Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bakırcı’nın Rekorları
08 Kasım 2013 Cuma 18:41:00 / Rize Belediyesi
28 Mart 2004′ten beri Rize Belediye Başkanı olarak görev yapan Halil Bakırcı, rekordan rekora koşuyor…
11:55Gültekin; Hizmet İçin Güzel Havaları Fırsat Biliyoruz21:21“Rize Projeleri Sergisi” Açıldı00:24 Büyük Hizmetler Yaptım, Yoruldum22:43 Rize’de Büyük Değişim21:42 Doğu Park Hizmete Girdi20:46Gaziantep’te Rize Günleri Düzenlenecek21:42Rize Belediyesi Halk Ekmek Fiyatını İndirdi22:51Rize`de Zabıta Personeline Öfke Kontrolü Eğitimi Verildi22:49Rize`de 7 Hat İçin Taksi Dolmuş İhale Edildi22:46 Projeleri Örnek Gösterilen Bir Şehir Haline Geldik22:26Yeni Orta Cami İbadete Açılıyor23:08Rize’de Esnaf Yapılan Hizmetlerden memnun.16:35`KodlaRize` ekibi Teknofest İstanbul Festivalinde22:44 Yerel Yönetimlerde Bir Başarı Öyküsü…

Faik BAKOĞLU

Bakırcı, Rize’deki bu 9 yıllık süreçte tam 5 Vali, 23 Vali Yardımcısı, 5 Garnizon Komutanı, 4 Cumhuriyet Başsavcısı, 4 İl Emniyet Müdürü ve 2 Çaykur Genel Müdürü ile birlikte görev yaptı.

28 Mart 2004′te yapılan yerel seçimlerde Rize’nin 35. Belediye Başkanı olan Ak Partili Halil Bakırcı, her alanda rekordan rekora koşarak, ismini sadece Rize’de değil tüm Türkiye’de hatta dünyada gündemde tutmaya devam ediyor…

9 yıl önce yapılan yerel seçimlerde ANAP’lı rakibi Necmettin Kara’ya tarihi fark atarak Rize Belediye Başkanı seçilen Halil Bakırcı, 5 yıl sonra, 29.03.2009 tarihinde yapılan seçimlerde de ANAP’lı başka bir rakibi Kenan Bıyık karşısında koltuğunu kılpayı korumasına karşın, birbirinden ilginç ve dikkat çekici işlemleriyle her alanda rekorlara imza atan isim olmaya devam ediyor.

Seçmenlerinin ve Rizeli’lerin “Deli Helil, Halo Dayı ve İmparator” ismini taktıkları Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Kürt kökenli vatandaşlarımızın tepkisini çeken ‘Kuma’ açıklaması nedeniyle partisi tarafından 6 ay süreyle geçici olarak ihraç edilmişti.

AKP Lideri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de ardarda ve aralıksız olarak 9 yılı aşkın bir süredir Belediye Başkanlığı yapan Salarhalı Halil Bakırcı, Rize’ye gelmeden önce, İstanbul-Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcılığı ve Kadıköy Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuştu.

2002-2004 yılları arasında Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşaspor’un Başkanlığını yaparken buradaki işlemleriyle de hep ilklere imza atan isim olarak hafızalarda yer edinen Bakırcı,’nın asıl mesleği Endüstri Mühendisliği… Rize Belediyesinin AKP’li Başkanı Halil Bakırcı, FP ve AKP saflarına katılmadan önce, Adana’daki öğrencilik yıllarında ve Kasımpaşa’da yaşarken ülkücü faaliyetlerin içinde yer almasıyla tanınıyor.

Rize’nin Salarha Beldesinin Güzelköyünden olan Rize Belediyesinin “renkli ve sesli” Başkanı Halil Bakırcı, Reyhane Bakırcı ile evli olup; Murat, Emine ve Muhammet isminde 3 çocuk babasıdır. Koyu birer Çaykur Rizespor, Kasımpaşa ve Galatasaray taraftarı olduğu bilinen Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 9 yıllık görev süresi içinde 9 bin çiftin nikahını kıyarak, bu konuda da rekor kıran Başkan oldu.

Bakırcı, 9 yılı aşkın bir süredir Rize Belediye Başkanı olarak, 2004 yılından itibaren 5 farklı Vali ile çalıştı.

08.02.2003-25.09.2006 yılları arasında Rize’de 37. Vali olarak görev yapan Trabzon-Akçaabatlı Enver Salihoğlu, AKP Hükümetinin Rize’ye atadığı ilk Vali olmuştu. Enver Salihoğlu Merkeze çekilirken, son anda Başbakan Erdoğan’ın devreye girmesiyle komşu illerden Gümüşhane’ye atandırıldı. Vali Salihoğlu’nun Rize’den ayrılmasında Başkan Bakırcı’nın rolü olduğu da öne sürülmüştü. 3 yıl öncede Gümüşhane’den Merkez Valiliğine alınan Enver Salihoğlu, aynı zamanda OYAK Yönetim Kurulunda halen Başkan Vekili olarak görev yapıyor. Enver Salihoğlu kısa bir süre önce 3′lü kararname ile İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı oldu.

Anımsanacağı gibi Vali Enver Salihoğlu, Mülkiye Başmüfettişi iken Başbakan Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı döneminde denetleyerek olumlu Raporlara imza atmış ve Erdoğan’ın güvenini kazanmıştı.

Kadıköy Kaymakamlığından Rize’de ilk Valiliği için atanan Kasım Esen ise Rize’nin 38. Valisi oldu. 25.09.2006-31.12.2009 tarihlerinde ilk Valiliğini Rize’de yapan Bilecikli Kasım Esen de silah ruhsatları başta olmak üzere, birçok konuda hem AKP Rize İl Yönetimi, hem de Başkan Bakırcı ile ters düşünce Merkeze çekilen isimler kervanına dahil oldu. Önce İstanbul’da şimdi ise Ankara’da Merkez Valisi olarak görev yaparken, Avukat eşi Edibe Esen Danıştay üyeliğine seçildi. Kasım Esen’in ilk çıkacak kararnamede yeniden İl Valisi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kasım Esen’den sonra Rize’ye 39. Vali olarak atanan Zekeriya Şarbak, Rize’de 01.01.2009-08.08.2009 tarihleri arasında 8 ay gibi kısa bir süre görev yaptı. Başbakanlık Müşteşar Yardımcısı iken Rize’ye ilk Valiliği için atanan Zekeriya Şarbak, Rize’den sonra bu kez İçişleri Bakanlığına Müşteşar Yardımcısı oldu. Burada Müsteşar olma şansını kaybeden Zekeriya Şarbak, ani bir kararla emekliye ayrıldı. Burukluğu AKP camiasınca öğrenilen Vali Zekeriya Şarbak, Adana’daki Çukurova Kalkınma Ajansının Genel Sekreterliğine atanarak Rize’de görev yapmanın ödülünü almış oldu. Aslen Denizlili olan Şarbak, 2 yıldır Adana’da bu görevde bulunuyor.

Rize’de 40. Vali olarak görev yapan Seyfullah Hacımüftüoğlu, 08.08.2009-31.05.2012 tarihleri arasında görev yaptı. Aslen Trabzon-Çaykaralı olan Vali Seyfullah Hacımüftüoğlu terfien İçişleri Bakanlığına Müsteşar olarak atandı. Eski Müsteşar Osman Güneş ise Bakan Yardımcısı oldu. Rize eski Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, ilk yılında Ünyeli hemşehrisi İdris Naim Şahin’in, şimdi de Mardinli Muammer Güler’in Müsteşarlığını yapıyor.

Çorum Valiliğinden Rize Valiliğine atanan Nurullah Çakır 31.05.2012 tarihinden itibaren 41. Vali olarak görevde bulunuyor. Edinilen bilgilere göre Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın, başta Rize Valisi Nurullah Çakır ve mevcut yardımcılarından Şefik Aygöl, Mehmet Özer ve Bahattin Alp Aslanköylü ile aralarından su sızmıyor.

Bu arada kadrosu Rize Vali Yardımcısı olan ve aynı zamanda İl Özel İdare Genel Sekreteri olan Ümit Hüseyin Güney’in, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile yıldızlarının hiç barışmadığı öne sürülüyor.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 9 yıllık görevi süresince Rize’de toplam 23 Vali Yardımcısı ile birlikte çalıştı.

Ömer Karadağ, Erol Çelik, Turhan Talu ve İsmet Cansaran gibi Jandarma Alay Komutanlarıyla (Garnizon Komutanı) birlikte mesai yapan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 9 yıllık görevi esnasında Osman Öztürk, İbrahim Kaya, tekrar Osman Öztürk, Şammaz Demirtaş ve Hüseyin Yenice gibi İl Emniyet Müdürleriyle çalıştı.

Bu isimlerden Jan. Albay İsmet Cansaran ve Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, halen Rize’de görevleri başında bulunuyorlar.

Halil Bakırcı’nın 9 yıllık Başkanlık görevi süresince; Rize’de Cumhuriyet Başsavcısı olarak Sinan Kuş, İsmet Özkorul, Atilla Aslan ve Hüsnü Hakan Yağız (Halen görevde) görev yaptı.

Dört Cumhuriyet Başsavcısından Sinan Kuş; önce Erzurum, sonra da Balıkesir’e aynı ünvanla atandıktan sonra, İstanbul-Kadıköy’e düz Savcı olarak atandı.

Kars’tan Rize’ye atanan İsmet Özkorul, hakkında çeşitli soruşturmalar açılınca, önce Konya’ya sonra da Gebze’ye düz Savcı olarak gönderildi.

Ağrı’dan gelen ve aslen Erzurumlu olan Atilla Aslan da; öğretmen eşinin süpriz terfi atamalarıyla gündeme geldi ve Rize’den Kütahya’ya atandırıldı.

Çay-Kur’da 8 yıl gibi en uzun süre ile Genel Müdürlük yapan Ekrem Yüce ile son 2 yılda da İmdat Sütlüoğlu ile birlikte Rize’de mesai yapan Halil Bakırcı, halen Giresun’da DOKAP Başkanı olan Ekrem Yüce ile zaman zaman ters düşse de, şu anki Genel Müdür ve eski Bakan İmdat Sütlüoğlu ile de adeta düşman çatlatırcasına dostluk sergiliyor.

04.04.2004 tarihinde Rize Belediye Başkanlığı görevini ANAP’lı Hızır Hop’tan devralan ve 2 dönemdir AKP’den Belediye Başkanlığına seçilen Halil Bakırcı’nın,Mart 2014′te yapılacak yerel seçimlerde 3. kez aday adayı oldu.

Nede olsa “Deli Helil” ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz.

Rekor diyorsa yeni Rekorlara da imza atar, bekleyip göreceğiz.
Bu haber 1392 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Magazin
PTT`nin Kuruluşunun 178. Yıl Dönümü Rize`de Kutlandı
PTT`nin kuruluşunun 178. yıl dönümü Rize`de çeşitli etkinliklerle kutlandı. PTT Rize Başmüdürü Hızır Nur, düzenlediği basın toplantısında, teşkilatın 178. yıl dönümünü kutladıklarını söyledi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Deplasmanda Galip 26-27
Pazarspor’un sultanları deplasmanda oynadığı müsabakada Yalıkavak’ı 26-27’lik skor ile yendi.
Yorum : 0
Rizespor
Hakkımı Yedirmeyeceğiz
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor`un kulüp basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, 9. haftada Atiker Konyaspor`u konuk ettikleri maçta yaşanan gerginliğe ilişkin, rakip takım oyuncusu Uğur Demirok hakkında Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) şikayette bulunduklarını söyledi.
Yorum : 0
Magazin
Müftü Çelik’in Annesi Dualaral Yâd Edildi.
Güneysu İlçe Müftüsü Abdülkerim ÇELİK`in merhume annesinin 1. ölüm yıl dönümü münasebeti ile Selamet köyü Merkez Camii’nde Program düzenlendi.
Yorum : 0
Magazin
Ankara’dan 85 Yaşında Hasta Yatağından Kalkarak Yüce’yi Ziyarete Geldi
İkinci defa, Çaykur YK Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne getirilen, DOKAP eski Başkanı Ekrem YÜCE’ye karşı olan sevgisi yaşlılık ve hastalık dinlemedi.
Yorum : 0
Rizespor
Kazanabileceğimiz Maçı Kazanamadık
Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında Çaykur Rizespor evinde Atiker Konyaspor ile karşı karşıya geldi. 1-1’lik beraberlikle tamamlanan karşılaşmadan bir puanla ayrılan Çaykur Rizespor’ da Teknik Direktör Okan Buruk, kaçan galibiyete yandı.
Yorum : 0
Vedat Muriç:” Olayları Uğur Sabote Etti” 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:57:00
Bu Maçı Kazanmalıydık 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:55:00
REVAK Standına Büyük İlgi 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:50:00
Kadınlar Hentbol Süper Lig ekibi Pazarspor kaza geçirdi: 14 yaralı 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:28:00
U21 hem dörtledi, hem lidere ilk çelmeyi taktı 22 Ekim 2018 Pazartesi 01:04:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Ekmekte zam tartışması! Üretim 1 hafta içinde durabilir
Fırıncılar 250 gram ekmeğin 1.25 TL`den satılmaya devam etmesi halinde üretimin durabileceği konusunda uyarıyor. Bu fiyatın sürdürülebilir olmadığını anlatan fırıncılar, "Bizim amortisman, çalışan tazminatlar, lojistik gibi masraflar hariç maliyetimiz 1.25 TL. 1 hafta içinde ekmek üretimi durabilir" diyor.
Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!  Kaynak Yeniçağ: Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!
TÜİK`in verilerine göre, tarım arazilerinin kapladığı alan Türkiye’de 1992 yılında toplam 27,6 milyon hektar iken, 2017 yılında 23,4 milyon hektara geriledi. 25 yılda yaklaşık 4 milyon hektar yani yaklaşık Konya ili büyüklüğünde tarım arazisi kaybedildi.
Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi  Kaynak Yeniçağ: Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer konsolosluktan ayrıldı.
MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Pakdemirli`nin fındık ile ilgili açıklama yapmamasına sert tepki gösterdi. Bakan Pakdemirli`nin "TMO`nun bugün mısır alımına başlandığı" açıklamasına MHP`li vekil Enginyurt, "Sayın Tarım Bakanı,TMO ne zaman fındık alımına başlayacak? Fındık üreticisini delirtmeyin. Siyasi bedeli ağır olur." dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3560
İzlenme 8217
İzlenme 5878
İzlenme 6627
VİDEO GALERİ
İzlenme 5497
İzlenme 5718
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu