Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Rize’de İstifa Depremi
23 Ocak 2014 Perşembe 19:47:00 / Siyaset
Cumhuriyet Halk Partisi Çamlıhemşin ilçe başkanı dahil 14 kişi istifa etti.
B. Ali KAVALCI RAMAZAN BAYRAMI BAŞLADI
Okunma : 100
Yorum : 555
02:10 Vatan Partisi, Pazar`da Çözümlerini Anlattı01:57 Daha Düne Kadar Terörle Kol Kola Gezenler Bize Çamur Atamaz00:33Çamlıhemşin’de Saadet Zamanı22:53 Bayramı 24 Haziran’da Yaşayacağız22:42Rize Saadet`te Ramazan Saadeti11:02 24 Haziran AKP’ den Kurtuluş Günü Olacak10:24Vali Bektaş ve Eşinden Şehit Ailelerine Ziyaret10:39Rize’de Saadet Partisi bayrağını yakma girişimi09:42Muharrem İnce`den Karadeniz`e Samsun Sarp Demiryolu Sözü09:40Saadet Çayeli`ne Çıkartma Yaptı09:35 Genç Seçmenin Umudu İYİ Parti Oldu10:10 Türkiye’yi Kandırılanlar Yönetiyor10:07Sabah Gazetesi Yazarları Rize`de23:42 Türkiye’nin İYİ Parti İktidarına İhtiyacı Var


 

 İli,Çamlıhemşin İlçesinde,30 Mart 2014 Yerel Yönetim Seçimlerinde;Belediye Başkanlığı için  CHP’nin de içinde bulunduğu DSP,SHP,kısmen ANAP,kısmen DYP ile soldaki diğer partilerin oluşumundan meydana gelen çatı altında,29 Mart 2009 Yerel Yönetim Seçimlerinde uygulanan model gibi tek adayla seçime girildiğinde,Belediye Başkanlığı,Bel.Meclis Üyeliğinin çoğunluğu ve İl Genel Meclisinde bir üyelik kazanılacağı muhakkaktır.

 bu model ile tamamen CHP çatısı altında birleşilerek seçime gidilebileceği gibi 2009′da uygulanan modelin aynısı yapılarak seçime gidilebilir.

Her iki modelde aday kim olursa olsun (birlik-bütünlük içerisinde) %51 ihtimalle Belediye Başkanlığı seçimi kazanılır. 
Bunun aksine CHP kendi adayıyla,Mahalleler Birliğide Bağımsız adayla seçime girdiğinde her iki  tarafında seçimi kaybedeceği gün gibi ortadadır.

Yaklaşık olarak son 40 yıldır,Çamlıhemşin İlçesinde yapılan Yerel Yönetim Seçimlerinde hangi oyunların oynandığını ve ne gibi seçim manevraları yapıldığını bilen birisi olarak,geçmişte yapılan hatalara düşmemek için;CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı olarak 30 Mart 2014′te yapılacak Yerel Seçimlere,Mahalleler Birliğiyle ortaklaşa girmenin yararlı olacağını düşünüyordum…

Mahalleler Birliğinin görüşme talebi üzerine ,CHP Çamlıhemşin İlçe Binasında yapılan  da:Mahalleler Birliği Temsilcileri;2009 Yerel Seçimlerinde uyguladığımız model ile seçime gidilmesi önerisini getirdiler.

CHP İlçe Yönetimi olarak kendilerine,Mahalleler Birliği adayını belirlesin,belirledikleri adayın CHP’den aday olmasını ve seçimlere CHP çatısı altında girilmesini karşı teklif olarak sunduk.  Defalarca yapılan kimi ikili görüşmeler,kimi gruplar halindeki görüşmelerden olumlu sonuç çıkmadı.

Mahalleler Birliği tarafından Bağımsız  adayı olarak İdris Lütfü MELEK CHP tarafından Demet AKAY,Belediye Başkanı Aday Adayı olarak müracaatını yaptı. Durumun ciddiyetinin farkında olduğumdan,CHP Çamlıhemşin İlçe Yönetim Kurulu olarak çekincelerimizi açıkça belirten bir rapor hazırladık.Bu raporu CHP Rize İl Başkanlığına gönderdik.Daha sonra Mah. Birliği Temsilcileriyle CHP olarak ortak toplantı yapıldı.Bu toplantıda çoğunlukla Bağımsız Beelediye l.Başkan Adayı ile seçime gidilmesi sonucu çıktı.

Toplantı sonucunda yapılan ikili görüşmelerde,Mahalleler Birliği Adayının CHP’ye gelmeyeceği ve  Bağımsız Aday olarak seçime gireceği söylendi.CHP Rize İl Başkanımızda,Çamlıhemşin’de kendi  adayımızı çıkaracağımızı belitti.

Bunun sonucunda Çamlıhemşin’de ki siyasi yapıyı ve yerel seçimlerdeki seçmenin davranışlarını,yapılan görüşmeleri açıklayan ayrıca 29 Mart 2009 Yer.Yön.Seçimlerinde uygulanan  model ile seçime gidildiğinde CHP olarak neler kazanacağımızı belirten ikinci bir rapor hazırlayarak,CHP Rize İl Başkanlığına ve CHP Genel Merkezine gönderdik.Fakat;CHP Parti  Meclisinden,CHP Çamlıhemşin Belediye Başkan Adayı olarak Demet AKAY açıklandı.

Elbette ki Genel Merkezimizin almış olduğu bu karara saygılıyız.Ancak;daha öncede çekincelerimizde belirtmiş olduğum gibi bu şekilde seçime gidilmesi,hem CHP’ye,hem de Bağ. Belediye Başkan Adayına seçimi kaybettirecektir.

30 Mart 2014′te yapılacak Yer.Yön.Seçimlerinde Belediye Başkanlığı Seçimi kaybedilirse,bunun sorumluluğunun yaşadığımız son altı ay içerisinde,Cumhuriyet Halk Partisi ile Mahalleler Birliğinin ORTAK PAYDADA BİRLEŞMESİNE yanaşmayan ve ‘OLMAZSA OLMAZ’ ile ayak diretenlere bırakıyorum.

Böyle bir vebalin tarihi sorumluluğunu almak istemediğimden CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanlığından  istifa ederek,CHP üyesi sıfatıyla siyasi hayatıma devam etmek istiyorum.

-İlçe Başkanlığım Döneminde birlikte çalıştığım İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine,İl Delegelerine,Kadın Kollarına,Gençlik Kollarını ve tüm Cumhuriyet Halk Partililere, -Seçim dönemlerinde , bazı önemli günlerde bize her türlü desteği veren ve maddi katkı sağlayan vatandaşlarımıza,

-Cumhuriyet Halk Partisini yalnız bırakmayan ve yanında yer alan Tüm Çamlıhemşinlilere ve Sivil Toplum Kuruluşlarına,

-Özellikle seçim dönemlerinde;’SİYASİ AHLAKIN’ dışına çıkmadan seçim çalışmalarını yürüten,siyasetin kavgaya dönüşmeden yapılmasına katkı sağlayan Çamlıhemşin’de ki Siyasi Partilerin İlçe Başkanlarına ve bu konuda emeği geçen herkese,

-İl Başkanımıza,İl Yönetim Kurulu Üyelerimize,İl  ve İl  Üyelerine,

-Aynı dava uğruna birlikte mücadele ettiğimiz Rize İlindeki tüm İlçe Başkanlarına ve Yönetim Kurulu Üyelerine,

-Ayrıca hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmayan Çamlıhemşin’de ki Yerel Basın Organlarına ve onların 
değerli mensuplarına TEŞEKKÜR EDİYOR SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM.

HOŞÇAKALIN…

Yaşar ÇALIK

CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı
 
CHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı Yaşar ÇALIK’ın;İlçe Başkanlığından istifa ettiğini açıklamasının ardından,2 İlçe Yönetim Kurulu Üyesi,2 Belediye Meclis Üyesi,1 Belediye Mec.Üyesi Aday Adayı olmak üzere toplam 14 kişi,CHP ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETMİŞTİR.

CHP ÜYELİĞİNDEN İSTİFA EDENLER

Hasan ÖZGEN :İlçe Yön.Kur.Üyesi

Uğur Numan AVCI: İlçe Yön.Kur.Üyesi

Dursun Ali KURKUT:Belediye Meclis Üyesi

İbrahim TOPAL:Belediye Meclis Üyesi

Ayşe YALÇIN :Belediye Mec.Üyesi Aday Adayı

Maksut BALCI : Üye

Kadir ALTAY :Üye

Selim KARAOĞLU: Üye

Osman KÖSE :Üye

Halil ARIKAN :Üye

Cengiz UZUNBOY :Üye

Tahsin Emre ALTAY:Üye

İslam YÜKSEL :Üye

Gülşen ÖZGEN :Üye

(Haber: Bülent İsmailoğlu)
Bu haber 967 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Vatan Partisi, Pazar`da Çözümlerini Anlattı
Vatan Partisi Rize İl Başkanlığı, 24 haziran seçim çalışmalarını Rize Merkez`den sonra Pazar ilçesinde devam etti. Pazar`da esnaf ve halkı dolaşan Vatan Partisi adayları, çözümlerden bahsederek görev istedi.
Yorum : 0
Siyaset
Daha Düne Kadar Terörle Kol Kola Gezenler Bize Çamur Atamaz
İYİ Parti Rize Milletvekili Adayı Emekli Yarbay ve Av. Hızır Keskin esnaf ziyaretlerinden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada kendilerine saçma sapan yakıştırmada bulunanların daha düne kadar terörle içiçe olduğunu ifade etti. Keskin, “Oysa bilinmelidir ki, 2004 te MGK da Feto terör örgütü kabul edildiği halde 2013 e kadar AKP bu terör örgütü ile kol kola çalıştı. Daha sonra Kürt açılımı adı altında PKK ile PYD ile kol kola gezdiler. Habur’ da özel mahkemeler kurdurup teröristleri beraat ettirdiler. Beraat ettirdikleri bu teröristleri Suriye’ ye taşıdılar. Bu gün Suriye’de o teröristlerle çarpışıyoruz ve şehit veriyoruz. Çözüm sürecinde askere teröristlerle çatışmaya girmeyin talimatını bunlar verdi” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor`da Özgür Çek ile Yollar Ayrıldı
Çaykur Rizespor’da yaprak dökümü devam ediyor. Takımdan ayrılan isimlere sol bek Özgür Çek de eklendi.
Yorum : 0
Siyaset
Çamlıhemşin’de Saadet Zamanı
Saadet Partisi Rize Milletvekili Adayları Av. Muhammet Kaçar, Gülhan Eskiçırak Hafızoğlu ve Burak Uzun seçim çalışmaları dolayısıyla Çamlıhemşin ve Ayder’de ziyaretler gerçekleştirdi.
Yorum : 0
Spor
Çaykur Rizesporlu Milli Judocu Balkanları “ESİR” Aldı
16-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Romanya’nın Sibiu kentinde düzenlenen Gençler Judo Balkan Şampiyonası`nda Rizeli Milli Judocu Kübra Nur Esir, Gençler Balkan Şampiyonu olarak Altın madalyanın sahibi oldu.
Yorum : 0
Spor
Rize’de ‘Lazralli Tahta Araba Yarışları’ Nefes Kesti
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesi Dikkaya köyü`nde Lazralli Tahta Araba Yarışları`nın bu yıl 8.`si düzenlendi. Yarışlar her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.
Yorum : 0
Pazarspor` da ilk transfer orta sahaya 18 Haziran 2018 Pazartesi 00:22:00
Türk Denizciliğinin Babası İyidere Sarayköylü Ziya Kalkavan 17 Haziran 2018 Pazar 23:13:00
Bayramı 24 Haziran’da Yaşayacağız 17 Haziran 2018 Pazar 22:53:00
Gidin de işimize bakalım 17 Haziran 2018 Pazar 22:46:00
Rize Saadet`te Ramazan Saadeti 17 Haziran 2018 Pazar 22:42:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3460
İzlenme 8100
İzlenme 5775
İzlenme 6529
VİDEO GALERİ
İzlenme 5410
İzlenme 5633
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu