Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ardeşen AKP de kazan kaynıyor
14 Şubat 2014 Cuma 18:55:00 / Siyaset
Ardeşen AK Parti`de Hakan Gültekin`in aday gösterilmesinin ardından, belediye meclisinden şok bir istifa açıklaması geldi.
13:00CHP İçişleri Bakanı ve Ankara Valisini İstifaya Davet Etti10:36 31 Martta Demokrasi Zaferi Kazandık01:43 Binalar Birer Beton Yığınıdır, Aslolan İçlerindeki İnançlı İnsanlardır01:59 MHP Rize’ de sallanamaz kaya parçalarını yerinden oynatacaktır23:04 Rize İl Genel Meclisi Başkanı Türüt, Kazancı`dan Görevi Devraldı10:46 Seçimin Kaybedeni AKP Olmuştur09:04 İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, görevi devraldı09:02Arıcıoğlu: `Hiçbir Proje Belirtmeden Bir Beş Yılı Daha Devraldılar`10:36 Baharın Sonu Yazdır09:43 Mahalli İdareler Genel Seçimleri Ülkemiz ve İlimize Hayırlı Olsun12:05Herkesin Derdi ile Dertlenecek, Rize ile Bütünleşeceğiz16:25 Gazeteci Yazıcılar Muhtar Adayı00:41 Çayeli’nin görünümünü değiştirecek proje23:51 Rize’nin Bekasını Düşünen Hemşerilerimizden Destek İstiyoruz


 Ardeşen AK Parti`de Hakan Gültekin`in aday gösterilmesiyle başlayan rahatsızlık giderilemezken, belediye meclisinden şok bir istifa açıklaması geldi.

Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Ahmet Naci Okutan yaptığı ağır eleştirilerle dolu basın açıklamasıyla görevinden ve partisinden istifa etti.

Yine Ardeşen Ak Parti kurucu üyelerinden Arife Gülbay Okutan da İl Genel Meclisi Aday Adaylığını geri çekerek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Ahmet Naci Okutan, meclis üyeliğinden ve partisinden İstifa gerekçelerini yaptığı yazılı basın açıklamasıyla duyurdu.

İşte Okutan’ın açıklamaları:                                       

ADAYLIK BAŞVURUMUZ
2014 yılı mahalli seçimleri nedeniyle İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı için Ak Parti’den adaylık başvurumu yapmıştım.  Başvurumdan belli bir süre geçtikten sonra, eski başkanımız Avni Kahya Bey, İl başkanından aldığı bilgi gereği, Başbakan’ın, Rize’ye mutlaka bir bayanın gönderilmesi hususunda kesin talimatının olduğunu, birkaç bayan arkadaşa teklif yapıldığını fakat kabul etmediklerini, Arife Gülbay Okutan’a da teklif yaptıklarını fakat kabul etmediklerini ancak benim O’nu ikna edebileceğimi, benim Rize için olan başvurumun da belediyeye çekilmesinin daha uygun olacağını bana teklif etmiş oldular.  Başkanımızın çok ısrarlı olması ve söylediklerine güvenmem sonucu ben de Arife Hanım’ı ikna etmeye karar verdim. Sonuçta Arife Hanım’ı hiç istekli olmamasına rağmen ikna edip Rize için müracaatını sağlamış oldum.                        

KIRILMA NOKTASI İLÇE DİVAN TOPLANTISI                                  
Yeni İlçe Yönetim’i bu arada İl ve Belediye Meclis üyelikleri için listeyi hazırlayıp Rize teşkilatına sundu.  Resmi olmamasına rağmen dışarıya sızdırılan bilgi istikametinde Arife Gülbay Okutan’ın da İl Genel Meclis üyeliği için oluşturulan üç kişilik listede bulunduğunu bu arada öğrenmiş olduk.  Ancak İlçe Divan toplantısı sonrası sanki gizli bir el mevcut listeye el uzatarak bu listenin bozulmasını ve Arife Gülbay Okutan’ın liste dışı kalmasını sağlamış, yerine başka bir arkadaşı monte etmiştir!                           

TEŞKİLATLARIN DA BİR ONURU OLMALIDIR
 
Bütün bu kabul edilemez süreçte, zorla ikna ettiğimiz ve Rize’ye gönderilmesine, başka bir bayan olmadığı için kesin gözüyle baktığımız arkadaşımızın, olan bitenden hiçbir şekilde ne yazık ki haberi olmamıştır! Belki kendisiyle istişare edilseydi çözülebilmesi mümkün olacak bir durum, oldubittiye getirilmiş ve onur kırıcı sonucun oluşması kaçınılmaz olmuştur.  Fakat asıl onur zedeleyici olan şey, İl tarafından İlçe teşkilatının bir hiç yerine sayılmış olmasıdır.  Görünürde bunu yapanın İl yönetimi gibi algılanması gerçekçi değildir. Çünkü ilçeden pas almadan Rize’nin böyle bir tasarrufta bulunması mümkün gözükmemektedir. Pasın kimler tarafından verilmiş olabileceği de üç aşağı beş yukarı belli gibidir. Dolayısıyla sorumluluğu Rize’ye atmaya çalışmak dürüstçe bir davranış değildir.  Bu süreçte İlçe Yönetimi’ni dik bir duruş sergileyememesi dışında suçlamam haksızlık olur. Onlar üzerlerine düşen görevi yapmaya çalışmışlar ama ilçeden Rize’ye giden pasa da engel olamamışlardır. Görünen budur.                 

İL YÖNETİMİ BU SORULARA CEVAP VERMELİ   
İl Başkanı Hikmet Ayar, İlçe Başkan’ımıza, Ardeşen yönetiminin sadece listeyi kendilerine sunmakla görevli olduğunu, adaylarla ilgili sadece görüş beyan edebileceklerini, ancak sıralamayı kendilerinin yapacağını ifade etmişler. Bu nedenle İlçe Yönetimi’nin sunduğu sıralı listenin dikkate alınmayacağını belirtmişler.  Yani İlçe Yönetimi’nin duruşunun dikkate alınmayacağı birinci ağızdan ifade edilmiş oldu.  Üzülerek ifade etmeliyim ki, asla kabul edilmesi mümkün olmayan bu duruma, İlçe Yönetimi tepki vermeyerek, olan bitene boyun bükmüştür.  Çok açıktır ki İl Yönetimi’nin bu tavrı, işlenen vahim hatanın faturasının İlçe Yönetimi’ne çıkarılması riskini gidermeye yöneliktir. Ancak, aşağıdaki sorulara cevap verememeleri durumunda, bilmelidirler ki bu tasarrufun bir numaralı sorumlusu olmaktan kendilerini kurtaramazlar.  1- Bir bayanın Rize’ye gönderilmesi, Başbakan’ımızın kesin talimatı olmasına rağmen, ne olmuş da bu talimatını çiğneme cesareti gösterdiniz?  2- İlçe içinde aday olan insanları siz nereden tanıyor olacaksınız da sıralama yapacaksınız?  3- Madem sıralamayı siz yapacaksınız, neden adaylarla ilgili İlçe Yönetimi’nden görüş beyan etmelerini istiyorsunuz?  4- Eğer İlçe Yönetimi’nin adaylarla ilgili görüşleri dikkate alınacaksa, bundan sıralamayı İlçe Yönetimi’nin yaptığı anlamı çıkmaz mı?  5- Yoksa bu yeni tarz liste oluşturma anlayışı, tepkileri İl Yönetimi’ne yöneltmek için bir manevra mıydı?  6-  Başbakan’ımızın bayan kotası ile ilgili talimatını uygulamayacağınızı baştan söyleseydiniz de bu onur zedeleyici durum yaşanmasaydı olmaz mıydı?    

 

BEN AK PARTİ’DEN DEĞİL,

ARDEŞEN AK PARTİ TEŞKİLATINDAN KOPUYORUM

Öncelikle, Ak Parti’de yaklaşık beş yıl siyaset yapmama imkân veren İlçe Yönetimi’ne, birlikte çalıştığımız Belediye başkanımız Mümtaz Sinan Bey’e ve bize desteklerini esirgemeyen saygıdeğer Ardeşen halkına teşekkür ediyorum.  Yaklaşık beş yıl süren Belediye Meclis Üyeliği görevimi, belli ilkeleri ve hassasiyetleri gözeterek yapmaya çalıştım. Her şeye rağmen hatalarımız mutlaka olmuştur. Aldığımız kararlar sonucu bize darılan insanlar olmuşsa, kendilerine farkında olmadan yanlış yapabilmişsek, beni affetmelerini istiyorum.  Ancak geldiğimiz nokta itibariyle, hassasiyetlerimizi gözetebilme imkânımız zorlaşmıştır. İnsanların haysiyetiyle oynanan ve yukarıda kısaca özetlediğim bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir.  İsteyerek girdiğim siyaset sahnesinden, üzüntümü içime akıtarak ayrılmayı hiç istemezdim. Ancak yolun sonuna geldiğimizi görüyorum ve bugün itibariyle, hem Ak Parti’den hem de Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa ediyorum.  Ancak şunun da bilinmesini istiyorum. Ben Başbakan’ımızın bu güzel ülkemize yaptığı hizmetleri şükran ve takdirle yâd ediyor, bu hizmet anlayışı devam ettiği sürece O’nu hem sevmeye hem de bir birey olarak desteklemeye devam edeceğimi ifade etmek istiyorum.  Başbakan’ımızın arkasına saklanarak, omurgasız bir şekilde siyaset yaptıklarını sananlar, bir gün duvara tosladıklarında, gerçeklerle yüzleştiklerini umarım anlamış olacaklardır.  Hiç arzu etmediğim halde beni bu istifa sürecine itenler umuyorum ki yaptıkları yanlışın farkına varırlar. Varırlar da bizden sonra omurgalı siyaset yapmak isteyen insanların önünü açmış olurlar!  Saygıdeğer Ardeşen halkına arz olunur.
Bu haber 1126 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Hançeroğlu ve Karadağ Öz Gıda`da Genel Başkan Yardımcısı Seçildi
Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Hançeroğlu ile Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Sultan Murat Karadağ, sendikanın genel başkan yardımcılığına seçildi.
Yorum : 0
Magazin
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk ve Dünya Çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Cumhuriyeti`nin temellerinin atıldığı, milli hakimiyet esaslarının hakim kılındığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün yurtta olduğu gibi Rize`nin Ardeşen İlçesinde de öneminin şuuru ve idraki içerisinde bir dizi etkinlik ve törenle kutlandı.
Yorum : 0
Rizespor
Futbolu Güzelleştiren Goldür
Kulüp başkanı Hasan Kartal, yaptığı açıklamada, iyi oynadıklarını ve bunun karşılığını her maçta attıkları gollerle aldıklarını söyledi.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor `Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi` Erzurum’ da
2017 yılında başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı futbolcu olarak Çaykur Rizespor’ un bünyesine katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” ülke çapında büyüyerek devam ediyor.
Yorum : 0
Rizespor
`Önceliğim takımın başarısıdır`
Çaykur Rizespor` un gurbetçi oyuncusu Mustafa Saymak önceliğinin takımın başarısı olduğunu söyledi
Yorum : 0
Eğitim
Rüzgâr eken, fırtına biçer...
Türk Eğitim-Sen, Türkiye Kamu-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, yaptığı açıklamada, Memur-Sen`in serzenişlerine cevap verdi
Yorum : 0
Amacımız kardeşlik Ruhunu Sağlamak 23 Nisan 2019 Salı 01:25:00
CHP İçişleri Bakanı ve Ankara Valisini İstifaya Davet Etti 22 Nisan 2019 Pazartesi 13:00:00
Rizespor`a VAR Freni! 1-1 21 Nisan 2019 Pazar 18:13:00
Şehirci Trafik Sorununu Yeni başkanla Birlikte Çözeceğiz 21 Nisan 2019 Pazar 10:50:00
31 Martta Demokrasi Zaferi Kazandık 20 Nisan 2019 Cumartesi 10:36:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
`Ben Hz. İsayım` Deyip Öğrencileri Ağlatan Öğretmene Soruşturma Başlatıldı
Antalya`nın Serik ilçesinde, "Hz. İsa`nın ruhu içime girdi." deyip öğrencilerini ağlatan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.
Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu`na Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi: Umarım Artık Fark Edilir!
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun Hakkari`de şehit olan er Yener Kırıkçı`nın memleketi Ankara Çubuk`taki cenaze töreninde uğradığı linç girişimine ilişkin açıklama yaparak, "Nefret söyleminin tehlikesi umarım artık fark edilir." dedi.
Kılıçdaroğlu’na saldırıda kan donduran ifadeler: Yakın bu evi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’daki şehit cenazesi sırasında düzenlenen saldırı ile ilgili ortaya çıkan bir detay, durumun vehametini ortaya çıkardı. Polis, saldırı sonrası Kılıçdaroğlu’nu çevredeki bir eve götürdü. Saldırgan grup evin etrafını sararken görüntülerde bir kadının “Yakın o evi yakın. Yaksınlar o evi” diye bağırması akıllara Madımak katliamını getirdi.
Uçan saraydan sorda şimdi de yüzen saray  Kaynak Yeniçağ: Uçan saraydan sorda şimdi de yüzen saray
CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Tuzla’da yapımı devam eden 140 metrelik yatın Cumhurbaşkanlığı için yapıldığını öne sürdü.
FOTO GALERİ
İzlenme 3715
İzlenme 8380
İzlenme 6006
İzlenme 6780
VİDEO GALERİ
İzlenme 5800
İzlenme 6022
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi