B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

Tarihi Galata Köprüsü
15 Ocak 2020 Çarşamba 23:31:27
Yabancı Ülkelerde Yaşayan Türklerin Sayısı
08 Ocak 2020 Çarşamba 00:30:28
Dışişleri Bakanlığımız yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının sayılarını açıkladı. BBC Türkçe`nin haberine göre, 152 ülkede bu tabloya göre, 5 milyon Türk vatandaşı yurtdışında yaşıyor. Bazı ülkelerde ise orada yaşayan Türk vatandaşları ile ilgili bilgi bulunmuyor.
2020’de Millet Olarak Daha Çok El Ele Verelim
31 Aralık 2019 Salı 00:09:39
Yüce Allah’ın; İyi iklim, bol su, zengin maden kaynaklarıyla, her türlü dünya nimetlerine nail olmuş olan ve eşi bulunmayan bu cennet vatanımız, hakiki Müslümanlara muhtaçtır.
Doğu Anadolu’daki Terörün Gerçek Niyeti
27 Aralık 2019 Cuma 00:45:23
İçimiz ve dışımızdaki düşmanların bütün maksadı cennet Yurdumuzu bölmek, Ortadoğu’ya konmak ve İslam dünyasını daimi bir sömürge statüsü içinde tutarak yiyip bitirmek.
Doğu Karadeniz’de Kolonileşme
11 Aralık 2019 Çarşamba 23:27:45
Rize eğitimine yıllarca vermiş olduğu başarılı hizmetlerin yanında, yıllarca yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, Rize tarihi başta olmak üzere, tarihimizde, kültürümüze, sanatımıza, gelenek ve göreneklerimize kazandırmış olduğu çok sayıda kıymetli eserlerin sahibi, emekli eğitimci yazar muhterem Orhan Naci AK hocamızın, 2000 yılında basımı gerçekleşmiş olan ” Rize Tarihi” kaynak eserinden sizleri bilgilendirmeye devam ediyorum.
Yuvaları Yıkan Sanal Alem
09 Aralık 2019 Pazartesi 16:49:41
Ülkemizde internetin yaygınlaşmasıyla, kullanımında büyük patlama yaşanan sanal arkadaşlık programlarının başında ilk dönemlerde, son derece geniş kullanıcı potansiyeline sahip ICQ ve Mirc gelmekte idi. ICQ ve Mirc büyük ölçekli üye kitlesine sahip olsalar da sonraki zamanlarda MSN Messenger, Yahoo Messenger, AOL Messenger, Camfrog ve Skype gibi sanal sohbet programları daha etkin ve yoğun biçimde kullanılmıştır.
Rize’nin Tarihini Yazmaya Devam
04 Aralık 2019 Çarşamba 16:58:19
Medler Ve Perslerin Hakimiyeti dönemi; M. Ö. 1800 - 1180 tarihleri arasında Anadolu ` da büyük bir devlet ve medeniyet kuran Hititler ile M.Ö 880 - 585 tarihleri arasında Van Gölü çevresinde güçlü bir devlet kuran Urartular, Doğu Karadeniz ` e komşu olmakla birlikte buraya hakim olamamışlardı. Bu iki devlet zamanında Doğu Karadeniz Bölgesi tarih bilimi bakımından oldukça karanlık kalmıştı.
SAYIN ERDOĞAN’IN SÖYLEDİĞİ, HALİD BİN VELİD ADINI YENİDEN HATIRLAYALIM
27 Kasım 2019 Çarşamba 15:35:26
Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın günü birlik gittiği Katar’da, Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığını ziyaretinde yapmış olduğu konuşmasında, "Komutanlığımızın daimi olarak konuşlanacağı Tarık Bin Ziyad kışlası tamamlandı. Kışlamızın adı da Savunma Bakanlığımızdan öğrendim. Halid Bin Velid adıyla anılacak, hayırlı olsun" ifadelerini kullanmıştı. İslam tarihimizin bu önemli isminin önemli bir askeri kışlaya verilmesi, İslam dünyasında sevinçle karşılandı.
Nedir Bu Pontus Krallığı?
25 Kasım 2019 Pazartesi 16:46:17
Med İmparatorluğunun yıkılmasından sonra İran’da ortaya çıkan pers imparatorluğu, M.Ö.520 yılında ülkeyi 22 yönetim bölgelerine satraplık deniyor ve bu bölgeler “satrap” denilen geniş yetkilerle donatılmış valiler tarafından yönetiliyordu. Bu satraplıklardan biri de pintim satraplığı idi. Trabzon ve Rize Pont satraplığı içinde yer alıyordu.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Unutulan Yollar Ve Hikâyeleri Yusufeli
Yusufelili tanınmış Şair-yazar Cemil AYTEKİN’in ‘Unutulan Yollar Ve Hikâyeleri Yusufeli’ isimli kitabı, Yusufeli Belediyesi yayınları arasında yerini aldı. Kültürel belediyecilik alanında çıkardığı eser ve yaptığı çalışmalarla hem yayın hayatına hem de yöre kültürüne önemli hizmetlerde bulunan Yusufeli Belediyesi,” Unutulan Yollar ve Hikâyeleri Yusufeli” adlı eseriyle de bu özelliğini korumaya devam ediyor.
 Rizespor’da aile ortamı var
Çaykur Rizespor’un savunma oyuncusu Montassar Talbi, “Ligin ilk yarısında çok fazla puan kaybı yaşadık. Ligin 2’nci yarısında orta sıralar için mücadele edeceğiz” dedi.
Akşener masasındaki son anket sonucunu paylaştı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ellerindeki son anketin sonucu paylaşarak, vatandaşların %64`ünün parlamenter sistemi tercih ettiğini söyledi. Akşener parlamenter sisteme geçiş hakkında, "Biz bu işi başaracağız" dedi.
Bizum Cafe Dayanışma Etkinliğine bekliyor
Rize Merkez’de Sare Yazıcı tarafından işletilen Bizium Kitap Kültür evi 2. Yıldönümü nedeniyle dayanışma etkinliği düzenleniyor.
FOTO GALERİ
İzlenme 3948
İzlenme 8565
İzlenme 6200
İzlenme 6968
VİDEO GALERİ
İzlenme 6416
İzlenme 6610
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi - Ovit Otel