Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Belediye Son Düdüğü Çaldı!
17 Kasım 2013 Pazar 17:21:00 / Rize Belediyesi
TFFHG Derneği olan ve Genel Merkezi’nde Eskişehir`de bulunan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Rize Şubesine Başkanlığına Rize Belediyesinin Başkanlığı hem icra hem de tahliye yazısı gönderdiği de ortaya çıktı.
21:27Osman Karavin Ölümünün 2. Yıldönümünde Kabri Başında Anıldı13:27 Kızıltepe Rizespor Taraftarlar Derneği hamsi Festivaline katıldı11:02Rize’ye Mardin’den Destek11:38 Rahmi Metin etik kurallara uyarak başladı15:11Söz Verdiklerimizi Yaptık Ve Durmadan Yapmaya Devam Ediyoruz12:22Tarihi Rize Çarşısının Yeni Yüzü Dikkat Çekiyor15:59AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin`e Coşkulu Karşılama10:31Başkan Kasap’tan duygusal Paylaşım. “Adamdan Adama Nöbet Değişimi”08:43 “Google” İle Ortaklaşa Dijital Eğitim Başladı13:04Başkan Kasap Rizeliye Sözünü Tutuyor ! 22:48 Rize Belediyesi Eski Kıyafetlerin Geri Dönüşümünü Sağlanacak22:46 Toplu Taşıma Merkezi Ve Sahil Açık Otopark Projesi İle Rize Trafiği Daha Rahat Olacak11:55Gültekin; Hizmet İçin Güzel Havaları Fırsat Biliyoruz21:21“Rize Projeleri Sergisi” Açıldı


 

                Yıllardır Cumhuriyet Caddesindeki Belediye Bloklarında kapalı ve atıl durumda bulunan TFFHG Derneği Rize Şubesinin Başkanlığını Rahmi Arslan, 2. Başkanlığını Sami Akmehmet, Genel Sekreterliğini A. Rıza Akpak, üyeliklerini Nail Güngör ve Yasin Yazıcı yapıyor.

                Bu arada istifa eden Zeki Çavuşoğlu`nun Başkanlığındaki Rize il Hakem Kurulunun Rahmi Arslan Başkanlığındaki TFFHG Derneği`ni Rize Şubesi ile yıllardır "kırgın ve küs" oldukları ve kısır bir çekişme yaşayan bu iki kurul arasındaki çekişmelerin Rizeli Futbol Hakemlerine, Gözlemcilerine ve Temsilcilerine bu düş kırıklığını yaşattıkları öne sürülüyor.

                Rahmi Arslan`ın Başkanlığındaki Hakem Derneğinin Rize Belediyesine 30 milyon TL`yi aşan kira ve gecikme borcu bulunuyor.

                Söz konusu bu Derneğin ayrıca Elektrik, su ve Telefon borçlarının da mevcut olduğu da ifade ediliyor.

                İstifa aşamasına geldiğini ifade eden Şube Başkanı Rahmi Arslan "çok üzgün ve morallerimiz bozuk Genel Merkez gereken parayı göndermezse bu Güzide Şubemiz resmen kapa-nacak. Zira Genel Merkezin yeterince parası olduğunu biliyoruz.

                Mevcut Genel Başkanda bizim Bölgemizde uzun yıllar Hakemlik ve Gözlemcilik yapan Dr. Abdurrahman Arıcıdır, kendisi uzun yıllar MHK`de TBMM`de ve şimdide Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yapıyor, bu konumdaki bir isim bu sorunumuzu çözmelidir. Bu durum Rize ve Rizelilerin prestijidir ben aslen Rizeli olmayışıma karşın Rize ve Rizelilerden daha çok üzülüyorum. Tüm yetkili, etkili ve futbolsever Rizelilere son kez sesleniyorum. Hakem Derneği ve Hakemlere sahip çıkınız Belediye Başkanı Halil Bakırcı bu konumdaki kiracılarına hiç taviz vermiyor. Futbol Antrenörleri Derneğimizde maalesef aynı konumda bulunuyor. Ben bu borcu ödemek için aylardır Milli Piyango bileti başta olmak üzere tüm şans oyunlarını oynamaktayım, en son çare olarak bunu gördüm. Kısa-cası geceleri bile uyuyamıyorum, ruh sağlığım bile bozuldu. İvedikli olarak ilgi ve destek bekliyoruz."

 

ESKİ HAKEM VE DERNEK BAŞKANLARI: "RİZE`Yİ BU DURUMA DÜŞÜRENLER UTANSINLAR"

                Öte yandan Rize`de geçmiş dönemlerde Hakem, İl Kurulunda ve Derneklerde görev yapan bir çok isimde adeta ortak bir açıklama yapa-rak, "Rize bölgesi Hakemlerini, Gözlemcileri ve Temsilcilerini bu duruma düşürenler ve Hakemlerin kamplara bölünmesine bı-yık altından gülenler utan-sın, hakemler korkudan yıllardır Derneğe bile gidemiyorlar. Mevcut klasmandaki genç meslektaşlarımız yalnız ve desteksiz kalınca bu nahoş ve üzücü tablolar ortaya çıktı.

                Üstelik, TFF`da tam 10 yıldır Başkan Yardımcısı görevini yapan Rizeli isim Servet Yardımcı olmasına karşın, politik gücü biz değil, komşumuz Trabzon eskiden olduğu gibi bu dönemde onlar kullanıyor. MHK`nin Bölge Temsilcisi Turgay Güdü Rize`de bu gelişmelere hiç ama hiç karışmadı.

                Zira işine öyle geliyor. Rize ve Rizelinin kontenjanı ve hakkını Trabzon kullanıyor.

                Bunlar bu açık-lamayı Trabzon`un klasmanlardaki Hakemler, Gözlemciler ve Temsilcilerini anımsayarak yapıyoruz. Trabzon`da biri FİFA olmak üzere 4 Süper Lig Hakemi başta olmak üzere onlarca Hakem, Gözlemci ve Temsilciler son 10 yıldır aktif görevde bulunuyorlar.

                Kısaca Rize-Trabzon İllerinin bu konumdaki durumları açıkça görülüyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.”

 

KOMŞU TRABZON HAKEM, GÖZLEMCİLİK VE TEMSİLCİLİKLDE ADETA ALTIN ÇAĞINI YAŞARKEN RİZE İSE DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR. 

                Rizeli Başbakan ERDOĞAN`ın, Bakan Hayati YAZICI`nın ve Çaykur-Rizespor gibi bir Takımı ile Süper Lig`de temsil edilen Rize`de Futbol Hakemleri, Gözlemcileri, ve Temsilcileri yıllardır art arda düş kırıklığı ve Klasman düşme üzüntüleri yaşarken komşu Trabzon`un Hakemleri, Gözlemcileri ve Temsilcileri Tarihin adeta altın yıllarını yaşamaya devam ediyorlar. 

  

RİZE İL FUTBOL HAKEM KURULU BAŞKANI

ZEKİ ÇAVUŞOĞLU GÖREVİNDEN AYRILDI!

                2007 yılından beri Rize İl FutbolHakem Ku-rulunda Başkan olarak görev yapan eski Milli Futbol Hake-mi Zeki Çavuşoğlu bu göre-vinden istifa edince yerine de eski klasman Hakemlerinden ve Çay Fabrikatörü olan Serdar Serdar`ın atandığı açık-landı.

                TFF`nun MHKu-rulunca Zeki Çavuşoğlu`ndan boşalan Rize Bölgesi İl Futbol Hakem Kurulu Başkanlığına atanan ve eski klasman Hake-mi ve halen Kendirli Beldesinde Çay Fabrikatör-lüğü yapan Serdar Serdar önceki gün bu yeni göreve başladı.

                Bu görevine  "res-men" başlayan Serdar Serdar daha öncede bu ku-rulda üye olarak görev yapar-ken Askere gitmiş ve yasa gereğince de bu görevinden ayrılmıştı.

                Serdar Serdar`ın Başkanlığında Rize İl Futbol Hakem Kurulunda görev yapacak olan 4 üyede şu isimlerden saptandı.

                Mikail Yaşar Deli-hasan, istifa eden kurulda Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

                Eski Hakemde olan Delihasan aynı zamanda, Ri-ze Orman İşletmesi Müdür-lüğünde uzun yıllar Memur olarak görev yaptı.

                Yasin Öksüz, eski Klasman Hakemi olan Öksüz halen Rize`de serbest ticaretle uğraşıyor.

                Gözlemcilikte terfi edemeyen Yasin Öksüz yeni sezonda da ancak Bölgesel Gözlemcilik yapacak.

                İbrahim Karaca, eski Klasman Hakemlerinden olan Karaca ilk kez bu kurul-larda yer alan isimlerden oldu.

                Ahmet Aşıroğlu, eski Hakemlerden olan Aşıroğlu halen Rize MYO`da Öğretim görevlisi olarak görev yapıyor.

                Aslen Kayserili ve Beden Eğitimi Öğretmeni olan Ahmet Aşıroğlu`da ilk kez bu Kurullarda görev alan isimler arasına girdi.

                Serdar Serdar`ın Başkanlığındaki Rize İl Fut-bol Hakem Kurulunun ilk  toplantısını da yarın yaparak görev bölümünü yapması bekleniyor.

                6 yıl görevde kal-dıktan sonra Rize İl Hakem Kurulu Başkanlığından istifa eden Emekli Çay-Kur`cu Zeki Çavuşoğlu`nun Kurulunda da şu isimler görev yapıyordu.

                Başkan Yardımcısı: Mikail Yaşar Delihasan, yeni kurulda görev alan tek isim oldu.

                Gözlemci Atama So-rumlusu Yusuf Hulusi Kara. Eski Hakem ve Çayeli Bölge-sinden olan Kara yeni kurulda kendisine yer bulamadı.

                Hakem Atama So-rumlusu olan Çay-Kur`cu Memiş Sancaktutan ise kendi isteğiyle yeni Kurulda yer almadı.

                Eski Hakemde olan Memiş Sancaktutan yeni İl Hakem Kurulu Başkanı Serdar Serdar gibi yeni se-zonda da Bölgesel Gözlemci olarak görev yapacak isim-lerden olacak.

 

BU SEZONDA RİZE BÖLGESİNİN HAKEM VE GÖZLEMCİLERİ DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞADILAR…

ZİRA HİÇ BİR HAKEM VE GÖZLEMCİ TERFİ EDEMEZKEN  ALT KLASMANLARA DÜŞTÜLER…

                Bu arada görevinden istifa eden Zeki Çavuş-oğlu`nun döneminde Rize Bölgesi Hakemleri ve Gözlemcileri sürekli kan kay-bı yaşayarak terfi yerine klasman düşmeleri yaşanınca Çavuşoğlu bu görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

                Anımsanacağı gibi 2013-14 Futbol döneminde de Rize Bölgesinde görev yapan Hakem ve Gözlemciler bir üst klasmana terfi edemezken bulundukları Klasmanları bile koruyamayarak bir alt klas-mana düşmektende kurtula-madılar.

                Üst Klasman Hakemi olan Mehmet Kısal`ın yıllardır beklenen terfisi bu yılda gerçekleşmeyince Kısal bu konumunuda son anda koruyabilen isim oldu.

                Mehmet Kısal halen Spor-Toto Süper Lig ve PTT 1. Liginde Yardımcı tek Hakem olarak Rize Bölgesini temsil ediyor.

                Terfi ettirilmeyen Mehmet Kısal`ın görevinden istifasından son anda vazgeç-tiği de öne sürüldü.

                Ulusal Yardımcı Klas-man Hakemi olan Fethi Ka-yış`da bu yıl terfi ettirilmeyen isimlerden oldu.

                Rize Bölgesinin genç Hakemlerinden Fethi Kayış PTT 1. Lig, 2. Ve 3. Liglerdeki maçlarda Yardımcı hakem olarak göreve devam ede-bilecek.

                Aslen Polis Memuru olan Hasan Hacısalihoğlu, Ömer Kasap ve Süleyman Bahar`da bu sezon beklenen terfileri yapamayınca yeni se-zonda da Rize`de Bölgesel Hakem olarak görev yapa-caklar.

                BAL Liginde de görev yapacak olan bu 3 Futbol Hakeminin esas görev-lerinden dolayıda her an Ri-ze`den ayrılmalarıda Gün-demde yer alıyorlar.

                2013-14 Futbol sezo-nunda Rize Bölgesinde Yardımcı Klasman Hakemi olarakda başta Selahattin Atlas, Kadir Uzun, ibrahim Kıdık ve Fevzi Uzun görev yapacak şanslı isimlerden oldular.

                Bu arada uzun yıllar Süper Lig, 1., 2. Ve 3. Liglerde Düdük çalan Rize Bölgesi Hakemlerinden Abdullah Kalafatoğlu`da kıyıma uğrayan Rize`li Hakemler arasında yer alarak Bölgesel Hakemliğe kadar dü-şürüldü.

                Kalafatoğlu, Ulusal Hakem olarak uzun yıllar Türk Hakemliğine hizmet vermişti.

                Rize Bölgesinin Ulu-sal Hakemlerinden Mehmet Coşkun`da yeni sezon için terfi beklerken Bölgesel Lige düşmekten kurtulamadı.

                Ulusal Hakemlerden Osman Tüfekçi`de son gelişmelerden rahatsızlığını ifade ederek aktif Hakem-liğine nokta koyan isim oldu.

                Rize il Futbol Hakem Kurulu Başkanlığından son gelişmeler karşısında istifa eden Zeki Çavuşoğlu`nun 2. Ve 3. Liglerde Ulusal Gözlem-ciliğinin devam edeceği de öğrenildi.

                Futbol Federasyo-nunun yıllar önce başlattığı temsilciler Kurulunda Rize Bölgesinden bu sezon için hiçbir ismin kalmaması da ayrı bir üzüntüye neden oluyor.

                5 yıl önce Antalya`dan Rize`ye atanan ve o dönem Bank Asya ve PTT 1. Ligle-rinde görev yapan Alaattin Özcan Rize İl Emniyet Müdür Yardımcılığından tekrar An-talya`ya atanınca Rize           Böl-gesinin tüm Liglerde temsil-ciside kalmamış oldu.

                Alaattin Özcan bir yıldırda Spor-Toto Süper Liglerde Temsilcilik yapıyor.                TFF`nun Temsilcilerinin büyük bir çoğunluğu Vali yardımcıları Kaymakamlar, Emniyet Müdürleri, Doktorlar, Ec-zacılar ve çeşitli Bürok-ratlardan olmaları da hem dikkat çekiyor hem de tepki-lere neden oluyor.ğlu 

Haber: Faik Bakoğlu 

Bu haber 1342 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Magazin
Rize’de Müzik Sanatı Alanında Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak
Türkiye’nin önemli Üniversitelerinden birisinin bulunduğu ve 30 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü Rize’de, oldukça zayıf olan müzik konser ve etkinliklerinin artırılması düşüncesinden yola çıkan Rizeli KTÜ Öğrencisi Murat Demircan, “Rize’de son yıllarda bitme noktasına gelen müzik etkinliklerinin yükünü yüklemek üzere memleketim Rize’de, medya ve müzik organizasyonumuzun ofisini hizmete açmış oldum.” dedi.
Yorum : 0
Rizespor
Kendi Oyunumuzu Oynayıp Kazanacağız
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk son iki maçta alabilecekleri puanları alıp ilk yarıyı öyle kapatmak istediklerini belirtti.
Yorum : 0
Rizespor
Forvete Özel Ders Zamanı
Son haftalarda fazla pozisyon harcayan Çaykur Rizewspor forvetini Okan Buruk ikaz etti
Yorum : 0
Siyaset
Biz İstesek te istemesek te Millî Görüş Gelecek
Saadet Partisi Rize Merkez İlçe divan toplantısı Kendirli Beldesinde yapıldı. Toplantıda konuşan Araklı eski Belediye Başkanı İsmail Ümit Çebi, Kendirli’ nin Erbakan Hoca’ nın gözünde çok ayrı bir yeri oluğunu söyledi.
Yorum : 0
Rizespor
Gollerim Devam edecek
Geçen sezon TFF1. Liginde gol kralı olarak yeşil mavili takımın süper lige yükselmesine büyük katkı sağlayan Samudio, ligin ilk 15 haftasında sadece 3 gol kaydetmesini şansızlıklara bağladı.
Yorum : 0
Rizespor
Son Sırada Olmak Bize Yakışmıyor
Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, süper ligde durumlarının iyi olmadığını kaydetti.
Yorum : 0
Kemençenin Virtüözü Musa Agun İçin Saygı Gecesi Muhteşemdi 12 Aralık 2018 Çarşamba 11:28:00
Rizespor’da Okan Buruk farkını gösteremedi! 12 Aralık 2018 Çarşamba 11:25:00
Çaykur Rizespor Spor Toto Ümitler Judo Mix Takımlar 1’inci Lig’e Yükseldi 12 Aralık 2018 Çarşamba 11:02:00
Rize Şehidini Uğurladı 12 Aralık 2018 Çarşamba 10:51:00
Çoban Ateşi Mart Seçimlerinden Sonra Partileşecek 12 Aralık 2018 Çarşamba 00:21:00
Okunma : 110
Yorum : 0
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İYİ Parti Mansur Yavaşı Aday Gösterecek
Kulislerde, Mart 2019`da yapılacak yerel seçimler için CHP ve İYİ Parti`nin Mansur Yavaş isminde anlaştığı iddia edildi. Buna göre Yavaş, Ankara`da İYİ Parti`den aday olacak.
`Emekli maaşı 1000 TL`nin altında olanlar zam alamayacak`
Milyonlarca emekli, maaş zammı beklerken maaşı 1000 TL`nin altında olanların zam alamayacağı iddia edildi.
Sunay Akın CHP’nin adayı mı olacak? Açıklama geldi
CHP`nin Kadıköy belediye başkan adayı olacağı iddia edilen Sunay Akın konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.
Talha Uğurluer, FETÖ`den gözaltına alındı!
Tarihçi-yazar Talha Uğurluer, FETÖ`nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3594
İzlenme 8250
İzlenme 5914
İzlenme 6661
VİDEO GALERİ
İzlenme 5544
İzlenme 5777
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu