Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
`Kahraman` Projeye `Tazeoğlu` Desteği
21 Şubat 2015 Cumartesi 22:09:00 / Kültür Sanat
Ünlü Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu, RENK projesine destek için kitap okudu, sevilen şiirlerini Rizeliler için seslendirdi.
16:48Rize`de `Çay Tadım Yarışması` Düzenlendi23:57Ankara`da Rize El Sanatları Festivali Başladı18:0274 Yıldır Günlük Tutuyor20:42 Seyyah Adem ÖZKÖSE Rize’li Gençlerle Buluştu20:39 Rize Gençlik Merkezi Tiyatro Ekibi Karadeniz Bölge 1.nincisi…00:34 TBMM Başkanı İsmail Kahraman Rize’de Konferans Verdi20:53Rize`de Öğretim Üyesi Evini Kütüphaneye Dönüştürdü22:46Sütlüoğlu Üniversiteli Gençlere Çaykur’ u Anlattı22:40 ÇAYKUR Çayın tarihi serüvenini gözler önüne seriyor00:26 Semerkand Vakfı Rize Gönüllüleri`nden Muhabbethane Etkinliği düzenlendi.01:33 Üsküdar’da Rize Coşkusu01:56 10 Gün Boyunca Rize Kültürü Üsküdar Sergilenecek16:52 Fırtına Vadisi Koruma Amaçlı İmar Planı Hazırlanıyor01:11 Rize Barosu Kadın haklarını anlattı


 Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Rize Valiliği ve Rize Belediyesi`nin desteğiyle Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesine destek için Ünlü Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu’nun da şiirlerini seslendirdiği “Anneler Kitap Okuyor” etkinliği düzenledi. Yarım saat geç başlaması dolayısıyla katılımcıların alkışlarla protestoda bulunduğu program, yine aynı katılımcılar tarafından beğeniyle takip edildi ve alkışlar eşliğinde sona erdi. Tazeoğlu, kitap okuma etkinliğinde kendisine ait "Bukre" adlı kitabı okumayı tercih ederken, çok sayıda seyircinin cep telefonlarıyla ünlü sanatçının programını kayda aldığı gözlerden kaçmadı.

kahraman-tazeoglu-renk-projesi-icin-rizede-49.jpg

Programda Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, Rize Valisi Ersin yazıcı ve Ünlü Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu kısa birer konuşma yaparken Tazeoğlu’nun söyleşisi ve şiir dinletisi öncesinde salondakiler kitap okuma etkinliğini gerçekleştirdi. Tazeoğlu’nun sevilen şiirlerini duygu yüklü bir şekilde okuması ve kendine özgü anlatımıyla örneklendirmelerle söyleşide bulunmasıyla sona eren programda sanatçının kendine ait şiir kitaplarının imza törenine geçilmeden Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Eşi Hanife Yazıcı ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın Eşi Menduha Kasap tarafından sanatçıya çeşitli hediyeler, Rize Kent  Konseyi Başkanı Metin Topçu ise günün anlamına istinaden Tazeoğlu’na çiçek takdiminde bulundu.

kahraman-tazeoglu-renk-projesi-icin-rizede-45.jpg

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen programa Ünlü Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu’nun yanısıra Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Eşi Hanife Yazıcı, Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, Rize Kent  Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz, Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve Eşi Güneş Türüt, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın Eşi Menduha Kasap, Ak Parti Rize İl Kadın Kolları Başkanı Sema TopaloğluYağcıtekin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın Eşi Pınar Karaman, Rize İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı`nın Eşi Esma Çakıcı, Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın Eşi Sevim Doğan, vatandaşlar, şiirseverler ve Kahraman Tazeoğlu’nun hayranları katıldı.

kahraman-tazeoglu-renk-projesi-icin-rizede-47.jpg

Programın açılış konuşmasını yapan Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, Rize Kent Konseyi Başkanı seçildiğinde kendisine söz verdiğini ifade ederek, sivil toplumun güçlü bir kentin ulusal ve uluslar arası diyaloğa açık ortak iş yapmak kültürüne sahip özerk bir kent konseyi olarak üniversite, valilik ve belediyenin de desteğini alarak katılımcı ve müzakereci demokrasi ilkesi temelinde kentin karar süreçlerinde aktif rol almasını sağlayacak kent vizyonunu geliştirebilmek için çalışabileceğini söylediğini kaydederek, Rize Kent Konseyi olarak bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüğünü ve birçok etkinlik düzenlediklerini belirtti. Kent Konseyi Kadın Meclisinin de çok başarılı etkinlikler içerisinde yer aldığını sözlerine eklyen Topçu, “Başarının sırrı okumaktır. Okuyan insan başkalarının sözüne aldanmaz; bilgisiyle, geliştirdiği düşüncesiyle hayatı daha iyi kavrar. Kitap okumanın birçok problemi çözdüğünü, psikolojik destek sağladığını hepimiz biliriz. Haftada ya da ayda kaç kitap okuyacağınıza dair kendinize hedef belirleyin. Okudukça kişi kendisini geliştirdiğinden arkadaşları arasında da farkını gösterecektir.” şeklinde konuştu.

metin-topcu.20150221190535.jpg

Konuşmasına Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu ve Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanı Hatice Semiz’e şükran ve teşekkürlerini sunarak başlayan Rize Valisi Ersin Yazıcı, konuşmasının devamında, Rize’de göreve başlayalı yaklaşık 9 ay olduğunu, eğitimle ilgili birtakım sorun ve sıkıntılar tespit ettiğini, bu sorunun giderilmesi için mutlaka bir şeyler yapması gerektiğini düşündüğünü ifade ederek, “Nasıl bir yol alabiliriz, ne yapabiliriz, kentin eğitim seviyesini nasıl yükseltebiliriz? Sorularıyla birlikte gençliği kitap okumaya, diğer kültürel etkinliklere dahil etmeye, yaşamın içine biraz daha çekmeye ve geleceğimizi teslim edeceğimiz gençleri daha donanımlı olmaya, bunları sağlayacak yolu belirlemeye karar verdik. Renk adını verdiğimiz Rize’de eğitime nitelik kazandırma projesi başlattık. Şuanda ilimizin her köşesinde İkizdere’nin Anzer bölgesindeki köyünden Fındıklı’ya, Derepazarından Ardeşen’in Tunca Beldesine kadar her tarafta bütün okullarda düzenli olarak haftada en az 2 saat olmak koşuyla okul idarelerimizin belirlediği okuma saatleri yapılıyor. “ dedi.

ersin-yazici.20150221190548.jpg

Toplum olarak okumada ne yazık ki biraz eksik kalındığını ve kitap okumanın uzun kazanabileceği zamanın okul çağı olduğunu kaydeden Vali Yazıcı, “Eğer okul çağlarında okuma alışkanlığını kazanamadıysak, daha sonra bunu kazanmakta biraz zorlanıyoruz. Bu projenin başka kısımları da var ancak ben kitap okumayı çok önemsiyorum. Projeyi yürüten bütün öğretmen arkadaşlarımı huzurlarınızda tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum. İlk defa ilimizde kitap okuma sayısı arttı. 8. Sınıflarda MEB TEOG sınavları vardı. Bu sınavda geçen yıla göre Rize’de çok ciddi bir artış oldu. Ortalama puanımızı geçen yıla göre yaklaşık 5,7 artırdık. 1 puan 4-5 ile tekabül ediyor. Dolayısıyla bir yılda bu artış çok iyi bir artıştır. İlerleyen dönemlerde iyi bir sıçrama yapacağımıza inanıyorum. Kent Konseyinin bu konuya sahip çıkmasından, destek olmasından dolayı Kent Konseyi yönetimine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. İnsanlar bu tür projeleri aman sende… gelen proje yapıyor, giden proje yapıyor diyerek küçümseyebilir ama Kent Konseyi bu konuyu hafife almadı bu konuyu benden daha çok önemsedi tekrar tekrar canı gönülden kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

kahraman-tazeoglu-renk-projesi-icin-rizede-5.jpg

Vali Yazıcı, eğitim konusunda Rize’de yapılacak çok şeyler olduğuna inandığını ifade ettiği konuşmasının son bölümünde ise sözlerini tamamlarken RENK Projesi’nin Rize’nin STK’sından esnafına, öğrencisinden işadamına, sanatçısından öğretmenine, kamu görevlilerinden siyasetçisine kadar bütün herkesi ilgilendirdiğine vurgu yaparak Rizeliler olarak bu projeye gereken önemi ve desteği vermelerini isteyerek, “İnanıyorum ki; kitap okumayayla başlayan ve diğer alanlarda devam edecek Renk projesi 3-4 yıl sonra gerçekten Rizemizin olması gerektiği noktada saygıdeğer bir sırada olacağına inancım tamdır. Bunu hep beraber başaracağız. Bunu tüm STK’lar, tüm halkımızla birlikte başaracağız. Heyecanlıyım, mutluyum. Çünkü bugün burada Değerli Sanatçımız Kahraman Tazeoğlu’nun da aramızda bulunduğu bir ortamda böyle bir katılım, böyle bir destek beni çok mutlu ediyor.” İfadelerine yer vererek, 23 yıllık idareci olduğunu ve Türkiye’de son 8-10 yıldır para ile yapılacak her türlü yatırımın, projenin, Ovit projesi gibi sona ereceğini ancak her şeyden önce eğitimin geldiğini, ülkenin eğitimli yetişmiş insanlara ihtiyacını bulunduğunu ve iyi yetişmiş insanların tüm bu projeleri başarıyla sona erdireceğini kaydetti.

kahraman-tazeoglu-renk-projesi-icin-rizede-6.jpg

Kahraman Tazeoğlu ise çok önemi bir proje olan RENK Projesi’ne destek vermek amacıyla Rize’ye geldiğini ifade ederek, projenin Rize’nin geleceğine önemli katkıda bulunacağına dikkat çekti. Böylesine güzel bir projeyi uygulamaya koyan başta Rize Valisi Ersin Yazıcı olmak üzere projeye destek olanlara teşekkürlerini ileten Tazeoğlu, projenin devamlı hale gelmesini ve devam ettirilmesini diledi.

Bu haber 1261 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Rizespor’un 1 Numarası Konuştu
Çaykur Rizespor’un genç file bekçisi Gökhan Akkan çarpıcı açıklamalarda bulundu. 1.5 yıldır yeşil-mavili takımın kalesini koruyan Gökhan, çok zor dönemlerden geçerek süper lige çıktıklarını belirterek şunları söyledi. Her şey geride kaldı. Geçmişe değil geleceğe bakmak zorundayız. Süper lig çok zor. Bunu biliyoruz. Mevcut kadromuz da ki oyuncuların çoğu süper lig için tecrübeli. Elbette aramıza katılanlarda olacaktır. Şu anki takımın da süper lig için tecrübesi çok fazla” dedi.
Yorum : 0
Ekonomi
Dünyaya Türk Çayını İçirebiliriz
Çin’in Sichuan Bölgesi, Emei Şehrinde düzenlenen 3.Uluslararası Çay Sempozyumu ve Fuarı’na Çin Çay Sektörünün davetlisi olarak Rize Ticaret Borsası (RTB) Başkanı Mehmet Erdoğan, Başkan Yardımcısı Sedat Abanoz ve Genel Koordinatör Hasan Önder katıldı.
Yorum : 0
Rize Belediyesi
15 Temmuz’un 2. Yılında Çayeli’nde Anma Etkinlikleri Düzenlendi
Çayeli Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun katılım göstererek demokrasi nöbeti tuttu.
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor’dan Kartallara Göz Altı
Çaykur Rizespor Beşiktaş’ ın Yıldızları Love, Mustafa, Mitroviç ve Orkun ile ilgileniyor.
Yorum : 0
Rizespor
Renato Santos Geliyor
Çaykur Rizespor, Boavista forması giyen 26 yaşındaki kanat oyuncusu ile anlaşma sağladı. Hücum hattının her bölgesine görev yapabilen Santos, müthiş top tekniği ve kolay adam geçmesiyle tanınıyor.
Yorum : 0
Rize Haber
Rize- Artvin Havalimanı`nda Pist Dolgusuna Geçildi
RİZE`nin Pazar ilçesi Yeşilköy mevkiinde, Türkiye`nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı Rize- Artvin Havalimanı`nda, çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.
Yorum : 0
Ve Rize’de Beklenen Düğün gerçekleşti. 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:52:00
Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:44:00
Rize’ye Gelenin Ayakları Titreyecek! 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:38:00
Başkan Kasap: “Ülkemizin Birliğini Yerle Bir Etmek İstediler” 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:23:00
Rizespor Alt Yapıya Yeni Yüzler 16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:13:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
 Devlet teşkilatında yeniden yapılanma
Seçim bitti ama asıl iş yeni başlıyor. 24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni bir döneme girdik. Devlet Teşkilatında yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Dünya da yaşanan gelişmelere paralel olarak böyle bir yapılanma gereklilik halini aldı. Dünya endüstri 4.0`ı yaşıyor. Hibrit savaşı yaşıyor. Küresel rekabet ve teknolojik gelişmeler yeni devlet yapılanmalarını ve yeni stratejileri zorunlu kılıyor. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Ortadoğu yeni bir döneme giriyor. Dünya yeni bir döneme gidiyor ve büyük bir rekabete sahne oluyor.
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
FOTO GALERİ
İzlenme 3481
İzlenme 8122
İzlenme 5795
İzlenme 6548
VİDEO GALERİ
İzlenme 5427
İzlenme 5651
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu