Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kentin Sakini Değil Sahibi Olun
13 Ekim 2019 Pazar 18:28:00 / Rize Belediyesi
Çalışmalarını anlatan Başkan Çervatoğlu vatandaşlara da çağrıda bulunurak “Halkımız, kentin sakini değil sahibi olsunlar. Çünkü bu kent onların. Onlar yoksa Fındıklı’ da olmaz” dedi
14:29 İkizdere’ de Hizmet devam Ediyor15:17 Restoranlar Kapandı Aç Kalan Sokak Hayvanlarına Rize Belediyesi Yem Bıraktı02:13 İkizdere’ de Yaşlılara Hizmet Veriliyor23:07 Fındıklı Belediyesi İle TMMOB Rize İl Koordinasyon Kurulu Arasında “İşbirliği Protokolü” İmzalandı…12:04 Koronavirüs İçin İlçemizde Her Türlü Önleyici Önlemi Alıyoruz.16:34 Ziraat Odası İş Birliğiyle Sera Alanında Çalışmalar Sürüyor00:24 Gençlik ‘Meci’ ye omuz veriyor!15:07Selim Metin’den İddialara Tepki22:11 Korona Virüsü İle A Takımıyla Mücadele…13:22 Başkan Karagöz’den Türüt’ e Ziyaret11:49Çanakkale En Büyük Var Olma Mücadelesidir13:01 Fındıklı’da Korona Tedbirleri12:35İkizdere’ de Korona Tedbiri15:17İkizdere Sokakları Köpükle Yıkandı

 

Hüseyin TERZİ

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, gazetemiz Karadeniz’e önemli açıklamalarda bulundu. Çervatoğlu, yedi aylık görev süresindeki çalışmalarını ve planladığı yatırımları anlattı. Öte yandan ilçede siyasi çekişmelerin kimseye fayda sağlamayacağını belirten Çervatoğlu, ilçenin menfaati için birlik beraberlik içerisinde olunması gerektiğini vurguladı. Çervatoğlu, belediyeden kimseyi işten çıkarmadığını, 32 kişiyi de istihdam ettiğini sözlerine ekledi. İlçeyi vatandaşlar ile birlikte yönetmek istediğini vurgulayan Çervatoğlu, “Halkımız kentin sakini değil sahibi olsun” dedi.

İşte Çervatoğlu’nun açıklamaları:

Yedi aylık görev sürenizde ilçede neler yaptınız?

35 BİN TONU VAHŞİ DEPOPALAMADAN KURTARDIK

Önce eksikliklerimizi tespit ettik. Karadeniz halkı ne yazık ki sahili kullanamaz hale geldi. Fındıklı’da bunun içerisinde. Bunun için sahilde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 5 noktada duşa kabin yerleri yaptık. Ayrıca soyunma ve giyinme yerleri yaptık. Caddelerimizi güzelleştirdik. Saksılar oluşturduk. Bunlar ilk olarak attığımız adımlardı. Temizlik konusunda geri dönüşüm olan çöpleri ayrıştırdık. Bu konuda da eğitimler verdik. Yaklaşık 35 bin ton geri dönüşüm elde ettik. En azından 35 bin tonu vahşi depolamadan kurtardık. Bu basit bir şey değil. Bu konuda bilinçlendirme toplantılarımız devam ediyor. Çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için köyleri de işin içine katıyoruz. Köylerden toplanan çöpleri de parasıyla alacağız. Vatandaşı teşvik etmek için. Çöple ilgili ciddi adım attık.

SU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Papatya Sokağımızda iyileştirme yaptık. Yaklaşık orada 300 bin liralık bir yatırım yapıyoruz. Orada güzel bir çalışma yaparak sokağımızı daha güzel hale getirdik. Mahallemizin bütün altyapı ve üst yapısına yönelik iş makineleri ile çalışmalar yaptık. 18. madde uygulanan bölgede alan açtık, yolları açıyoruz. Bazı mahallelerimizde de alt yapı çalışmalarını projelendirdik; İller Bankası ile görüşüyoruz. Suyla ilgili sıkıntılar var. Her gün arıza yapıyor ama bunu da çözmek için çalışıyoruz.

GÜNEŞTEN ENERJİ ELDE EDECEĞİZ

Çocuklarımıza yönelik atölyeler oluşturduk. Dil atölyesi, tarım atölyesi, drama atölyesi gibi. Çocuklara bu konuda eğitimler verdik. Spor okulu kurduk. İki ay boyunca çocuklarımız spor okuluna geldi. Sahilde kafeterya yaptık. Devam eden projelerimiz de var. Taziye evi çalışmamız var. Projesini bitirdik. Şimdi bunu imece ile tamamlamayı çalışacağız. Aksu tarafında bisiklet yolunun inşaatına da başladık. Bunun perde duvarlarını yaptık bu da maliyet getirdi bize. Daha birçok çalışmalarımız var. Ama güneş enerjisinden enerji elde etme noktasında çalışmalar da sürdürüyoruz.

FESTİVALDEN ESNAF DA  MEMNUN KALDI

Uzun zamandan beri Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali’ne ara verilmişti. Siz bu festivali tekrar başlattınız. Festival önümüzdeki yıllarda da devam edecek mi?

Kültür, sanat faaliyetlerini durdurmak kadar aslında kötü bir şey yok. Kültür sanat faaliyetleri demek dünkü geleneklerimizin yarına taşınması demektir. Onun için de bugün de bunları yapmamız lazım. Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali bizim için böyleydi. Bir dönüm noktasıydı. Biz daha aydınlanmacı ve yaşamın kalitesini daha da artırabilecek tiyatroyu, sinemayı sevecek çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Neden Kazım Koyuncu’lar yetişmesin. Aynı zamanda bizim yayla göçümüzü,  geleneklerimizi de bu festivalde canlandırdık. İnşallah seneye daha da zenginleştireceğiz. Geleneksel oyunlarımızı sergileyeceğiz. Bu konuda esnaf da çok memnun oldu. Bu festival bir hareketlilik sağladı.

DOĞALGAZDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Doğalgaz çalışmalarında son durum ne?

Aksu Mahallesi’nde yoğunlukta olan bölgenin altyapısını tamamladık. Şuanda doğalgaz firması, ihale etti. Testleri yapıldıktan sonra kullanıma geçilecek. Ama vatandaş da haklı. Kışa girmek üzeriyiz. Kışa girdiğimiz için muhtemelen ısınma da değil de sıcak su ve mutfakta kullanabilecekler. İkinci aşamada biz altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Bunları kendi bünyemizde yapıyoruz. Bazı sokakların yağmur altyapısı tamamlanmamıştı. Bu Kasım ayında başlamak üzere altyapıyı tamamlayacağız ve doğalgaz altyapı çalışmasını da tamamlamak istiyoruz. Altyapıyı yaparken iki kez sokaklar kazınmayacak. Tek seferde bu işi halletmeye çalışacağız. Gazın kullanımı belki 2020 yılında olacak ama bu kullanımdan önce altyapı da önemli.

KARAYOLLARINA SİTEMİMİZ VAR

Bu arada Artvin Büyükşehir Belediyesi ile de görüştük. Asfalt plenti var. Onlarla birlikte saflat sorununu çözmeye çalışacağız. Ortaklaşa asfalt temin edebilirsek bu konuda da çalışmalarımız olacak. Bir sitemimiz var. Karayollarından iç yolun tahsisini istedik. Çünkü bakımını yapıyor. Belediyelerin üstünde. İç yolu verin dedik, doğalgazın kente yayılması ve altyapıya başlayabilmemiz için. Yasal zorlukları fazla. Bize devredin dedik. Hala devretmediler. Çayeli’ne devrettiler, bize devretmediler. Böyle standart dışı bir davranış ile de karşılaşıyoruz. Veya sahilde yaptığımız imalatın kendisi izinli olmasına rağmen hemen tutanak tutuyorlar.

İŞ YAPMAMIZI İSTEMİYORLAR!

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Teşkilatı, bizim iş yapmamızı istemiyor. Bunu hissetmeye başladım. Kurumlarla engel koymaya çalışıyor. Bu kötü bir şey. İki Fındıklı yok. Kendilerini ziyaret ettim. Bunu söylüyorum. Mecliste grubu bulunan bütün partileri çağırdım. Ben size belediyenin çalışmalarını aktaracağım, sizin de gördüğünüz eksiklikler ve öneriler de varsa bize söyleyin dedim. Onları davet ettim. Davetimi kabul ettiler ama Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ilçe başkanı ‘benim işim var, gelemeyeceğim’ dedi. MHP’de ‘gelemeyeceğim’ dedi. İYİ Parti ve CHP geldi. Gelenlere fikir alışverişinde bulunduk. Ama ben yine çağırıyorum. Meclislerimizi açık yapıyoruz.

KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARMADIK

Bu arada hiçbir arkadaşımızı işten çıkarmadık, görevden de almadık. Kadro benden önceki kadro olmasına rağmen. Bütün arkadaşlarımız görevindedir. AK Parti’deki arkadaşlar bile burada birim sorumlusu olmuştur. Ayrıca biz 32 kişiye de yeni istihdam alanı oluşturduk. İşten çıkarmadığımız gibi yeni istihdam alanı da açtık. 58 personelimiz vardı, şimdi 90’a yakın personelimiz oldu. Siyaseten farklılığımız olacak biz kardeşiz. İki Fındıklı yok. Bir Fındıklı var. İlçemiz için hizmet şart. Ben dahil bütün kadromuz böyle düşünüyor artık. Siyaseten artık çekişme, itme yok. Projeyi bile dışarda değil meci ile kendi içimizde içeride çözüyoruz. 16 birimimizi de böyle kurduk. Kimsenin siyasi görüşüne bakmadan bütün mühendis arkadaşlarımız birim sorumlusu oldu.

BİZ ELEŞTİRİDEN KORKMUYORUZ

Fındıklı halkına bir çağrınız var mı?

Fındıklı halkı belediyeyi denetlesin. Biz altı ayda bir bütçeyi yayınlıyoruz. Yaptığımız işlerin yanlışını doğrusunu tartışsınlar, eleştirsinler. Eleştiriden korkmuyoruz. Kendi bildikleri doğruları bize söyleyecekler ki eğer biz bir yanlış yapıyorsak o yanlıştan dönebilelim. Biz birlikte yöneteceğiz diye karar verdik. Dolayısıyla bu yönetime, fikirleriyle, duruşlarıyla, anlayışlarıyla katılsınlar. Kendilerine, kentlerine sahip çıksınlar. Kentin sakinleri olarak sadece ense yapmasınlar, yani bir kentin sakini değil sahibi olsunlar. Çünkü bu kent onların. Onlar yoksa Fındıklı’ da olmaz. Bu bilinç ile biz de hizmet ediyoruz. Yüzümüzün sürekli güldüğü, somurtma oranımızın az olduğu bir kent oluşturmak için bizlere destek versinler. Bu temennimi bütün bölge için söylüyorum.

 

Bu haber 210 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Gelecek Sezon kale Benim Olacak
Çaykur Rizespor’da 3. Kaleci iken sakatlanan Gökhan Akkan ve Tarik Çetin’ den sonra Antalyaspor maçının 54. Dakikasında oyuna girip yaptığı kurtarışlarla maçın kahramanı olan Zafer Görgen, süper ligde sadece iki maç oynamasına rağmen gelecekten çok umutlu.
Yorum : 0
Rizespor
Atmaca`da Bambock sürprizi
Süper Lig’in koronavirüsten dolayı ertelenmesiyle birlikte Teknik Diretör Ünal Karaman’ın önümüzdeki sezonun planlamasını şimdiden yaptığı öğrenildi. Karaman’ın evinde Avrupa’daki liglerde top koşturan oyuncuların araştırmasını yaptığı öğrenildi.
Yorum : 0
Ekonomi
100 milyon dolar Türkiye`ye kalacak
Doğu Karadeniz Bölgesi`ndeki 4 ilde, çay tarımında çalışan yaklaşık 40 bin yabancı uyruklu işçi, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında sınır kapılarının kapatılması nedeniyle ülkeye giremeyecek. Üreticilerin kendi hasadını yapacağı çay tarımında, her sene yurt dışına giden 100 milyon dolar da bölgeye kalacak.
Yorum : 0
Sağlık
Rize Valisi’ne CHP den çağrı “halka acil maske dağıtın“
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan vatandaşların maske takması konusundaki açıklamaları sonrası, CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz harekete geçti.
Yorum : 0
Sağlık
Her Zaman Vatandaşın Yanında Olacağız
Koronavirüs salgınından sonra 19 Martta CHP Genel Merkezinin emriyle il ve ilçe başkanları binalarını kapatan CHP’ de parti çalışmaları video sistem üzerinden yapmaya devam ediyor. CHP Rize Merkez ilçe yönetim toplantısı Başkan Necati Topaloğlu başkanlığında toplanarak Rize’ nin sorunlarını tartıştılar.
Yorum : 0
Sağlık
Hala Geç Olmadığını Düşünüyoruz Rize’de ‘Zorunlu Karantina’ Şart
İYİ Parti Rize İl başkanı Avukat Ayşegül Özyanık, İl bazında Koronarüse yakalananların sayısı Sağlık Bakanımız tarafından açıklandığını ifade etti.
Yorum : 0
Rize’de Sağlık Çalışanlarının Dinlenmesi İçin 521 Kişilik Yer Tahsis Edildi 03 Nisan 2020 Cuma 11:13:00
Rizespor’un Değişmez Oyuncusu Olmak İstiyorum 03 Nisan 2020 Cuma 01:37:00
Rize`de maske takma zorunluluğu getirildi 02 Nisan 2020 Perşembe 23:42:00
Rize’de Salgını Önlemek Ve Çay ‘I Kurtarmak İçin Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilmelidir. 02 Nisan 2020 Perşembe 13:42:00
Koronavirüs Bir Dünya Sorunudur 02 Nisan 2020 Perşembe 13:34:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Tek çare savunma sisteminde! Peki, hangi besinleri yemeli
Türkiye`yi de etkisi altına alan Koronavirüs tehlikesine dikkat çeken uzmanlar, hastalık için korunma önlemlerine dikkat edilmesi kadar bağışıklık sistemimizin de güçlendirilmesinin önemini vurguluyor. İşte Koronavirüse kalkan olup bağışıklık sisteminizi güçlendirecek o besinler...
Türkmenistan`da şu ana kadar Kovid-19 vakası görülmedi! İşin sırrı üzerlik bitkisi mi?
Koronavirüs salgını dünya genelinde birçok ülkeyi esir alırken Türkmenistan`da henüz kayıtlara geçen bir vaka olmadı. Ülkede Devlet Başkanı Berdimuhammedov, salgınla mücadelede üzerlik bitkisinin önemine vurgu yapıyor.
Koronavirüs çalışmaları Sağlık Bakanlığı`nca onaylanan Türk profesör ilaç için tarih verdi
Koronavirüs tedavisiyle ilgili klinik çalışmalarına Sağlık Bakanlığı`nca onay verilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, iyileşmiş hasta kanıyla tedavide umut veren açıklamalarda bulundu. Ovalı, "Onaylı olan immün plazmamızın önümüzdeki hafta Türkiye`de dağıtımına başlanacak. Ürünümüzün hastalar üzerinde çok önemli, hayat kurtarıcı etkileri olacak" dedi.
Muharrem İnce`den Erdoğan`a: İnsanlar seni 100 yıl unutmayacaklar!
CHP’li Muharrem İnce, yardım toplayan CHP`li belediyelere tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a tepki gösterdi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihaleleri erteledi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yapılacak işlere daha fazla kaynak aktarabilmek için salgınla mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihalelerin ertelendiğini duyurdu.
Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Sağlık Sistemimizi Güçlendirecek Önerilerde Bulundu
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sağlık sistemimizi güçlendirecek önerilerde bulundu “Şehir Hastanelerinin anlaşmaları iptal edilsin, askeri hastaneler ve Hıfzıssıhha enstitüsü yeniden açılsın”
 Rizespor Muhabiri Ahmet Mesut Yılmaz
*Şenol Birol Klasını konuşturdu *Ümitsizliğe kapılmak için vakit erkendi *İkinci yan sahada bambaşka bir Rizespor vardı Eski Başbakan Ahmet Mesut Yılmaz’ın kaleminden Rizespor
 TÜMBİAD Genel Başkanlığına Mehmet Hüsrev seçildi
TÜMBİAD (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği) Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge`nin de katıldığı toplantıda TÜMBİAD Genel Başkanlığına seçilen Mehmet Hüsrev görevi devraldı.
Babacan’ın partisiyle ilgili sıcak gelişme: İsmi ve kurucular kurulu belli oldu
Eski AKP`li bakanlardan Ali Babacan’ın liderliğindeki Demokasi ve Atılım Partisi’nin kuruluş dilekçesi bugün resmen İçişleri Bakanlığı’na verildi. Kısaltması “DEVA” olarak belirlenen partinin kurucular kurulu listesi de açıklandı. Listede AKP’li eski bakan ve milletvekillerinin yanı sıra, çok dikkat çeken isimler de yer aldı.
FOTO GALERİ
İzlenme 4062
İzlenme 8652
İzlenme 6284
İzlenme 7060
VİDEO GALERİ
İzlenme 6596
İzlenme 6793
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi - Ovit Otel