B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

YENİ ENERJİ KAYNAĞI KAYA GAZI NEDİR?
15 Eylül 2015 Salı 12:35:07
Son yıllarda petrol ve doğalgazın alternatifi olarak adından sıkça söz ettirmeye başlayan kaya gazı, 4-5 bin metre derinlikteki kaya katmanlarının arasına sıkışmış gaz anlamına geliyor. Kaya gazı sondajı, klasik petrol ve doğalgaz aramaya göre daha kolay ancak yüzde 50 oranında daha maliyetli bir iş. Türkiye`nin üretilebilir kaya gazı rezervi 1,8 trilyon metreküp. Bu rakamla Türkiye`nin 40 yıllık gaz ihtiyacı karşılanabilir.
BAŞARILI OLMANIN YOLLARI
31 Ağustos 2015 Pazartesi 12:44:12
Hayatında çok başaralı olmuş bir insan olarak bunları yazmıyorum! Fakat 50 kusur yıllık hayatımda başta insana ve tüm insanlığa faydalı olmak için, başarılı olmaya her zaman gayret gösterdim.
RİZE’NİN KOMŞUSU ARTVİN’İN CANKURTARAN TÜNELİ
26 Ağustos 2015 Çarşamba 12:26:53
On yılı aşkındır, başta ekonomisi, ulaşımı, sağlığı, ihracatı, huzuru, iş ve aş vererek, yıllar sonra kısa zamanda ülkemizin refah seviyesinin artarak güçlendiğini dünya alem görmekte ve gıpta etmektedir.
ÇAYKUR VE YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ORGANİK ÇAY TARIM PROJESİ
24 Ağustos 2015 Pazartesi 10:30:19
ÇAYKUR YK Başkanı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Türk çayının geleceği açısından çok önemli olan, Organik çay tarımı çalışmaları kapsamında bu yılın başlarına doğru, İstanbul Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile yürüttüğü, organik çay projesini kademe, kademe hayata geçirme çalışmalarında önemli mesafeler almaya başlamış oldu.
YÜREĞİMİZ HERGÜN KAN AĞLIYOR
20 Ağustos 2015 Perşembe 15:12:46
Hain, kalleş, korkak, vicdansız terör örgütü PKK, Türk tarihinin bu zamana görmediği ve yazmadığı hain tuzaklarıyla, başta Mehmetçik ve polislerimizle çatışmaya girmekten korkarak kurmuş oldukları kalleşçe tuzaklarla aylardır milletimizin güzel evlatlarına, annelerine, babalarına, eşlerine, çocuklarına, kara haberler düşürmekte, milletçe hepimizebüyük açılar yaşatmaktadırlar.
ÇAYKUR ORGANİK TARIM’DA BAŞARILI GİDİYOR
17 Ağustos 2015 Pazartesi 12:05:10
Görülen odur ki, Çayımız Rize’miz ve sahildeki bir kaç komşu illerimiz için halen ekonomik girdi olarak yerini koruyan en önemli tarım gelirimiz olarak devam edecektir. Ama dünyada ki çay tarım sistemlerindeki gelişmelere bakınca bizde de bundan böyle çayımızın bundan daha sağlıklı ve kaliteli, daha yüksek ekonomik gelir getirmesine yönelik çay tarımının kademeli bir şekilde organik tarıma geçiş olarak devam edeceği mecburiyeti görülmektedir.
BİR FİNCAN KAHVE
06 Kasım 2013 Çarşamba 16:24:27
Kahve Türkiye’ye 1545 yıllarında, Yemen Valisi Özdemir Paşa tarafından, Kânuni Sultan Süleyman Hân’a hediye olarak getirilmiştir. Süleyman Hân, iki fincan içtikten sonra, “Varın bunu ahâlimize de sunun ki, keyifleri yerine gelsin!..” irâdesini buyurmuştur. O dönemlerde Yemen’den kervanlarla çekirdek olarak getirilip, özel tavalarda kavrulduktan sonra çekilir ve daha çok kâse gibi fincanlarla içilirdi.
RİZELİLER OLARAK ÇAYIMIZI İYİ TANIMALI VE İYİ ANLATMALIYIZ
28 Ekim 2013 Pazartesi 08:48:05
Geçmişte özel sektörde yöneticilik yaparken benimde bölge koordinatörüm olan, Yönetici, yazar Hikmet Köksal bey misafirim oldu. Bana “Rize’de doğmuş ve Rize’de yaşayan birisi olarak her yönüyle çay bitkisini bana bir anlatabilir misin?” dedi. Netice olarak kendisine çayımızı bildiğim kadar anlatmaya çalıştım. Fakat Hikmet Bey, bu anlatımımı yeterli bulmadı. Çayın tarihçesini daha detaylı bilip anlatmak gerektiğine vurgu yaptı. Hikmet bey abimiz, “Rizeli herkesin Çayın başkenti olarak, Çayınızı A’dan Z’ye Rize’ye her mevsimde gelen yerli ve yabancı misafirlere, turistlere çok iyi bilerek anlatmalısınız” dedi. Ne kadar doğru söyledi!
PARTİLERDE YEREL SEÇİM HEYACANI BAŞLADI
10 Ekim 2013 Perşembe 20:05:56
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen kişilerin, YSK tarafından bu seçimlere katılacak olan siyasi partilerin yerel seçimler aday adaylığı müracaat çalışmaları ülkemizin genelinde olduğu gibi, Rize ilimiz ve ilçelerimizde de hız kazanmış bulunmaktadır.
Çocuk Terbiyesi
26 Eylül 2013 Perşembe 05:50:53
Çocuk, ana baba elinde bir emanettir. Çocukların temiz kalpleri kıymetli bir cevher olup, mum gibi, her şekli alabilir. Küçük iken, hiçbir şekle girmemiştir. Temiz bir toprak gibidir. Temiz toprağa hangi tohum ekilirse, onun mahsulü alınır. Onun için Ağaç yaşken eğilir demişlerdir. Bunun gibi çocuk da neye meylettirilirse, oraya yönelir.

Okunma : 108
Yorum : 0
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
İYİ Parti Mansur Yavaşı Aday Gösterecek
Kulislerde, Mart 2019`da yapılacak yerel seçimler için CHP ve İYİ Parti`nin Mansur Yavaş isminde anlaştığı iddia edildi. Buna göre Yavaş, Ankara`da İYİ Parti`den aday olacak.
`Emekli maaşı 1000 TL`nin altında olanlar zam alamayacak`
Milyonlarca emekli, maaş zammı beklerken maaşı 1000 TL`nin altında olanların zam alamayacağı iddia edildi.
Sunay Akın CHP’nin adayı mı olacak? Açıklama geldi
CHP`nin Kadıköy belediye başkan adayı olacağı iddia edilen Sunay Akın konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.
Talha Uğurluer, FETÖ`den gözaltına alındı!
Tarihçi-yazar Talha Uğurluer, FETÖ`nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3593
İzlenme 8249
İzlenme 5913
İzlenme 6660
VİDEO GALERİ
İzlenme 5543
İzlenme 5775
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu