B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

BATILILARIN İSLAMİYET’E YÖNELİK DÜŞÜNCELERİ
30 Aralık 2015 Çarşamba 09:52:45
Uzun yıllar Türkiye Gazetesinde, Dış politika yazarlığı ve on yılı aşkında, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanlığı yapan, bugün bir hayli yaşı olan ( Allah uzun ömürler versin) gönül insanı, Avukat, Emekli Albay Mustafa Necati Özfatura abimizi, İstanbul’da ofisinde ziyaretimde bana, Batılıların İslam dinimize bakışı konusundaki bir makaleyi anlattıktan sonra nüshasını vermişti. Şimdi o makaleyi sizlerin bilgisine sunuyorum.
HAKİKİ MÜSLÜMAN NASIL OLUR
23 Aralık 2015 Çarşamba 23:45:40
Haki­ki Müs­lü­man; ai­le­si­ni, bü­yük­le­ri­ni, yur­du­nu ve bay­ra­ğı­nı se­ver. İn­san­la­ra kar­şı yu­mu­şak dav­ra­nır ve im­kân bul­duk­ça her­ke­se yar­dım eder. An­ne­si­ni, ba­ba­sı­nı, bü­yük­le­ri­ni sa­yar, kü­çük­le­ri­ni se­ver. Hiç kim­se­yi in­cit­mez. Te­miz­li­ğe son de­re­ce dik­kat eder. Ye­di­ği, iç­ti­ği, vü­cu­du, eş­ya­la­rı ve çev­re­si hep te­miz olur.
OVİT TÜNELİNDE IŞIĞIN GÖRNÜNMESİNE ALTI AY KALDI
22 Aralık 2015 Salı 23:48:11
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın geçen günlerde Ovit tünelinin tamamlanması noktasında yapmış olduğu açıklama, Rize ve Erzurum’da sevinçle karşılandı. Ovit tünelinin yapımına başlangıç tarihinden bu zaman kadar geçen sürede her hangi bir olumsuz gelişme yaşanmadı.
HİCRİ YENİ YILBAŞI
14 Ekim 2015 Çarşamba 12:49:40
Bugün, 1 Muharrem 1437. Hicri yeni yılınızı dualarımla tebrik eder, dualarınızı bekler, çoğunluğu uzun zamandır büyük sıkıntılar ve huzursuzluklar içerisinde bulunan, İslam Alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Allah-ü teladan diliyorum. (b.a.k.)
CUMA GÜNÜ VE CUMA NAMAZI
02 Ekim 2015 Cuma 10:46:30
Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir.
DEVLET’E VE MİLLET’E HİZMET
30 Eylül 2015 Çarşamba 16:51:39
Önce bilgilerimizi tazeleme babında, Devletin tanımını açıklayarak, siz değerli okuyucularıma bir o kadar düşündürücü, bir o kadar da örnek güzel bir menkıbe aktaracağım.
ÇAYIMIZIN YENİ KARDEŞİ STEVIA
27 Eylül 2015 Pazar 09:53:00
Çaykur tarafından, başta bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak ve sıfır kalorili şeker üretmek maksadıyla, Atatürk Çay Araştırma Ziraat Bahçesinde üç yıldır yetiştirilen ve bu yılkı 2 sürgün deneme hasadı, Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü Sn. İmdat Sütlüoğlu’nun kendi eliyle makasla gerçekleştirdiği, Stevıa’nın (Şeker Otu) hasat işlemine, Rize’de görev yapan, yazılı ve görsel basın mensupları oldukça ilgi gösterdiği.
YENİ ENERJİ KAYNAĞI KAYA GAZI NEDİR?
15 Eylül 2015 Salı 12:35:07
Son yıllarda petrol ve doğalgazın alternatifi olarak adından sıkça söz ettirmeye başlayan kaya gazı, 4-5 bin metre derinlikteki kaya katmanlarının arasına sıkışmış gaz anlamına geliyor. Kaya gazı sondajı, klasik petrol ve doğalgaz aramaya göre daha kolay ancak yüzde 50 oranında daha maliyetli bir iş. Türkiye`nin üretilebilir kaya gazı rezervi 1,8 trilyon metreküp. Bu rakamla Türkiye`nin 40 yıllık gaz ihtiyacı karşılanabilir.
BAŞARILI OLMANIN YOLLARI
31 Ağustos 2015 Pazartesi 12:44:12
Hayatında çok başaralı olmuş bir insan olarak bunları yazmıyorum! Fakat 50 kusur yıllık hayatımda başta insana ve tüm insanlığa faydalı olmak için, başarılı olmaya her zaman gayret gösterdim.
RİZE’NİN KOMŞUSU ARTVİN’İN CANKURTARAN TÜNELİ
26 Ağustos 2015 Çarşamba 12:26:53
On yılı aşkındır, başta ekonomisi, ulaşımı, sağlığı, ihracatı, huzuru, iş ve aş vererek, yıllar sonra kısa zamanda ülkemizin refah seviyesinin artarak güçlendiğini dünya alem görmekte ve gıpta etmektedir.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3397
İzlenme 8046
İzlenme 5727
İzlenme 6487
VİDEO GALERİ
İzlenme 5351
İzlenme 5584
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu