Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kendirli, Erdoğan ile Tarihi Bir Akşam Yaşadı
10 Ekim 2014 Cuma 23:55:00 / Siyaset
Başbakan sözü vermişti Cumhurbaşkanı olarak Kendirli`ye tarihi bir akşam yaşattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak geldiği babaocağı Rize`de.
00:59Arakan’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz19:32AK Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi10:48Yeni Ekmek Fiyatı Vatandaşa Zulümdür23:01Ak Parti Rize`de Merkez İlçe Adayı da Başkanı da Değişiyor00:45CHP Rize İl Başkanı Rakıcı`dan, `Baskıcı ve Zorba Rejim` Vurgusu16:43Ovit Tüneli Dünyanın En Uzun Çift Tüp Üçüncü Tüneli01:07Erdoğan’dan Karavin Ailesine Taziye Ziyareti02:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de Markete Girdi, Alışveriş Yaptı11:01Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayder Ve Uzungöl Açıklaması10:59Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız10:58Cumhurbaşkanı Erdoğan Ovit Tüneli`nde İncelemelerde Bulundu18:40Erdoğan, Rize Havalimanı Deniz Dolgu Sahasında İncelemelerde Bulundu18:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de İncelemede Bulundu14:40Rize’de Sitem Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bekaroğlu’ndan Sitem


 

Rize, tarihinde ilk defa kendi evladını Cumhurbaşkanı olarak ağırlıyor. 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve halkın oylarıyla ilk Cumhurbaşkanı seçilen Türkiye`nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez babaocağı Rize`ye Cumhurbaşkanı olarak geldi. Erdoğan`ın Rize`deki ilk durağı ise Trabzon programının ardından teşekkür ziyaretinde bulunduğu Kendirli Beldesi oldu. 11 Ekim Cumartesi günü Rize`de bazı programlara katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Ekim Pazar günü öğle saatlerinde Güneysu`dan helikopterle Bayburt`a gitmek üzere Rize`den ayrılacak.

BAŞBAKAN SÖZÜ VERDİ CUMHURBAŞKANI OLARAK YERİNE GETİRDİ

 

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesi 21 Mart tarihinde Rize’de düzenlediği mitingte Kendirli Belediye Başkan Adayı Alaettin Serdar’a ``Alaattin bak. Bak işi bitiremezsen hemen kendini oraya ağaca as" ifadesinde bulunan ve Serdar`ın seçimi `açık ara` kazanmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu 21 Mart`ta Ak Parti`nin Kendirli Beldesinde seçimleri kazanması halinde Kendirli`ye teşekkür ziyaretinde bulunma sözünü Cumhurbaşkanı olarak yerine getirdi.

Trabzon programı sonrası Erdoğan, 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine yüzde 96 oyla destek veren Rize’nin Kendirli beldesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı olarak ilk kez bir beldeye teşekkür ziyareti gerçekleştirdiğine dikkat çeken Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’na ait otobüs üzerinden Kendirlilere seslendi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Trabzon’da yaptığı konuşma ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu’nun “Siyasi parti lideri gibi konuşuyor” eleştirilerine cevap vererek “Ben bir cumhurbaşkanı olarak cumhurun başı olarak hükümeti ile iktidarımız ile hiçbir zaman aykırı olmayacağım, önünde engel olmayacağım. Bunu her zaman söyledim. Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım ? Yoksa onu diyen bir tane daha siyasi parti var onun yanında mı olacaktım. Hak nerdeyse ben orada yerimi alacağım” dedi.

Trabzon’da yoğun bir programı olduğunu ve gecikmeli de olsa çok özlediği Kendirli’ye ulaştığını belirten Erdoğan “Kendirli bize yabancı değil, biz de Kendirli’ye yabancı değiliz. 10 yıllarca hep geldik gittik. Kendirli gönlümüzde özel bir yere sahip. Bu özel yeri güçlenerek devam ediyor. Kardeşlerim farklı bir sürecin içinden geçiyoruz. Ve bu sürecin içinde birlik ve beraberliğimiz kastedenler var. Tabi bu birliğimize ve beraberliğimiz kastedenler nasıl bugüne kadar başarılı olamadıysalar bundan sonra da başarılı olamayacaklar. Yola çıkarken niyet hayır akıbet hayır diye yola çıktık ve hayırlı niyetimizin neticesini bugüne kadar aldık. İnşallah bundan sonra da alacağımıza inanıyorum. Rabbim bizi hiçbir zaman yalnız komadı bundan sonra da komayacak” şeklinde konuştu.

“BARIŞI ÖZLEYENLER SİLAHLA YÜRÜMEZ, FİKİRLE YÜRÜR”

erdogan-kendirlide.20141010234126.jpg

“Bölgemizde birçok terör örgütü türedi, içimizde de zaten bir terör örgütü var” diyen Erdoğan “Bu terör örgütünün yaptıkları malum. 30 senedir bu ülkede bu bölücü örgüt kürdü kürde, kürdü Türk’e, Türkü kürde kırdırdı. Bunlarda hiçbir zaman özgürlük diye barış diye vicdan diye bir şey olmadı. İnsanımızı bunlar yeri geldi haraca bağladılar yeri geldi bu ülkenin hastanelerini, okullarını yaktılar. Yeri geldi maalesef istifade ettikleri kamu araçlarını, belediye otobüslerini yaktılar. Bunlarda hiçbir zaman insaf yoktu, vicdan yoktu. Bunlar silahlı eylemleri ile gövde gösterdiler. Bunların şimdi uzantıları artık parlementodalar. Bunların uzantısı ne yazık ki onların silahlarının gölgesinde gösteri yapıyorlar ve o gösteriler ile kendilerine puan toplamaya çalışıyorlar. Barışı özleyenler silahla yürümez, fikirle yürür, düşünce ile yürür, bununla konuşurlar” ifadelerini kullandı.

“ İŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ İSLAMİ LEKELİYOR”

İŞİD terör örgütünün de İslam’ı lekelediğini ve lekelemeye devam ettiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: “Biz bir taraftar dünyada İslami terör örgütü diyenlerin karşısında dururken şimdi bunlar ortaya çıktı. Kimse barış dini olan İslam’ı terör ifadesini yakıştıramaz ama ne yazık ki bu İŞİD terör örgütü bizi böyle bir sıkıtının da içine soktu. Güçlü ülkeler şimdi bunu anladılar. Şimdi ‘Bu örgütün İslam’la alakası olamaz’ diyorlar. Batılı ülkeler bunu söylüyor evet olamaz. Bizim dinimizde bunların yeri yok. Kalkıp da bizim dinimizde insanları böyle öldürmek yok. İşgal bu şekilde yok. Sen ‘Allahü Ekber’ diyerek ‘Allahü Ekber’ diyeni nasıl öldürürsün ? Bir müslüman bir müslümanı nasıl öldürür ? buna hakkın var mı ? Müslüman olmayanı bile. Adam gazeteci. Gazetecilik yapmaya gelmiş. Nasıl öldürürsün ? Kadınları kızları aynı şekilde. Böyle bir şey olabilir mi ?”

erdogan-rize-kendirlide-1.20141010224420.jpg

“STATÜKOCU DEĞİL STATÜKOYU AYAKLAR ALTINA ALAN BİR CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Trabzon’da yaptığı konuşma ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu’nun “Siyasi parti lideri gibi konuşuyor” eleştirilerine de Kendirli’den cevap vererek “Bu partinin başındaki zat, ‘Siyasi parti başkanı gibi konuşuyor’ diyor. . Bir defa hala bulunduğun yeri konumu öğrenememişsin. Ben bir cumhurbaşkanı olarak cumhurun başı olarak hükümeti ile iktidarımız ile hiçbir zaman aykırı olmayacağım, önünde engel olmayacağım. Bunu her zaman söyledim. Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım ? Yoksa onu diyen bir tane daha siyasi parti var onun yanında mı olacaktım. Hak nerdeyse ben orada yerimi alacağım. Farklı bir cumhurbaşkanı olmak böyle olur. Bunu başında söyledim. Farklı bir cumhurbaşkanı olacağım, statükocu değil statükoyu ayaklar altına alan cumhurbaşkanı olacağım dedim. Bölücü terör örgütlerinin karşısında en önce şahsımın olması gerekir. 77 milyon halkımın sorumluluğu var üzerimde. El ele vereceğiz. Tüm kurumlarımızla birlikte bu işi er yada geç çözeceğiz, hiç endişeniz olmasın” dedi.

“ULA NERDEN GELDİN BURAYA. ÜSKÜDAR`DA BIRAKTIK SENİ, GELDİN BURAYA DA "

12 yılda Türkiye’de kişi başı milli geliri 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolarlara getirdiklerini, önümüzdeki 9 yılda bunu 25 bin dolara çıkaracaklarını kaydeden Erdoğan, “Hep birlikte elele vererek bunu yapacağız. Bir olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olarak bunu yapacağız. Milet bilincimizi kimse bozamayacak, bayrak sevdamızı kimse engelleyemeyecek, vatan bilincimizi kimse gölgeleyemeyecek” ifadelerini kullandı.

Zaman zaman Kendirliler ile karşılıklı konuşan Erdoğan, Esma hareketi yapması üzerine kalabalıktaki bir vatandaşın “Milyonlarca Esma var sen emret biz gidelim“ sözü üzerine Erdoğan, yöresel şive ile “Ula nerden geldin buraya. Üsküdar’da bıraktık seni geldin buraya da” demesi gülüşmelere neden oldu.

KENDİRLİ`NİN ERDOĞAN İÇİN ÖNEMİ

 

Erdoğan, konuşmasında son olarak “Benim bütün bu olanlardan sonra size şükran borcum var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kendirli olarak yüzde 96 oy verdiniz. Onun için Kendirli’nin tüm sakinlerine tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. İlk defa bir beldeyi ziyaret ederek bir cumhurbaşkanı olarak buradan teşekkür ziyaretini başlatayım istedim. Sizlere şükranlarımı ifade ediyorum, dualarınız eksik etmeyin. Dua çok önemli. Çok dualar alıyoruz bunun farkındayım. Sizler çok farklısınız bunun da farkındayız” derken kalabalıktan gelen bir söz üzerine de “Pensilvanya’nın bedduaları tutmadı, geri tepti” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Kendirli Belediyesi`ni ziyaretinin ardından baba ocağı Rize`nin Güneysu ilçesine hareket etti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kendirli beldesine ziyareti dikkat çekiyor. Rize’nin Kendirli Beldesi 1982 Anayasası referandumuna yüzde 98 oranla ‘hayır’ oyu vererek Türkiye’de ilk kez adından söz ettirmişti. 1982 yılında referandum sonrası Beldede ‘Hayır’ oyu kullanılmasının üzerine beldeye asker gelerek evlerden silahlar toplanmış ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. 2010 yılında yapılan referanduma ise Belde halkının yüzde 97’si ‘evet’ oyu vermişti. Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde belde halkının yüzde 96’sı Erdoğan’a oy vermişti.

Bu haber 970 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 3
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3430
İzlenme 8077
İzlenme 5756
İzlenme 6511
VİDEO GALERİ
İzlenme 5385
İzlenme 5610
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu