B. Ali KAVALCI / TÜM YAZARLAR

ALKOL VE DİN
20 Ocak 2012 Cuma 12:16:12
Sevgili okuyucularım, Öncelikle özet olarak alkollü içeceklerin tanımını yazayım. Alkollü içecekler, ya da kısaca içki, etalon (etil alkol) içeren bir içecektir.
TUBİM RİZE PROJE ÇALIŞMASI BAŞLADI
02 Ocak 2012 Pazartesi 11:33:54
TUBİM, &`;Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi” demek.
OSMANLI`DA YEMEK KÜLTÜRÜ
27 Aralık 2011 Salı 13:33:21
Bir zamanlar, Asya`dan Anadolu`ya doğru akan Türk boyları, eski uygarlıkların mayaladığı bu topraklara Uzak Doğu`da oluşan o zengin kültürü büyük bir ustalıkla ve yol boyu, geçtikleri her ülkeden aldıkları malzemeyle zenginleştirerek taşımışlardır. Bu hareket sırasında elbette mutfak kültürüne de gereken önemi vermişlerdir.
EKONOMİYE DEĞER KATAN, RİZE`NİN YILDIZLARI VERGİ ÖDÜL TÖRENİ
30 Kasım 2011 Çarşamba 12:48:14
Geçen hafta sonu, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ve Rize Defterdarlığı beraberliğinde, 2010 yılı vergi ödül töreni ve bu törene katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı, Rize Milletvekili Hayatı Yazıcı, bakanlığının yakın gelecekte Ticari hayata önemli değişiklikler getirecek olan yeni ticaret kanunu, hal kanunu yasalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM!
17 Kasım 2011 Perşembe 15:20:29
Rize`miz ve ilçelerimizde, Amatör futbol kulüpleri başta olmak üzere belirli spor dallarında ve çok çeşitli spor branşlarındaki amatör spor kulüplerimiz, maddi imkansızlık, tesis, malzeme yetersizliği, maddi destekleyici (sponsor) bulamama vs. gibi açıl ihtiyaç duydukları giderlerini karşılayamamanın sıkıntısını yaşamaktadırlar.
RİZE &`;AKILLI KENT” OLUYOR!
16 Kasım 2011 Çarşamba 10:51:08
Kısaltılmış ismi AKOS olan, Rize &`;Akıllı Kent” Oluyor! Çalışmaları Rize Belediyesi tarafından tam gaz devam ettiriliyor.
KURBAN BAYRAMI
03 Kasım 2011 Perşembe 12:37:42
Kurban, Allah`a yakın olmak, Onun rızasını elde etmek için kan akıtmaktır. Kur`an da, Hac suresinde ki ayette, ”Onların etleri ve kanları asla Allah`a ulaşmaz. Allah`a ulaşacak olan ancak sizin, O`nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir.” (Hacc 22/36;37) denilmektedir. Yüce dinimizde kurban, sığır, koyun, keçi ve deveden birini, Kurban bayramının ilk üç gününde kurban niyetiyle kesmek demektir.
GENÇ ÖĞRENCİ VE AİLELERİNİN DİKKATİNE!
25 Ekim 2011 Salı 14:39:50
Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz milyonlarca gençlerimiz, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılına başladılar. Yeşilay Cemiyeti olarak tüm öğrencilerimize başarılar, ailelerine de, Allah`tan maddi ve manevi kolaylıklar diliyorum. Ancak Yeşilay Gönüllü Temsilcisi olarak kendilerini bekleyen tehlikeler karşısında birçok endişelerimizin olduğunu ifade ederek, bu tehlikeleri sıralayıp, ilgili resmi birimlerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz çok dikkat etmesi gereken tedbirler noktasında, Yeşilay Temsilcisi olarak gözlem ve bilgilerimi aktarmayı bir vazife sayıyorum.
CHURCHİLL`İN VASİYETİ
04 Temmuz 2011 Pazartesi 11:11:36
İngiltere siyasi tarihinde iz bırakan ve 20. asra damgasını vuranlardan biri de İngiliz devlet adamı ve savaş yazarı Winston Churchill`dir. 1940–1945 yılları arasında başbakanlık da yapan Churchill, İkinci Dünya Savaşında Roosevelt ve Stalin ile dünyayı aralarında taksim etti.

GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Istanbul`a Ocaklı Başkan
Ülkü Ocaklarından yetişen Okan Ertorun MHP İstanbul il başkanlığına aday oldu
Hollanda Seçimlerinde Türklerin Partisi DENK 3 Milletvekili Çıkardı
Hollanda`da yapılan seçimlerde, İşçi Partisi`nden ihraç edilen Türklerin kurduğu DENK partisi, 3 milletvekilliği elde ederek seçimin asıl kazananı oldu. Türkleri ihraç edilen parti ise sandıkta büyük hüsran yaşadı.
Yeni Ford Kuga İle Harekete Geç
Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuluyor.
 -1982 Anayasasına verilen “evet” ile bu günkü “evet” arasında siyah ile beyaz arasındaki fark gibi fark var
-Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Rize şube Başkanlığına seçilen Recep Taylan ilk röportajını gazetemize verdi. Taylan, Rize için ve Rize’nin sorunları için kolektif bir çalışma ile bütün kurumlarla ortaklaşa bir çalışma yapacağını ifade etti.
FOTO GALERİ
İzlenme 3352
İzlenme 8003
İzlenme 5687
İzlenme 6448
VİDEO GALERİ
İzlenme 5302
İzlenme 5539
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Rize Toplu Mesaj - Ajans53 Sigorta - Rize Kız Öğrenci Yurdu