Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Batı, uşaklık yapacak yöneticiler arıyor
15 Temmuz 2013 Pazartesi 11:31:00 / Siyaset
İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı’nın kölesi olmak istemeyen, ‘yerimiz İslam alemi’ diyen bütün Müslüman liderlerin çeşitli darbelere maruz kaldığını belirterek “Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor.
00:59Arakan’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz19:32AK Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi10:48Yeni Ekmek Fiyatı Vatandaşa Zulümdür23:01Ak Parti Rize`de Merkez İlçe Adayı da Başkanı da Değişiyor00:45CHP Rize İl Başkanı Rakıcı`dan, `Baskıcı ve Zorba Rejim` Vurgusu16:43Ovit Tüneli Dünyanın En Uzun Çift Tüp Üçüncü Tüneli01:07Erdoğan’dan Karavin Ailesine Taziye Ziyareti02:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de Markete Girdi, Alışveriş Yaptı11:01Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayder Ve Uzungöl Açıklaması10:59Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız10:58Cumhurbaşkanı Erdoğan Ovit Tüneli`nde İncelemelerde Bulundu18:40Erdoğan, Rize Havalimanı Deniz Dolgu Sahasında İncelemelerde Bulundu18:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de İncelemede Bulundu14:40Rize’de Sitem Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bekaroğlu’ndan Sitem


İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür

 

İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı’nın kölesi olmak istemeyen, ‘yerimiz İslam alemi’ diyen bütün Müslüman liderlerin çeşitli darbelere maruz kaldığını belirterek “Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor. İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür” dedi.

Mısır’daki Darbeyi Şiddetle Tel’in Ediyoruz

Müslümanların birlik olması gerektiğini vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ta “Mısır’daki darbeyi, diğer İslam ülkelerinde yaşananlardan ayrı olarak ele almak doğru değildir. Batı alemi, küresel emperyalizm ve küresel siyonizm, kendi çemberini genişletmek için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Mısır’daki darbe ile 28 Şubat darbesi birbirinden ayrı değildir. Mısır’daki kirli darbeyi şiddetle tel’in ediyoruz. Batılılar, bu darbeye darbe demek şöyle dursun, alkışlıyorlar, destekliyorlar. Çünkü bu darbenin asıl sahipleri batılılardır” diye konuştu.

“Erbakan’ı rahmetle anıyorum”

Ürdün Müslüman Kardeşler Genel Başkanı Hammam Said de Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anarak başladığı konuşmasında, Türkiye’de Müslüman bir nesil yetiştirmek için verdiği mücadeleden dolayı Erbakan’a teşekkür etti. Said, Mısır’da yaşanan olaylara ilişkin olarak “Mısır’da yaşayan Adeviye Meydanı’ndaki kardeşlerinizin seçtiği kimseleri hapse attılar. Onlara zulm ediliyor ve onlar da direniyorlar. Mısır’daki kardeşlerimizin başarıya ulaşması, başkanlarının serbest bırakılması için dua edelim” dedi.

İbrahim Münir:

Amerika, Mısır’da  İki Yüzlü Davranıyor

Mısır Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri İbrahim Münir, Mısır’daki darbeye sessiz kalan Amerika ve batıyı ikiyüzlülükle suçladı. Cunta eninde sonunda boyun eğecek diyen Münir, “Amerika, Mısır’da sopanın ortasından tutuyor. İlk başta askeri darbe diyemediler, halkın darbeye karşı tutumunu görünce, bazı açıklamalar yaptılar. Amerika, Mısır’da ikiyüzlü davranıyor. Batı ve Amerika müdahaleyi askeri darbe olarak görmediği için mahcup durumda” dedi.

Timuçin Mercanoğlu /İstanbul

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına Mısır Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri İbrahim Münir’in katıldı.

Müslümanlar   Biran Önce Birlik Olmalı

Kur’an tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak felakete uğrayan İslam ülkelerine her gün bir yenisinin eklendiğini söyledi. Müslümanların birlik olması gerektiğini vurgulayan Kamalak, “Mısır’daki darbeyi, diğer İslam ülkelerinde yaşananlardan ayrı olarak ele almak doğru değildir. Batı alemi, küresel emperyalizm ve küresel siyonizm, kendi çemberini genişletmek için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Mısır’daki darbe ile 28 Şubat darbesi birbirinden ayrı değildir. Mısır’daki kirli darbeyi şiddetle telin ediyoruz. Batılılar, bu darbeye darbe demek şöyle dursun, alkışlıyorlar, destekliyorlar. Çünkü bu darbenin asıl sahipleri batılılardır” diye konuştu.

Batı, ‘Bize Demokrasi Değil, Uşaklık Yapacak Yönetimler Lazım’ Diyor

Adnan Menderes’in görevden alınmasından sonra yerine İsmet İnönü’nün getirildiğini söyleyen Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mısır’da yüzde 52 oyla seçimi kazanan Mursi indirildi, yerine batının her emrine ‘amenna’ diyen Hristiyan bir cumhurbaşkanı getirildi. Görüldüğü gibi iki olay arasında tam bir paralellik vardır. Menderes, Erbakan hocamız ve Mursi başarısız kişiler miydi? Darbeyle mi gelmişlerdi? Hayır. Suçları neydi? ‘Batının kölesi olmak istemiyoruz, yerimiz İslam alemi’ diyorlardı. Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor. İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür.”

Seçimleri Kazanabilmek İçin Var Gücümüzle Çalışmamız Lazım

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türkiye’de yapılacak seçimlere işaret ederek, “Önümüzdeki bir seçimi kazanabilmek için var gücümüzle çalışmamız lazım. Çalışmayan bir kul, seçimi kazanma gayreti olmayan bir milli görüşçü, nasıl el açıp Allah’a seçimi kazanmak için dua edecek” şeklinde konuştu. İftara katılan yabancı misafirleri temsilen konuşan Ürdün Müslüman Kardeşler Genel Başkanı Hammam Said de Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle andığını belirterek, Türkiye’de Müslüman bir nesil yetiştirmek için verdiği mücadeleden dolayı Erbakan’a teşekkür etti. Said, Mısır’da yaşanan olaylara dikkati çekerek, “Mısır’da yaşayan Adeviye Meydanı’ndaki kardeşlerinizin seçtiği kimseleri hapse attılar. Onlara zülm ediliyor ve onlar da Peygamberimizin kardeşleri olarak direniyorlar. Mısır’daki kardeşlerimizin başarıya ulaşması, başkanlarının serbest bırakılması için dua edelim” diye konuştu. İftar yemeğine, yerli ve yabancı partilerin temsilcileri, yabancı misyon şefleri, Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Amerika, Mısır’da İki Yüzlü Davranıyor

İftarda konuşan İbrahim Münir Mısır’daki darbeye sessiz kalan Amerika ve batıyı iki yüzlülükle suçladı. Cunta elinde sonunda boyun eğecek diyen Münir “Amerika, Mısır’da sopanın ortasından tutuyor. İlk başta askeri darbe diyemediler, halkın darbeye karşı tutumunu görünce, bazı açıklamalar yaptılar. Amerika, Mısır’da iki yüzlü davranıyor. Batı ve Amerika müdahaleyi askeri darbe olarak görmediği için mahcup durumda. Amerika’daki bir çok sivil toplum örgütü müdahaleyi darbe olarak değerlendirmeye başladı.” şeklinde konuştu.

Askeri Cunta Eninde Sonunda Halka Boyun Eğecek

Ramazan Ayı başladığından beri Mısır meydanlarında büyük eylemler yapıldığını söyleyen Münir: ”Ramazanın ilk cuması 12 milyon gösterici meydanlara çıktı. Mısır’ın geneline baktığımız zaman 45 milyon insan bu askeri darbeye karşı çıkıyor. Ne yazık ki dünya basını bu gösterileri, bu kalabalığı görmüyor. Askeri darbe bu kalabalığı kabul etmese de büyük bir kalabalık gösterilere devam ediyor. Yaşanan olaylarda 300 şehit verildi. İnsanlar namazda şehit edildi. Bu çok kötü bir durum. Ölenlerin çoğu çocuk ve kadınlardan oluşmakta. Bu şehitleri de terörist diye itham ediyorlar. Askeri darbe hedefine ulaşamamıştır. İnşallah en kısa zamanda gidecektir. Askeri cuntanın seçilmiş cumhurbaşkanını makamına getirmekten başka bir yolu yok” diye konuştu.

Adil düzeni kurmak Müslümanların boyun borcudur

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen sahur programı bu yıl da Feshane’de gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr Mustafa Kamalak’ın da onur konuğu olduğu sahur programına AGD İstanbul il ve ilçe teşkilatları, Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatlarından yaklaşık bin 500 davetli katıldı. Programın açılışında misafirlere selamlama konuşması yapan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, ortaöğretim öğrencilerine yönelik başlatılan YAZ-ET projesi hakkında bilgi verdi. Öte yandan AGD’nin İstanbul’daki çalışmalarını anlattı. AGD Genele Başkanı Salih Turhan da, Türkiye’nin dört bir tarafında faaliyetlerde bulunduklarını söyledi. AGD’nin eğitim alanındaki çalışmalarını anlattı. Daha sonra YAZ-ET’te düzenlenen 40 hadis yarışmasında dereceye giren öğrencilerde Peygamberimiz Efendimiz (S.A.V)’in hadi-i şeriflerinden bazılarını Türkçe mealiyle birlikte okudu.

Dünyaya Adil Düzeni Müslümanlar getirebilir

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Dünyaya adil bir düzen kurma görevi, Müslümanların boyun borcudur. Adil düzeni ancak ve ancak Müslümanlar kurabilirler. Başka birilerinin kurması mümkün değildir. Çünkü, adil düzeni emreden Kur’an-ı Kerim, Müslümanların elindedir. Yine Peygamberimizin hadis-i şerifleri de Müslümanların elindedir. Bu iki temel esasın dışında adil düzeni kurmak mümkün değildir. Batı, sömürü üzerine kurulmuştur. Onların adil bir dünya kurmalarını beklemek zaman kaybından başka bir şey değildir” diye konuştu.
Bu haber 912 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 2
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3400
İzlenme 8047
İzlenme 5729
İzlenme 6488
VİDEO GALERİ
İzlenme 5353
İzlenme 5585
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu