SAADET PARTİSİNDEN KINAMA

kategorisinde, 29 Ekim 2020 Perşembe 09:57 tarihinde yayınlandı 5070 defa okundu
SAADET PARTİSİNDEN KINAMA
-SP Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar Fransa hükümeti ile Hendo dergisinin Türkiye ve Cumhurbaşkanı aleyhine çirkin saldırısını kınıyoruz dedi.

SP Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar Türkiye aleyhine Fransız hükümeti ve Charlie Hebdo dergisinin yaptığı çirkin saldırıyı nefretle kınadığını söyledi.

    SP Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar yaptığı açıklamada “ Siyasi düşüncelerimiz farklı olsa dacharlie Hendo dergisinin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve cumhurbaşkanımız üzerinden İslam alemini ve tüm hanımlarımızı hedef alan çirkin, alçakça, seviyesiz; İslam inancına duyulan kinin tezahürünün çok açık delili olan bu  karikatür nedeni ile başta bu karikatüre sessiz kalan başta Fransa hükümeti olmak üzere tüm batı dünyasını kınıyoruz” dedi.
     Kaçar açıklamasında “ Bu açıklamamız tamamen siyasi kimliğimiz dışında  ülkemizin milli ve manevi birliğini hedef alan eylem ve söylemlere karşı taşıdığımız hassasiyet nedeniyledir. Kanaatimizce bu ahlaksızca saldırı iç politikadan ayrı tutulmalı be tüm İslam alemi tarafından gereken tepki gösterilmeli ve sonuç almaya yönelik yaptırımlar için harekete geçmelidir” dedi.