Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız
15 Şubat 2020 Cumartesi 20:57:00 / Yurttan Haberler
Rize Güneysu ilçesi Merkez mahallesi nufüsüna kayıtlı MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür Türkgün Gazetesine konuştu
Şener Mengene Millî Seferberlik..!
Okunma : 114
Yorum : 555
11:46 Uçaklarımızı Hepa Sistemiyle Sürekli Olarak Temizliyoruz22:55 TÜMBİAD Genel Başkanlığına Mehmet Hüsrev seçildi21:30Kandil nedeniyle müşterileri için mevlid okuttu22:02RTEÜ Eski Rektörü Okumuşoğlu`nu 117 Bin Dolar Dolandırdılar20:57Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız22:44Elazığ`daki depremden acı haberi Bakan Soylu verdi11:44Çaykur Çayını Mazıdağı’ nda tanıttılar23:21Akşener masasındaki son anket sonucunu paylaştı23:31Davutoğlu ekibi meydan okudu... `Hesabını soracağız, gerekirse devri sabık yaratacağız`00:57 Artık Mardin’ li Çocuklar Üşümeyecek00:41 Rize`den Mardin`e yardım eli23:27Rizeli Temurci: KHK`lılara yargı yolunu açacağız23:05Esenler’de 9. Geleneksel Hamsi ve Horon Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu22:39Esenler Horon`a Doyacak


 AYTEKİN YILMAZ / TÜRKGÜN

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, göreve geldiği günden bugüne yaptıklarını ve yaşadıklarını gazetemiz TÜRKGÜN’e anlattı.

Birlikte görev yaptığım İl Başkanımız Mehmet Bülent Karataş’ın milletvekilliği adaylığı için istifasından hemen sonra Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in görevi tevdisinden bugüne kadar İstanbul İl Başkanlığı görevini, bu şerefli makama layık olma adına yürütüyorum. Göreve geldiğim tarih, genel seçim öncesinde olduğundan mevcut il yönetimi ve ilçe başkanlarımızla var olan uyum bizim için bir avantajdı. Dolayısıyla hızlı bir şekilde İstanbul’da genel seçim kampanyasını tüm teşkilat mensuplarımızla ve adaylarımızla sahada birlikte organize ettik.

 

Cumhur İttifakı’nın İstanbul’a yansıması nasıl oldu?

Sayın Genel Başkanımızın mimarı olduğu Cumhur İttifakı, ülkemizin içinde bulunduğu şartları dikkate aldığımızda her geçen gün öneminin ve değerinin farkındalığı güncelliğini korumaya devam ediyor. Genel Başkanımızın Cumhur İttifakı noktasındaki duruşu, hassasiyeti İstanbul’da hem kendi seçmenimiz ve aynı zamanda teşkilat mensuplarımız tarafından benimsenmiştir. Yine aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın varlığının devamı hususunda üzerimize düşen görev ve paydanın bilinciyle hareket ediyoruz.

Yerel seçimlerde MHP İstanbul İl Başkanlığı olarak hedeflediğiniz noktada mısınız?

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Beşiktaş, Maltepe ve Silivri’de Cumhur İttifakı’nın MHP adayıyla, diğer 36 ilçemizde ise Adalet ve Kalkınma Partisinin adayları ile seçime girdik. Cumhur İttifakı halihazırda 25 ilçe belediyesini yönetmekte ve Büyükşehir Belediye Meclisinde, meclis çoğunluğunu elde etmiş durumdadır. Elbette bu başarıdır. MHP, İstanbul’da yerel anlamda dün olduğundan çok daha güçlüdür. Hedefimiz güçlü pozisyonu önümüzdeki dönemlerde yapılacak seçimlerde pekiştirmek ve arttırmaktır.

EKREM İMAMOĞLU’NUN, ELAZIĞ- MALATYA DEPREMİNDE SADECE FOTOĞRAF VERMEK İÇİN ORADA OLMASI, DEVAMINDA TATİL YAPMA GÖRÜNTÜSÜ VE BU GÖRÜNTÜNÜN RAHATLIĞININ, VATANDAŞLARIMIZ TARAFINDAN KABUL GÖRMEDİĞİNE ŞAHİT OLDUK. ASLINDA ÇİZİLMEYE ÇALIŞILAN İMAJ İLE BUGÜN GELDİĞİ NOKTA ÇOK FARKLIDIR. BİZ DÜN ÇİZİLEN İMAJIN DA SANAL OLDUĞUNUN FARKINDAYDIK. İSTANBUL HALKI DA YAŞAYARAK TECRÜBE ETMEYE BAŞLAMIŞTIR.

Millet İttifakının adayı olarak seçimi kazanan Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu başarılı buluyor musunuz?

Halihazırda Büyükşehir Belediye Başkanı çok ciddi algı kampanyası sonucunda koltuğa oturmuştur. Ancak bugüne kadar yapmış olduğu eylem, kullandığı cümleler ilerisi için bize bir ışık tutmaktadır. Gördüğümüz manzara Belediye Başkanı ancak çok gezmesiyle ve çok konuşmasıyla hatırlanacaktır. Sürekli gündemde kalma adına her konuya yalan yanlış ifadelerle katılması bir arka planı olduğu imajını çizmektedir ki hedeflediği gömleğin ona çok bol geleceğini halkımız kısa zamanda da kavramıştır.

HAYAL KIRIKLIĞI

İmamoğlu’nu takip ettiğinizde; seçim öncesi bulunduğu vaatleri yerine getirdi mi?

Kısa bir sürede sunmuş olduğu vaatleri yerine getirmede zorluk yaşayacaktır. Ancak, kısa süren icraatsızlık diliminde ulaşıma ve otopark ücretlerine yapmış olduğu zamlar, seçim öncesi vaatleri ile tamamen çelişmektedir. Bu durum önümüzdeki yılların hayal kırıklığı getireceğinin önemli işaretidir. Kendisi de bunun farkındadır. Davranışlarına baktığımızda umursamaz ve rahat tavrı verilen rolün 5 yıllık olduğunun emaresidir.

MHP’nin İstanbul’daki başarısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

MHP, İstanbul’da özellikle 24 Haziran Genel Seçimlerinde burada konuşmaktan imtina edeceğimiz ancak hepimizin birlikte yaşadığı meselelere rağmen derlenmiş toparlanmış bir görüntüyle sandıktan çıkmıştır. Yeterli midir sorusunun cevabı elbette değildir. Çok daha güzelini yapmak adına teşkilatlarımızın tecrübesi, birikimi ve heyecanı da mevcuttur. 51 yıllık tarihi geçmişimize de bu başarı aynı zamanda borcumuzdur. Mahalli İdareler Seçimlerinde ise Silivri ilçemizde üç hilalli bayrak asılmıştır. İlk olması hasebiyle bizim için çok değerli bir olaydır.

SİLİVRİ AYNA OLACAK

İstanbul’da ilk defa bir ilçe belediyesi aldınız ve birçok meclis üyesini de kazandınız. Nasıl bir çalışma içindesiniz?

Silivri’de elde edeceğimiz başarı İstanbul’da Milliyetçi Hareket Partisi için yarınlar adına ayna olacaktır. Bu şuurla hizmet etmeye gayret ediyoruz. 36 ilçemizde 1 ila 4 arası Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız mevcuttur. Sayımız 77’dir. Büyükşehir Meclisinde yine 4 arkadaşımız MHP adına görev yapmaktadır. Bu koltuklar bizim için maddi kazançtan öte manen İstanbul’a hizmet etmek için bir fırsat teşkil etmektedir. Meclis üyesi arkadaşlarımız yerel sorunların çözümü adına gayretli ve heyecanlı bir çalışma içerisindedir. İstanbul İl Başkanlığı bu çalışmaları gündem oluşturan bir bütünlük içerisinde yönlendirme noktasındadır. Burada muradımız her yerde aynı dili kullanmak, benzer sorunları ortak zamanlamayla gündeme taşımaktır. Elbette ilçelerimizde farklı farklı sorunlar da mevcuttur. Yani hem farklı hem ortak yerel sorunlarımızın takipçisiyiz, olmaya da devam edeceğiz. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in Mahalli İdareler Seçimlerinde 11 Mayıs günü İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu yemekli programda önümüze koyduğu 5 madde dahilinde toplamış olduğu kampanyanın yol haritası bu başarının ana kaynağıdır. Özellikle hemşehri hareketi kamuoyuna mal olduğu gibi bu çalışma metodunun karşılığını aldığımızı görmek ayrı bir sevinç vesilesidir. Az önce de ifade ettiğim gibi İstanbul’da elde edilen sıcak yakınlaşmayı korumak ve devam ettirmek adına da benzer STK, hemşehri dernekleriyle, muhtarlarımızla, yerel basınımızla, kamu çalışanlarımızla sistemli bir şekilde bir araya gelmeye devam ediyoruz.

Burada bir paragraf daha açmak isterim. Sayın Genel Başkanımızın görevlendirmeleriyle Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın Bey’in koordinatörlüğünde, 1. Bölgede Genel Başkan Yardımcımız Sayın İzzet Ulvi Yönter Bey, 2. Bölgede Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti Yıldız Bey, 3.Bölgede Genel Başkan Yardımcımız Sayın İsmail Faruk Aksu Bey’in Başkanlığında; MYK ve MDK üyelerimiz, milletvekillerimiz, Anadolu’dan İstanbul’a gelen il başkanlarımız, tüm teşkilatlarımızla uyumlu ve başarılı çalışmalara imza atılmıştır. Bu arada TBMM Başkanvekilimiz Sayın Celal Adan Bey’in katkısını da unutmamak gerekir. Bu minvalde İstanbul’da Mahalli İdareler Seçimlerinde 5 yıllık bir ara kesit sonrası İstanbul yeniden layık olduğu ellere muhakkak teslim edilecektir. Bundan zerre şüphemiz yoktur. Değil İstanbul’a bu toprakların değerleriyle barışık olmayanların, İstanbul’umuzu bir daha teslim edilmemesi için üzerimize ne düşüyorsa bunu yapmanın azmi içinde olacağız.

Bu haber 529 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Sağlık
Her Zaman Vatandaşın Yanında Olacağız
Koronavirüs salgınından sonra 19 Martta CHP Genel Merkezinin emriyle il ve ilçe başkanları binalarını kapatan CHP’ de parti çalışmaları video sistem üzerinden yapmaya devam ediyor. CHP Rize Merkez ilçe yönetim toplantısı Başkan Necati Topaloğlu başkanlığında toplanarak Rize’ nin sorunlarını tartıştılar.
Yorum : 0
Sağlık
Hala Geç Olmadığını Düşünüyoruz Rize’de ‘Zorunlu Karantina’ Şart
İYİ Parti Rize İl başkanı Avukat Ayşegül Özyanık, İl bazında Koronarüse yakalananların sayısı Sağlık Bakanımız tarafından açıklandığını ifade etti.
Yorum : 0
Sağlık
Rize’de Sağlık Çalışanlarının Dinlenmesi İçin 521 Kişilik Yer Tahsis Edildi
Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı özverili bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarının hizmetine sunulmak üzere Rize Valiliğince 521 kişilik yer tahsis edildi.
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor’un Değişmez Oyuncusu Olmak İstiyorum
Çaykur Rizespor’ un alt yapısından yetişip geçen yıl profesyonel olan Emirhan Topçu, devre arası transfer döneminde Bosna Hersek’ in Premijer Liga takımlarından. Celik Zenika takımına kiralanmıştı.
Yorum : 0
Sağlık
Rize`de maske takma zorunluluğu getirildi
Rize’de tüm marketler, alış-veriş merkezleri ve bankalarda çalışan personelin maske takması zorunlu hale getirildi.
Yorum : 0
Siyaset
Rize’de Salgını Önlemek Ve Çay ‘I Kurtarmak İçin Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilmelidir.
CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz önceki gün yapmış olduğumuz açıklama da Rize’de Sokağa çıkma yasağı ne zaman ilan edilecek diye sormuş ve zamanlamanın Çay sezonun açısından önemini vurgulamıştı.
Yorum : 0
Koronavirüs Bir Dünya Sorunudur 02 Nisan 2020 Perşembe 13:34:00
Galip Koç: Uygulama Bakkal Esnafını Kapsamıyor 02 Nisan 2020 Perşembe 13:31:00
Rize’de Esnaf özel bir destek paketi bekliyor 02 Nisan 2020 Perşembe 13:28:00
Tübitak Ortaokul Bölge Yarışmasına Rize 23 Proje İle Rekor Davet Aldı 02 Nisan 2020 Perşembe 00:59:00
En Büyük Tutkusu Rizespor’ du 02 Nisan 2020 Perşembe 00:56:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Tek çare savunma sisteminde! Peki, hangi besinleri yemeli
Türkiye`yi de etkisi altına alan Koronavirüs tehlikesine dikkat çeken uzmanlar, hastalık için korunma önlemlerine dikkat edilmesi kadar bağışıklık sistemimizin de güçlendirilmesinin önemini vurguluyor. İşte Koronavirüse kalkan olup bağışıklık sisteminizi güçlendirecek o besinler...
Türkmenistan`da şu ana kadar Kovid-19 vakası görülmedi! İşin sırrı üzerlik bitkisi mi?
Koronavirüs salgını dünya genelinde birçok ülkeyi esir alırken Türkmenistan`da henüz kayıtlara geçen bir vaka olmadı. Ülkede Devlet Başkanı Berdimuhammedov, salgınla mücadelede üzerlik bitkisinin önemine vurgu yapıyor.
Koronavirüs çalışmaları Sağlık Bakanlığı`nca onaylanan Türk profesör ilaç için tarih verdi
Koronavirüs tedavisiyle ilgili klinik çalışmalarına Sağlık Bakanlığı`nca onay verilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, iyileşmiş hasta kanıyla tedavide umut veren açıklamalarda bulundu. Ovalı, "Onaylı olan immün plazmamızın önümüzdeki hafta Türkiye`de dağıtımına başlanacak. Ürünümüzün hastalar üzerinde çok önemli, hayat kurtarıcı etkileri olacak" dedi.
Muharrem İnce`den Erdoğan`a: İnsanlar seni 100 yıl unutmayacaklar!
CHP’li Muharrem İnce, yardım toplayan CHP`li belediyelere tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a tepki gösterdi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihaleleri erteledi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yapılacak işlere daha fazla kaynak aktarabilmek için salgınla mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihalelerin ertelendiğini duyurdu.
Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Sağlık Sistemimizi Güçlendirecek Önerilerde Bulundu
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sağlık sistemimizi güçlendirecek önerilerde bulundu “Şehir Hastanelerinin anlaşmaları iptal edilsin, askeri hastaneler ve Hıfzıssıhha enstitüsü yeniden açılsın”
 Rizespor Muhabiri Ahmet Mesut Yılmaz
*Şenol Birol Klasını konuşturdu *Ümitsizliğe kapılmak için vakit erkendi *İkinci yan sahada bambaşka bir Rizespor vardı Eski Başbakan Ahmet Mesut Yılmaz’ın kaleminden Rizespor
 TÜMBİAD Genel Başkanlığına Mehmet Hüsrev seçildi
TÜMBİAD (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği) Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge`nin de katıldığı toplantıda TÜMBİAD Genel Başkanlığına seçilen Mehmet Hüsrev görevi devraldı.
Babacan’ın partisiyle ilgili sıcak gelişme: İsmi ve kurucular kurulu belli oldu
Eski AKP`li bakanlardan Ali Babacan’ın liderliğindeki Demokasi ve Atılım Partisi’nin kuruluş dilekçesi bugün resmen İçişleri Bakanlığı’na verildi. Kısaltması “DEVA” olarak belirlenen partinin kurucular kurulu listesi de açıklandı. Listede AKP’li eski bakan ve milletvekillerinin yanı sıra, çok dikkat çeken isimler de yer aldı.
FOTO GALERİ
İzlenme 4061
İzlenme 8651
İzlenme 6283
İzlenme 7058
VİDEO GALERİ
İzlenme 6593
İzlenme 6791
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi - Ovit Otel