Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bakırcı’nın Rekorları
08 Kasım 2013 Cuma 18:41:00 / Rize Belediyesi
28 Mart 2004′ten beri Rize Belediye Başkanı olarak görev yapan Halil Bakırcı, rekordan rekora koşuyor…
23:55Çayeli meydan projesinde ilk adım atıldı10:30Rize Kenti Ulaşım Ana Planı Ortak Hizmet Projesi00:46Su kesintisi Olmaması İçin Çalışıyoruz15:48Büyük Bir Felaketten Can Kaybı Olmadan Kurtulduk01:03Ekrem Orhon Kabri Başında Anıldı02:07Rize`de Uluslararası Streetball Turnuvası Başladı01:09Isırlık Yeni Yüzüne Kavuşuyor01:08Rize Belediyesinin Ek Hizmet Katı Tamamlanma Aşamasına Geldi18:24Rize Belediyesi, ASKF’ya Otobüs Hediye Etti18:00Çamlıhemşin Yeni Yüzüne Kavuştu18:39MİARGEM`den Rize Belediyesi Değirmendere Parkı`na Ödül23:58Başkan Kasap Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi00:02 Başkan Kasap, Ak Parti Kalkandere İlçe Teşkilatının Canlı Yayın Konuğu Oldu..00:22 “BEN MADALYA İÇİN DEĞİL, MİLLETİM İÇİN SAVAŞTIM”

Faik BAKOĞLU

Bakırcı, Rize’deki bu 9 yıllık süreçte tam 5 Vali, 23 Vali Yardımcısı, 5 Garnizon Komutanı, 4 Cumhuriyet Başsavcısı, 4 İl Emniyet Müdürü ve 2 Çaykur Genel Müdürü ile birlikte görev yaptı.

28 Mart 2004′te yapılan yerel seçimlerde Rize’nin 35. Belediye Başkanı olan Ak Partili Halil Bakırcı, her alanda rekordan rekora koşarak, ismini sadece Rize’de değil tüm Türkiye’de hatta dünyada gündemde tutmaya devam ediyor…

9 yıl önce yapılan yerel seçimlerde ANAP’lı rakibi Necmettin Kara’ya tarihi fark atarak Rize Belediye Başkanı seçilen Halil Bakırcı, 5 yıl sonra, 29.03.2009 tarihinde yapılan seçimlerde de ANAP’lı başka bir rakibi Kenan Bıyık karşısında koltuğunu kılpayı korumasına karşın, birbirinden ilginç ve dikkat çekici işlemleriyle her alanda rekorlara imza atan isim olmaya devam ediyor.

Seçmenlerinin ve Rizeli’lerin “Deli Helil, Halo Dayı ve İmparator” ismini taktıkları Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Kürt kökenli vatandaşlarımızın tepkisini çeken ‘Kuma’ açıklaması nedeniyle partisi tarafından 6 ay süreyle geçici olarak ihraç edilmişti.

AKP Lideri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de ardarda ve aralıksız olarak 9 yılı aşkın bir süredir Belediye Başkanlığı yapan Salarhalı Halil Bakırcı, Rize’ye gelmeden önce, İstanbul-Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcılığı ve Kadıköy Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuştu.

2002-2004 yılları arasında Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşaspor’un Başkanlığını yaparken buradaki işlemleriyle de hep ilklere imza atan isim olarak hafızalarda yer edinen Bakırcı,’nın asıl mesleği Endüstri Mühendisliği… Rize Belediyesinin AKP’li Başkanı Halil Bakırcı, FP ve AKP saflarına katılmadan önce, Adana’daki öğrencilik yıllarında ve Kasımpaşa’da yaşarken ülkücü faaliyetlerin içinde yer almasıyla tanınıyor.

Rize’nin Salarha Beldesinin Güzelköyünden olan Rize Belediyesinin “renkli ve sesli” Başkanı Halil Bakırcı, Reyhane Bakırcı ile evli olup; Murat, Emine ve Muhammet isminde 3 çocuk babasıdır. Koyu birer Çaykur Rizespor, Kasımpaşa ve Galatasaray taraftarı olduğu bilinen Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 9 yıllık görev süresi içinde 9 bin çiftin nikahını kıyarak, bu konuda da rekor kıran Başkan oldu.

Bakırcı, 9 yılı aşkın bir süredir Rize Belediye Başkanı olarak, 2004 yılından itibaren 5 farklı Vali ile çalıştı.

08.02.2003-25.09.2006 yılları arasında Rize’de 37. Vali olarak görev yapan Trabzon-Akçaabatlı Enver Salihoğlu, AKP Hükümetinin Rize’ye atadığı ilk Vali olmuştu. Enver Salihoğlu Merkeze çekilirken, son anda Başbakan Erdoğan’ın devreye girmesiyle komşu illerden Gümüşhane’ye atandırıldı. Vali Salihoğlu’nun Rize’den ayrılmasında Başkan Bakırcı’nın rolü olduğu da öne sürülmüştü. 3 yıl öncede Gümüşhane’den Merkez Valiliğine alınan Enver Salihoğlu, aynı zamanda OYAK Yönetim Kurulunda halen Başkan Vekili olarak görev yapıyor. Enver Salihoğlu kısa bir süre önce 3′lü kararname ile İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı oldu.

Anımsanacağı gibi Vali Enver Salihoğlu, Mülkiye Başmüfettişi iken Başbakan Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı döneminde denetleyerek olumlu Raporlara imza atmış ve Erdoğan’ın güvenini kazanmıştı.

Kadıköy Kaymakamlığından Rize’de ilk Valiliği için atanan Kasım Esen ise Rize’nin 38. Valisi oldu. 25.09.2006-31.12.2009 tarihlerinde ilk Valiliğini Rize’de yapan Bilecikli Kasım Esen de silah ruhsatları başta olmak üzere, birçok konuda hem AKP Rize İl Yönetimi, hem de Başkan Bakırcı ile ters düşünce Merkeze çekilen isimler kervanına dahil oldu. Önce İstanbul’da şimdi ise Ankara’da Merkez Valisi olarak görev yaparken, Avukat eşi Edibe Esen Danıştay üyeliğine seçildi. Kasım Esen’in ilk çıkacak kararnamede yeniden İl Valisi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kasım Esen’den sonra Rize’ye 39. Vali olarak atanan Zekeriya Şarbak, Rize’de 01.01.2009-08.08.2009 tarihleri arasında 8 ay gibi kısa bir süre görev yaptı. Başbakanlık Müşteşar Yardımcısı iken Rize’ye ilk Valiliği için atanan Zekeriya Şarbak, Rize’den sonra bu kez İçişleri Bakanlığına Müşteşar Yardımcısı oldu. Burada Müsteşar olma şansını kaybeden Zekeriya Şarbak, ani bir kararla emekliye ayrıldı. Burukluğu AKP camiasınca öğrenilen Vali Zekeriya Şarbak, Adana’daki Çukurova Kalkınma Ajansının Genel Sekreterliğine atanarak Rize’de görev yapmanın ödülünü almış oldu. Aslen Denizlili olan Şarbak, 2 yıldır Adana’da bu görevde bulunuyor.

Rize’de 40. Vali olarak görev yapan Seyfullah Hacımüftüoğlu, 08.08.2009-31.05.2012 tarihleri arasında görev yaptı. Aslen Trabzon-Çaykaralı olan Vali Seyfullah Hacımüftüoğlu terfien İçişleri Bakanlığına Müsteşar olarak atandı. Eski Müsteşar Osman Güneş ise Bakan Yardımcısı oldu. Rize eski Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, ilk yılında Ünyeli hemşehrisi İdris Naim Şahin’in, şimdi de Mardinli Muammer Güler’in Müsteşarlığını yapıyor.

Çorum Valiliğinden Rize Valiliğine atanan Nurullah Çakır 31.05.2012 tarihinden itibaren 41. Vali olarak görevde bulunuyor. Edinilen bilgilere göre Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın, başta Rize Valisi Nurullah Çakır ve mevcut yardımcılarından Şefik Aygöl, Mehmet Özer ve Bahattin Alp Aslanköylü ile aralarından su sızmıyor.

Bu arada kadrosu Rize Vali Yardımcısı olan ve aynı zamanda İl Özel İdare Genel Sekreteri olan Ümit Hüseyin Güney’in, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile yıldızlarının hiç barışmadığı öne sürülüyor.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 9 yıllık görevi süresince Rize’de toplam 23 Vali Yardımcısı ile birlikte çalıştı.

Ömer Karadağ, Erol Çelik, Turhan Talu ve İsmet Cansaran gibi Jandarma Alay Komutanlarıyla (Garnizon Komutanı) birlikte mesai yapan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 9 yıllık görevi esnasında Osman Öztürk, İbrahim Kaya, tekrar Osman Öztürk, Şammaz Demirtaş ve Hüseyin Yenice gibi İl Emniyet Müdürleriyle çalıştı.

Bu isimlerden Jan. Albay İsmet Cansaran ve Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, halen Rize’de görevleri başında bulunuyorlar.

Halil Bakırcı’nın 9 yıllık Başkanlık görevi süresince; Rize’de Cumhuriyet Başsavcısı olarak Sinan Kuş, İsmet Özkorul, Atilla Aslan ve Hüsnü Hakan Yağız (Halen görevde) görev yaptı.

Dört Cumhuriyet Başsavcısından Sinan Kuş; önce Erzurum, sonra da Balıkesir’e aynı ünvanla atandıktan sonra, İstanbul-Kadıköy’e düz Savcı olarak atandı.

Kars’tan Rize’ye atanan İsmet Özkorul, hakkında çeşitli soruşturmalar açılınca, önce Konya’ya sonra da Gebze’ye düz Savcı olarak gönderildi.

Ağrı’dan gelen ve aslen Erzurumlu olan Atilla Aslan da; öğretmen eşinin süpriz terfi atamalarıyla gündeme geldi ve Rize’den Kütahya’ya atandırıldı.

Çay-Kur’da 8 yıl gibi en uzun süre ile Genel Müdürlük yapan Ekrem Yüce ile son 2 yılda da İmdat Sütlüoğlu ile birlikte Rize’de mesai yapan Halil Bakırcı, halen Giresun’da DOKAP Başkanı olan Ekrem Yüce ile zaman zaman ters düşse de, şu anki Genel Müdür ve eski Bakan İmdat Sütlüoğlu ile de adeta düşman çatlatırcasına dostluk sergiliyor.

04.04.2004 tarihinde Rize Belediye Başkanlığı görevini ANAP’lı Hızır Hop’tan devralan ve 2 dönemdir AKP’den Belediye Başkanlığına seçilen Halil Bakırcı’nın,Mart 2014′te yapılacak yerel seçimlerde 3. kez aday adayı oldu.

Nede olsa “Deli Helil” ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz.

Rekor diyorsa yeni Rekorlara da imza atar, bekleyip göreceğiz.
Bu haber 1277 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 2
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3398
İzlenme 8047
İzlenme 5728
İzlenme 6487
VİDEO GALERİ
İzlenme 5352
İzlenme 5585
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu