Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kapatılan MHP 7 İl Başkanından Ortak Açıklama
03 Mart 2013 Pazar 17:58:00 / Siyaset
MHP Kongresinde Koray Aydın`ı desteklediklerinden fesh edilen 7 İl Başkanları Kütahya`da bir araya gelerek ortak bir basın açıklamasında bulundu.
00:21Rize Siyaset Tarihinde Yaşanan Fıkra Fibi Olaylar02:22 Artık partizanlık bitecek01:52Artık partizanlık bitecek01:50AKP’nin eski kurmaylarından Selçuk Özdağ: Sonuç İstanbul’la sınırlı kalmayacak01:48İmamoğlu 35 yılın rekorunu kırdı! Erdoğan’ı ikiye katladı…01:45AKP’ye yakın isimler seçim sonuçları için ne dedi?01:00Zerdeci: Mursi, Şehadet Şerbetini İçme Şerefine Nail Oldu23:51 Çaykur Rize’ nin Can Damarıdır01:49 Katil kelebek Karadeniz’i istila ediyor!18:48 “CHP Gerçeği Görünce Oyların Yeniden Sayılmasına Karşı Çıktı”23:14 MHP`li Alkan Çekmeköy` de Sıkılmadık El Bırakmadı22:15CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan generallere hakaret açıklaması11:06 Hafif Raylı sistemi Hayata Geçirmemiz Gerekir17:45 CHP, Çaydaki sorunların çözülmesi için Meclis Araştırması istedi


 

Basın açıklamasına, kapatılan MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi, kapatılan MHP Konya İl Başkanı Hasan Kaya, kapatılan MHP Muğla İl Başkanı Osman Güven, kapatılan MHP Çankırı İl Başkanı Arif Soysal, kapatılan MHP Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, kapatılan MHP Edirne İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın ve kapatılan MHP Kütahya İl Başkanı Salim Ay katıldı.

kapatilan-mhp-7-il-baskaninin-ortak-basin-aciklamasi.jpg

Yapılan ortak açıklamada şunlar kaydedildi:

Saygıdeğer basın mensupları,

Genel Merkez tarafından kapatılmak suretiyle görevden alınan yedi il başkanı olarak Kütahya’da toplanmış bulunmaktayız. İstanbul ve Sakarya’da yaptığımız istişarelerin ardından gerçekleştirdiğimiz bu toplantının sonucunda aldığımız kararları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, büyük kurultaydaki farklı tercihleri dolayısıyla böyle bir uygulamaya maruz kalmak bizleri üzmüş, ama hareketimize ve ülkümüze bağlılıktan bir an bile uzaklaştırmamıştır. Çünkü bizler yapılanı bir hukuksuzluk olarak görsek de, sadece elini değil, ömrünü taşın altına koyan ülkücüler olarak ne “Milliyetçi Türkiye” sevdasından, ne de parti içi hukuk mücadelesinden vazgeçecek değiliz.
    
Bizler şu tarihi gerçeklere iman derecesinde bağlıyız: Hepimizin bu toprakları bizlere vatan kılan Malazgirt şehitlerine, gazilerine ve onların büyük komutanı Alparslan`a borcu var.
    
Hepimizin "Bizim davamız kuru cihangirlik davası değil, ilay-ı kelimutullah davasıdır" buyuran Osman Gazi`ye, "Mümkün olsa milletim için kürre-i arzı sırtımda taşırım" diyen Fatih Sultan Mehmet`e ve onların şerefli askerlerine borcu var.
    
Hepimizin Galiçya`dan Yemen çöllerine, Medine`den Kafkaslar`a, Çanakkale`den Milli Mücadele`ye kadar canlarını sebil edenlere, Türk milletini bu coğrafyadan söküp atmak isteyenlere karşı, pençelerini kayalara geçirerek tutunmamızı ve yeni devletimize kavuşmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borcu var.
    
Ve hepimizin Recep Haşatlı`dan Gün Sazak`a, Ruhi Kılıçkıran`dan Süleyman Özmen`e, Dursun Önkuzu`dan Mustafa Pehlivanoğlu`na, bütün ülkü şehitlerimize ve Başbuğumuz Alparsan Türkeş`e borcu var.
    
Bizler bu borcu “namus borcu” olarak seve seve kabullenmiş ve gereğini her hâl ve şartta yerine getirmek için yola çıkmış ülkücü hareketin mensuplarıyız. Gönül verdiğimiz üç hilali tek başına iktidara taşınmak için dün hangi iman ve kararlılığa sahipsek, bugün de aynı çizgideyiz.
    
Ülkemiz çok karanlık bir tünelde ilerlemeye zorlanmakta, üniter yapımız bir teröristin iki dudağı arasına hapsedilmektedir. Milletten aldığı iradeyi İmralı`daki bir bebek katilinin hizmetine sunan siyasi iktidar, Türkiye Cumhuriyeti`ni temellerinden sarsmaktadır.

Bizler daha önce Türk milliyetçiliğine soğuk iktidarlar görmeye alışmış ama bunu “ayaklarımın altında” diye öfkeyle itiraf eden bir iktidara rastlamamıştık. Düşmanlığın bu denli aleniyete döküldüğü bir iktidar döneminde, bir milliyetçi diriliş ve direnişe ihtiyaç varken, içinde bulunduğumuz durum gerçekten düşündürücü ve üzücüdür.

Her türlü kırgınlığın, küskünlüğün ve siyasî hesapların bir kenara itilerek, ülkenin mukadderatına sıkılı bir yumruk gibi sahip çıkılması gerekmektedir. Bu özlem, sadece burada toplanan bizlerin değil, bütün milliyetçi hareket tabanının ortak özlemidir. Çünkü ülkücüler şunu iyi biliyorlar ki, zaman kısır çekişmeler ve mevzileri korumak için küçük hesaplar yapma zamanı değil, büyük düşünme ve davranma zamanıdır.

Çünkü altımızdan sökülüp alınmak istenen bir vatandır. Üzerimizde gezen kara bulutlara direnebilecek ve ülkeyi yeniden aydınlığa kavuşturacak insan ve inanç potansiyeline sahip tek hareketken yaşamak zorunda bırakıldıklarımız anlaşılır gibi değildir. Milliyetçi hareket, gücünü ve enerjisini içe harcamaya mecbur edilmesi, maalesef siyasi iktidarın işine yaramaktadır.

Bu sebeple bugün burada, Genel Merkez tarafından gerçekleştirilen ve Siyasi Partiler Kanunu`na aykırı `teşkilat kapamaları`na karşı bir hukuk mücadelesi başlatma kararı alınmıştır.

Bu hukuk mücadelesinin nihai amacı yine siyasidir ve parti yönetimini hukuka uygun, ülküdaşlarının iradesine saygılı ve milliyetçi hareketi tek başına iktidara taşımaktan başka önceliği olmayan bir yönetime kavuşturmaktır.

Milletimizin milliyetçi kadrolara, milliyetçi kadroların da milletimize artık ertelenemez ihtiyacı vardır. Bu dava basit bir siyasi dava değil, Türk’ün varlık-yokluk davasıdır… Çünkü altımızdan çekilmek istenen toprak, şehit kanlarıyla vatanlaştırdığımız, üzerinde bayrağımızı dalgalandırdığımız, secde edip alnımızı sürdüğümüz topraktır. Devraldığımız kutsal emaneti, gelecek kuşaklara sağlam teslim etmek, bizim takdir alanımıza değil, mahkûmiyet alanımıza girer.

Türk milliyetçiliği, siyasi yelpazeyi tamamlamaya yarayan bir figür değil, ülke gündemini belirleyen ve yönetime damgasını vuran bir hareket olmak mecburiyetindedir. Türk asrı olacak diye ümit taşıdığımız 21. yüzyılın Türk milleti adına kayıp yüzyıl olmaması için kaybedecek bir günümüz, bir saatimiz bile yoktur.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif soruyor ya “Ya Rab! Bu uğursuz gecenin yok mu sabahı/ Mahşerde mi yoksa, biçarelerin felâhı”.

Ülkücüler olarak yine `Hayır` diyoruz. Dün yedi düvel yüklenirken, o uğursuz geceler nasıl yarıldı da Türk milleti kurtuluşa erdiyse, çaresizlerin kurtuluşu mahşere kalmadıysa, aynı imanla sesleniyoruz, bugün de uğursuz geceleri parçalayacak ve kurtuluşu mahşere bırakmayacak güce sahibiz.

Yeter ki, emanetler ehlinde olsun. Bütün mücadelemiz bunun içindir.

Başlattığımız bu mücadelede Başbuğumuzun “siyaset aynı zamanda bir fazilet mücadelesidir” sözünü şiar ediniyoruz.

Bu şiarla ülkücü edep ve terbiyeden bir an bile uzaklaşmadan, partimize en küçük bir zarar vermeyi bir kenara bırakın bütün gücümüzle başarısı için ter dökerken, demokratik yollarla partimiz için en iyisine ulaşmaya çalışacağız.
    
Mücadelemizi verirken gözeteceğimiz ilkelerin başında küstürülecek, vaz geçilecek, yok sayılacak hiçbir insanımız olmadığı düşüncesi gelmektedir.

Dün parti içinde hangi tercihi yapmış olursa olsun, yarın hangi tercihi yaparsa yapsın, Türkiye’nin ağır sorunlarının altından ancak hep birlikte kalkabileceğimizin şuurundayız. Bu şuurla önümüzdeki günlerde ayırt etmeden bütün ülküdaşlarımızı kucaklayacağımız bir seferberlik başlatacağız.

Burada bulunan il başkanları her MHP’liye yakışan tutumu sergileyerek kongrenin ardından var güçleriyle sahada çalışmaya başladıkları bir dönemde, parti içi mücadelenin hukuksuz ve ülkücü vicdanları yaralayan bir uygulaması ile malum tablo ortaya çıkmıştır.

Bizlere yapılan uygulama ile Genel Merkez yönetimimiz bütün ülkücülerin enerjisine ihtiyaç duyulan böylesi kritik bir dönemde elinden gelse kendine oy vermeyen 489 delegeyi tasfiye edeceği bir yola girdiğini göstermiştir.

Buna karşı bizler dışa karşı tek yumruk olarak MHP’yi iktidara taşıma çabamızı sürdürürken, bu haksız, hukuksuz, anti demokratik yöntemle de mücadele edeceğiz.

Çünkü çağın gereklerini kavramış, tehdidin farkında, çözüm yollarını bilen, bunları gerçekleştirebilecek irade ve enerjiye sahip kadrolara duyulan ihtiyaç ortadadır. Bu kadrolar ancak uygun demokrasi ve özgürlük ikliminde yeşerebilecektir.

Mücadelemizin her hangi bir yerinde olmayı kabul ederek bizimle yol yürüyen herkes sonunda her yerinde olmayı hak etmiş olacaktır.

Çok büyük bir kararlılıkla, sadece hedeflerimize ulaştığımızda durmak üzere, büyük bir enerji ve kararlılıkla çıktığımız bu yolda en büyük yardımcımızın Cenab-ı Allah olacağı inancındayız.

Bu inançla hukuktan medyaya, köylerden, sanal dünyaya kadar her alanda gerçekleştireceğimiz mücadelenin ilk adımını atarken bütün ülkücülere seslenmek istiyoruz.

Bize karşı yapılan bu hukuksuz, adaletsiz, anti demokratik uygulama, partimizi küçültme pahasına sadece iç iktidarı korumak için yapılan bu hamle sizleri yıldırmasın. Şundan emin olun…

Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almaya çalışan bir başbakan karşısında o başbakana haddini bildirecek TÜRK MİLLİYETÇİLERİ VARDIR, VAR OLACAKTIR. Saygılarımızla

Bu haber 1232 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Ekonomi
Sektör Temsilcileri Kuru Çay Zammını Yeterli Bulmadı
DOĞU Karadeniz Bölgesi’nde bir süredir çay sektörü temsilcileri fiyat maliyet artışları nedeniyle kuru çaya zam talebinde bulunuyordu. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya yüzde 15 oranında bir zam yaptı. Dünden itibaren geçerli olacak zam oranları sektör temsilcilerini memnun etmedi.
Yorum : 0
Sağlık
Rizeli Ünlü Hoca ve Ekibi başarılı çalışmalarına bir yenisini ekledi.
İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi göz hastalıkları bölümü vermiş olduğu başarılı hizmetlere her geçen gün bir yenisini ekliyor...
Yorum : 0
Siyaset
Rize Siyaset Tarihinde Yaşanan Fıkra Fibi Olaylar
Rize Şehri her dönem siyasette başrol oynamıştır. Geçmişe bir yolculuğa çıkalım Rize’de yaşanmış fıkra gibi olaylar ve fotoğraflarla Rize siyaset tarihine göz atalım dedik.
Yorum : 0
Rizespor
Türkiye’ de Yabancılık Çekmiyorum
Çaykur Rizespor’ da oynadığı futbolla TFF 1 liginde gol kralı olan, süper ligde ise kanat oynadığı için yeterli gol katkısı takımına verememesine rağmen ülkesinin milli takımına gitti. 3 yıl önce Türkiye’ ye geldiğini kaydeden Brain Samudio geçen yıl yeşil mavili formayla süper ligde 32 maçta 456 dakika forma giydi 5 gol 5basist yaptı.
Yorum : 0
Kültür Sanat
Rizeli Yazar Pehlivanoğlu’nun Roman Ve Edebiyat Eserlerine Yoğun İlgi
Rize’nin Fındıklı ilçesinden olan, emekli öğretmen yazar Sıddıka Pehlivanoğlu’nun, Edebiyat, Roman, Türk Edebiyatı kategorilerinde yazmış olduğu çok sayıda eserleri edebiyat ve roman severler tarafından bir hayli beğeni topluyor.
Yorum : 0
Spor
Pazar keyif verecek
Teknik patron Kar, “Keyif veren bir Pazarspor izlettireceğiz” dedi.
Yorum : 0
Yeni Öenrilenler Asprilla & Kurzawa 26 Haziran 2019 Çarşamba 09:55:00
Mayıs Ayı Çay Parası 27-28 Haziran`da Üreticilerin Hesabına Yatırılacak 26 Haziran 2019 Çarşamba 09:46:00
Eski Oyuncularımızın Kalmasını İstiyoruz 26 Haziran 2019 Çarşamba 09:41:00
Kosovalı Zlatan` 26 Haziran 2019 Çarşamba 09:37:00
Rize, LGS`de Genel Not Ortalamasında Türkiye 4`üncüsü Oldu 25 Haziran 2019 Salı 23:22:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Artık partizanlık bitecek
Tekrarlanan İBB Başkanlık Seçimi`ni tarihi bir farkla kazanan CHP`li Ekrem İmamoğlu, Seyrantepe`deki CHP Seçim Koordinasyon Merkezi`nde yaptığı ilk açıklamanın ardından Beylikdüzü`ne geçti. İmamoğlu burada toplanan mahşeri kalabalığa hitap etti. Demokrasinin kazandığını ifade eden İmamoğlu, "Artık partizanlık bitti. Artık ahlak var. Artık hak, hukuk, adalet var" dedi.
AKP’nin eski kurmaylarından Selçuk Özdağ: Sonuç İstanbul’la sınırlı kalmayacak
Bir dönem AKP`den milletvekilliği de yapan ve Ahmet Davutoğlu`na yakınlığıyla bilinen Selçuk Özdağ, İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan AKP`yi eleştirdi. Özdağ, "Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımaları da olacaktır" dedi.
İmamoğlu 35 yılın rekorunu kırdı! Erdoğan’ı ikiye katladı…
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini en yakın rakibi AKP adayı Binali Yıldırım`a yüzde 9 fark atarak yüzde 54,03 gibi bir oranla kazanan Ekrem İmamoğlu, İstanbul`un demokrasi tarihine de geçti.
AKP’ye yakın isimler seçim sonuçları için ne dedi?
AKP`nin itirazı üzerine yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminde seçilmiş başkan Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 13 binden, 800 bine çıkması AKP camiasını da karıştırdı. AKP destekçileri, eleştiri oklarını seçim sonuçları ortaya çıkar çıkmaz `fırlatmaya` başladı. Seçmenin 31 Mart`ta ortaya koyduğu iradenin yok sayılmasına çok sayıda isim tepki gösterdi. İşte onlardan bazıları...
FOTO GALERİ
İzlenme 3760
İzlenme 8412
İzlenme 6039
İzlenme 6805
VİDEO GALERİ
İzlenme 5950
İzlenme 6162
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi