Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Belediyecilik bizim işimiz
11 Mart 2014 Salı 22:07:00 / Siyaset
Ak Parti Çayeli belediye Başkan adayı Doktor Atilla Esmen seçim beyannamesini açıkladı.
10:44Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz23:18 “Tarihe Tanıklık Ediyoruz”12:41Rize MHP`yi Bağrına Bastı!14:21CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Oldu12:06Memur-Sen Rize İl Başkanı Usta, 24 Haziran Seçimlerini Değerlendirdi00:34 Oylarımızı Artırdık23:35 Yeni Bir Parti Olarak Seçimden Alnımızın Akıyla Çıktık13:05Ayyıldız’dan Seçmenlere ve Teşkilatına Teşekkür12:08Rize İçin Mücadelemiz Devam Edecek21:30Mesut Yılmaz’dan Erdoğan’a Kutlama13:47Tam Bağımsız Türkiye İçin Ölene Kadar Mücadele13:40Kazanan Türkiye Oldu13:36Rize`de Cumhurbaşkanı Adayları ve Partiler Kaç Oy Aldı?10:01 Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok


 BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

Yaşadığımız ilçeye karşı hepimizin sorumlulukları vardır. Kurumsal anlamda ben ve ekibimde insanı temel alan, katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu ve hizmet esaslı bir belediyecilik anlayışını sizlerle birlikte gerçekleştirmeyi taahhüt ediyoruz.

1-Katılımcı Belediyecilik:

“Eleştir-Fikir söyle- Birlikte Proje Üretelim- Hayata geçirelim”

İlçemizde yaşayan herkeste kent bilincinin geliştirilmesi ve katılımcı anlayış mekanizmalarının oluşturulması için:

Kurulacak kent konseyi ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra yaşlılar, engelliler, gençler, kadınlar ve çocuklar için katılımcı belediyecilik ilkelerinin belirlenmesi ve hayata geçireceğiz.

Demokratik bir katılımcılık anlayışıyla, hiç kimseyi dışlamadan mahalle, cadde, sokak ve site örgütlenmelerine varıncaya kadar her çalışmanın halkla birlikte planlanması ve hayata geçirilmesini sağlayacağız.

Belediye hizmetlerinin denetiminin açık, şeffaf ve anlaşılır hale getirilmesi ile ilişkilerin kurumsal düzeyde sürdürülebilmesi amacıyla birlikte danışma kurulları oluşturulması sağlanacaktır.

İlçemizde kentsel dönüşümün başlatılması, cadde ve sokakların yeniden planlanması ve isimlendirilmesine o cadde ve sokak sakinlerine danışılarak karar verilecektir.

2-Kültürel Belediyecilik:

“Kökü Mazide Olan Atiyiz Biz.”

Şehirler, üzerinde yaşanıp geçilen mekânlar asla değildir. Şehir ile o şehirde yaşayanlar arasında zaman içinde bir duygusal bağ oluşur. Bir şehirde yaşayan ilk insanlarla, halen yaşamakta olan son insanlar, neticede aynı kültürün insanlarıdır. Şehri kuranların oluşturdukları kültürel yapı, sonradan gelenler tarafından bozulmadan geliştirilerek devam ettirilir.

Belediye olarak; İnsanımızın bilimsel düşünce ve tarihi değerleri birleştiren, üretken ve sorun çözen bireyler olarak yetişmesinin sağlanması, bilimsel faaliyetlere ön ayak olunması, bu alanda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak, halkımıza yönelik eğitim ve bilgilendirme programları düzenlemek temel görevlerimiz arasında olacaktır.

Çayeli’mizin kültür ve sanat hayatını canlandıracak etkinliklerle, insana saygılı, demokrasiyi ve katılımcılığı içine sindirmiş bir belediye ile hayata geçirmek hedeflerimiz arasındadır.

Çayeli’mizin kültürünü, yaşam tarzını, yemeklerini, giyim kuşamını, müziğini, folklorunu yansıtacak figürlerden oluşan İshakoğlu Doğal Yaşam müzemiz daha da genişletilecek, Şehrimizi ziyaret eden insanların görmeden gitmek istemeyecekleri bir yer haline getirilecektir.

Üniversite ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak gençlerimizin kabiliyetlerini ortaya çıkaracak ve her yaş gurubuna mesleki beceri kazandıracak kurslar tertip edilecektir.

Şehrimizin akarsu kaynakları Büyükdere, Şairler ve Aşıklar Derelerinin denizle buluştuğu yerlerde yapılacak rekreasyon alanlarına; tarihi özellikleri olan cami, ahşap ev, nayla, serender, kemer köprü ve değirmen gibi yöresel mimari kültürümüzü yansıtan yapıların minyatürleri yerleştirerek cazibe merkezi haline getirilecektir.

3-Sosyal Belediyecilik:

“İnsanı yaşat ki; Devlet yaşasın.”

Katılımcı, insan odaklı, özgürlükçü, tüm gruplara duyarlı ve eşitlikçi, çözüm üreten, kollektif çalışan, dayanışmacı, farklılıklara saygılı, gücünü halktan alan, hesap veren, ekonomik ve kaliteli hizmet sunan bir belediye olmazsa olmazlarımızdandır.

Bu bağlamda; Mahalle kültür evleri ve eğitim merkezleri, muhtarlık binaları, asker ailelerine yardım, hoş geldin bebek projesi, evde bakım hizmetleri, daha modern cenaze hizmetleri, okullara yönelik tatil kitabı ve spor malzeme yardımları, engellilere araç, ihtiyaç sahiplerine yakacak gibi aynı ve nakdi yardımlara devam edilecektir.

Ülkemizin önde gelen değerli fikir adamlarını panel ve sempozyumlarla halkımızla buluşturacağız.

Yapımı hızla devam eden gençlik merkezimizin faaliyete geçmesiyle birlikte her yaş grubu için tiyatro sahnelemek, sinema saatleri düzenlemek, gençlerimize gençlik günleri tertip etmek ve bu etkinlikleri halkımıza ücretsiz olarak sunmak hedeflerimiz arasındadır. Bu etkinliklerimizi, Eğitim Fakültemizin katkı ve katılımlarıyla daha zengin ve anlamlı hale getirmeyi hedefliyoruz.

Sorunların, yerinde çözümü için mahalle sakinlerinin önerilerinin değerlendirileceği sosyal etkinlikler düzenlemek önem verdiğimiz hususlardandır.

İlçemizin ciddi ihtiyacı olan şehir mezarlığı yapılması ve cenaze hizmetlerinin yeniden düzenlenmesi, mütedeyyin insanımıza yakışır hale getirilmesi önceliklerimiz arasında olacaktır.

4-Çevre Dostu Belediyecilik:

“Sağlıklı Hayat, Sağlıklı Çevre İle Olur”

Çayeli’mizin şehir planlamasının yeniden gözden geçirilerek kentsel dönüşümün başlatılması kararlılığındayız. Kentsel tasarım ve yöreye has mimari gibi konularda, ilgili meslek örgütleri ile birlikte karar süreçlerini örgütlemek ve bunu yaparken doğayı ve çevreyi azami ölçüde korumaya duyarlı olmayı hedefliyoruz.

Çevre dostu belediyecilik uygulamalarını hayata geçirmek için bazı mahallelerimizde eksik kalan kanalizasyon çalışmalarını hızlandırarak alt ve üst yapı sorunlarını gidereceğiz. Çevre kirliliğinin önlenmesi ve giderilmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmak belediye olarak önceliklerimiz arasında olacaktır.

Şehir merkezine yakın mahallelerimizde hayvancılığın daha modern ortamlarda daha sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için uygun yerlerde sıhhi ahırlar yapılmasını teşvik ederek destekleyeceğiz.

Şehrimizin gece aydınlatılması amacıyla ışıklandırmayı daha etkin ve modern hale getireceğiz.

Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından projesi onaylanan liman dolgusuyla kazandırılacak yaklaşık 240 dönümlük dolgu alanında yürüyüş ve bisiklet yolları, oturma alanları, seyir terası, otopark alanları, pergole, kamelya çocuk oyun alanları, anfi tiyatro, sirk-panayır çadırı, futbol, voleybol, basketbol, tenis kortları ve go-kart pistiyle beraber restaurantlar, büfeler, balık lokantaları gibi planlanmış projeler en kısa sürede hayata geçirilerek halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Eskipazar ve Yenipazar Mahallelerinde yaşayan bahçesi olmayan aileler için kendi sebze ve meyvesine yetiştirebileceği “Hobi Bahçeleri” oluşturacağız.

İlçemizin belirlenen bölgelerinde; çocuklarımızın güvenli bir şekilde oynayabileceği çocuk park alanlarımızı çevre hassasiyetini de dikkate alarak en kısa sürede yapacağız.

5-Hizmet Esaslı Belediyecilik:

“Halka Hizmet Hakka Hizmettir.”

Belediyecilikteki temel prensibimiz, halkımıza hizmet ederek HAKK’ın rızasını kazanmaktır. Bu çerçevede “bugün git, yarın gel” klasik anlayışından uzak bir hizmet politikamız olacaktır. Güler yüzlü bir belediyecilik sergileyeceğiz.

Disiplinin, dirayetin ve ferasetin önde olacağı, hizmetlerin bilimsel esaslara göre yapılacağı bir belediyecilik uygulaması içinde olacağız.

Planladığımız projelerle Çayeli’ni, Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasına ulaştıracak ve uzun yıllar içerisinde yapılabilecek işleri dönemimiz içerisinde tamamlayıp hizmete almak için bütün gücümüzle çalışacağız.

Belediye hizmetlerinin standartları belirlenerek, hizmet veren ve alan kişilerce rahatlıkla görülebilecek alanlarda ilan edilecek ve bunlara kesinlikle uyulması sağlanacaktır.

Bu çerçevede;

Gençlerimizin önünü açacak projelere destek olunarak; yeni hizmet alanları oluşturulacak, bir yandan çocuk ve gençlerimizin eğitimi desteklenecek, diğer yandan istihdamın arttırılmasına çalışılacaktır.

Gençlerimiz ve kadınlarımız için ilim-kültür kulüpleri kuracağız.

İlçemize bir yüzme havuzu ve özellikle kadın ve çocuklarımıza hizmet verecek bir plaj yapacağız.

Proje ihalesi gerçekleştirilmiş olan alternatif Seslidere suyu ile birlikte içme suyu sorunu tamamen ortadan kaldırmış olacağız.

Sahilde yap-işlet devret veya kamu taahhüdüyle eğlence oyun ve restaurant alanları oluşturularak halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Otogarın hazır olan yerine taşınması ve çevre alanda modern bir otopark yapılmasını sağlayacağız.

Projesi hazırlanan Çayeli parkı ve kapalı otoparkın yapımını gerçekleştireceğiz.

Büyükköy yolu, sanayi sitesi ve adalar mahallesi bağlantı köprülerini yapmak suretiyle şehrimizi o bölgelere doğru açacağız.

Mahalle yollarımızın standartlarını yükselteceğiz. Yeni cami mahallesi ile Limanköy mahallesi arasındaki bağlantı yolunun yapımını gerçekleştireceğiz.

Karadeniz balıkçılarına yakışır modern bir balıkhane ve pazar yerindeki satıcılarımıza fenni usulde yeni bir yer yapılacaktır.

Çayeli’mize modern bir ilçe hamamı, yüzme havuzu ve sinema-tiyatro salonu kazandıracağız.

Taksici ve minibüsçü esnaflarımız için modern duraklar yapılacak ve onlarla istişare edilerek yeni yapılanmaya gideceğiz.

Çayeli’ne modern bir mezbahane ve hayvan pazarı yapacağız.

İlçemizin itfaiye araç ve ekibini güçlendireceğiz.

İlçemizin çeşitli yerlerinde duvar kabartma rölyef uygulamaları yapacağız.

Çayeli Sporumuzu hak ettiği yere taşıyacağız ve ilçemize yeni bir kapalı spor salonu kazandıracağız.

Kadın-Erkek amatör balıkçıları teşvik edecek, balık avlanma alanları yapacağız.

İlçemizin çeşitli yerlerinde piknik ve mesire alanları yapacağız.

Çayeli Festivali düzenli hale getirilecek. Belediyemizin kuruluşunun 100. yılı olan 2015 yılında özel etkinlikler yapılacaktır.

Okul bahçelerinde, çocuklarımızın okul dışında da kullanabileceği özel alanlar oluşturacağız.

Eski Cami meydanı ve parkını daha kullanılabilir hale getireceğiz.

İlçemize 50 yataklı modern bir hastane kazandıracağız.

Modern bir oto galericiler sitesini ilçemize kazandıracağız.

Çayeli’mizi hasret kaldığı doğalgaza, Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımızın desteği ile biz kavuşturacağız.

Daha güzel, yaşanabilir bir Çayeli için; hep birlikte el ele vererek, ilçemizi geleceğe taşıyacak, çocuklarımıza yaşanabilir bir Çayeli armağan edeceğiz

 

Bu haber 1035 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Rize- Artvin Havalimanı`nda Pist Dolgusuna Geçildi
RİZE`nin Pazar ilçesi Yeşilköy mevkiinde, Türkiye`nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı Rize- Artvin Havalimanı`nda, çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.
Yorum : 0
Magazin
Ve Rize’de Beklenen Düğün gerçekleşti.
Rize’nin en renkli simalarından biri olarak bilinen ve tanınan, Rize’de derin siyasetin konuşulduğu her detaydan bilgi sahibi olan yılların esnafı Akademi Kitabevinin sahibi aynı zamanda Rize Belediye Meclis Üyesi Dursun Bilgili’den Rize eğitim, siyaset ve ticaret camiasının yıllardır beklediği o güzel haber nihayet geldi.
Yorum : 0
Siyaset
Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle basın açıklaması yaptı.
Yorum : 0
Rizespor
Rize’ye Gelenin Ayakları Titreyecek!
Çaykur Rizespor’ un hocası yeni sezon için iddialı konuştu. Rize her takımın korkulu rüyası olacak
Yorum : 0
Rize Belediyesi
Başkan Kasap: “Ülkemizin Birliğini Yerle Bir Etmek İstediler”
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Yapmak istedikleri ülkemizin birliğini, beraberliğini, ekonomisini yerle bir etmekti. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde atmış olduğumuz adımlarla belki on yılda gelebileceğimiz noktaya iki yılda ulaştık.” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor Alt Yapıya Yeni Yüzler
Çaykur Rizespor’da alt yapı da yeni spor adamları göreve başladı.
Yorum : 0
Rize’ye Milli Kaleci! 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:09:00
Çaykur Rizespor, Ligde Kalıcı Olmayı Hedefliyor 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:06:00
İşte Rizespor`un 10 numarası: Ruben Riberio 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:05:00
İkizdere vadisi doğal güzellikleriyle ilgi çekiyor 14 Temmuz 2018 Cumartesi 17:12:00
Rize İl Sağlık Müdürü Tepe’nin Acı Günü 14 Temmuz 2018 Cumartesi 17:06:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
 Devlet teşkilatında yeniden yapılanma
Seçim bitti ama asıl iş yeni başlıyor. 24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni bir döneme girdik. Devlet Teşkilatında yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Dünya da yaşanan gelişmelere paralel olarak böyle bir yapılanma gereklilik halini aldı. Dünya endüstri 4.0`ı yaşıyor. Hibrit savaşı yaşıyor. Küresel rekabet ve teknolojik gelişmeler yeni devlet yapılanmalarını ve yeni stratejileri zorunlu kılıyor. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Ortadoğu yeni bir döneme giriyor. Dünya yeni bir döneme gidiyor ve büyük bir rekabete sahne oluyor.
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
FOTO GALERİ
İzlenme 3480
İzlenme 8121
İzlenme 5794
İzlenme 6546
VİDEO GALERİ
İzlenme 5426
İzlenme 5650
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu