Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
AK Parti 5 Bin Kişilik Dev Organizasyonla Seçim Startını Verdi
19 Nisan 2015 Pazar 10:34:00 / Siyaset
AK Parti Rize teşkilatı 5 bin kişinin katılımıyla Rize kapalı spor salonunda görkemli bir aday tanıtım toplantısı gerçekleşti.
21:23MHP Rize İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi09:55MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur09:51 Belediye Başkanı Rize’ nin İçinden Olmalı12:03Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası Kaynak Yeniçağ: Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası 11:56Avrupa’da büyük buluşma12:31Akşener`den çarpıcı açıklamalar Kaynak Yeniçağ: Akşener`den çarpıcı açıklamalar 12:22 Amacımız Toplumsal Uzlaşıyı Sağlamak01:30MHP’de ŞOK. Rize’de 40 Yıllık MHP’li Partisinden istifa Etti.13:48Saadet lideri Temel Karamollaoğlu`nun dediğine gelindi11:04Suriyeli` ye Varda Rizeli` ye yokmu?23:28 İYİ Parti’ ye Bayan İl Başkanı15:44 STK lardan Başkan Alim’e Tebrik Ziyaret11:43 Müsiad Yeni Başkanın Profilini Çıkardı23:48Osman Keser işi elini yüzüne bulaştırdı

 

Program öncesinde mehteran takımı tarafından katılımcılara marş dinletisi sunuldu. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Nusret Bayraktar,  Ak Parti Rize Milletvekili Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, İl Başkanı Muhammet Avcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap salondaki bütün tribünleri dolaşarak vatandaşlara karanfil dağıttı. Ayrıca aday tanıtım programındaki tüm konuşmalar işitme engelliler için işaret diliyle anlatıldı.

 Bugüne kadar Rize’de yapılmış en görkemli ve en profesyonel organizasyonlardan bir tanesine imza Atan AK Parti Rize teşkilatının aday tanıtım programına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük Ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Milletvekili Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkına Bak, belediye başkanları, AK Parti milletvekili aday adayların tamamı, Sivil toplum kuruluşu başkanları, muhtarlar ve binlerce teşkilat mensubu katıldı.

Avcı, “Yeni Bir Türkiye Rekoruyla Birlikte Üç Adayımızı Meclise Göndereceğiz”

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Rize İl başkanı Avcı, “Böylesi disiplinli, azimli ve güçlü bir teşkilata sahip olmanın onurunu, huzurunu ve bahtiyarlığını bizlere bahşeden Allah  hamd ediyorum. 7 Haziran seçimlerini en önemli eşiklerinden birini, aday tanıtım toplantımızı icra ediyoruz. Bu toplantının akabinde yoğun biçimde seçim çalışmalarımız başlayacak. Adaylarımızı sarıp sarmalayarak milletimizle buluşmalarını sağlayacağız. Bu salonda adeta küçük bir Rize var. AK Parti ailesi olarak böylesi coşkulu bir ortamda Rize sosyolojisinin hemen her tabakasına mensup hemşerimizle adaylarımızı buluşturmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bu bahtiyarlık yoğun bir çalışma temposuyla birleşecek. AK Parti özgün değerini ortaya koyacak ve inşallah yeni bir Türkiye rekoruyla birlikte üç adayımızı da meclise göndermiş olacağız.”  dedi

Davutoğlu Rize’ye Geliyor

İl başkanı Avcı ayrıca Başbakan Davutoğlu’nun Rize’deki mitingiyle ilgili şunları söyledi; “28 Nisan günü yani 10 gün sonra sayın başbakanımızın katılımıyla AK Partinin büyük Rize mitingini icra edeceğiz. Bu salondaki coşkuyu ve heyecanı aynı disiplin ve aynı azimle birlikte Rize cumhuriyet meydanında da gerçekleştireceğiz. Ve inşallah sayın başbakanımızı buradan son derece yüksek bir motivasyonla uğurlayacağız.”

Soylu, “Bu Sadece Ak Partinin Davası Değildir”

Rize’nin her zaman büyük medeniyet mirasına ve AK Parti`ye kurulduğu günden itibaren sahip çıktığını ve hizmete destek verdiğini söyleyen AK Parti genel  başkan yardımcısı Süleyman Soylu, “Bizler yeni anayasa heyecanımızla, Türkiye`nin 2023 hedeflerine ulaşacağımıza inandığımız başkanlık sistemiyle yepyeni bir yolculuğu, yepyeni bir anlayışı başlatıyoruz. Çok çalışmalı, çok gayret göstermeliyiz. Bu, sadece AK Parti`nin davası değildir. Bu, büyük milletimizin hem geçmiş hem bugün hem de gelecek davasıdır. Eğer büyük ve özgür Türkiye istiyorsak, 28 Şubat`ın, 60 darbesinin o mefhum günlerine, koalisyonların Türkiye`ye maliyetine tekrar ülkemizi düşürmek istemiyorsak, Türkiye`de başkanlık sistemini getirebilmek için büyük gayret ortaya koymalı, her seçimden daha fazla çalışmalıyız.”

Karal, “Bizlere Güvenenleri Allah’ın İzniyle Mahcup Etmeyeceğiz”

 Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal programda yapmış olduğu konuşmada, “2001 yılından bu yana 9 seçim geçirdik. Hep beraber el ele, omuz omuza vererek başarıyla sonuçlandırdık. Türkiye’yi bir dünya ülkesi yapma yolunda hep beraber mücadele verdik, elimizi taşın altına koyduk. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde çıkmış olduğumuz bu büyük mücadeleyi kesintiye uğratmadan, Allah’ın izniyle sizlerin desteğiyle devam ettireceğiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu dümdüz ve istikametli çizginin hiçbir zaman dışına çıkmadık. 7 gün 24 saat çalıştık. Daha Rize’de yapacağımız çok şey var. Sizlerin destekleriyle 25. Dönemde yarım kalan projelerimizi tamamlayarak, Rize’mizi yeni yeni projelerle tanıştıracağız. Bize güvenenleri Allah’ın izniyle mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Ayar, “Olduğum Gibi Görünen, Göründüğüm Gibi Olan Bir Kardeşinizim”

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hikmet Ayar konuşmasında, “Tüm teşkilatımızla birlikte görev süremiz içerisinde büyük başarılara imza attık. Rize tarihindeki bu büyük başarılara, birlikte gece gündüz çalışarak Allah’ın da bir lütfuyla muvaffak olduk. Bütün parametrelerde Rize’miz Ankara ölçeğinde hep bir numara olmuştur. Bütün bu başarıların benim için milletvekilliğinden çok daha değerli olduğunu ifade etmek istiyorum. O büyük liderin arkasında siyaset yapmanın onurunu yaşadım. 27 yıldır siyaseten teşkilatlarda görev alan bir kardeşinizim. Teşkilatlarda ne kadar başarılı olduysam milletvekili seçilirsem en az o kadar başarılı olacağıma inanıyorum. Bu vesileyle huzurunuzdayım. Mütevazi bir kişiliğim var ama bazı konular mütevazi olmayacağım. Siyaseti  iyi bilirim, teşkilatçılığı çok iyi birlim, davayı, sadakati, ahde vefayı çok iyi bilirim, ama hileyi, afra tafrayı, tefrikayı bilmem. Olduğum gibi görünen, göründüğüm gibi olan bir kardeşinizim.  Teşkilat çalışmalarımızda birlik, beraberliğe ve uyuma çok önem verdik. Milletvekili seçildikten sonra birlik beraberlik ve uyuma aynı önemi vereceğiz” sözlerine yer verdi.

Bak, “Baba Ocağımda Milletvekili Adayı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Baba ocağında milletvekili adayı olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, sözlerine şu dörtlükle başladı, “Rizelim, İşaret aldığın gün atandan, Yürüyeceksin, Millet yürüyecek arkandan, Size selam getirdim Recep Tayyip Erdoğan’dan”

Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Bak konuşmasında, “Dış işleri komisyonunda görev yaparken şunu gördük: Rize’nin evladı Recep Tayyip Erdoğan için şunu söylüyorlardı, “Recep Tayyip Erdoğan’a çok iyi bakın, O’na sadece sizin ihtiyacınız yok, bizim de ihtiyacımız var, Myanmar’ın, Filistin’in, tüm mazlumların ihtiyacı var” çünkü Recep Tayyip Erdoğan sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. Rize olarak böyle bir lideri aramızdan çıkardığımız için ne kadar gururlu olsak yetmez. Rize’nin kalkınması için, büyümesi için, kapı kapı dolaşacağız. Seçmenlerimizle kucaklaşacağız. Diyeceğiz ki biz Yeni Türkiye’yi istiyoruz, biz büyüyen Türkiye’yi istiyoruz. Oyunları bozmak için Recep Tayyip Erdoğan’a selam göndereceğiz. Diyeceğiz ki Rize seni çok seviyor, Rize seninle beraber yürüyor” ifadelerine yer verdi.

Yazıcı, “Yeni Türkiye için 7 haziran önemli”

AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı konuşmasında, “Bu aday tanıtımı Türkiye’nin 2023 vizyonuna varma yolunda çizdiğimiz perspektifin gerçekleşmesi bakımından önemli bir dönemeç taşıdır. Rizeli her zaman vatanseverliğiyle, dikleşmeden dik duruşuyla hep milletten yana, vatandan yana, iş yapandan yana olmuştur. Her şey Türkiye için diyerek 14 ağustos 2001 de Türk siyasi hayatında varlığımızı tescil ettirdik her şey Türkiye için diyen AK Parti kadrolarını aziz milletimiz 3 Kasım 2002 de yetkiyle donattı, iktidara getirdi, sorumluluğu yükledi.  Milletimiz boşuna iş yapmaz. İş yapacak olana bakar. Vizyonu olana bakar. Hizmet aşkıyla dolu olana bakar ve tercihini öyle kullanır. Aziz milletimiz 7 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin kazanımlarını unutmayacak. Türkiye’nin 2023 vizyonu değerlendirecek ve onu gerçekleştirecek kadrolara daha güçlü bir şekilde destek verecektir. Bu seçim önemli. Sadece Rize için değil bütün Türkiye için önemli. Türkiye’nin sistem sorunu vardır. Bu sorunu aşabilmek için anayasayı değiştirecek bir güce ve imkâna kavuşması gerekir.”

Bayraktar “Yeni Arkadaşlarımız hizmete devam  edecektir”

AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, “Uzun yıllar süren çalışmalar sonucu 3 dönem parlamentodaki hayatımızı şölen ve bayram havası içerisinde yeni gelen ekiplere görevimizi devretmenin arifesinde bulunuyoruz. Bize bu imkânı bahşeden milletimize ve hemşerilerimize sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz. Yaptığımız uyumlu çalışmalar neticesinde Cumhuriyet tarihimizin en büyük projelerinin ilimize gelmesi sağlanmıştır. Yeni gelen kardeşlerimizin bütün güçleriyle çalışacaklarına ve bu çalışmalarında başarılı olacaklarına inanıyorum. Şu an içerisinde olduğumuz kapalı spor salonunun hizmete kazandırılması yapılan çalışmaların sadece bir tanesidir. Ovit Tüneli ve onun bağlantısı olduğu lojistik merkez, güney çevre yolu, salaha tüneli, yeşil yol ve uluslar arası hava taşımacılığı ve bölgenin kalkınmasının lokomotifi olacak havaalanı gibi, üniversite gibi çalışmalar bu güne kadar bu noktaya gelmiş bulundu. Bu güne kadar emeği ve katkısı olan tüm kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber 1137 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Magazin
PTT`nin Kuruluşunun 178. Yıl Dönümü Rize`de Kutlandı
PTT`nin kuruluşunun 178. yıl dönümü Rize`de çeşitli etkinliklerle kutlandı. PTT Rize Başmüdürü Hızır Nur, düzenlediği basın toplantısında, teşkilatın 178. yıl dönümünü kutladıklarını söyledi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Deplasmanda Galip 26-27
Pazarspor’un sultanları deplasmanda oynadığı müsabakada Yalıkavak’ı 26-27’lik skor ile yendi.
Yorum : 0
Rizespor
Hakkımı Yedirmeyeceğiz
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor`un kulüp basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, 9. haftada Atiker Konyaspor`u konuk ettikleri maçta yaşanan gerginliğe ilişkin, rakip takım oyuncusu Uğur Demirok hakkında Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) şikayette bulunduklarını söyledi.
Yorum : 0
Magazin
Müftü Çelik’in Annesi Dualaral Yâd Edildi.
Güneysu İlçe Müftüsü Abdülkerim ÇELİK`in merhume annesinin 1. ölüm yıl dönümü münasebeti ile Selamet köyü Merkez Camii’nde Program düzenlendi.
Yorum : 0
Magazin
Ankara’dan 85 Yaşında Hasta Yatağından Kalkarak Yüce’yi Ziyarete Geldi
İkinci defa, Çaykur YK Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne getirilen, DOKAP eski Başkanı Ekrem YÜCE’ye karşı olan sevgisi yaşlılık ve hastalık dinlemedi.
Yorum : 0
Rizespor
Kazanabileceğimiz Maçı Kazanamadık
Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında Çaykur Rizespor evinde Atiker Konyaspor ile karşı karşıya geldi. 1-1’lik beraberlikle tamamlanan karşılaşmadan bir puanla ayrılan Çaykur Rizespor’ da Teknik Direktör Okan Buruk, kaçan galibiyete yandı.
Yorum : 0
Vedat Muriç:” Olayları Uğur Sabote Etti” 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:57:00
Bu Maçı Kazanmalıydık 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:55:00
REVAK Standına Büyük İlgi 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:50:00
Kadınlar Hentbol Süper Lig ekibi Pazarspor kaza geçirdi: 14 yaralı 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:28:00
U21 hem dörtledi, hem lidere ilk çelmeyi taktı 22 Ekim 2018 Pazartesi 01:04:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Ekmekte zam tartışması! Üretim 1 hafta içinde durabilir
Fırıncılar 250 gram ekmeğin 1.25 TL`den satılmaya devam etmesi halinde üretimin durabileceği konusunda uyarıyor. Bu fiyatın sürdürülebilir olmadığını anlatan fırıncılar, "Bizim amortisman, çalışan tazminatlar, lojistik gibi masraflar hariç maliyetimiz 1.25 TL. 1 hafta içinde ekmek üretimi durabilir" diyor.
Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!  Kaynak Yeniçağ: Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!
TÜİK`in verilerine göre, tarım arazilerinin kapladığı alan Türkiye’de 1992 yılında toplam 27,6 milyon hektar iken, 2017 yılında 23,4 milyon hektara geriledi. 25 yılda yaklaşık 4 milyon hektar yani yaklaşık Konya ili büyüklüğünde tarım arazisi kaybedildi.
Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi  Kaynak Yeniçağ: Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer konsolosluktan ayrıldı.
MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Pakdemirli`nin fındık ile ilgili açıklama yapmamasına sert tepki gösterdi. Bakan Pakdemirli`nin "TMO`nun bugün mısır alımına başlandığı" açıklamasına MHP`li vekil Enginyurt, "Sayın Tarım Bakanı,TMO ne zaman fındık alımına başlayacak? Fındık üreticisini delirtmeyin. Siyasi bedeli ağır olur." dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3560
İzlenme 8217
İzlenme 5878
İzlenme 6627
VİDEO GALERİ
İzlenme 5497
İzlenme 5718
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu