Ali Öztürk / TÜM YAZARLAR

Sarıgül’ün iktidar yolu ve CHP
05 Şubat 2013 Salı 10:15:51
T ürkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz hafta bölgemizdeydi. Çamlıhemşin Belediye Başkanlığı’nın davetine icabeti nedeniyle geldiği Trabzon’da düzenlediği basın toplantısına iştirak ettik.
Güneş ve Trabzonspor İçin Verilen İstifa
28 Ocak 2013 Pazartesi 20:15:25
Sevgili Şenol Güneş hocam… Trabzonspor’un başına geldiğinizde ayaklarınızın altına adeta kırmızı halı sermiştik. Doğrusu sizi Türkiye’nin en iyi kadrosunun başına getirdiğimizi o dönemde fark edememiştik. Kurulu bir kadro ve zirve mücadelesinin içinde zaman zaman tökezleyince yeni bir ruh ve heyecan olarak size ihtiyaç hissetmiştik. Siz de buna hazırdınız hocam…
Volkan Abi’yi İzlemek...
16 Ocak 2013 Çarşamba 09:17:50
V olkan Abi’yi izliyorum gözlerim kapalı... Daha dün gibiydi muhtarlarla kavgası..
Trabzon’da 2012 Yılında Unutulmayanlar (4)
06 Ocak 2013 Pazar 11:22:06
Umut Oran’a verilen Trabzonspor forması tartışıldı 24-2012 yılında Trabzon’da en çok konuşulan, en çok tartışılan ve unutulmayanlara şike olayının yansımalarının damga vurduğunu daha önce belirtmiştik. Fenerbahçe’nin hamisi olarak bilinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın Trabzonspor’u ziyareti ve bu ziyarette taltif edilerek kendisine forma hediye edilmesi derin tartışma yarattı. Asbaşkan Nevzat Şakar’ınBaşkan Sadri Şener’den habersiz bu tavrı hayli yadırgandı.
Bize “İşten Adam Çıkarın” Diyorlar…
10 Aralık 2012 Pazartesi 12:55:56
Teşvik uygulaması 31 Aralık 2012 tarihinde 49 ilde kaldırılıyor. Yeni uygulamayla birlikte işletmeler yeniden ağır bir yükün altına girecek.
PKK`nın hedefi ve açlık grevleri
19 Kasım 2012 Pazartesi 10:47:01
Halen cezaevinde açlık grevinde bulunan PKK ve KCK örgütü mensupları başlıca iki talepte bulunuyor. 1. Anadilde Kürtçe eğitim. 2. Abdullah Öcalan`a tecritin kaldırılması...
Lojistik Merkez ve Demiryolu...
14 Ağustos 2012 Salı 10:21:24
Trabzon bundan 10 yıl önce heyecanını duyduğu Sürmene Tersanesi`nin bir benzeri gelişmeyle karşı karşıya. Yine Sürmene, bu kez lojistik konuşuyoruz. Tam 10 yıl Sürmene Tersanesi`ni konuştuk. MilletvekiliProf. Dr. Sayın Cevdet Erdöl`ün şahsi ve yoğun gayreti sonucu tersane sorunu 5 yılda aşıldı. Lakin Trabzon`un ve Türkiye`nin dışında gelişen Avrupa`daki kriz, tersaneciliği bitirince o muhteşem tesis adeta elimizde kaldı. Halbuki Doğu Karadeniz Bölgesi, Türk tersaneciliğinin yeni merkezi olacaktı. Rize`de bir, Trabzon`un batısında bir, Giresun`da bir tersane ile yeni tersanecilik bölgesi oluşacaktı.
AK Parti Hükümeti ve Suriye riski
28 Haziran 2012 Perşembe 10:50:40
Suriye politikası AK Parti hükümetinin geleceğine dair &`;eşik politika” olarak yorumlanabilir. AK Parti hükümeti Suriye iç savaşını istediği gibi yönlendirip sonuç alabilirse &`;Yeni bir Türkiye doğdu” demektir.
Hasan Ali Genç`in ardından
22 Şubat 2012 Çarşamba 11:11:08
Sabah Hasan Ali Genç`in vefat haberiyle sarsıldık. Yaşadığı bölgenin nabzını tuttuğunu iddia eden bir gazeteci olarak kaç insanın ardından duygulandık bilmiyoruz.
Fransa, Azerbaycan Aliyev
31 Ocak 2012 Salı 10:58:59
Halkı Müslüman ve Türk dünyasından, yönetimi kah Rusya kah batı dünyasından yana bir ülke Azerbaycan... İlham Aliyev için bugünün Türkiye`si bir tehdit mesabesinde... AK Parti yönetimindeki Türkiye`nin her konuda zafiyete düşmesini savunuyor Aliyev...

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
 `Liman sahasında futbol sahası kente ihanettir`
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Riport Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu, Rize Limanı`nın genişleme sahasında yapılması planlanan futbol sahasının kente ihanet olduğunu söyledi.
 Devlet teşkilatında yeniden yapılanma
Seçim bitti ama asıl iş yeni başlıyor. 24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni bir döneme girdik. Devlet Teşkilatında yeni bir yapılanmaya gidiliyor. Dünya da yaşanan gelişmelere paralel olarak böyle bir yapılanma gereklilik halini aldı. Dünya endüstri 4.0`ı yaşıyor. Hibrit savaşı yaşıyor. Küresel rekabet ve teknolojik gelişmeler yeni devlet yapılanmalarını ve yeni stratejileri zorunlu kılıyor. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Ortadoğu yeni bir döneme giriyor. Dünya yeni bir döneme gidiyor ve büyük bir rekabete sahne oluyor.
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
FOTO GALERİ
İzlenme 3481
İzlenme 8122
İzlenme 5795
İzlenme 6548
VİDEO GALERİ
İzlenme 5427
İzlenme 5651
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu