Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Söz Sırası Sportif Direktör Hasan Balta’da
16 Haziran 2013 Pazar 19:41:00 / Spor
Spor yazarı Selim Denizalp`in Teknik Direktör Şevki Tonyalı`dan sonra Sportif Direktör Hasan Balta ile yaptığı söyleşisi:
10:37Pazarspor sahaya indi10:33Pazarspor’ da Forvete Takviye01:44 ÇOCUKLARDAN ÇAYKURSPOR YAZ FUTBOL EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ09:57Rizespor, Pazarspor’a 5 oyuncu verdi22:57Rize`den 2 Yardımcı Hakem Süper Ligde ter dökecek12:26Kazım Kopuz Pazarspor` da!07:56Rizeli Judocular ve Milli Takım Balkanları Fethetti09:12Milliler Yeni Bir Tarih Yazmak İçin İtalya Yolcusu12:05Pazarspor`da Turgay Turhan ile Sözleşme Yeniledi21:40Tff 3. Lig Grup Kuraları Çekildi. Pazarspor 2. Grupta13:24Mehmet Yuvada Kaldı14:10Rize’de Yaz Spor Okulları Açılışı Yapıldı11:17Fırtına Vadisine Yeni Tesis İçin Düğmeye Basıldı10:43Reşat Yuvada kaldı


RÖPORTAJ: SELİM DENİZALP
Şampiyon takımın Şampiyon hocası Şevki Tonyalı ile yaptığımız söyleşiyi bu sütunlara taşımıştık. Şimdi sıra Şampiyon takımın Şampiyon yöneticilerinden ve aralıksız sekiz yıldır Pazarspor’un yönetim kurulunda görev yapan sportif direktör Hasan Balta’nın çarpıcı açıklamalarına yer veriyoruz.

Hasan bey ile fazla bir hukukum yoktu. Bu benim eksikliğim. Şunu hemen belirteyim ki yaptığım geniş hacimli söyleşi sonrası futbolu bu kadar seven, futbolun, futbolcunun, taraftarın dilinden anlayan tanıdığım ender yöneticilerden biri. Tek kelime ile her takıma bu vizyonda bir yönetici şart, ben neler gördüm !…Kendini beğenmiş, omuzundan bakan, Selamı esirgeyen…. O tip insanlarda bir hatırlatmada bulunarak konuya girelim “Mezarlıklar vazgeçilmez insanlarla doludur”..

Ç.Rizespor Yardımcı Oldu…

Sportif direktör Hasan Balta, ilk olarak sezon başına götürdü beni. Ç.Rizespor yönetim kurulu üyesi Mustafa Baltacı’nın Pazarlı olan bir başka Rizesporlu yöneticisi Erdal Hoşver aracılığı ile bir araya geldiklerini o görüşme sonrası Ç.Rizespor’un kaleci Mahmut, Yüksel, Muhammet ve Osman’ın transferlerinde büyük kolaylık yaptığını söyledi. Özellikle Osman Mertoğlu’na teşekkür etti. Keza kendisine bir çok üst liglerden maddi olarak çok yüksek teklifler gelmesine rağmen Pazarspor’a kaldığı için ayrı bir teşekkür etti bu oyuncusuna.

Bu sezon sonunda Türkiye’de toplam 13 şampiyonun çıktığını hatırlatan Balta, çok ince bir ayrıntının altını çizmeyi ihmal etmedi.

Türkiye’de Sadece Rize Başardı !

Evet, herkesin gözünden kaçmış olacak ki o da sadece Türkiye’de bir ilden iki şampiyon çıkması. Ç.Rizespor ve Pazarspor. Kolay değil, koskoca İstanbul’dan bile tek şampiyon çıkmış. İşte bu noktada haklı bir gurur taşıyor Rize’miz dedi Hasan Balta. Haksız da değil…

Abdülaziz Bizden Süper Lige Gitti..

Sportif direktör Balta, Trabzon’u ayrı bir kefeye tutuyor. Yavuz Selim’den yetişen başarıya aç bir çok genç futbolcuya kucak açtıklarını belirtiyor. Pazarspor forması ile cilalanıp, parlayan onlarca isimden bahsetti bana. Bu isimlerden Abdülaziz Solmaz bizde solmadı dedi. Tam tersine Milli takıma, süper lig takımlarından Ankaragücü, Samsun ve Eskişehir’de bizde yaptığı çıkışla gitti, boy gösterdi dedi.

Hüseyin Başkan, Trabzonspor Başkanını İki Kere Tebrik Etti…

Trabzonspor Başkanı seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu’nu ilk tebrik eden Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın olduğunu söyledi. İki Başkanın arasının çok iyi olduğunu, geçmişten gelen bir dostlukları var olduğunu belirtti bana. Hüseyin Başkan, Trabzonspor Başkanı seçilen İbrahim Başkan’a iki kere teşekkür etmiş. Birincisi eski hocaları Mustafa Reşit Akçay’ı Trabzonspor teknik direktörü yaptığı için, ikincisi ise kendilerine dört yıl önce acı veren insanlara yol verdiği için.İzlediğim Oyuncuda Yanılmadım…

Başta da yazdım Hasan bey dolu bir o kadarda dobra bir insan. Şimdi diyor transfer mevsimi. Sizde şahitsiniz telefonum susmuyor. Çoğu oyuncu öneriyorlar. Şu isim var kaçırmayın, şurada şu topçu var müthiş yetenek neredeyse (kendi kullandığı korner atışında, gidip kafayı vuruyor) gol atıyor gibi methiyeler düzüyorlar. Her transfer mevsimi böyle diyor ve ekliyor;” Sekiz yıldan beri görev yapıyorum, benim izlediğim , çıplak gözle seyredip beğendiğim bir futbolcu beni asla yanıltmadı. Oynadığı zaman sahada bize katkı verdi, gittiği zaman Pazarspor para kazandı, kulüp o topçudan zarar etmedi. Diğer dost tavsiyesi veya bakmadan, izlemeden gelen oyunculardan hiç katkı alamadık” şeklinde konuştu.

Scout Ekibi Oluşturacağız…

2012- 13 sezonu ile kendisinin hazırladığı raporu Başkan Hüseyin Yangın’a sunacağını bu raporda iki önemli konuyu masaya yatıracaklarını vurgulayan sportif direktör Basa, bunlardan birincisinin önümüzdeki sezon scout ekibi oluşturmak istediklerini futbol bilgisine güvendiği isimlere bu görevi vererek Pazarspor’a genç yıldızlar kazandıracaklarını söylerken, ikinci maddenin ise alt yapıya genel koordinatör yapacak bir hocayı göreve getirmek olduğunu belirtti.

Rizeli Teknik Adamlara Görev Sunduk….

Kamuoyunda Pazarspor’un yöreden değilde dışardan teknik adam getirdiklerine dair serzenişlerine karşı Pazarspor sportif direktörü Hasan Balta ;” İnanın o dışardan getirdiğimiz isim öncesi Rizeli teknik direktörler Osman Şahinoğlu, Mehmet Ali Karaca ve yine Rizeli olan İsmail Demirci’ye teklif sunduk. Hiç biri kabul etmedi. Yapacak bir şey kalmıyor, o hocaların görüşlerine, kararlarına saygı duyarız” ifadesini kullandı.

Maddi olarak zor şartlarda mücadele verdiklerini belirten Balta, önümüzdeki sezon mücadele yapacakları 2.ligde en azından 3,5 Milyon TL lik bir bütçe ile yolla çıkmaları gerektiğini vurgulayarak 22 Haziran’da yapılacak olan kongrede Başkan Hüseyin Yangın’ın daha önce söylediği sözleri gün yüzüne çıkararak şu ifadelere yer verdi.

Başkan Otele Kimliğini Bırakıp Çıktı !..

 

“ Başkanımız geçtiğimiz sezonun başında şunları söylemişti bize. Ben 60 yaşında oldum. Artık 3.lig kulüp Başkanı olmak istemiyorum. Bir yıl daha görev sürem var. Bu süre zarfında eğer ben bu takımı çıkartamasam bu takımı bırakacağım. Ama çıkartır isem şapkamı önüme koyup bir daha düşüneceğim demişti. Malatya’dan geldikten sonra Sayın Valimiz ve Sayın ÇAYKUR Genel Müdürümüz ile randevu aldık ve kendilerini takım halinde ziyaret ettik. Başkanımız Hüseyin Yangın, ÇAYKUR Genel Müdürü Sayın İmdat Sütlüoğlu’nu makamında ziyaret ederek kupayı önüne koydu ve espride yaptı. ( Kamp yaptığımız Malatya’daki otelde kimliğimi bırakıp ta çıktım ) Yani Başkanımız şunu ifade etti; “ Sadece benim bu iş için elimi taşın altına koymakla olmaz” 2.Lig de bizim bütçe en az 3,5 Milyon TL olması gerek. Bakıyoruz Federasyon, iddia geliri sadece bu rakamın 1,5 Milyon TL’sini karşılıyor. Geriye 2 Milyon TL açık kalıyor. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri 500 Bin TL daha cebinden takviye etse yine açık 1,5 Milyon TL ‘yi bulacak. Bu para belkİm süper ligde mücadele edecek olan Ç.Rizespor için büyük bir meblağ olmasa da Pazarspor için çok büyük bir rakam. İşte bu noktada Rize Valisi’de, Çaykur’da, Pazar Kaymakamlığı da, Pazar Belediye Başkanıda, Sivil toplum kuruluşları, iş adamları katkı yapması şart, aksi takdirde zaten geçmiş dönemde futbolcularımıza ödenmesi gereken borçlarımız var, yeni bir borç yükünün altına girecek gücümüz yok” şeklinde konuştu.

Son Sözü Başkan Yangın Söyleyecek..Pazarspor sportif direktörü Hasan Balta, kongre tarihi olan 22 Haziran öncesi Başkan Hüseyin Yangın’ın eline alacağı defterde alt alta kendilerine yapılacak olan yardım meblağlarını toplayacağını , söz verilen yardımların 1,5 – 2 Milyon olması halinde göreve devam edeceğini, aksi takdirde kendisinin hocaya, futbolcuya karşı ödenmesi gereken paralar için yalancı duruma düşeceğinden görev almayacağını belirtti.

Futbolculara Teklif Gelmesi Normal

Final maçında gol atan 94 doğumlu Hacı Şükrü’den başka kendilerine gelen transfer tekliflerinin olduğunu söyleyen Balta, bunun dışında önümüzdeki günlerde 2-3 PTT 1.Lig takımların bazı oyuncularına transfer teklifi yapacaklarını duyduğunu, bu oyunculardan birinin stoper mevkinde görev yapan Erdinç olduğunu, onada menejerlerin söylediğini ifade etti.

Karagümrük Yanmadı, Pazar Meydanı Yandı !

Malatya’da yapılan play-off maçlarında İstanbul temsilcisi Karagümrüksporun buraya 10 gün önce gittiğini ayın 16’sında maçı olmasına rağmen 5’inde Malatya’ya giderek kampa girdiğini belirten Balta; “ Karagümrük takımının Başkanı ve tüm yöneticileri aslen Malatyalı. Her şeyi sanki elleriyle ayarlamışlar. Bizi hakir gördüler. Final maçı 19’unda olmasına rağmen dönüş rezervasyonlarını 20’sine ayırmışlar. Yani anlayacağınız 16’sında bizi geçecekler 19’unda final oynayacaklar 20’sinde şampiyon olarak İstanbul’a dönecekler. Organizeleri iyiydi. Ne var ki bir şeyi unutmuşlar. O da Pazarspor’u ve takım ruhunu” dedi.

Kalıcı Gelir Şart…

Hasan Balta son olarak Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan’a kendilerine göstermiş olduğu duyarlıktan dolayı çok teşekkür ettiğini, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın Pazarspor gecesine katılarak kendilerini onurlandırdığını ve Bakanın Pazar stadında yapılması gereken çalışmalar konusunda yardım sözü aldıklarını hatırlatarak, Pazarspor kulübünün bir an önce kalıcı gelirlere kavuşması gerektiğini, bu bağlamda Belediye’ye ait olan bir oto parkın Pazarspor’a devir edileceğini, yine aynı şekilde Pazar sahil geçişinde belirlenen bir arazide benzin istasyonu yapmayı düşündükleri dile getirdi.

Destek Olalım, Yazsınlar Bir Tarih Daha..

Evet böyle sevgili okurlar. İki gündür Şampiyon takımın hocası ve sportif direktörü ’nün düşünceleri böyle. Benim naçizane fikrim çok zor şartlarda ve gerçek alın teri ile gelen bu büyük başarı, önümüzdeki sezon her kesimin desteği ile dahada büyümesi gerek. Bu bağlamda bu takıma destek olmak, maddi açıdan gereken çalışmalar bir an önce yapılması şart. Aksi takdirde 2. Ligde Göztepe, Giresun, Ankaragücü , Malatya, Hatay gibi şehir ve köklü kulüpler arasında nereye kadar dayanacaksın. Pazarspor’a destek verelim, bu takım Başkanı ile, yöneticisi ile, teknik adamı ile, taraftarı ile en iyisine laik. Yazdılar zor şartlarda bir tarih, gelin destek olun, yazsınlar bir tarih daha yolun sonu PTT 1.lig olsun…Ziraat çay bahçesinde yapılan bu söyleşiye iştirak eden eski Pazarspor’lu , profesyonel futbol hayatında Konyaspor ve Malatyaspor’da şampiyonluk yaşayan, şimdileri Rize’de Yıldız 53 futbol akademisini çalıştıran Ali Kulaksıza, yine Ç.Rizespor’da Rasim Kara önderliğinde şampiyonluk yaşayan eski kaleci ve Ç.Rizespor alt yapı kaleci hocası İhsan Öksüz’e, ayrıca kadim dostum Hamza Büyük’e teşekkür ediyorum.

SÖYLEŞİ: SELİM DENİZALP
Bu haber 1072 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Sağlık
Rize’de FECİ Kaza.
Bu gece saat 22.30 sıralarında Rize den Derepazarı istikametinde seyir halindeyken Dedeman kavsağı olarak bilinen Ali Mahallesindeki yerde Anadolu kamyonetin özel bir otomobille çarpışması sonucun meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı.
Yorum : 0
Rizespor
Riberio Tam Bir 10 Numara
Sihirli bir ayağı var. Serbest vuruşlarda etkilidir. Oyun zekâsı müthiş. Geçtiğimiz sezon yaşanan tranva nedeniyle Sporting’ den ayrılıyor
Yorum : 0
Spor
Pazarspor sahaya indi
3.2lig 2.grupta mücadele eden Pazarspor 2018-2019 sezonu çalışmalarına Çayeli`nde başladı
Yorum : 0
Spor
Pazarspor’ da Forvete Takviye
Dış transfer çalışmalarını da tamamlayan Pazarspor anlaşmaya varılan oyuncularımız takıma katılıp resmi imzalarını atıyorlar.
Yorum : 0
Rizespor
Yeni Durak Slovenya
Çaykur Rizespor 3. etap kamp için bu gün Slovenya` ya gidiyor
Yorum : 0
Rize Haber
3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Rize İli 2018 yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Bektaş Başkanlığında yapıldı.
Yorum : 0
Yusufeli’nde Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi 18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:25:00
Ardeşen Devlet Erkanı Şehit Kabrini Ziyaret Etti 18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:19:00
Rizespor’un 1 Numarası Konuştu 17 Temmuz 2018 Salı 18:23:00
Dünyaya Türk Çayını İçirebiliriz 17 Temmuz 2018 Salı 18:13:00
15 Temmuz’un 2. Yılında Çayeli’nde Anma Etkinlikleri Düzenlendi 17 Temmuz 2018 Salı 12:01:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
 Devlet teşkilatında yeniden yapılanma
Seçim bitti ama asıl iş yeni başlıyor. 24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni bir döneme girdik. Devlet Teşkilatında yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Dünya da yaşanan gelişmelere paralel olarak böyle bir yapılanma gereklilik halini aldı. Dünya endüstri 4.0`ı yaşıyor. Hibrit savaşı yaşıyor. Küresel rekabet ve teknolojik gelişmeler yeni devlet yapılanmalarını ve yeni stratejileri zorunlu kılıyor. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Ortadoğu yeni bir döneme giriyor. Dünya yeni bir döneme gidiyor ve büyük bir rekabete sahne oluyor.
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
FOTO GALERİ
İzlenme 3481
İzlenme 8122
İzlenme 5795
İzlenme 6548
VİDEO GALERİ
İzlenme 5427
İzlenme 5651
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu