Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Dindar Gençlik Böyle Yetişmez!
18 Eylül 2013 Çarşamba 07:24:00 / Siyaset
Saadet Partisi (SP) Rize Merkez İlçe Başkanı İbrahim Araboğlu, yeni eğitim ve öğretim yılı ile ilgili yaptığı açıklamada, eğitim müfredatının milli ve manevi değerlerden uzak olduğuna işaret etti.
Selim DENİZALP Üzülmez` in Hediyesi
Okunma : 121
Yorum : 555
09:09Rize`de Trafik Düzenleme Toplantısı Yapıldı12:13 `Yaralarının Sarılmasının Takipçisi Olacağız!`11:07Erdoğan, AK Parti Güneysu İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti08:35 Biz Meral Hanım’dan vazgeçmedik12:30Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına Rizeli İsim Atandı22:57Sosyal Medyada Başkan Adayı Gösterildi23:01 Afattaki Acıyı vatandaşımızın Gözlerinde Gördüm07:38Sayın Mesut Yılmaz’ın Hemşerilerine Sevgisi Bitmez15:06Milli Konularda Hükümetin Yanında Olurum09:20Ovit Tüneline Gerdanlık Takacağız00:52Avcı ve Kandemir`in TBMM`deki Görevi Belli Oldu03:48AK Parti Rize İl Başkanlığına Alim Atandı10:44Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz23:18 “Tarihe Tanıklık Ediyoruz”

Eğitimin ülkenin en önemli meselesi ve milletin tamamını yakından ilgilendiren en önemli gündemi olduğunu belirten Araboğlu, “Bu nedenle üzerinde önemle durulmalıdır. Milli Eğitim öğretmenlerimize ve çocuklarımıza iyi ortam ve imkan hazırlamak zorundadır. Ancak görünen o ki, Milli Eğitimin çözüm bekleyen çok önemli problemleri vardır. Müfredat programları çocuklarımıza temiz bilgi ve şuur verecek seviyede değildir. Milli ve manevi duyguları geliştirecek etkinlikler yetersizdir” dedi.

ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR

Araboğlu, öğretmen açığının hala ciddi boyutlarda olduğunu ifade ettiği açıklamasında, “Hala ciddi manada öğretmen açığı vardır. Okullarda öğretmenler ve öğrenciler şiddete maruz kalmaktadır. Öğretmenler, mesleki bilgi ve görgülerini geliştirecek desteklerden mahrumdur. Özellikle bu yıl; okulların açılmasına bir hafta kala apar topar bazı uygulamalar yapıldı. Öğretmen atamaları son dakikaya bırakıldı. 40 bin civarında öğretmen ataması okulların açılmasına bir hafta kala yapılabildi. Ataması yapılan öğretmenler bir hafta içinde nasıl göreve başlayacak, ev bulacak, yerleşecek, hiçbir eğitimden ve uyum programından geçmeden doğrudan sınıfa girecek, üstelik de bunların hepsini bir hafta içinde yapacak. Dersler aksayacak, okulların açıldığı ilk günden itibaren dersler boş geçecek. Öğretmen atamaları neden son haftaya bırakıldı, anlamak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ŞEKİLCİ

Ortaöğretim Yönetmeliği’nin okulların açılmasına bir hafta kala yayımlandığını kaydeden Araboğlu, yeni ortaöğretim yönetmeliğinin, Milli Eğitimin kronik sorunlarına çözüm getirecek yeterlikten uzak olduğunu öne süren SP Rize Merkez İlçe Başkanı İbrahim Araboğlu, “Bir kısmı daha önce denenmiş, hiçbir temel sorunu çzömediği anlaşılmış ve vazgeçilmiş hususlardır. Yeni sınav sistemi sınav sayısını ve sınav yarışını azaltmıyor, aksine merkezi sınav sayısını artırıyor, sınav yarışını daha da kızıştırıyor. Çocuklarımızı dershanelerin de ötesinde geçmişte çok sıkıntısı çekilen özel derslere tekrar yönlendirecek gibi gözüküyor. Bu sistem ayrıca suistimallere de çok açıktır. Öğretmenlerin kendi öğrencilerine özel ders vermelerinin yolunu açacaktır. Bu sistem önceki yıllarda gündeme gelmiş, hatta uygulanmış netice alınamayınca vazgeçilmiş bir sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı eğitimin şekliyle uğraşıyor, eğitimin özüne ve ruhuna ilişkin düzenlemeler yapmıyor. Bakanlık, eğitimin ruhuna yönelik icraatlar ortaya koymalıdır. Sınav sayıları, sınav şekilleri, kıyafetin şekli ve rengi, eğitim araç-gereçlerinin şekli, biçimi milli eğitimin temel sorunlarını çözmez” şeklinde konuştu.

DİNDAR GENÇLİĞİ BÖYLE Mİ YETİŞTİRECEKSİNİZ!

Başbakan ve Bakan’ın ‘Hata yaptık, geleneklere bağlı bir nesil yetiştiremedik. Çocuklarımıza gönlümüzden geçen becerileri kazandıramadık’ diyerek zaman zaman eğitimde gelinen içler acısı durumu itiraf ettiklerini vurgulayan Araboğlu, bu sistemle geleneklerine bağlı neslin yetişemeyeceğini söyledi. Araboğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Gerçekten bu eğitim sistemiyle, bu anlayışla geleneklerine bağlı nesil yetişmez. Sayın Başbakan’ın ‘Dindar gençlik’ arzuları bile bu eğitim sistemiyle gerçekleşemez. Temel değerlerine bağlı nesil yetiştirmede iki ana unsur vardır; biri öğretmen unsuru, diğeri müfredat programları… Bu ikisi düzelirse eğitim düzelir, nesil düzelir, toplum düzelir, memleket düzelir.”

Eğitim sisteminde AB müktesebatı işlendiğini de ifade eden Araboğlu son olarak şunları kaydetti:

“AKP Hükümetinin altına imza koyduğu AB Müktesebatını ve AB değerlerini esas değer olarak alan müfredat programları bize uymaz. Materyalist zihniyetin ürünü bu müfredatlar ruh yapımızı bozar. Bu müfredatla materyalist nesil yetişir. Mevcut müfredat programları maneviyatı ve milli duyguları yok sayıyor, ahlaki değerlerimizi davranış biçimine dönüştüremiyor. Kendi medeniyetimizi yok sayıyor. İnsanlara asırlarca saadet getirmiş olan kendi medeniyetimizin temel değerlerini Batı’nın yozlaşmış değerlerine feda ediyor. Öğretmen eğitimin ana unsurudur. Öğretmenlerin formasyonunu geliştirecek, bilgi ve görgüsünü artıracak yeterli eğitim programları yoktur. Öğretmenler; kişisel gelişimlerini, donanımlarını, deneyimlerini artıracak, milli ve manevi değerlerde ruhlarını zenginleştirecek şekilde sürekli eğitilmelidir. Öğretmenlerin mali durumlarını düzeltecek düzenlemeler yapılmamıştır. Öğretmenler mali sıkıntılardan arındırılmalıdır.”
Bu haber 1121 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Rize’de Son 1 Ayda Yaşanan 4 Selin Bilançosu Netleşiyor
Rize merkez ve ilçelerinde son 1 ayda etkili olan sağanak yağışların neden olduğu taşkın ve heyelanlarda zarar gören 16 ev için yakın kararı verilirken, 95 ev ise tahliye edildi.
Yorum : 0
Spor
Kendirli Belediyespor Olağanüstü Kongresi Yapıldı
2017-2018 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve ligi 8.Olarak tamamlayan Kendirli Belediyespor olağanüstü kongresi yapıldı.
Yorum : 0
Rizespor
Galibiyetten Başka Düşüncemiz Yok
Çaykur Rizespor Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Zehiroğlu Akhisar’ a galibiyet için gideceklerini ifade ederek, “Alacağımız üç puanla taraftarımıza kendimizi affettireceğiz” dedi
Yorum : 0
Siyaset
Rize`de Trafik Düzenleme Toplantısı Yapıldı
Rize şehir trafiğinin düzenlenmesi ve trafik yoğunluğunun çözümü noktasında tespitler yapılması çerçevesinde Rize Belediyesinde toplantı düzenlendi.
Yorum : 0
Rizespor
Galibiyet Yemini Ettiler
Akhisar maçı hazırlıklarını tamamlayan Çaykur Rizespor, bu gün uçakla İzmir’e gidecek.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor’ da Birlik ve Dayanışma Yemeği
Akhisar maçı öncesi Çaykur Rizespor A takımı, aileleri ile birlikte İyidere ilçesinde bulunan Babillon otel de bir tanışma ve dayanışma gecesi düzenlendi.
Yorum : 0
Rize’ de Yerel Seçim Kıran Kırana Geçecek 16 Ağustos 2018 Perşembe 14:34:00
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, malvarlığını açıkladı. 16 Ağustos 2018 Perşembe 13:55:00
Petran Çiçek Açti 16 Ağustos 2018 Perşembe 13:45:00
Rizeli Horoncudan Farkındalık Yarattı 16 Ağustos 2018 Perşembe 11:15:00
Çaykur Rizespor Alt Yapısı 13 Kategoride Çalışıyor 16 Ağustos 2018 Perşembe 10:58:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3496
İzlenme 8141
İzlenme 5811
İzlenme 6564
VİDEO GALERİ
İzlenme 5449
İzlenme 5666
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu