Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Yaşam Savunucularının Siyasi Mücadelesi
13 Ocak 2016 Çarşamba 00:38:00 / Siyaset
Yurt genelindeki bütün örgüt kongrelerini tamamlayan CHP, geçtiğimiz yıl yaşanan 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri nedeniyle ertelediği 35. Olağan Kurultayını bu hafta sonu Ankara’da topluyor.
16:56Metin, MHP’ye Toplu Katılımla Seçim Startını Verdi16:48 Rize Ak Parti’de Deprem. 8 İlçeye yeni aday.16:11 Amatör Spor Braşlarına Desteğimiz Ülkemize Ciddi Başarılar Getirdi15:39 “Çevresel Hassasiyetin Devam Etmesinden Mutluyum”15:48Rize ve Güneysu adaylarını grup Toplantısında açıkladı.23:38İYİ Parti’nin Rize ve Güneysu Belediye Başkan Adayı Belli Oldu16:14 Trabzon’da Bağımsız Başkaldırı.12:23Rizeli duayen Gazeteci Yeniden siyaset sahnesinde15:23Rize’ yi Masaya yatırdılar00:33MHP Rize, 7. İlçe Belediye Başkan Adayını Belirledi00:29BBP Rize Merkez İlçe Kongreye Gidiyor13:33CHP ve İYİ Parti’den Rize’de ortak aday02:38Kenan Bıyık, `Yokum` Dedi16:03Anavatan Partisi Rize’de Kongrelerini tamamladı.

 

Yurt genelinde başta HES projeleri olmak üzere termik ve nükleer santraller olmak üzere, maden aramaları, taşocakları ve son olarak da resmi ve yasal hiçbir dayanağı olmayan Yeşil Yol çalışmalarına karşı mücadele veren Derelerin Kardeşliği Platformu (DEKAP) Sözcülüğünü de sürdüren Gazeteci Ömer Şan, CHP Kurultayında Parti Meclisi’ne (PM) aday olduğunu açıkladı.

Daha önce de CHP Rize İl Başkanlığı ve PM’ye aday olan Gazeteci Şan, yapılan son Rize İl Kongresinde de İletişim ve Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine seçilmişti.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinin kurucu başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüten ve aynı zamanda DİSK Basın-İş üyesi de olan Ömer Şan, Sürekli Basın Kartı sahibi olarak çeşitli ulusal gazetelerin Rize muhabirliği ile Yerel Yeni Viçe Gazetesi Fahri Başyazarlığı görevlerini de sürdürüyor.

‘Toprak İşleyenin, Su Kullananın’

Uzun zamanda beri siyasi çalışmalarını da sürdürerek, CHP’nin, “halktan, haktan ve hukuktan yana, işçinin, köylünün, emekçinin yanında saf tutarak; Ecevit’in ‘toprak işleyenin, su kullananın’ ilke ve vurgularını yeniden sahiplenerek, tam bağımsız Türkiye’den yana tavrını ortaya koyması” yönünde mücadele veren Şan, ‘doğal yaşam alanlarındaki katliamlar’ konusunda da parti politikaları oluşması için çaba harcıyor.

Karadeniz Bölgesi ile birlikte yurt genelindeki birçok ilin il başkanları ve örgütlerinin de desteğini alan Şan, CHP’nin isimlerle sorunu olmadığı gibi Genel Başkan sorununun da olmaması gerektiğini, parti programı ve kırmızıçizgiler doğrultusunda oluşması gereken, gerçekçi politikalarla, bu ilkelere bağlı bir yönetim anlayışıyla bütünlüklü bir ekip yönetimine gerek duyulduğuna vurgu yapıyor.

Parti örgütlerinin önerisiyle CHP PM’ye aday olan gazeteci Şan, adaylığı için yaptığı çağrıda partililere seslenerek, “Yürekli dostlar; ülkemiz ve yaşam alanlarımızdaki zor koşulların sorumluluk ve bilinciyle emeğin, hak ve hukukun, bilim ve yaşamın üstünlüğünden yana mücadeleyi yürek yüreğe yüceltmek adına CHP PM`ye adayım! Desteğinizi bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

‘Dinlenmemek Üzere…’

Açıklamasında, Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar” sözünü kendine ilke edindiğini anlatan Şan, “Ülkemizin içerisinden geçirilmeye çalışıldığı zorlu süreci hepimiz görüp yaşamaktayız! Cumhuriyete, manevi ve kutsal değerlerimize, yaşam hakkına kast edenlerin hedefleri apaçık ortada! Hepimiz, bu zorlu koşullarda dahi üzerimize düşen görevin bilinci ve sorumluluğuyla hareket ederek, Cumhuriyetin devrim ve ilkelerine, kazanımlarına sahip çıkarak mücadele etme azim ve kararlılığındayız” dedi.

Deniz’ler Kadar Yürekli…

Şan açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Emperyalizmin vahşi saldırılarına karşı topyekûn, ülkemizin ulusal kurtuluş mücadelesini veren, Cumhuriyetimizi kuran ve bugünlere kadar ulaştıran, Türk halkına birey olma bilinciyle, yurttaşlık hak ve ödevlerini sağlayan CHP tarihinden aldığımız şan ve onurla, ülkemizin Misak-ı Milli sınırlarının her karış toprağında ve her noktasında CHP’nin bu mücadelesini yaşatarak, yeniden yeşertme azmindeyiz! CHP’nin, ülkemizi var eden bu değerleri ile oluşturmuş olduğu sağlam çatısı altında bir aile kadar sağlam bağlarla, birlik ve bütünlükle birbirimize kenetli; en az ‘Deniz’ler kadar yürekli ve ‘en az namussuzlar kadar cesur’ olduğumuza inanmaktayız! Kaybeden değil, kazanan bir CHP yaratmak, Üreticilerin hakkını haramilere yedirtmemek, Cumhuriyetin kurumlarının özelleştirilmesine karşı durmak, İşçi ve emekçinin alın terinin karşılığını alma mücadelesinde yanlarında olmak, Tarım ve gıda ürünlerindeki kirli oyunları açığa çıkarıp, sömürünün son bulması için mücadele etmek, Ülkemizin yaşam alanlarını, vadilerini, sularını korumak, derelerimize, sularımıza sahip çıkmak, Ayrımcılığın her türlüsünü ortadan kaldırıp, tek ses ve tek yürek olarak bütünleşmek için yola çıktım… Yılmadan, usanmadan, yorulmadan CHP’nin ilkeleri ve halkımızın toplumsal çıkarları doğrultusunda mücadele etmenin kararlılığını hep birlikte göstereceğiz… Bu hedef ve amaçlarla; Cumhuriyetimiz ve partimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çizgide, O’nun izinden yürüyen, CHP’nin aydınlık geleceği için mücadele etme azim ve kararlılığıyla, birlikte yürüdüğümüz yürekli dostların desteğiyle partimiz CHP’nin Parti Meclisi için Rize’den kalkıp aday oldum... Gelin, bu güç birliğine, bu yeniden oluşuma siz de bir el verin… Omuz omuza, yürek yüreğe partimizi ülkemizin her köşesinde söz sahibi yapalım… Sensiz bir kişi noksan, seninle on binlerce olduğumuzu unutma…”

Kurultay Takvimi

Yurt genelinde tamamlanan kongrelerde oluşan yaklaşık bin 100 kişilik Kurultay Delegesi, milletvekilleri ve Genel Merkez yöneticileriyle birlikte yaklaşık bin 300 delegeyle toplanacak olan CHP Kurultayının ilk gününde Genel Başkanlık seçimi yapılacak.

 

Kurultayın ikinci günü olan 17 Ocak Pazar günü ise CHP’nin Parti Meclisi ile diğer yetkili organlarının seçimi yapılacak.

Bu haber 731 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Rize Haber
Kenan Yıldırım Partisinden İstifa Etti
Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım Saadet Partisinden istifa etti. Yıldırım yarın AKP’ den Kalkandere Belediye Başkan adayı olacak.
Yorum : 0
Siyaset
Metin, MHP’ye Toplu Katılımla Seçim Startını Verdi
Rize`nin Derepazarı ilçesinde MHP`den Belediye Başkan Adayı olan Selim Metin, seçim startını partiye yapılan yeni katılımlarla birlikte verdi.
Yorum : 0
Siyaset
Rize Ak Parti’de Deprem. 8 İlçeye yeni aday.
Ak Parti’nin Rize’de ilçe ve Belde Belediye Başkan Adayları kulislere düştü.
Yorum : 0
Siyaset
Amatör Spor Braşlarına Desteğimiz Ülkemize Ciddi Başarılar Getirdi
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza YERLİKAYA, “Hükümetlerimizin her döneminde ve bilhassa son yıllarda futbol dışındaki, çok farklı amatör spor branşlarında ciddi başarılar elde etmeye devam ediyoruz. Ülke genelinde yüzlerce amatör spor kulüplerimize sağlamış olduğumuz maddi ve malzeme desteklerimizle, gerek Türkiye genelinde, gerekse uluslararası yarışmalarda ülke olarak elde ettiğimiz başarılar ve yetiştirmiş olduğumuz yüzlerce milli sporcu başarılarımız görmezden gelinmemelidir. ”dedi.
Yorum : 0
Eğitim
Rize’de 67 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı
Rize’de 323 örgün eğitim kurumunda, 67.362 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Rize’de Taşlıdere Gazi İlk ve Ortaokulu’nda karne dağıtım törenin düzenlendi. Törene, Rize Valisi Kemal Çeber, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli şube müdürleri ile okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.
Yorum : 0
Magazin
Çayeli Bakır’a Sosyal Diyalog Ödülü
Türkiye’nin örnek yeraltı maden işletmelerinden Çayeli Bakır, çalışanlara yönelik iletişim çalışmalarıyla ve endüstri ilişkileri uygulamalarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi tarafından yürütülen Şirket Düzeyinde Sosyal Diyalog Konusunda En İyi Uygulama Yarışması’nda ödüle layık görüldü.
Yorum : 0
“Çevresel Hassasiyetin Devam Etmesinden Mutluyum” 18 Ocak 2019 Cuma 15:39:00
Yusuf Delihasan’a Sürpriz Doğum Günü Kutlaması 18 Ocak 2019 Cuma 12:42:00
Başkan Kasap’tan Yarıyıl Tatili Mesajı 18 Ocak 2019 Cuma 12:40:00
Rize’de otizmli ailelere yönelik eğitimler sürüyor 18 Ocak 2019 Cuma 12:38:00
Taraftarımızı Maça bekliyoruz 18 Ocak 2019 Cuma 12:34:00
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İflas eden şirket sayısı 16 bin 200’e yükselecek  Kaynak Yeniçağ: İflas eden şirket sayısı 16 bin 200’e yükselecek
Alacak sigortası şirketi Euler Hermes’in Küresel İflas Raporu’na göre Türkiye’de iflaslar 2019’da yüzde 5 artacak. 2018’de 15 bin 400 olan iflas eden şirket sayısı 2019’da 16 bin 200’e yükselecek.
Mansur Yavaş: `Ülkücüler olarak Ankara için iş birliği yapıyoruz`  Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş: `Ülkücüler olarak Ankara için iş birliği yapıyoruz`
CHP`nin Ankara adayı Mansur Yavaş, adaylığının kesinleşmesinin ardından yerel seçimlere ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yavaş, "Biz MHP’de şu anda siyaset yapmayan ülkücüler olarak bir iş birliği yapıyoruz Ankara için" ifadelerini kullandı.
TÜİK, `asgari ücret 2 bin 213 lira 40 kuruş olmalı` dedi
TÜİK, asgari ücret ile ilgili ağır statüdeki işlerde çalışanlarda 2 bin 213 lira 80 kuruş olması gerektiğini Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile paylaştı
İşte 16 yılın Türkiye’ye faturası
Saadet Partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman, elinde tablo ve karne ile Ak Parti dönemindeki 16 yılda gerçekleşen artışları anlattı.
FOTO GALERİ
İzlenme 3623
İzlenme 8284
İzlenme 5946
İzlenme 6692
VİDEO GALERİ
İzlenme 5568
İzlenme 5813
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu