Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bursa, Suç Duyurusunda Bulunup Dava Açacak
25 Ocak 2013 Cuma 11:16:00 / Siyaset
Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa, suç duyurusunda bulunacağını ve dava açacağını açıkladı.
13:54Rize’de Yerel seçimler İçin Hareketlilik başladı. Aday olması bekleniyor.16:49 İYİ Parti Rize İl Başkanlığına Osman Keser Atandı22:52 Alkan MHP Rize İl Başkanı Oldu12:45 Bilimsel ve Laik Eğitim Vurgusu…12:36 CHP`den Eğitime 12 Soruna 12 Çözüm Önerisi!22:21 Ak Parti Rize’de Yeni Yürütme Kurulu Belli Oldu09:49 Rize’nin renkli ismi Memleketinden Başkan adayı21:30İYİ Parti Rize’de 80 İstifa16:18İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs, TBMM’ye “Vampir Kelebek” İle İlgili Soru Önergesi Verdi14:13 Rize Belediyesi’nde Tüm Engellemelere Rağmen İz Birakan Hizmetler Verdik12:55CHP li Vekiller Ekonomik Krizin Çözüm Yollarını Arıyor10:27 Daha İyi Bir Rize İçin Seçimleri Alacağız09:11Yerel Seçimde İttifak Diye Bir Şey Olmaz08:38 CHP 2019 Seçim Startını Verdi


  BURSA’DAN SUÇ DUYURUSU VE TAZMİNAT DAVASI

Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa tarafından geçtiğimiz günlerde kaleme alınan ve sitemizde de yayımlanan “Menemen tertibi ve Şeyh Esad Erbili Hazretleri” başlıklı köşe yazısı ile ilgili, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Rize Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Rize Şubesi ve Eğitim-İş Sendikası Rize Şubesi tarafından yayımlanan sert açıklamalarla ilgili Bursa, dava açacağını söyledi.

TGB, Eğitim-İş ve ADD tarafından yapılan açıklamaları fevkalede yanlış bulduğunu söyleyen Ramazan Bursa, “Hiç kimse benim gibi düşünmek ve söylediklerimi kabul etmek zorunda değil. Yazıklarımıza tepki amaçlı açıklamaların yapılmasında elbette hiçbir mahsur yoktur. Ancak hakaret ve küfür, ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilemez” dedi.

“KENDİ PROGRAMLARINA VERİLMİŞ BİR CEVAP OLARAK ALGILADILAR”

Kubilay’ın anılmasına karşı olan birisi olmadığını söyleyen Bursa, “Karşı olduğum Kubilay’ı anma adına yapılan programlarda dine ve dindarlara yapılan hakaretvari yaklaşımlardır. Kaldı ki Rize’deki bu kurumların düzenlemiş oldukları Kubilay’ı anma konferansından haberdar olmadığım gibi, programlarına da katılmadım. Ayrıca programları ve içeriği medyaya da yansımadı. Dolayısıyla bu kurumların yapmış oldukları konferanstan sonra benim yazımın yayınlanmasını, kendi programlarına verilmiş bir cevap olarak algılamış olduklarını düşünüyorum. Böyle bir algı var ise, bu yanlış bir algıdır. Yazdığım yazı Rize’de gerçekleştirilen Kubilay Konferansı ile alakalı olmayıp, 1930 yılından sonra Kubilay’ı anma adına yapılan programları eleştirel mahiyettedir” dedi.

“KÜFÜR VE HAKARET, ELEŞTİRİ YAPMA ÇERÇEVESİNDE DEĞERLENDİRİLEMEZ”

TGB, Eğitim İş ve ADD tarafından yayımlanan basın metinlerinin incelediğinde şahsına karşı ağır hakaret ve küfürler içerdiğinin görüldüğünü ifade eden Bursa, “En ağır küfür ve hakaret ifadeleri genç bir kardeşimiz olan TGB Rize Şube Başkanı adına yayımlanan metinde yer almaktadır. Küfür ve hakareti kınama ve eleştiri yapma çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. Bu genç kardeşimizi tanıyan biriyim. Bu metnin kendisi tarafından hazırlanmış olduğuna inanmak istemiyorum. Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin Genel Kurulunda yine bu kardeşimiz kürsüye çıkartılmış, eleştiri sınırlarını aşan bir konuşma yapmıştır. Açıkçası bu genç kardeşimiz adına da üzülüyorum. Bu camianın önde gelen insanları olmasına rağmen bu genç kardeşimizin üzerinden hareket edilmesini de açıkçası çok doğru bulmuyorum” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNARAK DAVA AÇACAĞIM”

“Atatürk’ün yolundan gidiyoruz, o yolun takipçileriyiz” diyen kişilerin elfaz-ı küfür mahiyetinde olan ifadeler sarf etmelerinin kendilerine yakışmadığını söyleyen Bursa, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu küfür ve hakaret yolu olamaz. Biz, bizi eleştiren metinlerin yayınlanmasından, haberlerin yapılmasından asla rahatsız olmayız. Fakat kimsenin bize hakaret ve küfür etme, ve hiç kimsenin bu küfür ve hakaretlerle dolu metinleri yayınlama hakkı yoktur. Dolayısıyla hem kişisel hukukumuzu korumak, hem örnek olması açısından bu basın açıklamalarını yapanlar hakkında, hem de bu açıklamaları sansürsüz bir şekilde yayınlayanlar hakkında, suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açacağım” dedi.

“BASININ PRENSİPLERİ VE ETİK KURLLARI VARDIR”

Yapılan basın açıklamalarının ilk olarak Rize Zümrüt Gazetesi’nde yayımlandığını ve hakaret ve küfür dolu bu açıklamaların sayfalarında yer almasına şaşırdığını dile getiren Bursa, “Gazetenin sahibi Sayın Faik Bakoğlu, sevdiğim ve saygı duyduğum bir kişidir. Ayrıca Rize’nin en eski gazetesinin sahibi ve en eski gazetecisidir. Gazetecilik mesleğinde bir çok tecrübesi olan, Rize’de duayen gazetecilerimizdendir. Bu küfür ve hakaret dolu metinlerin, Sayın Faik Bey’in gazetesinde yayımlanmış olmasının şaşkınlığını yaşamaktayım. Bu kadar tecrübeli bir gazeteci büyüğümüzün bu metinleri nasıl yayınladığının hem teaccübünü, hem de üzüntüsünü yaşıyorum. Bu metinler basına servis edildikten sonra 10 güne yakın bir süre yayınlanmamıştır. Bunun yayınlanmamasının bizim müdahalemizle uzaktan yakından ilgisi olmayıp tamamen açıklamaların içeriğiyle ilgilidir. Çünkü basın müessesesinin de bir prensipleri ve etik kuralları vardır. Kanaatimce bu açıklamalar etik kurallarının dışında görüldüğü için yayınlanmamıştır. Daha sonraki vakitte birçok yayın organı tarafından metinler habere çevrilmiş, bu hakaret ve küfür kelimeleri haberde yer almamıştır. Doğru olan ve olması gereken ise budur” dedi.

TGB, EĞİTİM-İŞ VE ADD RİZE ŞUBESİ NE DEMİŞTİ…

Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa’nın kaleme aldığı ve Menemen Olayı ile dönemin CHP iktidarı tarafından Müslümanların ortadan kaldırılmak istenmesini anlattığı yazısıyla ilgili, TGB Rize Şube Başkanı Kemal Özgür Kahraman, “Beyni yıkanmış, düşüncesiz ve içi boş kafatasçı m…, Menemen olayını sözde Cumhuriyet’in tertibi ile yapıldığını iddia ederken ataları gibi esrar veya herhangi bir uyuşturucu kullanmış olabileceğini düşünüyorum.” şeklinde Bursa’ya cevap verirken, ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, “Menemen Olayı ve KUBİLAY adlı konferansımızla harekete geçen derviş Mehmet’in uzantısı bir zavallının esef verici yazısını yerel bir gazete de okuduk. Maalesef bu gazetede cevap hakkı yok sayılarak bu tür insanlar sahiplenme konusunda özel bir gayret gösterilmektedir” ifadelerini kullanırken, Eğitim-İş Sendikası Rize Şubesi tarafından ise “Tarihçi-araştırmacı yazar kisvesine bürünüp söylentilerden esinlenip masa başında senaryo üreten kendini bilmez bu tipler tarihi gerçekleri değiştirip halkımızı bu kadar kolaylıkla aldatabileceğini zannederler. “ ifadeleri kullanılarak sert şekilde cevap vermişti.
Bu haber 1181 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Rize’de Yerel seçimler İçin Hareketlilik başladı. Aday olması bekleniyor.
Türkiye yerel seçim sürecine yavaş yavaş girerken hem belediye başkanı olmak için kamuoyunun önüne çıkacak olan adaylar hem de bu adayları seçecek olan seçmen seçim atmosferine girmek üzere.
Yorum : 0
Kültür Sanat
Rize’de 1. Koliva Festivali Düzenlendi
Rize`de organik sebze ve meyveye dikkat çekmek için "1. Koliva Festivali" düzenlendi.
Yorum : 0
Rize Haber
Rize Yatırımlarla Çağ Atlayacak
Rize’de çalışmalara devam edilmekte olan projeler hakkında değerlendirmelerde bulunan Karamehmetoğlu, özellikle Rize Mardin Sevgi Yolu Projesi ile Kalkandere mevkiindeki Rize Organize Sanayi Bölgesindeki çalışmaları yakinen takip ettiklerini ifade etti.
Yorum : 0
Rizespor
Formayı Kaparsam Çıkarmam
Çaykur Rizespor` un sezon başı transfer ettiği Traore, sakatlığı atlattığını formayı kaparsa daha çıkarmayacağını belirtti
Yorum : 0
Rize Belediyesi
Projeleri Örnek Gösterilen Bir Şehir Haline Geldik
Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat KASAP, serbest gazeteci yazar Bayram Ali Kavalcı’nın kendisiyle yapmış olduğu röportajda yaptığı açıklamada, Rize’de ilklere imza attıklarını ve onlarca dev projeyi Rize halkının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.
Yorum : 0
Sağlık
Rize`de Sağlık Personeline `Kadına Şiddet` Eğitimi
Rize İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi tarafından 112 Acil Sağlık Hizmetleri personellerine yönelik Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Sağlık Çalışanlarının Rolü konulu eğitim verildi.
Yorum : 0
Yeni Orta Cami İbadete Açılıyor 25 Eylül 2018 Salı 22:26:00
Yeni Başkan Kartal, Altyapı Tesislerini İnceledi 25 Eylül 2018 Salı 22:23:00
İYİ Parti Rize İl Başkanlığına Osman Keser Atandı 25 Eylül 2018 Salı 16:49:00
Sporun Ekonomiye Katkısı MÜSİAD İzmir’de Ele Alındı 25 Eylül 2018 Salı 13:39:00
Rize’de Esnaf Yapılan Hizmetlerden memnun. 24 Eylül 2018 Pazartesi 23:08:00
Okunma : 142
Yorum : 0
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Baküde Nuru Paşanın büstü açıldı
15 Eylül Bakünün taşnak bolşevik işkalinden kurtarılmasının 100. yıldönümü gününde Azerbaycanda ilk defa olarak Borçalı Cemiyetinin ofisinde cemiyetin teşebbüsüyle Bakü`nün fatehi Nuru Paşa Killigilin büstü açılmıştır.
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
FOTO GALERİ
İzlenme 3525
İzlenme 8191
İzlenme 5848
İzlenme 6604
VİDEO GALERİ
İzlenme 5475
İzlenme 5694
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu