Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kent Konseyi`nde Sürpriz İstifa
18 Mayıs 2013 Cumartesi 08:11:00 / Rize Haber
Rize Kent Konseyinde yıllardır başkanlık görevini başarıyla sürdüren İbrahim Hakkı Zırh, bugün sürpriz bir kararla istifa ettiğini açıkladı. Eğitimci İ.Hakkı Zırh, Rize`de her kesim tarafından sevilen ve saygı duyulan kişiliği ile onlarca başarılı projeye imza atmıştı. Özellikle demiryolu ve havaalanının Rize gündemine oturması için büyük çaba sarfeden Rize Kent Konseyi`nin bundan sonra neler yapacağı merak ediliyor.
19:39Vali Çeber, Derepazarı ve İyidere’de İncelemelerde Bulundu12:11Dolmuş Şoförlerinden Rize Belediyesi Önünde Eylem09:42Vekil Ebe ve Hemşireler Kadro İstiyor17:49Rize`de Heyelan ve Kar Yağışı13:55Diyanet İşleri Başkanının Fetö’cü Adil Öksüz İçin Attığı İmza!?.13:38RİPORT Flosuna Doğu Karadeniz’in en Güçlü Römorkör’ü Katıldı 11:59Sevilen Müdür Dua Ve Gözyaşlarıyla Defnedildi11:21Rize’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenleri08:30Rize Valisi Kemal Çeber Görevine Başladı10:47Rize’de sürekli denetimler işe yaradı. Hedef % 9514:15FET֒ den hapis cezasına çarptırılan RİZE eski valisine Bir ŞOK Daha.14:21Rize`de Cezaevi Firarisi Yakalandı17:48 Pazar Kaymakamı Terzi`den havalimanı inşaatında inceleme17:05TCG Batıray Denizaltısı Rize Limanına Aborda Oldu


Deniz Varlı-Vira Haber

Kent Konseyi’nde istifa eden İ.Hakkı Zırh’ın yerine genel kurula kadar yasa gereği en kıdemli yönetim kurulu üyesi olan Hamit Turna başkanlığa vekalet edecek.

Rize’de bu sürpriz istifanın arkasında Zırh’ın Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile ters düştüğü ve bundan dolayı Bakırcı’nın Zırh’ın görevi bırakmasını istediği öne sürülürken, istifasıyla ilgili olarak görüştüğüm İ.Hakkı Zırh, Belediye Başkanı ile okul arkadaşı olduğunu, aralarında kişisel bir sorun olmadığını söyledi. 9 yıldır Kent Konseyi başkanlığı görevini sürdürdüğünü ifade eden Zırh, yeni arkadaşlara yol açmak gerektiğine inandığı için istifa ettiğini söyledi. 

RİZE KENT KONSEYİ BAŞKANI GÖREVİNDEN AYRILDI

Rize Kent Konseyi başkanı İbrahim Hakkı Zırh yaptığı açıklamada Rize Kent Konseyi başkanlığını bıraktığını söyledi. İ. Hakkı Zırh, Rize Kent Konseyi olarak kentte belirli duyarlılıkların sağlanmasında etkin olduklarını, Rize’nin yaşanabilir kentler sıralamasında üst sıralara çıkması için uğraştıklarını söyledi. Kent konseyi olarak Rize’de bulunan tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber çalıştıklarını, kent için ortak çalışmalar yapıldığını, kentte yaşayanların isteklerini yetkililere aktardıklarını belirten Zırh, Kent Konseyi Başkanlığı görevini neden bıraktığını açıklamadı.Rize Kent Konseyi; Gençlik Meclisiyle, Kadın Meclisiyle ve Çalışma Guruplarıyla birlikte bugüne kadar onlarca başarılı çalışma yaptı. İşte onlardan bazıları…

YAPILAN ÇALIŞMALAR

1. Açıkta satışı yapılan yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde satılması. Tarım Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Belediye Zabıta Müdürlüğüyle ortak çalışmalar yapıldı. Esnafın ve halkın bilinçlendirmesi sağlandı.

2. Rize Kalesinin yeniden yapılanması. Rize kalesinin surlarıyla beraber yeniden yapılanması, surların üzerinden yürüyerek kaleye varılması. Bu konuda proje çizimi yapıldı, yetkililere gönderildi.

3. Muhtarlarla toplantı yapıldı. Mahalle muhtarları ve kamu yetkilileriyle ortak toplantı yapıldı. Muhtarlar şikâyetlerini yetkililere aktardılar.

4. Rize’nin trafik sorunu masaya yatırıldı. Bu konuda Emniyet trafik şubesinden, Rize Belediyesinden, Şoförler odasından, şehir plancılarından, mimarlar odasından, üniversiteden temsilcilerin katıldığı toplantılar yapıldı. Trafik konusunda yapılması gerekenler rapor şeklinde yetkililere ve kamuoyuna bildirildi. Menderes bulvarıyla ilgili eksiklikler Trabzon’da bulunan Karayolları Bölge Müdürüyle görüşülerek aktarıldı.5. Kaçak kesim yapılan hayvanlar konusunda Rize Valiliğine dilekçe verilerek kamunun ihaleyle alımını yaptığı etler konusunda mezbahanede kesildiğine dair şartnamenin eklenmesi sağlandı.

6. Rizespor’a destek konusunda gençlik meclisi üyeleri her maça yüz kişi giderek desteklerini sürdürdü.

7. Demiryolu projesi. Rize’ye demiryolu gelmesi için projeler yapıldı. Bunun için oluşturulan çalışma gurubu bastırılan kitapçıkla konuyu kamuoyuna açarak, gündem oluşturuldu.8. Enerji haftasında kutlamalar yapıldı. Enerji haftası kutlamaları Üniversite ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak yapıldı. İnsanlarımızın enerjiyi verimli kullanması için çalışmalar yapıldı.9. Dünya kadınlar günü kutlamalarını kent konseyi kadın meclisi yaptı. Geçen yıl Azerbaycan milletvekilinin Rize’ye getirilmesini ve konferans verilmesini sağladı.

10. Yılın annesi seçimini sivil toplum örgütleriyle beraber kent konseyi gençlik meclisi geleneksel olarak yapmaktadır.

11. Anneler günü etkinliğinde kent konseyi kadın meclisi üyeleri Rize Valiliği’nin önderliğinde 81 ilden 81 anneyi Rize’ye getirip annelere bölgemizi tanıttı. Rizelinin konukseverliğini gösterdi.

12. Okullarda ilk yardım eğitimi. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ile ortak olarak yapılan çalışmada ilköğretim okullarında ilk yardım konusunda eğitim verilmesi sağlandı.13. Kadın ürünleri pazar yeri çalışmaları yapıldı. Bu konuda kadınların kendi ürünlerinin satış yeri için Telekom binasının arkasındaki kapalı alanın düzenlenerek kadınlara tahsis edilmesi için çalışmalar yapıldı.

14. Geçen yıl kent konseyi olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında meşalelerle bayramı kutlama etkinliği yapıldı. Cumhuriyet Meydanından meşalelerle yürünerek sahil parkına varıldı. Orada müzik eşliliğinde oyunlar oynandı.

15. Hava alanı projesi. Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarından oluşturulan çalışma gurubuyla beraber “Rize ye havayolu yapılsın” etkinliği başlatıldı. Başbakanlığın 71 ilde havaalanı çalışmaları programında Rize-Artvin havaalanının da kapsama alınması istendi. Bunun için kamuoyu çalışmaları yapıldı. Kitapçık bastırılarak dağıtıldı.16. Rize’de gençler ne istiyor anketi yapıldı. Gençlik meclisi gençler için bir anket düzenleyerek gençlerin isteklerini öğrendi. Bu istekler yetkililerle paylaşıldı.

17. Rize’de çalışmalarıyla örnek olanlara ödüller verildi. Örnek temizlik işçisi, örnek simitçi, örnek şoför, örnek gazeteci olarak seçilenler ödüllendirildi.

18. Rize’de örnek iş kadınları seçilerek ödüllendirildi.

19. Rize’de çöp konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Çayeli Bakır İşletmelerinden sağlanan dönüşüm kutuları Üniversiteye, fabrikalara ve okullara dağıtıldı. Kağıt, pil ve plastik olarak ayrılan çöplerin toplanması için bilinçlendirme çalışmaları yapıldı.

20. Çevre konusunda Rize Tema Vakfı’yla işbirliği yapılarak çevre konusunda bilinçlendirmeler yapıldı. Öğrencilere çevreye sahip çıkmaları konusunda bilgiler verildi.

21. Tüketici Hakları derneğiyle ortaklaşa olarak okullarda tüketici hakları konsunda bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

22. Kentte okuma duyarlılığının sağlanması için Deniz Caddesinde okuma etkinliği yapıldı. Kamu yöneticileri ve öğrencilerle birlikte caddede kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

23. Kentlilik bilinci etkinlikleri yapıldı. Kentini sevme konusunda Rize televizyonlarında canlı programlar yapıldı. Kent için yapılması gerekenler canlı yayında aktarıldı.

24. Fotoğraf sergisi açılışı. Kent Konseyi kadın fotoğrafçıların fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi açtı.

25. Kent konseyi üyeleri Türkiye genelinde yapılan Kent Konseyi toplantılarına katıldı. Trabzon, Kahramanmaraş, Bolu, Kocaeli, Çanakkale, Didim, Samsun’da yapılan toplantılarda Rize temsil edildi.

 
Bu haber 1166 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Yeni Bir Sayfa Açacağız
Transferin son günü Kayserispor’ dan kiralanan Fernando Boldrin idman sonrası gazetecilere iddialı açıklamalarda bulundu.
Yorum : 0
Rizespor
`Minik Kalpler Okul-Kulüp` Projesi Yeniden Başladı
Geçtiğimiz yıl 15 Aralık günü Şevket Yardımcı İlk Öğretim okulundan başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp” bu yılda yeniden hayata geçirilerek İkizdere’den start verdi.
Yorum : 0
Rizespor
Geleceğimiz Aydınlık Olacak
Başkan Kartal, Çaykur Rizespor` un geleceğinin aydınlık olduğunu söyledi
Yorum : 0
Rizespor
Sivas maçıyla Çıkışa Geçeceğiz
Ligde zor günler geçiren ve topladığı 8 puanla son sırada bulunan Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Okan Buruk, gelecekten umutlu olduğunu söyledi.
Yorum : 0
Rize Haber
Vali Çeber, Derepazarı ve İyidere’de İncelemelerde Bulundu
Rize Valisi Kemal Çeber, ilçe ziyaretleri kapsamında Derepazarı ve İyidere İlçesini ziyaret ederek, bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.
Yorum : 0
Siyaset
Saadet Rize Gençlik Kolları Yemen`deki Katliama Dur Dedi
Saadet Partisi Rize İl Gençlik Kolları, Tuzcuoğlu Memişağa Parkı`nda zalimlerin ve işbirlikçilerinin zulmüne maruz kalan Yemen`in sesi olmak için bir basın açıklaması yaptılar ve Müslümanları zalimlere karşı birlik olmaya davet ettiler.
Yorum : 0
Namağlup lider Çamlıhemşin`den farklı galibiyet: 8-0 19 Kasım 2018 Pazartesi 14:14:00
Galibiyetten Başka Düşüncemiz Yok 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:20:00
Rizespor’ da OHAL İlan Edildi 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:18:00
Vedat Attı Kosova Kazandı 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:15:00
Sivas Maçıyla yeni Bir Sayfa Açacağız 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:13:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Meral Akşener grup toplantısında konuştu  Kaynak Yeniçağ: Meral Akşener grup toplantısında konuştu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Karamollaoğlu: Saadet Partisi çaresizliği yok edecek
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Bursa 7’nci Olağan Kongresi’nde konuştu…
İYİ Parti Mansur Yavaş ile görüşecek  Kaynak Yeniçağ: İYİ Parti Mansur Yavaş ile görüşecek
İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, adı Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı iddialarıyla anılan Mansur Yavaş ile görüşeceğini açıkladı.
`Kriz yeme alışkanlığını değiştirdi`  Kaynak Yeniçağ: `Kriz yeme alışkanlığını değiştirdi`
İngiliz Financial Times, Türkiye`de döviz hareketlerinin ardından pahalılaşan hayat koşulları nedeniyle vatandaşın yeme içme alışkanlıklarını değiştirdiğini yazdı.
FOTO GALERİ
İzlenme 3581
İzlenme 8235
İzlenme 5898
İzlenme 6650
VİDEO GALERİ
İzlenme 5524
İzlenme 5742
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu