Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Alper Taş: Bahçeli’nin Lütfu
21 Ekim 2016 Cuma 16:31:00 / Siyaset
ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Rize’de partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı.
12:03Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası Kaynak Yeniçağ: Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası 11:56Avrupa’da büyük buluşma12:31Akşener`den çarpıcı açıklamalar Kaynak Yeniçağ: Akşener`den çarpıcı açıklamalar 12:22 Amacımız Toplumsal Uzlaşıyı Sağlamak01:30MHP’de ŞOK. Rize’de 40 Yıllık MHP’li Partisinden istifa Etti.13:48Saadet lideri Temel Karamollaoğlu`nun dediğine gelindi11:04Suriyeli` ye Varda Rizeli` ye yokmu?23:28 İYİ Parti’ ye Bayan İl Başkanı15:44 STK lardan Başkan Alim’e Tebrik Ziyaret11:43 Müsiad Yeni Başkanın Profilini Çıkardı23:48Osman Keser işi elini yüzüne bulaştırdı11:05 Mesut Yılmaz`ın amcasına yazdığı mektubu paylaştı22:01Rize’deki tahkimatsız deniz dolgusuna Bakan ne diyor?10:21Rizeli vekilin evine silahlı ve maskeli kişiler girmeye çalıştı


 

 

Rize’de yapılacak olan Havalimanı ile bölgede meydana gelen sel ve heyelanlara ilişkin İl Başkanı Recep Memişoğlu ile birlikte açıklamalar yapan ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, ülke gündemine ilişkin sorulara da cevap verdi.

7 Haziran’da noktalanan başkanlık tartışmalarının 15 Temmuz sonrası yeniden gündeme gelmesini nasıl değerlendirdiği, bunu da Allah’ın bir lütfu olarak değerlendirmek gerekir mi? şeklindeki soruya Taş, “Allah’ın değil, Devlet Bahçeli’nin lütfu olarak değerlendirmek gerekir. Çünkü, bitmiş bir tartışmayı Devlet Bahçeli yeniden başlatmıştır.” diye cevap verdi.

7 Haziran sonrası yasal koalisyonun kurulmasını Devlet Bahçeli’nin engellediğini ve Tayyip Erdoğan’la Devlet Bahçeli arasında örtülü bir koalisyon kurulduğunu belirten Taş, ÖDP’nin başkanlık sistemi istemediğini, demokratikleştirilmiş parlamenter sistemden yana olduklarını söyledi. ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, siyasi partiler yasası, seçim yasası ve yüzde 10 barajının kaldırılarak, eşit koşullarda seçim yapılması gerektiğini dile getirdi.

CUMHURBAŞKANININ KADINLARA YAPTIĞI HAKARETİ PROTESTO EDİYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Trabzon havalimanında yaptığı konuşmada sarfettiği “Öleceksek adam gibi ölelim” sözünü hatırlatan Taş, “15 Temmuz’da tankların karşısına dikilen bunca kadın varken, kadınlara böylesine hakaret eden bu sözleri protesto ediyorum. Böyle ciinsiyetçi dili ve ifadeleri kabul etmek mümkün değil.” diye konuştu. Yine o konuşmada Cumhurbaşkanı’nın, kalabalığın “Ermeni p.. leri durduramaz bizleri” şeklinde slogan atmasına hiçbir müdahalede bulunmadığını belirten Taş, cinsiyetçi ifadeleri, kadının aşağılanmasını, ırkçı nefret söylemlerini protesto ettiğini söyledi.

FETÖ İLE ERDOĞAN’IN KAVGASI, HALİFE KİM OLACAK KAVGASIDIR

FETÖ ile Tayyip Erdoğan’ın her şeyi birlikte yaptıklarını, bir tarafın kendisini bu işten “kandırıldık” diyerek kurtaramayacağını ifade eden Taş, “Ne yaptılarsa birlikte yaptılar. Bunların kavgası halife kim olacak kavgasıdır. Bunların kavgası, iktidarı kim daha fazla kullanacak kavgasıdır. Türkiye’yi 15 Temmuz sürecine taşıyan, siyasal islamcıların bu dansıdır” dedi.

HAVALİMANI SORULARI

Yapılması planlanan Rize-Artvin Havalimanına ilişkin açıklamalarda bulunan ÖDP genel Başkanı Alper Taş, ÖDP olarak her türlü insan etkinliğinde doğal çevre ve insan sağlığının gözetilmesi gerektiğini belirterek, iktadara şu soruları yöneltti:

1. Yapılması planlanan Rize Havalimanına yaklaşık 91 km. uzaklıkta Batum Havalimanı, 104 km. uzaklıkta Trabzon Havalimanı bulunmakta iken, yeni bir havalimanı gerçekten ihtiyaç mıdır? Bu havalimanının yapılması çok mu gereklidir?

2. Kullanım ömrü bakımından 25 yıl ömür biçilen bu yatırımı yapmaktaki ısrar nedir?

3. Ağır tonajlı uçakların da inebileceği kadar büyük ve kapsamlı bir havalimanı yalnızca sivil ihtiyaçlar için mi tasarlanmaktadır, yoksa askeri bir amaç da hedeflenmekte midir?

4. ÇED raporuna göre; bu havalimanı, Pazar ve Yeşilköy yerleşim yerleri arasına, kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında ve denize uygun dolgu malzemeleriyle doldurularak inşa edilecek. Yine ÇED raporuna göre, yapılan ilk metraj çalışmaları göz önüne alınarak toplam 88,5 milyon ton deniz dolgusuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bozulması kolay, kendini yenilemesi zor, dünyanın en hassas ekosistemi, bu durumda 88,5 milyon ton deniz dolgusu ile kendini yenileyemeyecek kadar tahrip edilmeyecek mi?

5. 88,5 milyon ton dolgu malzemesi tedarik etmek için bölgede açılacak olan 4 yeni taş ocağı da geri dönüşü mümkün olmayan tahribata yol açmayacak mıdır? Taş ocaklarında yapılan patlatmalar, açığa çıkan toz ve gürültü ekosisteme ciddi bir biçimde zarar vermeyecek midir?

6. Şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunan havalimanının yaratacağı kurşun, çinko, bakır gibi ağır metal kirliliklerin doğa ve insan üzerinde yaratacağı olumsuz etkiler hesaplanmış mıdır? Bu konuda ne tür önlemler alınması düşünülmektedir?

SEL VE HEYELANLARA KARŞI ACİL ÖNLEM ALINMALI

Genel Başkan Alper Taş’ın ardından söz alan İl Başkannı Recep Memişoğlu, bölgede sıklıkla yaşanan ve tedbir almak yerine doğaya daha fazla müdahalede bulunan yöneticileri uyararak, sel ve heyelanlara karşı tedbir almaya çağırdı. Rize’nin toprak, su yapıları ile yağış rejimi bilindiği halde, bu veriler dikkate alınmadan yapılmış olan yollar, tarım alanları, orman tahribatı, dere yataklarına müdahale, yapılaşma gibi etkilerin Rize’yi afetlere açık bir yer haline getirdiğini belirten Memişoğlu, “En acı örneğini 26 Ağustos 2010’da Gündoğdu’da yaşadığımız ve 14 insanımızın yaşamını yitirdiği sel ve heyelan, 17 Ekim 2016 tarihinde Rize’nin Pazar ilçesinin Aktaş Köyünde de 2 yurttaşımızın yaşamını yitirmesine yol açmıştır. Gerekli önlemler alınmadığı sürece Rize’de insanlarımızın yaşamını yitirmesine ve çevre üzerinde de büyük bir yıkıma yol açacak afetlerin yaşanması kaçınılmazdır” dedi.

YEŞİL YOL DURDURULMALIDIR

Yeşil Yola ilişkin görüşlerini de paylaşan Memişoğlu, “Doğu Karadeniz BÖlgesinde turizmi geliştirmek ve bölgeyi kitle turizmine açmak için ‘yeşile yolculuk’ adıyla planlanan Yeşil Yol ulaşım planının uygulamasına son verilmelidir. Bu plan, bölgenin bitki, orman, hayvan varlığına ve su kaynaklarına karşı büyük bir tehdittir. Bu proje, bölgenin ekolojik sistemini bir daha geri gelmemek üzere yok edecek, kendine has dokusunu değiştirecek, kültürünü ortadan kaldıracaktır” diye konuştu.

Bu haber 587 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Çaykur Rizespor`un başarılı eldiveni en iyi yerli kaleci
Çaykur Rizespor`un başarılı eldiveni gösterdiği performansla milli takıma seçilirken Süper Ligin`de en iyi yerli kalecisi oldu.
Yorum : 0
Yaşam
Gıda Üretimi, Tarımda Dışa Bağımlığın önüne geçilmesi, israfın Önlenmesi İle Olur
Türkiye Ziraatçılar Derneği Rize Şube Başkanı Müfit Akman yaptığı yazılı açıklamada dünya gıda gününü kutladı.
Yorum : 0
Turizm
Rize Böyle Turist Hiç Görmedi
Rize Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu bazı yayla yollarının yapılması ile birlikte turizmde patlama yaşandığını belirterek, “Son 9 ayda Rize’ ye gelen turist sayısı önceki yılın tamamına göre yüzde yirmi dolayında arttı. Yılsonuna kadar bu artışın yüzde 40 dolayında olacağını tahmin ediyoruz” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Zor Süreci En Az Kayıpla Geçmek İstiyoruz
Ç.Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk zor süreci en az kayıpla atlatmak istediklerini söyledi
Yorum : 0
Rizespor
Bambaşka Rize Geliyor
Bir yıl aradan sonra tekrar döndüğü süper lige iyi başlayamayan ve ilk 6 haftada sadece 3 puan toplayabilen Çaykur Rizespor’ da Teknik Direktör değişiminden sonra yeni bir kimliğe büründü
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor Zayıf rakibini 3-1 ile Geçti
Çaykur Rizespor evinde oynadığı hazırlık maçında Dinamo Batum` u 3-1 yendi
Yorum : 0
Çaykur Rizespor, Dinamo Batumi ile Hazırlık Maçında Karşılaşacak 14 Ekim 2018 Pazar 00:35:00
Çaykur Rizesporlu Musa Çağıran Ameliyat Oldu 14 Ekim 2018 Pazar 00:34:00
Büyük Hizmetler Yaptım, Yoruldum 14 Ekim 2018 Pazar 00:24:00
Çamlıhemşin Belediye Farka Gitti 10-0 13 Ekim 2018 Cumartesi 22:33:00
Karadeniz Bölgesinde Doğal Kaynakların Verimli Kullanımı 13 Ekim 2018 Cumartesi 12:26:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası  Kaynak Yeniçağ: Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası
TBMM çalışmalarında İYİ Parti Grubu dikkat çeken performans sergiliyor
Avrupa’da büyük buluşma
Almanya’nın Leverkusen kentindeki Ostermann Arena’da gerçekleştirilen “Saadet 5. Avrupa Buluşması”na katılan Karamollaoğlu, Avrupa’daki Milli Görüşçülere seslendi.
İşsizlik rakamları açıklandı
Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 88 bin kişi artarak 3 milyon 531 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0,1 puanlık artış ile %10,8`e yükseldi.
Saadet Partisi`nden Papaz Brunson tepkisi: Yine mi kandırıldınız?
Papaz Andrew Brunson`un serbest bırakılmasını değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, "Yine mi kandırıldınız? Yine mi kandırılıyorsunuz? Yine mi kandırıyorsunuz?" ded
FOTO GALERİ
İzlenme 3544
İzlenme 8206
İzlenme 5867
İzlenme 6619
VİDEO GALERİ
İzlenme 5491
İzlenme 5710
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu