Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ardeşen belediye başkan adayları İstanbul`da
24 Şubat 2014 Pazartesi 21:31:00 / Siyaset
Ardeşen belediye başkan adayları İstanbul’da hemşehrileriyle bir araya gelerek hem hasret giderdiler hem de projelerini paylaştılar.
B. Ali KAVALCI RAMAZAN BAYRAMI BAŞLADI
Okunma : 101
Yorum : 555
10:01 Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok09:58 Rize’yi fabrikalarla donatmak Saadet’in İşi21:44Aslında İYİ Parti Hareketi Bir Kadın hareketidir01:54 Rize Artık “Tamam” Diyor01:46 Bize Çamur Atanlar Önce Aynaya Bakmalıdır00:10Kaçar, Çay`a Erbakan Hoca Zamanında Değer Verildi02:10 Vatan Partisi, Pazar`da Çözümlerini Anlattı01:57 Daha Düne Kadar Terörle Kol Kola Gezenler Bize Çamur Atamaz00:33Çamlıhemşin’de Saadet Zamanı22:53 Bayramı 24 Haziran’da Yaşayacağız22:42Rize Saadet`te Ramazan Saadeti11:02 24 Haziran AKP’ den Kurtuluş Günü Olacak10:24Vali Bektaş ve Eşinden Şehit Ailelerine Ziyaret10:39Rize’de Saadet Partisi bayrağını yakma girişimi


 YASİN BAŞALMAZ

İstanbul’daki Ardeşenliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin organize ettiği ve Ardeşen belediye başkan adaylarının katıldığı panel derneğin merkezi olan Beyoğlu’nda gerçekleştirildi.

Ardeşenliler Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Adem Akbeniz’in organize ettiği Nevzat Kulaber’in moderatörlüğünü üstlendiği panele Ak Parti Ardeşen belediye başkan adayı Hakan Gültekin, CHP Ardeşen belediye başkan adayı Tahsin Ocaklı ve MHP Ardeşen belediye başkan adayı Erdoğan Erdem katıldı. Panele İstanbul’daki Ardeşenlilerde yoğun ilgi gösterdi.

panel1.20140224005601.jpg

Panelde ilk konuşmayı moderatör Nevzat Kulaber yaptı. Kulaber panelin içeriği hakkında bilgiler verirken herkes için farklı ve yararlı bir toplantı olacağının önemini vurguladı.

Panelde ikinci konuşmayı ise Ardeşenliler Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Adem Akbeniz yaptı. Akbeniz; burası gurbet ve burada hasret çekiyoruz. Dernek çatısında bir araya gelerek bir nebzede olsa hasret gideriyoruz. Daha sık bir araya gelmeliyiz dedi. Panelin önemine de değinen Akbeniz amacımız belediye başkan adaylarımızı İstanbul’da bir araya getirerek projelerini sizlere de anlatmasını sağlamaktır dedi.

Panelde belediye başkan adaylarından ilk konuşmayı MHP Ardeşen belediye başkan adayı Erdoğan Erdem yaptı. Erdem; görevim dolayısıyla Ardeşen dışında idim ama memleketime sürekli gidip geldim. 33 yıl boyunca her Ardeşene gelişimde hayaller kurdum. Memleketim en iyisini hak ediyordu. Bende hayal ettiğim projeleri hayata geçirmek için bu göreve talip oldum dedi.

Ardeşen’in birçok sorunu olduğunu söyleyen Erdem; imar sorunu mutlaka giderilmesi gerekiyor. Gençler, daha iyi sosyal yaşam imkânlarının olmasını bekliyor. Gençlerin büyük şehirlere göç etmesini engelleyecek iş imkânlarının oluşması gerekiyor. İlçemiz ayrıca önemli bir su sıkıntısı yaşıyor. Bu sorunun giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Özellikle turizm konusunda istenilen yerde değiliz. Mutlaka yeni çözümler üretilmeli. Bizler bütün bu sorunları, eksikleri biliyor ve projelerimizi ona göre şekillendiriyoruz dedi.

Özelikle yaz aylarında Ardeşenlileri bir araya getirerek bir kurultay yapmayı da hedeflendiklerini belirten Erdoğan Erdem; tüm Ardeşenlilerle bir araya gelerek Ardeşen için neler yapabileceğimizi konuşup hayata geçireceğiz dedi.

Öte yandan MHP adayı Erdoğan Erdemin Ardeşen’de insanlar arasında yaşanan sosyal sorunlara ilişkin yaptığı hatırlatmalarda dikkat çekti.

panel2.20140224005621.jpg

Panelde ikinci konuşmayı CHP Ardeşen belediye başkan adayı Tahsin Ocaklı yaptı. Ocaklı; yaklaşık 20 yıldır Ardeşen’i aynı arkadaşlar yönetiyor. Bu süre zarfında il olacağız, üniversite gelecek, organze sanayi yapılacak, havaalanı olacak gibi birçok vaatler yapıldı. Halkımızda destek verdi. Fakat görüyoruz ki bunların hiç biri gerçekleşmedi, gerçekleşmediği gibi adliye ve hastanemizi de kaybettik dedi.
İlçede yaşanan sorun ve çözümlerini de sıralayan Ocaklı; gençler ve aileler için yeterli alan ve tesisler yok. Güneş battıktan sonra âdete yaşam yok gibi. Üstelik madde bağımlısı insanlar her geçen gün çoğalıyor. Bizler hayata geçireceğimiz projelerle buna dur diyeceğiz. Yapacağımız gençlik merkezi sayesinde önemli bir sorunu gidereceğiz. Ardeşen’de sinema ve tiyatro mutlaka olacak. Her yıl uluslararası düzeyde festival yapacağız. Bu sıradan bir festival olmayacak üstelik bunu yaparken de belediye kasasından hiç para harcamayacağız. Gerekli çalışmalarımız hazır dedi.

İmar ve otogar sorununa da değinen Ocaklı Ardeşen’in ciddi bir imar sorunu var. Bunun için gerekli çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca Ardeşen’e bir kent meydanı kazandırmak istiyoruz. İlçemize yarışır bir otogarın olmayışı da ayrı bir sıkıntı. Bizler firmalarla görüştük. Belediye olarak onlara yer vereceğiz ve belediye kasasından beş kuruş harcamadan tam kapasiteli bir otogarı hizmete sokacağız dedi.
Turizmin Ardeşen için olmazsa olmazı olduğunu belirten Ocaklı özellikle fırtına vadisi üzerinde yapacakları projelerle ilçeye önemli katkı sağlayacaklarını ifade etti. Mezbaha ve mezarlık ile ilgili çalışmalarının olduğunu da hatırlatan Ocaklı, cenaze hizmeti sistemi kuracaklarını da vurguladı.
CHP adayı Tahsin Ocaklı Ardeşen’in geleceği için hazırlamayı düşündükleri master planı hakkında da bilgiler verdi. Üniversite öncülüğünde sivil tolum örgütleri ve Ardeşenlilerle birlikte tamamen bilimsel 50 yıllık bir master planı oluşturacağız diyen Ocaklı; bu proje ile geleceğimize yön vereceğiz dedi.

Ocaklı son olarak; 31 Marttan sonra Ardeşen’i çok güzel günler bekliyor. Ver yetkiyi gör etkiyi. Ardeşeni ayağa kaldırmaya geldim. Ya Ardeşen beni alacak, ya ben Ardeşeni dedi.

panel3.20140224005637.jpg

Panelde son konuşmayı ise Ak Parti Ardeşen belediye başkan adayı Hakan Gültekin yaptı. Gültekin ilk olarak Tahsin Ocaklı’nın eleştirilerine cevap verdi. Gültekin geçmişteki yönetimlerimize sahip çıkıyorum. Biz sandıkla iş başı yaptık. Halk bizi tekrar seçerse bizi beğeniyor demektir dedi.

Gültekin; ilçemizdeki yüksekokulda 4 bölüm ve 502 öğrenci var. İleriki yıllarda bölüm ve öğrenci sayısında artışlar olacak. Organize sanayisi için ise halen çalışmalar sürüyor. Kalkandere’de her şey hazır iken bile 4 vatandaş itiraz etti diye oradaki süreç 7 yıl uzadı. Organize sanayi için herkesin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi lazım. Şuan bu durum maalesef yok. Ama ilerde sorunları aşarsak organize sanayiye kavuşuruz. Hastane ve adliyelerin sadece Ardeşen’de değil Türkiye’de bütün illerde belli bölgelerde toplandığını da belirten Gültekin, bunun yapılmasının nedeni halka daha iyi şartlarda hizmet vermek içindir. Üstelik eski hastanemizde acil servis hizmetide devam etmektedir dedi.

Su sıkıntısının kaynak nedeniyle yaşandığını söyleyen Hakan Gültekin ilçeye yakın bir yerde kaynak bulunduğu takdirde sorunun giderileceğini belirtti. İmar konusuna da değinen Gültekin imar sorunu geçmişten beri var olan bir sorundur Ardeşen’de yıkmadan güzel bir şey yapmak için mümkün değil. Kentsel dönüşüm ile ilgili projelerimizi hayata geçireceğiz dedi.

panel4adaylar.jpg

Ak Parti adayı Hakan Gültekin ilçede sosyal hayat ki eksikliğin kendisininde farkında olduğunu belirterek, aile ve gençler için yeni tesisleri hayata geçireceğiz. Şuan çalışmasını sürdürdüğümüz ve Yomra’daki gençlik merkezini baz olarak yapacağımız gençlik merkezi sayesinde önemli bir ihtiyacı gidereceğiz dedi. Gültekin ayrıca spor kulüplerininde katkısı ile bir hafta sürecek kapsamlı bir festivalide hayata geçireceklerini ifade etti.

Turizm konusuna değinen Gültekin gerek fırtına vadisinde gerekse yaylalarda DOKA öncülüğünde büyük çalışmaların var olduğunu zaman içerisinde bu projeler hayata geçtiğinde Ardeşen’i çok önemli gelirler elde edeceğini de belirtti.

Konuşmaların ardından soru-cevap bölümüne geçildi. İstanbul’daki Ardeşenliler, belediye başkan adaylarını sorularını ilettiler.

Öte yandan Ardeşenliler Kültür ve Dayanışma Derneği yetkilileri Saadet Partisi Ardeşen belediye başkan adayı Ali Okutan’ı da panele davet ettiklerini, ancak Okutan’ın daveti kabul etmesine rağmen henüz panele katılmadığını da belirttiler.

Bu haber 1006 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok
Karadeniz illerinin en büyük sorunlarından biri de HES Projeleri. Uzun yıllardan beri HES`lerle mücadele eden Karadeniz halkı, bir yandan HES projelerini mahkeme kararları ile iptal ettirirken, diğer taraftan HES proje sahipleri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Yorum : 0
Siyaset
Rize’yi fabrikalarla donatmak Saadet’in İşi
Saadet Partisi Rize Milletvekili adayları Av. Muhammet Kaçar, Gülhan Eskiçırak Hafızoğlu ve Burak Uzun halkla buluşma programları vesilesiyle Ardeşenlilerle buluştular.
Yorum : 0
Sağlık
Rize’de Aile Hekimlerine ve ASE`ye ÇPGD Eğitimi
Rize’de, Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı elemanlarına Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Eğitimi (ÇPGD) verildi.
Yorum : 0
Rizespor
Aatif’ta Gözler Cocu’ da
Çaykur Rizespor, F. Bahçe Teknik Direktörü olan Hollandalı’ dan Aatif konusunda kararını bekliyor
Yorum : 0
Magazin
Her Gün Bu Tehlikeli Yolculuğu Yapmak Zorundalar
Rize`de evlerine ve arazilerine yol gitmeyen mahalle sakinleri her gün tehlikeli bir şekilde ilkel teleferikle yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar.
Yorum : 0
Siyaset
Aslında İYİ Parti Hareketi Bir Kadın hareketidir
İYİ Parti Rize Milletvekili Adayı Emekli Yarbay ve Av. Hızır Keskin, İYİ Parti hareketinin bir kadın ve gençlik hareketi olduğunu ifade ederek, “Kadımızı daha çok sosyal hayata, siyasete ve iş dünyasına sokmak için bu hareket başladı” dedi
Yorum : 0
Deniz Yuvaya Dönecek mi? 21 Haziran 2018 Perşembe 11:53:00
Budama Paralarına Ne oldu 21 Haziran 2018 Perşembe 11:39:00
Rize Artık “Tamam” Diyor 21 Haziran 2018 Perşembe 01:54:00
ÇAYKUR, İlk 2 Gün Ne Kadar Çay Aldı? 21 Haziran 2018 Perşembe 01:40:00
Bize Çamur Atanlar Önce Aynaya Bakmalıdır 20 Haziran 2018 Çarşamba 01:46:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3463
İzlenme 8102
İzlenme 5780
İzlenme 6533
VİDEO GALERİ
İzlenme 5413
İzlenme 5637
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu