Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Vatanın Birliği İktidar Olmaktan Daha Önemlidir
22 Mayıs 2019 Çarşamba 23:59:00 / Siyaset
MHP Rize İl Başkanı özel açıklamalar yaptı
22:38 20 Aylık bir Parti Olarak Türkiye’ de Büyük İşler Yaptık10:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Rize Kendi İçinden Çıkarmış Olduğu Bu Evladına Sahip Çıktı”23:56 Vekillerimizi Reis’ in gelişiyle değil Yapacağı Hizmetlerle görmek İstiyoruz23:40Kılıçdaroğlu, `Kibrin karesi` deyip Erdoğan`ın galoş giydiği fotoğrafı gösterdi23:09 Verilen Sözler Nerde01:43Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Rize`ye Geldi17:35 MHP Rize`den Genel Merkez Çıkarması!17:07Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramından Önce Rize`de20:55 Rize`de 300 yıllık geçmişi olan tarihi kemer köprünün yıkılmasının nedeni, çevredeki HES`ler ve taş ocakları mı?07:13 Rize’nin Vekil Sayısı Kaç00:41 Saadet Partisi Rize İl Gençlik Kolları Başkanı Yazıcı21:36 Rize Siyaset Tarihinin Güçlü Hafızası. Cimil Başköylü Sami Kumbasar21:28Bu Topraklarda Ömer Halisdemir’ler Tükenmez01:33 Çay üreticisi devlet eliyle sömürülüyor!

Alkan, “Bizim için önce vatan, önce millet, önce bayrak var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidar olmasının bu vatanın varlığından, birliğinden, bekasından daha önemli değil” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, gazetemiz Karadeniz’e özel açıklamalar yaptı. MHP Rize İl Teşkilatı Rize’nin üç ilçesi Derepazarı, İkizdere ve Çayeli’nde belediyeyi kazanarak bir anda dikkatleri üzerine çekti.  Biz sorduk Başkan Alkan cevapladı. Alkan, MHP’nin Rize’de üç belediyeyi nasıl kazandıklarını anlatırken bir sonraki Genel Seçimde de hedeflerinin Rize’den üç vekil çıkarmak olduğunu dile getirdi. Parti içerisinde “MHP iktidar olmayı hedeflemiyor” yönündeki bazı eleştirilere de cevap veren Alkan, “Bizim için önce vatanın ve milletin bekasıdır” diyor. Alkan Rize’deki sorunları da tek tek sıraladı.

İşte Alkan’ın o açıklamaları:

ÜÇ HİLALİ ÜÇ İLÇE İLE BULUŞTURDUK

Üç ilçede ittifak yapılmamasına rağmen MHP Rize’de üç belediyeyi kazandı. Ve Rize’de önemli oranda bir oy aldı. Bunu nasıl başardınız?

Öncelikle 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin ilimize, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini Allah’tan dilerim. Bizler 31 Mart seçimlerinde Rize’de 3 tanesi Milliyetçi Hareket Partisi, 14 tanesi de AK Parti olmak üzere 17 ilçe ile başladığımız Cumhur İttifakı programımızı 17 ilçe ile tamamladık. 3 tanesi Milliyetçi Hareket Partisi’ne AK Parti’den geldi. Rize’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin tarihinde ilk kez ilçe belediyelerini üç hilal ile buluşturmayı Allah bize nasip eyledi. Bu 50 yıldan beri ülkücü hareketin çalışmalarının sonucudur. Burada görev yapan herkesin haklarıdır.

SAYIN BAHÇELİ’YE DUYULAN GÜVEN

Özellikle Cumhur İttifakına Rize genelinde insanların gösterdiği teveccüh ve Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli’ye duyulan muhteşem bir güvenin ifadesidir. Burada başarılı olmamızın sebebi budur. Seçim ittifakı olmayan ilçelerde kazandık. Ama Cumhur İttifakı her yerde vardı. Biz 3 ilçede AK Parti’nin adayını desteklemiştik. Merkez, Güneysu ve Fındıklı da onların adaylarını destekledik. 15 ilçe ve belde de kendi adaylarımız ile yola çıktık.

AK PARTİ’YE OY VERECEK OLANLAR…

Buralarda belki seçim ittifakı yoktu ama Cumhur İttifakı vardı. Buralarda da Adalet Kalkınma Partisi’ne oy verecek olan birçok insan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarını daha iyi gördükleri için bizi desteklediler. Bunun sonucunda da başarılı olduk. Sebebi Cumhur İttifakının Rize’de dokunun tutması ve bu dokuyla birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nde de herkesin parça parça katkılarıdır. Böylece başarı da gelmiş oldu.

İLK KEZ İKİNCİ PARTİ OLDUK

2019 yerel seçimlerini 2014 yerel seçimleri ile kıyasladığımızda oy oranları ne kadar arttı?

2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi olarak çok az oranda oy almıştık. Bu seçimde ise o oy oranının yaklaşık iki buçuk kat oranında üzerindeyiz. Biz Cumhuriyet tarihinde MHP olarak Rize’de ilk kez ikinci partiyiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni geride bıraktık. 2018 seçimlerinde yaklaşık 20 bin oy almıştık. Ama bu seçimde ise üç ilçede adayımız olmamasına rağmen 43 bin 400 gibi bir oy aldık. Yaklaşık yüzde 70 oranında bir başarı elde ettik. Yüzde 20.62 ile şuanda Rize’nin beşte birinin gönlünü kazandık. Bu da bize geleceğe dair umut veriyor. Halkımızla olan muhabbetimiz, dokumuz tuttu demek ki. Biz aynı hız ve inançla yürümeye devam ediyoruz. Nasip olursa da inşallah milliyetçi ülkücü hareketi bir dahaki seçimde ve Cumhur İttifakını daha da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.

BİZİ GENEL BAŞKANIMIZ YETİŞTİRDİ

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştünüz. Bundan sonraki süreçte Rize’den beklentisi ne?

Genel Başkanımız mutluydu, teşekkür ettiler. Genel Başkanımız bizi bir evlat gibi görmüştür. Kendisi de bizim liderimiz, önderimiz ve babamızdır. Biz kendisinin fikirleri ile büyüyen bir kuşağız. Genel Başkanımız bizi yetiştirdi. Biz onun bize gösterdiği ufku görebiliyoruz. Üreten, eleştiren, geliştiren, muhasebe yapabilen bir ülkücü Türk gençliği yetişmeli. Türk milletine hizmet etmek bizim en büyük sevdamızdır. Bizim başka bir gayemiz yok. Genel Başkanımız bizi bu şiarla yetiştirdi. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettiğimizde çok mutluydu. Çalışmak, didinmek bizim görevimizdi. Biz yine çalışmaya devam ediyoruz. Halkımız ile yine iç içeyiz. İnsanlarımıza bir şeyler anlatabilmeliyiz.

İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR

Biliyorsunuz birçok yerde seçim kararı alındı ama en önemlisi Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul ile ilgili almış olduğu bir karar var. 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir için bir seçim var. Bu seçimin de hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah Cumhur İttifakı burada başarılı olur. Milliyetçi Hareket Partisi yargının kararlarını hep yargının içerisinde değerlendirmiştir. Bu süreci özetlerken 2007 seçiminin öncesinde bizim ülkemizde bir Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Başkanlığı krizi vardı. 367 krizi oluşmuştu. O zaman yargı nasıl bir karar vermişti? 361 vekil ile siyasi iktidarın Cumhurbaşkanını ve Meclis Başkanını seçememişti. Dolayısıyla o gün ne demiştik. Yargı bu kararı verdi. Daha sonra Mecliste 367 dayatmasını ortadan kaldırdık. Gittik kendi Cumhurbaşkanımızı ve Meclis Başkanımızı destekledik ama o dönem AK Parti’nin Cumhurbaşkanı ile Meclis Başkanı adayı seçilmişti. Bunu unutmamak lazım.

GENEL BAŞKANIMIZ

ANKARA’YA DAVET ETTİ

Yargıya saygı duyuyoruz. 23 Haziran’da yeniden sandığa gidip çalışıp kazanmak lazım. Hala daha kazanabilirler. Ama ülkeyi kaosa sürüklememek gerek. 367 dayatmasında yargının kararına herkes saygılıydı. Siirt seçimleri iptal edilirken herkes saygılıydı. O zaman yargıya her zaman saygı duymak lazım. Biz her zaman adaletten yanayız. O gün ne tarafta duruyorsak bugün de o taraftayız. Genel Başkanımızın dediği gibi seçim yenilenmeli. Ve seçim yenilenecek. Hayırlısı olsun. Kazanmak için çalışacağız. Genel Başkanımız İstanbul’da en çok nüfusu bulunan il başkanlarını Ankara’ya davet etti. Biz de Ankara’ya gideceğiz. Genel Başkanımız, bize nerde çalışın derse orada çalışacağız, mücadele edeceğiz.

GENEL SEÇİMDE ÜÇ VEKİLE TALİBİZ

Bir sonraki Genel Seçimde MHP’nin Rize’de hedefi ne?

Nasip olursa dört buçuk yıl sonra Genel Seçim var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin hedefi Cumhur İttifakı ile beraber seçimde başarılı olmak için çalışacağız. Milliyetçi Hareket Partisi bir daha ki seçimde üç vekile taliptir. Milliyetçi Hareket Partisi her alanda başarı için elinden geleni yapacaktır.  İnşallah önümüzdeki seçimde Anayasa temsilcisini de Rize’den yollayacağız. Bunun bilincindeyiz ve kararlılığı içerisindeyiz. Biz halkımız ile iç içeyiz. Onlarla beraberiz. Biz milletimizin gönlüne girmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki seçimde Allah nasip ederse Milliyetçi Hareket Partisi Cumhuriyet tarihinde Rize’den üç hilalle birlikte vekilini Meclise yollayacağız.

MHP’NİN FİKİRLERİ İKTİDAR OLMALI

MHP’deki bazı partililerde “MHP iktidar olma kaygısı taşımıyor” görüşü hakim. Siz bu düşünce hakkında neler düşünüyorsunuz?

7 Haziran 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet Kalkınma Partisi meclise girdi. Ama o dönem hükümet kurulamadı. Ve o dönem belediyeleri ele geçirebilmek için PKK ve terör örgütleri ile yan yana olan kişilerin çıkıp Devlet Bahçeli’ye “Sen başbakan ol, hükümeti kuralım, bize dışarıdan destek olsunlar” dediler değil mi? Bunları unutmadık. 2015’ten 2019’a geldik. Biz yine aynı yerdeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi böyle mi iktidar olmalı? Milliyetçi Hareket Partisi’nin fikirleri iktidar olmalı. Bu ülkede adalet olmalı. İnsanların, esnafın sıkıntıları çözülmeli. Gençlerimizin, üniversite mezunlarımızın işsizliği masaya yatırılmalı. MHP iktidar olsa bu sorunlar çözülmezse ülkeye katkısı var mı? Yok. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olmak istiyor diye bu vatanın temelini de boşaltamaz. Türk bayrağı dalgalansın, vatan olsun, Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olmasa da olur.

RAHMETLİ BAŞBUĞUMUZ DİYOR Kİ…

Bizim rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş diyor ki; “Sandıktan bir oy dahi çıkmasa İslam’dan, insaniyetçilikten ve Türk milliyetçiliğinden asla vazgeçemeyiz” diyor. Bizler siyasi partinin takipçileri değil, kutlu bir davanın temsilcileriyiz. Bizim için önce vatan, önce millet, önce bayrak var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidar olmasının bu vatanın varlığından, birliğinden, bekasından daha önemli değil. Bu vatanın bekası, birliği beraber olsun MHP iktidar olmasın.

ESİR BİR ANADOLU’DA

BİNBAŞI OLMAKTANSA

ÇOBAN OLMAYI YEĞLERİZ

Yine bilge liderimiz Doktor Devlet Bahçeli’nin dediği gibi “Ben esir bir Anadolu’da bir binbaşı olacağıma özgür, hür ve bağımsız bir Anadolu’da bir çoban olmayı yeğlerim.” Biz bu vatanda çoban olmayı yeğleriz. Allah bu millete hizmet etme fırsatını bize verirse ve Türk milleti de bunu isterse bunun önünde kimse duramaz. Ama milletimiz bize kısmi olarak bize destek verdiler. Önümüzdeki seçimlerde de bizi milletimiz desteklerse Milliyetçi Hareket Partisi, Mecliste güçlü bir şekilde olursa neden iktidar ortağı olmasın. İktidar ortağı da olabilir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de içinde de olabilir. Bu Genel Başkanımızın takdiridir.

KARARLARI EMPERYALİSTLERE DARBEDİR

Bunu da insanlara göre şekillendirmez, ülkenin geleceğine göre coğrafyamızda, ülkelerde yaşanan siyasi gelişmelere göre şekillendirir. Genel Başkanımız bir karar alacağı zaman sadece ülkeyi düşünmez, etrafımızdaki çemberi de düşünür. Kerkük’ü, Musul’u, Filistin’i, Bosna’yı, Arnavutluk’u düşünür. Çünkü onun aldığı her karar üç-beş sene sonra emperyalistlerin üzerine düşen bir darbedir. Bunun örneğini 2011 yılında ‘Suriye’ye girin’ dediği zaman ve oraya yıllar sonra girdiğimizde gördük. Milletimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye güvensin. Onun ne yaptığını görmeye çalışsınlar.

ÇAY DIŞINDA ALTERNATİF YOK

Size göre Rize’de ne gibi sorunlar var?

Rize’nin başlıca sorunu çaydır. Bu birinci sorunumuzdur. İkinci sorunumuz ise çayın haricinde bir alternatifimiz yok. Çaya bir alternatif üretebilmeliyiz. Buna denizcilik olabilir. Turizm konusunda da çalışmalar yapılmalı. Rize’nin ilerlemesi için şarttır. Öncelikle sıkıntılarımız bunlar. Çayı Rize’ye getirenden Allah razı olsun. Ancak farklı sıkıntılarımız da var. Dedemizin sırtında 3 kilometre çay taşıdığı yerde çocuk 20 metre çayı taşımıyor. Demek ki açlık yok. Farklı sıkıntılar da var. Milli bir eğitim. Ülkemizde olduğu gibi bana göre Rize’nin en büyük sıkıntısı milli eğitimdir. Milli ve üretici bir eğitim sistemine ihtiyaç vardır. Bana göre ülkemizin en büyük sıkıntısı budur. Ortaya bir şeyler çıkarabilmeliyiz.

ZAMAN AYRILIK ZAMANI DEĞİL

Tüm MHP’lilere neler söylemek istersiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren bütün ülküdaşlarıma sesleniyorum. Zaman ayrılık zamanı değildir. Zaman birlik zamanıdır. Zaman birbirini kucaklama zamanıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren herkes yöneticimizdir demiştik. Bu ulaştığımız başarı da hepinizin, hepimizin emeği vardır. Ama en büyük hizmet bu dava için vatan ve millet için gözünü kırpmadan can veren şehitlerimizindir. Bizim şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktığı emanete karşı sorumluluğumuz vardır. Bu sorumluluğu bilerek yürümekteyiz. Destek olursanız, ülkücü hareket güçlü olur. Güçlü olduğumuzda da milliyetçi Türkiye idealine de biraz daha yaklaşmış oluruz. Türk vatanı güçlü olur. Biz güçlü olunca Türk Cumhuriyetleri de güçlü olur. Türk Cumhuriyetleri de güçlü olunca İslam alemi güçlü olur. Bu şiarla birlikte hareket etmeliyiz.

HÜSEYİN TERZİ (ÖZEL RÖPORTAJ)

Bu haber 168 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rizespor
Gerçek Yerimi Buldum
Demir Grup maçında Mustafa El Kebir’ in sakatlanmasıyla santrafor mevkiinde oynayan ve bir gol kaydeden yeşil mavili takımın Paraguay’ lı yıldızı Brain Samudio, “İlk geldiğim sezon hocam beni santrafor oynattı. O sezon 20 gol atıp TFF 1. Liginde gol kralı oldum. Bu sezonda santrafor oynadığım ilk maçta gol attım. Eğer santrafor mevkiinde oynamaya devam edersen 20 golün altında kalmam. İsmail Hocam ile konuşup santrafor mevkiinde oynamak istediğimi söyleyeceğim” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Forvet Bu Hafta Bitecek
Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, takımda bulunan tek santrafor Mustafa El Kebir’ in ayağının kırılmasıyla, bu bölgede transfer çalışmalarını hızlandıracaklarını söyledi. Başkan Hasan Kartal, “Şu an mevcut kadroda sadece gerçek yeri santrafor olmayan Samudio yu o bölgede oynatabiliriz. Ama bize gerçek santraforlar lazım. Bir değil iki santrafor alacağız” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Başkan Kartal Kabir`i teselli etti
Hastane dönüşü Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal; Mostapha El Kabir’i tesislerde karşıladı ve teselli etti. Duygusal anlar yaşayan El Kabir gözyaşlarına boğuldu.
Yorum : 0
Rizespor
“Elimizdeki İmkânlarla İki Maçta 6 Puan Aldık”
Çaykur Rizespor`un teknik Direktörü İsmail Kartal, Sivasspor galibiyetinin ardından, "Bu kadar şanssız başlamamız ve elimizdeki imkânlarla iki maçta 6 puan aldık" dedi. Lig`in ikinci haftasında sahasında Demir Grup Sivasspor`u 2-1 yenen Çaykur Rizespor`un teknik direktörü İsmail Kartal, "Kanatlardan rakibin içine girerek goller bulmak istiyorduk. Bütün planlarımız tuttu." dedi.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizespor’umuz Brezilya`dan Yan Sasse`yi transfer etti.
Çaykur Rizespor uzun süredir görüşmelerini sürdürdüğü Brezilya’ lı orta saha oyuncusu Yan Sasse’yi renklerine bağladı.
Yorum : 0
Rizespor
Rizespor-Sivasspor maçı öncesi El Kabir tesislerde unutuldu!
Çaykur Rizespor`un golcü oyuncusu Mustafa El Kabir, Sivasspor maçı öncesi tesislerde unutuldu. Stada giden kafilede yer almayan Faslı oyuncuyu bir yönetici arabayla stada götürdü.
Yorum : 0
Rize`de memurlardan 3600 kürekli protesto 25 Ağustos 2019 Pazar 19:00:00
Başkan Metin’den ‘Malazgirt Zaferi’ Mesajı 25 Ağustos 2019 Pazar 18:57:00
Çaykur Rizespor U19`dan farklı mağlubiyet: 2-5 25 Ağustos 2019 Pazar 18:54:00
Emine Erdoğan, Balık Ağı Donamı ve Tamiri Yapan Kadınları Ziyaret Etti 25 Ağustos 2019 Pazar 17:52:00
ÇAYKUR`un Yeni Satış Mağazası 1 Yıllık Satışı 1 Ayda Yaptı 25 Ağustos 2019 Pazar 16:53:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 BAYRAM MESAJI...
Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir.
TBMM Başkanı Şentop’un maaş açıklamasına sert tepki  Kaynak Yeniçağ: TBMM Başkanı Şentop’un maaş açıklamasına sert tepki
TBMM Başkanı Şentop’un 22 bin lira maaş alan milletvekillerinin geçinemediği yönündeki açıklamasına sert tepki geldi. CHP’li Başarır, “Benim vatandaşımın açlık sınırında asgari ücret almasından utanç duyuyorum” dedi.
Kaz Dağları’ndaki çevre katliamı UNESCO’nun gündeminde  Kaynak Yeniçağ: Kaz Dağları’ndaki çevre katliamı UNESCO’nun gündeminde
Kaz Dağlar’ında yaşanan çevre katliamı UNESCO’nun gündemine geldi. Bir dönem UNESCO iyi niyet elçiliği yapan sanatçı Zülfü Livaneli, Kaz Dağları için mektup yazdı.
Kılıçdaroğlu, `Kibrin karesi` deyip Erdoğan`ın galoş giydiği fotoğrafı gösterdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize`de yaptığı açıklamada "Göstermek istemiyorum ama kibrin karesi" deyip, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın toprağa basarken galoş giydiği fotoğrafı gösterdi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3814
İzlenme 8452
İzlenme 6083
İzlenme 6844
VİDEO GALERİ
İzlenme 6084
İzlenme 6300
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi