Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Cem Kazmaz Pazar`dan önemli mesajlar verdi
04 Mart 2013 Pazartesi 15:39:00 / Siyaset
Genel merkez tarafından MHP Rize İl Başkanlığına atanan O. Cem Kazmaz, Pazar`da partililerle bir araya geldi, gördüğü destekten memnun kaldı.
00:59Arakan’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz19:32AK Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi10:48Yeni Ekmek Fiyatı Vatandaşa Zulümdür23:01Ak Parti Rize`de Merkez İlçe Adayı da Başkanı da Değişiyor00:45CHP Rize İl Başkanı Rakıcı`dan, `Baskıcı ve Zorba Rejim` Vurgusu16:43Ovit Tüneli Dünyanın En Uzun Çift Tüp Üçüncü Tüneli01:07Erdoğan’dan Karavin Ailesine Taziye Ziyareti02:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de Markete Girdi, Alışveriş Yaptı11:01Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayder Ve Uzungöl Açıklaması10:59Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız10:58Cumhurbaşkanı Erdoğan Ovit Tüneli`nde İncelemelerde Bulundu18:40Erdoğan, Rize Havalimanı Deniz Dolgu Sahasında İncelemelerde Bulundu18:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de İncelemede Bulundu14:40Rize’de Sitem Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bekaroğlu’ndan Sitem


 Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Teşkilatı’nın genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından yeniden teşkilat kurması için görevlendirilen yenil başkanı Osman Cem Kazmaz, bugün Pazar ilçesinde partililerle bir araya gelerek süreci değerlendirdi.

 

MHP Pazar İlçe Başkanı Ziya Üstbaş, Ülkü Ocakları Pazar İlçe Başkanı Adnan Kaboğlu ve çok sayıda partilinin karşıladığı Osman Cem Kazmaz iddialı açıklamalarda bulundu.

Pazar Ülkü Ocakları Başkanlığı Toplantı Salonunda MHP İlçe Başkanı Ziya Üstbaş ve Ülkü ocakları Pazar İlçe Başkanı Adnan Kaboğlu ile birlikte süreci değerlendiren Kazmaz, Pazar’daki bu birlikteliğin kendisini daha da umutlandırdığını belirterek, “İnşallah bu partiyi daha güzel yerlere getireceğiz. Bunu elbirliğiyle yapacağız. Değerli ülküdaşlarım. Bir süreç yaşadık. Bu süreç neticesinde burada Rize’de bir yenilenme gerektiğine genel merkezimiz karar verdi. Bununla ilgili olarak da bu yenilenme çerçevesinde bana bir görev tevdi ettiler. Ben bunu gururla kabul ettim. Zaten 5–6 seneden beri burada çalışmalarımı sürdürüyordum. Bütün amacımız ülkenin şu anda içinde bulunduğu süreçtir. Çok ciddi bir süreçten geçiyor ülke. Burada da bana sorarsanız bu ülkenin dayanacağı bir tane dalı kaldı o da ülkücü hareket ve Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Önümüzde seçimler var. Çok ciddi çalışma yapmamız gereken alanlar var. Bunlarla ilgili olarak, öncelikle bir kurucular kurulu listesi hazırlıyorum. Burada sizin de katkınız olacak. Yeniden bir il yönetimi oluşacak. Ardından da hep beraber, Bismillah deyip çalışmaya başlayacağız.” şeklinde konuştu.

mhp4.20130303211846.jpg

MHP Pazar İlçe Başkanı Ziya Üstbaş ise ilçe teşkilatı olarak Kazmaz’ın yanında olduklarını deklare ederek, “MHP Rize İl Teşkilatı, Genel merkez tarafından görevden alındıktan sonra Sayın Cem Kazmaz Bey’e görev tevdi edilmiş. Pazar ilçe teşkilatı olarak biz ilde görevlendirilen sayın Kazmaz’ın yanında olduğumuzu, MHP’nin tasarrufları karşısında yapılacak bütün icraatlarda biz MHP’li olarak dimdik ayakta durduğumuzu Pazar Teşkilatı olarak gösterdik. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.

mhp1.20130303211922.jpg

Ülkü ocakları Pazar İlçe Başkanı Adnan Kaboğlu da Kazmaz’a olan desteklerini dile getirerek, “Genel merkezin görevlendirmiş olduğu Cem kazmaz Bey’e Ülkü Ocakları Pazar teşkilatı olarak biz de aynı şekilde çalışacağımızı söylüyor, hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

 

Gördüğü ilgi ve destek karşısında memnuniyetini dile getiren MHP Rize İl başkanı Osman Cem kazmaz,“Bu sıcak sözler için teşekkür ediyorum. Ülke hakikaten kritik bir eşikte. Bir takım tutanaklar açıklandı. Hepiniz bunları gördünüz. Bu tutanakların içinde; maalesef ben onları Türk basını olarak değerlendiremeyeceğim, herhalde onlar da isimlerini değiştirecekler, işte bunların yayınlanması, bunlar geyik muhabbetidir, siz bunlara bakmayın, sonuca bakın şeklinde maalesef çeşitli konuşmalar var. Orda bir cümle vardı; İmralı’daki bebek katili cani, ülkenin adını bile belirlemiş. Artık burası Türkiye Cumhuriyeti olmayacak, yani böyle bir Türk adı olmayacak, buna bir Anadolu, Mezopotamya federe cumhuriyeti deriz şeklinde bir düşüncesi var. 15 Ağustos’ta TBMM’nin kararıyla çıkacaklarmış ülkeden. 15 Ağustos’ta, ‘Girdik Türk askerini katlettik, bunun üzerinden de istediğimiz bölünmeyi sağladık, 15 Ağustos’ta da bunu milli bayram ilan edip çıkıyoruz.’ diyecekler herhalde. İş bu noktaya geldi. Onun için bizim burada bir beyaz sayfa açmamız gerekiyor. Burada geçmişle ilgili her türlü uğraşının bir zaman kaybı olacağına inanıyorum. Biz ülkücü hareket olarak önümüze bakacağız. Rize’de bu işi durdurmak için, bu bölünmeyi engellemek için ne yapabiliriz, Ankara’ya nasıl bir katkı yapabiliriz? Bunları araştırmamız lazım. İl teşkilatımız oluştuğu anda bunları yapacağız.” diye konuştu.RİZE’DE EN ÖNEMLİ KONU ÇAY MESELESİ
Rize gündemiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kazmaz, çay konusunda önemli gelişmeler yaşanacağına dikkat çekerek, “Benim Rize’de gördüğüm en önemli mesele, şu anda siyaset olarak oturtmak istediğim en önemli konu, çay meselesi. Bir memleketin bölünmesi meselesi var bir de çay. Sürgün geliyor. Geçen seneki sıkıntıları yaşatmamak için nasıl bir katkıda bulunabiliriz? Bunları analiz edeceğiz. Bir çay kanunu tasarısı hazırlıyorlar. Bunu duyduk. Bu tasarının bize açıklanmasını isteyeceğiz. Ben yönetimimi oluşturduktan sonra bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Burada çay kanunu tasarısının detaylarını bize açıklamalarını isteyeceğim. Yani bir çay kanunu tasarısı yapılsın. Rize için biz buna karşı değiliz. Ancak çay kanunu tasarısı üreticinin cebine girecek parayı azaltacaksa biz buna karşıyız. Her şeyden önce işe bu noktadan bakmamız gerekiyor.  Rize’nin siyaset açısından Türkiye’de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bize de çok büyük görev düşüyor. Belirli toplantı ve panellerle halkın içine girip bu yıkım projesinin ne olduğunu anlatacağız. Bizim birinci görevimiz bu." dedi.

mhp3.20130303212106.jpg

MHP RİZE’DE BÖLÜNÜR MÜ? 
“Bir süreç yaşandı Rize’de. Mevcut MHP İl yönetimi görevden alındı. Görevden alınan yönetime bazı ilçe teşkilatları da destek verdi, toplu istifalar oldu. Pazar ve İkizdere bunun dışında kaldı. Bir bölünme olabilir mi Rize’de MHP’de? Bu süreçte teşkilatı nasıl kuracaksınız?” şeklindeki bir soru üzerine kazmaz şöyle konuştu:

“Her şeyden önce ben bir bölünme olacağını düşünmüyorum. Ülkücü hareket bölünebilecek bir hareket değildir. Ben herhangi bir sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum. Mevcut yönetim yaşanan kurultay sürecinde bir şekilde mevcut sayın genel başkanımıza ve oluşan yönetimine karşı olduklarını beyan ettiler, kendilerini eleştirdiler ve hür iradelerini kullanarak da çeşitli şekilde oy kullandılar. Fakat biliyorsunuz ki seçimlerde ve demokrasinin gereği olarak eğer bir ortak çalışma ortamı olacaksa karşılıklı güven unsuru oluşması gerekiyor. Bu şekilde de karşılıklı güven unsuru olmadığı için genel merkezimiz kendilerinden nezaket olarak istifayı, bir geri çekilmeyi beklediler. Fakat bunun gerçekleşmemesi neticesinde de tüzüğümüzün 52 ve 54. maddeleri gereği genel merkezimiz yetkilerini kullanarak buradaki yönetimi görevden aldı. Bu bir bayrak değişimi. Yeni gelen arkadaşların, eskiden görev yapan arkadaşların mutlaka katıları olmuştur ülkücü harekete. Bunların hiç birinin yadsıyamayız. Herkesin kendi nezdinde katkıları olmuştur. Eza, vefa çekilmiştir. Bunlarda hiçbir sorunumuz yok. Ama bir bayrak değişimi, yenilenme olması gerekiyordu. Yönetimdeki yenilenmelerin ivme kazandıracağını ve eski arkadaşların da bu ivmeye katılarak bu hareketi daha da ileriye götüreceklerine inanıyorum. İstifa eden arkadaşların da hür iradesidir. Rize’deki ülkücü hareket çok geniş ve büyüktür. Şu anda bana, ciddi anlamda bir talep var. Hatta ben mesajlarımı şu şekilde de genişletmek istiyorum: Partimizin genel merkezinde başka bir belirlenme de var. O da şu: Milliyetçi muhafazakar çizgide ülkenin geldiği bu aşamada kim katkıda bulunacaksa bizim kapımız açık. Sadece Türk milliyetçiliği, muhafazakarlık ve bizim partimizin temel değerleriyle barışık olmak şartıyla bizim kapımız bütün katkı verecek, başka partilerde siyaset yapmış insanlara açık. Yönetimimize de bunlardan alabiliriz. Her türlü desteğe açığız. Bu çağrıyı Pazar’da yapmış olduk. Bu gidişata bir dur demek isteyen, ülkesine sahip çıkmak isteyen herkese ben burada bir davet çıkarıyorum. Gelebilirler, istedikleri şekilde her türlü katkıyı burada verebilirler. Biz geniş tabanlı bir barışık oluşum yaparak, bir beyaz sayfa açarak devam edeceğiz yolumuza. En azından bizim için her şeyden önce ülkemiz geliyor.”

Bu haber 1318 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 2
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3400
İzlenme 8047
İzlenme 5728
İzlenme 6487
VİDEO GALERİ
İzlenme 5352
İzlenme 5585
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu