Rizeli Bilim Adamı Prof.Dr Adnan Midilli Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yer Aldı..

kategorisinde, 12 Temmuz 2020 Pazar 15:22 tarihinde yayınlandı 1921 defa okundu
Rizeli Bilim Adamı Prof.Dr Adnan Midilli Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yer Aldı..
ABD ve Hollanda'dan bilim insanlarından oluşan bir ekibin, bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi değişkenlerden oluşan kompozit indikator bilimsel etki endeksini kullanarak 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında oluşturduğu en etkili bilim insanları listesine, Türkiye'den 196 bilim insanı girdi. Listede Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Prof. Dr. Adnan Midilli'de yer aldı.

Prof. Dr. Adnan Midilli yaptığı açıklamada "2019 Yılına kadar ki süreçte Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesi açıklandı.

Listede dünyanın ilk 500 sıralamasında yer alan üniversitelerden birçok bilim insanının yer alırken listede Türkiye’den 196 bilim insanı yer aldı...

Listede Recep Tayyip Erdoğan Üniversite’sinden de bir bilim insanı yer aldı. Midilli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: Rabbim bunu bize nasip etti HAMDOLSUN... Anabilim dallarına göre Türkiye'den listeye en çok bilim insanı 37 kişiyle kimya dalından girerken, klinik tıp 30 kişiyle ikinci sırada yer aldı.

Etkileştirici ve Stratejik Teknolojiler ile Mühendislik de 28'er bilim insanıyla üçüncü sırayı paylaştı. İnşallah cennete girenler listesinde de yer alırız" dedi.

Bilindiği gibi 2018 Yılı SARES Science Award (Bilim Ödülü), havacılık sektöründe kullanılan teknolojilerin ve proseslerin sürdürülebilirlik kapsamında termodinamik değerlendirmesini yapabilecek “havacılıkta ekserjetik sürdürülebilirlik indikatörleri”nin geliştirilmesi ve enerji alanında bilim ve teknolojiye yaptığı katkıları sayesinde İtalya’da SARES Science Award (Bilim Ödülü), RETÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli’ye takdim edilmişti...

Bilime değer katan ve yaptığı inovasyon çalışmalarla Rize RTEÜ' ünün  ismini Uluslararası  arenada ve Türkiye'de başarıyla duyuran ,Recep Tayyıp Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr Adnan Midilli'yi tebrik ediyor, bundan sonra yapacağı başarılı çalışmalarda kendisine başarılar diliyorum..

İnşallah yakın bir gelecekte, vizyonu geniş Prof.Dr. Adnan Midilli hocamızı daha güzel yerlerde görmek dileğiyle .....

 

Osman KÖSEOĞLU