B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

VEFAT YILDÖNÜMÜN’DE ŞEYH ŞÂMİL’İ HATIRLAMAK
13 Şubat 2019 Çarşamba 20:31:17
Hayatı boyunca Kafkasya’daki Türk beldelerini işgal etmek, İslamiyet’i ortadan kaldırmak derdinde olan Ruslara karşı savaşan, tarihe şerefli ve şanlı bir ün bırakan bahadırlardan Kafkas Kartalı, Şeyh Şamil’in kısaca hayatı…
TÜRKİYE’DE ÇAYIN PAZARLANMASI
11 Şubat 2019 Pazartesi 12:09:38
Türkiye’de üretilen kuru çayın büyük kısmı iç Pazar talebini karşılayacak nitelikte olduğu için dış pazarlara kuru çay satışı düşük miktarda kalmaktadır. Fakat üretim tüketim dengesinin tam anlamıyla oluşmamış olması üretim fazlası çayların, dış pazarlara satılmasını gerektirmektedir. Bunu sağlayabilmek için kuru çay üretiminin dış talebi karşılayabilecek fiyat ve kalitede olması gerekir.
BAKÜ-TİFLİS-KARS-ERZURUM DEMİRYOLUNU KARADENİZ İLLERİNE BAĞLAYALIM
06 Şubat 2019 Çarşamba 12:44:24
Geçen hafta yaptığı basın açıklaması ses getiren, TMMOB Rize İl Temsilcisi Metin Bıçakçı’nın, Samsun-Batum raylı sistem hayata geçirilmelidir açıklaması bir hayli gündem oluşturdu.
Kibirli Davranışlar İnsana Yakışmaz
06 Şubat 2019 Çarşamba 10:38:29
İnsana tüm değerlerini yitirmeyi başaran en kötü davranışlardan birisi kibirdir. Bir İslâm âlimi buyurdular ki: Her cins iyiliğe, her hayırlı işe, hep “kibir” engeldir kardeşim. Kibr, kibriya’dan gelir. Kibriya büyüklük demek. Allahü telanın sıfatıdır bu. Allahü teâlâ, diğer sıfatlarından, kullarına da bir nebze ihsan etti. Ama iki sıfat var ki, onları kullarıyla bölüşmedi. Her sıfatından bir nebze verdi, ama iki sıfatı hâriç. Onlardan biri, halk etmek, yani yaratmak. İkincisi de kibriya sıfatı. Cenaba-ı Hak; “Bu ikisi bana mahsustur.” buyuruyor.
RİZE VALİSİ SN. KEMAL ÇEBER’E MAŞALLAH
31 Ocak 2019 Perşembe 11:59:44
Rize Valimiz Sn. Kemal Çeber, 27.10.2018 tarihli ve 30578 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 26.10.2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Rize Valiliğine atanarak 07.11.2018 tarihinde görevine başlamıştı.
TEKNOLOJİ YOKTU AMA İNSANLIK VE DUYARLILIK ÇOKTU
30 Ocak 2019 Çarşamba 12:38:04
Eskiden herkes birbirinin derdine ortak olur, akrabalık ve komşuluk ilişkileri hiçbir şekilde kesilmezdi. Köyler bu kadar terk edilmez, gurbete giden olsa da sonradan mutlaka köyüne dönerdi. O zamanlar köylerde evlerimizde teknoloji ve getirdikleri yoktu ama aile hayatı vardı büyük vardı küçük vardı, sohbet, sevgi, muhabbet vardı, huzur vardı.
DEVLET-İ ALİYYE OSMANLI İMPARATORLUĞU ÜZERİNE
25 Ocak 2019 Cuma 09:34:51
Topkapı Sarayı Müzesi’nde bulunan saraydaki imparatorluk dönemi arşivinin, Cumhurbaşkanı tarafından Osmanlı Arşivleri’ne devrine emir verildi ve bunun için çalışmalar bir yıla yakındır devam etmektedir.
LÜTFEN OKUYUN, “RAHMET OKUTUN”!
22 Ocak 2019 Salı 21:38:43
Ekonomi yazarı Sn. Necmettin Batırel’ın geçen hafta, Türkiye Gazetesinde yazmış olduğu köşe yazısını “Rahmet Okutun ”başlıklı yazısını ebeveynlerin mutlaka okumasını ivedilikle öneririm.
BASIN DOSTU ÇAYELİ BAKIR
15 Ocak 2019 Salı 15:26:43
Çayeli Bakır İşletmeleri, Sosyal Sorumluluk gereği her yıl, Rize genelinde görev yapan biz basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde bizleri misafir etmektedir.
MUTLULUĞUN FORMÜLÜ
09 Ocak 2019 Çarşamba 16:06:29
Ünlü fizikçi Albert Einstein tam da Nobel ödülünü yeni kazandığını öğrendiği sırada Japonya’da akademik bir gezideydi. 1922 Yılında Tokyo İmperial Otelinde kaldığı sırada genel kuryeye bahşiş yerine ‘’ Eğer şanslıysan bu notlar sıradan bir bahşişten daha değerli olur.’’ Diyerek mutluluğun formülü başlığında iki maddelik bir not vermiş ve notların ileride çok değerleneceğini söylemiştir. Nitekim de diğer birçok konuda olduğu gibi bu konuda da haklı çıkan Einstein’ın Almanca dilinde yazdığı ve kendi el yazısı olan notlar, kuryenin yeğeni tarafından Ekim ayında Kudüs’te yapılan bir açık arttırma ile 1 milyon 560 dolara satıldı.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Fatih Erbakan Rize`den Uyardı: Ekonomik Beka İşgal Altında, İflas Etti
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’de hükümetin ekonomik ve dış politikasını eleştirdi, ülkenin ekonomi bekasının tehdit altında olduğunu ifade ederek, ekonomik iflas ve çöküşle karşı karşıya kalındığını savundu
 İYİ Parti Güneysu’ da İddialı çalışıyor
İyi Parti Güneysu ilçe teşkilatı 31 Martta yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlandırdı. İYİ Parti İl başkanı Av. Ayşegül Akyıldız, İl yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı esnaf ziyareti öncesi ilçe başkanlığında toplandı
Ak Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Zorlu Projelerini Anlattı
AK Parti Fındıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Kasım Zorlu katıldığı canlı yayın programında seçim sürecini ve projelerinin bir kısmını anlattı.
Rize Benim Kara Sevdamdır
AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı... Rize’ de 7’den 70’e herkesin çok sevdiği bir isim. Metin ile siyasî yaşamından Rize’nin sorunlarını, projelerini ve yerel seçim çalışmalarını konuştuk. 2 aydır saha çalışmalarını dur durak demeden yoğun bir şekilde sürdüren Metin, Rize’nin sorunlarını iyi biliyor. Bununla da farklı bir anlayışla halkın karşısına çıkıyor.
FOTO GALERİ
İzlenme 3681
İzlenme 8356
İzlenme 5987
İzlenme 6758
VİDEO GALERİ
İzlenme 5717
İzlenme 5956
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi