Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Saadet`ten 30 mart provası
24 Mart 2014 Pazartesi 07:54:00 / Siyaset
Rizeliler Gökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coştu…
00:59Arakan’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz19:32AK Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi10:48Yeni Ekmek Fiyatı Vatandaşa Zulümdür23:01Ak Parti Rize`de Merkez İlçe Adayı da Başkanı da Değişiyor00:45CHP Rize İl Başkanı Rakıcı`dan, `Baskıcı ve Zorba Rejim` Vurgusu16:43Ovit Tüneli Dünyanın En Uzun Çift Tüp Üçüncü Tüneli01:07Erdoğan’dan Karavin Ailesine Taziye Ziyareti02:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de Markete Girdi, Alışveriş Yaptı11:01Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayder Ve Uzungöl Açıklaması10:59Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız10:58Cumhurbaşkanı Erdoğan Ovit Tüneli`nde İncelemelerde Bulundu18:40Erdoğan, Rize Havalimanı Deniz Dolgu Sahasında İncelemelerde Bulundu18:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de İncelemede Bulundu14:40Rize’de Sitem Eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bekaroğlu’ndan Sitem


 

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak için Rize’ye gelerek Cumhuriyet Meydanında konser veren Rizeli ünlü sanatçılarGökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coşan vatandaşlar, Karadeniz türküleri eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadı.

Rize Cumhuriyet Meydanında toplanan 12 bin civarında Rizeli, Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’in şarkılarıyla geç saatlere kadar eğlendi. Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’den önce sahne alan yöresel sanatçıların şarkılarıyla başlayan Saadet Partisinin “Rize’nin Şöleni” konseri 5 saat sürdü.

Karadenizin sevilen sesleri Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’e çiçek takdim eden Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, seyircilere karanfil attı.

12konser

Rize Cumhuriyet Meydanındaki konserde bir konuşma yapan Mehmet Bekaroğlu’nun sözleri sık sık “Rize seninle gurur duyuyor”“En büyük başkan bizim başkan”“Rize’ye Bekaroğlu” sloganlarıyla kesildi.

13konser

İşte Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Bekaroğlu’nun “Rize’nin Şöleni” Konserinde yaptığı konuşma…

Huzura ve barışa katkı sağlamak için bu şöleni düzenledik

30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim münasebetiyle yürütülen kampanyalarda çok yorulduk. Zaman zaman da çok gerildik. Özellikle Ankara’da estirilen sert siyaset milleti yordu, cephelere ayırdı. Milyonlarca genç de bugün YGS’ye girdi. Onlar da sınav stresi yaşadı. Biz istedik ki, bu stresi atalım, bir arada eğlenelim, biraz horon yapalım. Bu ülke bizim ülkemiz, o gerginlikler içerisinde bize birçok şey katın ama her şeyden evvel barış katın. Huzur gerekiyor. İşte bu huzura katkı sağlayalım diye böyle bir şölen düzenledik.

14konser

Güloğlu ve Birben ücretsiz geldi

Değerli Rizeli sanatçılar Gökhan Birben ve Davut Güloğlu sağolsunlar bizim için, sizin için Rize’ye geldiler. Bize hep nereden geliyor bu değirmenin suyu diye sorup durdular. Oysa mütevazi bütçemizle, imece usulü ile toplanan paralarla mütevazi bir seçim kampanyası yürüttük. Dostluk vardı burada, güzellikler vardı burada. İşte Gökhan kardeşimiz de, Davut kardeşimiz de hiçbir ücret talep etmeden buraya geldiler, size geldiler. Sağolsunlar, varolsunlar…

15konser

Gençler; karamsar olmayın, herşey güzel olacak

Gençlere sesleniyorum özellikle. Evet bir cepheleşme var, gerginlik var ama asla karamsar olmayın. Sorunlarımız var, sıkıntılarımız var ama yine karamsar olmaya gerek yok. Evet, Rize’de gençlere iş sahası yok. Rize’de gençlerimiz Rize’den ilk fırsatta gitmek istiyor. Sosyal hayat yok, sıkıntılar var. Esnafın, öğrencinin, işçinin sıkıntısı var. Var ama yine de karamsar olmaya gerek yok. Bakın biz Rize’nin sıkıntılarını anlattık. Çözüm yollarını teklif ettik Rize’ye. Bunları da oturduğumuz yerden yapmadık. Önce Rize insanına sorduk sonra uzman ekipleri getirdik. Bunlarla Rize’yi dağ taş, sokak sokak gezdik. Tepeden baktık, Rize’nin sıkıntılarını masaya yatırdık sonra da projeler oluşturduk. Konuştuk bütün bunları. Sanıyorum sesimiz herkese ulaştı. O nedenle ben bu akşam burada siyaset konuşmayacağım. Ancak birkaç satır biz Rize diyoruz, Rize’yi konuşuyoruz. Rize Belediyeciliği diyoruz. Bu şehir ne olacak diyoruz. Bu imar problemleri ne olacak, bu trafik, üstü açılıp kapatılmayan dereler ne olacak diyoruz. Bu ticari hayatın tıkanması, esnafın sıkıntısı ne olacak diye soruyoruz. Bize diyorlar ki, ‘Susun, susun; Başbakan var.’ Eyvallah, Başbakan’a selam ediyoruz. Zaten bu Rize her zaman Başbakanlar gördü ve herkesi de selamladı. Öyle dışarıdan otobüsleri getirmeye gerek yoktu. Zaten Başbakanımızı burada Rize halkı toplanıp coşkuyla selamladı. Bizim Başbakanımızla bir sorunumuz yok. Bu seçim de zaten başbakan seçimi değil, bu seçim belediye seçimidir. Bu seçim 10 yıldır Rize’yi ihmal edenlere, Rizeli’nin üzerine baskı kuranlara hesap sorulacağı ve onlara ‘hayır’ denileceği bir seçimdir.

16konser

Rize’nin dinamikliğini ortaya çıkarma zamanı geldi

Evet 30 yıldır Rizeli Başbakanlarla övünüyoruz. Ne güzel. Şöyle bir problem var; hep Ankara’ya bakıyoruz.  Ankara’dan gelecek diye bakıyoruz. 30 yılımızı Ankara’dan gelecek olanlara bağladık. Ama balık tutmayı unuttuk. Sürekli gelen balık var o gelen balıkları da hep büyükler yuttu. Rizeliler, sevgili gençler; artık Rize’nin dinamikliliğini ortaya çıkarmanın zamanı gelmiştir. Artık Rizeli balık tutmayı öğrenecek, balık tutacak. Elbette Ankara’dan da gelecek. Vergi veriyoruz biz. Değil mi ki, 100 liralık benzin aldığınızda 67 lirası vergidir. Elbette Ankara’dan gelecek. Ama biz burada öğüteceğiz. Biz burada öğüterek burayı ayağa kaldıracağız. Bu böyle olacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gençlerimizi karamsar görüyorum. Gençler karamsar, ne olacak diyor evlenme yaşına geldim evlenemiyorum, evlendim babamdan kalan emekli maaşına bakıyorum diyor. Ben diyorum ki, bu ülke büyük bir ülkedir, bu Rize büyük bir ildir. Hiç canınızı sıkmayın, geleceğiniz aydınlıktır.

17konser

Rize küllerinden yeniden doğacak

Ben mevsimlik işçi bir babanın çocuğuyum. Ben de sizin gibi her yaz geldim çay topladım. Şu omuzlarımda hala çay sepetinin izi ve acısı var. Ben bu Rize’de 13 yaşında Turist Otelinin altında denize girdim. Rize’yi bilirim, buradan geldim ben.

Evet, çok problemlerimiz var, çok sıkıntılarımız var. Ama Rize yaşıyor. Rize kendi küllerinden yeniden doğacak. Bundan hiç kimsenin hiç şüphesi olmasın. Bu karamsarlığı dağıtmalıyız, bu baskıyı kırmalıyız. Rize ayaklarının üstünde durmalı. Bakın, 30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim bizim için, Rize için bir dönüm noktası olabilir. Rize daha evvel  yaptı bunu; 1989 ve 1994‘te muhalefet partisinden belediye başkanı seçti Rize. O zamanın başbakanı bunların dediği gibi Rize’ye yatırımları kesmedi. Yatırımları durdurmadı. Yine böyle olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Başbakana iftira atıyorlar

Bu iktidar partisinin yerel temsilcileri eğer diyorlarsa ki, Mehmet Bekaroğlu belediye başkanı seçilirse Başbakanımız, Rizeli Başbakan Tayyip Erdoğan Rize’ye yatırımları durdurur, Sayın Başbakana iftira ediyorlar. Eğer ben belediye başkanı seçilirsem Sayın Erdoğan’ın Ovit Tünelini kapatacağını mı söylüyor bunlar. Sözünü vermiş olduğu havaalanı projesini durduracağını mı söylüyorlar. İftira ediyorlar. Sayın Başbakan da böyle bir şey yapmaz, hiçbir Rizeli böyle bir şey yapmaz.

Rize’yi turizm ve öğrenci şehri yapacağız

Burada üniversite var. Bu üniversite 20 bin öğrencinin okuması için planlandı. Şehirde yapılması yanlıştı, bir kampüse ihtiyacımız vardı ama şehirde yaptılar. Fakat Rize 20 bin öğrenciyi alamıyor. Niye alamıyor? Çünkü, Rize’yi öğrencilere uygun bir şehir haline getirmediler.

Rize turizm şehri olacak diyorlar ama Rize’yi turizm şehri olmak için hazırlamadılar. Akşam 6’da kapatılan bir şehir öğrenci şehri olamaz, turizm şehri hiç olamaz. Bunların olabilmesi için sosyal alanların olması lazım. Ama bunların hiçbiri Rize’de yok. Niçin bunları yapmadınız? Yapacağız diyorlar. Ben de diyorum ki, hadi ordan; 10 senedir ne yaptınız ki bundan sonra yapacaksınız. Bunlar, olanları da yok etti. Çay Festivali yapılırdı değil mi, ama artık yapılmıyor. Diyorum ki, Mehmet Bekaroğlu Belediye Başkanı seçildiğinde, bu şölenler, festivaller sürekli yapılacak.

18konser

 

20konser  22konser 23konser 

Bu haber 1405 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 1
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3354
İzlenme 8006
İzlenme 5689
İzlenme 6450
VİDEO GALERİ
İzlenme 5306
İzlenme 5544
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu