Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
İnsan Odaklı Belediyecilik Yapacağız
08 Kasım 2013 Cuma 18:46:00 / Siyaset
AK Parti Rize Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Katmer, “Hedefimiz insan odaklı belediyecilik yapmaktır” dedi..
Selim DENİZALP Üzülmez` in Hediyesi
Okunma : 121
Yorum : 555
09:09Rize`de Trafik Düzenleme Toplantısı Yapıldı12:13 `Yaralarının Sarılmasının Takipçisi Olacağız!`11:07Erdoğan, AK Parti Güneysu İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti08:35 Biz Meral Hanım’dan vazgeçmedik12:30Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına Rizeli İsim Atandı22:57Sosyal Medyada Başkan Adayı Gösterildi23:01 Afattaki Acıyı vatandaşımızın Gözlerinde Gördüm07:38Sayın Mesut Yılmaz’ın Hemşerilerine Sevgisi Bitmez15:06Milli Konularda Hükümetin Yanında Olurum09:20Ovit Tüneline Gerdanlık Takacağız00:52Avcı ve Kandemir`in TBMM`deki Görevi Belli Oldu03:48AK Parti Rize İl Başkanlığına Alim Atandı10:44Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz23:18 “Tarihe Tanıklık Ediyoruz”

AK Parti Rize Belediye Başkan aday adayı Yılmaz Katmer, Vira Haber gazetesini ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

 

AK PARTİ BENİMLE YÜZDE 70’İN ÜZERİNE OY ALACAK

Yılmaz Katmer, kendisinin Başkan adaylığını AK Parti merkezi tarafından onaylanması halinde Rize’de oy patlaması olacağını ve yüzde 70’in üzerinde oy alacağını söyledi. Başkan adayı Katmer ;” AK Parti daha önce Rize’den kaç oy almışsa benim adaylığımda daha fazla oy alacaktır. Bunu neden söylüyorum? Ben her kesimden oy alabilecek birisiyim. Yılmaz Katmer’i her kez biliyor, tanıyor, ben insan odaklı hizmete talibim. Benim Başkanlığımda herkesi mi kucaklayacağız. Rize tarihinde en yüksek oyu benim Başkanlığım döneminde alacaktır “ dedi.

 

AK Parti Rize Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Katmer, Projelerini peşi sıra sıralayarak şöyle devam etti:

“ Benim kafamda yer alan bir numaralı projem şudur. Rize’nin doğusunda ve batısında iki tane yeni mahalle kuracağım. TOKİ aracılığı ile birlikte kuracağım bu mahalleler camisi ile, okulu ile, sosyal alanları ve mükemmel çevre düzenlemesi ile örnek yerler olacak. Bu alanlar hizmete girdiği zaman Rize’de ki konut fiyatları otomatikmen aşağıya düşecektir. Bunun yanında benim en büyük hayalim Rize merkez geçiş yolunu sahile almak olacaktır. Bu proje belkim maliyeti yüksek bir proje olarak görülebilir. Belediye kendi bütçesi ile bu projeyi gerçekleştiremeyebilir. Ben Rize için o zaman da dile getirmiştim, mevcut bu yol, güzergâh felaket diye, gelinen noktada Rize’de trafik durma noktasına geldi ve maalesef ben haklı çıktım. Benim Başkanlığım döneminde yapacağımız ilk iş Ankara’nın da desteğini alarak bu yolu sahile çekmek olacaktır. Rize yeniden hayat alacak, Rize’ye nefes gelecek. Bu projenin bir örneği de Brezilya’da var. Aynısını yapacağız. Bunu yaparken Rizeli hemşerilerime referandum yaparak sunacağım. Siz nasıl istiyorsunuz? Benim Belediye Başkanlığımda katılımcı bir yol izlenecek, her konuda vatandaş bilgisini, arzusunu bizimle rahat bir şekilde paylaşacak, tartışacak. Benim hizmet anlayışımda ben yok, biz var. Yukarda bahsettiği proje tamamlanmasıyla Rize sahili en uzun sahili olan iller arasında yer alacaktır. Gündoğdu – Alipaşa mevki arasında sahilden tramvay geçecek. Vatandaşlarımız sahil bandından tramvayla gidip, gelecek. Bir taraftar dağ manzarası, diğer tarafta deniz olacak. Tekrar üstüne basa basa söylüyorum bu projeleri yaparken ben asla değil, ekibimle yapacağız. Bu ekibin hem yurt dışı ayağı olacak, hemde yurt içi. Bu bağlamda ekibim hazır, şimdi buradan isim vermem yanlış olur. Kanal İstanbul projesini yapan ekip in aynısı Rize’de olacak ve ekibim hazır” şeklinde konuştu.

Kendisinin Başkanlığı döneminde Rize huzur içinde olacaktır diyen Katmer;” Hiçbir sivil toplumu ile aramızda sıkıntı olmayacak, huzur, barış içinde el ele vererek Rize’yi yöneteceğiz. Benim Başkanlığımda vatandaşım Belediyeden korkmayacak, çekinmeyecek. Ben 28 yıldan buyana Rize’de mali müşavirlik yapıyorum. Ben şayet Yılmaz Katmer olmuşsam, bunu Rizeli esnafıma borçluyum, Rizeliye borçluyum” cümlesini kullandı.

Projelerini anlatmaya devam eden Başkan aday adayı Yılmaz Katmer , Rize için değişmesi gereken bir olayında Rize Belediye blokları olduğunu belirterek;” Orada ticaretini sürdüren esnaflarımızla birlikte el ele verip, yeni bir proje yapacağız. Buradan Belediye Başkanımız Halil Bakırcı’nın güzel bir projesi var, yıllardır Rize’ye hizmet veren blokların artık çok modern bir şekilde yeniden yapılandırılması şart. O keşmekeş mutlaka benim Başkanlığım döneminde değişecek ve Rize için daha iyisi yapılacaktır. Bunun yanında meydanı büyüteceğiz. Ses sineması, Ziraat Bankası’nın olduğu bölge meydana dahil olabilir. Rize otogarı benim Başkanlığım döneminde kesinlikle yeniden modern bir şekilde yapılacak. O otogar Rize’ye yakışmıyor ve miladi çoktan bitti. Bununla birlikte Rize hal binası ve Rize büyük sanayi bölgesinde güzelleştirme çalışması yapmak gerekiyor. Tabi ki orada ki esnaflarımızla oturup, karar vereceğiz. Yine Rize sahil şeridinde mükemmel yerler var ama, görüyoruz ki akşam ezanı sonrası bom boş. Toplu yemekler haricinde bireysel olarak hiçbir şey yok bu bölgede. Benim vatandaşım neden başka bir şehire gidiyor? Rize sahili canlanacak” dedi.

Rize’de yapılması planlanan AVM türü alış veriş merkezi hakkında konuşan Katmer; “ Rize A.Ş ile yapılan anlaşma gereği eski stattın yerine yapılacak. Sayın Başbakanımız da orayı işaret ederek nihai kararı vermişti. Bunda ki sebep de projenin geç kalması. ÇAYKUR ve arkasında ki binaların kaldırılması durumunda alış veriş merkezinin önü açılacak. Sahilden geçen araçların oraya gitmesi için bu şart. Yol düzenlenmesi ile güzel bir proje olacak. Bu proje Trabzon Forum gibi olmayacak. Sanırım Rezidanslı bir proje olacaktır” ifadesini kullandı.

BU İŞ SEVDA İŞİDİR

Kendisinin Başkanlığı döneminde halk ile vatandaş ile birlikte harekât edeceklerini, mevcut Başkanın biraz bu konuda eksik olduğunu söyleyen Katmer; Benim dönemimde kesinlikle halkı kucaklayacağız. Bunun yanında teşkilatla iç içe olacağız. Öncelikle aile huzuru önemlidir. Belediye içinde huzur sağlanacak. Ben değil, biz diyeceğiz. Benim için hiç kimse “Allah belanı” versin dedirtmeyeceğiz. Mahalle muhtarları, AK Parti teşkilatı ile birlikte yapacağız. Özellikle AK Parti teşkilatı ile iç içe olacağız. Bu iş sevda işidir. Sevdalıyız, her iş halledersin. STK lar ile iç içe olacağız.

ALLAH BU MAKAMI BANA NASİP ETMESİN

Başkan adayı Yılmaz Katmer, ilk aldığı günden beri aynı cep telefon numarasını kullandığını belirterek;” Numara mı değiştireceksem, vatandaşımdan uzaklaşacaksam, vatandaşa sırtımı ters döneceksem Allah bana bu makamı nasip etmesin. Altını kalın harflerle çizerek söylüyorum, bu millete, Rizeliye, garibe, fakire ben ve ekibim sırtımızı döneceksek Allah’ım bize bu makamı nasip etmesin. Benim telefonum ( Toplantılar ) harici 24 saat Rizelinin emrinde olacak. Vatandaşım dilediği saatte beni arayacak derdini bana bire bir iletecektir” cümlesini kullandı.

 

BELEDİYE ÇALIŞANI RİZELİ OLACAK…

Rize Belediyesi bünyesinde bugün bakıldığında RİBELSAN işçisi olarak görülen insanların itfaiye elamanı veya zabıta olarak görev yaptığını belirten Katmer; “ Rize Belediyesinde çalışanın Rizeli olması gerek. Dışardan KPS ile gelen memur iki ay sonra araya torpil koyarak istediği memlekete geri dönüyor. Dolaysıyla verim alınamıyor. Bunu neden söylüyorum? Rizeli bir insan Rize Belediyesinde çalışıyorsa, bilsin ki ben bu şehirde yaşıyorum ve Rizeliye daha iyi hizmet vermenin peşinde olsun. Dışardan gelenin böyle bir derdi olmuyor. Çalışan çoluk çocuğunu rızkı için çalışacak, iyi hizmet verecek. Rize Belediyesi bünyesinde çok kaliteli elamanlar var. Bunları mutlaka benim Başkanlığım döneminde hak ettikleri yere getireceğiz ve daha çok verim alacağız. Yeni elaman alımı konusunda ise şuan da bir şey söylemem yanlış olur düşüncesindeyim” dedi.

EŞİMLE BİRLİKTE ÇAT KAPI YAPACAĞIM

Seçim çalışmalarında tüm Rize’yi kucaklayacağını bir kez daha yineleyen Yılmaz Katmer;” Ben farklı birsiyim. Bu konuda tıpkı Başbakanımız gibi çat kapı yapacağız. Eşimle birlikte gitmedik kapı bırakmayacağız. Bununla birlikte mahalle toplantıları tabi ki yapacağız. Bir de şunu belirteyim. Bazı fakir insanlarımız gururludur. Ben bu yardıma muhtaç insanlarımızı bulacağım. Onlara kimseye duyurmadan yardımımızı yapacağız. Benim Başkanlığım döneminde eğer mahrem içerisinde birileri açlıktan yatıyorsa deme ki ben Başkan değilim” ifadesini kullandı.

RİZE MARKA ŞEHİR OLACAK

2004 yılı seçimlerinde Belediye Başkan aday adayı olduğunu, o tarihte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini, Sayın Başkan Halil Bakırcı’yı ve Sultan Yılmaz beyefendiyi Ankara’ya çağırarak ;” üçünüz el ele verin. Benim için 3’ünüzde Başkansınız. Rize’yi kasaba görüntüsünden bir şehir haline getirin. Rize’yi şantiye ’ye çevirin “ Başbakanımız o tarihte bize emir vermişti. Ben inanıyorum ki Halil bey döneminde Rize kasabalıktan şehir haline geldi. Şimdi daha modern bir hale getireceğiz Rize’mizi. Daha yaşanabilir bir şehir yapacağız. Durmadan projeler üreteceğiz ve bunların takipçisi olacağız. Gece yarısı, sabah namazı her saat ben ve ekibim Rize için Rize’ye daha nasıl iyi hizmet verme adına göreve hazır olacağız. Rize marka şehir olacak.

AK PARTİDE BİRİSİ DARILMAMIŞSA O DA YILMAZ KATMER’DİR..

AK Partiye müracaat eden bir çok aday adayı olduğunu belirten Katmer,” bu seçimde de Rize Belediye Başkanlığı için 10 aday olması bence düşüktür. Çünkü 2004’e 14 aday adayı vardı. Mevcut 10 aday adayı içinde birisi Başkanlık edecek. Diğer adayların seçilememesi halinde küskünlük olur mu ? Olmaması lazım. Bu bir davadır. Eğer bu davaya inanmayacaksan gelmeyeceksin. Hizmete talipsin, şayet olmadı olana sahip çıkacaksın. Bunu en iyi yapan benim Rize’de. Rize’de AK Partide birsi darılmamışsa o da Yılmaz Katmer’dir. Bunu büyük harflerle yazmanı isterim Selim Bey. Ak Partide bir yere gelmişse, daha sonra kendisine o görev tebliğ edilmemişse ve darılmamışsa o da Yılmaz Katmer’dir. Biz gözyaşları ile burayı kurduk. Başbakanımızla biz beraber çok ağladık. Biz Başbakanımızla bu tip şeylerde yaratanın onu sevdiğini gördük. Bir insanın onun yaratanın sevdiğini görmek ne demektir?

 

 

RİZE’DE O GÜN GÜNEŞ FARKLI DOĞACAK

AK Parti Rize Belediye Başkan aday adayı Yılmaz Katmer, söyleşinin son bölümünde Rize Belediye Başkanı olduğu gün Rize’de güneşin çok daha farklı doğacağını, ilk günden itibaren ekibi ile birlikte çizmeleri ayağına giyerek Rize’ye dört elle sarılacaklarını söyleyerek insana odaklı hizmet anlayışına kendisinin Başkanlığı döneminde başlayacaklarını belirterek sözlerine nokta koydu.

Söyleşi: Selim Denizalp

Bu haber 1105 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Rize’de Son 1 Ayda Yaşanan 4 Selin Bilançosu Netleşiyor
Rize merkez ve ilçelerinde son 1 ayda etkili olan sağanak yağışların neden olduğu taşkın ve heyelanlarda zarar gören 16 ev için yakın kararı verilirken, 95 ev ise tahliye edildi.
Yorum : 0
Spor
Kendirli Belediyespor Olağanüstü Kongresi Yapıldı
2017-2018 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve ligi 8.Olarak tamamlayan Kendirli Belediyespor olağanüstü kongresi yapıldı.
Yorum : 0
Rizespor
Galibiyetten Başka Düşüncemiz Yok
Çaykur Rizespor Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Zehiroğlu Akhisar’ a galibiyet için gideceklerini ifade ederek, “Alacağımız üç puanla taraftarımıza kendimizi affettireceğiz” dedi
Yorum : 0
Siyaset
Rize`de Trafik Düzenleme Toplantısı Yapıldı
Rize şehir trafiğinin düzenlenmesi ve trafik yoğunluğunun çözümü noktasında tespitler yapılması çerçevesinde Rize Belediyesinde toplantı düzenlendi.
Yorum : 0
Rizespor
Galibiyet Yemini Ettiler
Akhisar maçı hazırlıklarını tamamlayan Çaykur Rizespor, bu gün uçakla İzmir’e gidecek.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor’ da Birlik ve Dayanışma Yemeği
Akhisar maçı öncesi Çaykur Rizespor A takımı, aileleri ile birlikte İyidere ilçesinde bulunan Babillon otel de bir tanışma ve dayanışma gecesi düzenlendi.
Yorum : 0
Rize’ de Yerel Seçim Kıran Kırana Geçecek 16 Ağustos 2018 Perşembe 14:34:00
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, malvarlığını açıkladı. 16 Ağustos 2018 Perşembe 13:55:00
Petran Çiçek Açti 16 Ağustos 2018 Perşembe 13:45:00
Rizeli Horoncudan Farkındalık Yarattı 16 Ağustos 2018 Perşembe 11:15:00
Çaykur Rizespor Alt Yapısı 13 Kategoride Çalışıyor 16 Ağustos 2018 Perşembe 10:58:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3496
İzlenme 8141
İzlenme 5811
İzlenme 6564
VİDEO GALERİ
İzlenme 5449
İzlenme 5666
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu