B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

İLK MECLİS-İ MEBUSANIN AÇILIŞI
20 Mart 2019 Çarşamba 10:56:32
Osmanlı Devleti’nde, anayasa özelliğindeki Kanun-i Esasi’nin Sultan II. Abdülhamid Hânın emriyle 28 kişilik bir heyet tarafından hazırlanıp, 23 Aralık 1876’da kabul ve ilân edilmesinden sonra, 1877 yılının başında ilk mebus (milletvekili) seçimleri yapıldı. Kanun-i Esasi’ye göre Meclis-i Umumi; Padişah tarafından tayin edilen 40 üyelik bir Ayan Meclisi ile her 50.000 kişi için bir üye olmak üzere halk tarafından seçilen Meclis-i Mebusan’dan meydana geliyordu.
ALKOL TÜKETMENİN ZARARLARI
14 Mart 2019 Perşembe 14:53:22
Gözlerde: Göze giden görme sinirlerinde tahribata neden olur. Zamanla körlüğe kadar varabilecek hasarlar oluşur.
YAŞLILIĞIN GETİRDİKLERİ
11 Mart 2019 Pazartesi 18:00:29
İnsan kaç yaşında yaşlanır ya da insan artık yaşlandığını ne zaman hisseder? Belli bir yaştan sonra herkesin kendi kendine soracağı sorulardan biridir bu. Ancak bu soruya net bir cevap vermek mümkün değil. Çünkü yetmiş yaşında olup da hala işlerinin başında olan insanlar olduğu gibi, daha altmış yaşında dünyadan el etek çekenler de yok değil çevremizde. Ancak yaşlılık gelmeden önce emareleri belirir. Nasıl mı?
ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICI
04 Mart 2019 Pazartesi 13:17:01
Mübarek geceler, İslâm dininin kıymet verdiği gecelerdir. Bu gecelerin önemi, hadis-i şeriflerle de bildirilmiştir. Allah-ü tela kullarına çok acıdığı için, bazı gecelere kıymet vermiş, bu gecelerdeki dua ve tövbeleri kabul edeceğini bildirmiştir.
Rize’nin Bağımsızlığına Kavuştuğu 2 Mart 1918 Kutlu Olsun
01 Mart 2019 Cuma 19:21:07
Rize, 1867 Vilayet Nizamnamesine göre Trabzon Vilayetinin merkez sancağının 6 kazasından biri durumundadır. 1877 yılında merkez sancağa bağlı nahiye olmuştur. 1877-1878 Osmanlı Rus savaşının ardından Lazistan sancağı kurulunca Rize hem kaza, hem de bu sancağın merkezi oldu. Birinci Cihan savaşında 9 Mart 1916 tarihinde Rize, Rusların işgaline uğramış, 2 Mart 1918 de bağımsızlığına kavuşmuştur.
JANDARMA GÖREVDE GENÇLERİMİZ GÜVENDE
26 Şubat 2019 Salı 09:18:37
İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan, “Ülkemizin geleceği olan gençler, gelecek gençlerle, gençler jandarma ile güvende” ifadelerin yer aldığı broşüründeki bilgileri Sevgili Gençler, Sayın Veliler ve Sayın Öğretmenler başlıklarıyla aktarılan bilgileri siz değerli okuyucularımla paylaşıyorum.
EĞİTİMDE BAŞARISI BAKANLIK TARAFINDAN ONAYLANDI
25 Şubat 2019 Pazartesi 15:59:56
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite İzleme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarına yönelik Kalite Tetkiki sonuçları açıklandı.
ÇAY İŞLETMELERİNDE TOPLAM KALİTE YÖNETİM UYGULANABİLİRLİĞİ
22 Şubat 2019 Cuma 16:06:33
Çay işletmeleri incelendiğinde bir kısmında kalite stratejilerinin olmadığı, bir kısmının ise yetersiz olduğu anlaşılmaktadır. Kalite stratejisi oluşturmadan çay işletmelerinde başarından söz etmek çok zordur. Çay işletmelerinin kalite yönetimi ve kalite maliyetlerine gereken önemin verilmesi ile rekabet, müşteri memnuniyeti ve maliyet azaltımı konularında çok önemli sonuçlar elde edebileceği görülmektedir.
DEVESA PROJELER ARD ARDA HİZMETE AÇILIYOR
18 Şubat 2019 Pazartesi 11:12:21
Onlarca ilde, yenileri yapılan eski stadyumlar millet bahçesi yapılıyor.
VEFAT YILDÖNÜMÜN’DE ŞEYH ŞÂMİL’İ HATIRLAMAK
13 Şubat 2019 Çarşamba 20:31:17
Hayatı boyunca Kafkasya’daki Türk beldelerini işgal etmek, İslamiyet’i ortadan kaldırmak derdinde olan Ruslara karşı savaşan, tarihe şerefli ve şanlı bir ün bırakan bahadırlardan Kafkas Kartalı, Şeyh Şamil’in kısaca hayatı…

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fatih Erbakan Rize`den Uyardı: Ekonomik Beka İşgal Altında, İflas Etti
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’de hükümetin ekonomik ve dış politikasını eleştirdi, ülkenin ekonomi bekasının tehdit altında olduğunu ifade ederek, ekonomik iflas ve çöküşle karşı karşıya kalındığını savundu
 İYİ Parti Güneysu’ da İddialı çalışıyor
İyi Parti Güneysu ilçe teşkilatı 31 Martta yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlandırdı. İYİ Parti İl başkanı Av. Ayşegül Akyıldız, İl yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı esnaf ziyareti öncesi ilçe başkanlığında toplandı
Ak Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Zorlu Projelerini Anlattı
AK Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Kasım Zorlu katıldığı canlı yayın programında seçim sürecini ve projelerinin bir kısmını anlattı.
Rize Benim Kara Sevdamdır
AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı... Rize’ de 7’den 70’e herkesin çok sevdiği bir isim. Metin ile siyasî yaşamından Rize’nin sorunlarını, projelerini ve yerel seçim çalışmalarını konuştuk. 2 aydır saha çalışmalarını dur durak demeden yoğun bir şekilde sürdüren Metin, Rize’nin sorunlarını iyi biliyor. Bununla da farklı bir anlayışla halkın karşısına çıkıyor.
FOTO GALERİ
İzlenme 3678
İzlenme 8355
İzlenme 5986
İzlenme 6756
VİDEO GALERİ
İzlenme 5709
İzlenme 5947
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi