Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Saadet`ten 30 mart provası
24 Mart 2014 Pazartesi 07:54:00 / Siyaset
Rizeliler Gökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coştu…
Alihan TELATAR İşimiz çok zor
Okunma : 135
Yorum : 555
16:49 İYİ Parti Rize İl Başkanlığına Osman Keser Atandı22:52 Alkan MHP Rize İl Başkanı Oldu12:45 Bilimsel ve Laik Eğitim Vurgusu…12:36 CHP`den Eğitime 12 Soruna 12 Çözüm Önerisi!22:21 Ak Parti Rize’de Yeni Yürütme Kurulu Belli Oldu09:49 Rize’nin renkli ismi Memleketinden Başkan adayı21:30İYİ Parti Rize’de 80 İstifa16:18İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs, TBMM’ye “Vampir Kelebek” İle İlgili Soru Önergesi Verdi14:13 Rize Belediyesi’nde Tüm Engellemelere Rağmen İz Birakan Hizmetler Verdik12:55CHP li Vekiller Ekonomik Krizin Çözüm Yollarını Arıyor10:27 Daha İyi Bir Rize İçin Seçimleri Alacağız09:11Yerel Seçimde İttifak Diye Bir Şey Olmaz08:38 CHP 2019 Seçim Startını Verdi09:09Rize`de Trafik Düzenleme Toplantısı Yapıldı


 

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak için Rize’ye gelerek Cumhuriyet Meydanında konser veren Rizeli ünlü sanatçılarGökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coşan vatandaşlar, Karadeniz türküleri eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadı.

Rize Cumhuriyet Meydanında toplanan 12 bin civarında Rizeli, Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’in şarkılarıyla geç saatlere kadar eğlendi. Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’den önce sahne alan yöresel sanatçıların şarkılarıyla başlayan Saadet Partisinin “Rize’nin Şöleni” konseri 5 saat sürdü.

Karadenizin sevilen sesleri Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’e çiçek takdim eden Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, seyircilere karanfil attı.

12konser

Rize Cumhuriyet Meydanındaki konserde bir konuşma yapan Mehmet Bekaroğlu’nun sözleri sık sık “Rize seninle gurur duyuyor”“En büyük başkan bizim başkan”“Rize’ye Bekaroğlu” sloganlarıyla kesildi.

13konser

İşte Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Bekaroğlu’nun “Rize’nin Şöleni” Konserinde yaptığı konuşma…

Huzura ve barışa katkı sağlamak için bu şöleni düzenledik

30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim münasebetiyle yürütülen kampanyalarda çok yorulduk. Zaman zaman da çok gerildik. Özellikle Ankara’da estirilen sert siyaset milleti yordu, cephelere ayırdı. Milyonlarca genç de bugün YGS’ye girdi. Onlar da sınav stresi yaşadı. Biz istedik ki, bu stresi atalım, bir arada eğlenelim, biraz horon yapalım. Bu ülke bizim ülkemiz, o gerginlikler içerisinde bize birçok şey katın ama her şeyden evvel barış katın. Huzur gerekiyor. İşte bu huzura katkı sağlayalım diye böyle bir şölen düzenledik.

14konser

Güloğlu ve Birben ücretsiz geldi

Değerli Rizeli sanatçılar Gökhan Birben ve Davut Güloğlu sağolsunlar bizim için, sizin için Rize’ye geldiler. Bize hep nereden geliyor bu değirmenin suyu diye sorup durdular. Oysa mütevazi bütçemizle, imece usulü ile toplanan paralarla mütevazi bir seçim kampanyası yürüttük. Dostluk vardı burada, güzellikler vardı burada. İşte Gökhan kardeşimiz de, Davut kardeşimiz de hiçbir ücret talep etmeden buraya geldiler, size geldiler. Sağolsunlar, varolsunlar…

15konser

Gençler; karamsar olmayın, herşey güzel olacak

Gençlere sesleniyorum özellikle. Evet bir cepheleşme var, gerginlik var ama asla karamsar olmayın. Sorunlarımız var, sıkıntılarımız var ama yine karamsar olmaya gerek yok. Evet, Rize’de gençlere iş sahası yok. Rize’de gençlerimiz Rize’den ilk fırsatta gitmek istiyor. Sosyal hayat yok, sıkıntılar var. Esnafın, öğrencinin, işçinin sıkıntısı var. Var ama yine de karamsar olmaya gerek yok. Bakın biz Rize’nin sıkıntılarını anlattık. Çözüm yollarını teklif ettik Rize’ye. Bunları da oturduğumuz yerden yapmadık. Önce Rize insanına sorduk sonra uzman ekipleri getirdik. Bunlarla Rize’yi dağ taş, sokak sokak gezdik. Tepeden baktık, Rize’nin sıkıntılarını masaya yatırdık sonra da projeler oluşturduk. Konuştuk bütün bunları. Sanıyorum sesimiz herkese ulaştı. O nedenle ben bu akşam burada siyaset konuşmayacağım. Ancak birkaç satır biz Rize diyoruz, Rize’yi konuşuyoruz. Rize Belediyeciliği diyoruz. Bu şehir ne olacak diyoruz. Bu imar problemleri ne olacak, bu trafik, üstü açılıp kapatılmayan dereler ne olacak diyoruz. Bu ticari hayatın tıkanması, esnafın sıkıntısı ne olacak diye soruyoruz. Bize diyorlar ki, ‘Susun, susun; Başbakan var.’ Eyvallah, Başbakan’a selam ediyoruz. Zaten bu Rize her zaman Başbakanlar gördü ve herkesi de selamladı. Öyle dışarıdan otobüsleri getirmeye gerek yoktu. Zaten Başbakanımızı burada Rize halkı toplanıp coşkuyla selamladı. Bizim Başbakanımızla bir sorunumuz yok. Bu seçim de zaten başbakan seçimi değil, bu seçim belediye seçimidir. Bu seçim 10 yıldır Rize’yi ihmal edenlere, Rizeli’nin üzerine baskı kuranlara hesap sorulacağı ve onlara ‘hayır’ denileceği bir seçimdir.

16konser

Rize’nin dinamikliğini ortaya çıkarma zamanı geldi

Evet 30 yıldır Rizeli Başbakanlarla övünüyoruz. Ne güzel. Şöyle bir problem var; hep Ankara’ya bakıyoruz.  Ankara’dan gelecek diye bakıyoruz. 30 yılımızı Ankara’dan gelecek olanlara bağladık. Ama balık tutmayı unuttuk. Sürekli gelen balık var o gelen balıkları da hep büyükler yuttu. Rizeliler, sevgili gençler; artık Rize’nin dinamikliliğini ortaya çıkarmanın zamanı gelmiştir. Artık Rizeli balık tutmayı öğrenecek, balık tutacak. Elbette Ankara’dan da gelecek. Vergi veriyoruz biz. Değil mi ki, 100 liralık benzin aldığınızda 67 lirası vergidir. Elbette Ankara’dan gelecek. Ama biz burada öğüteceğiz. Biz burada öğüterek burayı ayağa kaldıracağız. Bu böyle olacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gençlerimizi karamsar görüyorum. Gençler karamsar, ne olacak diyor evlenme yaşına geldim evlenemiyorum, evlendim babamdan kalan emekli maaşına bakıyorum diyor. Ben diyorum ki, bu ülke büyük bir ülkedir, bu Rize büyük bir ildir. Hiç canınızı sıkmayın, geleceğiniz aydınlıktır.

17konser

Rize küllerinden yeniden doğacak

Ben mevsimlik işçi bir babanın çocuğuyum. Ben de sizin gibi her yaz geldim çay topladım. Şu omuzlarımda hala çay sepetinin izi ve acısı var. Ben bu Rize’de 13 yaşında Turist Otelinin altında denize girdim. Rize’yi bilirim, buradan geldim ben.

Evet, çok problemlerimiz var, çok sıkıntılarımız var. Ama Rize yaşıyor. Rize kendi küllerinden yeniden doğacak. Bundan hiç kimsenin hiç şüphesi olmasın. Bu karamsarlığı dağıtmalıyız, bu baskıyı kırmalıyız. Rize ayaklarının üstünde durmalı. Bakın, 30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim bizim için, Rize için bir dönüm noktası olabilir. Rize daha evvel  yaptı bunu; 1989 ve 1994‘te muhalefet partisinden belediye başkanı seçti Rize. O zamanın başbakanı bunların dediği gibi Rize’ye yatırımları kesmedi. Yatırımları durdurmadı. Yine böyle olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Başbakana iftira atıyorlar

Bu iktidar partisinin yerel temsilcileri eğer diyorlarsa ki, Mehmet Bekaroğlu belediye başkanı seçilirse Başbakanımız, Rizeli Başbakan Tayyip Erdoğan Rize’ye yatırımları durdurur, Sayın Başbakana iftira ediyorlar. Eğer ben belediye başkanı seçilirsem Sayın Erdoğan’ın Ovit Tünelini kapatacağını mı söylüyor bunlar. Sözünü vermiş olduğu havaalanı projesini durduracağını mı söylüyorlar. İftira ediyorlar. Sayın Başbakan da böyle bir şey yapmaz, hiçbir Rizeli böyle bir şey yapmaz.

Rize’yi turizm ve öğrenci şehri yapacağız

Burada üniversite var. Bu üniversite 20 bin öğrencinin okuması için planlandı. Şehirde yapılması yanlıştı, bir kampüse ihtiyacımız vardı ama şehirde yaptılar. Fakat Rize 20 bin öğrenciyi alamıyor. Niye alamıyor? Çünkü, Rize’yi öğrencilere uygun bir şehir haline getirmediler.

Rize turizm şehri olacak diyorlar ama Rize’yi turizm şehri olmak için hazırlamadılar. Akşam 6’da kapatılan bir şehir öğrenci şehri olamaz, turizm şehri hiç olamaz. Bunların olabilmesi için sosyal alanların olması lazım. Ama bunların hiçbiri Rize’de yok. Niçin bunları yapmadınız? Yapacağız diyorlar. Ben de diyorum ki, hadi ordan; 10 senedir ne yaptınız ki bundan sonra yapacaksınız. Bunlar, olanları da yok etti. Çay Festivali yapılırdı değil mi, ama artık yapılmıyor. Diyorum ki, Mehmet Bekaroğlu Belediye Başkanı seçildiğinde, bu şölenler, festivaller sürekli yapılacak.

18konser

 

20konser  22konser 23konser 

Bu haber 1482 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
İYİ Parti Rize İl Başkanlığına Osman Keser Atandı
İYİ Parti Rize il başkanlığına eski il başkan yardımcısı Osman Keser’in atandı.
Yorum : 0
Magazin
Sporun Ekonomiye Katkısı MÜSİAD İzmir’de Ele Alındı
MÜSİAD 100. Genel İdare Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ve Dünya ETNOSPOR Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katılımlarıyla İzmir’de düzenlendi.
Yorum : 0
Rize Belediyesi
Rize’de Esnaf Yapılan Hizmetlerden memnun.
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap Portakallık Mahallesi Muhtarı Tuncay Maşalacı’nın düzenlemiş olduğu kahvaltıya katılarak mahallede ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor`da Okan Buruk Dönemi
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor`da, İbrahim Üzülmez`den boşalan teknik direktörlük görevine getirilen Okan Buruk ile sezon sonuna kadar resmi sözleşme imzalandı.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor`da Yeni Başkan Hasan Kartal
Çaykur Rizespor Kulübü`nün yeni başkanı Hasan Kartal oldu.
Yorum : 0
Kültür Sanat
Çayeli Bakır’ın Hikayesinin Galası Yapıldı
Çayeli Bakır’ın hikayesini anlatan Cevherden Öteye filminin gala gösterimi yapıldı.
Yorum : 0
Rizespor Eski Başkanlıda Şair etti 24 Eylül 2018 Pazartesi 15:15:00
Türkiye Diyanet Vakfı Rize de Farklı 24 Eylül 2018 Pazartesi 13:55:00
Benim Kitabımda Başarısızlık Yok 24 Eylül 2018 Pazartesi 11:09:00
Karanlık Sayfadan Aydınlığa Geçeceğız 24 Eylül 2018 Pazartesi 11:06:00
Yeni Bir Sayfa Açacağız 24 Eylül 2018 Pazartesi 11:04:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Baküde Nuru Paşanın büstü açıldı
15 Eylül Bakünün taşnak bolşevik işkalinden kurtarılmasının 100. yıldönümü gününde Azerbaycanda ilk defa olarak Borçalı Cemiyetinin ofisinde cemiyetin teşebbüsüyle Bakü`nün fatehi Nuru Paşa Killigilin büstü açılmıştır.
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
FOTO GALERİ
İzlenme 3524
İzlenme 8189
İzlenme 5848
İzlenme 6604
VİDEO GALERİ
İzlenme 5473
İzlenme 5693
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu