Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Vatanın Birliği İktidar Olmaktan Daha Önemlidir
22 Mayıs 2019 Çarşamba 23:59:00 / Siyaset
MHP Rize İl Başkanı özel açıklamalar yaptı
18:48 “CHP Gerçeği Görünce Oyların Yeniden Sayılmasına Karşı Çıktı”23:14 MHP`li Alkan Çekmeköy` de Sıkılmadık El Bırakmadı22:15CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan generallere hakaret açıklaması11:06 Hafif Raylı sistemi Hayata Geçirmemiz Gerekir17:45 CHP, Çaydaki sorunların çözülmesi için Meclis Araştırması istedi00:26 Mehmet Ali Kumbasar’ı Unutmak Olmaz00:37 Çayda Vahşi Kapitalizm Uygulanıyor23:59 Vatanın Birliği İktidar Olmaktan Daha Önemlidir19:17 Çay Üreticilerini Sevindirecek Kanun Teklifi CHP’den12:43Fiyat Beklentilerin Altında Kaldı00:35 Yeniden Refah Partisi İl Divanda Bir Araya Geldi16:23 Milletvekili Avcı ve ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Alım Yeri Ziyaretinde01:29 Yaz Sonunda Parti Tabelamızı Asacağız01:27Rize`de 19 Mayıs İçin Yürüdüler

Alkan, “Bizim için önce vatan, önce millet, önce bayrak var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidar olmasının bu vatanın varlığından, birliğinden, bekasından daha önemli değil” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, gazetemiz Karadeniz’e özel açıklamalar yaptı. MHP Rize İl Teşkilatı Rize’nin üç ilçesi Derepazarı, İkizdere ve Çayeli’nde belediyeyi kazanarak bir anda dikkatleri üzerine çekti.  Biz sorduk Başkan Alkan cevapladı. Alkan, MHP’nin Rize’de üç belediyeyi nasıl kazandıklarını anlatırken bir sonraki Genel Seçimde de hedeflerinin Rize’den üç vekil çıkarmak olduğunu dile getirdi. Parti içerisinde “MHP iktidar olmayı hedeflemiyor” yönündeki bazı eleştirilere de cevap veren Alkan, “Bizim için önce vatanın ve milletin bekasıdır” diyor. Alkan Rize’deki sorunları da tek tek sıraladı.

İşte Alkan’ın o açıklamaları:

ÜÇ HİLALİ ÜÇ İLÇE İLE BULUŞTURDUK

Üç ilçede ittifak yapılmamasına rağmen MHP Rize’de üç belediyeyi kazandı. Ve Rize’de önemli oranda bir oy aldı. Bunu nasıl başardınız?

Öncelikle 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin ilimize, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini Allah’tan dilerim. Bizler 31 Mart seçimlerinde Rize’de 3 tanesi Milliyetçi Hareket Partisi, 14 tanesi de AK Parti olmak üzere 17 ilçe ile başladığımız Cumhur İttifakı programımızı 17 ilçe ile tamamladık. 3 tanesi Milliyetçi Hareket Partisi’ne AK Parti’den geldi. Rize’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin tarihinde ilk kez ilçe belediyelerini üç hilal ile buluşturmayı Allah bize nasip eyledi. Bu 50 yıldan beri ülkücü hareketin çalışmalarının sonucudur. Burada görev yapan herkesin haklarıdır.

SAYIN BAHÇELİ’YE DUYULAN GÜVEN

Özellikle Cumhur İttifakına Rize genelinde insanların gösterdiği teveccüh ve Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli’ye duyulan muhteşem bir güvenin ifadesidir. Burada başarılı olmamızın sebebi budur. Seçim ittifakı olmayan ilçelerde kazandık. Ama Cumhur İttifakı her yerde vardı. Biz 3 ilçede AK Parti’nin adayını desteklemiştik. Merkez, Güneysu ve Fındıklı da onların adaylarını destekledik. 15 ilçe ve belde de kendi adaylarımız ile yola çıktık.

AK PARTİ’YE OY VERECEK OLANLAR…

Buralarda belki seçim ittifakı yoktu ama Cumhur İttifakı vardı. Buralarda da Adalet Kalkınma Partisi’ne oy verecek olan birçok insan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarını daha iyi gördükleri için bizi desteklediler. Bunun sonucunda da başarılı olduk. Sebebi Cumhur İttifakının Rize’de dokunun tutması ve bu dokuyla birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nde de herkesin parça parça katkılarıdır. Böylece başarı da gelmiş oldu.

İLK KEZ İKİNCİ PARTİ OLDUK

2019 yerel seçimlerini 2014 yerel seçimleri ile kıyasladığımızda oy oranları ne kadar arttı?

2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi olarak çok az oranda oy almıştık. Bu seçimde ise o oy oranının yaklaşık iki buçuk kat oranında üzerindeyiz. Biz Cumhuriyet tarihinde MHP olarak Rize’de ilk kez ikinci partiyiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni geride bıraktık. 2018 seçimlerinde yaklaşık 20 bin oy almıştık. Ama bu seçimde ise üç ilçede adayımız olmamasına rağmen 43 bin 400 gibi bir oy aldık. Yaklaşık yüzde 70 oranında bir başarı elde ettik. Yüzde 20.62 ile şuanda Rize’nin beşte birinin gönlünü kazandık. Bu da bize geleceğe dair umut veriyor. Halkımızla olan muhabbetimiz, dokumuz tuttu demek ki. Biz aynı hız ve inançla yürümeye devam ediyoruz. Nasip olursa da inşallah milliyetçi ülkücü hareketi bir dahaki seçimde ve Cumhur İttifakını daha da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.

BİZİ GENEL BAŞKANIMIZ YETİŞTİRDİ

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştünüz. Bundan sonraki süreçte Rize’den beklentisi ne?

Genel Başkanımız mutluydu, teşekkür ettiler. Genel Başkanımız bizi bir evlat gibi görmüştür. Kendisi de bizim liderimiz, önderimiz ve babamızdır. Biz kendisinin fikirleri ile büyüyen bir kuşağız. Genel Başkanımız bizi yetiştirdi. Biz onun bize gösterdiği ufku görebiliyoruz. Üreten, eleştiren, geliştiren, muhasebe yapabilen bir ülkücü Türk gençliği yetişmeli. Türk milletine hizmet etmek bizim en büyük sevdamızdır. Bizim başka bir gayemiz yok. Genel Başkanımız bizi bu şiarla yetiştirdi. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettiğimizde çok mutluydu. Çalışmak, didinmek bizim görevimizdi. Biz yine çalışmaya devam ediyoruz. Halkımız ile yine iç içeyiz. İnsanlarımıza bir şeyler anlatabilmeliyiz.

İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR

Biliyorsunuz birçok yerde seçim kararı alındı ama en önemlisi Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul ile ilgili almış olduğu bir karar var. 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir için bir seçim var. Bu seçimin de hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah Cumhur İttifakı burada başarılı olur. Milliyetçi Hareket Partisi yargının kararlarını hep yargının içerisinde değerlendirmiştir. Bu süreci özetlerken 2007 seçiminin öncesinde bizim ülkemizde bir Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Başkanlığı krizi vardı. 367 krizi oluşmuştu. O zaman yargı nasıl bir karar vermişti? 361 vekil ile siyasi iktidarın Cumhurbaşkanını ve Meclis Başkanını seçememişti. Dolayısıyla o gün ne demiştik. Yargı bu kararı verdi. Daha sonra Mecliste 367 dayatmasını ortadan kaldırdık. Gittik kendi Cumhurbaşkanımızı ve Meclis Başkanımızı destekledik ama o dönem AK Parti’nin Cumhurbaşkanı ile Meclis Başkanı adayı seçilmişti. Bunu unutmamak lazım.

GENEL BAŞKANIMIZ

ANKARA’YA DAVET ETTİ

Yargıya saygı duyuyoruz. 23 Haziran’da yeniden sandığa gidip çalışıp kazanmak lazım. Hala daha kazanabilirler. Ama ülkeyi kaosa sürüklememek gerek. 367 dayatmasında yargının kararına herkes saygılıydı. Siirt seçimleri iptal edilirken herkes saygılıydı. O zaman yargıya her zaman saygı duymak lazım. Biz her zaman adaletten yanayız. O gün ne tarafta duruyorsak bugün de o taraftayız. Genel Başkanımızın dediği gibi seçim yenilenmeli. Ve seçim yenilenecek. Hayırlısı olsun. Kazanmak için çalışacağız. Genel Başkanımız İstanbul’da en çok nüfusu bulunan il başkanlarını Ankara’ya davet etti. Biz de Ankara’ya gideceğiz. Genel Başkanımız, bize nerde çalışın derse orada çalışacağız, mücadele edeceğiz.

GENEL SEÇİMDE ÜÇ VEKİLE TALİBİZ

Bir sonraki Genel Seçimde MHP’nin Rize’de hedefi ne?

Nasip olursa dört buçuk yıl sonra Genel Seçim var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin hedefi Cumhur İttifakı ile beraber seçimde başarılı olmak için çalışacağız. Milliyetçi Hareket Partisi bir daha ki seçimde üç vekile taliptir. Milliyetçi Hareket Partisi her alanda başarı için elinden geleni yapacaktır.  İnşallah önümüzdeki seçimde Anayasa temsilcisini de Rize’den yollayacağız. Bunun bilincindeyiz ve kararlılığı içerisindeyiz. Biz halkımız ile iç içeyiz. Onlarla beraberiz. Biz milletimizin gönlüne girmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki seçimde Allah nasip ederse Milliyetçi Hareket Partisi Cumhuriyet tarihinde Rize’den üç hilalle birlikte vekilini Meclise yollayacağız.

MHP’NİN FİKİRLERİ İKTİDAR OLMALI

MHP’deki bazı partililerde “MHP iktidar olma kaygısı taşımıyor” görüşü hakim. Siz bu düşünce hakkında neler düşünüyorsunuz?

7 Haziran 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet Kalkınma Partisi meclise girdi. Ama o dönem hükümet kurulamadı. Ve o dönem belediyeleri ele geçirebilmek için PKK ve terör örgütleri ile yan yana olan kişilerin çıkıp Devlet Bahçeli’ye “Sen başbakan ol, hükümeti kuralım, bize dışarıdan destek olsunlar” dediler değil mi? Bunları unutmadık. 2015’ten 2019’a geldik. Biz yine aynı yerdeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi böyle mi iktidar olmalı? Milliyetçi Hareket Partisi’nin fikirleri iktidar olmalı. Bu ülkede adalet olmalı. İnsanların, esnafın sıkıntıları çözülmeli. Gençlerimizin, üniversite mezunlarımızın işsizliği masaya yatırılmalı. MHP iktidar olsa bu sorunlar çözülmezse ülkeye katkısı var mı? Yok. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olmak istiyor diye bu vatanın temelini de boşaltamaz. Türk bayrağı dalgalansın, vatan olsun, Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olmasa da olur.

RAHMETLİ BAŞBUĞUMUZ DİYOR Kİ…

Bizim rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş diyor ki; “Sandıktan bir oy dahi çıkmasa İslam’dan, insaniyetçilikten ve Türk milliyetçiliğinden asla vazgeçemeyiz” diyor. Bizler siyasi partinin takipçileri değil, kutlu bir davanın temsilcileriyiz. Bizim için önce vatan, önce millet, önce bayrak var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidar olmasının bu vatanın varlığından, birliğinden, bekasından daha önemli değil. Bu vatanın bekası, birliği beraber olsun MHP iktidar olmasın.

ESİR BİR ANADOLU’DA

BİNBAŞI OLMAKTANSA

ÇOBAN OLMAYI YEĞLERİZ

Yine bilge liderimiz Doktor Devlet Bahçeli’nin dediği gibi “Ben esir bir Anadolu’da bir binbaşı olacağıma özgür, hür ve bağımsız bir Anadolu’da bir çoban olmayı yeğlerim.” Biz bu vatanda çoban olmayı yeğleriz. Allah bu millete hizmet etme fırsatını bize verirse ve Türk milleti de bunu isterse bunun önünde kimse duramaz. Ama milletimiz bize kısmi olarak bize destek verdiler. Önümüzdeki seçimlerde de bizi milletimiz desteklerse Milliyetçi Hareket Partisi, Mecliste güçlü bir şekilde olursa neden iktidar ortağı olmasın. İktidar ortağı da olabilir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de içinde de olabilir. Bu Genel Başkanımızın takdiridir.

KARARLARI EMPERYALİSTLERE DARBEDİR

Bunu da insanlara göre şekillendirmez, ülkenin geleceğine göre coğrafyamızda, ülkelerde yaşanan siyasi gelişmelere göre şekillendirir. Genel Başkanımız bir karar alacağı zaman sadece ülkeyi düşünmez, etrafımızdaki çemberi de düşünür. Kerkük’ü, Musul’u, Filistin’i, Bosna’yı, Arnavutluk’u düşünür. Çünkü onun aldığı her karar üç-beş sene sonra emperyalistlerin üzerine düşen bir darbedir. Bunun örneğini 2011 yılında ‘Suriye’ye girin’ dediği zaman ve oraya yıllar sonra girdiğimizde gördük. Milletimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye güvensin. Onun ne yaptığını görmeye çalışsınlar.

ÇAY DIŞINDA ALTERNATİF YOK

Size göre Rize’de ne gibi sorunlar var?

Rize’nin başlıca sorunu çaydır. Bu birinci sorunumuzdur. İkinci sorunumuz ise çayın haricinde bir alternatifimiz yok. Çaya bir alternatif üretebilmeliyiz. Buna denizcilik olabilir. Turizm konusunda da çalışmalar yapılmalı. Rize’nin ilerlemesi için şarttır. Öncelikle sıkıntılarımız bunlar. Çayı Rize’ye getirenden Allah razı olsun. Ancak farklı sıkıntılarımız da var. Dedemizin sırtında 3 kilometre çay taşıdığı yerde çocuk 20 metre çayı taşımıyor. Demek ki açlık yok. Farklı sıkıntılar da var. Milli bir eğitim. Ülkemizde olduğu gibi bana göre Rize’nin en büyük sıkıntısı milli eğitimdir. Milli ve üretici bir eğitim sistemine ihtiyaç vardır. Bana göre ülkemizin en büyük sıkıntısı budur. Ortaya bir şeyler çıkarabilmeliyiz.

ZAMAN AYRILIK ZAMANI DEĞİL

Tüm MHP’lilere neler söylemek istersiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren bütün ülküdaşlarıma sesleniyorum. Zaman ayrılık zamanı değildir. Zaman birlik zamanıdır. Zaman birbirini kucaklama zamanıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren herkes yöneticimizdir demiştik. Bu ulaştığımız başarı da hepinizin, hepimizin emeği vardır. Ama en büyük hizmet bu dava için vatan ve millet için gözünü kırpmadan can veren şehitlerimizindir. Bizim şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktığı emanete karşı sorumluluğumuz vardır. Bu sorumluluğu bilerek yürümekteyiz. Destek olursanız, ülkücü hareket güçlü olur. Güçlü olduğumuzda da milliyetçi Türkiye idealine de biraz daha yaklaşmış oluruz. Türk vatanı güçlü olur. Biz güçlü olunca Türk Cumhuriyetleri de güçlü olur. Türk Cumhuriyetleri de güçlü olunca İslam alemi güçlü olur. Bu şiarla birlikte hareket etmeliyiz.

HÜSEYİN TERZİ (ÖZEL RÖPORTAJ)

Bu haber 126 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Magazin
Rizeli Kaymakam Papaker, Derbent`te Başladı
Rizeli Kaymakam Yakup Papaker, Konya`nın Derbent ilçesinde göreve başladı.
Yorum : 0
Rizespor
Bu Sezon Rizespor’ un Sezonu Olacak
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal bir Rizeli olarak bu şehre bir borcu olduğunu ifade ederek, “Benim hayallerimiz var. Hayallerimizi gerçekleştirmek için göreve geldim. Başkanımızın hayalleri ile bizim hayallerimiz örtüştüğü için başarının daha erken geleceğine inanıyorum. Bu şehir inişli- çıkışlı bir takımı hak etmiyor. Çaykur Rizespor bundan sonra hep kafaya oynayacak bir ekip olacak. Bu yıl hedefimiz ilk beş içinde olup Rizespor’umuzu Avrupa Kupalarına katılmasını sağlamaktır” dedi
Yorum : 0
Rizespor
Vedat Muric’ in yerine Tomane.
Rize, Muriç’in alternatifini belirledi. Atmaca, Portekiz’de 14 gol atan, Tondela’ nın golcüsü Tomane’ yle görüşüyor.
Yorum : 0
Rizespor
Vedat Muriç’ i Aratmam
İki sezon önce Çaykur Rizespor’ a gelen TFF 1. Liginde yeşil mavili takımın şampiyonluğunda attığı gollerle gol krallığı yaşayan Braian Samudio, geçen yıl kanat oynayan ve takıma 5 gol 5 asist katkı sağladı.
Yorum : 0
Rizespor
Bu kez Anderlecht Kapıyı Çaldı
Galatasaray, Fenerbahçe, Toulouse derken Çaykur Rizespor’un gol makinesi için Belçika devi de devreye girdi. Galatasaray, Fenerbahçe, Toulouse derken Çaykur Rizespor’un gol makinesi için Belçika devi de devreye girdi.
Yorum : 0
Rizespor
Çaykur Rizesporlu Dario Melnjak, devleri peşine taktı
Rize’nin devre arasında 200 bin Euro maliyetle kadrosuna kattığı Dario Melnjak, kısa sürede Hırvatistan Milli Takımı’na seçildi. Karadeniz ekibinde yıldızı parlayan oyuncunun gelecek sezon maaşı sadece 250 bin Euro. 26 yaşındaki savunmacı şimdiden devleri peşine taktı.
Yorum : 0
Rafting Dünya Şampiyonası Genel Klasmanda Çaykurspor Takımı Dünya İkincisi Oldu 15 Haziran 2019 Cumartesi 18:51:00
“CHP Gerçeği Görünce Oyların Yeniden Sayılmasına Karşı Çıktı” 15 Haziran 2019 Cumartesi 18:48:00
Kana Bıyık’ ı Rizespor’a Önerdiler 15 Haziran 2019 Cumartesi 18:46:00
Rizespor’ un Yeni Destanlara İhtiyacı Var 15 Haziran 2019 Cumartesi 18:45:00
Salarha Belediyesi`nden Öğrencilere Anıtkabir ve Çanakkale Şehitlik Gezisi 15 Haziran 2019 Cumartesi 09:32:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
A Milli Takım tarih yazdı! Dünya şampiyonunu devirdik...
Dünya şampiyonunu Konya` da çimlere gömdük
Akşener: `Sayın Erdoğan bu defa amenna diyecek mi?`  Kaynak Yeniçağ: Akşener: `Sayın Erdoğan bu defa amenna diyecek mi?`
Genel merkezde partililerle bayramlara İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu`nun 23 Haziran`da da kazanacağını ifade ederek, "Sayın Erdoğan bu defa `amenna` diyecek mi?" diye sordu.
Tiananmen Meydanı katliamı üzerinden 30 yıl geçti  Kaynak Yeniçağ: Tiananmen Meydanı katliamı üzerinden 30 yıl geçti
Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine zulmeden Çin yönetimi kendi halkını da baskı altında tutmaktan çekinmiyor. Pekin yönetiminin 30 yıl önce Tiananmen Meydanı’nda toplanan göstericileri öldürmesi bunun en büyük örneği oldu.
İmamoğlu: Onların yürüdüğü akılsız yola girmeyeceğim
Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’daki görkemli mitingin ardından Giresun’a doğru yola çıktı.
FOTO GALERİ
İzlenme 3754
İzlenme 8408
İzlenme 6035
İzlenme 6803
VİDEO GALERİ
İzlenme 5925
İzlenme 6137
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi