Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kapatılan MHP 7 İl Başkanından Ortak Açıklama
03 Mart 2013 Pazar 17:58:00 / Siyaset
MHP Kongresinde Koray Aydın`ı desteklediklerinden fesh edilen 7 İl Başkanları Kütahya`da bir araya gelerek ortak bir basın açıklamasında bulundu.
Deniz VARLI RİZE’NİN SEÇİMİ
Okunma : 4
Yorum : 555
13:48 Kendi Ürettiğinden Kendi Kâr Eden Bir Rize12:17Fatih Erbakan Rize`den Uyardı: Ekonomik Beka İşgal Altında, İflas Etti12:09CHP Rize Bildirgesini Açıkladı10:25CHP Rize Belediye Başkan Adayı Akyüz`den Esnaf Ziyaretleri14:53Bizim Vizyonumuzun Yanından Geçebilmeleri Mümkün Değil10:48Emperyalist Devletler Emellerine Ulaşamayacak18:53 Rizeli Geçimini Doğduğu Şehirde Sağlayabilecek18:48 Ülkemiz Ekonomik İşgal Altında20:35 İyi Parti`den Pazar İçin Dev Projeler20:27Fatih Erbakan Rize`ye Geliyor02:09 Hakkı üstün tutmanın erdemini belediyelerde hâkim kılacağız01:19 İYİ Parti Güneysu’ da İddialı çalışıyor21:16 Akyüz Rize`de Seçim Ziyaretlerinde01:04İYİ Parti Güneysu Belediye Başkan adayı Sefer Özer, Namusu ve Şerefi üzerine and’içti…


 

Basın açıklamasına, kapatılan MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi, kapatılan MHP Konya İl Başkanı Hasan Kaya, kapatılan MHP Muğla İl Başkanı Osman Güven, kapatılan MHP Çankırı İl Başkanı Arif Soysal, kapatılan MHP Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, kapatılan MHP Edirne İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın ve kapatılan MHP Kütahya İl Başkanı Salim Ay katıldı.

kapatilan-mhp-7-il-baskaninin-ortak-basin-aciklamasi.jpg

Yapılan ortak açıklamada şunlar kaydedildi:

Saygıdeğer basın mensupları,

Genel Merkez tarafından kapatılmak suretiyle görevden alınan yedi il başkanı olarak Kütahya’da toplanmış bulunmaktayız. İstanbul ve Sakarya’da yaptığımız istişarelerin ardından gerçekleştirdiğimiz bu toplantının sonucunda aldığımız kararları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, büyük kurultaydaki farklı tercihleri dolayısıyla böyle bir uygulamaya maruz kalmak bizleri üzmüş, ama hareketimize ve ülkümüze bağlılıktan bir an bile uzaklaştırmamıştır. Çünkü bizler yapılanı bir hukuksuzluk olarak görsek de, sadece elini değil, ömrünü taşın altına koyan ülkücüler olarak ne “Milliyetçi Türkiye” sevdasından, ne de parti içi hukuk mücadelesinden vazgeçecek değiliz.
    
Bizler şu tarihi gerçeklere iman derecesinde bağlıyız: Hepimizin bu toprakları bizlere vatan kılan Malazgirt şehitlerine, gazilerine ve onların büyük komutanı Alparslan`a borcu var.
    
Hepimizin "Bizim davamız kuru cihangirlik davası değil, ilay-ı kelimutullah davasıdır" buyuran Osman Gazi`ye, "Mümkün olsa milletim için kürre-i arzı sırtımda taşırım" diyen Fatih Sultan Mehmet`e ve onların şerefli askerlerine borcu var.
    
Hepimizin Galiçya`dan Yemen çöllerine, Medine`den Kafkaslar`a, Çanakkale`den Milli Mücadele`ye kadar canlarını sebil edenlere, Türk milletini bu coğrafyadan söküp atmak isteyenlere karşı, pençelerini kayalara geçirerek tutunmamızı ve yeni devletimize kavuşmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borcu var.
    
Ve hepimizin Recep Haşatlı`dan Gün Sazak`a, Ruhi Kılıçkıran`dan Süleyman Özmen`e, Dursun Önkuzu`dan Mustafa Pehlivanoğlu`na, bütün ülkü şehitlerimize ve Başbuğumuz Alparsan Türkeş`e borcu var.
    
Bizler bu borcu “namus borcu” olarak seve seve kabullenmiş ve gereğini her hâl ve şartta yerine getirmek için yola çıkmış ülkücü hareketin mensuplarıyız. Gönül verdiğimiz üç hilali tek başına iktidara taşınmak için dün hangi iman ve kararlılığa sahipsek, bugün de aynı çizgideyiz.
    
Ülkemiz çok karanlık bir tünelde ilerlemeye zorlanmakta, üniter yapımız bir teröristin iki dudağı arasına hapsedilmektedir. Milletten aldığı iradeyi İmralı`daki bir bebek katilinin hizmetine sunan siyasi iktidar, Türkiye Cumhuriyeti`ni temellerinden sarsmaktadır.

Bizler daha önce Türk milliyetçiliğine soğuk iktidarlar görmeye alışmış ama bunu “ayaklarımın altında” diye öfkeyle itiraf eden bir iktidara rastlamamıştık. Düşmanlığın bu denli aleniyete döküldüğü bir iktidar döneminde, bir milliyetçi diriliş ve direnişe ihtiyaç varken, içinde bulunduğumuz durum gerçekten düşündürücü ve üzücüdür.

Her türlü kırgınlığın, küskünlüğün ve siyasî hesapların bir kenara itilerek, ülkenin mukadderatına sıkılı bir yumruk gibi sahip çıkılması gerekmektedir. Bu özlem, sadece burada toplanan bizlerin değil, bütün milliyetçi hareket tabanının ortak özlemidir. Çünkü ülkücüler şunu iyi biliyorlar ki, zaman kısır çekişmeler ve mevzileri korumak için küçük hesaplar yapma zamanı değil, büyük düşünme ve davranma zamanıdır.

Çünkü altımızdan sökülüp alınmak istenen bir vatandır. Üzerimizde gezen kara bulutlara direnebilecek ve ülkeyi yeniden aydınlığa kavuşturacak insan ve inanç potansiyeline sahip tek hareketken yaşamak zorunda bırakıldıklarımız anlaşılır gibi değildir. Milliyetçi hareket, gücünü ve enerjisini içe harcamaya mecbur edilmesi, maalesef siyasi iktidarın işine yaramaktadır.

Bu sebeple bugün burada, Genel Merkez tarafından gerçekleştirilen ve Siyasi Partiler Kanunu`na aykırı `teşkilat kapamaları`na karşı bir hukuk mücadelesi başlatma kararı alınmıştır.

Bu hukuk mücadelesinin nihai amacı yine siyasidir ve parti yönetimini hukuka uygun, ülküdaşlarının iradesine saygılı ve milliyetçi hareketi tek başına iktidara taşımaktan başka önceliği olmayan bir yönetime kavuşturmaktır.

Milletimizin milliyetçi kadrolara, milliyetçi kadroların da milletimize artık ertelenemez ihtiyacı vardır. Bu dava basit bir siyasi dava değil, Türk’ün varlık-yokluk davasıdır… Çünkü altımızdan çekilmek istenen toprak, şehit kanlarıyla vatanlaştırdığımız, üzerinde bayrağımızı dalgalandırdığımız, secde edip alnımızı sürdüğümüz topraktır. Devraldığımız kutsal emaneti, gelecek kuşaklara sağlam teslim etmek, bizim takdir alanımıza değil, mahkûmiyet alanımıza girer.

Türk milliyetçiliği, siyasi yelpazeyi tamamlamaya yarayan bir figür değil, ülke gündemini belirleyen ve yönetime damgasını vuran bir hareket olmak mecburiyetindedir. Türk asrı olacak diye ümit taşıdığımız 21. yüzyılın Türk milleti adına kayıp yüzyıl olmaması için kaybedecek bir günümüz, bir saatimiz bile yoktur.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif soruyor ya “Ya Rab! Bu uğursuz gecenin yok mu sabahı/ Mahşerde mi yoksa, biçarelerin felâhı”.

Ülkücüler olarak yine `Hayır` diyoruz. Dün yedi düvel yüklenirken, o uğursuz geceler nasıl yarıldı da Türk milleti kurtuluşa erdiyse, çaresizlerin kurtuluşu mahşere kalmadıysa, aynı imanla sesleniyoruz, bugün de uğursuz geceleri parçalayacak ve kurtuluşu mahşere bırakmayacak güce sahibiz.

Yeter ki, emanetler ehlinde olsun. Bütün mücadelemiz bunun içindir.

Başlattığımız bu mücadelede Başbuğumuzun “siyaset aynı zamanda bir fazilet mücadelesidir” sözünü şiar ediniyoruz.

Bu şiarla ülkücü edep ve terbiyeden bir an bile uzaklaşmadan, partimize en küçük bir zarar vermeyi bir kenara bırakın bütün gücümüzle başarısı için ter dökerken, demokratik yollarla partimiz için en iyisine ulaşmaya çalışacağız.
    
Mücadelemizi verirken gözeteceğimiz ilkelerin başında küstürülecek, vaz geçilecek, yok sayılacak hiçbir insanımız olmadığı düşüncesi gelmektedir.

Dün parti içinde hangi tercihi yapmış olursa olsun, yarın hangi tercihi yaparsa yapsın, Türkiye’nin ağır sorunlarının altından ancak hep birlikte kalkabileceğimizin şuurundayız. Bu şuurla önümüzdeki günlerde ayırt etmeden bütün ülküdaşlarımızı kucaklayacağımız bir seferberlik başlatacağız.

Burada bulunan il başkanları her MHP’liye yakışan tutumu sergileyerek kongrenin ardından var güçleriyle sahada çalışmaya başladıkları bir dönemde, parti içi mücadelenin hukuksuz ve ülkücü vicdanları yaralayan bir uygulaması ile malum tablo ortaya çıkmıştır.

Bizlere yapılan uygulama ile Genel Merkez yönetimimiz bütün ülkücülerin enerjisine ihtiyaç duyulan böylesi kritik bir dönemde elinden gelse kendine oy vermeyen 489 delegeyi tasfiye edeceği bir yola girdiğini göstermiştir.

Buna karşı bizler dışa karşı tek yumruk olarak MHP’yi iktidara taşıma çabamızı sürdürürken, bu haksız, hukuksuz, anti demokratik yöntemle de mücadele edeceğiz.

Çünkü çağın gereklerini kavramış, tehdidin farkında, çözüm yollarını bilen, bunları gerçekleştirebilecek irade ve enerjiye sahip kadrolara duyulan ihtiyaç ortadadır. Bu kadrolar ancak uygun demokrasi ve özgürlük ikliminde yeşerebilecektir.

Mücadelemizin her hangi bir yerinde olmayı kabul ederek bizimle yol yürüyen herkes sonunda her yerinde olmayı hak etmiş olacaktır.

Çok büyük bir kararlılıkla, sadece hedeflerimize ulaştığımızda durmak üzere, büyük bir enerji ve kararlılıkla çıktığımız bu yolda en büyük yardımcımızın Cenab-ı Allah olacağı inancındayız.

Bu inançla hukuktan medyaya, köylerden, sanal dünyaya kadar her alanda gerçekleştireceğimiz mücadelenin ilk adımını atarken bütün ülkücülere seslenmek istiyoruz.

Bize karşı yapılan bu hukuksuz, adaletsiz, anti demokratik uygulama, partimizi küçültme pahasına sadece iç iktidarı korumak için yapılan bu hamle sizleri yıldırmasın. Şundan emin olun…

Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almaya çalışan bir başbakan karşısında o başbakana haddini bildirecek TÜRK MİLLİYETÇİLERİ VARDIR, VAR OLACAKTIR. Saygılarımızla

Bu haber 1191 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Kendi Ürettiğinden Kendi Kâr Eden Bir Rize
Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Av. Muhammet Kaçar, hâl esnafının halini ve gençlerin gelecek hayallerini konuşup çözüm üretmek, çözüme ön ayak olmak için ziyaretlerine devam ediyor.
Yorum : 0
Ekonomi
ÇAYSAN ‘da Mutlu Son
ÇAYSAN’da 3. Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. Öz Gıda İş Sendikası ile ÇAYSAN arasında imzalanan toplu sözleşmeyle ÇAYSAN işçisi sosyal haklardaki iyileştirme hariç ilk yıl için %19 artı enflasyon farkı, ikinci yıl için ise %10 artı enflasyon farkı zam almış oldu.
Yorum : 0
Siyaset
CHP Rize Bildirgesini Açıkladı
CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Belediye Başkan Adayı Ayhan Akyüz, Merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu, belediye meclis üyleri ile beraber basın toplantısı düzenleyerek Rize bildirgesini kamuoyuna açıkladılar.
Yorum : 0
Siyaset
CHP Rize Belediye Başkan Adayı Akyüz`den Esnaf Ziyaretleri
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize Belediye Başkan Adayı Ayhan Akyüz, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulunmaya devam ediyor.
Yorum : 0
Eğitim
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı İlahiyat Fakültesi Dekanlığına Atama
Uzun yıllar Rize’mizde Akademisyen olarak görev yapan Prof. Dr. Hasan AYIK Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı İlahiyat Fakültesine Dekan olarak atandı.
Yorum : 0
Rizespor
Şenol Güneş, “ Gökhan Akkan’ dan ileride Faydalanacağım”
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, A Milli Futbol takımının kalecileri Çaykur Rizesporlu Gökhan Akkan ile Atiker Konyasporlu Serkan Kırıntılı`yı Milli Takıma çağırmamasıyla ilgili açıklamada bulundu.
Yorum : 0
Çanakkale Şehitleri Anısına 18 kilometre koştular 19 Mart 2019 Salı 10:10:00
Milli Arayı İyi Değerlendireceğiz 19 Mart 2019 Salı 10:06:00
Pazarköy Ali Usta ilköğretim okulu Çanakkale Deniz Zaferini Kutlama ve Şehitleri Anma Programı Düzenledi 18 Mart 2019 Pazartesi 19:19:00
Rize’de 18 Mart Ta Şehit Aileleri Ve Gaziler Unutulmadı 18 Mart 2019 Pazartesi 19:16:00
Çanakkale Şehitleri Anıldı 18 Mart 2019 Pazartesi 19:14:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fatih Erbakan Rize`den Uyardı: Ekonomik Beka İşgal Altında, İflas Etti
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’de hükümetin ekonomik ve dış politikasını eleştirdi, ülkenin ekonomi bekasının tehdit altında olduğunu ifade ederek, ekonomik iflas ve çöküşle karşı karşıya kalındığını savundu
 İYİ Parti Güneysu’ da İddialı çalışıyor
İyi Parti Güneysu ilçe teşkilatı 31 Martta yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlandırdı. İYİ Parti İl başkanı Av. Ayşegül Akyıldız, İl yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı esnaf ziyareti öncesi ilçe başkanlığında toplandı
Ak Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Zorlu Projelerini Anlattı
AK Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Kasım Zorlu katıldığı canlı yayın programında seçim sürecini ve projelerinin bir kısmını anlattı.
Rize Benim Kara Sevdamdır
AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı... Rize’ de 7’den 70’e herkesin çok sevdiği bir isim. Metin ile siyasî yaşamından Rize’nin sorunlarını, projelerini ve yerel seçim çalışmalarını konuştuk. 2 aydır saha çalışmalarını dur durak demeden yoğun bir şekilde sürdüren Metin, Rize’nin sorunlarını iyi biliyor. Bununla da farklı bir anlayışla halkın karşısına çıkıyor.
FOTO GALERİ
İzlenme 3678
İzlenme 8354
İzlenme 5986
İzlenme 6756
VİDEO GALERİ
İzlenme 5708
İzlenme 5945
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi