Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Belediye Son Düdüğü Çaldı!
17 Kasım 2013 Pazar 17:21:00 / Rize Belediyesi
TFFHG Derneği olan ve Genel Merkezi’nde Eskişehir`de bulunan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Rize Şubesine Başkanlığına Rize Belediyesinin Başkanlığı hem icra hem de tahliye yazısı gönderdiği de ortaya çıktı.
B. Ali KAVALCI RAMAZAN BAYRAMI BAŞLADI
Okunma : 100
Yorum : 555
22:41Belediye Başkanı Kasap Esnaf ile Bayramlaştı10:02İpsiz Recep Ölümünün 90. Yıl Dönümünde Rize’de Anıldı02:17Çayeli Belediyesi 4. Geleneksel Halk İftarını Gerçekleştirdi12:11Başkan Kasap ve Merkez İlçeden Esnaf Ziyaretleri01:23Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Rize`de İftarda Buluştu23:55Çayeli meydan projesinde ilk adım atıldı10:30Rize Kenti Ulaşım Ana Planı Ortak Hizmet Projesi00:46Su kesintisi Olmaması İçin Çalışıyoruz15:48Büyük Bir Felaketten Can Kaybı Olmadan Kurtulduk01:03Ekrem Orhon Kabri Başında Anıldı02:07Rize`de Uluslararası Streetball Turnuvası Başladı01:09Isırlık Yeni Yüzüne Kavuşuyor01:08Rize Belediyesinin Ek Hizmet Katı Tamamlanma Aşamasına Geldi18:24Rize Belediyesi, ASKF’ya Otobüs Hediye Etti


 

                Yıllardır Cumhuriyet Caddesindeki Belediye Bloklarında kapalı ve atıl durumda bulunan TFFHG Derneği Rize Şubesinin Başkanlığını Rahmi Arslan, 2. Başkanlığını Sami Akmehmet, Genel Sekreterliğini A. Rıza Akpak, üyeliklerini Nail Güngör ve Yasin Yazıcı yapıyor.

                Bu arada istifa eden Zeki Çavuşoğlu`nun Başkanlığındaki Rize il Hakem Kurulunun Rahmi Arslan Başkanlığındaki TFFHG Derneği`ni Rize Şubesi ile yıllardır "kırgın ve küs" oldukları ve kısır bir çekişme yaşayan bu iki kurul arasındaki çekişmelerin Rizeli Futbol Hakemlerine, Gözlemcilerine ve Temsilcilerine bu düş kırıklığını yaşattıkları öne sürülüyor.

                Rahmi Arslan`ın Başkanlığındaki Hakem Derneğinin Rize Belediyesine 30 milyon TL`yi aşan kira ve gecikme borcu bulunuyor.

                Söz konusu bu Derneğin ayrıca Elektrik, su ve Telefon borçlarının da mevcut olduğu da ifade ediliyor.

                İstifa aşamasına geldiğini ifade eden Şube Başkanı Rahmi Arslan "çok üzgün ve morallerimiz bozuk Genel Merkez gereken parayı göndermezse bu Güzide Şubemiz resmen kapa-nacak. Zira Genel Merkezin yeterince parası olduğunu biliyoruz.

                Mevcut Genel Başkanda bizim Bölgemizde uzun yıllar Hakemlik ve Gözlemcilik yapan Dr. Abdurrahman Arıcıdır, kendisi uzun yıllar MHK`de TBMM`de ve şimdide Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yapıyor, bu konumdaki bir isim bu sorunumuzu çözmelidir. Bu durum Rize ve Rizelilerin prestijidir ben aslen Rizeli olmayışıma karşın Rize ve Rizelilerden daha çok üzülüyorum. Tüm yetkili, etkili ve futbolsever Rizelilere son kez sesleniyorum. Hakem Derneği ve Hakemlere sahip çıkınız Belediye Başkanı Halil Bakırcı bu konumdaki kiracılarına hiç taviz vermiyor. Futbol Antrenörleri Derneğimizde maalesef aynı konumda bulunuyor. Ben bu borcu ödemek için aylardır Milli Piyango bileti başta olmak üzere tüm şans oyunlarını oynamaktayım, en son çare olarak bunu gördüm. Kısa-cası geceleri bile uyuyamıyorum, ruh sağlığım bile bozuldu. İvedikli olarak ilgi ve destek bekliyoruz."

 

ESKİ HAKEM VE DERNEK BAŞKANLARI: "RİZE`Yİ BU DURUMA DÜŞÜRENLER UTANSINLAR"

                Öte yandan Rize`de geçmiş dönemlerde Hakem, İl Kurulunda ve Derneklerde görev yapan bir çok isimde adeta ortak bir açıklama yapa-rak, "Rize bölgesi Hakemlerini, Gözlemcileri ve Temsilcilerini bu duruma düşürenler ve Hakemlerin kamplara bölünmesine bı-yık altından gülenler utan-sın, hakemler korkudan yıllardır Derneğe bile gidemiyorlar. Mevcut klasmandaki genç meslektaşlarımız yalnız ve desteksiz kalınca bu nahoş ve üzücü tablolar ortaya çıktı.

                Üstelik, TFF`da tam 10 yıldır Başkan Yardımcısı görevini yapan Rizeli isim Servet Yardımcı olmasına karşın, politik gücü biz değil, komşumuz Trabzon eskiden olduğu gibi bu dönemde onlar kullanıyor. MHK`nin Bölge Temsilcisi Turgay Güdü Rize`de bu gelişmelere hiç ama hiç karışmadı.

                Zira işine öyle geliyor. Rize ve Rizelinin kontenjanı ve hakkını Trabzon kullanıyor.

                Bunlar bu açık-lamayı Trabzon`un klasmanlardaki Hakemler, Gözlemciler ve Temsilcilerini anımsayarak yapıyoruz. Trabzon`da biri FİFA olmak üzere 4 Süper Lig Hakemi başta olmak üzere onlarca Hakem, Gözlemci ve Temsilciler son 10 yıldır aktif görevde bulunuyorlar.

                Kısaca Rize-Trabzon İllerinin bu konumdaki durumları açıkça görülüyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.”

 

KOMŞU TRABZON HAKEM, GÖZLEMCİLİK VE TEMSİLCİLİKLDE ADETA ALTIN ÇAĞINI YAŞARKEN RİZE İSE DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR. 

                Rizeli Başbakan ERDOĞAN`ın, Bakan Hayati YAZICI`nın ve Çaykur-Rizespor gibi bir Takımı ile Süper Lig`de temsil edilen Rize`de Futbol Hakemleri, Gözlemcileri, ve Temsilcileri yıllardır art arda düş kırıklığı ve Klasman düşme üzüntüleri yaşarken komşu Trabzon`un Hakemleri, Gözlemcileri ve Temsilcileri Tarihin adeta altın yıllarını yaşamaya devam ediyorlar. 

  

RİZE İL FUTBOL HAKEM KURULU BAŞKANI

ZEKİ ÇAVUŞOĞLU GÖREVİNDEN AYRILDI!

                2007 yılından beri Rize İl FutbolHakem Ku-rulunda Başkan olarak görev yapan eski Milli Futbol Hake-mi Zeki Çavuşoğlu bu göre-vinden istifa edince yerine de eski klasman Hakemlerinden ve Çay Fabrikatörü olan Serdar Serdar`ın atandığı açık-landı.

                TFF`nun MHKu-rulunca Zeki Çavuşoğlu`ndan boşalan Rize Bölgesi İl Futbol Hakem Kurulu Başkanlığına atanan ve eski klasman Hake-mi ve halen Kendirli Beldesinde Çay Fabrikatör-lüğü yapan Serdar Serdar önceki gün bu yeni göreve başladı.

                Bu görevine  "res-men" başlayan Serdar Serdar daha öncede bu ku-rulda üye olarak görev yapar-ken Askere gitmiş ve yasa gereğince de bu görevinden ayrılmıştı.

                Serdar Serdar`ın Başkanlığında Rize İl Futbol Hakem Kurulunda görev yapacak olan 4 üyede şu isimlerden saptandı.

                Mikail Yaşar Deli-hasan, istifa eden kurulda Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

                Eski Hakemde olan Delihasan aynı zamanda, Ri-ze Orman İşletmesi Müdür-lüğünde uzun yıllar Memur olarak görev yaptı.

                Yasin Öksüz, eski Klasman Hakemi olan Öksüz halen Rize`de serbest ticaretle uğraşıyor.

                Gözlemcilikte terfi edemeyen Yasin Öksüz yeni sezonda da ancak Bölgesel Gözlemcilik yapacak.

                İbrahim Karaca, eski Klasman Hakemlerinden olan Karaca ilk kez bu kurul-larda yer alan isimlerden oldu.

                Ahmet Aşıroğlu, eski Hakemlerden olan Aşıroğlu halen Rize MYO`da Öğretim görevlisi olarak görev yapıyor.

                Aslen Kayserili ve Beden Eğitimi Öğretmeni olan Ahmet Aşıroğlu`da ilk kez bu Kurullarda görev alan isimler arasına girdi.

                Serdar Serdar`ın Başkanlığındaki Rize İl Fut-bol Hakem Kurulunun ilk  toplantısını da yarın yaparak görev bölümünü yapması bekleniyor.

                6 yıl görevde kal-dıktan sonra Rize İl Hakem Kurulu Başkanlığından istifa eden Emekli Çay-Kur`cu Zeki Çavuşoğlu`nun Kurulunda da şu isimler görev yapıyordu.

                Başkan Yardımcısı: Mikail Yaşar Delihasan, yeni kurulda görev alan tek isim oldu.

                Gözlemci Atama So-rumlusu Yusuf Hulusi Kara. Eski Hakem ve Çayeli Bölge-sinden olan Kara yeni kurulda kendisine yer bulamadı.

                Hakem Atama So-rumlusu olan Çay-Kur`cu Memiş Sancaktutan ise kendi isteğiyle yeni Kurulda yer almadı.

                Eski Hakemde olan Memiş Sancaktutan yeni İl Hakem Kurulu Başkanı Serdar Serdar gibi yeni se-zonda da Bölgesel Gözlemci olarak görev yapacak isim-lerden olacak.

 

BU SEZONDA RİZE BÖLGESİNİN HAKEM VE GÖZLEMCİLERİ DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞADILAR…

ZİRA HİÇ BİR HAKEM VE GÖZLEMCİ TERFİ EDEMEZKEN  ALT KLASMANLARA DÜŞTÜLER…

                Bu arada görevinden istifa eden Zeki Çavuş-oğlu`nun döneminde Rize Bölgesi Hakemleri ve Gözlemcileri sürekli kan kay-bı yaşayarak terfi yerine klasman düşmeleri yaşanınca Çavuşoğlu bu görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

                Anımsanacağı gibi 2013-14 Futbol döneminde de Rize Bölgesinde görev yapan Hakem ve Gözlemciler bir üst klasmana terfi edemezken bulundukları Klasmanları bile koruyamayarak bir alt klas-mana düşmektende kurtula-madılar.

                Üst Klasman Hakemi olan Mehmet Kısal`ın yıllardır beklenen terfisi bu yılda gerçekleşmeyince Kısal bu konumunuda son anda koruyabilen isim oldu.

                Mehmet Kısal halen Spor-Toto Süper Lig ve PTT 1. Liginde Yardımcı tek Hakem olarak Rize Bölgesini temsil ediyor.

                Terfi ettirilmeyen Mehmet Kısal`ın görevinden istifasından son anda vazgeç-tiği de öne sürüldü.

                Ulusal Yardımcı Klas-man Hakemi olan Fethi Ka-yış`da bu yıl terfi ettirilmeyen isimlerden oldu.

                Rize Bölgesinin genç Hakemlerinden Fethi Kayış PTT 1. Lig, 2. Ve 3. Liglerdeki maçlarda Yardımcı hakem olarak göreve devam ede-bilecek.

                Aslen Polis Memuru olan Hasan Hacısalihoğlu, Ömer Kasap ve Süleyman Bahar`da bu sezon beklenen terfileri yapamayınca yeni se-zonda da Rize`de Bölgesel Hakem olarak görev yapa-caklar.

                BAL Liginde de görev yapacak olan bu 3 Futbol Hakeminin esas görev-lerinden dolayıda her an Ri-ze`den ayrılmalarıda Gün-demde yer alıyorlar.

                2013-14 Futbol sezo-nunda Rize Bölgesinde Yardımcı Klasman Hakemi olarakda başta Selahattin Atlas, Kadir Uzun, ibrahim Kıdık ve Fevzi Uzun görev yapacak şanslı isimlerden oldular.

                Bu arada uzun yıllar Süper Lig, 1., 2. Ve 3. Liglerde Düdük çalan Rize Bölgesi Hakemlerinden Abdullah Kalafatoğlu`da kıyıma uğrayan Rize`li Hakemler arasında yer alarak Bölgesel Hakemliğe kadar dü-şürüldü.

                Kalafatoğlu, Ulusal Hakem olarak uzun yıllar Türk Hakemliğine hizmet vermişti.

                Rize Bölgesinin Ulu-sal Hakemlerinden Mehmet Coşkun`da yeni sezon için terfi beklerken Bölgesel Lige düşmekten kurtulamadı.

                Ulusal Hakemlerden Osman Tüfekçi`de son gelişmelerden rahatsızlığını ifade ederek aktif Hakem-liğine nokta koyan isim oldu.

                Rize il Futbol Hakem Kurulu Başkanlığından son gelişmeler karşısında istifa eden Zeki Çavuşoğlu`nun 2. Ve 3. Liglerde Ulusal Gözlem-ciliğinin devam edeceği de öğrenildi.

                Futbol Federasyo-nunun yıllar önce başlattığı temsilciler Kurulunda Rize Bölgesinden bu sezon için hiçbir ismin kalmaması da ayrı bir üzüntüye neden oluyor.

                5 yıl önce Antalya`dan Rize`ye atanan ve o dönem Bank Asya ve PTT 1. Ligle-rinde görev yapan Alaattin Özcan Rize İl Emniyet Müdür Yardımcılığından tekrar An-talya`ya atanınca Rize           Böl-gesinin tüm Liglerde temsil-ciside kalmamış oldu.

                Alaattin Özcan bir yıldırda Spor-Toto Süper Liglerde Temsilcilik yapıyor.                TFF`nun Temsilcilerinin büyük bir çoğunluğu Vali yardımcıları Kaymakamlar, Emniyet Müdürleri, Doktorlar, Ec-zacılar ve çeşitli Bürok-ratlardan olmaları da hem dikkat çekiyor hem de tepki-lere neden oluyor.ğlu 

Haber: Faik Bakoğlu 

Bu haber 1250 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Vatan Partisi, Pazar`da Çözümlerini Anlattı
Vatan Partisi Rize İl Başkanlığı, 24 haziran seçim çalışmalarını Rize Merkez`den sonra Pazar ilçesinde devam etti. Pazar`da esnaf ve halkı dolaşan Vatan Partisi adayları, çözümlerden bahsederek görev istedi.
Yorum : 0
Siyaset
Daha Düne Kadar Terörle Kol Kola Gezenler Bize Çamur Atamaz
İYİ Parti Rize Milletvekili Adayı Emekli Yarbay ve Av. Hızır Keskin esnaf ziyaretlerinden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada kendilerine saçma sapan yakıştırmada bulunanların daha düne kadar terörle içiçe olduğunu ifade etti. Keskin, “Oysa bilinmelidir ki, 2004 te MGK da Feto terör örgütü kabul edildiği halde 2013 e kadar AKP bu terör örgütü ile kol kola çalıştı. Daha sonra Kürt açılımı adı altında PKK ile PYD ile kol kola gezdiler. Habur’ da özel mahkemeler kurdurup teröristleri beraat ettirdiler. Beraat ettirdikleri bu teröristleri Suriye’ ye taşıdılar. Bu gün Suriye’de o teröristlerle çarpışıyoruz ve şehit veriyoruz. Çözüm sürecinde askere teröristlerle çatışmaya girmeyin talimatını bunlar verdi” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor`da Özgür Çek ile Yollar Ayrıldı
Çaykur Rizespor’da yaprak dökümü devam ediyor. Takımdan ayrılan isimlere sol bek Özgür Çek de eklendi.
Yorum : 0
Siyaset
Çamlıhemşin’de Saadet Zamanı
Saadet Partisi Rize Milletvekili Adayları Av. Muhammet Kaçar, Gülhan Eskiçırak Hafızoğlu ve Burak Uzun seçim çalışmaları dolayısıyla Çamlıhemşin ve Ayder’de ziyaretler gerçekleştirdi.
Yorum : 0
Spor
Çaykur Rizesporlu Milli Judocu Balkanları “ESİR” Aldı
16-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Romanya’nın Sibiu kentinde düzenlenen Gençler Judo Balkan Şampiyonası`nda Rizeli Milli Judocu Kübra Nur Esir, Gençler Balkan Şampiyonu olarak Altın madalyanın sahibi oldu.
Yorum : 0
Spor
Rize’de ‘Lazralli Tahta Araba Yarışları’ Nefes Kesti
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesi Dikkaya köyü`nde Lazralli Tahta Araba Yarışları`nın bu yıl 8.`si düzenlendi. Yarışlar her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.
Yorum : 0
Pazarspor` da ilk transfer orta sahaya 18 Haziran 2018 Pazartesi 00:22:00
Türk Denizciliğinin Babası İyidere Sarayköylü Ziya Kalkavan 17 Haziran 2018 Pazar 23:13:00
Bayramı 24 Haziran’da Yaşayacağız 17 Haziran 2018 Pazar 22:53:00
Gidin de işimize bakalım 17 Haziran 2018 Pazar 22:46:00
Rize Saadet`te Ramazan Saadeti 17 Haziran 2018 Pazar 22:42:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3460
İzlenme 8100
İzlenme 5775
İzlenme 6529
VİDEO GALERİ
İzlenme 5409
İzlenme 5633
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu