Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ardeşen AKP de kazan kaynıyor
14 Şubat 2014 Cuma 18:55:00 / Siyaset
Ardeşen AK Parti`de Hakan Gültekin`in aday gösterilmesinin ardından, belediye meclisinden şok bir istifa açıklaması geldi.
00:41 Saadet Partisi Rize İl Gençlik Kolları Başkanı Yazıcı21:36 Rize Siyaset Tarihinin Güçlü Hafızası. Cimil Başköylü Sami Kumbasar21:28Bu Topraklarda Ömer Halisdemir’ler Tükenmez01:33 Çay üreticisi devlet eliyle sömürülüyor!00:37 Fındıklı Belediye Başkanımız Ercüment Ş.Çervatoğlu’nun yanındayız00:11 Erbakan Cuma Gevesi Akit TV’ de00:04 Bu Had Bilmeze Haddini Bildirecek Misin?01:48İYİ Parti Rize Gençlik Kolları İl Başkanlığına Yeni Atama01:57 Artık Çay Üreticisinin Ezilmemesi Gerekiyor23:53 Yanlış Ekonomi Politikaları Ülkeyi Batırdı00:21Rize Siyaset Tarihinde Yaşanan Fıkra Fibi Olaylar02:22 Artık partizanlık bitecek01:52Artık partizanlık bitecek01:50AKP’nin eski kurmaylarından Selçuk Özdağ: Sonuç İstanbul’la sınırlı kalmayacak


 Ardeşen AK Parti`de Hakan Gültekin`in aday gösterilmesiyle başlayan rahatsızlık giderilemezken, belediye meclisinden şok bir istifa açıklaması geldi.

Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Ahmet Naci Okutan yaptığı ağır eleştirilerle dolu basın açıklamasıyla görevinden ve partisinden istifa etti.

Yine Ardeşen Ak Parti kurucu üyelerinden Arife Gülbay Okutan da İl Genel Meclisi Aday Adaylığını geri çekerek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Ahmet Naci Okutan, meclis üyeliğinden ve partisinden İstifa gerekçelerini yaptığı yazılı basın açıklamasıyla duyurdu.

İşte Okutan’ın açıklamaları:                                       

ADAYLIK BAŞVURUMUZ
2014 yılı mahalli seçimleri nedeniyle İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı için Ak Parti’den adaylık başvurumu yapmıştım.  Başvurumdan belli bir süre geçtikten sonra, eski başkanımız Avni Kahya Bey, İl başkanından aldığı bilgi gereği, Başbakan’ın, Rize’ye mutlaka bir bayanın gönderilmesi hususunda kesin talimatının olduğunu, birkaç bayan arkadaşa teklif yapıldığını fakat kabul etmediklerini, Arife Gülbay Okutan’a da teklif yaptıklarını fakat kabul etmediklerini ancak benim O’nu ikna edebileceğimi, benim Rize için olan başvurumun da belediyeye çekilmesinin daha uygun olacağını bana teklif etmiş oldular.  Başkanımızın çok ısrarlı olması ve söylediklerine güvenmem sonucu ben de Arife Hanım’ı ikna etmeye karar verdim. Sonuçta Arife Hanım’ı hiç istekli olmamasına rağmen ikna edip Rize için müracaatını sağlamış oldum.                        

KIRILMA NOKTASI İLÇE DİVAN TOPLANTISI                                  
Yeni İlçe Yönetim’i bu arada İl ve Belediye Meclis üyelikleri için listeyi hazırlayıp Rize teşkilatına sundu.  Resmi olmamasına rağmen dışarıya sızdırılan bilgi istikametinde Arife Gülbay Okutan’ın da İl Genel Meclis üyeliği için oluşturulan üç kişilik listede bulunduğunu bu arada öğrenmiş olduk.  Ancak İlçe Divan toplantısı sonrası sanki gizli bir el mevcut listeye el uzatarak bu listenin bozulmasını ve Arife Gülbay Okutan’ın liste dışı kalmasını sağlamış, yerine başka bir arkadaşı monte etmiştir!                           

TEŞKİLATLARIN DA BİR ONURU OLMALIDIR
 
Bütün bu kabul edilemez süreçte, zorla ikna ettiğimiz ve Rize’ye gönderilmesine, başka bir bayan olmadığı için kesin gözüyle baktığımız arkadaşımızın, olan bitenden hiçbir şekilde ne yazık ki haberi olmamıştır! Belki kendisiyle istişare edilseydi çözülebilmesi mümkün olacak bir durum, oldubittiye getirilmiş ve onur kırıcı sonucun oluşması kaçınılmaz olmuştur.  Fakat asıl onur zedeleyici olan şey, İl tarafından İlçe teşkilatının bir hiç yerine sayılmış olmasıdır.  Görünürde bunu yapanın İl yönetimi gibi algılanması gerçekçi değildir. Çünkü ilçeden pas almadan Rize’nin böyle bir tasarrufta bulunması mümkün gözükmemektedir. Pasın kimler tarafından verilmiş olabileceği de üç aşağı beş yukarı belli gibidir. Dolayısıyla sorumluluğu Rize’ye atmaya çalışmak dürüstçe bir davranış değildir.  Bu süreçte İlçe Yönetimi’ni dik bir duruş sergileyememesi dışında suçlamam haksızlık olur. Onlar üzerlerine düşen görevi yapmaya çalışmışlar ama ilçeden Rize’ye giden pasa da engel olamamışlardır. Görünen budur.                 

İL YÖNETİMİ BU SORULARA CEVAP VERMELİ   
İl Başkanı Hikmet Ayar, İlçe Başkan’ımıza, Ardeşen yönetiminin sadece listeyi kendilerine sunmakla görevli olduğunu, adaylarla ilgili sadece görüş beyan edebileceklerini, ancak sıralamayı kendilerinin yapacağını ifade etmişler. Bu nedenle İlçe Yönetimi’nin sunduğu sıralı listenin dikkate alınmayacağını belirtmişler.  Yani İlçe Yönetimi’nin duruşunun dikkate alınmayacağı birinci ağızdan ifade edilmiş oldu.  Üzülerek ifade etmeliyim ki, asla kabul edilmesi mümkün olmayan bu duruma, İlçe Yönetimi tepki vermeyerek, olan bitene boyun bükmüştür.  Çok açıktır ki İl Yönetimi’nin bu tavrı, işlenen vahim hatanın faturasının İlçe Yönetimi’ne çıkarılması riskini gidermeye yöneliktir. Ancak, aşağıdaki sorulara cevap verememeleri durumunda, bilmelidirler ki bu tasarrufun bir numaralı sorumlusu olmaktan kendilerini kurtaramazlar.  1- Bir bayanın Rize’ye gönderilmesi, Başbakan’ımızın kesin talimatı olmasına rağmen, ne olmuş da bu talimatını çiğneme cesareti gösterdiniz?  2- İlçe içinde aday olan insanları siz nereden tanıyor olacaksınız da sıralama yapacaksınız?  3- Madem sıralamayı siz yapacaksınız, neden adaylarla ilgili İlçe Yönetimi’nden görüş beyan etmelerini istiyorsunuz?  4- Eğer İlçe Yönetimi’nin adaylarla ilgili görüşleri dikkate alınacaksa, bundan sıralamayı İlçe Yönetimi’nin yaptığı anlamı çıkmaz mı?  5- Yoksa bu yeni tarz liste oluşturma anlayışı, tepkileri İl Yönetimi’ne yöneltmek için bir manevra mıydı?  6-  Başbakan’ımızın bayan kotası ile ilgili talimatını uygulamayacağınızı baştan söyleseydiniz de bu onur zedeleyici durum yaşanmasaydı olmaz mıydı?    

 

BEN AK PARTİ’DEN DEĞİL,

ARDEŞEN AK PARTİ TEŞKİLATINDAN KOPUYORUM

Öncelikle, Ak Parti’de yaklaşık beş yıl siyaset yapmama imkân veren İlçe Yönetimi’ne, birlikte çalıştığımız Belediye başkanımız Mümtaz Sinan Bey’e ve bize desteklerini esirgemeyen saygıdeğer Ardeşen halkına teşekkür ediyorum.  Yaklaşık beş yıl süren Belediye Meclis Üyeliği görevimi, belli ilkeleri ve hassasiyetleri gözeterek yapmaya çalıştım. Her şeye rağmen hatalarımız mutlaka olmuştur. Aldığımız kararlar sonucu bize darılan insanlar olmuşsa, kendilerine farkında olmadan yanlış yapabilmişsek, beni affetmelerini istiyorum.  Ancak geldiğimiz nokta itibariyle, hassasiyetlerimizi gözetebilme imkânımız zorlaşmıştır. İnsanların haysiyetiyle oynanan ve yukarıda kısaca özetlediğim bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir.  İsteyerek girdiğim siyaset sahnesinden, üzüntümü içime akıtarak ayrılmayı hiç istemezdim. Ancak yolun sonuna geldiğimizi görüyorum ve bugün itibariyle, hem Ak Parti’den hem de Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa ediyorum.  Ancak şunun da bilinmesini istiyorum. Ben Başbakan’ımızın bu güzel ülkemize yaptığı hizmetleri şükran ve takdirle yâd ediyor, bu hizmet anlayışı devam ettiği sürece O’nu hem sevmeye hem de bir birey olarak desteklemeye devam edeceğimi ifade etmek istiyorum.  Başbakan’ımızın arkasına saklanarak, omurgasız bir şekilde siyaset yaptıklarını sananlar, bir gün duvara tosladıklarında, gerçeklerle yüzleştiklerini umarım anlamış olacaklardır.  Hiç arzu etmediğim halde beni bu istifa sürecine itenler umuyorum ki yaptıkları yanlışın farkına varırlar. Varırlar da bizden sonra omurgalı siyaset yapmak isteyen insanların önünü açmış olurlar!  Saygıdeğer Ardeşen halkına arz olunur.
Bu haber 1161 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
İkizdere Su ve HES Projesini Hayata Geçiyor
İkizdere ilçesi MHP ‘ li belediye başkanı Hakan Karagöz ilçenin su sıkıntısını giderecek su projesi için çalışma başlattıklarını söyledi
Yorum : 0
Rize Belediyesi
Fındıklı `Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı` Kapsamında!
Rize’ nin Fındıklı ilçe Belediyesinin de aralarında bulunduğu Türkiye`deki 21 belediyenin katılımıyla, `Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı` kuruldu. Ağın ilk sekretaryasını ise İzmir Büyükşehir Belediyesi üstlendi.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor İlk hazırlık Maçına Çıkıyor
2019-2020 Cemil Usta Sezonu öncesi Erzurum’ da kamp çalışmalarını sürdüren Çaykur Rizespor ilk hazırlık maçını 20 Temmuz Cumartesi günü İran Pers Körfez Pro Ligi ekiplerinden Traktör Sazı Kulübü ile oynayacak
Yorum : 0
Rizespor
Mavililer Günde Çift İdmanla Çalışıyor
Çaykur Rizespor Cemil Usta 2019-2020 sezonu kamp çalışmaları için Erzurum’da güç depoluyor.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor’un İlk Yarı Fikstürü
Spor Toto Süper Lig 2019-2020 Cemil Usta sezonu fikstürü çekilirken Çaykur Rizespor’un da fikstürü belli oldu. Yeşil Mavili ekip ligin ilk maçında deplasmanda Gençlerbirliği ile son maçında ise Fenerbahçe ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Siyaset
Saadet Partisi Rize İl Gençlik Kolları Başkanı Yazıcı
Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Nurican Kutoğlu, görevini yine il yönetiminde bulunan Suat Yazıcı`ya devretti. Yazıcı`ya görevlendirme belgesini, Ankara`da düzenlenen Saadet Partisi Gençlik Kolları İl Başkanları Toplantısı`nda, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman takdim etti.
Yorum : 0
Hedefimiz Avrupa’ ya Gitmek 18 Temmuz 2019 Perşembe 00:40:00
Armut Toplarken Yüksek Gerilime Kapılarak Hayatını Kaybetti 18 Temmuz 2019 Perşembe 00:36:00
Üst Klasmanda Rize’den İki Hakem 18 Temmuz 2019 Perşembe 00:34:00
Yeni Sezonda Taş gibi olacağız 18 Temmuz 2019 Perşembe 00:31:00
Derepazarı’ na Büyük Hizmetler Yapacağım 17 Temmuz 2019 Çarşamba 00:16:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Müzelerimiz İsrailli firmaya mı teslim edildi?  Kaynak Yeniçağ: Müzelerimiz İsrailli firmaya mı teslim edildi?
Kültür ve Turizm Bakanlığı`nın Müze ve Örenyeri gişelerinin işletmesi için açtığı ihaleyi kazanan, aynı zamanda kutsal emanetlerden de sorumlu olacak olan Sicpa firmasının İsrail kökenli ve Siyonizmin destekçisi olduğu iddia edildi.
Darbe girişimini öğretmen, öğrenci, hemşire, memur yapmış olamaz
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Ertuğrul Günay: Yeni yılda yeni partiler görebiliriz
23 Haziran seçim sonuçlarının ardından siyasette yeni arayışlar gündemde...
 Kimler olduğunu biliyorum!
Yeni parti kuracağı konuşulan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Trol çetesi" derken "Pelikancıları" kastettiğini vurgulayarak "Kimler olduğunu biliyorum." dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3779
İzlenme 8425
İzlenme 6055
İzlenme 6818
VİDEO GALERİ
İzlenme 5997
İzlenme 6214
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi