Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Nusret Bayraktar cephesinden ilginç savunma!
10 Aralık 2013 Salı 17:40:00 / Siyaset
Aday açıklanması sürecinde Bakırcı ile ters düşen ve `Kirli işlerini bana yaptırdı, hesap verecek` sözlerine muhatap olan Bayraktar cephesinden mesaj var!
18:43Saadet Rize Gençlik Kolları Yemen`deki Katliama Dur Dedi17:46Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İlçesine Hizmet Etmek Onurunun Getireceği Sorumluluk Bilinci İçerisindeyim01:32Hasan Başkan kararını böyle açıkladı14:50AK Parti Rize`de 51 Aday Adayı19:22 Bakan’a zor Ekrem Yüce sorusu13:49Bekaroğlu: “Türkiye yönetilemiyor”08:44 İsmail Uzun’ dan İddialı Açıklamalar13:30Partimizin insanı merkeze alan belediyecilik anlayışı bizim yol haritamız olacak16:44Derepazarı İçin Hizmet Vakti12:40Meral Akşener grup toplantısında konuştu Kaynak Yeniçağ: Meral Akşener grup toplantısında konuştu 12:33Kalyoncu Disiplin Kuruluna Sevk Edildi10:05Cihangir İslam`a Rize`de Konferans Engellemesi09:51 Ardeşen’i Ardeşen’ lilerle yöneteceğiz19:04 İlyas GÖR Kendirli Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı Oldu


 Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın danışmanı sıfatıyla Ali Osman Kıyak yazılı bir açıklama yaptı.


İçerisinde ilginç ifadelerin yer aldığı açıklamayı yorumsuz yayınlıyoruz:


“11 yıldır TBMM’de sürekli danışmanlığını yapmakta olduğum, Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar hakkında; çarpıtıcı, asılsız, mesnetsiz ve yanlış değerlendirmeler yapıldığını üzüntü ile takip etmekteyiz. Özellikle, 7 Aralık cumartesi günkü gazete ve son dakika haberlerindeki, başlıklar ve ifadeler gerçekleri çarpıtıcı mahiyette, onur kırıcı, son derece incitici mahiyette olduğunu görünce, aşağıdaki bilgilendirmeyi ve açıklamaları yapma gereği duydum.

Rize Milletvekilimiz, Sayın Nusret Bayraktar; Ak Parti Genel merkez Yerel yönetimler Başkan Yardımcısı ve Rize ilinin de içinde olduğu 7 İlden oluşan 4. Bölge Doğu Karadeniz Koordinatörüdür.

Her işinde olduğu gibi, aday tespit çalışmalarında da yoğun ve titiz çalışmalarını sürdürmüş, sorumlu olduğu il ve ilçe raporlarını ilgili makama sunmuştur. Bölgelerden gelen yoğun talep, istek ve baskılar vekilimizi yormuş, bazı hareketlere de üzülmüştür. Raporun iç yüzünü net olarak bilmemekle beraber; Sayın Nusret Bayraktar, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı çok sevdiğini, onun başarılı bulduğunu, yeniden aday olmasının mümkün olduğunu söylüyordu. Bildiğim kadarıyla, Üst Komisyonda; Rize’de bir değişim olması arzulanıyordu. Alternatif aday arayışında Prof. Dr. Reşat Kasap’ın ismi öne çıkıyor, bu durum, başkan Halil Bakırcı ile Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar tarafından telefonda tartışılmıştı. 29 Aralık Cuma günü İl Başkanları ve aday tanıtım toplantısına; milletvekilimiz ile Halil Bakırcı, Başbakanın yanına gidip, Sayın Menderes TÜREL’in şahitliğinde bizzat Sayın Başbakanımız; Başkan Halil Bakırcı’ya, “Başkan Rize’de değişim dönüşüm yapalım. Durmak yok yola devam” şeklinde çok olumlu, uyumlu görüşmeler olduğunu Bizzat Nusret Bey’den dinlemiştim. Daha sonra Başkan ve Milletvekili makamında kahve içip sohbet edip iyi bir şekilde ayrıldılar.

Rize milletvekili Sayın Nusret Bayraktar, hafta sonu da Rize’nin ilçelerini ziyaret edip, mevcut adaylar ve başkanlar arasında başlayan olumsuz tartışmaları, muhtemel kırıcı ve husumete yol açabilecek gelişmeleri önlemek için; ilkesel bazda süreci anlatmış, yatıştırıcı konuşmalarla tüm adayları ve başkanları övmüş, çıkacak neticeye saygı duyulmasını tavsiye etmiş ve tansiyonu düşürmeye çalışmıştır. Aynı konuları yerel bir televizyonda da anlatarak Halil Bakırcı’yı övmüştür. Değişim gözüktüğüne göre Rize’de aday kim olacak sorusuna, muhtemelen Prof.Dr. Reşat Kasap’tır şeklinde açıklaması olmuştur.

2 Aralık pazartesi Trabzon’dan Ankara’ya dönüş esnasında; Sayın Başbakanımızın talebiyle Salı günü gurup toplantısında adaylar açıklanacağı için, Başkan Halil Bakırcı’nın da hazır olması istenmiştir. Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar ile başkan Halil Bakırcı, bu hususu görüşürken, telefonda içeriğini iyi bilmediğim tartışmaları olmuştur. Zaten hassas ve irsi tansiyon hastası olan milletvekilimiz kendisini çok sevdiği ve yirmi yıldır iyi bir dost ve arkadaş olarak bildiği ve hiçbir zaman desteğini esirgemediği, başkan Bakırcı’nın tavırlarına çok üzülmüş yoğun ve stresli çalışmalarla yorgun düşmüş ve o gece yarısı tansiyonu yirminin üzerine çıkarak yoğun burun kanaması geçirerek, Beyin Kanaması riski atlatmıştır. Derhal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmış 2 gün hastanede kaldıktan sonra, doktorlar 15 gün kontrollü, Telefon ve ziyaretçi görüşmelerine kapalı istirahat vermiştir. Allah’a şükürler olsun her gün biraz daha iyiye gitmektedir.

Gelelim Basındaki Yayınlara Ve Başkanın İddialarına;
Son günlerde Basında etik olmayan, yalan yanlış başlıklar ve haberler, hasta yatağında tedavi görmekte olan ve cevap verme imkanı olmayan biri için, onur kırıcı, yaralayıcı, gerçeklerle bağdaşmayan bu başlıklar ve haberler düzeltilmelidir. Örneğin; Başkan Halil Bakırcı diyor ki; “Başkanın kirli işlerini ben yaptım” bu başlığı atan veya attıranın o anki ruh haline bakmak lazım!  Oysa Sayın Nusret Bayraktar’ın 11 yıldır yanında kendisinden ve dostlarından dinlediklerimize göre öğrencilik hayatı, iş hayatı, ilçe başkanlığı, İstanbul il genel meclisi grup başkanlığı, özellikle Beyoğlu belediye başkanlığı ve üç dönem milletvekilliği dönemlerinde gayreti, samimiyeti çalışkanlığı ve başarılarını tüm İstanbul ve tüm Türkiye iyi bilmekte ve takip etmektedir.

"Hiçbir kirli işi olmamıştır.” Öyle bir şey olsaydı, Beyoğlu gibi bir bölgede tüm gözlerin ve denetimlerin üzerinde olduğu bir dönemde yargılanmaz mıydı? (Ayakta durabilir miydi) başkan Halil Bakırcı, “kirli işler değil, Riskli işler yaptım” dese doğru ifade olabilirdi. Kaldı ki; mafyanın ve değnekçilerin işgal ettiği otoparkların temizlenmesi, Büyükşehir ve ilçe belediyesinin müşterek işi ve görevidir.

Anıtlar Kurulundan izinsiz bina yıkımından bahseden Bakırcı; Nusret Bey’in eski anlatımlarından bildiğim kadarıyla Tarlabaşı’nda yola işgalli bir binanın Anıtlar kurulunca yarısının kesilmesi şeklinde bir karar verilmişken uygulama sırasında, kalan kısmı da kendisi göçmüştür. Yeri de yeşil alan yapılmıştır. Bu durumun yasal olmayan işler şeklinde izahı da yanlış olmuştur.

Son Olarak;
Başkan Halil Bakırcı’ ya sorulan bir soruya, bu soruyu Nusret Bayraktar geldiğinde ona sorarsınız. “Sağdır, herhalde ölmedi, ölse duyardık” şeklindeki ifadesi son derece üzücü, yaraların derinleşmesine çanak tutar niteliktedir. Bana göre, kadim bir dosta söylenecek sözler olmasa gerekirdi.

11 yıldır aralıksız yanında çalıştığım ve tüm yaşantısından örnekler aldığım ve çok yararlandığım Rize Milletvekili Sayın Nusret Bayraktar hakkında daha fazla bilgi kirliliğine sebep olmaması için, yukarıda açıklamaya çalıştığım özet bilgiyi Kamuoyu ile paylaşmayı kendime ve milletvekilime olan saygım gereği bir borç olarak bildim.Milletvekilimiz Sayın Nusret Bayraktar’a Allah’tan acil şifalar diliyor, bir an önce sağlığına kavuşarak, aramıza katılmasını niyaz ediyorum.”

Ali Osman Kıyak, Bayraktar’ın sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:“Beyin kanaması riski geçiren Milletvekili Nusret Bayraktar, 2 Aralık 2013 gününden itibaren müşahede altında tedavisine devam edilmektedir. Sayın Vekilimiz yoğun ve stresli çalışmalarla yorgun düşmüş ve o gece yarısı tansiyonu yirminin üzerine çıkarak yoğun burun kanaması geçirerek, Beyin Kanaması riski atlatmıştır. Derhal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmış 2 gün hastanede kaldıktan sonra, doktorlar 15 gün kontrollü, Telefon ve ziyaretçi görüşmelerine kapalı istirahat vermiştir. Durumu her geçen gün iyiye gitmektedir.”

Bu haber 1310 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Yeni Bir Sayfa Açacağız
Transferin son günü Kayserispor’ dan kiralanan Fernando Boldrin idman sonrası gazetecilere iddialı açıklamalarda bulundu.
Yorum : 0
Rizespor
`Minik Kalpler Okul-Kulüp` Projesi Yeniden Başladı
Geçtiğimiz yıl 15 Aralık günü Şevket Yardımcı İlk Öğretim okulundan başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp” bu yılda yeniden hayata geçirilerek İkizdere’den start verdi.
Yorum : 0
Rizespor
Geleceğimiz Aydınlık Olacak
Başkan Kartal, Çaykur Rizespor` un geleceğinin aydınlık olduğunu söyledi
Yorum : 0
Rizespor
Sivas maçıyla Çıkışa Geçeceğiz
Ligde zor günler geçiren ve topladığı 8 puanla son sırada bulunan Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Okan Buruk, gelecekten umutlu olduğunu söyledi.
Yorum : 0
Rize Haber
Vali Çeber, Derepazarı ve İyidere’de İncelemelerde Bulundu
Rize Valisi Kemal Çeber, ilçe ziyaretleri kapsamında Derepazarı ve İyidere İlçesini ziyaret ederek, bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.
Yorum : 0
Siyaset
Saadet Rize Gençlik Kolları Yemen`deki Katliama Dur Dedi
Saadet Partisi Rize İl Gençlik Kolları, Tuzcuoğlu Memişağa Parkı`nda zalimlerin ve işbirlikçilerinin zulmüne maruz kalan Yemen`in sesi olmak için bir basın açıklaması yaptılar ve Müslümanları zalimlere karşı birlik olmaya davet ettiler.
Yorum : 0
Namağlup lider Çamlıhemşin`den farklı galibiyet: 8-0 19 Kasım 2018 Pazartesi 14:14:00
Galibiyetten Başka Düşüncemiz Yok 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:20:00
Rizespor’ da OHAL İlan Edildi 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:18:00
Vedat Attı Kosova Kazandı 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:15:00
Sivas Maçıyla yeni Bir Sayfa Açacağız 19 Kasım 2018 Pazartesi 12:13:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Meral Akşener grup toplantısında konuştu  Kaynak Yeniçağ: Meral Akşener grup toplantısında konuştu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Karamollaoğlu: Saadet Partisi çaresizliği yok edecek
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Bursa 7’nci Olağan Kongresi’nde konuştu…
İYİ Parti Mansur Yavaş ile görüşecek  Kaynak Yeniçağ: İYİ Parti Mansur Yavaş ile görüşecek
İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, adı Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı iddialarıyla anılan Mansur Yavaş ile görüşeceğini açıkladı.
`Kriz yeme alışkanlığını değiştirdi`  Kaynak Yeniçağ: `Kriz yeme alışkanlığını değiştirdi`
İngiliz Financial Times, Türkiye`de döviz hareketlerinin ardından pahalılaşan hayat koşulları nedeniyle vatandaşın yeme içme alışkanlıklarını değiştirdiğini yazdı.
FOTO GALERİ
İzlenme 3581
İzlenme 8235
İzlenme 5898
İzlenme 6649
VİDEO GALERİ
İzlenme 5524
İzlenme 5741
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu