Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Batı, uşaklık yapacak yöneticiler arıyor
15 Temmuz 2013 Pazartesi 11:31:00 / Siyaset
İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı’nın kölesi olmak istemeyen, ‘yerimiz İslam alemi’ diyen bütün Müslüman liderlerin çeşitli darbelere maruz kaldığını belirterek “Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor.
10:44Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz23:18 “Tarihe Tanıklık Ediyoruz”12:41Rize MHP`yi Bağrına Bastı!14:21CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Oldu12:06Memur-Sen Rize İl Başkanı Usta, 24 Haziran Seçimlerini Değerlendirdi00:34 Oylarımızı Artırdık23:35 Yeni Bir Parti Olarak Seçimden Alnımızın Akıyla Çıktık13:05Ayyıldız’dan Seçmenlere ve Teşkilatına Teşekkür12:08Rize İçin Mücadelemiz Devam Edecek21:30Mesut Yılmaz’dan Erdoğan’a Kutlama13:47Tam Bağımsız Türkiye İçin Ölene Kadar Mücadele13:40Kazanan Türkiye Oldu13:36Rize`de Cumhurbaşkanı Adayları ve Partiler Kaç Oy Aldı?10:01 Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok


İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür

 

İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı’nın kölesi olmak istemeyen, ‘yerimiz İslam alemi’ diyen bütün Müslüman liderlerin çeşitli darbelere maruz kaldığını belirterek “Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor. İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür” dedi.

Mısır’daki Darbeyi Şiddetle Tel’in Ediyoruz

Müslümanların birlik olması gerektiğini vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ta “Mısır’daki darbeyi, diğer İslam ülkelerinde yaşananlardan ayrı olarak ele almak doğru değildir. Batı alemi, küresel emperyalizm ve küresel siyonizm, kendi çemberini genişletmek için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Mısır’daki darbe ile 28 Şubat darbesi birbirinden ayrı değildir. Mısır’daki kirli darbeyi şiddetle tel’in ediyoruz. Batılılar, bu darbeye darbe demek şöyle dursun, alkışlıyorlar, destekliyorlar. Çünkü bu darbenin asıl sahipleri batılılardır” diye konuştu.

“Erbakan’ı rahmetle anıyorum”

Ürdün Müslüman Kardeşler Genel Başkanı Hammam Said de Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anarak başladığı konuşmasında, Türkiye’de Müslüman bir nesil yetiştirmek için verdiği mücadeleden dolayı Erbakan’a teşekkür etti. Said, Mısır’da yaşanan olaylara ilişkin olarak “Mısır’da yaşayan Adeviye Meydanı’ndaki kardeşlerinizin seçtiği kimseleri hapse attılar. Onlara zulm ediliyor ve onlar da direniyorlar. Mısır’daki kardeşlerimizin başarıya ulaşması, başkanlarının serbest bırakılması için dua edelim” dedi.

İbrahim Münir:

Amerika, Mısır’da  İki Yüzlü Davranıyor

Mısır Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri İbrahim Münir, Mısır’daki darbeye sessiz kalan Amerika ve batıyı ikiyüzlülükle suçladı. Cunta eninde sonunda boyun eğecek diyen Münir, “Amerika, Mısır’da sopanın ortasından tutuyor. İlk başta askeri darbe diyemediler, halkın darbeye karşı tutumunu görünce, bazı açıklamalar yaptılar. Amerika, Mısır’da ikiyüzlü davranıyor. Batı ve Amerika müdahaleyi askeri darbe olarak görmediği için mahcup durumda” dedi.

Timuçin Mercanoğlu /İstanbul

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına Mısır Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri İbrahim Münir’in katıldı.

Müslümanlar   Biran Önce Birlik Olmalı

Kur’an tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak felakete uğrayan İslam ülkelerine her gün bir yenisinin eklendiğini söyledi. Müslümanların birlik olması gerektiğini vurgulayan Kamalak, “Mısır’daki darbeyi, diğer İslam ülkelerinde yaşananlardan ayrı olarak ele almak doğru değildir. Batı alemi, küresel emperyalizm ve küresel siyonizm, kendi çemberini genişletmek için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Mısır’daki darbe ile 28 Şubat darbesi birbirinden ayrı değildir. Mısır’daki kirli darbeyi şiddetle telin ediyoruz. Batılılar, bu darbeye darbe demek şöyle dursun, alkışlıyorlar, destekliyorlar. Çünkü bu darbenin asıl sahipleri batılılardır” diye konuştu.

Batı, ‘Bize Demokrasi Değil, Uşaklık Yapacak Yönetimler Lazım’ Diyor

Adnan Menderes’in görevden alınmasından sonra yerine İsmet İnönü’nün getirildiğini söyleyen Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mısır’da yüzde 52 oyla seçimi kazanan Mursi indirildi, yerine batının her emrine ‘amenna’ diyen Hristiyan bir cumhurbaşkanı getirildi. Görüldüğü gibi iki olay arasında tam bir paralellik vardır. Menderes, Erbakan hocamız ve Mursi başarısız kişiler miydi? Darbeyle mi gelmişlerdi? Hayır. Suçları neydi? ‘Batının kölesi olmak istemiyoruz, yerimiz İslam alemi’ diyorlardı. Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor. İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür.”

Seçimleri Kazanabilmek İçin Var Gücümüzle Çalışmamız Lazım

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türkiye’de yapılacak seçimlere işaret ederek, “Önümüzdeki bir seçimi kazanabilmek için var gücümüzle çalışmamız lazım. Çalışmayan bir kul, seçimi kazanma gayreti olmayan bir milli görüşçü, nasıl el açıp Allah’a seçimi kazanmak için dua edecek” şeklinde konuştu. İftara katılan yabancı misafirleri temsilen konuşan Ürdün Müslüman Kardeşler Genel Başkanı Hammam Said de Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle andığını belirterek, Türkiye’de Müslüman bir nesil yetiştirmek için verdiği mücadeleden dolayı Erbakan’a teşekkür etti. Said, Mısır’da yaşanan olaylara dikkati çekerek, “Mısır’da yaşayan Adeviye Meydanı’ndaki kardeşlerinizin seçtiği kimseleri hapse attılar. Onlara zülm ediliyor ve onlar da Peygamberimizin kardeşleri olarak direniyorlar. Mısır’daki kardeşlerimizin başarıya ulaşması, başkanlarının serbest bırakılması için dua edelim” diye konuştu. İftar yemeğine, yerli ve yabancı partilerin temsilcileri, yabancı misyon şefleri, Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Amerika, Mısır’da İki Yüzlü Davranıyor

İftarda konuşan İbrahim Münir Mısır’daki darbeye sessiz kalan Amerika ve batıyı iki yüzlülükle suçladı. Cunta elinde sonunda boyun eğecek diyen Münir “Amerika, Mısır’da sopanın ortasından tutuyor. İlk başta askeri darbe diyemediler, halkın darbeye karşı tutumunu görünce, bazı açıklamalar yaptılar. Amerika, Mısır’da iki yüzlü davranıyor. Batı ve Amerika müdahaleyi askeri darbe olarak görmediği için mahcup durumda. Amerika’daki bir çok sivil toplum örgütü müdahaleyi darbe olarak değerlendirmeye başladı.” şeklinde konuştu.

Askeri Cunta Eninde Sonunda Halka Boyun Eğecek

Ramazan Ayı başladığından beri Mısır meydanlarında büyük eylemler yapıldığını söyleyen Münir: ”Ramazanın ilk cuması 12 milyon gösterici meydanlara çıktı. Mısır’ın geneline baktığımız zaman 45 milyon insan bu askeri darbeye karşı çıkıyor. Ne yazık ki dünya basını bu gösterileri, bu kalabalığı görmüyor. Askeri darbe bu kalabalığı kabul etmese de büyük bir kalabalık gösterilere devam ediyor. Yaşanan olaylarda 300 şehit verildi. İnsanlar namazda şehit edildi. Bu çok kötü bir durum. Ölenlerin çoğu çocuk ve kadınlardan oluşmakta. Bu şehitleri de terörist diye itham ediyorlar. Askeri darbe hedefine ulaşamamıştır. İnşallah en kısa zamanda gidecektir. Askeri cuntanın seçilmiş cumhurbaşkanını makamına getirmekten başka bir yolu yok” diye konuştu.

Adil düzeni kurmak Müslümanların boyun borcudur

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen sahur programı bu yıl da Feshane’de gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr Mustafa Kamalak’ın da onur konuğu olduğu sahur programına AGD İstanbul il ve ilçe teşkilatları, Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatlarından yaklaşık bin 500 davetli katıldı. Programın açılışında misafirlere selamlama konuşması yapan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, ortaöğretim öğrencilerine yönelik başlatılan YAZ-ET projesi hakkında bilgi verdi. Öte yandan AGD’nin İstanbul’daki çalışmalarını anlattı. AGD Genele Başkanı Salih Turhan da, Türkiye’nin dört bir tarafında faaliyetlerde bulunduklarını söyledi. AGD’nin eğitim alanındaki çalışmalarını anlattı. Daha sonra YAZ-ET’te düzenlenen 40 hadis yarışmasında dereceye giren öğrencilerde Peygamberimiz Efendimiz (S.A.V)’in hadi-i şeriflerinden bazılarını Türkçe mealiyle birlikte okudu.

Dünyaya Adil Düzeni Müslümanlar getirebilir

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Dünyaya adil bir düzen kurma görevi, Müslümanların boyun borcudur. Adil düzeni ancak ve ancak Müslümanlar kurabilirler. Başka birilerinin kurması mümkün değildir. Çünkü, adil düzeni emreden Kur’an-ı Kerim, Müslümanların elindedir. Yine Peygamberimizin hadis-i şerifleri de Müslümanların elindedir. Bu iki temel esasın dışında adil düzeni kurmak mümkün değildir. Batı, sömürü üzerine kurulmuştur. Onların adil bir dünya kurmalarını beklemek zaman kaybından başka bir şey değildir” diye konuştu.
Bu haber 952 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Ekonomi
Çaya ALTERNETİF Olabilecek mi?
DOĞU Karadeniz çiftçisi, çay ve fındıktan sonra yeni bir tarım ürünü ile tanıştı. Çaykur, anavatanı Güney Amerika, Arjantin ve Çin olan ve sıfır kalorili şeker elde edilebilen Stevia bitkisinin Rize’de 5 yıldır sürdürülen deneme üretimini başarıyla tamamladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Rize şekeri’ adını koyduğu ve bölgede çok verimli olarak yetişen bitkinin fidanları bu yıl üreticilere dağıtılmaya başlandı.
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor, Yeni kalecisi ile prensipte anlaştı.
Yeni sezon öncesi transfer harekatını sürdüren Çaykur Rizespor, Kosovalı kaleci Samir Ujkani ile prensipte anlaştı.
Yorum : 0
Rizespor
Atmaca Start Verdi
Yeşil mavililer üçüncü etap kamp çalışmaları için dün Slovenya’da iş başı yaptı
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor Tarık ve Tolga’ nın Peşinde
Galatasaray’ ın kampa götürmediği Tarık Çamdal ve Tolga Ciğerci için Çaykur Rizespor devreye girdi
Yorum : 0
Spor
Pazarspor` dan Bir İmza Daha
Pazarspor’umuz da transferde resmi imzalar da atılmaya devam ediyor.
Yorum : 0
Turizm
Zil Kale turistlerin ilgi odağı oldu
- Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan ve 14. yüzyılda sarp bir kaya üzerine yapıldığı tahmin edilen tarihi Zil Kale, doğa içerisinde yer alan eşsiz görüntüsüyle Doğu Karadeniz`e gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor
Yorum : 0
Süper Lige Renk Katacağız 19 Temmuz 2018 Perşembe 12:12:00
Kendirli Belediyesi Araç Parkı Genişliyor 19 Temmuz 2018 Perşembe 12:09:00
Denizi Tehlikeli Bulan Baba Çocuklarına Kamyonet Kasasında Havuz Yaptı 19 Temmuz 2018 Perşembe 12:06:00
MÜSİAD’dan `Geçmişe Vefa, Geleceğe Saygı` Buluşması 18 Temmuz 2018 Çarşamba 16:56:00
Rize’de FECİ Kaza. 18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:50:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
 Devlet teşkilatında yeniden yapılanma
Seçim bitti ama asıl iş yeni başlıyor. 24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni bir döneme girdik. Devlet Teşkilatında yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Dünya da yaşanan gelişmelere paralel olarak böyle bir yapılanma gereklilik halini aldı. Dünya endüstri 4.0`ı yaşıyor. Hibrit savaşı yaşıyor. Küresel rekabet ve teknolojik gelişmeler yeni devlet yapılanmalarını ve yeni stratejileri zorunlu kılıyor. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Ortadoğu yeni bir döneme giriyor. Dünya yeni bir döneme gidiyor ve büyük bir rekabete sahne oluyor.
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
FOTO GALERİ
İzlenme 3482
İzlenme 8124
İzlenme 5796
İzlenme 6549
VİDEO GALERİ
İzlenme 5428
İzlenme 5651
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu