Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Nusret Bayraktar cephesinden ilginç savunma!
10 Aralık 2013 Salı 17:40:00 / Siyaset
Aday açıklanması sürecinde Bakırcı ile ters düşen ve `Kirli işlerini bana yaptırdı, hesap verecek` sözlerine muhatap olan Bayraktar cephesinden mesaj var!
00:59Arakan’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz19:32AK Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi10:48Yeni Ekmek Fiyatı Vatandaşa Zulümdür23:01Ak Parti Rize`de Merkez İlçe Adayı da Başkanı da Değişiyor00:45CHP Rize İl Başkanı Rakıcı`dan, `Baskıcı ve Zorba Rejim` Vurgusu16:43Ovit Tüneli Dünyanın En Uzun Çift Tüp Üçüncü Tüneli01:07Erdoğan’dan Karavin Ailesine Taziye Ziyareti02:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de Markete Girdi, Alışveriş Yaptı11:01Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayder Ve Uzungöl Açıklaması10:59Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız10:58Cumhurbaşkanı Erdoğan Ovit Tüneli`nde İncelemelerde Bulundu18:40Erdoğan, Rize Havalimanı Deniz Dolgu Sahasında İncelemelerde Bulundu18:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de İncelemede Bulundu14:40Rize’de Sitem Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bekaroğlu’ndan Sitem


 Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın danışmanı sıfatıyla Ali Osman Kıyak yazılı bir açıklama yaptı.


İçerisinde ilginç ifadelerin yer aldığı açıklamayı yorumsuz yayınlıyoruz:


“11 yıldır TBMM’de sürekli danışmanlığını yapmakta olduğum, Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar hakkında; çarpıtıcı, asılsız, mesnetsiz ve yanlış değerlendirmeler yapıldığını üzüntü ile takip etmekteyiz. Özellikle, 7 Aralık cumartesi günkü gazete ve son dakika haberlerindeki, başlıklar ve ifadeler gerçekleri çarpıtıcı mahiyette, onur kırıcı, son derece incitici mahiyette olduğunu görünce, aşağıdaki bilgilendirmeyi ve açıklamaları yapma gereği duydum.

Rize Milletvekilimiz, Sayın Nusret Bayraktar; Ak Parti Genel merkez Yerel yönetimler Başkan Yardımcısı ve Rize ilinin de içinde olduğu 7 İlden oluşan 4. Bölge Doğu Karadeniz Koordinatörüdür.

Her işinde olduğu gibi, aday tespit çalışmalarında da yoğun ve titiz çalışmalarını sürdürmüş, sorumlu olduğu il ve ilçe raporlarını ilgili makama sunmuştur. Bölgelerden gelen yoğun talep, istek ve baskılar vekilimizi yormuş, bazı hareketlere de üzülmüştür. Raporun iç yüzünü net olarak bilmemekle beraber; Sayın Nusret Bayraktar, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı çok sevdiğini, onun başarılı bulduğunu, yeniden aday olmasının mümkün olduğunu söylüyordu. Bildiğim kadarıyla, Üst Komisyonda; Rize’de bir değişim olması arzulanıyordu. Alternatif aday arayışında Prof. Dr. Reşat Kasap’ın ismi öne çıkıyor, bu durum, başkan Halil Bakırcı ile Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar tarafından telefonda tartışılmıştı. 29 Aralık Cuma günü İl Başkanları ve aday tanıtım toplantısına; milletvekilimiz ile Halil Bakırcı, Başbakanın yanına gidip, Sayın Menderes TÜREL’in şahitliğinde bizzat Sayın Başbakanımız; Başkan Halil Bakırcı’ya, “Başkan Rize’de değişim dönüşüm yapalım. Durmak yok yola devam” şeklinde çok olumlu, uyumlu görüşmeler olduğunu Bizzat Nusret Bey’den dinlemiştim. Daha sonra Başkan ve Milletvekili makamında kahve içip sohbet edip iyi bir şekilde ayrıldılar.

Rize milletvekili Sayın Nusret Bayraktar, hafta sonu da Rize’nin ilçelerini ziyaret edip, mevcut adaylar ve başkanlar arasında başlayan olumsuz tartışmaları, muhtemel kırıcı ve husumete yol açabilecek gelişmeleri önlemek için; ilkesel bazda süreci anlatmış, yatıştırıcı konuşmalarla tüm adayları ve başkanları övmüş, çıkacak neticeye saygı duyulmasını tavsiye etmiş ve tansiyonu düşürmeye çalışmıştır. Aynı konuları yerel bir televizyonda da anlatarak Halil Bakırcı’yı övmüştür. Değişim gözüktüğüne göre Rize’de aday kim olacak sorusuna, muhtemelen Prof.Dr. Reşat Kasap’tır şeklinde açıklaması olmuştur.

2 Aralık pazartesi Trabzon’dan Ankara’ya dönüş esnasında; Sayın Başbakanımızın talebiyle Salı günü gurup toplantısında adaylar açıklanacağı için, Başkan Halil Bakırcı’nın da hazır olması istenmiştir. Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar ile başkan Halil Bakırcı, bu hususu görüşürken, telefonda içeriğini iyi bilmediğim tartışmaları olmuştur. Zaten hassas ve irsi tansiyon hastası olan milletvekilimiz kendisini çok sevdiği ve yirmi yıldır iyi bir dost ve arkadaş olarak bildiği ve hiçbir zaman desteğini esirgemediği, başkan Bakırcı’nın tavırlarına çok üzülmüş yoğun ve stresli çalışmalarla yorgun düşmüş ve o gece yarısı tansiyonu yirminin üzerine çıkarak yoğun burun kanaması geçirerek, Beyin Kanaması riski atlatmıştır. Derhal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmış 2 gün hastanede kaldıktan sonra, doktorlar 15 gün kontrollü, Telefon ve ziyaretçi görüşmelerine kapalı istirahat vermiştir. Allah’a şükürler olsun her gün biraz daha iyiye gitmektedir.

Gelelim Basındaki Yayınlara Ve Başkanın İddialarına;
Son günlerde Basında etik olmayan, yalan yanlış başlıklar ve haberler, hasta yatağında tedavi görmekte olan ve cevap verme imkanı olmayan biri için, onur kırıcı, yaralayıcı, gerçeklerle bağdaşmayan bu başlıklar ve haberler düzeltilmelidir. Örneğin; Başkan Halil Bakırcı diyor ki; “Başkanın kirli işlerini ben yaptım” bu başlığı atan veya attıranın o anki ruh haline bakmak lazım!  Oysa Sayın Nusret Bayraktar’ın 11 yıldır yanında kendisinden ve dostlarından dinlediklerimize göre öğrencilik hayatı, iş hayatı, ilçe başkanlığı, İstanbul il genel meclisi grup başkanlığı, özellikle Beyoğlu belediye başkanlığı ve üç dönem milletvekilliği dönemlerinde gayreti, samimiyeti çalışkanlığı ve başarılarını tüm İstanbul ve tüm Türkiye iyi bilmekte ve takip etmektedir.

"Hiçbir kirli işi olmamıştır.” Öyle bir şey olsaydı, Beyoğlu gibi bir bölgede tüm gözlerin ve denetimlerin üzerinde olduğu bir dönemde yargılanmaz mıydı? (Ayakta durabilir miydi) başkan Halil Bakırcı, “kirli işler değil, Riskli işler yaptım” dese doğru ifade olabilirdi. Kaldı ki; mafyanın ve değnekçilerin işgal ettiği otoparkların temizlenmesi, Büyükşehir ve ilçe belediyesinin müşterek işi ve görevidir.

Anıtlar Kurulundan izinsiz bina yıkımından bahseden Bakırcı; Nusret Bey’in eski anlatımlarından bildiğim kadarıyla Tarlabaşı’nda yola işgalli bir binanın Anıtlar kurulunca yarısının kesilmesi şeklinde bir karar verilmişken uygulama sırasında, kalan kısmı da kendisi göçmüştür. Yeri de yeşil alan yapılmıştır. Bu durumun yasal olmayan işler şeklinde izahı da yanlış olmuştur.

Son Olarak;
Başkan Halil Bakırcı’ ya sorulan bir soruya, bu soruyu Nusret Bayraktar geldiğinde ona sorarsınız. “Sağdır, herhalde ölmedi, ölse duyardık” şeklindeki ifadesi son derece üzücü, yaraların derinleşmesine çanak tutar niteliktedir. Bana göre, kadim bir dosta söylenecek sözler olmasa gerekirdi.

11 yıldır aralıksız yanında çalıştığım ve tüm yaşantısından örnekler aldığım ve çok yararlandığım Rize Milletvekili Sayın Nusret Bayraktar hakkında daha fazla bilgi kirliliğine sebep olmaması için, yukarıda açıklamaya çalıştığım özet bilgiyi Kamuoyu ile paylaşmayı kendime ve milletvekilime olan saygım gereği bir borç olarak bildim.Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar’a Allah’tan acil şifalar diliyor, bir an önce sağlığına kavuşarak, aramıza katılmasını niyaz ediyorum.”

Ali Osman Kıyak, Bayraktar’ın sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:“Beyin kanaması riski geçiren Milletvekili Nusret Bayraktar, 2 Aralık 2013 gününden itibaren müşahede altında tedavisine devam edilmektedir. Sayın Vekilimiz yoğun ve stresli çalışmalarla yorgun düşmüş ve o gece yarısı tansiyonu yirminin üzerine çıkarak yoğun burun kanaması geçirerek, Beyin Kanaması riski atlatmıştır. Derhal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmış 2 gün hastanede kaldıktan sonra, doktorlar 15 gün kontrollü, Telefon ve ziyaretçi görüşmelerine kapalı istirahat vermiştir. Durumu her geçen gün iyiye gitmektedir.”

Bu haber 1213 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 3
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3430
İzlenme 8077
İzlenme 5756
İzlenme 6511
VİDEO GALERİ
İzlenme 5385
İzlenme 5610
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu