Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bursa, Suç Duyurusunda Bulunup Dava Açacak
25 Ocak 2013 Cuma 11:16:00 / Siyaset
Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa, suç duyurusunda bulunacağını ve dava açacağını açıkladı.
11:45Demokrasi Kazanacak11:34 Uzun’ dan Kendirli Derneğine Ziyaret13:48 Kendi Ürettiğinden Kendi Kâr Eden Bir Rize12:17Fatih Erbakan Rize`den Uyardı: Ekonomik Beka İşgal Altında, İflas Etti12:09CHP Rize Bildirgesini Açıkladı10:25CHP Rize Belediye Başkan Adayı Akyüz`den Esnaf Ziyaretleri14:53Bizim Vizyonumuzun Yanından Geçebilmeleri Mümkün Değil10:48Emperyalist Devletler Emellerine Ulaşamayacak18:53 Rizeli Geçimini Doğduğu Şehirde Sağlayabilecek18:48 Ülkemiz Ekonomik İşgal Altında20:35 İyi Parti`den Pazar İçin Dev Projeler20:27Fatih Erbakan Rize`ye Geliyor02:09 Hakkı üstün tutmanın erdemini belediyelerde hâkim kılacağız01:19 İYİ Parti Güneysu’ da İddialı çalışıyor


  BURSA’DAN SUÇ DUYURUSU VE TAZMİNAT DAVASI

Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa tarafından geçtiğimiz günlerde kaleme alınan ve sitemizde de yayımlanan “Menemen tertibi ve Şeyh Esad Erbili Hazretleri” başlıklı köşe yazısı ile ilgili, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Rize Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Rize Şubesi ve Eğitim-İş Sendikası Rize Şubesi tarafından yayımlanan sert açıklamalarla ilgili Bursa, dava açacağını söyledi.

TGB, Eğitim-İş ve ADD tarafından yapılan açıklamaları fevkalede yanlış bulduğunu söyleyen Ramazan Bursa, “Hiç kimse benim gibi düşünmek ve söylediklerimi kabul etmek zorunda değil. Yazıklarımıza tepki amaçlı açıklamaların yapılmasında elbette hiçbir mahsur yoktur. Ancak hakaret ve küfür, ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilemez” dedi.

“KENDİ PROGRAMLARINA VERİLMİŞ BİR CEVAP OLARAK ALGILADILAR”

Kubilay’ın anılmasına karşı olan birisi olmadığını söyleyen Bursa, “Karşı olduğum Kubilay’ı anma adına yapılan programlarda dine ve dindarlara yapılan hakaretvari yaklaşımlardır. Kaldı ki Rize’deki bu kurumların düzenlemiş oldukları Kubilay’ı anma konferansından haberdar olmadığım gibi, programlarına da katılmadım. Ayrıca programları ve içeriği medyaya da yansımadı. Dolayısıyla bu kurumların yapmış oldukları konferanstan sonra benim yazımın yayınlanmasını, kendi programlarına verilmiş bir cevap olarak algılamış olduklarını düşünüyorum. Böyle bir algı var ise, bu yanlış bir algıdır. Yazdığım yazı Rize’de gerçekleştirilen Kubilay Konferansı ile alakalı olmayıp, 1930 yılından sonra Kubilay’ı anma adına yapılan programları eleştirel mahiyettedir” dedi.

“KÜFÜR VE HAKARET, ELEŞTİRİ YAPMA ÇERÇEVESİNDE DEĞERLENDİRİLEMEZ”

TGB, Eğitim İş ve ADD tarafından yayımlanan basın metinlerinin incelediğinde şahsına karşı ağır hakaret ve küfürler içerdiğinin görüldüğünü ifade eden Bursa, “En ağır küfür ve hakaret ifadeleri genç bir kardeşimiz olan TGB Rize Şube Başkanı adına yayımlanan metinde yer almaktadır. Küfür ve hakareti kınama ve eleştiri yapma çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. Bu genç kardeşimizi tanıyan biriyim. Bu metnin kendisi tarafından hazırlanmış olduğuna inanmak istemiyorum. Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin Genel Kurulunda yine bu kardeşimiz kürsüye çıkartılmış, eleştiri sınırlarını aşan bir konuşma yapmıştır. Açıkçası bu genç kardeşimiz adına da üzülüyorum. Bu camianın önde gelen insanları olmasına rağmen bu genç kardeşimizin üzerinden hareket edilmesini de açıkçası çok doğru bulmuyorum” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNARAK DAVA AÇACAĞIM”

“Atatürk’ün yolundan gidiyoruz, o yolun takipçileriyiz” diyen kişilerin elfaz-ı küfür mahiyetinde olan ifadeler sarf etmelerinin kendilerine yakışmadığını söyleyen Bursa, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu küfür ve hakaret yolu olamaz. Biz, bizi eleştiren metinlerin yayınlanmasından, haberlerin yapılmasından asla rahatsız olmayız. Fakat kimsenin bize hakaret ve küfür etme, ve hiç kimsenin bu küfür ve hakaretlerle dolu metinleri yayınlama hakkı yoktur. Dolayısıyla hem kişisel hukukumuzu korumak, hem örnek olması açısından bu basın açıklamalarını yapanlar hakkında, hem de bu açıklamaları sansürsüz bir şekilde yayınlayanlar hakkında, suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açacağım” dedi.

“BASININ PRENSİPLERİ VE ETİK KURLLARI VARDIR”

Yapılan basın açıklamalarının ilk olarak Rize Zümrüt Gazetesi’nde yayımlandığını ve hakaret ve küfür dolu bu açıklamaların sayfalarında yer almasına şaşırdığını dile getiren Bursa, “Gazetenin sahibi Sayın Faik Bakoğlu, sevdiğim ve saygı duyduğum bir kişidir. Ayrıca Rize’nin en eski gazetesinin sahibi ve en eski gazetecisidir. Gazetecilik mesleğinde bir çok tecrübesi olan, Rize’de duayen gazetecilerimizdendir. Bu küfür ve hakaret dolu metinlerin, Sayın Faik Bey’in gazetesinde yayımlanmış olmasının şaşkınlığını yaşamaktayım. Bu kadar tecrübeli bir gazeteci büyüğümüzün bu metinleri nasıl yayınladığının hem teaccübünü, hem de üzüntüsünü yaşıyorum. Bu metinler basına servis edildikten sonra 10 güne yakın bir süre yayınlanmamıştır. Bunun yayınlanmamasının bizim müdahalemizle uzaktan yakından ilgisi olmayıp tamamen açıklamaların içeriğiyle ilgilidir. Çünkü basın müessesesinin de bir prensipleri ve etik kuralları vardır. Kanaatimce bu açıklamalar etik kurallarının dışında görüldüğü için yayınlanmamıştır. Daha sonraki vakitte birçok yayın organı tarafından metinler habere çevrilmiş, bu hakaret ve küfür kelimeleri haberde yer almamıştır. Doğru olan ve olması gereken ise budur” dedi.

TGB, EĞİTİM-İŞ VE ADD RİZE ŞUBESİ NE DEMİŞTİ…

Araştırmacı-Yazar ve Siyasetçi Ramazan Bursa’nın kaleme aldığı ve Menemen Olayı ile dönemin CHP iktidarı tarafından Müslümanların ortadan kaldırılmak istenmesini anlattığı yazısıyla ilgili, TGB Rize Şube Başkanı Kemal Özgür Kahraman, “Beyni yıkanmış, düşüncesiz ve içi boş kafatasçı m…, Menemen olayını sözde Cumhuriyet’in tertibi ile yapıldığını iddia ederken ataları gibi esrar veya herhangi bir uyuşturucu kullanmış olabileceğini düşünüyorum.” şeklinde Bursa’ya cevap verirken, ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, “Menemen Olayı ve KUBİLAY adlı konferansımızla harekete geçen derviş Mehmet’in uzantısı bir zavallının esef verici yazısını yerel bir gazete de okuduk. Maalesef bu gazetede cevap hakkı yok sayılarak bu tür insanlar sahiplenme konusunda özel bir gayret gösterilmektedir” ifadelerini kullanırken, Eğitim-İş Sendikası Rize Şubesi tarafından ise “Tarihçi-araştırmacı yazar kisvesine bürünüp söylentilerden esinlenip masa başında senaryo üreten kendini bilmez bu tipler tarihi gerçekleri değiştirip halkımızı bu kadar kolaylıkla aldatabileceğini zannederler. “ ifadeleri kullanılarak sert şekilde cevap vermişti.
Bu haber 1259 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Belediyesi
Çamlıhemşin, Haşimoğlu İle Vizyon Kazandı
Çamlıhemşin Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Haşimoğlu, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yaptığı çalışmalar ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Yorum : 0
Siyaset
Demokrasi Kazanacak
İYİ Parti Rize Belediye Başkanı Yakup Özkan, seçimlerde demokrasinin kazanacağını kaydetti
Yorum : 0
Siyaset
Uzun’ dan Kendirli Derneğine Ziyaret
Saadet Partisi Kendirli belde Belediye Başkan Adayı Salih Uzun, Rize merkezde bulunan Kendirli Kültür Sanat ve Eğitim derneğini ziyaret ederek dernek üyelerine yapacağı hizmetler konusunda açıklamalarda bulundu
Yorum : 0
Rize Haber
Sahin Güvenlikten İstavrit denetimi
Rize Sahil Güvenlik SAGET-34 komutanlığı tutulan balıkların yasal av sınırları içerisinde olup olmadığını denetliyor.
Yorum : 0
Kültür Sanat
O ÇOCUKLUĞUMUN YILDIZIYDI HASAN YAZICI UNUTMAK OLMAZ
Türküleri ile yüreklere dokundu. Sade yaşadı. Yakaladığı kanser illeti yüzünden genç yaşta aramızdan ayrıldı. Ve bizlere örnek bir sanatçı duruşu ile ölümsüz eserler bıraktı…
Yorum : 0
Rizespor
Antalya Kampı Başladı
Çaykur Rizespor Milli arayı değerlendirmek için Antalya Belek’ te kampa girdi.
Yorum : 0
Çanakkale Zaferi Kutlanırken Şehitler sde Unutulmadı 20 Mart 2019 Çarşamba 10:50:00
Türkiye Gelecekte Bizi Konuşacak 20 Mart 2019 Çarşamba 10:46:00
Vedat Muriç fırtınası! O transfer olmadı, Makedon golcü coştu 20 Mart 2019 Çarşamba 10:44:00
Kendi Ürettiğinden Kendi Kâr Eden Bir Rize 19 Mart 2019 Salı 13:48:00
ÇAYSAN ‘da Mutlu Son 19 Mart 2019 Salı 12:12:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fatih Erbakan Rize`den Uyardı: Ekonomik Beka İşgal Altında, İflas Etti
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’de hükümetin ekonomik ve dış politikasını eleştirdi, ülkenin ekonomi bekasının tehdit altında olduğunu ifade ederek, ekonomik iflas ve çöküşle karşı karşıya kalındığını savundu
 İYİ Parti Güneysu’ da İddialı çalışıyor
İyi Parti Güneysu ilçe teşkilatı 31 Martta yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlandırdı. İYİ Parti İl başkanı Av. Ayşegül Akyıldız, İl yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı esnaf ziyareti öncesi ilçe başkanlığında toplandı
Ak Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Zorlu Projelerini Anlattı
AK Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Kasım Zorlu katıldığı canlı yayın programında seçim sürecini ve projelerinin bir kısmını anlattı.
Rize Benim Kara Sevdamdır
AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı... Rize’ de 7’den 70’e herkesin çok sevdiği bir isim. Metin ile siyasî yaşamından Rize’nin sorunlarını, projelerini ve yerel seçim çalışmalarını konuştuk. 2 aydır saha çalışmalarını dur durak demeden yoğun bir şekilde sürdüren Metin, Rize’nin sorunlarını iyi biliyor. Bununla da farklı bir anlayışla halkın karşısına çıkıyor.
FOTO GALERİ
İzlenme 3678
İzlenme 8355
İzlenme 5986
İzlenme 6756
VİDEO GALERİ
İzlenme 5709
İzlenme 5947
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi