Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bursa, Suç Duyurusunda Bulunup Dava Açacak
25 Ocak 2013 Cuma 11:16:00 / Siyaset
Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa, suç duyurusunda bulunacağını ve dava açacağını açıkladı.
B. Ali KAVALCI RAMAZAN BAYRAMI BAŞLADI
Okunma : 102
Yorum : 555
10:01 Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok09:58 Rize’yi fabrikalarla donatmak Saadet’in İşi21:44Aslında İYİ Parti Hareketi Bir Kadın hareketidir01:54 Rize Artık “Tamam” Diyor01:46 Bize Çamur Atanlar Önce Aynaya Bakmalıdır00:10Kaçar, Çay`a Erbakan Hoca Zamanında Değer Verildi02:10 Vatan Partisi, Pazar`da Çözümlerini Anlattı01:57 Daha Düne Kadar Terörle Kol Kola Gezenler Bize Çamur Atamaz00:33Çamlıhemşin’de Saadet Zamanı22:53 Bayramı 24 Haziran’da Yaşayacağız22:42Rize Saadet`te Ramazan Saadeti11:02 24 Haziran AKP’ den Kurtuluş Günü Olacak10:24Vali Bektaş ve Eşinden Şehit Ailelerine Ziyaret10:39Rize’de Saadet Partisi bayrağını yakma girişimi


  BURSA’DAN SUÇ DUYURUSU VE TAZMİNAT DAVASI

Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa tarafından geçtiğimiz günlerde kaleme alınan ve sitemizde de yayımlanan “Menemen tertibi ve Şeyh Esad Erbili Hazretleri” başlıklı köşe yazısı ile ilgili, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Rize Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Rize Şubesi ve Eğitim-İş Sendikası Rize Şubesi tarafından yayımlanan sert açıklamalarla ilgili Bursa, dava açacağını söyledi.

TGB, Eğitim-İş ve ADD tarafından yapılan açıklamaları fevkalede yanlış bulduğunu söyleyen Ramazan Bursa, “Hiç kimse benim gibi düşünmek ve söylediklerimi kabul etmek zorunda değil. Yazıklarımıza tepki amaçlı açıklamaların yapılmasında elbette hiçbir mahsur yoktur. Ancak hakaret ve küfür, ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilemez” dedi.

“KENDİ PROGRAMLARINA VERİLMİŞ BİR CEVAP OLARAK ALGILADILAR”

Kubilay’ın anılmasına karşı olan birisi olmadığını söyleyen Bursa, “Karşı olduğum Kubilay’ı anma adına yapılan programlarda dine ve dindarlara yapılan hakaretvari yaklaşımlardır. Kaldı ki Rize’deki bu kurumların düzenlemiş oldukları Kubilay’ı anma konferansından haberdar olmadığım gibi, programlarına da katılmadım. Ayrıca programları ve içeriği medyaya da yansımadı. Dolayısıyla bu kurumların yapmış oldukları konferanstan sonra benim yazımın yayınlanmasını, kendi programlarına verilmiş bir cevap olarak algılamış olduklarını düşünüyorum. Böyle bir algı var ise, bu yanlış bir algıdır. Yazdığım yazı Rize’de gerçekleştirilen Kubilay Konferansı ile alakalı olmayıp, 1930 yılından sonra Kubilay’ı anma adına yapılan programları eleştirel mahiyettedir” dedi.

“KÜFÜR VE HAKARET, ELEŞTİRİ YAPMA ÇERÇEVESİNDE DEĞERLENDİRİLEMEZ”

TGB, Eğitim İş ve ADD tarafından yayımlanan basın metinlerinin incelediğinde şahsına karşı ağır hakaret ve küfürler içerdiğinin görüldüğünü ifade eden Bursa, “En ağır küfür ve hakaret ifadeleri genç bir kardeşimiz olan TGB Rize Şube Başkanı adına yayımlanan metinde yer almaktadır. Küfür ve hakareti kınama ve eleştiri yapma çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. Bu genç kardeşimizi tanıyan biriyim. Bu metnin kendisi tarafından hazırlanmış olduğuna inanmak istemiyorum. Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin Genel Kurulunda yine bu kardeşimiz kürsüye çıkartılmış, eleştiri sınırlarını aşan bir konuşma yapmıştır. Açıkçası bu genç kardeşimiz adına da üzülüyorum. Bu camianın önde gelen insanları olmasına rağmen bu genç kardeşimizin üzerinden hareket edilmesini de açıkçası çok doğru bulmuyorum” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNARAK DAVA AÇACAĞIM”

“Atatürk’ün yolundan gidiyoruz, o yolun takipçileriyiz” diyen kişilerin elfaz-ı küfür mahiyetinde olan ifadeler sarf etmelerinin kendilerine yakışmadığını söyleyen Bursa, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu küfür ve hakaret yolu olamaz. Biz, bizi eleştiren metinlerin yayınlanmasından, haberlerin yapılmasından asla rahatsız olmayız. Fakat kimsenin bize hakaret ve küfür etme, ve hiç kimsenin bu küfür ve hakaretlerle dolu metinleri yayınlama hakkı yoktur. Dolayısıyla hem kişisel hukukumuzu korumak, hem örnek olması açısından bu basın açıklamalarını yapanlar hakkında, hem de bu açıklamaları sansürsüz bir şekilde yayınlayanlar hakkında, suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açacağım” dedi.

“BASININ PRENSİPLERİ VE ETİK KURLLARI VARDIR”

Yapılan basın açıklamalarının ilk olarak Rize Zümrüt Gazetesi’nde yayımlandığını ve hakaret ve küfür dolu bu açıklamaların sayfalarında yer almasına şaşırdığını dile getiren Bursa, “Gazetenin sahibi Sayın Faik Bakoğlu, sevdiğim ve saygı duyduğum bir kişidir. Ayrıca Rize’nin en eski gazetesinin sahibi ve en eski gazetecisidir. Gazetecilik mesleğinde bir çok tecrübesi olan, Rize’de duayen gazetecilerimizdendir. Bu küfür ve hakaret dolu metinlerin, Sayın Faik Bey’in gazetesinde yayımlanmış olmasının şaşkınlığını yaşamaktayım. Bu kadar tecrübeli bir gazeteci büyüğümüzün bu metinleri nasıl yayınladığının hem teaccübünü, hem de üzüntüsünü yaşıyorum. Bu metinler basına servis edildikten sonra 10 güne yakın bir süre yayınlanmamıştır. Bunun yayınlanmamasının bizim müdahalemizle uzaktan yakından ilgisi olmayıp tamamen açıklamaların içeriğiyle ilgilidir. Çünkü basın müessesesinin de bir prensipleri ve etik kuralları vardır. Kanaatimce bu açıklamalar etik kurallarının dışında görüldüğü için yayınlanmamıştır. Daha sonraki vakitte birçok yayın organı tarafından metinler habere çevrilmiş, bu hakaret ve küfür kelimeleri haberde yer almamıştır. Doğru olan ve olması gereken ise budur” dedi.

TGB, EĞİTİM-İŞ VE ADD RİZE ŞUBESİ NE DEMİŞTİ…

Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa’nın kaleme aldığı ve Menemen Olayı ile dönemin CHP iktidarı tarafından Müslümanların ortadan kaldırılmak istenmesini anlattığı yazısıyla ilgili, TGB Rize Şube Başkanı Kemal Özgür Kahraman, “Beyni yıkanmış, düşüncesiz ve içi boş kafatasçı m…, Menemen olayını sözde Cumhuriyet’in tertibi ile yapıldığını iddia ederken ataları gibi esrar veya herhangi bir uyuşturucu kullanmış olabileceğini düşünüyorum.” şeklinde Bursa’ya cevap verirken, ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, “Menemen Olayı ve KUBİLAY adlı konferansımızla harekete geçen derviş Mehmet’in uzantısı bir zavallının esef verici yazısını yerel bir gazete de okuduk. Maalesef bu gazetede cevap hakkı yok sayılarak bu tür insanlar sahiplenme konusunda özel bir gayret gösterilmektedir” ifadelerini kullanırken, Eğitim-İş Sendikası Rize Şubesi tarafından ise “Tarihçi-araştırmacı yazar kisvesine bürünüp söylentilerden esinlenip masa başında senaryo üreten kendini bilmez bu tipler tarihi gerçekleri değiştirip halkımızı bu kadar kolaylıkla aldatabileceğini zannederler. “ ifadeleri kullanılarak sert şekilde cevap vermişti.
Bu haber 1141 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Vatan Partisi Hemşin`den Seslendi: Hes`lere Geçit Yok
Karadeniz illerinin en büyük sorunlarından biri de HES Projeleri. Uzun yıllardan beri HES`lerle mücadele eden Karadeniz halkı, bir yandan HES projelerini mahkeme kararları ile iptal ettirirken, diğer taraftan HES proje sahipleri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Yorum : 0
Siyaset
Rize’yi fabrikalarla donatmak Saadet’in İşi
Saadet Partisi Rize Milletvekili adayları Av. Muhammet Kaçar, Gülhan Eskiçırak Hafızoğlu ve Burak Uzun halkla buluşma programları vesilesiyle Ardeşenlilerle buluştular.
Yorum : 0
Sağlık
Rize’de Aile Hekimlerine ve ASE`ye ÇPGD Eğitimi
Rize’de, Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı elemanlarına Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Eğitimi (ÇPGD) verildi.
Yorum : 0
Rizespor
Aatif’ta Gözler Cocu’ da
Çaykur Rizespor, F. Bahçe Teknik Direktörü olan Hollandalı’ dan Aatif konusunda kararını bekliyor
Yorum : 0
Magazin
Her Gün Bu Tehlikeli Yolculuğu Yapmak Zorundalar
Rize`de evlerine ve arazilerine yol gitmeyen mahalle sakinleri her gün tehlikeli bir şekilde ilkel teleferikle yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar.
Yorum : 0
Siyaset
Aslında İYİ Parti Hareketi Bir Kadın hareketidir
İYİ Parti Rize Milletvekili Adayı Emekli Yarbay ve Av. Hızır Keskin, İYİ Parti hareketinin bir kadın ve gençlik hareketi olduğunu ifade ederek, “Kadımızı daha çok sosyal hayata, siyasete ve iş dünyasına sokmak için bu hareket başladı” dedi
Yorum : 0
Deniz Yuvaya Dönecek mi? 21 Haziran 2018 Perşembe 11:53:00
Budama Paralarına Ne oldu 21 Haziran 2018 Perşembe 11:39:00
Rize Artık “Tamam” Diyor 21 Haziran 2018 Perşembe 01:54:00
ÇAYKUR, İlk 2 Gün Ne Kadar Çay Aldı? 21 Haziran 2018 Perşembe 01:40:00
Bize Çamur Atanlar Önce Aynaya Bakmalıdır 20 Haziran 2018 Çarşamba 01:46:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3464
İzlenme 8103
İzlenme 5782
İzlenme 6534
VİDEO GALERİ
İzlenme 5414
İzlenme 5639
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu