B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

YÜREĞİMİZ HERGÜN KAN AĞLIYOR
20 Ağustos 2015 Perşembe 15:12:46
Hain, kalleş, korkak, vicdansız terör örgütü PKK, Türk tarihinin bu zamana görmediği ve yazmadığı hain tuzaklarıyla, başta Mehmetçik ve polislerimizle çatışmaya girmekten korkarak kurmuş oldukları kalleşçe tuzaklarla aylardır milletimizin güzel evlatlarına, annelerine, babalarına, eşlerine, çocuklarına, kara haberler düşürmekte, milletçe hepimizebüyük açılar yaşatmaktadırlar.
ÇAYKUR ORGANİK TARIM’DA BAŞARILI GİDİYOR
17 Ağustos 2015 Pazartesi 12:05:10
Görülen odur ki, Çayımız Rize’miz ve sahildeki bir kaç komşu illerimiz için halen ekonomik girdi olarak yerini koruyan en önemli tarım gelirimiz olarak devam edecektir. Ama dünyada ki çay tarım sistemlerindeki gelişmelere bakınca bizde de bundan böyle çayımızın bundan daha sağlıklı ve kaliteli, daha yüksek ekonomik gelir getirmesine yönelik çay tarımının kademeli bir şekilde organik tarıma geçiş olarak devam edeceği mecburiyeti görülmektedir.
BİR FİNCAN KAHVE
06 Kasım 2013 Çarşamba 16:24:27
Kahve Türkiye’ye 1545 yıllarında, Yemen Valisi Özdemir Paşa tarafından, Kânuni Sultan Süleyman Hân’a hediye olarak getirilmiştir. Süleyman Hân, iki fincan içtikten sonra, “Varın bunu ahâlimize de sunun ki, keyifleri yerine gelsin!..” irâdesini buyurmuştur. O dönemlerde Yemen’den kervanlarla çekirdek olarak getirilip, özel tavalarda kavrulduktan sonra çekilir ve daha çok kâse gibi fincanlarla içilirdi.
RİZELİLER OLARAK ÇAYIMIZI İYİ TANIMALI VE İYİ ANLATMALIYIZ
28 Ekim 2013 Pazartesi 08:48:05
Geçmişte özel sektörde yöneticilik yaparken benimde bölge koordinatörüm olan, Yönetici, yazar Hikmet Köksal bey misafirim oldu. Bana “Rize’de doğmuş ve Rize’de yaşayan birisi olarak her yönüyle çay bitkisini bana bir anlatabilir misin?” dedi. Netice olarak kendisine çayımızı bildiğim kadar anlatmaya çalıştım. Fakat Hikmet Bey, bu anlatımımı yeterli bulmadı. Çayın tarihçesini daha detaylı bilip anlatmak gerektiğine vurgu yaptı. Hikmet bey abimiz, “Rizeli herkesin Çayın başkenti olarak, Çayınızı A’dan Z’ye Rize’ye her mevsimde gelen yerli ve yabancı misafirlere, turistlere çok iyi bilerek anlatmalısınız” dedi. Ne kadar doğru söyledi!
PARTİLERDE YEREL SEÇİM HEYACANI BAŞLADI
10 Ekim 2013 Perşembe 20:05:56
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen kişilerin, YSK tarafından bu seçimlere katılacak olan siyasi partilerin yerel seçimler aday adaylığı müracaat çalışmaları ülkemizin genelinde olduğu gibi, Rize ilimiz ve ilçelerimizde de hız kazanmış bulunmaktadır.
Çocuk Terbiyesi
26 Eylül 2013 Perşembe 05:50:53
Çocuk, ana baba elinde bir emanettir. Çocukların temiz kalpleri kıymetli bir cevher olup, mum gibi, her şekli alabilir. Küçük iken, hiçbir şekle girmemiştir. Temiz bir toprak gibidir. Temiz toprağa hangi tohum ekilirse, onun mahsulü alınır. Onun için Ağaç yaşken eğilir demişlerdir. Bunun gibi çocuk da neye meylettirilirse, oraya yönelir.
MISIR HALKINA ALLAH EYYÜB ALEYHİSELAM SABRI VERSİN
19 Ağustos 2013 Pazartesi 09:31:20
Dünyanın gözü önünde pentagonlarında yetiştirdikleri sinsileri ile (Sisi) darbe yaptırdılar. Fakat gelin görün ki, bu iki yüzlü batı ve onların Ortadoğu’daki satılmış, mevcut saltanatlarını sürdürmek için kardeşi kardeşe kırdıran ve seyreden bu dünyalık kralları, sözde dünyanın en demokrat geçinen devletleri darbeye “BU BİR DARBEDİR” diyecek kadar demokrat ve namuslu davranmadılar.
İFTAR VERMEK
24 Temmuz 2013 Çarşamba 09:43:36
Bir gün Peygamber efendimiz “Sallallahü aleyhi ve sellem” buyurdu ki: “Bir kimse Ramazan ayında bir oruçluya iftar verirse, günahları af olur. Hak telâ, onu Cehennem ateşinden azat eder. O oruçlunun sevabı kadar, ona sevap verilir.”
DEDİKODU VE GIYBET
16 Temmuz 2013 Salı 16:20:24
Gıybet; “Bir kimsenin arkasından hoşuna gitmeyecek şekilde konuşmak” demektir. Türkçe’de bu kavramın karşılığı olarak “dedikodu” ve “çekiştirme” kelimeleri kullanılır. İslam’da büyük günahlardan biridir. Hucurat suresi 12. ayette, gıybet yapmak, ölmüş kardeşinin etini yemeye benzetilmiştir.
RAMAZAN AYI VE ORUÇ
09 Temmuz 2013 Salı 12:04:18
Ramazan ayı, seçilmiş büyük bir aydır. Yüce kitabımız Kuran-ı kerim bu ayda indirildi. En faziletli oruç bu ayda tutulan oruçtur. Bu mübarek ayı çok mühim bir fırsat bilerek 30 günü İslam Ahlakına ve Müslüman yakışır bir şekilde çok iyi değerlendirmeliyiz.

Okunma : 142
Yorum : 0
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Baküde Nuru Paşanın büstü açıldı
15 Eylül Bakünün taşnak bolşevik işkalinden kurtarılmasının 100. yıldönümü gününde Azerbaycanda ilk defa olarak Borçalı Cemiyetinin ofisinde cemiyetin teşebbüsüyle Bakü`nün fatehi Nuru Paşa Killigilin büstü açılmıştır.
 Stratejik Denklem
Stratejik Denklem Dünya, birinci ve ikinci dünya savaşı öncesindeki gibi yeni ekonomik ve askeri dengeler ve denklemler oluşumuna doğru hızla yol almaktadır. BRICS Zirvesi bu bakımdan oldukça onemlidir.
Strateji Derneği Başkanı  Şener MENGENE `den Basına Kutlama
STRATEJİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI , “ZAMAN MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARIMIZIN BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
 Çaykur` un Atölyeden 46 Fabrikaya Uzanan Üretim Yolculuğu
ÇAYKUR, ilk çay fabrikası olan Merkez Çay Fabrikası`nın kurulduğu 1947`den bugüne geçen süreçte fabrika sayısını 46`ya çıkardı
FOTO GALERİ
İzlenme 3525
İzlenme 8191
İzlenme 5848
İzlenme 6604
VİDEO GALERİ
İzlenme 5475
İzlenme 5694
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu