B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

ÇAYIMIZIN YENİ KARDEŞİ STEVIA
27 Eylül 2015 Pazar 09:53:00
Çaykur tarafından, başta bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak ve sıfır kalorili şeker üretmek maksadıyla, Atatürk Çay Araştırma Ziraat Bahçesinde üç yıldır yetiştirilen ve bu yılkı 2 sürgün deneme hasadı, Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü Sn. İmdat Sütlüoğlu’nun kendi eliyle makasla gerçekleştirdiği, Stevıa’nın (Şeker Otu) hasat işlemine, Rize’de görev yapan, yazılı ve görsel basın mensupları oldukça ilgi gösterdiği.
YENİ ENERJİ KAYNAĞI KAYA GAZI NEDİR?
15 Eylül 2015 Salı 12:35:07
Son yıllarda petrol ve doğalgazın alternatifi olarak adından sıkça söz ettirmeye başlayan kaya gazı, 4-5 bin metre derinlikteki kaya katmanlarının arasına sıkışmış gaz anlamına geliyor. Kaya gazı sondajı, klasik petrol ve doğalgaz aramaya göre daha kolay ancak yüzde 50 oranında daha maliyetli bir iş. Türkiye`nin üretilebilir kaya gazı rezervi 1,8 trilyon metreküp. Bu rakamla Türkiye`nin 40 yıllık gaz ihtiyacı karşılanabilir.
BAŞARILI OLMANIN YOLLARI
31 Ağustos 2015 Pazartesi 12:44:12
Hayatında çok başaralı olmuş bir insan olarak bunları yazmıyorum! Fakat 50 kusur yıllık hayatımda başta insana ve tüm insanlığa faydalı olmak için, başarılı olmaya her zaman gayret gösterdim.
RİZE’NİN KOMŞUSU ARTVİN’İN CANKURTARAN TÜNELİ
26 Ağustos 2015 Çarşamba 12:26:53
On yılı aşkındır, başta ekonomisi, ulaşımı, sağlığı, ihracatı, huzuru, iş ve aş vererek, yıllar sonra kısa zamanda ülkemizin refah seviyesinin artarak güçlendiğini dünya alem görmekte ve gıpta etmektedir.
ÇAYKUR VE YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ORGANİK ÇAY TARIM PROJESİ
24 Ağustos 2015 Pazartesi 10:30:19
ÇAYKUR YK Başkanı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Türk çayının geleceği açısından çok önemli olan, Organik çay tarımı çalışmaları kapsamında bu yılın başlarına doğru, İstanbul Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile yürüttüğü, organik çay projesini kademe, kademe hayata geçirme çalışmalarında önemli mesafeler almaya başlamış oldu.
YÜREĞİMİZ HERGÜN KAN AĞLIYOR
20 Ağustos 2015 Perşembe 15:12:46
Hain, kalleş, korkak, vicdansız terör örgütü PKK, Türk tarihinin bu zamana görmediği ve yazmadığı hain tuzaklarıyla, başta Mehmetçik ve polislerimizle çatışmaya girmekten korkarak kurmuş oldukları kalleşçe tuzaklarla aylardır milletimizin güzel evlatlarına, annelerine, babalarına, eşlerine, çocuklarına, kara haberler düşürmekte, milletçe hepimizebüyük açılar yaşatmaktadırlar.
ÇAYKUR ORGANİK TARIM’DA BAŞARILI GİDİYOR
17 Ağustos 2015 Pazartesi 12:05:10
Görülen odur ki, Çayımız Rize’miz ve sahildeki bir kaç komşu illerimiz için halen ekonomik girdi olarak yerini koruyan en önemli tarım gelirimiz olarak devam edecektir. Ama dünyada ki çay tarım sistemlerindeki gelişmelere bakınca bizde de bundan böyle çayımızın bundan daha sağlıklı ve kaliteli, daha yüksek ekonomik gelir getirmesine yönelik çay tarımının kademeli bir şekilde organik tarıma geçiş olarak devam edeceği mecburiyeti görülmektedir.
BİR FİNCAN KAHVE
06 Kasım 2013 Çarşamba 16:24:27
Kahve Türkiye’ye 1545 yıllarında, Yemen Valisi Özdemir Paşa tarafından, Kânuni Sultan Süleyman Hân’a hediye olarak getirilmiştir. Süleyman Hân, iki fincan içtikten sonra, “Varın bunu ahâlimize de sunun ki, keyifleri yerine gelsin!..” irâdesini buyurmuştur. O dönemlerde Yemen’den kervanlarla çekirdek olarak getirilip, özel tavalarda kavrulduktan sonra çekilir ve daha çok kâse gibi fincanlarla içilirdi.
RİZELİLER OLARAK ÇAYIMIZI İYİ TANIMALI VE İYİ ANLATMALIYIZ
28 Ekim 2013 Pazartesi 08:48:05
Geçmişte özel sektörde yöneticilik yaparken benimde bölge koordinatörüm olan, Yönetici, yazar Hikmet Köksal bey misafirim oldu. Bana “Rize’de doğmuş ve Rize’de yaşayan birisi olarak her yönüyle çay bitkisini bana bir anlatabilir misin?” dedi. Netice olarak kendisine çayımızı bildiğim kadar anlatmaya çalıştım. Fakat Hikmet Bey, bu anlatımımı yeterli bulmadı. Çayın tarihçesini daha detaylı bilip anlatmak gerektiğine vurgu yaptı. Hikmet bey abimiz, “Rizeli herkesin Çayın başkenti olarak, Çayınızı A’dan Z’ye Rize’ye her mevsimde gelen yerli ve yabancı misafirlere, turistlere çok iyi bilerek anlatmalısınız” dedi. Ne kadar doğru söyledi!
PARTİLERDE YEREL SEÇİM HEYACANI BAŞLADI
10 Ekim 2013 Perşembe 20:05:56
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen kişilerin, YSK tarafından bu seçimlere katılacak olan siyasi partilerin yerel seçimler aday adaylığı müracaat çalışmaları ülkemizin genelinde olduğu gibi, Rize ilimiz ve ilçelerimizde de hız kazanmış bulunmaktadır.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3459
İzlenme 8099
İzlenme 5771
İzlenme 6528
VİDEO GALERİ
İzlenme 5408
İzlenme 5632
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu