Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Cem Kazmaz Pazar`dan önemli mesajlar verdi
04 Mart 2013 Pazartesi 15:39:00 / Siyaset
Genel merkez tarafından MHP Rize İl Başkanlığına atanan O. Cem Kazmaz, Pazar`da partililerle bir araya geldi, gördüğü destekten memnun kaldı.
21:23MHP Rize İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi09:55MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur09:51 Belediye Başkanı Rize’ nin İçinden Olmalı12:03Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası Kaynak Yeniçağ: Yeni yasama yılına İYİ Parti damgası 11:56Avrupa’da büyük buluşma12:31Akşener`den çarpıcı açıklamalar Kaynak Yeniçağ: Akşener`den çarpıcı açıklamalar 12:22 Amacımız Toplumsal Uzlaşıyı Sağlamak01:30MHP’de ŞOK. Rize’de 40 Yıllık MHP’li Partisinden istifa Etti.13:48Saadet lideri Temel Karamollaoğlu`nun dediğine gelindi11:04Suriyeli` ye Varda Rizeli` ye yokmu?23:28 İYİ Parti’ ye Bayan İl Başkanı15:44 STK lardan Başkan Alim’e Tebrik Ziyaret11:43 Müsiad Yeni Başkanın Profilini Çıkardı23:48Osman Keser işi elini yüzüne bulaştırdı


 Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Teşkilatı’nın genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından yeniden teşkilat kurması için görevlendirilen yenil başkanı Osman Cem Kazmaz, bugün Pazar ilçesinde partililerle bir araya gelerek süreci değerlendirdi.

 

MHP Pazar İlçe Başkanı Ziya Üstbaş, Ülkü Ocakları Pazar İlçe Başkanı Adnan Kaboğlu ve çok sayıda partilinin karşıladığı Osman Cem Kazmaz iddialı açıklamalarda bulundu.

Pazar Ülkü Ocakları Başkanlığı Toplantı Salonunda MHP İlçe Başkanı Ziya Üstbaş ve Ülkü ocakları Pazar İlçe Başkanı Adnan Kaboğlu ile birlikte süreci değerlendiren Kazmaz, Pazar’daki bu birlikteliğin kendisini daha da umutlandırdığını belirterek, “İnşallah bu partiyi daha güzel yerlere getireceğiz. Bunu elbirliğiyle yapacağız. Değerli ülküdaşlarım. Bir süreç yaşadık. Bu süreç neticesinde burada Rize’de bir yenilenme gerektiğine genel merkezimiz karar verdi. Bununla ilgili olarak da bu yenilenme çerçevesinde bana bir görev tevdi ettiler. Ben bunu gururla kabul ettim. Zaten 5–6 seneden beri burada çalışmalarımı sürdürüyordum. Bütün amacımız ülkenin şu anda içinde bulunduğu süreçtir. Çok ciddi bir süreçten geçiyor ülke. Burada da bana sorarsanız bu ülkenin dayanacağı bir tane dalı kaldı o da ülkücü hareket ve Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Önümüzde seçimler var. Çok ciddi çalışma yapmamız gereken alanlar var. Bunlarla ilgili olarak, öncelikle bir kurucular kurulu listesi hazırlıyorum. Burada sizin de katkınız olacak. Yeniden bir il yönetimi oluşacak. Ardından da hep beraber, Bismillah deyip çalışmaya başlayacağız.” şeklinde konuştu.

mhp4.20130303211846.jpg

MHP Pazar İlçe Başkanı Ziya Üstbaş ise ilçe teşkilatı olarak Kazmaz’ın yanında olduklarını deklare ederek, “MHP Rize İl Teşkilatı, Genel merkez tarafından görevden alındıktan sonra Sayın Cem Kazmaz Bey’e görev tevdi edilmiş. Pazar ilçe teşkilatı olarak biz ilde görevlendirilen sayın Kazmaz’ın yanında olduğumuzu, MHP’nin tasarrufları karşısında yapılacak bütün icraatlarda biz MHP’li olarak dimdik ayakta durduğumuzu Pazar Teşkilatı olarak gösterdik. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.

mhp1.20130303211922.jpg

Ülkü ocakları Pazar İlçe Başkanı Adnan Kaboğlu da Kazmaz’a olan desteklerini dile getirerek, “Genel merkezin görevlendirmiş olduğu Cem kazmaz Bey’e Ülkü Ocakları Pazar teşkilatı olarak biz de aynı şekilde çalışacağımızı söylüyor, hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

 

Gördüğü ilgi ve destek karşısında memnuniyetini dile getiren MHP Rize İl başkanı Osman Cem kazmaz,“Bu sıcak sözler için teşekkür ediyorum. Ülke hakikaten kritik bir eşikte. Bir takım tutanaklar açıklandı. Hepiniz bunları gördünüz. Bu tutanakların içinde; maalesef ben onları Türk basını olarak değerlendiremeyeceğim, herhalde onlar da isimlerini değiştirecekler, işte bunların yayınlanması, bunlar geyik muhabbetidir, siz bunlara bakmayın, sonuca bakın şeklinde maalesef çeşitli konuşmalar var. Orda bir cümle vardı; İmralı’daki bebek katili cani, ülkenin adını bile belirlemiş. Artık burası Türkiye Cumhuriyeti olmayacak, yani böyle bir Türk adı olmayacak, buna bir Anadolu, Mezopotamya federe cumhuriyeti deriz şeklinde bir düşüncesi var. 15 Ağustos’ta TBMM’nin kararıyla çıkacaklarmış ülkeden. 15 Ağustos’ta, ‘Girdik Türk askerini katlettik, bunun üzerinden de istediğimiz bölünmeyi sağladık, 15 Ağustos’ta da bunu milli bayram ilan edip çıkıyoruz.’ diyecekler herhalde. İş bu noktaya geldi. Onun için bizim burada bir beyaz sayfa açmamız gerekiyor. Burada geçmişle ilgili her türlü uğraşının bir zaman kaybı olacağına inanıyorum. Biz ülkücü hareket olarak önümüze bakacağız. Rize’de bu işi durdurmak için, bu bölünmeyi engellemek için ne yapabiliriz, Ankara’ya nasıl bir katkı yapabiliriz? Bunları araştırmamız lazım. İl teşkilatımız oluştuğu anda bunları yapacağız.” diye konuştu.RİZE’DE EN ÖNEMLİ KONU ÇAY MESELESİ
Rize gündemiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kazmaz, çay konusunda önemli gelişmeler yaşanacağına dikkat çekerek, “Benim Rize’de gördüğüm en önemli mesele, şu anda siyaset olarak oturtmak istediğim en önemli konu, çay meselesi. Bir memleketin bölünmesi meselesi var bir de çay. Sürgün geliyor. Geçen seneki sıkıntıları yaşatmamak için nasıl bir katkıda bulunabiliriz? Bunları analiz edeceğiz. Bir çay kanunu tasarısı hazırlıyorlar. Bunu duyduk. Bu tasarının bize açıklanmasını isteyeceğiz. Ben yönetimimi oluşturduktan sonra bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Burada çay kanunu tasarısının detaylarını bize açıklamalarını isteyeceğim. Yani bir çay kanunu tasarısı yapılsın. Rize için biz buna karşı değiliz. Ancak çay kanunu tasarısı üreticinin cebine girecek parayı azaltacaksa biz buna karşıyız. Her şeyden önce işe bu noktadan bakmamız gerekiyor.  Rize’nin siyaset açısından Türkiye’de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bize de çok büyük görev düşüyor. Belirli toplantı ve panellerle halkın içine girip bu yıkım projesinin ne olduğunu anlatacağız. Bizim birinci görevimiz bu." dedi.

mhp3.20130303212106.jpg

MHP RİZE’DE BÖLÜNÜR MÜ? 
“Bir süreç yaşandı Rize’de. Mevcut MHP İl yönetimi görevden alındı. Görevden alınan yönetime bazı ilçe teşkilatları da destek verdi, toplu istifalar oldu. Pazar ve İkizdere bunun dışında kaldı. Bir bölünme olabilir mi Rize’de MHP’de? Bu süreçte teşkilatı nasıl kuracaksınız?” şeklindeki bir soru üzerine kazmaz şöyle konuştu:

“Her şeyden önce ben bir bölünme olacağını düşünmüyorum. Ülkücü hareket bölünebilecek bir hareket değildir. Ben herhangi bir sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum. Mevcut yönetim yaşanan kurultay sürecinde bir şekilde mevcut sayın genel başkanımıza ve oluşan yönetimine karşı olduklarını beyan ettiler, kendilerini eleştirdiler ve hür iradelerini kullanarak da çeşitli şekilde oy kullandılar. Fakat biliyorsunuz ki seçimlerde ve demokrasinin gereği olarak eğer bir ortak çalışma ortamı olacaksa karşılıklı güven unsuru oluşması gerekiyor. Bu şekilde de karşılıklı güven unsuru olmadığı için genel merkezimiz kendilerinden nezaket olarak istifayı, bir geri çekilmeyi beklediler. Fakat bunun gerçekleşmemesi neticesinde de tüzüğümüzün 52 ve 54. maddeleri gereği genel merkezimiz yetkilerini kullanarak buradaki yönetimi görevden aldı. Bu bir bayrak değişimi. Yeni gelen arkadaşların, eskiden görev yapan arkadaşların mutlaka katıları olmuştur ülkücü harekete. Bunların hiç birinin yadsıyamayız. Herkesin kendi nezdinde katkıları olmuştur. Eza, vefa çekilmiştir. Bunlarda hiçbir sorunumuz yok. Ama bir bayrak değişimi, yenilenme olması gerekiyordu. Yönetimdeki yenilenmelerin ivme kazandıracağını ve eski arkadaşların da bu ivmeye katılarak bu hareketi daha da ileriye götüreceklerine inanıyorum. İstifa eden arkadaşların da hür iradesidir. Rize’deki ülkücü hareket çok geniş ve büyüktür. Şu anda bana, ciddi anlamda bir talep var. Hatta ben mesajlarımı şu şekilde de genişletmek istiyorum: Partimizin genel merkezinde başka bir belirlenme de var. O da şu: Milliyetçi muhafazakar çizgide ülkenin geldiği bu aşamada kim katkıda bulunacaksa bizim kapımız açık. Sadece Türk milliyetçiliği, muhafazakarlık ve bizim partimizin temel değerleriyle barışık olmak şartıyla bizim kapımız bütün katkı verecek, başka partilerde siyaset yapmış insanlara açık. Yönetimimize de bunlardan alabiliriz. Her türlü desteğe açığız. Bu çağrıyı Pazar’da yapmış olduk. Bu gidişata bir dur demek isteyen, ülkesine sahip çıkmak isteyen herkese ben burada bir davet çıkarıyorum. Gelebilirler, istedikleri şekilde her türlü katkıyı burada verebilirler. Biz geniş tabanlı bir barışık oluşum yaparak, bir beyaz sayfa açarak devam edeceğiz yolumuza. En azından bizim için her şeyden önce ülkemiz geliyor.”

Bu haber 1416 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Kazanabileceğimiz Maçı Kazanamadık
Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında Çaykur Rizespor evinde Atiker Konyaspor ile karşı karşıya geldi. 1-1’lik beraberlikle tamamlanan karşılaşmadan bir puanla ayrılan Çaykur Rizespor’ da Teknik Direktör Okan Buruk, kaçan galibiyete yandı.
Yorum : 0
Rizespor
Vedat Muriç:” Olayları Uğur Sabote Etti”
Vedat Muriç maç sonu olaylarını Uğur Demirok un sabotesiyle olduğunu söyledi
Yorum : 0
Rizespor
Bu Maçı Kazanmalıydık
Zehiroğlu Konyaspor maçında alınan puana üzüldüklerini söyledi
Yorum : 0
Kültür Sanat
REVAK Standına Büyük İlgi
İstanbul’ da bulunan Rize Araştırmalar Vakfı(REVAK) Başkanı Ömer Erdoğan, Rize’ de ilk kez açılan kitap fuarında katılarak bu güne kadar yayımlanan kitaplarını okuyucuya sunduklarını ifade etti.
Yorum : 0
Yaşam
Kadınlar Hentbol Süper Lig ekibi Pazarspor kaza geçirdi: 14 yaralı
Kadınlar Hentbol Süper Ligi ekibi Pazarspor kafilesini taşıyan minibüsün devrildiği kazada, sürücü, 11 sporcu ve 2 antrenör olmak üzere 14 kişi yaralandı.
Yorum : 0
Rizespor
U21 hem dörtledi, hem lidere ilk çelmeyi taktı
Çaykur Rizespor U21 ekibi, sahasında konuk ettiği ve haftaya namağlup lider olarak giren Atiker Konyaspor’u 2-1 mağlup ederek hem rakibine sezonun ilk mağlubiyetini yaşattı, hem de liderlik koltuğundan etti.
Yorum : 0
Rize’de Skoru Penaltılar Belirledi 21 Ekim 2018 Pazar 22:17:00
Çaykur Rizespor ile Atiker Konyaspor 32. randevuda 21 Ekim 2018 Pazar 15:06:00
Ömer Yazıcı Rize Kitap Fuarına Renk Kattı 21 Ekim 2018 Pazar 09:55:00
Bir Yazar Olarak, Onunda Bir Hayali Var! 21 Ekim 2018 Pazar 09:18:00
Türkiye Genelinde İlk Pilot İlçe Ardeşen 20 Ekim 2018 Cumartesi 12:01:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Ekmekte zam tartışması! Üretim 1 hafta içinde durabilir
Fırıncılar 250 gram ekmeğin 1.25 TL`den satılmaya devam etmesi halinde üretimin durabileceği konusunda uyarıyor. Bu fiyatın sürdürülebilir olmadığını anlatan fırıncılar, "Bizim amortisman, çalışan tazminatlar, lojistik gibi masraflar hariç maliyetimiz 1.25 TL. 1 hafta içinde ekmek üretimi durabilir" diyor.
Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!  Kaynak Yeniçağ: Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!
TÜİK`in verilerine göre, tarım arazilerinin kapladığı alan Türkiye’de 1992 yılında toplam 27,6 milyon hektar iken, 2017 yılında 23,4 milyon hektara geriledi. 25 yılda yaklaşık 4 milyon hektar yani yaklaşık Konya ili büyüklüğünde tarım arazisi kaybedildi.
Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi  Kaynak Yeniçağ: Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer konsolosluktan ayrıldı.
MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Pakdemirli`nin fındık ile ilgili açıklama yapmamasına sert tepki gösterdi. Bakan Pakdemirli`nin "TMO`nun bugün mısır alımına başlandığı" açıklamasına MHP`li vekil Enginyurt, "Sayın Tarım Bakanı,TMO ne zaman fındık alımına başlayacak? Fındık üreticisini delirtmeyin. Siyasi bedeli ağır olur." dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3559
İzlenme 8216
İzlenme 5877
İzlenme 6626
VİDEO GALERİ
İzlenme 5496
İzlenme 5717
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu