B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

ÇOCUKLARIMIZI İHMAL EDİYORUZ
22 Kasım 2012 Perşembe 14:44:22
Çocuktan sorumlu kişilerin çocuğa karşı en temel yükümlülüklerinin yerine getirmemesi, bugün ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde çocuk istismarına neden olmaktadır. Çocuğun dünyaya gelmesiyle başlayan beslenme, sevgi, ilgi, tıbbi ihtiyaçları, giyimi, eğitimi duygusal ihtiyaçları ve yaşam koşulları için gerekli ilgiyi yerinde ve zamanında göstermemek, çocuklarda ilerleyen yaşlarda beklenmedik sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çocuk istismar ve ihmali birbirinden ayıran en temel nokta, istismarın aktif, ihmalin ise pasif bir olgu olmasıdır. İhmali de fiziksel, cinsel ve duygusal boyutta ele almak mümkündür. Ancak bunları birbirinden ayırmak zordur.
GÜZEL İŞ VE DAVRANIŞLARDA BULUNMAK
27 Haziran 2012 Çarşamba 11:08:14
Güzel söz söylemenin önemini öğrenip ve günlük hayatımızda uygulamaya koyduğumuz zaman güzel ahlâklı bir insan olacağımız ve çevremizdeki insanlar tarafından daha çok sevileceğimiz aşikardır.
TATİLDE, &`;CAMİLER ÇOCUK AÇACAK"
16 Haziran 2012 Cumartesi 14:19:31
Okullar tatil oldu, çocuklara gün doğdu. Öncelikle çocuklarımızın çok başarılı, az başarılı ayrımı yapmadan almış oldukları karne notları, takdir ve teşşekür belgeleri karşılığı, anne, baba ve ailenin diğer bireyleri tarafından maddi imkanlar ölçüsünde hediye verilmeli ve ya iyi motive edilmelidir.
MÜBAREK ÜÇ AYLAR HAKKINDA
04 Haziran 2012 Pazartesi 12:23:25
Öncelikle; Tüm İslam Âleminin ve Rizeli hemşerilerimin, dostlarımızın ve sevdiklerimizin mübarek üç aylarını tebrik eder, Ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah-ü teladan dilerim. Her hasenenin sevabı başka vakitte on ise, Recebi Şerifte yüzden geçer, Şâban-ı Muazzamda üç yüzden ziyade ve Ramazan-ı Mübarekte bine çıkar ve Cuma gecelerinde binlere ve Leyle-i Kadirde otuz bine çıkar.
ANA-BABAYA HİZMET
24 Nisan 2012 Salı 11:10:42
İmandan sonra birinci vazifemiz ana-babanın kalbini kırmamaktır. Anne, baba kötü olmaz fakat istisna olanlar olsa da, anne, baba ne kadar kötü olsalar da, yine her şeyin üstünde hakları vardır.
NUMUNE İNSAN OLABİLMEK İÇİN…
09 Nisan 2012 Pazartesi 11:47:30
Numune insanlar, ailesi ve çevresi tarafından örnek alınacak, İnsanlara rehber olabilecek, yol ve yordam gösterebilecek kimse demektir.
ZARARLI ALIŞKANLIKLARA KARŞI İŞ BİRLİĞİ YAPALIM
03 Nisan 2012 Salı 19:19:37
Yeşilay Rize Temsilcisi ve ayrıca uzun yıllardır haber ve köşe yazıları yazan bir yazar olarak, çevrem de ve Rize`mde başta sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler kullanan insanları görünce bir hayli huylanıp ve bir da hayli üzüntü yaşamaktayım.
ÇOCUK TERBİYESİNİN ÖNEMİ
30 Mart 2012 Cuma 11:18:24
Çocuk, ana baba elinde bizlere Allah`ın bir emaneti ve nimetidir.
KÖTÜ HUYLARDAN KURTULMANIN REÇETESİ
09 Mart 2012 Cuma 11:08:06
Güzel ahlak, ilim ve edep öğrenmekle, iyi insanlarla arkadaşlık etmekle elde edilir. Kötü ahlak da bunun tersidir. Yani cahil kalmak, edepsiz olmak, kötü insanlarla arkadaşlık etmekten hâsıl olur. Cenab-ı Hak, Peygamber efendimizi överken (Gerçekte sen büyük bir ahlak üzeresin) buyuruyor. (Kalem 4) İyi insan, iyi ahlaklı insan demektir. Dinimiz iyi huylar edinmemizi, kötü huylardan kaçınmamızı emretmektedir.
1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI BAŞLIYOR
28 Şubat 2012 Salı 13:00:41
Her yıl Mart ayının ilk haftası Yeşilay Haftası olarak bütün yurt genelinde kutlanmaktadır. Bilindiği üzere Yeşilay Haftası`nda, madde bağımlılığı, alkol, sigara ve e- bağımlılık başta olmak üzere tüm kötü alışkanlıklar konusu işlenmektedir.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3464
İzlenme 8103
İzlenme 5782
İzlenme 6534
VİDEO GALERİ
İzlenme 5414
İzlenme 5639
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu