Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Belediye Son Düdüğü Çaldı!
17 Kasım 2013 Pazar 17:21:00 / Rize Belediyesi
TFFHG Derneği olan ve Genel Merkezi’nde Eskişehir`de bulunan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Rize Şubesine Başkanlığına Rize Belediyesinin Başkanlığı hem icra hem de tahliye yazısı gönderdiği de ortaya çıktı.
16:35`KodlaRize` ekibi Teknofest İstanbul Festivalinde22:44 Yerel Yönetimlerde Bir Başarı Öyküsü…23:03 Kasap Medya Yöneticilerini Rize’ ye Davet Etti16:53Rize Belediyesi`nden Kamuoyuna Duyuru21:47Başkan Kasap Hizmetlerini tanıttı19:20 ‘Rize Belediyesi Doğu Park’ Açılışa Hazır00:38Rize’nin fethinin 557. yıl dönümü kutlandı15:30Başkan Kasap Muhtar ve Vatandaşların İstek ve Taleplerini Dinledi21:27Rize Belediyesinden Yol ve Asfalt Çalışması14:34Rize’ de Yerel Seçim Kıran Kırana Geçecek13:55Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, malvarlığını açıkladı.10:55Başkan Kasap’tan Müftü Mahallesine Ziyaret14:24Rize Belediyesinde ABD Menşeili Hiçbir Ürün Kullanılmayacaktır09:59Rize Belediyesi’nden Çevre Harekatı


 

                Yıllardır Cumhuriyet Caddesindeki Belediye Bloklarında kapalı ve atıl durumda bulunan TFFHG Derneği Rize Şubesinin Başkanlığını Rahmi Arslan, 2. Başkanlığını Sami Akmehmet, Genel Sekreterliğini A. Rıza Akpak, üyeliklerini Nail Güngör ve Yasin Yazıcı yapıyor.

                Bu arada istifa eden Zeki Çavuşoğlu`nun Başkanlığındaki Rize il Hakem Kurulunun Rahmi Arslan Başkanlığındaki TFFHG Derneği`ni Rize Şubesi ile yıllardır "kırgın ve küs" oldukları ve kısır bir çekişme yaşayan bu iki kurul arasındaki çekişmelerin Rizeli Futbol Hakemlerine, Gözlemcilerine ve Temsilcilerine bu düş kırıklığını yaşattıkları öne sürülüyor.

                Rahmi Arslan`ın Başkanlığındaki Hakem Derneğinin Rize Belediyesine 30 milyon TL`yi aşan kira ve gecikme borcu bulunuyor.

                Söz konusu bu Derneğin ayrıca Elektrik, su ve Telefon borçlarının da mevcut olduğu da ifade ediliyor.

                İstifa aşamasına geldiğini ifade eden Şube Başkanı Rahmi Arslan "çok üzgün ve morallerimiz bozuk Genel Merkez gereken parayı göndermezse bu Güzide Şubemiz resmen kapa-nacak. Zira Genel Merkezin yeterince parası olduğunu biliyoruz.

                Mevcut Genel Başkanda bizim Bölgemizde uzun yıllar Hakemlik ve Gözlemcilik yapan Dr. Abdurrahman Arıcıdır, kendisi uzun yıllar MHK`de TBMM`de ve şimdide Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yapıyor, bu konumdaki bir isim bu sorunumuzu çözmelidir. Bu durum Rize ve Rizelilerin prestijidir ben aslen Rizeli olmayışıma karşın Rize ve Rizelilerden daha çok üzülüyorum. Tüm yetkili, etkili ve futbolsever Rizelilere son kez sesleniyorum. Hakem Derneği ve Hakemlere sahip çıkınız Belediye Başkanı Halil Bakırcı bu konumdaki kiracılarına hiç taviz vermiyor. Futbol Antrenörleri Derneğimizde maalesef aynı konumda bulunuyor. Ben bu borcu ödemek için aylardır Milli Piyango bileti başta olmak üzere tüm şans oyunlarını oynamaktayım, en son çare olarak bunu gördüm. Kısa-cası geceleri bile uyuyamıyorum, ruh sağlığım bile bozuldu. İvedikli olarak ilgi ve destek bekliyoruz."

 

ESKİ HAKEM VE DERNEK BAŞKANLARI: "RİZE`Yİ BU DURUMA DÜŞÜRENLER UTANSINLAR"

                Öte yandan Rize`de geçmiş dönemlerde Hakem, İl Kurulunda ve Derneklerde görev yapan bir çok isimde adeta ortak bir açıklama yapa-rak, "Rize bölgesi Hakemlerini, Gözlemcileri ve Temsilcilerini bu duruma düşürenler ve Hakemlerin kamplara bölünmesine bı-yık altından gülenler utan-sın, hakemler korkudan yıllardır Derneğe bile gidemiyorlar. Mevcut klasmandaki genç meslektaşlarımız yalnız ve desteksiz kalınca bu nahoş ve üzücü tablolar ortaya çıktı.

                Üstelik, TFF`da tam 10 yıldır Başkan Yardımcısı görevini yapan Rizeli isim Servet Yardımcı olmasına karşın, politik gücü biz değil, komşumuz Trabzon eskiden olduğu gibi bu dönemde onlar kullanıyor. MHK`nin Bölge Temsilcisi Turgay Güdü Rize`de bu gelişmelere hiç ama hiç karışmadı.

                Zira işine öyle geliyor. Rize ve Rizelinin kontenjanı ve hakkını Trabzon kullanıyor.

                Bunlar bu açık-lamayı Trabzon`un klasmanlardaki Hakemler, Gözlemciler ve Temsilcilerini anımsayarak yapıyoruz. Trabzon`da biri FİFA olmak üzere 4 Süper Lig Hakemi başta olmak üzere onlarca Hakem, Gözlemci ve Temsilciler son 10 yıldır aktif görevde bulunuyorlar.

                Kısaca Rize-Trabzon İllerinin bu konumdaki durumları açıkça görülüyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.”

 

KOMŞU TRABZON HAKEM, GÖZLEMCİLİK VE TEMSİLCİLİKLDE ADETA ALTIN ÇAĞINI YAŞARKEN RİZE İSE DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR. 

                Rizeli Başbakan ERDOĞAN`ın, Bakan Hayati YAZICI`nın ve Çaykur-Rizespor gibi bir Takımı ile Süper Lig`de temsil edilen Rize`de Futbol Hakemleri, Gözlemcileri, ve Temsilcileri yıllardır art arda düş kırıklığı ve Klasman düşme üzüntüleri yaşarken komşu Trabzon`un Hakemleri, Gözlemcileri ve Temsilcileri Tarihin adeta altın yıllarını yaşamaya devam ediyorlar. 

  

RİZE İL FUTBOL HAKEM KURULU BAŞKANI

ZEKİ ÇAVUŞOĞLU GÖREVİNDEN AYRILDI!

                2007 yılından beri Rize İl FutbolHakem Ku-rulunda Başkan olarak görev yapan eski Milli Futbol Hake-mi Zeki Çavuşoğlu bu göre-vinden istifa edince yerine de eski klasman Hakemlerinden ve Çay Fabrikatörü olan Serdar Serdar`ın atandığı açık-landı.

                TFF`nun MHKu-rulunca Zeki Çavuşoğlu`ndan boşalan Rize Bölgesi İl Futbol Hakem Kurulu Başkanlığına atanan ve eski klasman Hake-mi ve halen Kendirli Beldesinde Çay Fabrikatör-lüğü yapan Serdar Serdar önceki gün bu yeni göreve başladı.

                Bu görevine  "res-men" başlayan Serdar Serdar daha öncede bu ku-rulda üye olarak görev yapar-ken Askere gitmiş ve yasa gereğince de bu görevinden ayrılmıştı.

                Serdar Serdar`ın Başkanlığında Rize İl Futbol Hakem Kurulunda görev yapacak olan 4 üyede şu isimlerden saptandı.

                Mikail Yaşar Deli-hasan, istifa eden kurulda Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

                Eski Hakemde olan Delihasan aynı zamanda, Ri-ze Orman İşletmesi Müdür-lüğünde uzun yıllar Memur olarak görev yaptı.

                Yasin Öksüz, eski Klasman Hakemi olan Öksüz halen Rize`de serbest ticaretle uğraşıyor.

                Gözlemcilikte terfi edemeyen Yasin Öksüz yeni sezonda da ancak Bölgesel Gözlemcilik yapacak.

                İbrahim Karaca, eski Klasman Hakemlerinden olan Karaca ilk kez bu kurul-larda yer alan isimlerden oldu.

                Ahmet Aşıroğlu, eski Hakemlerden olan Aşıroğlu halen Rize MYO`da Öğretim görevlisi olarak görev yapıyor.

                Aslen Kayserili ve Beden Eğitimi Öğretmeni olan Ahmet Aşıroğlu`da ilk kez bu Kurullarda görev alan isimler arasına girdi.

                Serdar Serdar`ın Başkanlığındaki Rize İl Fut-bol Hakem Kurulunun ilk  toplantısını da yarın yaparak görev bölümünü yapması bekleniyor.

                6 yıl görevde kal-dıktan sonra Rize İl Hakem Kurulu Başkanlığından istifa eden Emekli Çay-Kur`cu Zeki Çavuşoğlu`nun Kurulunda da şu isimler görev yapıyordu.

                Başkan Yardımcısı: Mikail Yaşar Delihasan, yeni kurulda görev alan tek isim oldu.

                Gözlemci Atama So-rumlusu Yusuf Hulusi Kara. Eski Hakem ve Çayeli Bölge-sinden olan Kara yeni kurulda kendisine yer bulamadı.

                Hakem Atama So-rumlusu olan Çay-Kur`cu Memiş Sancaktutan ise kendi isteğiyle yeni Kurulda yer almadı.

                Eski Hakemde olan Memiş Sancaktutan yeni İl Hakem Kurulu Başkanı Serdar Serdar gibi yeni se-zonda da Bölgesel Gözlemci olarak görev yapacak isim-lerden olacak.

 

BU SEZONDA RİZE BÖLGESİNİN HAKEM VE GÖZLEMCİLERİ DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞADILAR…

ZİRA HİÇ BİR HAKEM VE GÖZLEMCİ TERFİ EDEMEZKEN  ALT KLASMANLARA DÜŞTÜLER…

                Bu arada görevinden istifa eden Zeki Çavuş-oğlu`nun döneminde Rize Bölgesi Hakemleri ve Gözlemcileri sürekli kan kay-bı yaşayarak terfi yerine klasman düşmeleri yaşanınca Çavuşoğlu bu görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

                Anımsanacağı gibi 2013-14 Futbol döneminde de Rize Bölgesinde görev yapan Hakem ve Gözlemciler bir üst klasmana terfi edemezken bulundukları Klasmanları bile koruyamayarak bir alt klas-mana düşmektende kurtula-madılar.

                Üst Klasman Hakemi olan Mehmet Kısal`ın yıllardır beklenen terfisi bu yılda gerçekleşmeyince Kısal bu konumunuda son anda koruyabilen isim oldu.

                Mehmet Kısal halen Spor-Toto Süper Lig ve PTT 1. Liginde Yardımcı tek Hakem olarak Rize Bölgesini temsil ediyor.

                Terfi ettirilmeyen Mehmet Kısal`ın görevinden istifasından son anda vazgeç-tiği de öne sürüldü.

                Ulusal Yardımcı Klas-man Hakemi olan Fethi Ka-yış`da bu yıl terfi ettirilmeyen isimlerden oldu.

                Rize Bölgesinin genç Hakemlerinden Fethi Kayış PTT 1. Lig, 2. Ve 3. Liglerdeki maçlarda Yardımcı hakem olarak göreve devam ede-bilecek.

                Aslen Polis Memuru olan Hasan Hacısalihoğlu, Ömer Kasap ve Süleyman Bahar`da bu sezon beklenen terfileri yapamayınca yeni se-zonda da Rize`de Bölgesel Hakem olarak görev yapa-caklar.

                BAL Liginde de görev yapacak olan bu 3 Futbol Hakeminin esas görev-lerinden dolayıda her an Ri-ze`den ayrılmalarıda Gün-demde yer alıyorlar.

                2013-14 Futbol sezo-nunda Rize Bölgesinde Yardımcı Klasman Hakemi olarakda başta Selahattin Atlas, Kadir Uzun, ibrahim Kıdık ve Fevzi Uzun görev yapacak şanslı isimlerden oldular.

                Bu arada uzun yıllar Süper Lig, 1., 2. Ve 3. Liglerde Düdük çalan Rize Bölgesi Hakemlerinden Abdullah Kalafatoğlu`da kıyıma uğrayan Rize`li Hakemler arasında yer alarak Bölgesel Hakemliğe kadar dü-şürüldü.

                Kalafatoğlu, Ulusal Hakem olarak uzun yıllar Türk Hakemliğine hizmet vermişti.

                Rize Bölgesinin Ulu-sal Hakemlerinden Mehmet Coşkun`da yeni sezon için terfi beklerken Bölgesel Lige düşmekten kurtulamadı.

                Ulusal Hakemlerden Osman Tüfekçi`de son gelişmelerden rahatsızlığını ifade ederek aktif Hakem-liğine nokta koyan isim oldu.

                Rize il Futbol Hakem Kurulu Başkanlığından son gelişmeler karşısında istifa eden Zeki Çavuşoğlu`nun 2. Ve 3. Liglerde Ulusal Gözlem-ciliğinin devam edeceği de öğrenildi.

                Futbol Federasyo-nunun yıllar önce başlattığı temsilciler Kurulunda Rize Bölgesinden bu sezon için hiçbir ismin kalmaması da ayrı bir üzüntüye neden oluyor.

                5 yıl önce Antalya`dan Rize`ye atanan ve o dönem Bank Asya ve PTT 1. Ligle-rinde görev yapan Alaattin Özcan Rize İl Emniyet Müdür Yardımcılığından tekrar An-talya`ya atanınca Rize           Böl-gesinin tüm Liglerde temsil-ciside kalmamış oldu.

                Alaattin Özcan bir yıldırda Spor-Toto Süper Liglerde Temsilcilik yapıyor.                TFF`nun Temsilcilerinin büyük bir çoğunluğu Vali yardımcıları Kaymakamlar, Emniyet Müdürleri, Doktorlar, Ec-zacılar ve çeşitli Bürok-ratlardan olmaları da hem dikkat çekiyor hem de tepki-lere neden oluyor.ğlu 

Haber: Faik Bakoğlu 

Bu haber 1289 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Benim Kitabımda Başarısızlık Yok
Uzun görüşmeler sonunda Rizespor’ un başına gelen Teknik Direktör Okan Buruk, idman öncesi iddialı açıklamalar yaptı.
Yorum : 0
Rizespor
Karanlık Sayfadan Aydınlığa Geçeceğız
Ligde iç acıcı durumda olmadıklarını ifade eden Başkan Hasan kartal, Okan Buruk ile başarıyı yakalayacaklarını ifade etti
Yorum : 0
Rizespor
Yeni Bir Sayfa Açacağız
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor`un Takım Kaptanlarından Robin Yalçın, üst üste şansız puanlar kaybettiklerini ifade ederek, “ Takımın başına yeni gelen Okan Buruk Hoca ile yeni bir sayfa açacağız” dedi
Yorum : 0
Spor
Rize Derbisinde Birer Puan
Bal ligi üçüncü gurupta mücadele eden Kendirli spor ile Çayeli spor Derepazarı stadında karşılaştılar,.
Yorum : 0
Spor
Ardeşen GSK Deplasmanda Kazandı
Hentbol Bayanlar Süper Liginde, Sezonun 3. Hafta Maçı Bugün Kastamonu’da Oynandı!..
Yorum : 0
Rizespor
Rize Deplasmanda Kazandı 2-1
Çaykur Rizespor U 21 takımı bu sezon ilk galibiyetini deplasmanda Evkur Yeni Malatyaspor karşısında aldı.
Yorum : 0
Cumhurbaşkanlığı tarafından Rize`de aşure dağıtıldı 23 Eylül 2018 Pazar 16:37:00
`KodlaRize` ekibi Teknofest İstanbul Festivalinde 23 Eylül 2018 Pazar 16:35:00
Çaykur Rizespor U19 galibiyete hasret kaldı 23 Eylül 2018 Pazar 16:32:00
Çaykur Rizespor U17`den 4 dörtlük galibiyet 23 Eylül 2018 Pazar 16:27:00
Rize’de Tarihi Çınar Ağacı Kesildi 23 Eylül 2018 Pazar 16:24:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Baküde Nuru Paşanın büstü açıldı
15 Eylül Bakünün taşnak bolşevik işkalinden kurtarılmasının 100. yıldönümü gününde Azerbaycanda ilk defa olarak Borçalı Cemiyetinin ofisinde cemiyetin teşebbüsüyle Bakü`nün fatehi Nuru Paşa Killigilin büstü açılmıştır.
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
FOTO GALERİ
İzlenme 3521
İzlenme 8184
İzlenme 5845
İzlenme 6601
VİDEO GALERİ
İzlenme 5470
İzlenme 5690
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu