Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Belediyecilik bizim işimiz
11 Mart 2014 Salı 22:07:00 / Siyaset
Ak Parti Çayeli belediye Başkan adayı Doktor Atilla Esmen seçim beyannamesini açıkladı.
12:26Karslı, Çekildi ve Yeniden İlçe Başkanı Oldu10:28 Biz İstesek te istemesek te Millî Görüş Gelecek00:21 Çoban Ateşi Mart Seçimlerinden Sonra Partileşecek23:08 “Türkiye’yi muz cumhuriyetine çevirdiler”00:33 Metin, “Önemli Olan 5 Yıl Sonra Aynı Teveccühün Gösterilmesidir”12:59CHP Rize`de Kenan Bıyık ile seçime girecek14:55Mansur Yavaş`tan Melih Gökçek`e: Muhattabım değildir Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş`tan Melih Gökçek`e: Muhattabım değildir 14:50Davutoğlu: Para ile tutulmuş, iletişim teröristleri...14:48Temel Karamollaoğlu: Herkes tehlike altında14:45`CHP Ankara`da, İYİ Parti İstanbul`da aday çıkarmayacak`12:23 İyi Parti Gençlik Kolları Başkanlığına Atama11:33Ak Parti Rize Merkez İlçe Meclis Üyesi Aday Adayları Listesi11:29CHP’nin Pazar Belediye Başkan Adayı Kazım Balta Seçildi11:27MHP’nin İkizdere Belediye Başkan Adayı Hakan Karagöz


 BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

Yaşadığımız ilçeye karşı hepimizin sorumlulukları vardır. Kurumsal anlamda ben ve ekibimde insanı temel alan, katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu ve hizmet esaslı bir belediyecilik anlayışını sizlerle birlikte gerçekleştirmeyi taahhüt ediyoruz.

1-Katılımcı Belediyecilik:

“Eleştir-Fikir söyle- Birlikte Proje Üretelim- Hayata geçirelim”

İlçemizde yaşayan herkeste kent bilincinin geliştirilmesi ve katılımcı anlayış mekanizmalarının oluşturulması için:

Kurulacak kent konseyi ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra yaşlılar, engelliler, gençler, kadınlar ve çocuklar için katılımcı belediyecilik ilkelerinin belirlenmesi ve hayata geçireceğiz.

Demokratik bir katılımcılık anlayışıyla, hiç kimseyi dışlamadan mahalle, cadde, sokak ve site örgütlenmelerine varıncaya kadar her çalışmanın halkla birlikte planlanması ve hayata geçirilmesini sağlayacağız.

Belediye hizmetlerinin denetiminin açık, şeffaf ve anlaşılır hale getirilmesi ile ilişkilerin kurumsal düzeyde sürdürülebilmesi amacıyla birlikte danışma kurulları oluşturulması sağlanacaktır.

İlçemizde kentsel dönüşümün başlatılması, cadde ve sokakların yeniden planlanması ve isimlendirilmesine o cadde ve sokak sakinlerine danışılarak karar verilecektir.

2-Kültürel Belediyecilik:

“Kökü Mazide Olan Atiyiz Biz.”

Şehirler, üzerinde yaşanıp geçilen mekânlar asla değildir. Şehir ile o şehirde yaşayanlar arasında zaman içinde bir duygusal bağ oluşur. Bir şehirde yaşayan ilk insanlarla, halen yaşamakta olan son insanlar, neticede aynı kültürün insanlarıdır. Şehri kuranların oluşturdukları kültürel yapı, sonradan gelenler tarafından bozulmadan geliştirilerek devam ettirilir.

Belediye olarak; İnsanımızın bilimsel düşünce ve tarihi değerleri birleştiren, üretken ve sorun çözen bireyler olarak yetişmesinin sağlanması, bilimsel faaliyetlere ön ayak olunması, bu alanda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak, halkımıza yönelik eğitim ve bilgilendirme programları düzenlemek temel görevlerimiz arasında olacaktır.

Çayeli’mizin kültür ve sanat hayatını canlandıracak etkinliklerle, insana saygılı, demokrasiyi ve katılımcılığı içine sindirmiş bir belediye ile hayata geçirmek hedeflerimiz arasındadır.

Çayeli’mizin kültürünü, yaşam tarzını, yemeklerini, giyim kuşamını, müziğini, folklorunu yansıtacak figürlerden oluşan İshakoğlu Doğal Yaşam müzemiz daha da genişletilecek, Şehrimizi ziyaret eden insanların görmeden gitmek istemeyecekleri bir yer haline getirilecektir.

Üniversite ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak gençlerimizin kabiliyetlerini ortaya çıkaracak ve her yaş gurubuna mesleki beceri kazandıracak kurslar tertip edilecektir.

Şehrimizin akarsu kaynakları Büyükdere, Şairler ve Aşıklar Derelerinin denizle buluştuğu yerlerde yapılacak rekreasyon alanlarına; tarihi özellikleri olan cami, ahşap ev, nayla, serender, kemer köprü ve değirmen gibi yöresel mimari kültürümüzü yansıtan yapıların minyatürleri yerleştirerek cazibe merkezi haline getirilecektir.

3-Sosyal Belediyecilik:

“İnsanı yaşat ki; Devlet yaşasın.”

Katılımcı, insan odaklı, özgürlükçü, tüm gruplara duyarlı ve eşitlikçi, çözüm üreten, kollektif çalışan, dayanışmacı, farklılıklara saygılı, gücünü halktan alan, hesap veren, ekonomik ve kaliteli hizmet sunan bir belediye olmazsa olmazlarımızdandır.

Bu bağlamda; Mahalle kültür evleri ve eğitim merkezleri, muhtarlık binaları, asker ailelerine yardım, hoş geldin bebek projesi, evde bakım hizmetleri, daha modern cenaze hizmetleri, okullara yönelik tatil kitabı ve spor malzeme yardımları, engellilere araç, ihtiyaç sahiplerine yakacak gibi aynı ve nakdi yardımlara devam edilecektir.

Ülkemizin önde gelen değerli fikir adamlarını panel ve sempozyumlarla halkımızla buluşturacağız.

Yapımı hızla devam eden gençlik merkezimizin faaliyete geçmesiyle birlikte her yaş grubu için tiyatro sahnelemek, sinema saatleri düzenlemek, gençlerimize gençlik günleri tertip etmek ve bu etkinlikleri halkımıza ücretsiz olarak sunmak hedeflerimiz arasındadır. Bu etkinliklerimizi, Eğitim Fakültemizin katkı ve katılımlarıyla daha zengin ve anlamlı hale getirmeyi hedefliyoruz.

Sorunların, yerinde çözümü için mahalle sakinlerinin önerilerinin değerlendirileceği sosyal etkinlikler düzenlemek önem verdiğimiz hususlardandır.

İlçemizin ciddi ihtiyacı olan şehir mezarlığı yapılması ve cenaze hizmetlerinin yeniden düzenlenmesi, mütedeyyin insanımıza yakışır hale getirilmesi önceliklerimiz arasında olacaktır.

4-Çevre Dostu Belediyecilik:

“Sağlıklı Hayat, Sağlıklı Çevre İle Olur”

Çayeli’mizin şehir planlamasının yeniden gözden geçirilerek kentsel dönüşümün başlatılması kararlılığındayız. Kentsel tasarım ve yöreye has mimari gibi konularda, ilgili meslek örgütleri ile birlikte karar süreçlerini örgütlemek ve bunu yaparken doğayı ve çevreyi azami ölçüde korumaya duyarlı olmayı hedefliyoruz.

Çevre dostu belediyecilik uygulamalarını hayata geçirmek için bazı mahallelerimizde eksik kalan kanalizasyon çalışmalarını hızlandırarak alt ve üst yapı sorunlarını gidereceğiz. Çevre kirliliğinin önlenmesi ve giderilmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmak belediye olarak önceliklerimiz arasında olacaktır.

Şehir merkezine yakın mahallelerimizde hayvancılığın daha modern ortamlarda daha sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için uygun yerlerde sıhhi ahırlar yapılmasını teşvik ederek destekleyeceğiz.

Şehrimizin gece aydınlatılması amacıyla ışıklandırmayı daha etkin ve modern hale getireceğiz.

Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından projesi onaylanan liman dolgusuyla kazandırılacak yaklaşık 240 dönümlük dolgu alanında yürüyüş ve bisiklet yolları, oturma alanları, seyir terası, otopark alanları, pergole, kamelya çocuk oyun alanları, anfi tiyatro, sirk-panayır çadırı, futbol, voleybol, basketbol, tenis kortları ve go-kart pistiyle beraber restaurantlar, büfeler, balık lokantaları gibi planlanmış projeler en kısa sürede hayata geçirilerek halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Eskipazar ve Yenipazar Mahallelerinde yaşayan bahçesi olmayan aileler için kendi sebze ve meyvesine yetiştirebileceği “Hobi Bahçeleri” oluşturacağız.

İlçemizin belirlenen bölgelerinde; çocuklarımızın güvenli bir şekilde oynayabileceği çocuk park alanlarımızı çevre hassasiyetini de dikkate alarak en kısa sürede yapacağız.

5-Hizmet Esaslı Belediyecilik:

“Halka Hizmet Hakka Hizmettir.”

Belediyecilikteki temel prensibimiz, halkımıza hizmet ederek HAKK’ın rızasını kazanmaktır. Bu çerçevede “bugün git, yarın gel” klasik anlayışından uzak bir hizmet politikamız olacaktır. Güler yüzlü bir belediyecilik sergileyeceğiz.

Disiplinin, dirayetin ve ferasetin önde olacağı, hizmetlerin bilimsel esaslara göre yapılacağı bir belediyecilik uygulaması içinde olacağız.

Planladığımız projelerle Çayeli’ni, Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasına ulaştıracak ve uzun yıllar içerisinde yapılabilecek işleri dönemimiz içerisinde tamamlayıp hizmete almak için bütün gücümüzle çalışacağız.

Belediye hizmetlerinin standartları belirlenerek, hizmet veren ve alan kişilerce rahatlıkla görülebilecek alanlarda ilan edilecek ve bunlara kesinlikle uyulması sağlanacaktır.

Bu çerçevede;

Gençlerimizin önünü açacak projelere destek olunarak; yeni hizmet alanları oluşturulacak, bir yandan çocuk ve gençlerimizin eğitimi desteklenecek, diğer yandan istihdamın arttırılmasına çalışılacaktır.

Gençlerimiz ve kadınlarımız için ilim-kültür kulüpleri kuracağız.

İlçemize bir yüzme havuzu ve özellikle kadın ve çocuklarımıza hizmet verecek bir plaj yapacağız.

Proje ihalesi gerçekleştirilmiş olan alternatif Seslidere suyu ile birlikte içme suyu sorunu tamamen ortadan kaldırmış olacağız.

Sahilde yap-işlet devret veya kamu taahhüdüyle eğlence oyun ve restaurant alanları oluşturularak halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Otogarın hazır olan yerine taşınması ve çevre alanda modern bir otopark yapılmasını sağlayacağız.

Projesi hazırlanan Çayeli parkı ve kapalı otoparkın yapımını gerçekleştireceğiz.

Büyükköy yolu, sanayi sitesi ve adalar mahallesi bağlantı köprülerini yapmak suretiyle şehrimizi o bölgelere doğru açacağız.

Mahalle yollarımızın standartlarını yükselteceğiz. Yeni cami mahallesi ile Limanköy mahallesi arasındaki bağlantı yolunun yapımını gerçekleştireceğiz.

Karadeniz balıkçılarına yakışır modern bir balıkhane ve pazar yerindeki satıcılarımıza fenni usulde yeni bir yer yapılacaktır.

Çayeli’mize modern bir ilçe hamamı, yüzme havuzu ve sinema-tiyatro salonu kazandıracağız.

Taksici ve minibüsçü esnaflarımız için modern duraklar yapılacak ve onlarla istişare edilerek yeni yapılanmaya gideceğiz.

Çayeli’ne modern bir mezbahane ve hayvan pazarı yapacağız.

İlçemizin itfaiye araç ve ekibini güçlendireceğiz.

İlçemizin çeşitli yerlerinde duvar kabartma rölyef uygulamaları yapacağız.

Çayeli Sporumuzu hak ettiği yere taşıyacağız ve ilçemize yeni bir kapalı spor salonu kazandıracağız.

Kadın-Erkek amatör balıkçıları teşvik edecek, balık avlanma alanları yapacağız.

İlçemizin çeşitli yerlerinde piknik ve mesire alanları yapacağız.

Çayeli Festivali düzenli hale getirilecek. Belediyemizin kuruluşunun 100. yılı olan 2015 yılında özel etkinlikler yapılacaktır.

Okul bahçelerinde, çocuklarımızın okul dışında da kullanabileceği özel alanlar oluşturacağız.

Eski Cami meydanı ve parkını daha kullanılabilir hale getireceğiz.

İlçemize 50 yataklı modern bir hastane kazandıracağız.

Modern bir oto galericiler sitesini ilçemize kazandıracağız.

Çayeli’mizi hasret kaldığı doğalgaza, Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımızın desteği ile biz kavuşturacağız.

Daha güzel, yaşanabilir bir Çayeli için; hep birlikte el ele vererek, ilçemizi geleceğe taşıyacak, çocuklarımıza yaşanabilir bir Çayeli armağan edeceğiz

 

Bu haber 1092 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Belediyesi
Rize Belediyesi’nden Devrim Gibi Karar !
Rize’deki şehirlerarası yolcu taşımacılığında bulunan otobüs firmalarının talebi üzerine Rize Belediyesi devrim gibi bir karar almaya hazırlanıyor.
Yorum : 0
Eğitim
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çay Alanında İhtisaslaşacak
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında çay alanında ihtisaslaşacak üniversite olarak belirlendi" dedi .Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, üniversitenin, Bölgesel Kalkınma Odaklı
Yorum : 0
Siyaset
Karslı, Çekildi ve Yeniden İlçe Başkanı Oldu
AK Parti Güneysu Eski İlçe Başkanı Mehmet Akif Karslı, Güneysu Belediye Başkan Aday Adaylığından çekildiğini ve ilçe başkanlığı görevine geri döndüğünü duyurdu.
Yorum : 0
Rize Haber
Ailesi Şampiyon Ebrar İçin Nöbette
Yüzmede Rize birincisi olan 13 yaşındaki Ebrar Meral son antrenmanından sonra evine giderken bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanmış Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma hastanesine kaldırılmıştı. Üç gündür yoğun bakımda olan şampiyon Ebrar için ailesi hastanede nöbet tutuyor, ayılması için dua ediyor.
Yorum : 0
Yaşam
Aramızdan ayrılışının 13. Yıldönümü anısına…
Rize’de iktidara rağmen belediye başkanlığını kazanarak 1989-1994 yılları arasında zor koşullarda hizmet eden Memiş Ali Usta 14 Aralık 2005 tarihinde aramızdan ayrılmıştı. Beyefendi kişiliği ve Rize’ ye yaptığı hizmetlerden dolayı o bütün güzellikleriyle Rizelilerin gönüllerinde yaşıyor.
Yorum : 0
Rizespor
Üzerimizdeki Stresi Atacağız
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk, ligde son sırada olmaların oyuncuları üzerinde negatiflik yarattığını ifade etti
Yorum : 0
Rize’de Kariyer Günlerinin Sekizincisi Gerçekleştirildi 14 Aralık 2018 Cuma 00:25:00
Bu Maç 6 puan değerinde 14 Aralık 2018 Cuma 00:21:00
Altuğ Verdi’nin İsmi Rize`de Oturduğu Sokağa Veriliyor 14 Aralık 2018 Cuma 00:19:00
Kazanmaktan Başka Şansımız Yok 14 Aralık 2018 Cuma 00:17:00
Başarısızlığın Sebebi Ödeme Sıkıntısı 14 Aralık 2018 Cuma 00:11:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İYİ Parti Mansur Yavaşı Aday Gösterecek
Kulislerde, Mart 2019`da yapılacak yerel seçimler için CHP ve İYİ Parti`nin Mansur Yavaş isminde anlaştığı iddia edildi. Buna göre Yavaş, Ankara`da İYİ Parti`den aday olacak.
`Emekli maaşı 1000 TL`nin altında olanlar zam alamayacak`
Milyonlarca emekli, maaş zammı beklerken maaşı 1000 TL`nin altında olanların zam alamayacağı iddia edildi.
Sunay Akın CHP’nin adayı mı olacak? Açıklama geldi
CHP`nin Kadıköy belediye başkan adayı olacağı iddia edilen Sunay Akın konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.
Talha Uğurluer, FETÖ`den gözaltına alındı!
Tarihçi-yazar Talha Uğurluer, FETÖ`nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3594
İzlenme 8250
İzlenme 5915
İzlenme 6661
VİDEO GALERİ
İzlenme 5544
İzlenme 5779
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu