Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
İnsan Odaklı Belediyecilik Yapacağız
08 Kasım 2013 Cuma 18:46:00 / Siyaset
AK Parti Rize Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Katmer, “Hedefimiz insan odaklı belediyecilik yapmaktır” dedi..
13:14Rize CHP’de Aday İstifası18:46 MHP Fener Mahallesinde Partililerle Buluştu18:17Rize Milletvekili Adaylarıyla Buluşuyor18:12Mhp Milletvekili Adayları Ziyaretlerini Sürdürüyor13:57 İyi Parti Gençlik ve Kadın harekatıdır02:25HÜDA PAR’ın Rize Milletvekili Adayları00:59Arakan’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz19:32AK Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi10:48Yeni Ekmek Fiyatı Vatandaşa Zulümdür23:01Ak Parti Rize`de Merkez İlçe Adayı da Başkanı da Değişiyor00:45CHP Rize İl Başkanı Rakıcı`dan, `Baskıcı ve Zorba Rejim` Vurgusu16:43Ovit Tüneli Dünyanın En Uzun Çift Tüp Üçüncü Tüneli01:07Erdoğan’dan Karavin Ailesine Taziye Ziyareti02:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de Markete Girdi, Alışveriş Yaptı

AK Parti Rize Belediye Başkan aday adayı Yılmaz Katmer, Vira Haber gazetesini ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

 

AK PARTİ BENİMLE YÜZDE 70’İN ÜZERİNE OY ALACAK

Yılmaz Katmer, kendisinin Başkan adaylığını AK Parti merkezi tarafından onaylanması halinde Rize’de oy patlaması olacağını ve yüzde 70’in üzerinde oy alacağını söyledi. Başkan adayı Katmer ;” AK Parti daha önce Rize’den kaç oy almışsa benim adaylığımda daha fazla oy alacaktır. Bunu neden söylüyorum? Ben her kesimden oy alabilecek birisiyim. Yılmaz Katmer’i her kez biliyor, tanıyor, ben insan odaklı hizmete talibim. Benim Başkanlığımda herkesi mi kucaklayacağız. Rize tarihinde en yüksek oyu benim Başkanlığım döneminde alacaktır “ dedi.

 

AK Parti Rize Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Katmer, Projelerini peşi sıra sıralayarak şöyle devam etti:

“ Benim kafamda yer alan bir numaralı projem şudur. Rize’nin doğusunda ve batısında iki tane yeni mahalle kuracağım. TOKİ aracılığı ile birlikte kuracağım bu mahalleler camisi ile, okulu ile, sosyal alanları ve mükemmel çevre düzenlemesi ile örnek yerler olacak. Bu alanlar hizmete girdiği zaman Rize’de ki konut fiyatları otomatikmen aşağıya düşecektir. Bunun yanında benim en büyük hayalim Rize merkez geçiş yolunu sahile almak olacaktır. Bu proje belkim maliyeti yüksek bir proje olarak görülebilir. Belediye kendi bütçesi ile bu projeyi gerçekleştiremeyebilir. Ben Rize için o zaman da dile getirmiştim, mevcut bu yol, güzergâh felaket diye, gelinen noktada Rize’de trafik durma noktasına geldi ve maalesef ben haklı çıktım. Benim Başkanlığım döneminde yapacağımız ilk iş Ankara’nın da desteğini alarak bu yolu sahile çekmek olacaktır. Rize yeniden hayat alacak, Rize’ye nefes gelecek. Bu projenin bir örneği de Brezilya’da var. Aynısını yapacağız. Bunu yaparken Rizeli hemşerilerime referandum yaparak sunacağım. Siz nasıl istiyorsunuz? Benim Belediye Başkanlığımda katılımcı bir yol izlenecek, her konuda vatandaş bilgisini, arzusunu bizimle rahat bir şekilde paylaşacak, tartışacak. Benim hizmet anlayışımda ben yok, biz var. Yukarda bahsettiği proje tamamlanmasıyla Rize sahili en uzun sahili olan iller arasında yer alacaktır. Gündoğdu – Alipaşa mevki arasında sahilden tramvay geçecek. Vatandaşlarımız sahil bandından tramvayla gidip, gelecek. Bir taraftar dağ manzarası, diğer tarafta deniz olacak. Tekrar üstüne basa basa söylüyorum bu projeleri yaparken ben asla değil, ekibimle yapacağız. Bu ekibin hem yurt dışı ayağı olacak, hemde yurt içi. Bu bağlamda ekibim hazır, şimdi buradan isim vermem yanlış olur. Kanal İstanbul projesini yapan ekip in aynısı Rize’de olacak ve ekibim hazır” şeklinde konuştu.

Kendisinin Başkanlığı döneminde Rize huzur içinde olacaktır diyen Katmer;” Hiçbir sivil toplumu ile aramızda sıkıntı olmayacak, huzur, barış içinde el ele vererek Rize’yi yöneteceğiz. Benim Başkanlığımda vatandaşım Belediyeden korkmayacak, çekinmeyecek. Ben 28 yıldan buyana Rize’de mali müşavirlik yapıyorum. Ben şayet Yılmaz Katmer olmuşsam, bunu Rizeli esnafıma borçluyum, Rizeliye borçluyum” cümlesini kullandı.

Projelerini anlatmaya devam eden Başkan aday adayı Yılmaz Katmer , Rize için değişmesi gereken bir olayında Rize Belediye blokları olduğunu belirterek;” Orada ticaretini sürdüren esnaflarımızla birlikte el ele verip, yeni bir proje yapacağız. Buradan Belediye Başkanımız Halil Bakırcı’nın güzel bir projesi var, yıllardır Rize’ye hizmet veren blokların artık çok modern bir şekilde yeniden yapılandırılması şart. O keşmekeş mutlaka benim Başkanlığım döneminde değişecek ve Rize için daha iyisi yapılacaktır. Bunun yanında meydanı büyüteceğiz. Ses sineması, Ziraat Bankası’nın olduğu bölge meydana dahil olabilir. Rize otogarı benim Başkanlığım döneminde kesinlikle yeniden modern bir şekilde yapılacak. O otogar Rize’ye yakışmıyor ve miladi çoktan bitti. Bununla birlikte Rize hal binası ve Rize büyük sanayi bölgesinde güzelleştirme çalışması yapmak gerekiyor. Tabi ki orada ki esnaflarımızla oturup, karar vereceğiz. Yine Rize sahil şeridinde mükemmel yerler var ama, görüyoruz ki akşam ezanı sonrası bom boş. Toplu yemekler haricinde bireysel olarak hiçbir şey yok bu bölgede. Benim vatandaşım neden başka bir şehire gidiyor? Rize sahili canlanacak” dedi.

Rize’de yapılması planlanan AVM türü alış veriş merkezi hakkında konuşan Katmer; “ Rize A.Ş ile yapılan anlaşma gereği eski stattın yerine yapılacak. Sayın Başbakanımız da orayı işaret ederek nihai kararı vermişti. Bunda ki sebep de projenin geç kalması. ÇAYKUR ve arkasında ki binaların kaldırılması durumunda alış veriş merkezinin önü açılacak. Sahilden geçen araçların oraya gitmesi için bu şart. Yol düzenlenmesi ile güzel bir proje olacak. Bu proje Trabzon Forum gibi olmayacak. Sanırım Rezidanslı bir proje olacaktır” ifadesini kullandı.

BU İŞ SEVDA İŞİDİR

Kendisinin Başkanlığı döneminde halk ile vatandaş ile birlikte harekât edeceklerini, mevcut Başkanın biraz bu konuda eksik olduğunu söyleyen Katmer; Benim dönemimde kesinlikle halkı kucaklayacağız. Bunun yanında teşkilatla iç içe olacağız. Öncelikle aile huzuru önemlidir. Belediye içinde huzur sağlanacak. Ben değil, biz diyeceğiz. Benim için hiç kimse “Allah belanı” versin dedirtmeyeceğiz. Mahalle muhtarları, AK Parti teşkilatı ile birlikte yapacağız. Özellikle AK Parti teşkilatı ile iç içe olacağız. Bu iş sevda işidir. Sevdalıyız, her iş halledersin. STK lar ile iç içe olacağız.

ALLAH BU MAKAMI BANA NASİP ETMESİN

Başkan adayı Yılmaz Katmer, ilk aldığı günden beri aynı cep telefon numarasını kullandığını belirterek;” Numara mı değiştireceksem, vatandaşımdan uzaklaşacaksam, vatandaşa sırtımı ters döneceksem Allah bana bu makamı nasip etmesin. Altını kalın harflerle çizerek söylüyorum, bu millete, Rizeliye, garibe, fakire ben ve ekibim sırtımızı döneceksek Allah’ım bize bu makamı nasip etmesin. Benim telefonum ( Toplantılar ) harici 24 saat Rizelinin emrinde olacak. Vatandaşım dilediği saatte beni arayacak derdini bana bire bir iletecektir” cümlesini kullandı.

 

BELEDİYE ÇALIŞANI RİZELİ OLACAK…

Rize Belediyesi bünyesinde bugün bakıldığında RİBELSAN işçisi olarak görülen insanların itfaiye elamanı veya zabıta olarak görev yaptığını belirten Katmer; “ Rize Belediyesinde çalışanın Rizeli olması gerek. Dışardan KPS ile gelen memur iki ay sonra araya torpil koyarak istediği memlekete geri dönüyor. Dolaysıyla verim alınamıyor. Bunu neden söylüyorum? Rizeli bir insan Rize Belediyesinde çalışıyorsa, bilsin ki ben bu şehirde yaşıyorum ve Rizeliye daha iyi hizmet vermenin peşinde olsun. Dışardan gelenin böyle bir derdi olmuyor. Çalışan çoluk çocuğunu rızkı için çalışacak, iyi hizmet verecek. Rize Belediyesi bünyesinde çok kaliteli elamanlar var. Bunları mutlaka benim Başkanlığım döneminde hak ettikleri yere getireceğiz ve daha çok verim alacağız. Yeni elaman alımı konusunda ise şuan da bir şey söylemem yanlış olur düşüncesindeyim” dedi.

EŞİMLE BİRLİKTE ÇAT KAPI YAPACAĞIM

Seçim çalışmalarında tüm Rize’yi kucaklayacağını bir kez daha yineleyen Yılmaz Katmer;” Ben farklı birsiyim. Bu konuda tıpkı Başbakanımız gibi çat kapı yapacağız. Eşimle birlikte gitmedik kapı bırakmayacağız. Bununla birlikte mahalle toplantıları tabi ki yapacağız. Bir de şunu belirteyim. Bazı fakir insanlarımız gururludur. Ben bu yardıma muhtaç insanlarımızı bulacağım. Onlara kimseye duyurmadan yardımımızı yapacağız. Benim Başkanlığım döneminde eğer mahrem içerisinde birileri açlıktan yatıyorsa deme ki ben Başkan değilim” ifadesini kullandı.

RİZE MARKA ŞEHİR OLACAK

2004 yılı seçimlerinde Belediye Başkan aday adayı olduğunu, o tarihte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini, Sayın Başkan Halil Bakırcı’yı ve Sultan Yılmaz beyefendiyi Ankara’ya çağırarak ;” üçünüz el ele verin. Benim için 3’ünüzde Başkansınız. Rize’yi kasaba görüntüsünden bir şehir haline getirin. Rize’yi şantiye ’ye çevirin “ Başbakanımız o tarihte bize emir vermişti. Ben inanıyorum ki Halil bey döneminde Rize kasabalıktan şehir haline geldi. Şimdi daha modern bir hale getireceğiz Rize’mizi. Daha yaşanabilir bir şehir yapacağız. Durmadan projeler üreteceğiz ve bunların takipçisi olacağız. Gece yarısı, sabah namazı her saat ben ve ekibim Rize için Rize’ye daha nasıl iyi hizmet verme adına göreve hazır olacağız. Rize marka şehir olacak.

AK PARTİDE BİRİSİ DARILMAMIŞSA O DA YILMAZ KATMER’DİR..

AK Partiye müracaat eden bir çok aday adayı olduğunu belirten Katmer,” bu seçimde de Rize Belediye Başkanlığı için 10 aday olması bence düşüktür. Çünkü 2004’e 14 aday adayı vardı. Mevcut 10 aday adayı içinde birisi Başkanlık edecek. Diğer adayların seçilememesi halinde küskünlük olur mu ? Olmaması lazım. Bu bir davadır. Eğer bu davaya inanmayacaksan gelmeyeceksin. Hizmete talipsin, şayet olmadı olana sahip çıkacaksın. Bunu en iyi yapan benim Rize’de. Rize’de AK Partide birsi darılmamışsa o da Yılmaz Katmer’dir. Bunu büyük harflerle yazmanı isterim Selim Bey. Ak Partide bir yere gelmişse, daha sonra kendisine o görev tebliğ edilmemişse ve darılmamışsa o da Yılmaz Katmer’dir. Biz gözyaşları ile burayı kurduk. Başbakanımızla biz beraber çok ağladık. Biz Başbakanımızla bu tip şeylerde yaratanın onu sevdiğini gördük. Bir insanın onun yaratanın sevdiğini görmek ne demektir?

 

 

RİZE’DE O GÜN GÜNEŞ FARKLI DOĞACAK

AK Parti Rize Belediye Başkan aday adayı Yılmaz Katmer, söyleşinin son bölümünde Rize Belediye Başkanı olduğu gün Rize’de güneşin çok daha farklı doğacağını, ilk günden itibaren ekibi ile birlikte çizmeleri ayağına giyerek Rize’ye dört elle sarılacaklarını söyleyerek insana odaklı hizmet anlayışına kendisinin Başkanlığı döneminde başlayacaklarını belirterek sözlerine nokta koydu.

Söyleşi: Selim Denizalp

Bu haber 1075 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Ölen Dağcı Helikopterle Alındı, Cenazesi Adli Tıpa Gönderildi
Rize’de Kaçkarlar`a tırmanırken ipin kopması sonucu başını kayalara çarparak hayatını kaybeden dağcı, helikopter yardımıyla bölgeden alındı.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor sil baştan!
2017-2018 sezonunu hayal kırıklığıyla geride bırakan Pazarspor’da yönetim geçmiş sezonu masaya yatırdı.
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor’da iç operasyon
Yeşil-mavililer, Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in isteğiyle Galip Güzel, Turgut Doğan, Özgür Çek, Petrucci ve kaleci Kaya Tarakçı ile yolları ayırma kararı aldı
Yorum : 0
Rize Haber
23 Yıldır Hayalini Kurduğu Eve TOKİ ile Kavuştu
Rize` de, Hamamderesi mevkiinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen 171 konut, kura çekimi ile sahiplerini buldu
Yorum : 0
Rize Haber
Güneysu`dan Afrin Halkına Yardım
Rize`nin Güneysu ilçesinde düzenlenen kampanyada toplanan giysi ve çay bölgeye gönderildi.
Yorum : 0
Sağlık
Akademik Kadroyu Aldı Doktor Eşiyle İstifa Edip Gitti
Rize’de yılın doktoru ödülünü alan ve eşiyle beraber akademisyen kadroya geçen Tıbbi Onkoloji Dr. Öğretim Üyesi Serkan Akın ile eşi Dr. Öğretim Üyesi Şafak Akın, istifa ederek Rize’deki görevlerinden ayrıldı.
Yorum : 0
Rize CHP’de Aday İstifası 25 Mayıs 2018 Cuma 13:14:00
MHP Fener Mahallesinde Partililerle Buluştu 24 Mayıs 2018 Perşembe 18:46:00
Rize Milletvekili Adaylarıyla Buluşuyor 24 Mayıs 2018 Perşembe 18:17:00
Gürcü Çay İşçileri Çay Toplamayı Eğlenceye Dönüştürdü 24 Mayıs 2018 Perşembe 18:15:00
Mhp Milletvekili Adayları Ziyaretlerini Sürdürüyor 24 Mayıs 2018 Perşembe 18:12:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3433
İzlenme 8082
İzlenme 5760
İzlenme 6515
VİDEO GALERİ
İzlenme 5389
İzlenme 5614
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu