Ali Öztürk / TÜM YAZARLAR

Fesihler, Bahçeli…Aydın ve MHP’li İki Dostun Sohbeti
12 Şubat 2013 Salı 09:53:24
MHP’de başlayan teşkilat fesihleri camiayı sarsıyor. Türkiye, İmralı ile barış sürecini konuşurken Genel Merkezinden yeni bir ruh ve atılım bekleyen Milliyetçi camia parti içi dargınlıkların esaretine düşüyor. Büyük Kurultay’da Koray Aydın’a destek verdiği için cezalandırılan çok sayıda teşkilat, MHP’nin yarınlarını menfi yönde etkileyecek. Üstelik fesihler MHP tabanı için en kritik bir dönemde yapılıyor.
Sarıgül’ün iktidar yolu ve CHP
05 Şubat 2013 Salı 10:15:51
T ürkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz hafta bölgemizdeydi. Çamlıhemşin Belediye Başkanlığı’nın davetine icabeti nedeniyle geldiği Trabzon’da düzenlediği basın toplantısına iştirak ettik.
Güneş ve Trabzonspor İçin Verilen İstifa
28 Ocak 2013 Pazartesi 20:15:25
Sevgili Şenol Güneş hocam… Trabzonspor’un başına geldiğinizde ayaklarınızın altına adeta kırmızı halı sermiştik. Doğrusu sizi Türkiye’nin en iyi kadrosunun başına getirdiğimizi o dönemde fark edememiştik. Kurulu bir kadro ve zirve mücadelesinin içinde zaman zaman tökezleyince yeni bir ruh ve heyecan olarak size ihtiyaç hissetmiştik. Siz de buna hazırdınız hocam…
Volkan Abi’yi İzlemek...
16 Ocak 2013 Çarşamba 09:17:50
V olkan Abi’yi izliyorum gözlerim kapalı... Daha dün gibiydi muhtarlarla kavgası..
Trabzon’da 2012 Yılında Unutulmayanlar (4)
06 Ocak 2013 Pazar 11:22:06
Umut Oran’a verilen Trabzonspor forması tartışıldı 24-2012 yılında Trabzon’da en çok konuşulan, en çok tartışılan ve unutulmayanlara şike olayının yansımalarının damga vurduğunu daha önce belirtmiştik. Fenerbahçe’nin hamisi olarak bilinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın Trabzonspor’u ziyareti ve bu ziyarette taltif edilerek kendisine forma hediye edilmesi derin tartışma yarattı. Asbaşkan Nevzat Şakar’ınBaşkan Sadri Şener’den habersiz bu tavrı hayli yadırgandı.
Bize “İşten Adam Çıkarın” Diyorlar…
10 Aralık 2012 Pazartesi 12:55:56
Teşvik uygulaması 31 Aralık 2012 tarihinde 49 ilde kaldırılıyor. Yeni uygulamayla birlikte işletmeler yeniden ağır bir yükün altına girecek.
PKK`nın hedefi ve açlık grevleri
19 Kasım 2012 Pazartesi 10:47:01
Halen cezaevinde açlık grevinde bulunan PKK ve KCK örgütü mensupları başlıca iki talepte bulunuyor. 1. Anadilde Kürtçe eğitim. 2. Abdullah Öcalan`a tecritin kaldırılması...
Lojistik Merkez ve Demiryolu...
14 Ağustos 2012 Salı 10:21:24
Trabzon bundan 10 yıl önce heyecanını duyduğu Sürmene Tersanesi`nin bir benzeri gelişmeyle karşı karşıya. Yine Sürmene, bu kez lojistik konuşuyoruz. Tam 10 yıl Sürmene Tersanesi`ni konuştuk. MilletvekiliProf. Dr. Sayın Cevdet Erdöl`ün şahsi ve yoğun gayreti sonucu tersane sorunu 5 yılda aşıldı. Lakin Trabzon`un ve Türkiye`nin dışında gelişen Avrupa`daki kriz, tersaneciliği bitirince o muhteşem tesis adeta elimizde kaldı. Halbuki Doğu Karadeniz Bölgesi, Türk tersaneciliğinin yeni merkezi olacaktı. Rize`de bir, Trabzon`un batısında bir, Giresun`da bir tersane ile yeni tersanecilik bölgesi oluşacaktı.
AK Parti Hükümeti ve Suriye riski
28 Haziran 2012 Perşembe 10:50:40
Suriye politikası AK Parti hükümetinin geleceğine dair &`;eşik politika” olarak yorumlanabilir. AK Parti hükümeti Suriye iç savaşını istediği gibi yönlendirip sonuç alabilirse &`;Yeni bir Türkiye doğdu” demektir.
Hasan Ali Genç`in ardından
22 Şubat 2012 Çarşamba 11:11:08
Sabah Hasan Ali Genç`in vefat haberiyle sarsıldık. Yaşadığı bölgenin nabzını tuttuğunu iddia eden bir gazeteci olarak kaç insanın ardından duygulandık bilmiyoruz.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Ekmekte zam tartışması! Üretim 1 hafta içinde durabilir
Fırıncılar 250 gram ekmeğin 1.25 TL`den satılmaya devam etmesi halinde üretimin durabileceği konusunda uyarıyor. Bu fiyatın sürdürülebilir olmadığını anlatan fırıncılar, "Bizim amortisman, çalışan tazminatlar, lojistik gibi masraflar hariç maliyetimiz 1.25 TL. 1 hafta içinde ekmek üretimi durabilir" diyor.
Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!  Kaynak Yeniçağ: Konya büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu!
TÜİK`in verilerine göre, tarım arazilerinin kapladığı alan Türkiye’de 1992 yılında toplam 27,6 milyon hektar iken, 2017 yılında 23,4 milyon hektara geriledi. 25 yılda yaklaşık 4 milyon hektar yani yaklaşık Konya ili büyüklüğünde tarım arazisi kaybedildi.
Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi  Kaynak Yeniçağ: Suudi konsolosluğundaki arama çalışması sona erdi
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer konsolosluktan ayrıldı.
MHP`li Enginyurt`tan sert sözler: Siyasi bedeli ağır olur
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Pakdemirli`nin fındık ile ilgili açıklama yapmamasına sert tepki gösterdi. Bakan Pakdemirli`nin "TMO`nun bugün mısır alımına başlandığı" açıklamasına MHP`li vekil Enginyurt, "Sayın Tarım Bakanı,TMO ne zaman fındık alımına başlayacak? Fındık üreticisini delirtmeyin. Siyasi bedeli ağır olur." dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3555
İzlenme 8213
İzlenme 5875
İzlenme 6625
VİDEO GALERİ
İzlenme 5494
İzlenme 5715
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu