Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Batı, uşaklık yapacak yöneticiler arıyor
15 Temmuz 2013 Pazartesi 11:31:00 / Siyaset
İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı’nın kölesi olmak istemeyen, ‘yerimiz İslam alemi’ diyen bütün Müslüman liderlerin çeşitli darbelere maruz kaldığını belirterek “Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor.
21:23MHP Rize İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi09:55MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur09:51 Belediye Başkanı Rize’ nin İçinden Olmalı12:03Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası Kaynak Yeniçağ: Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası 11:56Avrupa’da büyük buluşma12:31Akşener`den çarpıcı açıklamalar Kaynak Yeniçağ: Akşener`den çarpıcı açıklamalar 12:22 Amacımız Toplumsal Uzlaşıyı Sağlamak01:30MHP’de ŞOK. Rize’de 40 Yıllık MHP’li Partisinden istifa Etti.13:48Saadet lideri Temel Karamollaoğlu`nun dediğine gelindi11:04Suriyeli` ye Varda Rizeli` ye yokmu?23:28 İYİ Parti’ ye Bayan İl Başkanı15:44 STK lardan Başkan Alim’e Tebrik Ziyaret11:43 Müsiad Yeni Başkanın Profilini Çıkardı23:48Osman Keser işi elini yüzüne bulaştırdı


İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür

 

İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı’nın kölesi olmak istemeyen, ‘yerimiz İslam alemi’ diyen bütün Müslüman liderlerin çeşitli darbelere maruz kaldığını belirterek “Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor. İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür” dedi.

Mısır’daki Darbeyi Şiddetle Tel’in Ediyoruz

Müslümanların birlik olması gerektiğini vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ta “Mısır’daki darbeyi, diğer İslam ülkelerinde yaşananlardan ayrı olarak ele almak doğru değildir. Batı alemi, küresel emperyalizm ve küresel siyonizm, kendi çemberini genişletmek için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Mısır’daki darbe ile 28 Şubat darbesi birbirinden ayrı değildir. Mısır’daki kirli darbeyi şiddetle tel’in ediyoruz. Batılılar, bu darbeye darbe demek şöyle dursun, alkışlıyorlar, destekliyorlar. Çünkü bu darbenin asıl sahipleri batılılardır” diye konuştu.

“Erbakan’ı rahmetle anıyorum”

Ürdün Müslüman Kardeşler Genel Başkanı Hammam Said de Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anarak başladığı konuşmasında, Türkiye’de Müslüman bir nesil yetiştirmek için verdiği mücadeleden dolayı Erbakan’a teşekkür etti. Said, Mısır’da yaşanan olaylara ilişkin olarak “Mısır’da yaşayan Adeviye Meydanı’ndaki kardeşlerinizin seçtiği kimseleri hapse attılar. Onlara zulm ediliyor ve onlar da direniyorlar. Mısır’daki kardeşlerimizin başarıya ulaşması, başkanlarının serbest bırakılması için dua edelim” dedi.

İbrahim Münir:

Amerika, Mısır’da  İki Yüzlü Davranıyor

Mısır Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri İbrahim Münir, Mısır’daki darbeye sessiz kalan Amerika ve batıyı ikiyüzlülükle suçladı. Cunta eninde sonunda boyun eğecek diyen Münir, “Amerika, Mısır’da sopanın ortasından tutuyor. İlk başta askeri darbe diyemediler, halkın darbeye karşı tutumunu görünce, bazı açıklamalar yaptılar. Amerika, Mısır’da ikiyüzlü davranıyor. Batı ve Amerika müdahaleyi askeri darbe olarak görmediği için mahcup durumda” dedi.

Timuçin Mercanoğlu /İstanbul

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına Mısır Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri İbrahim Münir’in katıldı.

Müslümanlar   Biran Önce Birlik Olmalı

Kur’an tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak felakete uğrayan İslam ülkelerine her gün bir yenisinin eklendiğini söyledi. Müslümanların birlik olması gerektiğini vurgulayan Kamalak, “Mısır’daki darbeyi, diğer İslam ülkelerinde yaşananlardan ayrı olarak ele almak doğru değildir. Batı alemi, küresel emperyalizm ve küresel siyonizm, kendi çemberini genişletmek için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Mısır’daki darbe ile 28 Şubat darbesi birbirinden ayrı değildir. Mısır’daki kirli darbeyi şiddetle telin ediyoruz. Batılılar, bu darbeye darbe demek şöyle dursun, alkışlıyorlar, destekliyorlar. Çünkü bu darbenin asıl sahipleri batılılardır” diye konuştu.

Batı, ‘Bize Demokrasi Değil, Uşaklık Yapacak Yönetimler Lazım’ Diyor

Adnan Menderes’in görevden alınmasından sonra yerine İsmet İnönü’nün getirildiğini söyleyen Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mısır’da yüzde 52 oyla seçimi kazanan Mursi indirildi, yerine batının her emrine ‘amenna’ diyen Hristiyan bir cumhurbaşkanı getirildi. Görüldüğü gibi iki olay arasında tam bir paralellik vardır. Menderes, Erbakan hocamız ve Mursi başarısız kişiler miydi? Darbeyle mi gelmişlerdi? Hayır. Suçları neydi? ‘Batının kölesi olmak istemiyoruz, yerimiz İslam alemi’ diyorlardı. Batı, ‘bize demokrasi değil, uşaklık yapacak yönetimler lazım’ diyor. İslam aleminin problemi demokrasi değil, bağımsızlık ve özgürlüktür.”

Seçimleri Kazanabilmek İçin Var Gücümüzle Çalışmamız Lazım

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türkiye’de yapılacak seçimlere işaret ederek, “Önümüzdeki bir seçimi kazanabilmek için var gücümüzle çalışmamız lazım. Çalışmayan bir kul, seçimi kazanma gayreti olmayan bir milli görüşçü, nasıl el açıp Allah’a seçimi kazanmak için dua edecek” şeklinde konuştu. İftara katılan yabancı misafirleri temsilen konuşan Ürdün Müslüman Kardeşler Genel Başkanı Hammam Said de Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle andığını belirterek, Türkiye’de Müslüman bir nesil yetiştirmek için verdiği mücadeleden dolayı Erbakan’a teşekkür etti. Said, Mısır’da yaşanan olaylara dikkati çekerek, “Mısır’da yaşayan Adeviye Meydanı’ndaki kardeşlerinizin seçtiği kimseleri hapse attılar. Onlara zülm ediliyor ve onlar da Peygamberimizin kardeşleri olarak direniyorlar. Mısır’daki kardeşlerimizin başarıya ulaşması, başkanlarının serbest bırakılması için dua edelim” diye konuştu. İftar yemeğine, yerli ve yabancı partilerin temsilcileri, yabancı misyon şefleri, Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Amerika, Mısır’da İki Yüzlü Davranıyor

İftarda konuşan İbrahim Münir Mısır’daki darbeye sessiz kalan Amerika ve batıyı iki yüzlülükle suçladı. Cunta elinde sonunda boyun eğecek diyen Münir “Amerika, Mısır’da sopanın ortasından tutuyor. İlk başta askeri darbe diyemediler, halkın darbeye karşı tutumunu görünce, bazı açıklamalar yaptılar. Amerika, Mısır’da iki yüzlü davranıyor. Batı ve Amerika müdahaleyi askeri darbe olarak görmediği için mahcup durumda. Amerika’daki bir çok sivil toplum örgütü müdahaleyi darbe olarak değerlendirmeye başladı.” şeklinde konuştu.

Askeri Cunta Eninde Sonunda Halka Boyun Eğecek

Ramazan Ayı başladığından beri Mısır meydanlarında büyük eylemler yapıldığını söyleyen Münir: ”Ramazanın ilk cuması 12 milyon gösterici meydanlara çıktı. Mısır’ın geneline baktığımız zaman 45 milyon insan bu askeri darbeye karşı çıkıyor. Ne yazık ki dünya basını bu gösterileri, bu kalabalığı görmüyor. Askeri darbe bu kalabalığı kabul etmese de büyük bir kalabalık gösterilere devam ediyor. Yaşanan olaylarda 300 şehit verildi. İnsanlar namazda şehit edildi. Bu çok kötü bir durum. Ölenlerin çoğu çocuk ve kadınlardan oluşmakta. Bu şehitleri de terörist diye itham ediyorlar. Askeri darbe hedefine ulaşamamıştır. İnşallah en kısa zamanda gidecektir. Askeri cuntanın seçilmiş cumhurbaşkanını makamına getirmekten başka bir yolu yok” diye konuştu.

Adil düzeni kurmak Müslümanların boyun borcudur

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen sahur programı bu yıl da Feshane’de gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr Mustafa Kamalak’ın da onur konuğu olduğu sahur programına AGD İstanbul il ve ilçe teşkilatları, Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatlarından yaklaşık bin 500 davetli katıldı. Programın açılışında misafirlere selamlama konuşması yapan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, ortaöğretim öğrencilerine yönelik başlatılan YAZ-ET projesi hakkında bilgi verdi. Öte yandan AGD’nin İstanbul’daki çalışmalarını anlattı. AGD Genele Başkanı Salih Turhan da, Türkiye’nin dört bir tarafında faaliyetlerde bulunduklarını söyledi. AGD’nin eğitim alanındaki çalışmalarını anlattı. Daha sonra YAZ-ET’te düzenlenen 40 hadis yarışmasında dereceye giren öğrencilerde Peygamberimiz Efendimiz (S.A.V)’in hadi-i şeriflerinden bazılarını Türkçe mealiyle birlikte okudu.

Dünyaya Adil Düzeni Müslümanlar getirebilir

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Dünyaya adil bir düzen kurma görevi, Müslümanların boyun borcudur. Adil düzeni ancak ve ancak Müslümanlar kurabilirler. Başka birilerinin kurması mümkün değildir. Çünkü, adil düzeni emreden Kur’an-ı Kerim, Müslümanların elindedir. Yine Peygamberimizin hadis-i şerifleri de Müslümanların elindedir. Bu iki temel esasın dışında adil düzeni kurmak mümkün değildir. Batı, sömürü üzerine kurulmuştur. Onların adil bir dünya kurmalarını beklemek zaman kaybından başka bir şey değildir” diye konuştu.
Bu haber 997 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Magazin
PTT`nin Kuruluşunun 178. Yıl Dönümü Rize`de Kutlandı
PTT`nin kuruluşunun 178. yıl dönümü Rize`de çeşitli etkinliklerle kutlandı. PTT Rize Başmüdürü Hızır Nur, düzenlediği basın toplantısında, teşkilatın 178. yıl dönümünü kutladıklarını söyledi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Deplasmanda Galip 26-27
Pazarspor’un sultanları deplasmanda oynadığı müsabakada Yalıkavak’ı 26-27’lik skor ile yendi.
Yorum : 0
Rizespor
Hakkımı Yedirmeyeceğiz
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor`un kulüp basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, 9. haftada Atiker Konyaspor`u konuk ettikleri maçta yaşanan gerginliğe ilişkin, rakip takım oyuncusu Uğur Demirok hakkında Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) şikayette bulunduklarını söyledi.
Yorum : 0
Magazin
Müftü Çelik’in Annesi Dualaral Yâd Edildi.
Güneysu İlçe Müftüsü Abdülkerim ÇELİK`in merhume annesinin 1. ölüm yıl dönümü münasebeti ile Selamet köyü Merkez Camii’nde Program düzenlendi.
Yorum : 0
Magazin
Ankara’dan 85 Yaşında Hasta Yatağından Kalkarak Yüce’yi Ziyarete Geldi
İkinci defa, Çaykur YK Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne getirilen, DOKAP eski Başkanı Ekrem YÜCE’ye karşı olan sevgisi yaşlılık ve hastalık dinlemedi.
Yorum : 0
Rizespor
Kazanabileceğimiz Maçı Kazanamadık
Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında Çaykur Rizespor evinde Atiker Konyaspor ile karşı karşıya geldi. 1-1’lik beraberlikle tamamlanan karşılaşmadan bir puanla ayrılan Çaykur Rizespor’ da Teknik Direktör Okan Buruk, kaçan galibiyete yandı.
Yorum : 0
Vedat Muriç:” Olayları Uğur Sabote Etti” 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:57:00
Bu Maçı Kazanmalıydık 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:55:00
REVAK Standına Büyük İlgi 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:50:00
Kadınlar Hentbol Süper Lig ekibi Pazarspor kaza geçirdi: 14 yaralı 22 Ekim 2018 Pazartesi 09:28:00
U21 hem dörtledi, hem lidere ilk çelmeyi taktı 22 Ekim 2018 Pazartesi 01:04:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Ekmekte zam tartışması! Üretim 1 hafta içinde durabilir
Fırıncılar 250 gram ekmeğin 1.25 TL`den satılmaya devam etmesi halinde üretimin durabileceği konusunda uyarıyor. Bu fiyatın sürdürülebilir olmadığını anlatan fırıncılar, "Bizim amortisman, çalışan tazminatlar, lojistik gibi masraflar hariç maliyetimiz 1.25 TL. 1 hafta içinde ekmek üretimi durabilir" diyor.
Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!  Kaynak Yeniçağ: Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!
TÜİK`in verilerine göre, tarım arazilerinin kapladığı alan Türkiye’de 1992 yılında toplam 27,6 milyon hektar iken, 2017 yılında 23,4 milyon hektara geriledi. 25 yılda yaklaşık 4 milyon hektar yani yaklaşık Konya ili büyüklüğünde tarım arazisi kaybedildi.
Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi  Kaynak Yeniçağ: Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer konsolosluktan ayrıldı.
MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Pakdemirli`nin fındık ile ilgili açıklama yapmamasına sert tepki gösterdi. Bakan Pakdemirli`nin "TMO`nun bugün mısır alımına başlandığı" açıklamasına MHP`li vekil Enginyurt, "Sayın Tarım Bakanı,TMO ne zaman fındık alımına başlayacak? Fındık üreticisini delirtmeyin. Siyasi bedeli ağır olur." dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3560
İzlenme 8217
İzlenme 5878
İzlenme 6627
VİDEO GALERİ
İzlenme 5497
İzlenme 5718
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu