Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kurucu Başkan Basa`dan Açıklama
24 Ağustos 2013 Cumartesi 10:57:00 / Yurttan Haberler
Geçtiğimiz aylarda Ankara Rize Dernekler Federasyonunda yaşananlar ve belirsizliğini koruyan konularla ilgili Rize Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Süleyman Basa bir açıklama yaptı.
22:31Akşener: `Sayın Erdoğan bu defa amenna diyecek mi?` Kaynak Yeniçağ: Akşener: `Sayın Erdoğan bu defa amenna diyecek mi?` 22:26Tiananmen Meydanı katliamı üzerinden 30 yıl geçti Kaynak Yeniçağ: Tiananmen Meydanı katliamı üzerinden 30 yıl geçti 22:21İmamoğlu: Onların yürüdüğü akılsız yola girmeyeceğim17:01 TÜSİAD Toplantısına Damga Vuran 31 Mart Sözleri16:56 Ayasofya`yı Müslümanlar yaptı09:56 Yeni Ürünlerle İstikrarlı Büyümeye Devam Edeceğiz00:49CHP`nin Uyuşturucuyla Mücadele Önerisi, AK Parti`nin Oylarıyla Reddedildi00:40İYİ Parti’den 1915 açıklaması00:36TBMM’den Yavaş’a ambargo00:42`Ben Hz. İsayım` Deyip Öğrencileri Ağlatan Öğretmene Soruşturma Başlatıldı00:39Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu`na Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi: Umarım Artık Fark Edilir!00:34Kılıçdaroğlu’na saldırıda kan donduran ifadeler: Yakın bu evi11:18Uçan saraydan sorda şimdi de yüzen saray Kaynak Yeniçağ: Uçan saraydan sorda şimdi de yüzen saray 11:15Mansur Yavaş`tan `belediye şirketleri` hamlesi Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş`tan `belediye şirketleri` hamlesi


Rize tarihinin en büyük, organize linç girişimi ile karşı karşıya kaldık. Yaklaşık bir yıldır Ankara’da Rize Federasyonu kaynaklı, Rize Günlerini engelleme ve Federasyonu ele geçirme maksadıyla, şahsım ve federasyonda çalışan, üreten, zamanını veren, Değerli Arkadaşlarıma yönelik gerek sosyal medyada gerekse  bazı kalemşörler vasıtasyla, belkide Rize tarihinde görülmemiş bir fitne, iftira ve linç girişimi ile karşı karşıya bırakıldık.
 
Tüm Rizelilerin destekleri ile Türkiyenin en iyi sivil toplum örgütlerinden biri haline gelen Rize Dernekleri Federasyonun bizim çocuğumuz gibi, onu ehil ellerle teslim etmek en büyük görevimizdir. Önümüzde iki seçenek vardı ya, zalimlerin iftiralarına boyun eğecek (ki bu arkadaşlar nasıl olsa böyle olur gene kazanırız mantığıyla bu hareketi yaptılar) yada doğrularında, müfteriler kadar dik durması gerekir diyerek kendimizi ve çocuğumuz gibi gördüğümüz, büyüttüğümüz ve Türkiye’nin en iyi sivil toplum örgütlerinden biri haline getirdiğimiz federasyonumuzu bu kişilerin eline bırakarak atıl bir hal almasına izin veremeyerek, mücadele edecektik.
 
Aslında yapılanlar hep zaman kaybından başka bir şey değildi. Bu kişiler sanki kendileri çoğunlukla hareket ediyor izlenimi vermeye çalıştılar. Oysa federasyonu oluşturan 10 dernek başkanı bizimle beraber bu onur mücadelesini birlikte verdik. Geride kalan 4-5 dernek başkanı idi. Hatta pek çok derneğin üye ve yönetimleri bu konuda başkanları ile aynı fikirde değillerdi. Yani Ankara’da öyle ikiye bölünmüş bir durum yok sadece bir fitne fesat grubu bunların çekirdek sayısı 10’u geçmez.
 
Federasyonu ele geçirmenin en çirkin yolunu seçtiler. Rizelilik bilincini ayaklar altına aldılar. 
Bize çalışmıyorsunuz diyemiyeceklerdi,, üretemiyorsunuz diyemediler, kaynak yaratamıyıorsunuz diyemeyeceklerdi, temsil etmiyorsunuz diyemeyeceklerdi. Keşke bu konularda eleştirseler bizlerde gerekli düzeltmeleri yapsaydık. Onlar en haysiyet kırıcı fitne yöntemini tercih ettiler. Yani nerden baksanız kötü niyet ve haramilik. Ancak unutulan bir şey vardı bu kişilerin pek çoğu ile 7 yıldır federasyon yönetiminde birlikte idik. Tüm kararlarımıza imza atmışlardı.
 
Federasyonun kurucu başkanıyım yapılan 2 Genel Kurulda açılış konuşması yapamadım. ? 
Ayrıca bu mücadeleyi, bizden sonrada sivil toplum örgütçülüğü yapacak olanlara bakın bunlar çalıştılar, her türlü baskılarla mücadele  ettiler, bir kaç şuursuz gelip her şeyi dağıtabiliyor, bırakın bizde bir şey yapmayalım, düşüncesine kapılmasınlar diye bile sadece bu mücadele verilmeliydi.
 
Devlet tarafından sivil toplum örgütçülüğüm denetlendi. Sonuç bu arkadaşların iddialarını tam tersineydi.
Aslında bir konuda benim açımdan iyide oldu 13 yıllık dernek geçmişim de devlet tarafından incelenmiş oldu.  Şimdi böyle olduğunu bile bile bizlere bu iftiraları atanların dernekleri ayrıntılı incelenmelidir. Bu kişilerin iğrenç iftiralarından ve kamuoyunu yanıltmalarından ben utandım, bunlar utanmadılar. Haysiyetleri olmayanlar içi onurlu insanların haysiyetlerini önemi yoktur. Şerefleri olmayanlar için başkalarını şereflerinin ne önemi vardır.
 
Rize Dernekleri federasyonu ve Rize Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği dernekler masası yetkililerince Mali ve İdari yönden incelenmiş. Sadece Rize Eğitim derneğinde bir kişinin ayrılmasını bildirmeyi unutmakla ilgili bir idari ceza aldık. Bunun  dışında hesaplarda ve idari işlerde  en ufak bir, yanlış usulsuzluk bulunmamıştır. Aslında bu iftiraları atanlarında gözü aydın oldu zira sorumluluk benim kadar onlarındı aynı zamanda. Ama  bu arkadaşların gözlerini iktidar hırsı kör etmişti adeta.
 
Şimdi gelelim bu arkadaşların yanına karmı kalacak meselesine, maalesef üzülerek söylüyorum ki bu arkadaşlarda birkaç kişi ama Rizeli, bunları Yüce Mevlama havale etmekten başka bir şey yapmak gene bana yakışmaz.
 
13 yıllık Sivil Toplum Örgütçülüğüme dayanarak söylüyorum ki bu iş, büyük sevgiyle, çalışarak, üreterek, bıkmadan yapılır. Oturduğunuz sırça köşklerde hiç bir şey yapmadan  o, bu, şu derneği’nin başkanıyım diye etrafa hava atarak değil.
 
Benim cahile, iftiracıya, kötü kalbe ayıracak vaktim yoktur.
İftiracı  Dernek Başkanlarını İstifaya davet ediyorum.
Dervişin fikri neyse zikri de oymuş
 
Anlaşılması için sürekli söylemek zorumdayım çünkü dışardan görüldüğü gibi kolay değil Sivil toplum örgütçülüğünde  çalışacaksınız, üreteceksiniz, bıkmayacaksın, seveceksin elbette Hata da yapacaksınız. Hayatta hiç hatta yapmamış birisi zaten hiç bir işe başlamamış demektir. Ama elini taşın altına koymadan, koyanlara çamur atmayacaksınız. 
 
Maalesef bu kaos ortamından yaralanarak acaba Süleyman BASA’yıda şu Rize’nin siyaset sahnesinden çekebilirmiyiz, bayağılığını gösteren bazı kişiler oldu. İnanç eksikliği insana neler yaptırıyor. Maalesef bu Rizemiz için ilk değil, bunlar çalışan, üreten, başarılı pek çok kişiye bir, iki kişi hep aynı senaryoyu oynadılar. Oynamaya da devam ediyorlar. İnşallah yakın zamanda bu durumda düzelecektir. Yoksa mevlamın verdiği kısmeti sadece mevlam engelleyebilir.
 
Emekler,Hizmetler yerde yada havada kalmıyormuş. Hafızalarda kalıyormuş.
Bu süreçte Rizelilere ve özellikle basınımızın çok büyük bir bölümüne sağduyulu davranışları ve bizlere destekleri için teşekkür ederim. Özellikle sosyal medya üzerinde veya beni bizzat arayarak destek veren Rize halkına sonsuz teşekkür etmem gerekir. Benim nacizane verdiğim ve vereceğim tüm emekler, hizmetler Rizeye, Rizeliye anamın ak sütü gibi helal olsun.
 
Bundan sonra da Allah nasip ettiği sürece Rize için bıkmadan, yılmadan, çalışmaya, üretmeye, devam edeceğim. Ankara’da ben ve arkdaşlarım Rizeye gönül vermiş, gönül elçileriyiz. Bu tür rahatsızlıklar da hayatta olacaktır. Önemli olan kendinize güvendir. Allahıma çok şükürler olsun evlatlarıma haram lokma nasip etmedi ettirmesin.
 
Artık Haklı haksızın önemi yok. Herkesi birlik ve beraberliğe çağırıyorum.Şimdi bu noktada haklı haksızında önemi kalmamıştır. Acilen çözümü Ankarada gene bizler ve sağduyulu Rizeliler yapacaktır. Herkesi birlik ve beraberliğe çağırıyorum. Benim kimseye kırgınlığım yok 3-5 kendini bilmez hariç. Oysa Rize Dernekleri Federasyonu 16 dernek ve vakıf ile, 150’ye yakın yönetim kurulu üyesi, 5000’e yakın kayıtlı üyesi ile Ankara’da iyi bir ailedir. Bu üç beş kendini bilmezin bizleri bölmesine izin vermeyiz. Herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Önümüzdeki süreçte bu birlik ve beraberliği başta büyüklerimiz olmak üzere, el birliği ile aşarız kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda tarafıma düşen ne görev varsa federasyonun kurucusu olarak yapmaya hazırım. Rize Dernekleri Federasyonu yine Rize için hizmete devam edecektir.
Bu haber 1104 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Magazin
Saha komiserleri ilk kez Ürgüp’te toplandı
Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Genel Başkanlığı tarihinde ilk defa Nevşehir-Ürgüp’te TFSKD Kurullar toplantısını gerçekleştirdi.
Yorum : 0
Rizespor
Avrupa Hedefimiz Var
Transfer çalışmaları için Ankara-İstanbul arasında mekik dokuyan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, “Kendi işyerim Ankara’ da, transfer komitemizi oluşturan Menajer Yılmaz Bal, Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Başkan Vekilimiz Ali Saruhan İstanbul’ da çalışıyor. Bende bu çalışmalara katılmak için günü birlik İstanbul’a gidip geliyorum. Hedefimiz çok sağlam bir kadro kurmak, bu nedenle ince okuyum sıkı dokuyoruz. Çaykur Rizespor’ un kuruşunu fazlalık olarak harcamak istemiyoruz” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor`a Portekizli golcü
Çaykur Rizespor formasıyla attığı gollerle takımının büyük çıkışına neden olan Kosovalı golcüsü Vedat Muriqi’ nin ayrılma ihtimali nedeniyle yeşil mavili takım yerine golcü arıyor. Çaykur Rizespor’ un sportif menajeri Yılmaz Bal sezon içerisinde izlediği Portekiz Premier Ligi takımlarından Tondela’ nın Portekizli golcü oyuncusu Antonia Manuel Fernandes Mendes’’ e transfer teklifinde bulundu.
Yorum : 0
Spor
Rize Belediyesi Sporcularından Milli Takımda Dünya Şampiyonluğu
Rize Belediyesi Rafting Takımı, Türk Milli Takımı olarak katıldığı R4 Dünya Rafting Şampiyonası Masterler Freeandship kategorisinde 1. olarak altın madalyanın sahibi oldu. Aynı şekilde Açıkyaş Erkekler RX branşında Çaykur Spor sporcularından oluşan milli takım Dünya 2.’si olurken, Çaykur Rizespor sporcularından oluşan Türk Milli Takımı da Açıkyaş RX branşında dünya 3.’sü oldu.
Yorum : 0
Rizespor
Bana Elvis’i Alın
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Akhisar Belediyespor forvet oyuncusu Elvis Manu’ nun oyun sisteminde uyan bir oyun stili olduğunu Başkan Hasan Kartal’ a ileterek, Elvis Manu forvetin her bölgesinde oynar. Aatif gitti Elvis Manu’ nun gerçek yeri sol kanat. Aatif’ in yerini doldurabilecek kapasitede bir oyuncu. Mutlaka alınmalıdır. Vedat Muriç giderse santrafor de oynayabilecek kapasitede bir oyuncu, alınmasını istiyorum” dedi
Yorum : 0
Eğitim
Rize’de Yaz Kur`an Kursları Açılışı Gerçekleştirildi
Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur`an kursları bugün (17 Haziran 2019) itibarıyla başladı. Ülke genelinde 90 bin, Rize genelinde ise bin 80 caminin kapıları çocuklar için açıldı.
Yorum : 0
Aatif Chahechouhe, Teşekkür Etti Gitti 18 Haziran 2019 Salı 01:50:00
Katil kelebek Karadeniz’i istila ediyor! 18 Haziran 2019 Salı 01:49:00
Aksoy: Kuru Çaya Acilen Zam Yapılmalı 17 Haziran 2019 Pazartesi 10:23:00
Rizeli Kaymakam Papaker, Derbent`te Başladı 17 Haziran 2019 Pazartesi 02:05:00
Bu Sezon Rizespor’ un Sezonu Olacak 17 Haziran 2019 Pazartesi 02:00:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
A Milli Takım tarih yazdı! Dünya şampiyonunu devirdik...
Dünya şampiyonunu Konya` da çimlere gömdük
Akşener: `Sayın Erdoğan bu defa amenna diyecek mi?`  Kaynak Yeniçağ: Akşener: `Sayın Erdoğan bu defa amenna diyecek mi?`
Genel merkezde partililerle bayramlara İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu`nun 23 Haziran`da da kazanacağını ifade ederek, "Sayın Erdoğan bu defa `amenna` diyecek mi?" diye sordu.
Tiananmen Meydanı katliamı üzerinden 30 yıl geçti  Kaynak Yeniçağ: Tiananmen Meydanı katliamı üzerinden 30 yıl geçti
Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine zulmeden Çin yönetimi kendi halkını da baskı altında tutmaktan çekinmiyor. Pekin yönetiminin 30 yıl önce Tiananmen Meydanı’nda toplanan göstericileri öldürmesi bunun en büyük örneği oldu.
İmamoğlu: Onların yürüdüğü akılsız yola girmeyeceğim
Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’daki görkemli mitingin ardından Giresun’a doğru yola çıktı.
FOTO GALERİ
İzlenme 3756
İzlenme 8409
İzlenme 6035
İzlenme 6803
VİDEO GALERİ
İzlenme 5927
İzlenme 6141
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi