Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bir Şehre Kulak Kapamak !
16 Şubat 2014 Pazar 19:29:00 / Rizespor
Fatih Sultan Kar, kaleme aldı:" Bir şehre kulak kapamak ve Çaykur Rizespor"
B. Ali KAVALCI RAMAZAN BAYRAMI BAŞLADI
Okunma : 102
Yorum : 555
09:44Aatif’ta Gözler Cocu’ da11:53 Deniz Yuvaya Dönecek mi?00:12Kweuke ve Emir Han, Sağlık Kontrolünden Geçti00:34Çaykur Rizespor`da Özgür Çek ile Yollar Ayrıldı22:46Gidin de işimize bakalım10:21Çaykur Rizespor 3 Futbolcu ile Yollarını Ayırdı10:05Çaykur Rizespor`dan Avusturya`ya Tepki10:04Robin Yalçın Çaykur Rizespor İle Nikah Tazeledi02:16Çaykur Rizespor`un Kamp Programı Belli Oldu02:34Al Kweuke`yi ver Hamdallah`ı!18:00Samudio 3 Yıl Daha Çaykur Rizespor`da12:14Çaykur Rizespor’dan Ali Koç’a Tebrik Mesajı11:33Çaykur Rizespor, Ali Çamdalı ile Prensipte Anlaştı11:30Rizespor’da iç operasyon


 Spor Toto Süper Lig`in 21. haftasında Çaykur Rizespor, Gaziantepspor`u 5-1 yenerek 15 hafta sonra galibiyetle tanıştı. Bu başarının mimarı hiç şüphesiz her teknik direktör gidişinde görev verilen Mehmet Ali Karaca’dır. Karaca’nın yönetiminde beş kez sahaya çıkan Rizespor bu maçlarda dört galibiyet, bir beraberlik almıştır. Gaziantepspor galibiyeti sonrası Rizespor’un durumunu değerlendiren Şansal Büyüka “Barcelona Rize’ye gelmiş, ruhundan bir şeyler üflemiş” yorumunda bulunuyordu. Ama Rizespor yönetimi daha maçı ve sonucu beklemeden Uğur Tütüneker ile anlaşmışlardı. Maç sonrası soyunma odasına giden Karaca’ya koşup sarılan kutlayan hatıra fotoğrafı çektiren yöneticilerimiz, sıra görevlendirmeye gelince, Tütüneker’i tercih etmişlerdir.

 

5-25 gol atsa takım Karaca’yı Teknik Direktör yapmazlar

Rizespor yönetimi bir kez daha Mehmet Ali Karaca’ya, özüne sırtını döndü. Bir kez daha bizi yanıltmadı. Maç öncesi Mehmet Ali Karaca’nın benim gibi yüreğine inan kayınımla telefonda konuşuyoruz. “Rizespor bu maçta beş gol atacak. Ama beş değil yirmi beş gol atsa yine de hoca yapmazlar Karaca`yı. Çünkü o bizim özümüzdür. Açıklanacak isim Mehmet Ali Karaca değil” diyorum.  Halkın sesine kulağını, bütün şehre kapılarını kapatan Rizespor’un Karaca’yı Teknik Direktör yapmayacağını bilmek için kayın olmak gerekmiyor.

 

Aranan özelliklerin hepsi Karaca’da vardı.  Sadece görebilmek lazımdı. Mehmet Ali Karaca özümüzdür. Aldığı emaneti hep layıkıyla taşıdı. Bütün büyük başarıların altında büyük cesaret yatar. Bu gün onun taşıdığı Teknik Direktörlük belgesi bir Terim de var. Demek ki bütün bunlar yetmiyor. Varsın bazıları bizden olmayanları övsün. Biz neler gördük Karaca bir gün Teknik Direktör olacak ve onlarda onu yaza yaza, öve öve bitiremeyeceksiniz.

İşte Rize’den yükselen tepkilerden birkaç örnek

 

Hasan Karaahmetoğlu: Karaca`nı artısı var eksisi yok

Ev sahibi takımın maç sonu sevinçleri ise görülmeye değerdi ama Sayın başkan Kalkavan’ın yeni teknik direktör olarak Uğur Tütüneker’i açıklaması bana göre  saha Şhow yaparak kazanan sayın Karaca’nın masa başında yine kaybetmesi  oldu. Sayın Tütüneker’in kişiliğine diyecek yok ama bilgi olarak karaca dan ne üstünlüğü var dersek bana göre eksi si var artısı yok derim..

 

Recep Ali Aksoylu: Karaca; takımın bütün organizasyon yapısını biliyor

 Takım aylar sonra, tam tamına 15 maç sonra hem de çok üstün bir oyun ortaya koyarak, birbirinden güzel 5 gol atma başarısı gösterip galip gelip kümede kalma inancını camiada pekiştirmişken siz gelin bunun keyfinin yaşanmasına izin vermeyin. “Demli çaya tuz ekin” yada dövme lahanasına ekşi yoğurt dökün. Mehmet Ali Karaca yeni hoca gelene kadar idame ettirme görevini üstleniyor ve dörtte dört yapıyor. Demek ki takımın bütün organizasyon yapısını biliyor. 13 yıldır Rize’de alt yapının en altından gelmiş. Başkan maçtan sonra “Karaca hocaya sezon başı olsa görev verebilirdik, bu lig zor bir lig. Uğur hoca çok tecrübeli bir teknik adam” demişmiş. Yanılıyorsunuz Sayın Kalkavan Başkanım, bu tarz durumlarda beyanınız tam aksi geçerlidir. Sırat köprüsündeysen, ya çok üst düzey marka bir isimle durumu toparlayacaksın, ya da kenetlenmeyi sağlayacak – özveriyle hareket edecek amatör ruhlu bir ekiple. Karaca ile sahadan alnının akıyla çıkmış, taraftara umut saçan bir oyun ortaya koymuşken, kendisiyle devam etme kararı yönetimle – kulüple camianın kaynaşması, taraftarın takımı sahiplenmesi, omuzlaması açısından fevkalade önemliydi. Kaçırılmayacak bir fırsattı. Sayın Başkan emin olunuz, sonrası olumsuz da olsa en az tepkiyi yine Karaca ile devam etmekte alırdınız.

 

 

Mustafa Demirci: Tarih, aldığı galibiyetlerle Mehmet Ali Karaca’yı yazdı

Rıza Çalımbay ‘ın görevden ayrılmasından sonra her zaman olduğu gibi takımın başına geçen Rizeli teknik adam Mehmet Ali Karaca geçmişte olduğu gibi yine yüzünün akıyla bu işin üstesinden gelerek çok hayati bir maçta takıma üç puan kazandırarak azda olsa rahat bir nefes almış oldu. Tribünlerin maç öncesi ve maç içerisinde doksan dakika boyunca Rizeli hocasına ve takımına sahip çıkması çok önemliydi, keza futbolcularda gollerden sonra sevinçlerini yedek kulübesiyle paylaşması bütünleşmenin sembolüydü. Mehmet Ali Karaca tercihinden yanaydım, çünkü bizimkilere de bir şans vermenin aslında zamanı gelmiş ve de geçiyordu. Sonuç olarak tarih, aldığı galibiyetlerle Mehmet Ali Karaca’yı yazsa da, yönetim Uğur Tütüneker’i yazdı.

 

Vedat Kabil: Neden acaba?

Takımın başına geçirilmesi için aynı şeylerin kaç defa yaşanması gerekiyor? Taraftardan bu yönde yoğun bir talep varken görmezden gelinmesinin sebebi ne olabilir? Mehmet Ali hoca`nın Rizeli olması mı? Yoksa yönetimin bu talepleri duyamayacak kadar uzakta olması mı? Sonra sorarlar; tribünler neden boş? ... Neden acaba ?

Maksut Bıyık: Mehmet Ali Karaca ve Şehzade

Karaca’mızın gidişiyle Şehzade Mustafa’nın gidişi arasında hiçbir fark yok. Hünkarımız pardon armatörümüz emretti tez zamanda beş günde dilsiz şeytanlar Karaca’mızın kafasını kopardı

 

Av.Ateş Hatinoğlu: Kendi değerlerimize sahip çıkıp yüceltmeyi neden beceremiyoruz?

Maçta protokol kulislerinde Uğur Tütüneker`le anlaşıldığı konuşuluyordu. Ne hazin ki Karaca`ya inanan futbolcular sahada , seyirci tribünde destan yazıyordu o sırada. Artık yeter, bu takımın Mehmet Ali Karaca`ya teslim edilmesinin zamanı geldi. Uğur Tütüneker Karaca`nın tırnağı olamaz, ayıptır.  Kendi öz değerlerimize şans vermeyi, saygı göstermeyi, sahip çıkıp yüceltmeyi neden beceremiyoruz? Neden küçük görüp çekemiyoruz? Bütün Rize Mehmet Ali Karaca`yı istiyor. Tribünler ısrarla onu istiyor. Her şans verildiğinde en zor en kritik ve gergin maçlardan alnının akıyla çıkan Mehmet Ali Karaca`ya şans verilmesi taraftarın takımı sahiplenmesi, patronlar kulübünün şehirle barışıp kaynaşması için şart.

 

Fatih Kopuz: Yönetim uyuma Karaca`ya sahip çık

Çaykur Rizespor`u her emanet alışında mükemmel sonuçlar ortaya koyan, Gaziantep maçında taraftarın gönlünü feth eden Mehmet Ali Karaca, taraftarın "Yönetim uyuma Karaca`ya sahip çık" sloganlarına rağmen bir kez daha görmezden gelindi.

 

Bahadır Mafratoğlu: Sen mezara kadar Rizesporlusun

Varın onların istediği olsun. Sen birileri gibi pazara kadar değil mezara kadar Rizesporlusun. Çünkü yönetimde olanların nasılsa İstanbul takımları var. Sen Rizespor’da değilde İstanbul takımlarında olsaydın devam ederdin canın sağolsun..

 

Hızır İlyas Yıldırım: Yönetimin öz evladına üvey evlat muamelesi yaptı

Çaykur Rizespor`un başına getirilen Uğur Tütüneker`in bir Mehmet Ali Karaca kadar başarılı olacağını düşünmüyorum. Yönetimin öz evladına üvey evlat muamelesi yapmasının bedelini yine taraftar çekecek. Futboldan anlamayan adamlardan ancak Tütüneker beklenirdi.

 

Vedat Turan: Yazıklar olsun

Kendi öz evladımıza sahip çıkamazsak Rize futbolu hiç bir yere gelemez. Karaca’nın felsefe yönü, futbol bilgisi üst seviyededir. Aldırma kardeşim yine ihtiyaç duydukları anda çağırırlar.

Gel takımın başına, sen adamsın evlatsın tekrar çıkarsın sahaya galip gelirsin, tekrar başka hocayla anlaşırlar. Yazıklar olsun.

 

Okay Karaca: Olağan üstü bir hikaye

 Bu maçın sonucu Mehmet Ali Karaca`nın bugün dördüncü galibiyetidir. Önce hocalar takımı bırakıyor daha sonra Mehmet Ali Karaca yeni hoca gelene kadar idame ettirme görevini üstleniyor ve dörtte dört yapıyor. Hiç mağlubiyeti yok. Kendisini tebrik ederim. Demek ki takımın bütün organizasyon yapısını biliyor. Çok iyi bir takım olduğunu üstüne basa basa söyledi. 13 yıldır Rize`de alt yapının en altından gelmiş. Olağan üstü bir hikâye. Bizim buradan tavsiyede bulunma gibi bir şey söz konusu olamaz ama bu kadar takıma hâkim bir teknik adamın sezon sonuna kadar kalması gerektiği hissi uyanıyor. Umarım Rizespor`un ve Rizelilerin istediği gibi olur.

 

Selim Denizalp: Asıl bombayı yönetimin kucağına Mehmet Ali Karaca bıraktı.

Uçak yolcuları için özellikle normal yollu insanların oturtturulduğu acil çıkış kapıları vardır. Geniş, rahat, ayaklarını uzatabilirsin. Bizim yönetimde bu gibi durumlarda o koltuğa evladı Mehmet Ali Karaca’yı oturtturur. Karaca hoca her sıkıntıda yönetimin kendisine gösterdiği o koltuğa oturur. Görevini layıkıyla yerine de getirir. Taraftar sahipleniyor. Asıl bombayı yönetimin kucağına Mehmet Ali Karaca bıraktı. Uğur Hoca’nın Allah yardımcısı olsun.. En ufak kötü sonuçta o taraftar “Mehmet Ali Karaca” diye hep bir ağızdan haykıracak..

 

Köksal Hapeloğlu: Rizeliye rağmen Rizespor’u yönetmek

Rizeliye rağmen Rizespor’u yönetmenin mümkün olmadığını da hepimiz göreceğiz. Rizespor’da yöneticilik yapmak artık eskisi gibi olmayacak. Tribünler, sokak, camia, Rizeliler bu yönetimi yaptığına bin pişman edecektir. Kendi evladına sahip çıkmayıp Karacanın çeyreği etmeyecek kariyersiz bir hocayı takımın başına getirenlerden bir şekilde hesap sorulacaktır.

 

Mustafa Büyük: Yanlışa susulmaz

Gaziantep maçından sonra artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Mehmet Ali Karaca’nın başarısı milletin gözünü açtı. Rizeli en ufak bir başarısızlık tepkiyi en üst perdeden seslendirecek.

 

Cafer Kuru: Karaca çok aranacak

Bir Hocanın başarısı takımını oynattığı oyun ve elde edilen sonuçla ortaya çıkar. Mehmet Ali Hoca ile devam edilmeli idi. Gaziantep maçından önce Uğur Hoca ile anlaşılmış gibi. Bir mağlubiyette Karaca çok aranacak ve yönetim bunun hesabını zor verir.

 

Dr. Zelkif Akgül: Artık yeter

Daha birkaç gün önce Rize’nin öz değeri ve Rize de yaşayan Mehmet Ali Karaca’nın Rizespor teknik yönetiminin başına getirilmesi konusunda yaptığım açıklama ve desteğin ne derece yerinde olduğu 5-1 lik Gaziantep galibiyeti ile ispatlandı. İstanbul`dan gelen kerameti kendinden gelen bazı yöneticiler burnu Kaf dağının üstünden Rizeliye bakıp ahkâm keserek, dışardan getirdikleri kişilere bizleri harcatarak başarı sağlanamayacağını görmeleri lazım. Artık yeter. Rize’de yaşayan kazansın ve Teknik Direktör Mehmet Ali Karaca olsun

Bu haber 997 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok
Karadeniz illerinin en büyük sorunlarından biri de HES Projeleri. Uzun yıllardan beri HES`lerle mücadele eden Karadeniz halkı, bir yandan HES projelerini mahkeme kararları ile iptal ettirirken, diğer taraftan HES proje sahipleri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Yorum : 0
Siyaset
Rize’yi fabrikalarla donatmak Saadet’in İşi
Saadet Partisi Rize Milletvekili adayları Av. Muhammet Kaçar, Gülhan Eskiçırak Hafızoğlu ve Burak Uzun halkla buluşma programları vesilesiyle Ardeşenlilerle buluştular.
Yorum : 0
Sağlık
Rize’de Aile Hekimlerine ve ASE`ye ÇPGD Eğitimi
Rize’de, Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı elemanlarına Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Eğitimi (ÇPGD) verildi.
Yorum : 0
Rizespor
Aatif’ta Gözler Cocu’ da
Çaykur Rizespor, F. Bahçe Teknik Direktörü olan Hollandalı’ dan Aatif konusunda kararını bekliyor
Yorum : 0
Magazin
Her Gün Bu Tehlikeli Yolculuğu Yapmak Zorundalar
Rize`de evlerine ve arazilerine yol gitmeyen mahalle sakinleri her gün tehlikeli bir şekilde ilkel teleferikle yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar.
Yorum : 0
Siyaset
Aslında İYİ Parti Hareketi Bir Kadın hareketidir
İYİ Parti Rize Milletvekili Adayı Emekli Yarbay ve Av. Hızır Keskin, İYİ Parti hareketinin bir kadın ve gençlik hareketi olduğunu ifade ederek, “Kadımızı daha çok sosyal hayata, siyasete ve iş dünyasına sokmak için bu hareket başladı” dedi
Yorum : 0
Deniz Yuvaya Dönecek mi? 21 Haziran 2018 Perşembe 11:53:00
Budama Paralarına Ne oldu 21 Haziran 2018 Perşembe 11:39:00
Rize Artık “Tamam” Diyor 21 Haziran 2018 Perşembe 01:54:00
ÇAYKUR, İlk 2 Gün Ne Kadar Çay Aldı? 21 Haziran 2018 Perşembe 01:40:00
Bize Çamur Atanlar Önce Aynaya Bakmalıdır 20 Haziran 2018 Çarşamba 01:46:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3464
İzlenme 8103
İzlenme 5782
İzlenme 6534
VİDEO GALERİ
İzlenme 5414
İzlenme 5639
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu