkilatı 5 bin kişinin katılımıyla Rize kapalı spor salonunda görkemli bir aday tanıtım toplantısı gerçekleşti.
00:59Arakan’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz19:32AK Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi10:48Yeni Ekmek Fiyatı Vatandaşa Zulümdür23:01Ak Parti Rize`de Merkez İlçe Adayı da Başkanı da Değişiyor00:45CHP Rize İl Başkanı Rakıcı`dan, `Baskıcı ve Zorba Rejim` Vurgusu16:43Ovit Tüneli Dünyanın En Uzun Çift Tüp Üçüncü Tüneli01:07Erdoğan’dan Karavin Ailesine Taziye Ziyareti02:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de Markete Girdi, Alışveriş Yaptı11:01Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayder Ve Uzungöl Açıklaması10:59Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız10:58Cumhurbaşkanı Erdoğan Ovit Tüneli`nde İncelemelerde Bulundu18:40Erdoğan, Rize Havalimanı Deniz Dolgu Sahasında İncelemelerde Bulundu18:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de İncelemede Bulundu14:40Rize’de Sitem Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bekaroğlu’ndan Sitem

 

Program öncesinde mehteran takımı tarafından katılımcılara marş dinletisi sunuldu. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Nusret Bayraktar,  Ak Parti Rize Milletvekili Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, İl Başkanı Muhammet Avcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap salondaki bütün tribünleri dolaşarak vatandaşlara karanfil dağıttı. Ayrıca aday tanıtım programındaki tüm konuşmalar işitme engelliler için işaret diliyle anlatıldı.

 Bugüne kadar Rize’de yapılmış en görkemli ve en profesyonel organizasyonlardan bir tanesine imza Atan AK Parti Rize teşkilatının aday tanıtım programına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük Ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Milletvekili Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkına Bak, belediye başkanları, AK Parti milletvekili aday adayların tamamı, Sivil toplum kuruluşu başkanları, muhtarlar ve binlerce teşkilat mensubu katıldı.

Avcı, “Yeni Bir Türkiye Rekoruyla Birlikte Üç Adayımızı Meclise Göndereceğiz”

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Rize İl başkanı Avcı, “Böylesi disiplinli, azimli ve güçlü bir teşkilata sahip olmanın onurunu, huzurunu ve bahtiyarlığını bizlere bahşeden Allah  hamd ediyorum. 7 Haziran seçimlerini en önemli eşiklerinden birini, aday tanıtım toplantımızı icra ediyoruz. Bu toplantının akabinde yoğun biçimde seçim çalışmalarımız başlayacak. Adaylarımızı sarıp sarmalayarak milletimizle buluşmalarını sağlayacağız. Bu salonda adeta küçük bir Rize var. AK Parti ailesi olarak böylesi coşkulu bir ortamda Rize sosyolojisinin hemen her tabakasına mensup hemşerimizle adaylarımızı buluşturmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bu bahtiyarlık yoğun bir çalışma temposuyla birleşecek. AK Parti özgün değerini ortaya koyacak ve inşallah yeni bir Türkiye rekoruyla birlikte üç adayımızı da meclise göndermiş olacağız.”  dedi

Davutoğlu Rize’ye Geliyor

İl başkanı Avcı ayrıca Başbakan Davutoğlu’nun Rize’deki mitingiyle ilgili şunları söyledi; “28 Nisan günü yani 10 gün sonra sayın başbakanımızın katılımıyla AK Partinin büyük Rize mitingini icra edeceğiz. Bu salondaki coşkuyu ve heyecanı aynı disiplin ve aynı azimle birlikte Rize cumhuriyet meydanında da gerçekleştireceğiz. Ve inşallah sayın başbakanımızı buradan son derece yüksek bir motivasyonla uğurlayacağız.”

Soylu, “Bu Sadece Ak Partinin Davası Değildir”

Rize’nin her zaman büyük medeniyet mirasına ve AK Parti`ye kurulduğu günden itibaren sahip çıktığını ve hizmete destek verdiğini söyleyen AK Parti genel  başkan yardımcısı Süleyman Soylu, “Bizler yeni anayasa heyecanımızla, Türkiye`nin 2023 hedeflerine ulaşacağımıza inandığımız başkanlık sistemiyle yepyeni bir yolculuğu, yepyeni bir anlayışı başlatıyoruz. Çok çalışmalı, çok gayret göstermeliyiz. Bu, sadece AK Parti`nin davası değildir. Bu, büyük milletimizin hem geçmiş hem bugün hem de gelecek davasıdır. Eğer büyük ve özgür Türkiye istiyorsak, 28 Şubat`ın, 60 darbesinin o mefhum günlerine, koalisyonların Türkiye`ye maliyetine tekrar ülkemizi düşürmek istemiyorsak, Türkiye`de başkanlık sistemini getirebilmek için büyük gayret ortaya koymalı, her seçimden daha fazla çalışmalıyız.”

Karal, “Bizlere Güvenenleri Allah’ın İzniyle Mahcup Etmeyeceğiz”

 Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal programda yapmış olduğu konuşmada, “2001 yılından bu yana 9 seçim geçirdik. Hep beraber el ele, omuz omuza vererek başarıyla sonuçlandırdık. Türkiye’yi bir dünya ülkesi yapma yolunda hep beraber mücadele verdik, elimizi taşın altına koyduk. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde çıkmış olduğumuz bu büyük mücadeleyi kesintiye uğratmadan, Allah’ın izniyle sizlerin desteğiyle devam ettireceğiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu dümdüz ve istikametli çizginin hiçbir zaman dışına çıkmadık. 7 gün 24 saat çalıştık. Daha Rize’de yapacağımız çok şey var. Sizlerin destekleriyle 25. Dönemde yarım kalan projelerimizi tamamlayarak, Rize’mizi yeni yeni projelerle tanıştıracağız. Bize güvenenleri Allah’ın izniyle mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Ayar, “Olduğum Gibi Görünen, Göründüğüm Gibi Olan Bir Kardeşinizim”

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar konuşmasında, “Tüm teşkilatımızla birlikte görev süremiz içerisinde büyük başarılara imza attık. Rize tarihindeki bu büyük başarılara, birlikte gece gündüz çalışarak Allah’ın da bir lütfuyla muvaffak olduk. Bütün parametrelerde Rize’miz Ankara ölçeğinde hep bir numara olmuştur. Bütün bu başarıların benim için milletvekilliğinden çok daha değerli olduğunu ifade etmek istiyorum. O büyük liderin arkasında siyaset yapmanın onurunu yaşadım. 27 yıldır siyaseten teşkilatlarda görev alan bir kardeşinizim. Teşkilatlarda ne kadar başarılı olduysam milletvekili seçilirsem en az o kadar başarılı olacağıma inanıyorum. Bu vesileyle huzurunuzdayım. Mütevazi bir kişiliğim var ama bazı konular mütevazi olmayacağım. Siyaseti  iyi bilirim, teşkilatçılığı çok iyi birlim, davayı, sadakati, ahde vefayı çok iyi bilirim, ama hileyi, afra tafrayı, tefrikayı bilmem. Olduğum gibi görünen, göründüğüm gibi olan bir kardeşinizim.  Teşkilat çalışmalarımızda birlik, beraberliğe ve uyuma çok önem verdik. Milletvekili seçildikten sonra birlik beraberlik ve uyuma aynı önemi vereceğiz” sözlerine yer verdi.

Bak, “Baba Ocağımda Milletvekili Adayı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Baba ocağında milletvekili adayı olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, sözlerine şu dörtlükle başladı, “Rizelim, İşaret aldığın gün atandan, Yürüyeceksin, Millet yürüyecek arkandan, Size selam getirdim Recep Tayyip Erdoğan’dan”

Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Bak konuşmasında, “Dış işleri komisyonunda görev yaparken şunu gördük: Rize’nin evladı Recep Tayyip Erdoğan için şunu söylüyorlardı, “Recep Tayyip Erdoğan’a çok iyi bakın, O’na sadece sizin ihtiyacınız yok, bizim de ihtiyacımız var, Myanmar’ın, Filistin’in, tüm mazlumların ihtiyacı var” çünkü Recep Tayyip Erdoğan sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. Rize olarak böyle bir lideri aramızdan çıkardığımız için ne kadar gururlu olsak yetmez. Rize’nin kalkınması için, büyümesi için, kapı kapı dolaşacağız. Seçmenlerimizle kucaklaşacağız. Diyeceğiz ki biz Yeni Türkiye’yi istiyoruz, biz büyüyen Türkiye’yi istiyoruz. Oyunları bozmak için Recep Tayyip Erdoğan’a selam göndereceğiz. Diyeceğiz ki Rize seni çok seviyor, Rize seninle beraber yürüyor” ifadelerine yer verdi.

Yazıcı, “Yeni Türkiye için 7 haziran önemli”

AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı konuşmasında, “Bu aday tanıtımı Türkiye’nin 2023 vizyonuna varma yolunda çizdiğimiz perspektifin gerçekleşmesi bakımından önemli bir dönemeç taşıdır. Rizeli her zaman vatanseverliğiyle, dikleşmeden dik duruşuyla hep milletten yana, vatandan yana, iş yapandan yana olmuştur. Her şey Türkiye için diyerek 14 ağustos 2001 de Türk siyasi hayatında varlığımızı tescil ettirdik her şey Türkiye için diyen AK Parti kadrolarını aziz milletimiz 3 Kasım 2002 de yetkiyle donattı, iktidara getirdi, sorumluluğu yükledi.  Milletimiz boşuna iş yapmaz. İş yapacak olana bakar. Vizyonu olana bakar. Hizmet aşkıyla dolu olana bakar ve tercihini öyle kullanır. Aziz milletimiz 7 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin kazanımlarını unutmayacak. Türkiye’nin 2023 vizyonu değerlendirecek ve onu gerçekleştirecek kadrolara daha güçlü bir şekilde destek verecektir. Bu seçim önemli. Sadece Rize için değil bütün Türkiye için önemli. Türkiye’nin sistem sorunu vardır. Bu sorunu aşabilmek için anayasayı değiştirecek bir güce ve imkâna kavuşması gerekir.”

Bayraktar “Yeni Arkadaşlarımız hizmete devam  edecektir”

AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, “Uzun yıllar süren çalışmalar sonucu 3 dönem parlamentodaki hayatımızı şölen ve bayram havası içerisinde yeni gelen ekiplere görevimizi devretmenin arifesinde bulunuyoruz. Bize bu imkânı bahşeden milletimize ve hemşerilerimize sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz. Yaptığımız uyumlu çalışmalar neticesinde Cumhuriyet tarihimizin en büyük projelerinin ilimize gelmesi sağlanmıştır. Yeni gelen kardeşlerimizin bütün güçleriyle çalışacaklarına ve bu çalışmalarında başarılı olacaklarına inanıyorum. Şu an içerisinde olduğumuz kapalı spor salonunun hizmete kazandırılması yapılan çalışmaların sadece bir tanesidir. Ovit Tüneli ve onun bağlantısı olduğu lojistik merkez, güney çevre yolu, salaha tüneli, yeşil yol ve uluslar arası hava taşımacılığı ve bölgenin kalkınmasının lokomotifi olacak havaalanı gibi, üniversite gibi çalışmalar bu güne kadar bu noktaya gelmiş bulundu. Bu güne kadar emeği ve katkısı olan tüm kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber 1029 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 2
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3398
İzlenme 8047
İzlenme 5728
İzlenme 6487
VİDEO GALERİ
İzlenme 5352
İzlenme 5585
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu