B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

ÇAYKUR VE YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ORGANİK ÇAY TARIM PROJESİ
24 Ağustos 2015 Pazartesi 10:30:19
ÇAYKUR YK Başkanı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Türk çayının geleceği açısından çok önemli olan, Organik çay tarımı çalışmaları kapsamında bu yılın başlarına doğru, İstanbul Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile yürüttüğü, organik çay projesini kademe, kademe hayata geçirme çalışmalarında önemli mesafeler almaya başlamış oldu.
YÜREĞİMİZ HERGÜN KAN AĞLIYOR
20 Ağustos 2015 Perşembe 15:12:46
Hain, kalleş, korkak, vicdansız terör örgütü PKK, Türk tarihinin bu zamana görmediği ve yazmadığı hain tuzaklarıyla, başta Mehmetçik ve polislerimizle çatışmaya girmekten korkarak kurmuş oldukları kalleşçe tuzaklarla aylardır milletimizin güzel evlatlarına, annelerine, babalarına, eşlerine, çocuklarına, kara haberler düşürmekte, milletçe hepimizebüyük açılar yaşatmaktadırlar.
ÇAYKUR ORGANİK TARIM’DA BAŞARILI GİDİYOR
17 Ağustos 2015 Pazartesi 12:05:10
Görülen odur ki, Çayımız Rize’miz ve sahildeki bir kaç komşu illerimiz için halen ekonomik girdi olarak yerini koruyan en önemli tarım gelirimiz olarak devam edecektir. Ama dünyada ki çay tarım sistemlerindeki gelişmelere bakınca bizde de bundan böyle çayımızın bundan daha sağlıklı ve kaliteli, daha yüksek ekonomik gelir getirmesine yönelik çay tarımının kademeli bir şekilde organik tarıma geçiş olarak devam edeceği mecburiyeti görülmektedir.
BİR FİNCAN KAHVE
06 Kasım 2013 Çarşamba 16:24:27
Kahve Türkiye’ye 1545 yıllarında, Yemen Valisi Özdemir Paşa tarafından, Kânuni Sultan Süleyman Hân’a hediye olarak getirilmiştir. Süleyman Hân, iki fincan içtikten sonra, “Varın bunu ahâlimize de sunun ki, keyifleri yerine gelsin!..” irâdesini buyurmuştur. O dönemlerde Yemen’den kervanlarla çekirdek olarak getirilip, özel tavalarda kavrulduktan sonra çekilir ve daha çok kâse gibi fincanlarla içilirdi.
RİZELİLER OLARAK ÇAYIMIZI İYİ TANIMALI VE İYİ ANLATMALIYIZ
28 Ekim 2013 Pazartesi 08:48:05
Geçmişte özel sektörde yöneticilik yaparken benimde bölge koordinatörüm olan, Yönetici, yazar Hikmet Köksal bey misafirim oldu. Bana “Rize’de doğmuş ve Rize’de yaşayan birisi olarak her yönüyle çay bitkisini bana bir anlatabilir misin?” dedi. Netice olarak kendisine çayımızı bildiğim kadar anlatmaya çalıştım. Fakat Hikmet Bey, bu anlatımımı yeterli bulmadı. Çayın tarihçesini daha detaylı bilip anlatmak gerektiğine vurgu yaptı. Hikmet bey abimiz, “Rizeli herkesin Çayın başkenti olarak, Çayınızı A’dan Z’ye Rize’ye her mevsimde gelen yerli ve yabancı misafirlere, turistlere çok iyi bilerek anlatmalısınız” dedi. Ne kadar doğru söyledi!
PARTİLERDE YEREL SEÇİM HEYACANI BAŞLADI
10 Ekim 2013 Perşembe 20:05:56
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen kişilerin, YSK tarafından bu seçimlere katılacak olan siyasi partilerin yerel seçimler aday adaylığı müracaat çalışmaları ülkemizin genelinde olduğu gibi, Rize ilimiz ve ilçelerimizde de hız kazanmış bulunmaktadır.
Çocuk Terbiyesi
26 Eylül 2013 Perşembe 05:50:53
Çocuk, ana baba elinde bir emanettir. Çocukların temiz kalpleri kıymetli bir cevher olup, mum gibi, her şekli alabilir. Küçük iken, hiçbir şekle girmemiştir. Temiz bir toprak gibidir. Temiz toprağa hangi tohum ekilirse, onun mahsulü alınır. Onun için Ağaç yaşken eğilir demişlerdir. Bunun gibi çocuk da neye meylettirilirse, oraya yönelir.
MISIR HALKINA ALLAH EYYÜB ALEYHİSELAM SABRI VERSİN
19 Ağustos 2013 Pazartesi 09:31:20
Dünyanın gözü önünde pentagonlarında yetiştirdikleri sinsileri ile (Sisi) darbe yaptırdılar. Fakat gelin görün ki, bu iki yüzlü batı ve onların Ortadoğu’daki satılmış, mevcut saltanatlarını sürdürmek için kardeşi kardeşe kırdıran ve seyreden bu dünyalık kralları, sözde dünyanın en demokrat geçinen devletleri darbeye “BU BİR DARBEDİR” diyecek kadar demokrat ve namuslu davranmadılar.
İFTAR VERMEK
24 Temmuz 2013 Çarşamba 09:43:36
Bir gün Peygamber efendimiz “Sallallahü aleyhi ve sellem” buyurdu ki: “Bir kimse Ramazan ayında bir oruçluya iftar verirse, günahları af olur. Hak telâ, onu Cehennem ateşinden azat eder. O oruçlunun sevabı kadar, ona sevap verilir.”
DEDİKODU VE GIYBET
16 Temmuz 2013 Salı 16:20:24
Gıybet; “Bir kimsenin arkasından hoşuna gitmeyecek şekilde konuşmak” demektir. Türkçe’de bu kavramın karşılığı olarak “dedikodu” ve “çekiştirme” kelimeleri kullanılır. İslam’da büyük günahlardan biridir. Hucurat suresi 12. ayette, gıybet yapmak, ölmüş kardeşinin etini yemeye benzetilmiştir.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3355
İzlenme 8007
İzlenme 5690
İzlenme 6452
VİDEO GALERİ
İzlenme 5308
İzlenme 5545
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu