Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Söz Sırası Sportif Direktör Hasan Balta’da
16 Haziran 2013 Pazar 19:41:00 / Spor
Spor yazarı Selim Denizalp`in Teknik Direktör Şevki Tonyalı`dan sonra Sportif Direktör Hasan Balta ile yaptığı söyleşisi:
19:59Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor19:52Pazarspor Deplasmanda Turladı 1-202:42Pazarspor Kupa Maçında Bayburt İle Karşılaşacak23:07Judocular Dünya Şampiyonasından Umutlu23:59Pazarspor yeni sezonda ne yapacak?19:58Başkan Taşpınar`dan Kız Haltercilere Destek19:56Rizeli Kanocular Eskişehir’den 10`u Altın 28 Madalya ile Döndü19:44Rize`deki Güreş Turnuvasında Türkiye 8 Altın Madalya İle Birinci18:06Formulaz Yarışları 20 Ağustos`ta Düzenlenecek16:517. Uluslararası Mehmet Akif Pirim Güreş Turnuvası Başlıyor10:55Çaykur Spor Kulübü Sporcusu Salih Aydın Dünya 3.’sü Oldu18:36Şevki Tonyalı imzayı attı18:25BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, MİLLİ ATLETLERİ TEBRİK ETTİ18:07Ardeşen GSK`nın Yeni Yönetimi Belli Oldu. İşte Yönetim Listesi


RÖPORTAJ: SELİM DENİZALP
Şampiyon takımın Şampiyon hocası Şevki Tonyalı ile yaptığımız söyleşiyi bu sütunlara taşımıştık. Şimdi sıra Şampiyon takımın Şampiyon yöneticilerinden ve aralıksız sekiz yıldır Pazarspor’un yönetim kurulunda görev yapan sportif direktör Hasan Balta’nın çarpıcı açıklamalarına yer veriyoruz.

Hasan bey ile fazla bir hukukum yoktu. Bu benim eksikliğim. Şunu hemen belirteyim ki yaptığım geniş hacimli söyleşi sonrası futbolu bu kadar seven, futbolun, futbolcunun, taraftarın dilinden anlayan tanıdığım ender yöneticilerden biri. Tek kelime ile her takıma bu vizyonda bir yönetici şart, ben neler gördüm !…Kendini beğenmiş, omuzundan bakan, Selamı esirgeyen…. O tip insanlarda bir hatırlatmada bulunarak konuya girelim “Mezarlıklar vazgeçilmez insanlarla doludur”..

Ç.Rizespor Yardımcı Oldu…

Sportif direktör Hasan Balta, ilk olarak sezon başına götürdü beni. Ç.Rizespor yönetim kurulu üyesi Mustafa Baltacı’nın Pazarlı olan bir başka Rizesporlu yöneticisi Erdal Hoşver aracılığı ile bir araya geldiklerini o görüşme sonrası Ç.Rizespor’un kaleci Mahmut, Yüksel, Muhammet ve Osman’ın transferlerinde büyük kolaylık yaptığını söyledi. Özellikle Osman Mertoğlu’na teşekkür etti. Keza kendisine bir çok üst liglerden maddi olarak çok yüksek teklifler gelmesine rağmen Pazarspor’a kaldığı için ayrı bir teşekkür etti bu oyuncusuna.

Bu sezon sonunda Türkiye’de toplam 13 şampiyonun çıktığını hatırlatan Balta, çok ince bir ayrıntının altını çizmeyi ihmal etmedi.

Türkiye’de Sadece Rize Başardı !

Evet, herkesin gözünden kaçmış olacak ki o da sadece Türkiye’de bir ilden iki şampiyon çıkması. Ç.Rizespor ve Pazarspor. Kolay değil, koskoca İstanbul’dan bile tek şampiyon çıkmış. İşte bu noktada haklı bir gurur taşıyor Rize’miz dedi Hasan Balta. Haksız da değil…

Abdülaziz Bizden Süper Lige Gitti..

Sportif direktör Balta, Trabzon’u ayrı bir kefeye tutuyor. Yavuz Selim’den yetişen başarıya aç bir çok genç futbolcuya kucak açtıklarını belirtiyor. Pazarspor forması ile cilalanıp, parlayan onlarca isimden bahsetti bana. Bu isimlerden Abdülaziz Solmaz bizde solmadı dedi. Tam tersine Milli takıma, süper lig takımlarından Ankaragücü, Samsun ve Eskişehir’de bizde yaptığı çıkışla gitti, boy gösterdi dedi.

Hüseyin Başkan, Trabzonspor Başkanını İki Kere Tebrik Etti…

Trabzonspor Başkanı seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu’nu ilk tebrik eden Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın olduğunu söyledi. İki Başkanın arasının çok iyi olduğunu, geçmişten gelen bir dostlukları var olduğunu belirtti bana. Hüseyin Başkan, Trabzonspor Başkanı seçilen İbrahim Başkan’a iki kere teşekkür etmiş. Birincisi eski hocaları Mustafa Reşit Akçay’ı Trabzonspor teknik direktörü yaptığı için, ikincisi ise kendilerine dört yıl önce acı veren insanlara yol verdiği için.İzlediğim Oyuncuda Yanılmadım…

Başta da yazdım Hasan bey dolu bir o kadarda dobra bir insan. Şimdi diyor transfer mevsimi. Sizde şahitsiniz telefonum susmuyor. Çoğu oyuncu öneriyorlar. Şu isim var kaçırmayın, şurada şu topçu var müthiş yetenek neredeyse (kendi kullandığı korner atışında, gidip kafayı vuruyor) gol atıyor gibi methiyeler düzüyorlar. Her transfer mevsimi böyle diyor ve ekliyor;” Sekiz yıldan beri görev yapıyorum, benim izlediğim , çıplak gözle seyredip beğendiğim bir futbolcu beni asla yanıltmadı. Oynadığı zaman sahada bize katkı verdi, gittiği zaman Pazarspor para kazandı, kulüp o topçudan zarar etmedi. Diğer dost tavsiyesi veya bakmadan, izlemeden gelen oyunculardan hiç katkı alamadık” şeklinde konuştu.

Scout Ekibi Oluşturacağız…

2012- 13 sezonu ile kendisinin hazırladığı raporu Başkan Hüseyin Yangın’a sunacağını bu raporda iki önemli konuyu masaya yatıracaklarını vurgulayan sportif direktör Basa, bunlardan birincisinin önümüzdeki sezon scout ekibi oluşturmak istediklerini futbol bilgisine güvendiği isimlere bu görevi vererek Pazarspor’a genç yıldızlar kazandıracaklarını söylerken, ikinci maddenin ise alt yapıya genel koordinatör yapacak bir hocayı göreve getirmek olduğunu belirtti.

Rizeli Teknik Adamlara Görev Sunduk….

Kamuoyunda Pazarspor’un yöreden değilde dışardan teknik adam getirdiklerine dair serzenişlerine karşı Pazarspor sportif direktörü Hasan Balta ;” İnanın o dışardan getirdiğimiz isim öncesi Rizeli teknik direktörler Osman Şahinoğlu, Mehmet Ali Karaca ve yine Rizeli olan İsmail Demirci’ye teklif sunduk. Hiç biri kabul etmedi. Yapacak bir şey kalmıyor, o hocaların görüşlerine, kararlarına saygı duyarız” ifadesini kullandı.

Maddi olarak zor şartlarda mücadele verdiklerini belirten Balta, önümüzdeki sezon mücadele yapacakları 2.ligde en azından 3,5 Milyon TL lik bir bütçe ile yolla çıkmaları gerektiğini vurgulayarak 22 Haziran’da yapılacak olan kongrede Başkan Hüseyin Yangın’ın daha önce söylediği sözleri gün yüzüne çıkararak şu ifadelere yer verdi.

Başkan Otele Kimliğini Bırakıp Çıktı !..

 

“ Başkanımız geçtiğimiz sezonun başında şunları söylemişti bize. Ben 60 yaşında oldum. Artık 3.lig kulüp Başkanı olmak istemiyorum. Bir yıl daha görev sürem var. Bu süre zarfında eğer ben bu takımı çıkartamasam bu takımı bırakacağım. Ama çıkartır isem şapkamı önüme koyup bir daha düşüneceğim demişti. Malatya’dan geldikten sonra Sayın Valimiz ve Sayın ÇAYKUR Genel Müdürümüz ile randevu aldık ve kendilerini takım halinde ziyaret ettik. Başkanımız Hüseyin Yangın, ÇAYKUR Genel Müdürü Sayın İmdat Sütlüoğlu’nu makamında ziyaret ederek kupayı önüne koydu ve espride yaptı. ( Kamp yaptığımız Malatya’daki otelde kimliğimi bırakıp ta çıktım ) Yani Başkanımız şunu ifade etti; “ Sadece benim bu iş için elimi taşın altına koymakla olmaz” 2.Lig de bizim bütçe en az 3,5 Milyon TL olması gerek. Bakıyoruz Federasyon, iddia geliri sadece bu rakamın 1,5 Milyon TL’sini karşılıyor. Geriye 2 Milyon TL açık kalıyor. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri 500 Bin TL daha cebinden takviye etse yine açık 1,5 Milyon TL ‘yi bulacak. Bu para belkİm süper ligde mücadele edecek olan Ç.Rizespor için büyük bir meblağ olmasa da Pazarspor için çok büyük bir rakam. İşte bu noktada Rize Valisi’de, Çaykur’da, Pazar Kaymakamlığı da, Pazar Belediye Başkanıda, Sivil toplum kuruluşları, iş adamları katkı yapması şart, aksi takdirde zaten geçmiş dönemde futbolcularımıza ödenmesi gereken borçlarımız var, yeni bir borç yükünün altına girecek gücümüz yok” şeklinde konuştu.

Son Sözü Başkan Yangın Söyleyecek..Pazarspor sportif direktörü Hasan Balta, kongre tarihi olan 22 Haziran öncesi Başkan Hüseyin Yangın’ın eline alacağı defterde alt alta kendilerine yapılacak olan yardım meblağlarını toplayacağını , söz verilen yardımların 1,5 – 2 Milyon olması halinde göreve devam edeceğini, aksi takdirde kendisinin hocaya, futbolcuya karşı ödenmesi gereken paralar için yalancı duruma düşeceğinden görev almayacağını belirtti.

Futbolculara Teklif Gelmesi Normal

Final maçında gol atan 94 doğumlu Hacı Şükrü’den başka kendilerine gelen transfer tekliflerinin olduğunu söyleyen Balta, bunun dışında önümüzdeki günlerde 2-3 PTT 1.Lig takımların bazı oyuncularına transfer teklifi yapacaklarını duyduğunu, bu oyunculardan birinin stoper mevkinde görev yapan Erdinç olduğunu, onada menejerlerin söylediğini ifade etti.

Karagümrük Yanmadı, Pazar Meydanı Yandı !

Malatya’da yapılan play-off maçlarında İstanbul temsilcisi Karagümrüksporun buraya 10 gün önce gittiğini ayın 16’sında maçı olmasına rağmen 5’inde Malatya’ya giderek kampa girdiğini belirten Balta; “ Karagümrük takımının Başkanı ve tüm yöneticileri aslen Malatyalı. Her şeyi sanki elleriyle ayarlamışlar. Bizi hakir gördüler. Final maçı 19’unda olmasına rağmen dönüş rezervasyonlarını 20’sine ayırmışlar. Yani anlayacağınız 16’sında bizi geçecekler 19’unda final oynayacaklar 20’sinde şampiyon olarak İstanbul’a dönecekler. Organizeleri iyiydi. Ne var ki bir şeyi unutmuşlar. O da Pazarspor’u ve takım ruhunu” dedi.

Kalıcı Gelir Şart…

Hasan Balta son olarak Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan’a kendilerine göstermiş olduğu duyarlıktan dolayı çok teşekkür ettiğini, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın Pazarspor gecesine katılarak kendilerini onurlandırdığını ve Bakanın Pazar stadında yapılması gereken çalışmalar konusunda yardım sözü aldıklarını hatırlatarak, Pazarspor kulübünün bir an önce kalıcı gelirlere kavuşması gerektiğini, bu bağlamda Belediye’ye ait olan bir oto parkın Pazarspor’a devir edileceğini, yine aynı şekilde Pazar sahil geçişinde belirlenen bir arazide benzin istasyonu yapmayı düşündükleri dile getirdi.

Destek Olalım, Yazsınlar Bir Tarih Daha..

Evet böyle sevgili okurlar. İki gündür Şampiyon takımın hocası ve sportif direktörü ’nün düşünceleri böyle. Benim naçizane fikrim çok zor şartlarda ve gerçek alın teri ile gelen bu büyük başarı, önümüzdeki sezon her kesimin desteği ile dahada büyümesi gerek. Bu bağlamda bu takıma destek olmak, maddi açıdan gereken çalışmalar bir an önce yapılması şart. Aksi takdirde 2. Ligde Göztepe, Giresun, Ankaragücü , Malatya, Hatay gibi şehir ve köklü kulüpler arasında nereye kadar dayanacaksın. Pazarspor’a destek verelim, bu takım Başkanı ile, yöneticisi ile, teknik adamı ile, taraftarı ile en iyisine laik. Yazdılar zor şartlarda bir tarih, gelin destek olun, yazsınlar bir tarih daha yolun sonu PTT 1.lig olsun…Ziraat çay bahçesinde yapılan bu söyleşiye iştirak eden eski Pazarspor’lu , profesyonel futbol hayatında Konyaspor ve Malatyaspor’da şampiyonluk yaşayan, şimdileri Rize’de Yıldız 53 futbol akademisini çalıştıran Ali Kulaksıza, yine Ç.Rizespor’da Rasim Kara önderliğinde şampiyonluk yaşayan eski kaleci ve Ç.Rizespor alt yapı kaleci hocası İhsan Öksüz’e, ayrıca kadim dostum Hamza Büyük’e teşekkür ediyorum.

SÖYLEŞİ: SELİM DENİZALP
Bu haber 1033 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Düelloyu Rizespor Kazandı 4-3
Çaykur Rizespor, Milli aradan sonra da hız kesmedi ve İzmir deplasmanında Altınordu`yu gole doyurdu.
Yorum : 2
Rize Haber
Senoz Vadisi`nde Hes`e `Çed Gerekli Değildir` Kararı Verildi
RİZE`nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi`nde yapımı planlanan Sesli Hidroelektrik Santral (HES) projesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü `Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) gerekli değildir` kararı verdi.
Yorum : 0
Spor
Pazarspor Darıca`yı Ağırlıyor
Bu sezon güçlü bir kadro kuran ve şampiyonluk parolasıyla başladığı lige ilk hafta deplasman galibiyetiyle merhaba diyen Pazarspor, sahasındaki ilk maçta Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak.
Yorum : 0
Rizespor
RİZESPOR`DA YENİ YÖNETİM NETLEŞMEYE BAŞLADI
Başkan Kemal Yardımcı, 17 Eylül’ de yapılacak olağan üstü kongrelerde yeni yönetimde yer alacak isimleri netleştirmeye başladı. Yardımcı, “Yönetimde görev alacak herkesin önceliği Rizespor olacak” dedi
Yorum : 0
Rize Haber
Rize`de İş Makinesi Uçuruma Yuvarlandı 2 Yaralı
Rize’nin Güneysu ilçesinde doğalgaz borusu döşemesi için çalışma yapan araç uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi yaralandı.
Yorum : 1
Ekonomi
2 Kilo Ağırlığında Turp Şaşırttı
Rize`nin Çamlıhemşin ilçesinde bir vatandaş, bahçesinde 2 kilo ağırlığında turp yetiştirdi.
Yorum : 0
Çaykur Rizespor Muhammet`i Pazarspor`a Kiraladı 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:50:00
Ramos Sakatlandı Miloseviç`i Aldık 09 Eylül 2017 Cumartesi 19:48:00
Yeşil Yol Projesiyle Karadeniz Yaylaları Ayder`den Katbekat Rezil Olur 08 Eylül 2017 Cuma 23:38:00
Çaykur Rizespor, Beşiktaş`tan Milosevic`i kiraladı! 08 Eylül 2017 Cuma 23:31:00
Ziraat Türkiye Kupası Kuraları Çekildi. İşte Rizespor ve Pazarpor`un Rakipleri 08 Eylül 2017 Cuma 23:29:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3397
İzlenme 8046
İzlenme 5728
İzlenme 6487
VİDEO GALERİ
İzlenme 5351
İzlenme 5584
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu