Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kendirli, Erdoğan ile Tarihi Bir Akşam Yaşadı
10 Ekim 2014 Cuma 23:55:00 / Siyaset
Başbakan sözü vermişti Cumhurbaşkanı olarak Kendirli`ye tarihi bir akşam yaşattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak geldiği babaocağı Rize`de.
17:46Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İlçesine Hizmet Etmek Onurunun Getireceği Sorumluluk Bilinci İçerisindeyim01:32Hasan Başkan kararını böyle açıkladı14:50AK Parti Rize`de 51 Aday Adayı19:22 Bakan’a zor Ekrem Yüce sorusu13:49Bekaroğlu: “Türkiye yönetilemiyor”08:44 İsmail Uzun’ dan İddialı Açıklamalar13:30Partimizin insanı merkeze alan belediyecilik anlayışı bizim yol haritamız olacak16:44Derepazarı İçin Hizmet Vakti12:40Meral Akşener grup toplantısında konuştu Kaynak Yeniçağ: Meral Akşener grup toplantısında konuştu 12:33Kalyoncu Disiplin Kuruluna Sevk Edildi10:05Cihangir İslam`a Rize`de Konferans Engellemesi09:51 Ardeşen’i Ardeşen’ lilerle yöneteceğiz19:04 İlyas GÖR Kendirli Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı Oldu16:15Avukat Sancaktutan Güneysu Belediyesi İçin Başvuruda Bulundu


 

Rize, tarihinde ilk defa kendi evladını Cumhurbaşkanı olarak ağırlıyor. 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve halkın oylarıyla ilk Cumhurbaşkanı seçilen Türkiye`nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez babaocağı Rize`ye Cumhurbaşkanı olarak geldi. Erdoğan`ın Rize`deki ilk durağı ise Trabzon programının ardından teşekkür ziyaretinde bulunduğu Kendirli Beldesi oldu. 11 Ekim Cumartesi günü Rize`de bazı programlara katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Ekim Pazar günü öğle saatlerinde Güneysu`dan helikopterle Bayburt`a gitmek üzere Rize`den ayrılacak.

BAŞBAKAN SÖZÜ VERDİ CUMHURBAŞKANI OLARAK YERİNE GETİRDİ

 

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesi 21 Mart tarihinde Rize’de düzenlediği mitingte Kendirli Belediye Başkan Adayı Alaettin Serdar’a ``Alaattin bak. Bak işi bitiremezsen hemen kendini oraya ağaca as" ifadesinde bulunan ve Serdar`ın seçimi `açık ara` kazanmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu 21 Mart`ta Ak Parti`nin Kendirli Beldesinde seçimleri kazanması halinde Kendirli`ye teşekkür ziyaretinde bulunma sözünü Cumhurbaşkanı olarak yerine getirdi.

Trabzon programı sonrası Erdoğan, 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine yüzde 96 oyla destek veren Rize’nin Kendirli beldesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı olarak ilk kez bir beldeye teşekkür ziyareti gerçekleştirdiğine dikkat çeken Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’na ait otobüs üzerinden Kendirlilere seslendi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Trabzon’da yaptığı konuşma ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu’nun “Siyasi parti lideri gibi konuşuyor” eleştirilerine cevap vererek “Ben bir cumhurbaşkanı olarak cumhurun başı olarak hükümeti ile iktidarımız ile hiçbir zaman aykırı olmayacağım, önünde engel olmayacağım. Bunu her zaman söyledim. Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım ? Yoksa onu diyen bir tane daha siyasi parti var onun yanında mı olacaktım. Hak nerdeyse ben orada yerimi alacağım” dedi.

Trabzon’da yoğun bir programı olduğunu ve gecikmeli de olsa çok özlediği Kendirli’ye ulaştığını belirten Erdoğan “Kendirli bize yabancı değil, biz de Kendirli’ye yabancı değiliz. 10 yıllarca hep geldik gittik. Kendirli gönlümüzde özel bir yere sahip. Bu özel yeri güçlenerek devam ediyor. Kardeşlerim farklı bir sürecin içinden geçiyoruz. Ve bu sürecin içinde birlik ve beraberliğimiz kastedenler var. Tabi bu birliğimize ve beraberliğimiz kastedenler nasıl bugüne kadar başarılı olamadıysalar bundan sonra da başarılı olamayacaklar. Yola çıkarken niyet hayır akıbet hayır diye yola çıktık ve hayırlı niyetimizin neticesini bugüne kadar aldık. İnşallah bundan sonra da alacağımıza inanıyorum. Rabbim bizi hiçbir zaman yalnız komadı bundan sonra da komayacak” şeklinde konuştu.

“BARIŞI ÖZLEYENLER SİLAHLA YÜRÜMEZ, FİKİRLE YÜRÜR”

erdogan-kendirlide.20141010234126.jpg

“Bölgemizde birçok terör örgütü türedi, içimizde de zaten bir terör örgütü var” diyen Erdoğan “Bu terör örgütünün yaptıkları malum. 30 senedir bu ülkede bu bölücü örgüt kürdü kürde, kürdü Türk’e, Türkü kürde kırdırdı. Bunlarda hiçbir zaman özgürlük diye barış diye vicdan diye bir şey olmadı. İnsanımızı bunlar yeri geldi haraca bağladılar yeri geldi bu ülkenin hastanelerini, okullarını yaktılar. Yeri geldi maalesef istifade ettikleri kamu araçlarını, belediye otobüslerini yaktılar. Bunlarda hiçbir zaman insaf yoktu, vicdan yoktu. Bunlar silahlı eylemleri ile gövde gösterdiler. Bunların şimdi uzantıları artık parlementodalar. Bunların uzantısı ne yazık ki onların silahlarının gölgesinde gösteri yapıyorlar ve o gösteriler ile kendilerine puan toplamaya çalışıyorlar. Barışı özleyenler silahla yürümez, fikirle yürür, düşünce ile yürür, bununla konuşurlar” ifadelerini kullandı.

“ İŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ İSLAMİ LEKELİYOR”

İŞİD terör örgütünün de İslam’ı lekelediğini ve lekelemeye devam ettiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: “Biz bir taraftar dünyada İslami terör örgütü diyenlerin karşısında dururken şimdi bunlar ortaya çıktı. Kimse barış dini olan İslam’ı terör ifadesini yakıştıramaz ama ne yazık ki bu İŞİD terör örgütü bizi böyle bir sıkıtının da içine soktu. Güçlü ülkeler şimdi bunu anladılar. Şimdi ‘Bu örgütün İslam’la alakası olamaz’ diyorlar. Batılı ülkeler bunu söylüyor evet olamaz. Bizim dinimizde bunların yeri yok. Kalkıp da bizim dinimizde insanları böyle öldürmek yok. İşgal bu şekilde yok. Sen ‘Allahü Ekber’ diyerek ‘Allahü Ekber’ diyeni nasıl öldürürsün ? Bir müslüman bir müslümanı nasıl öldürür ? buna hakkın var mı ? Müslüman olmayanı bile. Adam gazeteci. Gazetecilik yapmaya gelmiş. Nasıl öldürürsün ? Kadınları kızları aynı şekilde. Böyle bir şey olabilir mi ?”

erdogan-rize-kendirlide-1.20141010224420.jpg

“STATÜKOCU DEĞİL STATÜKOYU AYAKLAR ALTINA ALAN BİR CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Trabzon’da yaptığı konuşma ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu’nun “Siyasi parti lideri gibi konuşuyor” eleştirilerine de Kendirli’den cevap vererek “Bu partinin başındaki zat, ‘Siyasi parti başkanı gibi konuşuyor’ diyor. . Bir defa hala bulunduğun yeri konumu öğrenememişsin. Ben bir cumhurbaşkanı olarak cumhurun başı olarak hükümeti ile iktidarımız ile hiçbir zaman aykırı olmayacağım, önünde engel olmayacağım. Bunu her zaman söyledim. Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım ? Yoksa onu diyen bir tane daha siyasi parti var onun yanında mı olacaktım. Hak nerdeyse ben orada yerimi alacağım. Farklı bir cumhurbaşkanı olmak böyle olur. Bunu başında söyledim. Farklı bir cumhurbaşkanı olacağım, statükocu değil statükoyu ayaklar altına alan cumhurbaşkanı olacağım dedim. Bölücü terör örgütlerinin karşısında en önce şahsımın olması gerekir. 77 milyon halkımın sorumluluğu var üzerimde. El ele vereceğiz. Tüm kurumlarımızla birlikte bu işi er yada geç çözeceğiz, hiç endişeniz olmasın” dedi.

“ULA NERDEN GELDİN BURAYA. ÜSKÜDAR`DA BIRAKTIK SENİ, GELDİN BURAYA DA "

12 yılda Türkiye’de kişi başı milli geliri 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolarlara getirdiklerini, önümüzdeki 9 yılda bunu 25 bin dolara çıkaracaklarını kaydeden Erdoğan, “Hep birlikte elele vererek bunu yapacağız. Bir olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olarak bunu yapacağız. Milet bilincimizi kimse bozamayacak, bayrak sevdamızı kimse engelleyemeyecek, vatan bilincimizi kimse gölgeleyemeyecek” ifadelerini kullandı.

Zaman zaman Kendirliler ile karşılıklı konuşan Erdoğan, Esma hareketi yapması üzerine kalabalıktaki bir vatandaşın “Milyonlarca Esma var sen emret biz gidelim“ sözü üzerine Erdoğan, yöresel şive ile “Ula nerden geldin buraya. Üsküdar’da bıraktık seni geldin buraya da” demesi gülüşmelere neden oldu.

KENDİRLİ`NİN ERDOĞAN İÇİN ÖNEMİ

 

Erdoğan, konuşmasında son olarak “Benim bütün bu olanlardan sonra size şükran borcum var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kendirli olarak yüzde 96 oy verdiniz. Onun için Kendirli’nin tüm sakinlerine tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. İlk defa bir beldeyi ziyaret ederek bir cumhurbaşkanı olarak buradan teşekkür ziyaretini başlatayım istedim. Sizlere şükranlarımı ifade ediyorum, dualarınız eksik etmeyin. Dua çok önemli. Çok dualar alıyoruz bunun farkındayım. Sizler çok farklısınız bunun da farkındayız” derken kalabalıktan gelen bir söz üzerine de “Pensilvanya’nın bedduaları tutmadı, geri tepti” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Kendirli Belediyesi`ni ziyaretinin ardından baba ocağı Rize`nin Güneysu ilçesine hareket etti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kendirli beldesine ziyareti dikkat çekiyor. Rize’nin Kendirli Beldesi 1982 Anayasası referandumuna yüzde 98 oranla ‘hayır’ oyu vererek Türkiye’de ilk kez adından söz ettirmişti. 1982 yılında referandum sonrası Beldede ‘Hayır’ oyu kullanılmasının üzerine beldeye asker gelerek evlerden silahlar toplanmış ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. 2010 yılında yapılan referanduma ise Belde halkının yüzde 97’si ‘evet’ oyu vermişti. Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde belde halkının yüzde 96’sı Erdoğan’a oy vermişti.

Bu haber 1045 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İlçesine Hizmet Etmek Onurunun Getireceği Sorumluluk Bilinci İçerisindeyim
AK Parti Güneysu Belediyesi Başkan Aday Adayı Avukat Ali Rıza Sancaktutan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilçesine hizmet etmek onurunun getireceği sorumluluk bilinci içerisinde aday adayı olduğunu söyledi.
Yorum : 0
Magazin
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Delihasan’ dan Yüce’ye Ziyaret
Karate Fedarasyonu Başkanı Esat Delihasan Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce` yi makamında ziyaret etti
Yorum : 0
Rizespor
Sahadan Galibiyetle Ayrılmak İstiyoruz
Kaptan Ovacıklı Sivas maçını kazanacaklarını söyledi
Yorum : 0
Eğitim
Rize` ye 3 Madalya Kazandırdılar
Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek öğrencileri Rize`ye 3 madalya ile dönüyor.
Yorum : 0
Siyaset
Hasan Başkan kararını böyle açıkladı
Salarha Belediye Başkanı Hasan Kara 31 Mart yerel seçimleri için devam dedi.
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor Deplasmanda 12 maçtır kazanamıyor
Geçen yılın deplasman Kralı bu sezon deplasmanda galibiyeti unuttu
Yorum : 0
Sivas Maçı Bizim İçin Çok Önemli 18 Kasım 2018 Pazar 01:28:00
“Futbol Şansı Hep Aleyhimize Oldu” 18 Kasım 2018 Pazar 01:26:00
AK Parti Rize`de 51 Aday Adayı 17 Kasım 2018 Cumartesi 14:50:00
Boldrin Yıldızlaştı 17 Kasım 2018 Cumartesi 14:46:00
Yeni Yönetim Şekillenmeye Başladı 17 Kasım 2018 Cumartesi 14:45:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Meral Akşener grup toplantısında konuştu  Kaynak Yeniçağ: Meral Akşener grup toplantısında konuştu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Karamollaoğlu: Saadet Partisi çaresizliği yok edecek
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Bursa 7’nci Olağan Kongresi’nde konuştu…
İYİ Parti Mansur Yavaş ile görüşecek  Kaynak Yeniçağ: İYİ Parti Mansur Yavaş ile görüşecek
İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, adı Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı iddialarıyla anılan Mansur Yavaş ile görüşeceğini açıkladı.
`Kriz yeme alışkanlığını değiştirdi`  Kaynak Yeniçağ: `Kriz yeme alışkanlığını değiştirdi`
İngiliz Financial Times, Türkiye`de döviz hareketlerinin ardından pahalılaşan hayat koşulları nedeniyle vatandaşın yeme içme alışkanlıklarını değiştirdiğini yazdı.
FOTO GALERİ
İzlenme 3579
İzlenme 8231
İzlenme 5897
İzlenme 6647
VİDEO GALERİ
İzlenme 5522
İzlenme 5739
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu