Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Nusret Bayraktar cephesinden ilginç savunma!
10 Aralık 2013 Salı 17:40:00 / Siyaset
Aday açıklanması sürecinde Bakırcı ile ters düşen ve `Kirli işlerini bana yaptırdı, hesap verecek` sözlerine muhatap olan Bayraktar cephesinden mesaj var!
Selim DENİZALP Üzülmez` in Hediyesi
Okunma : 123
Yorum : 555
09:09Rize`de Trafik Düzenleme Toplantısı Yapıldı12:13 `Yaralarının Sarılmasının Takipçisi Olacağız!`11:07Erdoğan, AK Parti Güneysu İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti08:35 Biz Meral Hanım’dan vazgeçmedik12:30Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına Rizeli İsim Atandı22:57Sosyal Medyada Başkan Adayı Gösterildi23:01 Afattaki Acıyı vatandaşımızın Gözlerinde Gördüm07:38Sayın Mesut Yılmaz’ın Hemşerilerine Sevgisi Bitmez15:06Milli Konularda Hükümetin Yanında Olurum09:20Ovit Tüneline Gerdanlık Takacağız00:52Avcı ve Kandemir`in TBMM`deki Görevi Belli Oldu03:48AK Parti Rize İl Başkanlığına Alim Atandı10:44Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz23:18 “Tarihe Tanıklık Ediyoruz”


 Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın danışmanı sıfatıyla Ali Osman Kıyak yazılı bir açıklama yaptı.


İçerisinde ilginç ifadelerin yer aldığı açıklamayı yorumsuz yayınlıyoruz:


“11 yıldır TBMM’de sürekli danışmanlığını yapmakta olduğum, Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar hakkında; çarpıtıcı, asılsız, mesnetsiz ve yanlış değerlendirmeler yapıldığını üzüntü ile takip etmekteyiz. Özellikle, 7 Aralık cumartesi günkü gazete ve son dakika haberlerindeki, başlıklar ve ifadeler gerçekleri çarpıtıcı mahiyette, onur kırıcı, son derece incitici mahiyette olduğunu görünce, aşağıdaki bilgilendirmeyi ve açıklamaları yapma gereği duydum.

Rize Milletvekilimiz, Sayın Nusret Bayraktar; Ak Parti Genel merkez Yerel yönetimler Başkan Yardımcısı ve Rize ilinin de içinde olduğu 7 İlden oluşan 4. Bölge Doğu Karadeniz Koordinatörüdür.

Her işinde olduğu gibi, aday tespit çalışmalarında da yoğun ve titiz çalışmalarını sürdürmüş, sorumlu olduğu il ve ilçe raporlarını ilgili makama sunmuştur. Bölgelerden gelen yoğun talep, istek ve baskılar vekilimizi yormuş, bazı hareketlere de üzülmüştür. Raporun iç yüzünü net olarak bilmemekle beraber; Sayın Nusret Bayraktar, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı çok sevdiğini, onun başarılı bulduğunu, yeniden aday olmasının mümkün olduğunu söylüyordu. Bildiğim kadarıyla, Üst Komisyonda; Rize’de bir değişim olması arzulanıyordu. Alternatif aday arayışında Prof. Dr. Reşat Kasap’ın ismi öne çıkıyor, bu durum, başkan Halil Bakırcı ile Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar tarafından telefonda tartışılmıştı. 29 Aralık Cuma günü İl Başkanları ve aday tanıtım toplantısına; milletvekilimiz ile Halil Bakırcı, Başbakanın yanına gidip, Sayın Menderes TÜREL’in şahitliğinde bizzat Sayın Başbakanımız; Başkan Halil Bakırcı’ya, “Başkan Rize’de değişim dönüşüm yapalım. Durmak yok yola devam” şeklinde çok olumlu, uyumlu görüşmeler olduğunu Bizzat Nusret Bey’den dinlemiştim. Daha sonra Başkan ve Milletvekili makamında kahve içip sohbet edip iyi bir şekilde ayrıldılar.

Rize milletvekili Sayın Nusret Bayraktar, hafta sonu da Rize’nin ilçelerini ziyaret edip, mevcut adaylar ve başkanlar arasında başlayan olumsuz tartışmaları, muhtemel kırıcı ve husumete yol açabilecek gelişmeleri önlemek için; ilkesel bazda süreci anlatmış, yatıştırıcı konuşmalarla tüm adayları ve başkanları övmüş, çıkacak neticeye saygı duyulmasını tavsiye etmiş ve tansiyonu düşürmeye çalışmıştır. Aynı konuları yerel bir televizyonda da anlatarak Halil Bakırcı’yı övmüştür. Değişim gözüktüğüne göre Rize’de aday kim olacak sorusuna, muhtemelen Prof.Dr. Reşat Kasap’tır şeklinde açıklaması olmuştur.

2 Aralık pazartesi Trabzon’dan Ankara’ya dönüş esnasında; Sayın Başbakanımızın talebiyle Salı günü gurup toplantısında adaylar açıklanacağı için, Başkan Halil Bakırcı’nın da hazır olması istenmiştir. Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar ile başkan Halil Bakırcı, bu hususu görüşürken, telefonda içeriğini iyi bilmediğim tartışmaları olmuştur. Zaten hassas ve irsi tansiyon hastası olan milletvekilimiz kendisini çok sevdiği ve yirmi yıldır iyi bir dost ve arkadaş olarak bildiği ve hiçbir zaman desteğini esirgemediği, başkan Bakırcı’nın tavırlarına çok üzülmüş yoğun ve stresli çalışmalarla yorgun düşmüş ve o gece yarısı tansiyonu yirminin üzerine çıkarak yoğun burun kanaması geçirerek, Beyin Kanaması riski atlatmıştır. Derhal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmış 2 gün hastanede kaldıktan sonra, doktorlar 15 gün kontrollü, Telefon ve ziyaretçi görüşmelerine kapalı istirahat vermiştir. Allah’a şükürler olsun her gün biraz daha iyiye gitmektedir.

Gelelim Basındaki Yayınlara Ve Başkanın İddialarına;
Son günlerde Basında etik olmayan, yalan yanlış başlıklar ve haberler, hasta yatağında tedavi görmekte olan ve cevap verme imkanı olmayan biri için, onur kırıcı, yaralayıcı, gerçeklerle bağdaşmayan bu başlıklar ve haberler düzeltilmelidir. Örneğin; Başkan Halil Bakırcı diyor ki; “Başkanın kirli işlerini ben yaptım” bu başlığı atan veya attıranın o anki ruh haline bakmak lazım!  Oysa Sayın Nusret Bayraktar’ın 11 yıldır yanında kendisinden ve dostlarından dinlediklerimize göre öğrencilik hayatı, iş hayatı, ilçe başkanlığı, İstanbul il genel meclisi grup başkanlığı, özellikle Beyoğlu belediye başkanlığı ve üç dönem milletvekilliği dönemlerinde gayreti, samimiyeti çalışkanlığı ve başarılarını tüm İstanbul ve tüm Türkiye iyi bilmekte ve takip etmektedir.

"Hiçbir kirli işi olmamıştır.” Öyle bir şey olsaydı, Beyoğlu gibi bir bölgede tüm gözlerin ve denetimlerin üzerinde olduğu bir dönemde yargılanmaz mıydı? (Ayakta durabilir miydi) başkan Halil Bakırcı, “kirli işler değil, Riskli işler yaptım” dese doğru ifade olabilirdi. Kaldı ki; mafyanın ve değnekçilerin işgal ettiği otoparkların temizlenmesi, Büyükşehir ve ilçe belediyesinin müşterek işi ve görevidir.

Anıtlar Kurulundan izinsiz bina yıkımından bahseden Bakırcı; Nusret Bey’in eski anlatımlarından bildiğim kadarıyla Tarlabaşı’nda yola işgalli bir binanın Anıtlar kurulunca yarısının kesilmesi şeklinde bir karar verilmişken uygulama sırasında, kalan kısmı da kendisi göçmüştür. Yeri de yeşil alan yapılmıştır. Bu durumun yasal olmayan işler şeklinde izahı da yanlış olmuştur.

Son Olarak;
Başkan Halil Bakırcı’ ya sorulan bir soruya, bu soruyu Nusret Bayraktar geldiğinde ona sorarsınız. “Sağdır, herhalde ölmedi, ölse duyardık” şeklindeki ifadesi son derece üzücü, yaraların derinleşmesine çanak tutar niteliktedir. Bana göre, kadim bir dosta söylenecek sözler olmasa gerekirdi.

11 yıldır aralıksız yanında çalıştığım ve tüm yaşantısından örnekler aldığım ve çok yararlandığım Rize Milletvekili Sayın Nusret Bayraktar hakkında daha fazla bilgi kirliliğine sebep olmaması için, yukarıda açıklamaya çalıştığım özet bilgiyi Kamuoyu ile paylaşmayı kendime ve milletvekilime olan saygım gereği bir borç olarak bildim.Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar’a Allah’tan acil şifalar diliyor, bir an önce sağlığına kavuşarak, aramıza katılmasını niyaz ediyorum.”

Ali Osman Kıyak, Bayraktar’ın sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:“Beyin kanaması riski geçiren Milletvekili Nusret Bayraktar, 2 Aralık 2013 gününden itibaren müşahede altında tedavisine devam edilmektedir. Sayın Vekilimiz yoğun ve stresli çalışmalarla yorgun düşmüş ve o gece yarısı tansiyonu yirminin üzerine çıkarak yoğun burun kanaması geçirerek, Beyin Kanaması riski atlatmıştır. Derhal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmış 2 gün hastanede kaldıktan sonra, doktorlar 15 gün kontrollü, Telefon ve ziyaretçi görüşmelerine kapalı istirahat vermiştir. Durumu her geçen gün iyiye gitmektedir.”

Bu haber 1251 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Ardeşen Belediyesi`nden ABD ve İsrail Mallarına Boykot
Rize’nin Ardeşen İlçe Belediyesi ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararının ardından belediyenin yatırım ve hizmetlerinde ABD ve İsrail menşeli ürün kullanılmaması için aldığı kararı tüm sosyal tesislerinde uygulamaya koydu.
Yorum : 0
Rizespor
Ligde İlk Puanımızı almak istiyoruz
Spor Toto Süper Lig`in 2. haftasında yarın deplasmanda Akhisarspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor`un futbol şube sorumlusu Yılmaz Zehiroğlu, bu sezon iyi bir takım izlettirecekleri sözünü verdiklerini belirterek, "Bunu Akhisarspor maçındaki oyunumuzla da göstereceğiz." dedi.
Yorum : 0
Eğitim
Rize Genç MÜSİAD “Bu Yaz Camideyiz” Projesi İle Geleceğin Erdemli Nesillerini Yetiştiriyor
Rize Genç MÜSİAD’ın yaz tatili süresince Şeyh Camii’nde düzenlemiş olduğu "Bu Yaz Camideyiz" Projesi kapsamında Kuran eğitimi alan çocuklara çeşitli hediyeler verilerek sona erdi.
Yorum : 0
Kültür Sanat
ROMED’DEN Yıl Sonu Sergisi
Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği ile Rize Halk Eğitim Merkezi ve Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen proje kapsamında otistik çocuklara yönelik 2018 yıl sonu sergisi Rize Sahil Parkında düzenlendi.
Yorum : 0
Rizespor
Uros ve Riberio Bitiyor
Transfer çalmalarını sürdüren Çaykur Rizespor’ da Uros ve Riberio’ nun bu hafta içinde imza attırılması bekleniyor
Yorum : 0
Rizespor
Kazanmak İçin Sahaya Çıkacağız
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Akhisar Maçını kazanmak için sahaya çıkacaklarını ifade etti
Yorum : 0
Rize’de Son 1 Ayda Yaşanan 4 Selin Bilançosu Netleşiyor 17 Ağustos 2018 Cuma 12:46:00
Kendirli Belediyespor Olağanüstü Kongresi Yapıldı 17 Ağustos 2018 Cuma 12:42:00
Galibiyetten Başka Düşüncemiz Yok 17 Ağustos 2018 Cuma 09:11:00
Rize`de Trafik Düzenleme Toplantısı Yapıldı 17 Ağustos 2018 Cuma 09:09:00
Galibiyet Yemini Ettiler 17 Ağustos 2018 Cuma 09:07:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3498
İzlenme 8143
İzlenme 5813
İzlenme 6564
VİDEO GALERİ
İzlenme 5450
İzlenme 5668
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu