B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

ANA-BABAYA HİZMET
24 Nisan 2012 Salı 11:10:42
İmandan sonra birinci vazifemiz ana-babanın kalbini kırmamaktır. Anne, baba kötü olmaz fakat istisna olanlar olsa da, anne, baba ne kadar kötü olsalar da, yine her şeyin üstünde hakları vardır.
NUMUNE İNSAN OLABİLMEK İÇİN…
09 Nisan 2012 Pazartesi 11:47:30
Numune insanlar, ailesi ve çevresi tarafından örnek alınacak, İnsanlara rehber olabilecek, yol ve yordam gösterebilecek kimse demektir.
ZARARLI ALIŞKANLIKLARA KARŞI İŞ BİRLİĞİ YAPALIM
03 Nisan 2012 Salı 19:19:37
Yeşilay Rize Temsilcisi ve ayrıca uzun yıllardır haber ve köşe yazıları yazan bir yazar olarak, çevrem de ve Rize`mde başta sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler kullanan insanları görünce bir hayli huylanıp ve bir da hayli üzüntü yaşamaktayım.
ÇOCUK TERBİYESİNİN ÖNEMİ
30 Mart 2012 Cuma 11:18:24
Çocuk, ana baba elinde bizlere Allah`ın bir emaneti ve nimetidir.
KÖTÜ HUYLARDAN KURTULMANIN REÇETESİ
09 Mart 2012 Cuma 11:08:06
Güzel ahlak, ilim ve edep öğrenmekle, iyi insanlarla arkadaşlık etmekle elde edilir. Kötü ahlak da bunun tersidir. Yani cahil kalmak, edepsiz olmak, kötü insanlarla arkadaşlık etmekten hâsıl olur. Cenab-ı Hak, Peygamber efendimizi överken (Gerçekte sen büyük bir ahlak üzeresin) buyuruyor. (Kalem 4) İyi insan, iyi ahlaklı insan demektir. Dinimiz iyi huylar edinmemizi, kötü huylardan kaçınmamızı emretmektedir.
1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI BAŞLIYOR
28 Şubat 2012 Salı 13:00:41
Her yıl Mart ayının ilk haftası Yeşilay Haftası olarak bütün yurt genelinde kutlanmaktadır. Bilindiği üzere Yeşilay Haftası`nda, madde bağımlılığı, alkol, sigara ve e- bağımlılık başta olmak üzere tüm kötü alışkanlıklar konusu işlenmektedir.
EVLİYA ÇELEBİ
24 Şubat 2012 Cuma 11:26:37
Büyük tarihçi ve seyyahın, Asıl adı Derviş Mehmet Zilli olan Evliya Çelebi`dir. 1611 yılında İstanbul Unkapanı`nda doğdu. Babası Derviş Mehmet Zilli, sarayda kuyumcu başıydı. Evliya Çelebi`nin ailesi Kütahya`dan gelip İstanbul`un Unkapanı yöresine yerleşmişti. İlköğrenimini özel olarak gördükten sonra bir süre medresede okudu, babasından tezhip, hat ve nakış öğrendi. Musiki ile ilgilendi. Kuran`ı ezberleyerek "hafız" oldu. Enderun`a alındı, dayısı Melek Ahmet Paşa`nın aracılığıyla Sultan IV. Muradın hizmetine girdi.
GERÇEK HÜRREM SULTAN BU YAZDIKLARIMDIR.
20 Şubat 2012 Pazartesi 11:43:37
Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşanan yanlış çarpıklılıklar üzerine, tarihini seven, tarihi ile gurur duyan kamuoyunun tepkileri doğrultusunda tarihimizde ki, gerçek ve doğruların bir kere daha iyi bilinmesi adına bu konuyu işliyorum. Zira yanlış bir yola girdiğinizde, neticede hep hatalı ilerleyeceksiniz demektir. Dolaysıyla hala diziyi izleyip hata arayanlara ne demeli bilemiyorum. Bize düşen gerçeği yazmaktır. Çünkü yazdıklarımızla vebal altındayız.
CUMHURİYET VE DEMOKRASİ
12 Şubat 2012 Pazar 11:43:03
Cumhuriyet, 1923`ten bu yana bizde demokrasi eş anlamlısı kavram olarak kullanıldı. Ancak tarih ve siyasi ilimler terminolojisinde Cumhuriyet ve demokrasi, apayrı manada kelimelerdir. Cumhuriyet, Devlet başkanının irsi olmadığını gösteren bir terimdir. Ne cumhuriyet, ne monarşi kelimelerinin demokrasi kavramı ile hiçbir ilgisi yoktur. Bir cumhuriyet de, bir monarşi de demokrasi olabilir. Gene bir cumhuriyet de, bir monarşi de totaliter olabilir.
MİLLETVEKİLİ KARAL`IN REYTİNGİ SÜREKLİ YÜKSELİYOR
26 Ocak 2012 Perşembe 11:58:04
Kim olursa olsun, bulunduğu konum ve pozisyonda almış olduğu sorumluluklar noktasında görevi boyunca yapmakta olduğu çalışmaların hakkını veren herkes bence, tebriki de, övgüyü de hak etmelidir.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3352
İzlenme 8003
İzlenme 5687
İzlenme 6448
VİDEO GALERİ
İzlenme 5302
İzlenme 5539
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu