Ali Öztürk / TÜM YAZARLAR

Trabzonspor... Kimse Değil, Biz Kendimize Ettik...
03 Eylül 2013 Salı 20:29:02
Trabzonspor’un içinde bulunduğu açmaz olağanüstü kongre sürecinde belliydi. Takım ruhu çoktan yitirilmiş, borç batağında yüzen ve başkan olmak ‘cesaret isteyen’ bir işti. Trabzonspor delegasyonu ‘Kulüp AK Parti’nin eline geçmesin!’ kaygısıyla kongrenin en cesur adayını seçti. Kongre delegasyonu bugün bakıldığında, mantığıyla değil, hisleriyle hareket etti. Kongre delegasyonu önceliğine Trabzonspor’u değil, kendi kişisel benliğini çıkardı. Gelinen bu noktanın öncelikli sorumluluğunu oy veren üyeler hissetmelidir.
Başbakanımız arzu halimizi bilmek ister mi?.
25 Ağustos 2013 Pazar 14:09:18
Sayın Başbakanımız… Arzu halimizi size arz etmek zorundayız. Zira sizin müdahaleniz olmasa çözüm bulamayacağız. Öyle bir durumdayız ki müdahil olmak zorundasınız. Göç veriyoruz ve göç verdikçe eriyoruz. Tarihi konumumuzu yeniden yakalama hayali bir türlü gerçekleşmedi. Zira, bakanlıkların verilerine göre zengin bir bölge olarak görünüyoruz. Galiba nüfus azaldıkça fert başına düşen milli hasıla da artıyor. Hal böyle olunca yatırım teşviklerinden yeterince yararlanamıyoruz. Bölgesel teşvikler ise masabaşı projeleri… Her bölgeyi kendi çapında ele alıp bölgesel bir çalışma yapılmalı. Yoksa yakında, Trabzon, Rize Giresun, Artvin ve Gümüşhane’de insan kalmayacak. Mutlaka göçü durduracak bölgesel projeler üreterek ve Karadeniz’in geleceğini kurtarmalısınız.
Ayasofya’dan Cuma notları
06 Temmuz 2013 Cumartesi 11:57:28
Cumartesi-Pazar günleri yazı yazmıyoruz. Ancak bu kez tarihe not düşme günü... Trabzon Ayasofya’da ilk Cuma... Yüzlerce kişi namaza akın etmiş. Ortak duygu Büyük Ayasofya’dan besleniyor. Fethin sembolleri adeta yeniden keşfedilmiş. 52 yıl sonra Ayasofya yeniden özgürlüğüne kavuşmuş. Bu bir galibiyet duygusu değil. Kimse kimsenin ibadethanesine de göz dikmemiş. Sadece asli fonksiyonu olan ibadethane hüviyeti Ayasofya’ya iade edilmiş. Cemaatin memnuniyeti yüzünden okunuyor. Bu memnuniyet kendilerine emanet edilen vakıf hukukuna, kent olarak saygı göstermenin hazzını yaşamaktan ibaretti. Katekulli ile camiden müzeye çevrilen bir vakıf eserinin, bir ibadethanenin asli hüviyetine kazandırılmasına tanıklık etmekti.
Ümitvar Olunuz Kupa Trabzon’a Gelecek
30 Haziran 2013 Pazar 10:25:49
Dünkü yazımızda, adaletin emekleyerek de olsa mutlaka hedefine ulaştığını yazdık. Gücün oluşturduğu, güçlülerin adaletinin er ya da geç mahkum olacağını tekrar ettik. Trabzonspor’un elinden şike yöntemiyle alınan şampiyonluk hakkının iadesine en başından beri tereddütsüz yer verdik.
Ağaç Sevgisinden Kalkışma Provasına..
03 Haziran 2013 Pazartesi 21:15:08
İstanbul Taksim’de yapılması planlanan ya da yıkılması düşünülen park meselesi bir anda ülkenin en büyük sorunu haline geldi. Hükümet, meseleyi sorun olarak değerlendirip makul davranmayınca... Başbakanımız, iradesine karşı çıkan hiçbir itirazı dikkate almayınca... Ve ‘Arkamdaki polis bana yeter’ sanınca sıradan tepkiler ideolojik kalkışma zemini aradı. Farklı mahfillerce uzun süredir yürütülen bir ayaklanma projesi bir anda kendine zemin buldu.
Avrupa`dan Kovulan Kılıçdaroğlu…
21 Mayıs 2013 Salı 09:58:06
AK Parti`nin Türkiye`nin en uzun iktidarı haline gelmesi, karşısındaki muhalefeti de normaliteden çıkarttı.
Reyhanlı Saldırısı ve Düşündürdükleri
13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:32:18
Bugün, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener`e hakkını helal etmeyen başkan adayı ve ardından başkan adaylarından Muharrem Usta`nın gazete sahiplerine verdiği kahvaltıda yaptığı önemli açıklamalarını yorumlayacaktık. Ancak Reyhanlı saldırısı öne geçti. Reylanlı terör saldırısını Trabzon`dan yorumlayacağız.
Trabzonspor Tesisleri HES ve Bilgisiz Gazetecilik
08 Mayıs 2013 Çarşamba 11:03:25
Son günlerde yerel basında bazı arkadaşlarımızın manşete taşıdığı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin HES yapımı için ipotek verildiği haberleri gazetecilik adına rahatsız etti.
Sendikalar, İşçi Hakları ve Yaşanmış Bir Hikaye...
06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:32:41
Geçtiğimiz hafta sonu 1 Mayıs olaylarını analiz ettik. Hükümetin tutumunu yanlış olarak nitelendirirken bazı sendikaların da işçi hakları ve meselelerinin peşinde değil, kendi ideolojileri ile simgelerinin peşinde olduğunu kaydetmiştik. Şimdi sizlere Trabzon’da yaşanan bir işçi eylemi ve o eylemle sendika ilişkilerine dair yaşanmış bir olayı naklediyoruz. Sendikalar için işçi-memur haklarına çarpıcı bir örnek oluşturan yaşanmış bu hadiseyi takdirlerinize arz ediyoruz.
PKK’ya Verilen Tavizler ve Bölünen Vatan Üzerine!..
29 Nisan 2013 Pazartesi 19:40:22
Dedi: Duydun mu PKK çekiliyormuş… Dedim: Allah bu millete zeval vermesin. Allah inşallah bu millete o tarihi altın yıllarını bir daha yaşatsın. Bu milleti birlikten ayırmasın. Dedi: Birlik yeniden sağlanır mı?

Okunma : 142
Yorum : 0
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Baküde Nuru Paşanın büstü açıldı
15 Eylül Bakünün taşnak bolşevik işkalinden kurtarılmasının 100. yıldönümü gününde Azerbaycanda ilk defa olarak Borçalı Cemiyetinin ofisinde cemiyetin teşebbüsüyle Bakü`nün fatehi Nuru Paşa Killigilin büstü açılmıştır.
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
FOTO GALERİ
İzlenme 3524
İzlenme 8191
İzlenme 5848
İzlenme 6604
VİDEO GALERİ
İzlenme 5473
İzlenme 5694
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu