Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bir Şehre Kulak Kapamak !
16 Şubat 2014 Pazar 19:29:00 / Rizespor
Fatih Sultan Kar, kaleme aldı:" Bir şehre kulak kapamak ve Çaykur Rizespor"
13:09Kendi Oyunumuzu Oynayıp Kazanacağız10:48 Forvete Özel Ders Zamanı11:31Gollerim Devam edecek11:30Son Sırada Olmak Bize Yakışmıyor11:25Rizespor’da Okan Buruk farkını gösteremedi!11:02Çaykur Rizespor Spor Toto Ümitler Judo Mix Takımlar 1’inci Lig’e Yükseldi14:20Galibiyet Alamadığımız için Üzerimize Stres Var11:39Küme Düşüren Başkan Olmak İstemiyorum11:38 Alanyaspor Mesaisi Devam Ediyor11:34Aytemiz Alanya Maçı Final Maçımız Olacak20:17 Uykularım Kaçıyor20:16 Taraftarımızın Gücüyle Başaracağız20:13 Biz Bu Ligde Kalacağız23:41 Hakkımız Yeniyor


 Spor Toto Süper Lig`in 21. haftasında Çaykur Rizespor, Gaziantepspor`u 5-1 yenerek 15 hafta sonra galibiyetle tanıştı. Bu başarının mimarı hiç şüphesiz her teknik direktör gidişinde görev verilen Mehmet Ali Karaca’dır. Karaca’nın yönetiminde beş kez sahaya çıkan Rizespor bu maçlarda dört galibiyet, bir beraberlik almıştır. Gaziantepspor galibiyeti sonrası Rizespor’un durumunu değerlendiren Şansal Büyüka “Barcelona Rize’ye gelmiş, ruhundan bir şeyler üflemiş” yorumunda bulunuyordu. Ama Rizespor yönetimi daha maçı ve sonucu beklemeden Uğur Tütüneker ile anlaşmışlardı. Maç sonrası soyunma odasına giden Karaca’ya koşup sarılan kutlayan hatıra fotoğrafı çektiren yöneticilerimiz, sıra görevlendirmeye gelince, Tütüneker’i tercih etmişlerdir.

 

5-25 gol atsa takım Karaca’yı Teknik Direktör yapmazlar

Rizespor yönetimi bir kez daha Mehmet Ali Karaca’ya, özüne sırtını döndü. Bir kez daha bizi yanıltmadı. Maç öncesi Mehmet Ali Karaca’nın benim gibi yüreğine inan kayınımla telefonda konuşuyoruz. “Rizespor bu maçta beş gol atacak. Ama beş değil yirmi beş gol atsa yine de hoca yapmazlar Karaca`yı. Çünkü o bizim özümüzdür. Açıklanacak isim Mehmet Ali Karaca değil” diyorum.  Halkın sesine kulağını, bütün şehre kapılarını kapatan Rizespor’un Karaca’yı Teknik Direktör yapmayacağını bilmek için kayın olmak gerekmiyor.

 

Aranan özelliklerin hepsi Karaca’da vardı.  Sadece görebilmek lazımdı. Mehmet Ali Karaca özümüzdür. Aldığı emaneti hep layıkıyla taşıdı. Bütün büyük başarıların altında büyük cesaret yatar. Bu gün onun taşıdığı Teknik Direktörlük belgesi bir Terim de var. Demek ki bütün bunlar yetmiyor. Varsın bazıları bizden olmayanları övsün. Biz neler gördük Karaca bir gün Teknik Direktör olacak ve onlarda onu yaza yaza, öve öve bitiremeyeceksiniz.

İşte Rize’den yükselen tepkilerden birkaç örnek

 

Hasan Karaahmetoğlu: Karaca`nı artısı var eksisi yok

Ev sahibi takımın maç sonu sevinçleri ise görülmeye değerdi ama Sayın başkan Kalkavan’ın yeni teknik direktör olarak Uğur Tütüneker’i açıklaması bana göre  saha Şhow yaparak kazanan sayın Karaca’nın masa başında yine kaybetmesi  oldu. Sayın Tütüneker’in kişiliğine diyecek yok ama bilgi olarak karaca dan ne üstünlüğü var dersek bana göre eksi si var artısı yok derim..

 

Recep Ali Aksoylu: Karaca; takımın bütün organizasyon yapısını biliyor

 Takım aylar sonra, tam tamına 15 maç sonra hem de çok üstün bir oyun ortaya koyarak, birbirinden güzel 5 gol atma başarısı gösterip galip gelip kümede kalma inancını camiada pekiştirmişken siz gelin bunun keyfinin yaşanmasına izin vermeyin. “Demli çaya tuz ekin” yada dövme lahanasına ekşi yoğurt dökün. Mehmet Ali Karaca yeni hoca gelene kadar idame ettirme görevini üstleniyor ve dörtte dört yapıyor. Demek ki takımın bütün organizasyon yapısını biliyor. 13 yıldır Rize’de alt yapının en altından gelmiş. Başkan maçtan sonra “Karaca hocaya sezon başı olsa görev verebilirdik, bu lig zor bir lig. Uğur hoca çok tecrübeli bir teknik adam” demişmiş. Yanılıyorsunuz Sayın Kalkavan Başkanım, bu tarz durumlarda beyanınız tam aksi geçerlidir. Sırat köprüsündeysen, ya çok üst düzey marka bir isimle durumu toparlayacaksın, ya da kenetlenmeyi sağlayacak – özveriyle hareket edecek amatör ruhlu bir ekiple. Karaca ile sahadan alnının akıyla çıkmış, taraftara umut saçan bir oyun ortaya koymuşken, kendisiyle devam etme kararı yönetimle – kulüple camianın kaynaşması, taraftarın takımı sahiplenmesi, omuzlaması açısından fevkalade önemliydi. Kaçırılmayacak bir fırsattı. Sayın Başkan emin olunuz, sonrası olumsuz da olsa en az tepkiyi yine Karaca ile devam etmekte alırdınız.

 

 

Mustafa Demirci: Tarih, aldığı galibiyetlerle Mehmet Ali Karaca’yı yazdı

Rıza Çalımbay ‘ın görevden ayrılmasından sonra her zaman olduğu gibi takımın başına geçen Rizeli teknik adam Mehmet Ali Karaca geçmişte olduğu gibi yine yüzünün akıyla bu işin üstesinden gelerek çok hayati bir maçta takıma üç puan kazandırarak azda olsa rahat bir nefes almış oldu. Tribünlerin maç öncesi ve maç içerisinde doksan dakika boyunca Rizeli hocasına ve takımına sahip çıkması çok önemliydi, keza futbolcularda gollerden sonra sevinçlerini yedek kulübesiyle paylaşması bütünleşmenin sembolüydü. Mehmet Ali Karaca tercihinden yanaydım, çünkü bizimkilere de bir şans vermenin aslında zamanı gelmiş ve de geçiyordu. Sonuç olarak tarih, aldığı galibiyetlerle Mehmet Ali Karaca’yı yazsa da, yönetim Uğur Tütüneker’i yazdı.

 

Vedat Kabil: Neden acaba?

Takımın başına geçirilmesi için aynı şeylerin kaç defa yaşanması gerekiyor? Taraftardan bu yönde yoğun bir talep varken görmezden gelinmesinin sebebi ne olabilir? Mehmet Ali hoca`nın Rizeli olması mı? Yoksa yönetimin bu talepleri duyamayacak kadar uzakta olması mı? Sonra sorarlar; tribünler neden boş? ... Neden acaba ?

Maksut Bıyık: Mehmet Ali Karaca ve Şehzade

Karaca’mızın gidişiyle Şehzade Mustafa’nın gidişi arasında hiçbir fark yok. Hünkarımız pardon armatörümüz emretti tez zamanda beş günde dilsiz şeytanlar Karaca’mızın kafasını kopardı

 

Av.Ateş Hatinoğlu: Kendi değerlerimize sahip çıkıp yüceltmeyi neden beceremiyoruz?

Maçta protokol kulislerinde Uğur Tütüneker`le anlaşıldığı konuşuluyordu. Ne hazin ki Karaca`ya inanan futbolcular sahada , seyirci tribünde destan yazıyordu o sırada. Artık yeter, bu takımın Mehmet Ali Karaca`ya teslim edilmesinin zamanı geldi. Uğur Tütüneker Karaca`nın tırnağı olamaz, ayıptır.  Kendi öz değerlerimize şans vermeyi, saygı göstermeyi, sahip çıkıp yüceltmeyi neden beceremiyoruz? Neden küçük görüp çekemiyoruz? Bütün Rize Mehmet Ali Karaca`yı istiyor. Tribünler ısrarla onu istiyor. Her şans verildiğinde en zor en kritik ve gergin maçlardan alnının akıyla çıkan Mehmet Ali Karaca`ya şans verilmesi taraftarın takımı sahiplenmesi, patronlar kulübünün şehirle barışıp kaynaşması için şart.

 

Fatih Kopuz: Yönetim uyuma Karaca`ya sahip çık

Çaykur Rizespor`u her emanet alışında mükemmel sonuçlar ortaya koyan, Gaziantep maçında taraftarın gönlünü feth eden Mehmet Ali Karaca, taraftarın "Yönetim uyuma Karaca`ya sahip çık" sloganlarına rağmen bir kez daha görmezden gelindi.

 

Bahadır Mafratoğlu: Sen mezara kadar Rizesporlusun

Varın onların istediği olsun. Sen birileri gibi pazara kadar değil mezara kadar Rizesporlusun. Çünkü yönetimde olanların nasılsa İstanbul takımları var. Sen Rizespor’da değilde İstanbul takımlarında olsaydın devam ederdin canın sağolsun..

 

Hızır İlyas Yıldırım: Yönetimin öz evladına üvey evlat muamelesi yaptı

Çaykur Rizespor`un başına getirilen Uğur Tütüneker`in bir Mehmet Ali Karaca kadar başarılı olacağını düşünmüyorum. Yönetimin öz evladına üvey evlat muamelesi yapmasının bedelini yine taraftar çekecek. Futboldan anlamayan adamlardan ancak Tütüneker beklenirdi.

 

Vedat Turan: Yazıklar olsun

Kendi öz evladımıza sahip çıkamazsak Rize futbolu hiç bir yere gelemez. Karaca’nın felsefe yönü, futbol bilgisi üst seviyededir. Aldırma kardeşim yine ihtiyaç duydukları anda çağırırlar.

Gel takımın başına, sen adamsın evlatsın tekrar çıkarsın sahaya galip gelirsin, tekrar başka hocayla anlaşırlar. Yazıklar olsun.

 

Okay Karaca: Olağan üstü bir hikaye

 Bu maçın sonucu Mehmet Ali Karaca`nın bugün dördüncü galibiyetidir. Önce hocalar takımı bırakıyor daha sonra Mehmet Ali Karaca yeni hoca gelene kadar idame ettirme görevini üstleniyor ve dörtte dört yapıyor. Hiç mağlubiyeti yok. Kendisini tebrik ederim. Demek ki takımın bütün organizasyon yapısını biliyor. Çok iyi bir takım olduğunu üstüne basa basa söyledi. 13 yıldır Rize`de alt yapının en altından gelmiş. Olağan üstü bir hikâye. Bizim buradan tavsiyede bulunma gibi bir şey söz konusu olamaz ama bu kadar takıma hâkim bir teknik adamın sezon sonuna kadar kalması gerektiği hissi uyanıyor. Umarım Rizespor`un ve Rizelilerin istediği gibi olur.

 

Selim Denizalp: Asıl bombayı yönetimin kucağına Mehmet Ali Karaca bıraktı.

Uçak yolcuları için özellikle normal yollu insanların oturtturulduğu acil çıkış kapıları vardır. Geniş, rahat, ayaklarını uzatabilirsin. Bizim yönetimde bu gibi durumlarda o koltuğa evladı Mehmet Ali Karaca’yı oturtturur. Karaca hoca her sıkıntıda yönetimin kendisine gösterdiği o koltuğa oturur. Görevini layıkıyla yerine de getirir. Taraftar sahipleniyor. Asıl bombayı yönetimin kucağına Mehmet Ali Karaca bıraktı. Uğur Hoca’nın Allah yardımcısı olsun.. En ufak kötü sonuçta o taraftar “Mehmet Ali Karaca” diye hep bir ağızdan haykıracak..

 

Köksal Hapeloğlu: Rizeliye rağmen Rizespor’u yönetmek

Rizeliye rağmen Rizespor’u yönetmenin mümkün olmadığını da hepimiz göreceğiz. Rizespor’da yöneticilik yapmak artık eskisi gibi olmayacak. Tribünler, sokak, camia, Rizeliler bu yönetimi yaptığına bin pişman edecektir. Kendi evladına sahip çıkmayıp Karacanın çeyreği etmeyecek kariyersiz bir hocayı takımın başına getirenlerden bir şekilde hesap sorulacaktır.

 

Mustafa Büyük: Yanlışa susulmaz

Gaziantep maçından sonra artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Mehmet Ali Karaca’nın başarısı milletin gözünü açtı. Rizeli en ufak bir başarısızlık tepkiyi en üst perdeden seslendirecek.

 

Cafer Kuru: Karaca çok aranacak

Bir Hocanın başarısı takımını oynattığı oyun ve elde edilen sonuçla ortaya çıkar. Mehmet Ali Hoca ile devam edilmeli idi. Gaziantep maçından önce Uğur Hoca ile anlaşılmış gibi. Bir mağlubiyette Karaca çok aranacak ve yönetim bunun hesabını zor verir.

 

Dr. Zelkif Akgül: Artık yeter

Daha birkaç gün önce Rize’nin öz değeri ve Rize de yaşayan Mehmet Ali Karaca’nın Rizespor teknik yönetiminin başına getirilmesi konusunda yaptığım açıklama ve desteğin ne derece yerinde olduğu 5-1 lik Gaziantep galibiyeti ile ispatlandı. İstanbul`dan gelen kerameti kendinden gelen bazı yöneticiler burnu Kaf dağının üstünden Rizeliye bakıp ahkâm keserek, dışardan getirdikleri kişilere bizleri harcatarak başarı sağlanamayacağını görmeleri lazım. Artık yeter. Rize’de yaşayan kazansın ve Teknik Direktör Mehmet Ali Karaca olsun

Bu haber 1084 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Magazin
Rize’de Müzik Sanatı Alanında Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak
Türkiye’nin önemli Üniversitelerinden birisinin bulunduğu ve 30 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü Rize’de, oldukça zayıf olan müzik konser ve etkinliklerinin artırılması düşüncesinden yola çıkan Rizeli KTÜ Öğrencisi Murat Demircan, “Rize’de son yıllarda bitme noktasına gelen müzik etkinliklerinin yükünü yüklemek üzere memleketim Rize’de, medya ve müzik organizasyonumuzun ofisini hizmete açmış oldum.” dedi.
Yorum : 0
Rizespor
Kendi Oyunumuzu Oynayıp Kazanacağız
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk son iki maçta alabilecekleri puanları alıp ilk yarıyı öyle kapatmak istediklerini belirtti.
Yorum : 0
Rizespor
Forvete Özel Ders Zamanı
Son haftalarda fazla pozisyon harcayan Çaykur Rizewspor forvetini Okan Buruk ikaz etti
Yorum : 0
Siyaset
Biz İstesek te istemesek te Millî Görüş Gelecek
Saadet Partisi Rize Merkez İlçe divan toplantısı Kendirli Beldesinde yapıldı. Toplantıda konuşan Araklı eski Belediye Başkanı İsmail Ümit Çebi, Kendirli’ nin Erbakan Hoca’ nın gözünde çok ayrı bir yeri oluğunu söyledi.
Yorum : 0
Rizespor
Gollerim Devam edecek
Geçen sezon TFF1. Liginde gol kralı olarak yeşil mavili takımın süper lige yükselmesine büyük katkı sağlayan Samudio, ligin ilk 15 haftasında sadece 3 gol kaydetmesini şansızlıklara bağladı.
Yorum : 0
Rizespor
Son Sırada Olmak Bize Yakışmıyor
Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, süper ligde durumlarının iyi olmadığını kaydetti.
Yorum : 0
Kemençenin Virtüözü Musa Agun İçin Saygı Gecesi Muhteşemdi 12 Aralık 2018 Çarşamba 11:28:00
Rizespor’da Okan Buruk farkını gösteremedi! 12 Aralık 2018 Çarşamba 11:25:00
Çaykur Rizespor Spor Toto Ümitler Judo Mix Takımlar 1’inci Lig’e Yükseldi 12 Aralık 2018 Çarşamba 11:02:00
Rize Şehidini Uğurladı 12 Aralık 2018 Çarşamba 10:51:00
Çoban Ateşi Mart Seçimlerinden Sonra Partileşecek 12 Aralık 2018 Çarşamba 00:21:00
Okunma : 110
Yorum : 0
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İYİ Parti Mansur Yavaşı Aday Gösterecek
Kulislerde, Mart 2019`da yapılacak yerel seçimler için CHP ve İYİ Parti`nin Mansur Yavaş isminde anlaştığı iddia edildi. Buna göre Yavaş, Ankara`da İYİ Parti`den aday olacak.
`Emekli maaşı 1000 TL`nin altında olanlar zam alamayacak`
Milyonlarca emekli, maaş zammı beklerken maaşı 1000 TL`nin altında olanların zam alamayacağı iddia edildi.
Sunay Akın CHP’nin adayı mı olacak? Açıklama geldi
CHP`nin Kadıköy belediye başkan adayı olacağı iddia edilen Sunay Akın konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.
Talha Uğurluer, FETÖ`den gözaltına alındı!
Tarihçi-yazar Talha Uğurluer, FETÖ`nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3594
İzlenme 8250
İzlenme 5914
İzlenme 6661
VİDEO GALERİ
İzlenme 5544
İzlenme 5777
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu