Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Fikret Orman: Borçlarımız hızla azalıyor
24 Şubat 2013 Pazar 15:31:00 / Spor
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu sezon sonundan itibaren sporculara geçmişle alakalı borçlarının kalmayacağını söyledi.
19:59Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor19:52Pazarspor Deplasmanda Turladı 1-202:42Pazarspor Kupa Maçında Bayburt İle Karşılaşacak23:07Judocular Dünya Şampiyonasından Umutlu23:59Pazarspor yeni sezonda ne yapacak?19:58Başkan Taşpınar`dan Kız Haltercilere Destek19:56Rizeli Kanocular Eskişehir’den 10`u Altın 28 Madalya ile Döndü19:44Rize`deki Güreş Turnuvasında Türkiye 8 Altın Madalya İle Birinci18:06Formulaz Yarışları 20 Ağustos`ta Düzenlenecek16:517. Uluslararası Mehmet Akif Pirim Güreş Turnuvası Başlıyor10:55Çaykur Spor Kulübü Sporcusu Salih Aydın Dünya 3.’sü Oldu18:36Şevki Tonyalı imzayı attı18:25BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, MİLLİ ATLETLERİ TEBRİK ETTİ18:07Ardeşen GSK`nın Yeni Yönetimi Belli Oldu. İşte Yönetim Listesi


 Fikret Orman, BJK Akatlar  Spor  ve Kültür Kompleksi`nde gerçekleştirilen kulübün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı`nda yaptığı  konuşmada , göreve geldiklerinde futbol takımının oyunculara 60 milyon liranın üzerinde borcunun bulunduğunu hatırlatarak, ``Bir iki sezon öncesinden gelen borçlardı. Yeni iktidara gelmiştik. Fink diye eski oyuncumuz vardı, Samsunspor`da oynuyordu. Onun borcu dahil olmak üzere, tüm eski hesapları ödedik. 45 milyon liranın üzerinde eski sporcularımıza borç  ödemesi  yaptık. 15 milyon  lira  civarında da ödememiz  var, yapılandırdık, ödüyoruz. Bu sezon sonuna kadar da geçmişe ait borç olmayacaktır. Beşiktaş`ın şu an futbolcularına prim, maaş hiçbir borcu yok. Buna  basketbol  ve voleybol da dahildir, hiçbir oyuncumuza borcumuz yoktur`` ifadelerini  kullandı .

Bobo, Nihat Kahveci ve Hakan Arıkan gibi eski futbolculara 2 sezon önceki borçlarını ödediklerini kaydeden başkan Orman, şöyle  konuştu :

``Nihat Kahveci`nin Beşiktaş Kulübü`nden alacağı 5 milyon liraydı.  Faiz , artı avukatlık masrafları olmak üzere bizden 6.9 milyon  lira  istedi. 6.7 milyon lirasını ödedik, 200 bin lirası kaldı, onu da gelecek hafta ödeyeceğiz. Beşiktaş üzerinden kimse ajitasyon yapmasın, herkes her şeyi gerçekleriyle bilsin. Kimler fedakarlık yaptıysa onu da söylüyoruz. Gerçekler neyse tüm genel kurul bilsin.``

-``21.4 milyon  lira  bonservis ücreti ödedik``-

Göreve geldiklerinden itibaren, geçmiş döneme ait 21.4 milyon  lira  bonservis bedeli ödediklerini aktaran Fikret Orman, şöyle devam etti:

``Menajerlere de 3.9 milyon  lira  ödedik. Tabata`dan kalan parayı biz ödedik. Zapotocny, Mustafa Pektemek, Ersan Adem Gülüm`ün bonservislerini biz ödedik. `Neden bonservisi yüksek transferler yapılmıyor? deniyor. Öncelikle imzasını attığımız, borçlu olduğumuz  hedefleri  yerine getirmeye çalışıyoruz. Öncelikle geçmiş borçları ödeyip itibarımızı kurtarmaya çalıştık. 2004-2005 senesinden amatör şubelere 3.3 milyon  lira  ödedik. 2.8 milyon lirası kalmıştır, sezon sonuna kadar ödeyeceğiz. Artık bu sezon sonundan itibaren Beşiktaş`ın geçmişle alakalı hiçbir borcu kalmayacaktır.``

Fikret Orman, yönetime 11 ay önce geldiklerini hatırlatarak, ``Hesap sorma ve verme yeri Beşiktaş Genel Kurulu`dur. Bugün size seçildiğimde  söz  verdiğim gibi hiçbir yalan, kayırma, yönlendirme, yanlışın içinde bulunmayacağımızı tekrar söylüyorum. Bu  şekilde  devam edeceğiz`` diye  konuştu .

Toplantıya gelirken kimseyi örgütlemediklerini belirten başkan Orman, ``Ben ve arkadaşlarım, bundan sonra  konuşacaklara  `Bizim lehimize  konuşun ` demedik. Toplantılar önceden maç günü veya öncesine konurdu, maç etkilenmesin diye, böyle oyunların içine hiçbir  şekilde girmedik, girmeyeceğiz`` ifadelerini  kullandı .

Zorlu geçen 11 ayda kendisiyle beraber çalışan yönetim kurulu arkadaşları ve kulüp çalışanlarına teşekkür eden Fikret Orman, ``Camia olarak büyük bir umutsuzluğun içinde olduğumuz, `Lige başlayabilir miyiz, lisansları alabilir miyiz?` endişesi olan bir dönemde iktidara geldik. Tüm gelirler, yayın, stat,  reklam  gelirleri imzalanmış ve  kullanılmış  haldeydi. Öncelikle birlik ve beraberliği, sadece lafta değil, kimsenin tenkit yapmaması üzerine değil, gerçekten Beşiktaş ruhu üzerinde birleşeceğimiz bir platforma  taşımak  istedik. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu camiayı dedikodulardan arındırarak bir  hedefe  kitlemenin tekrar yapılanma sürecini başlattık`` şeklinde  konuştu .

-Davalar-

Fikret Orman, görevi aldıklarında önlerine birçok davanın da çıktığını anlatarak, hukuki uyuşmazlıklara 25 milyon liranın üzerinde ödeme yaptıklarını, icra dosyaları için de 8 milyon lira verdiklerini kaydetti.

Kendileri için önemli olanın Beşiktaş`ın itibarı olduğunu söyleyen başkan Orman, Beşiktaş`ın bundan sonra yükümlülüklerini yerine getiren ve yerine getirmeyeceği yükümlülüklerin altına imza atmayan bir kulüp olacağını belirtti.

-``Kandırmacanın içinde olmadık``-

Başkan Orman, borsada sermaye artırımına gideceklerini ifade ederek, ``Kandırmacanın içinde olmadık, sermaye artırımına gitmek istedik. Rakiplerimiz gibi olmadı bu artırım. Sermaye artırımı kararı verdik, Mart sonu itibariyle gerçekleşecek. Buradan gelecek kaynaklarla da borçlarımızı kapatacağız. Bunlar transferlere veya yönetimin popülaritesini artıracak şeylere değil, gerçekten yatırımlara harcanacaktır`` diye konuştu.

``Lisans almakta sıkıntılarımız var`` diyen Orman, bu konuda büyük yol kat ettiklerini, önümüzdeki sezon bir sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi,

Orman, bu sezon UEFA Avrupa Ligi`ne katılamamalarıyla ilgili olarak da, ``Geçen sene lisans alınmıştır. Avrupa kupalarına katılamama nedeni, gerçeğe aykırı beyandan dolayıdır`` şeklinde konuştu.

-``Fulya`da 20 milyon dolar kayıp``-

Konuşmasında BJK Fulya Projesi`ne de değinen Fikret Orman, ``Fulya önümüze geldiği zaman genel kurul üyelerini uyarmıştım. Yüzde 74`lük bir paylaşımdan bahsediliyordu. Gerçeği şu; Beşiktaş emsal değerlerine göre yüzde 40.71, müteahhit ise yüzde 59.29`unu almıştır. Bodrumlarda yüzde 80.40 Beşiktaş, yüzde 19.60 müteahhit, iskan edilen alanlarda yüzde 53 Beşiktaş, yüzde 47 müteahhit almıştır. Yani bize sunulduğu gibi yüzde 74`lük değil, 50-50 bir anlaşma olmuştur`` ifadelerini kullandı.

Fulya`da planlamanın iyi yapılmaması ve hatalar nedeniyle maddi kayıplar oluştuğunu aktaran başkan Orman, şöyle devam etti:

``20 milyon doların üzerinde kira kaybımız olmuştur. Benzin istasyonunun içindeki yakıt depoları yüzünden, kiracımız olan Acıbadem Hastanesi sorun yaşamıştır. Bütün kaybı Beşiktaş ödemiştir. Acıbadem ilk kirasını geçen Kasım ayında ödemiştir. Bunu çözmek için benzin istasyonunun kirası 10 sene uzatılmış. Ayda 8 bin 500 dolar ödeyen istasyonun, 2014`e kadar sözleşmesi uzatılmıştır. Onlar da benzin firmasıyla anlaşarak 13 milyon dolar almışlardır. Bizim 130 senelik kiramızı bir sözleşme uzatmayla almışlardır. Beşiktaş`ın son 4 senedeki kaybı 20 milyon dolardır. Şimdi işler rayına oturmuştur. Şu anda senelik 12.5 milyon dolar kira getirecektir.``

-Futbolda yeniden yapılanma-

Fikret Orman, futbolda yeniden yapılanmaya gittiklerini belirterek, ``Özverili çalışan 3 yönetici arkadaşımız var. Yeniden yapılanma çok kolay olmuyor. Sezon sonunda bir adım daha ileri gideceğiz ve birkaç radikal değişiklik daha yapacağız. Bir pilot takım satın almayı planlıyoruz. A takımda olmayan futbolcularımız herhangi bir politikacının isteğine göre değil, Beşiktaş`ın menfaati açısından bu takımda oynayacaktır`` diye konuştu.

-Basketbol ve Kartal Yuvaları-

Basketbolda uzun vadeli stratejiler yapılması gerektiğini vurgulayan başkan Orman, ``Gelir kalemleri çok azdı. Gerekli ilgiyi gösteremiyoruz. Artık `Beşiktaş Basketbol Yatırımları AŞ` kurulmalı ve özerk olmalı. Biz de bütün yardımı yapacağız. Bu mevcut sistemle basketbolun iyi gittiğini düşünmüyorum`` dedi.

Fikret Orman, Kartal Yuvası mağazalarının sayısının 27 olduğunu, 13 tane daha yeni mağaza açmayı planladıklarını kaydetti.

Mağazaların cirolarının düşük olduğunu anlatan Orman, ``Bütçemizi 30 milyon liraya çıkardık. Rakiplerimiz ise bizim iki mislimiz civarında. Rakipleri yakalamak için daha gayretli olmalıyız. Yakında Bağdat Caddesi`nde, Bursa`da, Samsun`da mağaza açacağız, çeşitli projelerimiz var`` ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulüp yönetimi olarak şeffaf olduklarını söyledi.

Orman, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi`nde gerçekleştirilen Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı`nda yaptığı, bir saate yakın süren konuşmasında, yönetim olarak geliştirdikleri projelerle ilgili bilgiler verdi.

Fikret Orman, yönetim kurulu olarak uyumlu bir çalışma içinde olduklarını belirterek, ``Her işin arasında yanlış anlamalar olur ama bizim birbirimize inancımız tamdır. Onlarla, Beşiktaş başkanı olarak gurur duyuyorum. Cansiparane çalışmaktadırlar. Kulüp personeli de öyle`` dedi.

``Biz hak nedir biliriz. Hak yeme nedir biliriz`` ifadesini kullanan başkan Orman, ``Ben Beşiktaş`ın hakkını kimseye yedirmem. Benim arkadaşlarım da yedirmez. Bizde başkan dedi diye olan bir şey yoktur. Her şey tartışılır. Hatta çoğu konuda arkadaşlarım daha yetkilidir. Benim bilip de ikinci başkanımın bilmediği bir şey yoktur. Evet biz şeffaf, adil, Beşiktaş menfaatleri için çalışan yönetim kuruluyuz`` diye konuştu.

-Stat projesini tanıttı-

Fikret Orman, toplantıda, sezon sonunda yıkılıp yeniden yapılması planlanan 40 bin kişi kapasiteli stadın projesini tanıttı.

Stat projesinin süreci ile ilgili bilgiler aktaran Orman, şunları söyledi:

``Altı senedir stat konusu konuşuluyor. Süleyman (Seba) ağabeyden bu yana, Serdar Bilgili döneminde Akatlar Spor Kompleksi Beşiktaş`a kazandırılmıştır. Fulya`nın izni alınmıştır. O günden bu güne Beşiktaş`ta tesis anlamında çakılmış bir çivi yoktur. Beşiktaşlı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a teşekkür etmek istiyorum. Desteği olmasaydı bu projeler buralara gelmezdi. Gençlik ve Spor Bakanımız, giden Kültür Bakanımız da gelen Kültür Bakanımız da, Belediye Başkanımız, hepsi büyük destekler verdi. Allah razı olsun. İnönü Stadı, 1939 senesinde temeli atılmış ve 1947 senesinde açılışı yapılmış bir stat. O günün şartlarına göre yapılmış bir stat. Ancak, artık bugünün ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda. Bu statta kimseye bir hizmet veremiyoruz.``

Göreve geldikleri dönemde BJK İnönü Stadı`nın hiçbir planının olmadığını kaydeden siyah-beyazlı kulübün başkanı, ``Tekrar girişimlere başladık. Ana hedefler koyduk. Halkın hoşuna gitmeyecek bir proje olmasını istemedik. Tarihi dokuyu hissettirecek şekilde stat projesi oluşturduk. Birçok stat gezdik, birçok stadı inceledik. Artık stadın bir imar planı var. Bundan sonraki sürecine başlıyoruz. Nisan ayının ortaları ve sonlarına doğru iç sahalarla başlayacağız. Çevresini koruma altına almamız lazım. Sekiz metre aşağı ineceğiz. Su seviyesinin altında inşaat yapacağız. Zor bir imalattır ama yaparız`` diye konuştu.

-``Stadı biz yapacağız``-

Fikret Orman, yeni stadı Beşiktaş İnşaat AŞ`nin yapacağını dile getirdi.

Yeni stadı ucuza mal edeceklerini kaydeden başkan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

``Taşın altına elimizi koyacağız. Stadı biz yapacağız. Söylenildiği gibi 150 milyon dolarlara çıkmayacak. Bir ihale komisyonu kuruyoruz. İhale sürecini BJK TV`den herkes görecek. Hiçbir şaibeye yol açmadan, şeffaf bir şekilde yapacağız. En kolayı birisine vererek komple yapmaktı. `Beşiktaş`ı yönetenler risk almalıdır` dedim, yönetimdeki arkadaşlar buna destek verdi. Ligin bitimiyle beraber ilk etapta yeni açık tribünün yıkımıyla başlayacağız. Bu stat önemli bir stat. Hepimizin çocukluğu, gençliği var burada. Tüm Türkiye`ye ait bir stat. Stada yakışır bir şekilde vedalaşmak istedik. Veda konserleri yapıyoruz. 25 adet konser yapacağız. Tüm İstanbul halkına yakışır şekilde veda edeceğiz.``

-``2014 Ekim ayı gibi stadımızda başlamayı ön görüyoruz``-

Amaçlarının bir sezon dışarda oynamak olduğunu kaydeden siyah-beyazlı kulübün başkanı Orman, konuşmasına şöyle devam etti:

``Onun için erken başlayıp, 2013-14 sezonu bittikten sonra, 2014 Ekim ayı gibi stadımızda başlamayı ön görüyoruz. Stadımız 23 metre geriye çekilmiştir. Stadımızın üç tarafı locadan oluşacak. Biz Beşiktaşız. Bizi biz yapan coşkumuz. Sosyete takımı değiliz. Bir tarafımızı eskiden olduğu gibi sadece coşkulu taraftarlara bıraktık. Oraya loca yapmadık. Diğer taraflarda ise localar yaptık. 144 adet loca var. 8 bin 123 metrekare civarında da VIP salonları, catering salonları ve restoranlar olacak. Yeni açık tribününden çatı örtüsü yaklaşık 10 ila 18 metre aşağı inecektir. Yeni açık tribünden 3,5-4 metre daha aşağıda olacaktır. Çatı örtüsü de çelik üzerine değil, çelik halatlar üzerine olan bir yapıdır. Biraz pahalı olacaktır ama Beşiktaş`a yakışan budur. 600 arabalık otopark olacaktır. Tarihi duvar korunmaktadır. İçerisinde çok önemli restorantlar olacak. Müthiş Kartal Yuvası ve inanılmaz bir müze yapacağız. Görüntüsü hem modern olacak, hem de eski dokusunu koruyan bir yapı olacak.``

Beşiktaş`ın kaybedecek zamanı olmadığını kaydeden Fikret Orman, ``Rakiplerimiz stat gelirleri bakımından bizden 40-45 milyon dolar daha fazla gelir elde etmektedir. Kimse merak etmesin stadımız tıka basa dolar. Beşiktaş taraftarı cefakar ve vefakardır. Netice itibariyle şehre güvendiğimiz bir proje yaptık. Bunu tek başıma yapmadım. Bütün yönetici arkadaşlarım var. Haklarını helal etsinler`` ifadelerini kullandı.

-``1903 Kart`` projesi-

Fikret Orman, yeni bir proje hazırladıklarını ve Taraftar Kart ile camiada iletişimi daha da artıracaklarını dile getirdi.

Projenin adının ``Kart 1903`` olduğunu anlatan Fikret Orman, ``Beşiktaş`ın taraftarlarıyla alakalı iletişimi yok. Bu genel kurul için de geçerli. Bunları sağlamamız lazım. Kim taraftarımız bilmek istiyoruz`` diyerek bu konuyla ilgili şöyle konuştu:

``Onlarla yakın temas istiyoruz. Gelir getirmekten daha fazla iletişimi planlıyoruz. Hangi ilde ne kadar taraftarımız var, ilişkiler nedir, onları bilmek istiyoruz. Üç karttan oluşacak. Çocuklar için olan kart, bir yaşından itibaren verilebilecek. Beyaz kartımızın yanı sıra VIP siyah kartımız var. Kart 1903 sayesinde herkesle temasta olacak bir yapı kurmak istiyoruz. Yeni statla beraber kartı olmayana bilet satmayacağız. Bilet alan, kombine kart alan, Kartal Yuvaları`ndan alışveriş yaparak primlerini yükselen kişileri ödüllendireceğiz. Beşiktaş`la teması olanın önceliği olacak. Çekilişte bulunacağız. Kamplara götüreceğiz. Takımla birlikte yemekler olacak. Gerekirse başkanla ayda bir yemek yenilecek. Bu insanlar arasında organizasyonlar yapacağız. İyiyi öne çıkaracağız.``

Kartın her yıl yenilenebilir olacağını vurgulayan siyah-beyazlı kulübün başkanı, ``İlk kart Veda ile çıkacak. İnönü Stadı`na veda ederken onla çıkacağız. Bu kartın sadece Beşiktaş`ta değil, her yerde kullanılmasına dikkat ediyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor. Toplu taşımada İstanbul Kart ile konuşuyoruz. Metrolara binerken bunu kullanabilen, uçaklara binerken bonus kazanmayı sağlamaya çalışıyoruz. İDO, Avea, akaryakıt ve özellikle yerel gıda sektörlerinde kullanmayı planlıyoruz. Hem bonus biriktirebilecekler hem de Beşiktaş`ta ürün almak için kullanabilecekler`` diye konuştu.


-``110. yılı Beşiktaş Çarşı`da kutlayacağız``-


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu yıl kulübün 110. kuruluş yıl dönümünü kutlayacaklarını vurgulayarak, ``Bununla alakalı Kartal Yuvaları`nda yeni ürünler yapacağız. 110. Yıl Balosu düşündük ama halkın takımıyız diye övünüyoruz. Belediye başkanımızdan yardım istedik. Balomuzu değil de kutlamamızı Beşiktaş Çarşı Meydan`da yapacağız. Herkesin katılımıyla, futbolcuların katılımıyla 110. yılımızda 19.03`te kutlayacağız`` dedi.

-Akademi-

Başkan olarak bir akademi hedefinin olduğunu ve bunu oluşturmak için hazırlık yaptıklarını aktaran Orman, şöyle devam etti:

``Beş branşta oluşan akademi kuracağız. Dört sene içinde bin öğrenciye ulaşacak. Spor bölümleri fakültesi, antrenörlük eğitim bölümü, spor sağlık ve spor yöneticiliği, beden eğitimi öğretmenliği olacak. Bu sene öğrenci almaya başlayacak. Bir üniversite ile anlaşma aşamasındayız. Hem sporcularımıza hem ülkemize hizmet edecek bir kompleks yapıyoruz. Sonuna geldik. Ümraniye`ye benzer yapı kuruyoruz. İki basketbol salonu olacak. Bütün amatör branşlarımız hem sporlarını yapabilecekler hem de tedavilerini olacaklar. Sadece futbola yönelik değil basketbola yönelik de olacak. Yakın zamanda resmi açıklamayı yapacağız.``


-Şan Ökten Tesisleri-


Fulya`da henüz gerçekleştirilmeyen Şan Ökten Tesisleri`nin herkesin yarası olduğunu belirten Fikret Orman, bu projeyi de gerçekleştireceklerini ifade etti.

Mali sıkıntılar döneminde büyük yatırımlara giremediklerine dikkati çeken Orman, ``Bu konuda projeyi biraz daha değiştirmek istedim. Yine burada Beşiktaş`a yakışan, hoş bir Şan Ökten Tesisleri yapacağız. Fakat Beşiktaş altyapısı Fulya`dan çıkacak. Fulya`da yapacağımız bütün yatırımlar geçici olacaktır, Şan Ökten Tesisleri hariç`` dedi.

Düzce`de de bir spor köyü planladıklarını kaydeden başkan Orman, bu tesiste bütün sporcuların kamp yapabileceğini, aynı zamanda turizm açısından bütün Beşiktaşlılar`ın buradan yararlanabileceğini dile getirdi.

-Okul projesi-

Fikret Orman, gerçekleştirecekleri projelerden birinin de camianın önde gelenlerinin ve Beşiktaş isminin yer alacağı okullar yapmak olduğunu ve bunun ilkine kendisinin öncelik yapacağını ifade etti.

Beşiktaş`ın her toplumsal olaya duyarlı olduğunu anlatan Orman, şöyle konuştu:

``Ülkemizde barış süreci yaşanıyor. Bizim de kulüp olarak katkıda bulunmamız lazım. Proje geliştirdik. Üç yıl içerisinde 10`a yakın okul yapacağız. Bunları Beşiktaş Kulübü yapmayacak. Örneğin `Beşiktaş İlköğretim Okulu Fikret Orman Okulu` diye, yatırımcıların da isminin yaşatılacağı bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Toplu olarak yatırım yapacağız. Maliyetleri makul seviyede olacak. 900 bin lira ile 1 milyon lira olacaktır. İlkini ben yapacağım. Beşiktaşlı iş adamlarımızla konuşacağız. Hem kendi isminin hem de ailesinin isminin yaşatılmasını istiyorsa, Beşiktaş bu hareketle beraber 50-100 yatırımcı bulur. İnşallah her şeyde olduğu gibi Beşiktaş burada da öncü olur.``

Bu haber 1091 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 1
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3348
İzlenme 7999
İzlenme 5685
İzlenme 6447
VİDEO GALERİ
İzlenme 5300
İzlenme 5536
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu