Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Saadet`ten 30 mart provası
24 Mart 2014 Pazartesi 07:54:00 / Siyaset
Rizeliler Gökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coştu…
20:00Ekrem Yüce seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor17:38 Çaykur’daki FET֒cü tartışması Meclis gündeminde12:04CHP Pazar’da Belediye Başkan Adayını Tanıttı12:26Karslı, Çekildi ve Yeniden İlçe Başkanı Oldu10:28 Biz İstesek te istemesek te Millî Görüş Gelecek00:21 Çoban Ateşi Mart Seçimlerinden Sonra Partileşecek23:08 “Türkiye’yi muz cumhuriyetine çevirdiler”00:33 Metin, “Önemli Olan 5 Yıl Sonra Aynı Teveccühün Gösterilmesidir”12:59CHP Rize`de Kenan Bıyık ile seçime girecek14:55Mansur Yavaş`tan Melih Gökçek`e: Muhattabım değildir Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş`tan Melih Gökçek`e: Muhattabım değildir 14:50Davutoğlu: Para ile tutulmuş, iletişim teröristleri...14:48Temel Karamollaoğlu: Herkes tehlike altında14:45`CHP Ankara`da, İYİ Parti İstanbul`da aday çıkarmayacak`12:23 İyi Parti Gençlik Kolları Başkanlığına Atama


 

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak için Rize’ye gelerek Cumhuriyet Meydanında konser veren Rizeli ünlü sanatçılarGökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coşan vatandaşlar, Karadeniz türküleri eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadı.

Rize Cumhuriyet Meydanında toplanan 12 bin civarında Rizeli, Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’in şarkılarıyla geç saatlere kadar eğlendi. Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’den önce sahne alan yöresel sanatçıların şarkılarıyla başlayan Saadet Partisinin “Rize’nin Şöleni” konseri 5 saat sürdü.

Karadenizin sevilen sesleri Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’e çiçek takdim eden Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, seyircilere karanfil attı.

12konser

Rize Cumhuriyet Meydanındaki konserde bir konuşma yapan Mehmet Bekaroğlu’nun sözleri sık sık “Rize seninle gurur duyuyor”“En büyük başkan bizim başkan”“Rize’ye Bekaroğlu” sloganlarıyla kesildi.

13konser

İşte Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Bekaroğlu’nun “Rize’nin Şöleni” Konserinde yaptığı konuşma…

Huzura ve barışa katkı sağlamak için bu şöleni düzenledik

30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim münasebetiyle yürütülen kampanyalarda çok yorulduk. Zaman zaman da çok gerildik. Özellikle Ankara’da estirilen sert siyaset milleti yordu, cephelere ayırdı. Milyonlarca genç de bugün YGS’ye girdi. Onlar da sınav stresi yaşadı. Biz istedik ki, bu stresi atalım, bir arada eğlenelim, biraz horon yapalım. Bu ülke bizim ülkemiz, o gerginlikler içerisinde bize birçok şey katın ama her şeyden evvel barış katın. Huzur gerekiyor. İşte bu huzura katkı sağlayalım diye böyle bir şölen düzenledik.

14konser

Güloğlu ve Birben ücretsiz geldi

Değerli Rizeli sanatçılar Gökhan Birben ve Davut Güloğlu sağolsunlar bizim için, sizin için Rize’ye geldiler. Bize hep nereden geliyor bu değirmenin suyu diye sorup durdular. Oysa mütevazi bütçemizle, imece usulü ile toplanan paralarla mütevazi bir seçim kampanyası yürüttük. Dostluk vardı burada, güzellikler vardı burada. İşte Gökhan kardeşimiz de, Davut kardeşimiz de hiçbir ücret talep etmeden buraya geldiler, size geldiler. Sağolsunlar, varolsunlar…

15konser

Gençler; karamsar olmayın, herşey güzel olacak

Gençlere sesleniyorum özellikle. Evet bir cepheleşme var, gerginlik var ama asla karamsar olmayın. Sorunlarımız var, sıkıntılarımız var ama yine karamsar olmaya gerek yok. Evet, Rize’de gençlere iş sahası yok. Rize’de gençlerimiz Rize’den ilk fırsatta gitmek istiyor. Sosyal hayat yok, sıkıntılar var. Esnafın, öğrencinin, işçinin sıkıntısı var. Var ama yine de karamsar olmaya gerek yok. Bakın biz Rize’nin sıkıntılarını anlattık. Çözüm yollarını teklif ettik Rize’ye. Bunları da oturduğumuz yerden yapmadık. Önce Rize insanına sorduk sonra uzman ekipleri getirdik. Bunlarla Rize’yi dağ taş, sokak sokak gezdik. Tepeden baktık, Rize’nin sıkıntılarını masaya yatırdık sonra da projeler oluşturduk. Konuştuk bütün bunları. Sanıyorum sesimiz herkese ulaştı. O nedenle ben bu akşam burada siyaset konuşmayacağım. Ancak birkaç satır biz Rize diyoruz, Rize’yi konuşuyoruz. Rize Belediyeciliği diyoruz. Bu şehir ne olacak diyoruz. Bu imar problemleri ne olacak, bu trafik, üstü açılıp kapatılmayan dereler ne olacak diyoruz. Bu ticari hayatın tıkanması, esnafın sıkıntısı ne olacak diye soruyoruz. Bize diyorlar ki, ‘Susun, susun; Başbakan var.’ Eyvallah, Başbakan’a selam ediyoruz. Zaten bu Rize her zaman Başbakanlar gördü ve herkesi de selamladı. Öyle dışarıdan otobüsleri getirmeye gerek yoktu. Zaten Başbakanımızı burada Rize halkı toplanıp coşkuyla selamladı. Bizim Başbakanımızla bir sorunumuz yok. Bu seçim de zaten başbakan seçimi değil, bu seçim belediye seçimidir. Bu seçim 10 yıldır Rize’yi ihmal edenlere, Rizeli’nin üzerine baskı kuranlara hesap sorulacağı ve onlara ‘hayır’ denileceği bir seçimdir.

16konser

Rize’nin dinamikliğini ortaya çıkarma zamanı geldi

Evet 30 yıldır Rizeli Başbakanlarla övünüyoruz. Ne güzel. Şöyle bir problem var; hep Ankara’ya bakıyoruz.  Ankara’dan gelecek diye bakıyoruz. 30 yılımızı Ankara’dan gelecek olanlara bağladık. Ama balık tutmayı unuttuk. Sürekli gelen balık var o gelen balıkları da hep büyükler yuttu. Rizeliler, sevgili gençler; artık Rize’nin dinamikliliğini ortaya çıkarmanın zamanı gelmiştir. Artık Rizeli balık tutmayı öğrenecek, balık tutacak. Elbette Ankara’dan da gelecek. Vergi veriyoruz biz. Değil mi ki, 100 liralık benzin aldığınızda 67 lirası vergidir. Elbette Ankara’dan gelecek. Ama biz burada öğüteceğiz. Biz burada öğüterek burayı ayağa kaldıracağız. Bu böyle olacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gençlerimizi karamsar görüyorum. Gençler karamsar, ne olacak diyor evlenme yaşına geldim evlenemiyorum, evlendim babamdan kalan emekli maaşına bakıyorum diyor. Ben diyorum ki, bu ülke büyük bir ülkedir, bu Rize büyük bir ildir. Hiç canınızı sıkmayın, geleceğiniz aydınlıktır.

17konser

Rize küllerinden yeniden doğacak

Ben mevsimlik işçi bir babanın çocuğuyum. Ben de sizin gibi her yaz geldim çay topladım. Şu omuzlarımda hala çay sepetinin izi ve acısı var. Ben bu Rize’de 13 yaşında Turist Otelinin altında denize girdim. Rize’yi bilirim, buradan geldim ben.

Evet, çok problemlerimiz var, çok sıkıntılarımız var. Ama Rize yaşıyor. Rize kendi küllerinden yeniden doğacak. Bundan hiç kimsenin hiç şüphesi olmasın. Bu karamsarlığı dağıtmalıyız, bu baskıyı kırmalıyız. Rize ayaklarının üstünde durmalı. Bakın, 30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim bizim için, Rize için bir dönüm noktası olabilir. Rize daha evvel  yaptı bunu; 1989 ve 1994‘te muhalefet partisinden belediye başkanı seçti Rize. O zamanın başbakanı bunların dediği gibi Rize’ye yatırımları kesmedi. Yatırımları durdurmadı. Yine böyle olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Başbakana iftira atıyorlar

Bu iktidar partisinin yerel temsilcileri eğer diyorlarsa ki, Mehmet Bekaroğlu belediye başkanı seçilirse Başbakanımız, Rizeli Başbakan Tayyip Erdoğan Rize’ye yatırımları durdurur, Sayın Başbakana iftira ediyorlar. Eğer ben belediye başkanı seçilirsem Sayın Erdoğan’ın Ovit Tünelini kapatacağını mı söylüyor bunlar. Sözünü vermiş olduğu havaalanı projesini durduracağını mı söylüyorlar. İftira ediyorlar. Sayın Başbakan da böyle bir şey yapmaz, hiçbir Rizeli böyle bir şey yapmaz.

Rize’yi turizm ve öğrenci şehri yapacağız

Burada üniversite var. Bu üniversite 20 bin öğrencinin okuması için planlandı. Şehirde yapılması yanlıştı, bir kampüse ihtiyacımız vardı ama şehirde yaptılar. Fakat Rize 20 bin öğrenciyi alamıyor. Niye alamıyor? Çünkü, Rize’yi öğrencilere uygun bir şehir haline getirmediler.

Rize turizm şehri olacak diyorlar ama Rize’yi turizm şehri olmak için hazırlamadılar. Akşam 6’da kapatılan bir şehir öğrenci şehri olamaz, turizm şehri hiç olamaz. Bunların olabilmesi için sosyal alanların olması lazım. Ama bunların hiçbiri Rize’de yok. Niçin bunları yapmadınız? Yapacağız diyorlar. Ben de diyorum ki, hadi ordan; 10 senedir ne yaptınız ki bundan sonra yapacaksınız. Bunlar, olanları da yok etti. Çay Festivali yapılırdı değil mi, ama artık yapılmıyor. Diyorum ki, Mehmet Bekaroğlu Belediye Başkanı seçildiğinde, bu şölenler, festivaller sürekli yapılacak.

18konser

 

20konser  22konser 23konser 

Bu haber 1537 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Eğitim
Tarım Ve Toprak Sevgisi Minik Öğrencilere Aşılanıyor
Fındıklı Ziraat Odası Başkanlığı, öğrencilere çevre ve toprak sevgisini aşılamak için elli metre karelik sera yaptı. Fındıklı Ziraat Odası Başkanlığı, öğrencilere çevre ve toprak sevgisini aşılamak için elli metre karelik sera yaptı.
Yorum : 0
Rize Haber
Rize Kent Konseyi Doğal Bitki Yapısına Dikkat Çekti
Eğitimden çevreye, sosyal projelerden ekonomiye kadar pek çok alanda şehrin beklentilerine çözüm üretmeye çalışan ve projeler üreten Rize Kent Konseyi bu kez de bölgenin giderek ithal bitkilerle donatılarak arka plana atılan doğal bitki yapısının ön plana çıkarılması ve şehir merkezindeki çevre düzenlemelerinde yerli bitkilerin kullanılmasına dikkat çekmek için bir program organize etti.
Yorum : 0
Kültür Sanat
“İyiki Allah ve din günü var! Bu kurala inanırlar mı bilmiyorum”
Rize’de görev yapan eğitimci, yazar ve Rize’de sosyal medyanın yakından tanıdığı isimlerden biri olan Muhmmet Marap hoca sosyal medya hesabından ilginç bir değerlendirme de bulundu.
Yorum : 0
Kültür Sanat
Rize’de Bir İlk. “Askıda kitap Ücretsiz.”
Rize merkezde 2006 yılında kurulan ÇINAR Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği kütüphanesindeki kitapları okuyucuya ücretsiz ulaştırıyor.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor’da Transfer taarruzu başlıyor
Sezon başında yapılan yanlış transfer politikaları nedeniyle 12 puan ile ligde son sırada bulunan Çaykur Rizespor’ da transfer taarruzu Trabzonspor maçından sonra başlayacak
Yorum : 0
Rizespor
Turu Geçeceğimize İnanıyorum
Çaykur Rizespor teknik Direktörü Okan Buruk, takımının bu halde bulunmasının kendisini üzdüğünü ifade ederek, “Takım üzerinde yoğun bir baskı var. Bu baskıyı kırıp galip gelebileceğimiz maçlarda bile puan kayıpları yaşıyoruz. Aytemiz Alanyaspor maçında yakaladığımız pozisyonlardan bir iki tane gol kaydetseydik şimdi farklı şeyler konuşuyor olurduk. Olmadı mı olmuyor. Şimdi Salı günü Ziraat Türkiye Kupası maçımız var. O maça bakıyoruz” dedi
Yorum : 1
Çaykur Rizespor’da Ne Gerekiyorsa O Yapılacak 16 Aralık 2018 Pazar 20:23:00
Ekrem Yüce seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor 16 Aralık 2018 Pazar 20:00:00
Çaykur’daki FET֒cü tartışması Meclis gündeminde 16 Aralık 2018 Pazar 17:38:00
Oğlunun şehit olduğu günün yıl dönümünde toprağa verilecek 16 Aralık 2018 Pazar 17:28:00
Transferler Yapacağız 16 Aralık 2018 Pazar 09:49:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İYİ Parti Mansur Yavaşı Aday Gösterecek
Kulislerde, Mart 2019`da yapılacak yerel seçimler için CHP ve İYİ Parti`nin Mansur Yavaş isminde anlaştığı iddia edildi. Buna göre Yavaş, Ankara`da İYİ Parti`den aday olacak.
`Emekli maaşı 1000 TL`nin altında olanlar zam alamayacak`
Milyonlarca emekli, maaş zammı beklerken maaşı 1000 TL`nin altında olanların zam alamayacağı iddia edildi.
Sunay Akın CHP’nin adayı mı olacak? Açıklama geldi
CHP`nin Kadıköy belediye başkan adayı olacağı iddia edilen Sunay Akın konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.
Talha Uğurluer, FETÖ`den gözaltına alındı!
Tarihçi-yazar Talha Uğurluer, FETÖ`nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3597
İzlenme 8253
İzlenme 5916
İzlenme 6664
VİDEO GALERİ
İzlenme 5546
İzlenme 5781
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu