Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kendirli, Erdoğan ile Tarihi Bir Akşam Yaşadı
10 Ekim 2014 Cuma 23:55:00 / Siyaset
Başbakan sözü vermişti Cumhurbaşkanı olarak Kendirli`ye tarihi bir akşam yaşattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak geldiği babaocağı Rize`de.
13:39 Bekaroğlu’ dan seçim ekonomisi uygulayan Hükümete: “Yaptığınız çok yönlü ahlaksızlık!”00:34 İlyas Gör, bu kez bağımsız Aday23:565 Partinin Rize ve İlçelerindeki Belediye Başkan Adayları13:43 Metin Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor20:30 MHP Derepazarı’nda Salona Sığmadı11:07İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Köseoğlu, `Kazanan Millet Olacak`11:02`Cumhurbaşkanından 1 Oy Temennisinde Bulunsam Tereddütsüz Bize Oy Verecektir`16:22 Korkunun Ecele Faydası Yok, Gideceksiniz14:46 MHP Adaylarını Tanıttı14:45CHP Rize`de Rekor Başvuru14:45 Akyüz: `ÇAYKUR Belediye Yönetiminde Söz ve Karar Sahibi Olacak`11:51 Varlık Fonu hangi varlıkları teminat gösterdi?00:49 Yıldırım’a soru önergesi verdi12:12Av. Remzi Kutanoğlu Projelerini Açıkladı


 

Rize, tarihinde ilk defa kendi evladını Cumhurbaşkanı olarak ağırlıyor. 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve halkın oylarıyla ilk Cumhurbaşkanı seçilen Türkiye`nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez babaocağı Rize`ye Cumhurbaşkanı olarak geldi. Erdoğan`ın Rize`deki ilk durağı ise Trabzon programının ardından teşekkür ziyaretinde bulunduğu Kendirli Beldesi oldu. 11 Ekim Cumartesi günü Rize`de bazı programlara katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Ekim Pazar günü öğle saatlerinde Güneysu`dan helikopterle Bayburt`a gitmek üzere Rize`den ayrılacak.

BAŞBAKAN SÖZÜ VERDİ CUMHURBAŞKANI OLARAK YERİNE GETİRDİ

 

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesi 21 Mart tarihinde Rize’de düzenlediği mitingte Kendirli Belediye Başkan Adayı Alaettin Serdar’a ``Alaattin bak. Bak işi bitiremezsen hemen kendini oraya ağaca as" ifadesinde bulunan ve Serdar`ın seçimi `açık ara` kazanmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu 21 Mart`ta Ak Parti`nin Kendirli Beldesinde seçimleri kazanması halinde Kendirli`ye teşekkür ziyaretinde bulunma sözünü Cumhurbaşkanı olarak yerine getirdi.

Trabzon programı sonrası Erdoğan, 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine yüzde 96 oyla destek veren Rize’nin Kendirli beldesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı olarak ilk kez bir beldeye teşekkür ziyareti gerçekleştirdiğine dikkat çeken Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’na ait otobüs üzerinden Kendirlilere seslendi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Trabzon’da yaptığı konuşma ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu’nun “Siyasi parti lideri gibi konuşuyor” eleştirilerine cevap vererek “Ben bir cumhurbaşkanı olarak cumhurun başı olarak hükümeti ile iktidarımız ile hiçbir zaman aykırı olmayacağım, önünde engel olmayacağım. Bunu her zaman söyledim. Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım ? Yoksa onu diyen bir tane daha siyasi parti var onun yanında mı olacaktım. Hak nerdeyse ben orada yerimi alacağım” dedi.

Trabzon’da yoğun bir programı olduğunu ve gecikmeli de olsa çok özlediği Kendirli’ye ulaştığını belirten Erdoğan “Kendirli bize yabancı değil, biz de Kendirli’ye yabancı değiliz. 10 yıllarca hep geldik gittik. Kendirli gönlümüzde özel bir yere sahip. Bu özel yeri güçlenerek devam ediyor. Kardeşlerim farklı bir sürecin içinden geçiyoruz. Ve bu sürecin içinde birlik ve beraberliğimiz kastedenler var. Tabi bu birliğimize ve beraberliğimiz kastedenler nasıl bugüne kadar başarılı olamadıysalar bundan sonra da başarılı olamayacaklar. Yola çıkarken niyet hayır akıbet hayır diye yola çıktık ve hayırlı niyetimizin neticesini bugüne kadar aldık. İnşallah bundan sonra da alacağımıza inanıyorum. Rabbim bizi hiçbir zaman yalnız komadı bundan sonra da komayacak” şeklinde konuştu.

“BARIŞI ÖZLEYENLER SİLAHLA YÜRÜMEZ, FİKİRLE YÜRÜR”

erdogan-kendirlide.20141010234126.jpg

“Bölgemizde birçok terör örgütü türedi, içimizde de zaten bir terör örgütü var” diyen Erdoğan “Bu terör örgütünün yaptıkları malum. 30 senedir bu ülkede bu bölücü örgüt kürdü kürde, kürdü Türk’e, Türkü kürde kırdırdı. Bunlarda hiçbir zaman özgürlük diye barış diye vicdan diye bir şey olmadı. İnsanımızı bunlar yeri geldi haraca bağladılar yeri geldi bu ülkenin hastanelerini, okullarını yaktılar. Yeri geldi maalesef istifade ettikleri kamu araçlarını, belediye otobüslerini yaktılar. Bunlarda hiçbir zaman insaf yoktu, vicdan yoktu. Bunlar silahlı eylemleri ile gövde gösterdiler. Bunların şimdi uzantıları artık parlementodalar. Bunların uzantısı ne yazık ki onların silahlarının gölgesinde gösteri yapıyorlar ve o gösteriler ile kendilerine puan toplamaya çalışıyorlar. Barışı özleyenler silahla yürümez, fikirle yürür, düşünce ile yürür, bununla konuşurlar” ifadelerini kullandı.

“ İŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ İSLAMİ LEKELİYOR”

İŞİD terör örgütünün de İslam’ı lekelediğini ve lekelemeye devam ettiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: “Biz bir taraftar dünyada İslami terör örgütü diyenlerin karşısında dururken şimdi bunlar ortaya çıktı. Kimse barış dini olan İslam’ı terör ifadesini yakıştıramaz ama ne yazık ki bu İŞİD terör örgütü bizi böyle bir sıkıtının da içine soktu. Güçlü ülkeler şimdi bunu anladılar. Şimdi ‘Bu örgütün İslam’la alakası olamaz’ diyorlar. Batılı ülkeler bunu söylüyor evet olamaz. Bizim dinimizde bunların yeri yok. Kalkıp da bizim dinimizde insanları böyle öldürmek yok. İşgal bu şekilde yok. Sen ‘Allahü Ekber’ diyerek ‘Allahü Ekber’ diyeni nasıl öldürürsün ? Bir müslüman bir müslümanı nasıl öldürür ? buna hakkın var mı ? Müslüman olmayanı bile. Adam gazeteci. Gazetecilik yapmaya gelmiş. Nasıl öldürürsün ? Kadınları kızları aynı şekilde. Böyle bir şey olabilir mi ?”

erdogan-rize-kendirlide-1.20141010224420.jpg

“STATÜKOCU DEĞİL STATÜKOYU AYAKLAR ALTINA ALAN BİR CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Trabzon’da yaptığı konuşma ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu’nun “Siyasi parti lideri gibi konuşuyor” eleştirilerine de Kendirli’den cevap vererek “Bu partinin başındaki zat, ‘Siyasi parti başkanı gibi konuşuyor’ diyor. . Bir defa hala bulunduğun yeri konumu öğrenememişsin. Ben bir cumhurbaşkanı olarak cumhurun başı olarak hükümeti ile iktidarımız ile hiçbir zaman aykırı olmayacağım, önünde engel olmayacağım. Bunu her zaman söyledim. Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım ? Yoksa onu diyen bir tane daha siyasi parti var onun yanında mı olacaktım. Hak nerdeyse ben orada yerimi alacağım. Farklı bir cumhurbaşkanı olmak böyle olur. Bunu başında söyledim. Farklı bir cumhurbaşkanı olacağım, statükocu değil statükoyu ayaklar altına alan cumhurbaşkanı olacağım dedim. Bölücü terör örgütlerinin karşısında en önce şahsımın olması gerekir. 77 milyon halkımın sorumluluğu var üzerimde. El ele vereceğiz. Tüm kurumlarımızla birlikte bu işi er yada geç çözeceğiz, hiç endişeniz olmasın” dedi.

“ULA NERDEN GELDİN BURAYA. ÜSKÜDAR`DA BIRAKTIK SENİ, GELDİN BURAYA DA "

12 yılda Türkiye’de kişi başı milli geliri 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolarlara getirdiklerini, önümüzdeki 9 yılda bunu 25 bin dolara çıkaracaklarını kaydeden Erdoğan, “Hep birlikte elele vererek bunu yapacağız. Bir olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olarak bunu yapacağız. Milet bilincimizi kimse bozamayacak, bayrak sevdamızı kimse engelleyemeyecek, vatan bilincimizi kimse gölgeleyemeyecek” ifadelerini kullandı.

Zaman zaman Kendirliler ile karşılıklı konuşan Erdoğan, Esma hareketi yapması üzerine kalabalıktaki bir vatandaşın “Milyonlarca Esma var sen emret biz gidelim“ sözü üzerine Erdoğan, yöresel şive ile “Ula nerden geldin buraya. Üsküdar’da bıraktık seni geldin buraya da” demesi gülüşmelere neden oldu.

KENDİRLİ`NİN ERDOĞAN İÇİN ÖNEMİ

 

Erdoğan, konuşmasında son olarak “Benim bütün bu olanlardan sonra size şükran borcum var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kendirli olarak yüzde 96 oy verdiniz. Onun için Kendirli’nin tüm sakinlerine tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. İlk defa bir beldeyi ziyaret ederek bir cumhurbaşkanı olarak buradan teşekkür ziyaretini başlatayım istedim. Sizlere şükranlarımı ifade ediyorum, dualarınız eksik etmeyin. Dua çok önemli. Çok dualar alıyoruz bunun farkındayım. Sizler çok farklısınız bunun da farkındayız” derken kalabalıktan gelen bir söz üzerine de “Pensilvanya’nın bedduaları tutmadı, geri tepti” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Kendirli Belediyesi`ni ziyaretinin ardından baba ocağı Rize`nin Güneysu ilçesine hareket etti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kendirli beldesine ziyareti dikkat çekiyor. Rize’nin Kendirli Beldesi 1982 Anayasası referandumuna yüzde 98 oranla ‘hayır’ oyu vererek Türkiye’de ilk kez adından söz ettirmişti. 1982 yılında referandum sonrası Beldede ‘Hayır’ oyu kullanılmasının üzerine beldeye asker gelerek evlerden silahlar toplanmış ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. 2010 yılında yapılan referanduma ise Belde halkının yüzde 97’si ‘evet’ oyu vermişti. Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde belde halkının yüzde 96’sı Erdoğan’a oy vermişti.

Bu haber 1080 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Çaykur Rizespor Boldozer Gibi 3-0
Spor Toto Süper Lig’in 23. Haftası’nda Çaykur Rizespor, Evkur Yeni Malatyaspor’u 3-0 mağlup etti.
Yorum : 0
Rizespor
Başkan Kartal Taraftarlarla Bir araya geldi
Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal, Yönetim Kurulu yeleri Hasan Yavuz Bakır, Sedat Abanoz, Serkan Karavin, Süleyman Basa, Talha Küçükvar ve Sinan Mete, Evkur Yeni Malatya maçı öncesi Deniz caddesinde taraftarlarla bir araya gelerek, taraftarlara bu güne kadar Çaykur Rizespor’a verdikleri destek için teşekkür ettiler
Yorum : 0
Ekonomi
Sebze Zamanında Satılmazsa Bizi satar
Rize Hal Komisyonu Kooperatifi Başkanı Ahmet Özyürek, “Antalya’ da yaşanan felaketlerin ardından sebze ve meyve fiyatlarının yükseldiğini belirterek, “O bölgede fiyatlar günlük belirlenir ve internet sitelerinden yayımlanır. Meyve ve sebze zamanında satılmazsa çürür” dedi
Yorum : 0
Ekonomi
Bakanlık Gübreye El Atmalıdır
Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, gübre fiyatlarının üreticiyi zor duruma soktuğunu belirterek, “Gübre fiyatlarında mutlaka iyileştirme yapılmalıdır ve bakanlık fiyatlara müdahale etmeli, yüzde 80 oranında ki gübre zammı üreticiyi zor duruma sokacaktır
Yorum : 0
Siyaset
Bekaroğlu’ dan seçim ekonomisi uygulayan Hükümete: “Yaptığınız çok yönlü ahlaksızlık!”
Bekaroğlu, seçim ekonomisi uygulayan Hükümete; “Yaptığınız ahlaksızlık”, TAYAD eylemindeki tacizci polise sahip çıkan İçişleri Bakanı Soylu’ya da “Allah belanı versin” dedi.
Yorum : 0
Eğitim
Rize’de Polis Ekiplerinden 40 Öğrenciye Eğitim
Rize İl Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı polis ekipleri tarafınca, il merkezindeki Çay İlkokulu`nda eğitim-öğretim gören öğrencilere eğitim verildi.
Yorum : 0
U14 Bizim çocuklara, Milli Davet! 21 Şubat 2019 Perşembe 11:04:00
Rizespor basketbol takımından 2 Galibiyet 21 Şubat 2019 Perşembe 11:02:00
Rizespor’ lu Yöneticiler Taraftarlarla beraber 21 Şubat 2019 Perşembe 10:59:00
Rize Kalesi Yeni Yüzüyle Hizmette 20 Şubat 2019 Çarşamba 20:02:00
Muradiye Asfalt Rekoru Kırdı 20 Şubat 2019 Çarşamba 19:35:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İlçe Yeri Değişecek Olan Yusufeli’nin Nüfusu Azaldı
Kısa adı TÜİK olan, Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı adrese dayalı kayıt sistemi raporlarına göre Yusufeli ilçe merkezi nüfusu 7.233 kişi oldu. Gelecek yıllar içinde su altında kalacak olan ve yapımı devam eden yeni ilçe yerine taşınacak olan Yusufeli’nin nüfusu 2017 nüfus sayısı sonrası açıklanan nüfus olarak 502 kişi olarak azalmış oldu.
Ardeşen GSK, Son Saniyede Kazandı
Ardeşen, Kastamonu Maçı Öncesi Kazanarak Büyük Derbi Öncesi Moral Buldu.
İflas eden şirket sayısı 16 bin 200’e yükselecek  Kaynak Yeniçağ: İflas eden şirket sayısı 16 bin 200’e yükselecek
Alacak sigortası şirketi Euler Hermes’in Küresel İflas Raporu’na göre Türkiye’de iflaslar 2019’da yüzde 5 artacak. 2018’de 15 bin 400 olan iflas eden şirket sayısı 2019’da 16 bin 200’e yükselecek.
Mansur Yavaş: `Ülkücüler olarak Ankara için iş birliği yapıyoruz`  Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş: `Ülkücüler olarak Ankara için iş birliği yapıyoruz`
CHP`nin Ankara adayı Mansur Yavaş, adaylığının kesinleşmesinin ardından yerel seçimlere ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yavaş, "Biz MHP’de şu anda siyaset yapmayan ülkücüler olarak bir iş birliği yapıyoruz Ankara için" ifadelerini kullandı.
FOTO GALERİ
İzlenme 3658
İzlenme 8328
İzlenme 5968
İzlenme 6733
VİDEO GALERİ
İzlenme 5634
İzlenme 5873
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi