B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

ÇAYKUR’DA 2015’DEN 2016’YA HAZIRLIK
14 Ocak 2016 Perşembe 15:06:47
Çaykur’un bölgede var olan tüm fabrikaların da, 2016 yılı yaş kampanyası hazırlıkları geçen 2015 yılının son aylarında başlatılmıştı. Bu hazırlıkların, bakım, onarım, imalat, makine, elektrik, mekanik, teknik, teknolojik, depolama, saha, çevre vs. gibi aklınıza gelebilecek bütün birim ve alanlarda belli plan ve program dâhilinde, bakımları yapılıyor, onarılıyor ve ya yenileri devreye sökülüyor.
ŞİMDİ SIRA GELDİ RİZE-ARTVİN HAVALİMANINDA
13 Ocak 2016 Çarşamba 23:54:18
Ülkemizin ve Rize’miniz maddi rakam ve çift tüplü uzunluk kilometresi olarak en büyük ve en uzun dünyada ikinci, Türkiye’de ise ilk defa yapılmış olacak olan, Ovit tünelinden sonra, Rize’mizin en önemli ikinci projesi olacak olan, Rize-Artvin Havalimanı etüt projesi çalışmaları tam gaz devam ediyor.
YETİM KIZIN HİKÂYESİ
10 Ocak 2016 Pazar 23:47:46
Ha­cı Bilal efendi, Erzurum’da yılların ma­ni­fa­tu­ra­cı­sı­dır. Bir gün 3 adam ge­lir ma­ğa­za­sı­na. Bi­ri eği­lip ku­la­ğı­na der ki: “Ha­cım, ma­hal­le­miz­de 2 ye­ti­mi ev­len­di­ri­yo­ruz. Dü­ğün mas­ra­fı­nı, ma­hal­le­li ya­pa­cak, kumaşları da, siz­den alsak.” Manifaturacı Hacı Bilal, “Haftaya evlenecek kızla birlikte gelin”! der.
BATILILARIN İSLAMİYET’E YÖNELİK DÜŞÜNCELERİ
30 Aralık 2015 Çarşamba 09:52:45
Uzun yıllar Türkiye Gazetesinde, Dış politika yazarlığı ve on yılı aşkında, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanlığı yapan, bugün bir hayli yaşı olan ( Allah uzun ömürler versin) gönül insanı, Avukat, Emekli Albay Mustafa Necati Özfatura abimizi, İstanbul’da ofisinde ziyaretimde bana, Batılıların İslam dinimize bakışı konusundaki bir makaleyi anlattıktan sonra nüshasını vermişti. Şimdi o makaleyi sizlerin bilgisine sunuyorum.
HAKİKİ MÜSLÜMAN NASIL OLUR
23 Aralık 2015 Çarşamba 23:45:40
Haki­ki Müs­lü­man; ai­le­si­ni, bü­yük­le­ri­ni, yur­du­nu ve bay­ra­ğı­nı se­ver. İn­san­la­ra kar­şı yu­mu­şak dav­ra­nır ve im­kân bul­duk­ça her­ke­se yar­dım eder. An­ne­si­ni, ba­ba­sı­nı, bü­yük­le­ri­ni sa­yar, kü­çük­le­ri­ni se­ver. Hiç kim­se­yi in­cit­mez. Te­miz­li­ğe son de­re­ce dik­kat eder. Ye­di­ği, iç­ti­ği, vü­cu­du, eş­ya­la­rı ve çev­re­si hep te­miz olur.
OVİT TÜNELİNDE IŞIĞIN GÖRNÜNMESİNE ALTI AY KALDI
22 Aralık 2015 Salı 23:48:11
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın geçen günlerde Ovit tünelinin tamamlanması noktasında yapmış olduğu açıklama, Rize ve Erzurum’da sevinçle karşılandı. Ovit tünelinin yapımına başlangıç tarihinden bu zaman kadar geçen sürede her hangi bir olumsuz gelişme yaşanmadı.
HİCRİ YENİ YILBAŞI
14 Ekim 2015 Çarşamba 12:49:40
Bugün, 1 Muharrem 1437. Hicri yeni yılınızı dualarımla tebrik eder, dualarınızı bekler, çoğunluğu uzun zamandır büyük sıkıntılar ve huzursuzluklar içerisinde bulunan, İslam Alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Allah-ü teladan diliyorum. (b.a.k.)
CUMA GÜNÜ VE CUMA NAMAZI
02 Ekim 2015 Cuma 10:46:30
Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir.
DEVLET’E VE MİLLET’E HİZMET
30 Eylül 2015 Çarşamba 16:51:39
Önce bilgilerimizi tazeleme babında, Devletin tanımını açıklayarak, siz değerli okuyucularıma bir o kadar düşündürücü, bir o kadar da örnek güzel bir menkıbe aktaracağım.
ÇAYIMIZIN YENİ KARDEŞİ STEVIA
27 Eylül 2015 Pazar 09:53:00
Çaykur tarafından, başta bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak ve sıfır kalorili şeker üretmek maksadıyla, Atatürk Çay Araştırma Ziraat Bahçesinde üç yıldır yetiştirilen ve bu yılkı 2 sürgün deneme hasadı, Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü Sn. İmdat Sütlüoğlu’nun kendi eliyle makasla gerçekleştirdiği, Stevıa’nın (Şeker Otu) hasat işlemine, Rize’de görev yapan, yazılı ve görsel basın mensupları oldukça ilgi gösterdiği.

Okunma : 107
Yorum : 0
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İYİ Parti Mansur Yavaşı Aday Gösterecek
Kulislerde, Mart 2019`da yapılacak yerel seçimler için CHP ve İYİ Parti`nin Mansur Yavaş isminde anlaştığı iddia edildi. Buna göre Yavaş, Ankara`da İYİ Parti`den aday olacak.
`Emekli maaşı 1000 TL`nin altında olanlar zam alamayacak`
Milyonlarca emekli, maaş zammı beklerken maaşı 1000 TL`nin altında olanların zam alamayacağı iddia edildi.
Sunay Akın CHP’nin adayı mı olacak? Açıklama geldi
CHP`nin Kadıköy belediye başkan adayı olacağı iddia edilen Sunay Akın konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.
Talha Uğurluer, FETÖ`den gözaltına alındı!
Tarihçi-yazar Talha Uğurluer, FETÖ`nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3593
İzlenme 8249
İzlenme 5913
İzlenme 6659
VİDEO GALERİ
İzlenme 5543
İzlenme 5772
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu