Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Saadet`ten 30 mart provası
24 Mart 2014 Pazartesi 07:54:00 / Siyaset
Rizeliler Gökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coştu…
B. Ali KAVALCI RAMAZAN BAYRAMI BAŞLADI
Okunma : 101
Yorum : 555
01:46 Bize Çamur Atanlar Önce Aynaya Bakmalıdır00:10Kaçar, Çay`a Erbakan Hoca Zamanında Değer Verildi02:10 Vatan Partisi, Pazar`da Çözümlerini Anlattı01:57 Daha Düne Kadar Terörle Kol Kola Gezenler Bize Çamur Atamaz00:33Çamlıhemşin’de Saadet Zamanı22:53 Bayramı 24 Haziran’da Yaşayacağız22:42Rize Saadet`te Ramazan Saadeti11:02 24 Haziran AKP’ den Kurtuluş Günü Olacak10:24Vali Bektaş ve Eşinden Şehit Ailelerine Ziyaret10:39Rize’de Saadet Partisi bayrağını yakma girişimi09:42Muharrem İnce`den Karadeniz`e Samsun Sarp Demiryolu Sözü09:40Saadet Çayeli`ne Çıkartma Yaptı09:35 Genç Seçmenin Umudu İYİ Parti Oldu10:10 Türkiye’yi Kandırılanlar Yönetiyor


 

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak için Rize’ye gelerek Cumhuriyet Meydanında konser veren Rizeli ünlü sanatçılarGökhan Birben ve Davut Güloğlu ile coşan vatandaşlar, Karadeniz türküleri eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadı.

Rize Cumhuriyet Meydanında toplanan 12 bin civarında Rizeli, Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’in şarkılarıyla geç saatlere kadar eğlendi. Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’den önce sahne alan yöresel sanatçıların şarkılarıyla başlayan Saadet Partisinin “Rize’nin Şöleni” konseri 5 saat sürdü.

Karadenizin sevilen sesleri Davut Güloğlu ve Gökhan Birben’e çiçek takdim eden Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, seyircilere karanfil attı.

12konser

Rize Cumhuriyet Meydanındaki konserde bir konuşma yapan Mehmet Bekaroğlu’nun sözleri sık sık “Rize seninle gurur duyuyor”“En büyük başkan bizim başkan”“Rize’ye Bekaroğlu” sloganlarıyla kesildi.

13konser

İşte Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Bekaroğlu’nun “Rize’nin Şöleni” Konserinde yaptığı konuşma…

Huzura ve barışa katkı sağlamak için bu şöleni düzenledik

30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim münasebetiyle yürütülen kampanyalarda çok yorulduk. Zaman zaman da çok gerildik. Özellikle Ankara’da estirilen sert siyaset milleti yordu, cephelere ayırdı. Milyonlarca genç de bugün YGS’ye girdi. Onlar da sınav stresi yaşadı. Biz istedik ki, bu stresi atalım, bir arada eğlenelim, biraz horon yapalım. Bu ülke bizim ülkemiz, o gerginlikler içerisinde bize birçok şey katın ama her şeyden evvel barış katın. Huzur gerekiyor. İşte bu huzura katkı sağlayalım diye böyle bir şölen düzenledik.

14konser

Güloğlu ve Birben ücretsiz geldi

Değerli Rizeli sanatçılar Gökhan Birben ve Davut Güloğlu sağolsunlar bizim için, sizin için Rize’ye geldiler. Bize hep nereden geliyor bu değirmenin suyu diye sorup durdular. Oysa mütevazi bütçemizle, imece usulü ile toplanan paralarla mütevazi bir seçim kampanyası yürüttük. Dostluk vardı burada, güzellikler vardı burada. İşte Gökhan kardeşimiz de, Davut kardeşimiz de hiçbir ücret talep etmeden buraya geldiler, size geldiler. Sağolsunlar, varolsunlar…

15konser

Gençler; karamsar olmayın, herşey güzel olacak

Gençlere sesleniyorum özellikle. Evet bir cepheleşme var, gerginlik var ama asla karamsar olmayın. Sorunlarımız var, sıkıntılarımız var ama yine karamsar olmaya gerek yok. Evet, Rize’de gençlere iş sahası yok. Rize’de gençlerimiz Rize’den ilk fırsatta gitmek istiyor. Sosyal hayat yok, sıkıntılar var. Esnafın, öğrencinin, işçinin sıkıntısı var. Var ama yine de karamsar olmaya gerek yok. Bakın biz Rize’nin sıkıntılarını anlattık. Çözüm yollarını teklif ettik Rize’ye. Bunları da oturduğumuz yerden yapmadık. Önce Rize insanına sorduk sonra uzman ekipleri getirdik. Bunlarla Rize’yi dağ taş, sokak sokak gezdik. Tepeden baktık, Rize’nin sıkıntılarını masaya yatırdık sonra da projeler oluşturduk. Konuştuk bütün bunları. Sanıyorum sesimiz herkese ulaştı. O nedenle ben bu akşam burada siyaset konuşmayacağım. Ancak birkaç satır biz Rize diyoruz, Rize’yi konuşuyoruz. Rize Belediyeciliği diyoruz. Bu şehir ne olacak diyoruz. Bu imar problemleri ne olacak, bu trafik, üstü açılıp kapatılmayan dereler ne olacak diyoruz. Bu ticari hayatın tıkanması, esnafın sıkıntısı ne olacak diye soruyoruz. Bize diyorlar ki, ‘Susun, susun; Başbakan var.’ Eyvallah, Başbakan’a selam ediyoruz. Zaten bu Rize her zaman Başbakanlar gördü ve herkesi de selamladı. Öyle dışarıdan otobüsleri getirmeye gerek yoktu. Zaten Başbakanımızı burada Rize halkı toplanıp coşkuyla selamladı. Bizim Başbakanımızla bir sorunumuz yok. Bu seçim de zaten başbakan seçimi değil, bu seçim belediye seçimidir. Bu seçim 10 yıldır Rize’yi ihmal edenlere, Rizeli’nin üzerine baskı kuranlara hesap sorulacağı ve onlara ‘hayır’ denileceği bir seçimdir.

16konser

Rize’nin dinamikliğini ortaya çıkarma zamanı geldi

Evet 30 yıldır Rizeli Başbakanlarla övünüyoruz. Ne güzel. Şöyle bir problem var; hep Ankara’ya bakıyoruz.  Ankara’dan gelecek diye bakıyoruz. 30 yılımızı Ankara’dan gelecek olanlara bağladık. Ama balık tutmayı unuttuk. Sürekli gelen balık var o gelen balıkları da hep büyükler yuttu. Rizeliler, sevgili gençler; artık Rize’nin dinamikliliğini ortaya çıkarmanın zamanı gelmiştir. Artık Rizeli balık tutmayı öğrenecek, balık tutacak. Elbette Ankara’dan da gelecek. Vergi veriyoruz biz. Değil mi ki, 100 liralık benzin aldığınızda 67 lirası vergidir. Elbette Ankara’dan gelecek. Ama biz burada öğüteceğiz. Biz burada öğüterek burayı ayağa kaldıracağız. Bu böyle olacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gençlerimizi karamsar görüyorum. Gençler karamsar, ne olacak diyor evlenme yaşına geldim evlenemiyorum, evlendim babamdan kalan emekli maaşına bakıyorum diyor. Ben diyorum ki, bu ülke büyük bir ülkedir, bu Rize büyük bir ildir. Hiç canınızı sıkmayın, geleceğiniz aydınlıktır.

17konser

Rize küllerinden yeniden doğacak

Ben mevsimlik işçi bir babanın çocuğuyum. Ben de sizin gibi her yaz geldim çay topladım. Şu omuzlarımda hala çay sepetinin izi ve acısı var. Ben bu Rize’de 13 yaşında Turist Otelinin altında denize girdim. Rize’yi bilirim, buradan geldim ben.

Evet, çok problemlerimiz var, çok sıkıntılarımız var. Ama Rize yaşıyor. Rize kendi küllerinden yeniden doğacak. Bundan hiç kimsenin hiç şüphesi olmasın. Bu karamsarlığı dağıtmalıyız, bu baskıyı kırmalıyız. Rize ayaklarının üstünde durmalı. Bakın, 30 Mart’ta bir seçim var. Bu seçim bizim için, Rize için bir dönüm noktası olabilir. Rize daha evvel  yaptı bunu; 1989 ve 1994‘te muhalefet partisinden belediye başkanı seçti Rize. O zamanın başbakanı bunların dediği gibi Rize’ye yatırımları kesmedi. Yatırımları durdurmadı. Yine böyle olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Başbakana iftira atıyorlar

Bu iktidar partisinin yerel temsilcileri eğer diyorlarsa ki, Mehmet Bekaroğlu belediye başkanı seçilirse Başbakanımız, Rizeli Başbakan Tayyip Erdoğan Rize’ye yatırımları durdurur, Sayın Başbakana iftira ediyorlar. Eğer ben belediye başkanı seçilirsem Sayın Erdoğan’ın Ovit Tünelini kapatacağını mı söylüyor bunlar. Sözünü vermiş olduğu havaalanı projesini durduracağını mı söylüyorlar. İftira ediyorlar. Sayın Başbakan da böyle bir şey yapmaz, hiçbir Rizeli böyle bir şey yapmaz.

Rize’yi turizm ve öğrenci şehri yapacağız

Burada üniversite var. Bu üniversite 20 bin öğrencinin okuması için planlandı. Şehirde yapılması yanlıştı, bir kampüse ihtiyacımız vardı ama şehirde yaptılar. Fakat Rize 20 bin öğrenciyi alamıyor. Niye alamıyor? Çünkü, Rize’yi öğrencilere uygun bir şehir haline getirmediler.

Rize turizm şehri olacak diyorlar ama Rize’yi turizm şehri olmak için hazırlamadılar. Akşam 6’da kapatılan bir şehir öğrenci şehri olamaz, turizm şehri hiç olamaz. Bunların olabilmesi için sosyal alanların olması lazım. Ama bunların hiçbiri Rize’de yok. Niçin bunları yapmadınız? Yapacağız diyorlar. Ben de diyorum ki, hadi ordan; 10 senedir ne yaptınız ki bundan sonra yapacaksınız. Bunlar, olanları da yok etti. Çay Festivali yapılırdı değil mi, ama artık yapılmıyor. Diyorum ki, Mehmet Bekaroğlu Belediye Başkanı seçildiğinde, bu şölenler, festivaller sürekli yapılacak.

18konser

 

20konser  22konser 23konser 

Bu haber 1446 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Siyaset
Bize Çamur Atanlar Önce Aynaya Bakmalıdır
Seçime sayılı günler kala İYİ Parti milletvekili Adayları Emekli Yarbay ve Av. Hızır Keskin ve Av Ayşegül Özyanık, seçim çalışmalarını Rize’ de sürdürdü. Keskin ve Özyanık esnaf ziyaretlerinden sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu
Yorum : 0
Rizespor
Kweuke ve Emir Han, Sağlık Kontrolünden Geçti
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor`da, takım kaptanı Leonard Kweuke ve Emir Han Topçu, sağlık kontrolünden geçti.
Yorum : 0
Siyaset
Kaçar, Çay`a Erbakan Hoca Zamanında Değer Verildi
Saadet Partisi Rize Milletvekili adayı Av. Muhammet Kaçar, adam kayırmadan, ayrımcılık yapmadan, hak yemeden Rize’ye hizmet nasıl yapılır herkese öğreteceklerini, Çay’a kimin zamanında değeri verildiği sorusuna Erbakan Hoca cevabını aldıklarını söyledi.
Yorum : 0
Siyaset
Vatan Partisi, Pazar`da Çözümlerini Anlattı
Vatan Partisi Rize İl Başkanlığı, 24 haziran seçim çalışmalarını Rize Merkez`den sonra Pazar ilçesinde devam etti. Pazar`da esnaf ve halkı dolaşan Vatan Partisi adayları, çözümlerden bahsederek görev istedi.
Yorum : 0
Siyaset
Daha Düne Kadar Terörle Kol Kola Gezenler Bize Çamur Atamaz
İYİ Parti Rize Milletvekili Adayı Emekli Yarbay ve Av. Hızır Keskin esnaf ziyaretlerinden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada kendilerine saçma sapan yakıştırmada bulunanların daha düne kadar terörle içiçe olduğunu ifade etti. Keskin, “Oysa bilinmelidir ki, 2004 te MGK da Feto terör örgütü kabul edildiği halde 2013 e kadar AKP bu terör örgütü ile kol kola çalıştı. Daha sonra Kürt açılımı adı altında PKK ile PYD ile kol kola gezdiler. Habur’ da özel mahkemeler kurdurup teröristleri beraat ettirdiler. Beraat ettirdikleri bu teröristleri Suriye’ ye taşıdılar. Bu gün Suriye’de o teröristlerle çarpışıyoruz ve şehit veriyoruz. Çözüm sürecinde askere teröristlerle çatışmaya girmeyin talimatını bunlar verdi” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor`da Özgür Çek ile Yollar Ayrıldı
Çaykur Rizespor’da yaprak dökümü devam ediyor. Takımdan ayrılan isimlere sol bek Özgür Çek de eklendi.
Yorum : 0
Çamlıhemşin’de Saadet Zamanı 19 Haziran 2018 Salı 00:33:00
Çaykur Rizesporlu Milli Judocu Balkanları “ESİR” Aldı 19 Haziran 2018 Salı 00:32:00
Rize’de ‘Lazralli Tahta Araba Yarışları’ Nefes Kesti 19 Haziran 2018 Salı 00:30:00
Pazarspor` da ilk transfer orta sahaya 18 Haziran 2018 Pazartesi 00:22:00
Türk Denizciliğinin Babası İyidere Sarayköylü Ziya Kalkavan 17 Haziran 2018 Pazar 23:13:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3462
İzlenme 8102
İzlenme 5779
İzlenme 6531
VİDEO GALERİ
İzlenme 5412
İzlenme 5635
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu