Ercüment Şahin Çervatoğlu / TÜM YAZARLAR
İsmini koyamadığımız acılar umutlar ve meci
31 Ocak 2020 Cuma 00:55:54
Yeni bir yıla yeni umutlarla girdik. Yeni yıl gelirken hepimiz umutlanırız. Ama bir günde değişen bir şey olmaz sadece değişen takvim yaprağında koca bir yıl olur.
Kadın yaşam özgürlük(2)
28 Aralık 2019 Cumartesi 01:26:50
Artık yeter. Değişmeli bu gidiş ve bu düzen. Kızımızın özgürlükleri neden oğlumuzun özgürlüklerinden daha geridir. Biz vahşi miyiz? Yoksa üretim ilişkilerini ellerimizde tutarak, kadınımızı yok sayarak insan olmaktan uzaklaşmaya mı başladık? Kadınlarımızı sadece cinsel meta olarak mı görmekteyiz? Yeter artık kadınlarımıza yapılan zulüm.
Kadın yaşam özgürlük
20 Aralık 2019 Cuma 02:08:58
Kadınlarımızın hayatına uzanan eller kırılsın. Daha ne kadar susacağız ve sessiz kalacağız. YETER ARTIK! Adı Özgecan, Gülenda, Ceren, Gülnur, Tuğba, Zehra, Emine, ... uzadıkça uzuyor.
Zuğa eğitim meci ve eğitimeci / 2
14 Aralık 2019 Cumartesi 01:20:28
Çocuklar, geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir.” Mustafa Kemal Atatürk Çocuklarımızı nasıl bir eğitimle şekillendireceğimizi, onları nasıl dönüştüreceğimizi iyi çözümlememiz gerekmiyor mu?
Zuğa eğitim meci ve eğitimeci/1
14 Aralık 2019 Cumartesi 01:19:31
Zuğa bizim dilimizde Deniz. Uçsuz bucaksız olmasa bile sınırları çizilmiş olsa bile özgürlüğümüzün, pratikliğimizin, hızlı davranışımızın anında köpürmemizin simgesi olan heybetli dalgalı ama sakin Karadeniz’imiz.
Yangın Yeri ve Hüznün Umudu
05 Aralık 2019 Perşembe 01:18:08
İlçemden yola çıkarak ufak bir analiz yapmak için yola çıktığımda karşılaştığım tablo biraz ürküttü ama yanılmadığımı gördüm. Yerel seçimlerden sonra yedinci ayımızı tamamlıyoruz. Bu süreç içerisinde en çok işsiz kardeşlerimizin iş talepleri ile karşılaştık. Bu küçük ilçemde bile çoğu üniversite mezunu kardeşlerimizin işsiz olduğunu gördük.
Fındıklı’da Altı Ay
05 Aralık 2019 Perşembe 01:16:17
Fındıklı Belediyesi olarak altı aylık bir dönemi geride bıraktık. 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra ülkemizde yaşanmış olan demokrasi krizi nedeniyle seçimler ancak 24 Haziran tarihinde tamamlanmış oldu.
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Tek çare savunma sisteminde! Peki, hangi besinleri yemeli
Türkiye`yi de etkisi altına alan Koronavirüs tehlikesine dikkat çeken uzmanlar, hastalık için korunma önlemlerine dikkat edilmesi kadar bağışıklık sistemimizin de güçlendirilmesinin önemini vurguluyor. İşte Koronavirüse kalkan olup bağışıklık sisteminizi güçlendirecek o besinler...
Türkmenistan`da şu ana kadar Kovid-19 vakası görülmedi! İşin sırrı üzerlik bitkisi mi?
Koronavirüs salgını dünya genelinde birçok ülkeyi esir alırken Türkmenistan`da henüz kayıtlara geçen bir vaka olmadı. Ülkede Devlet Başkanı Berdimuhammedov, salgınla mücadelede üzerlik bitkisinin önemine vurgu yapıyor.
Koronavirüs çalışmaları Sağlık Bakanlığı`nca onaylanan Türk profesör ilaç için tarih verdi
Koronavirüs tedavisiyle ilgili klinik çalışmalarına Sağlık Bakanlığı`nca onay verilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, iyileşmiş hasta kanıyla tedavide umut veren açıklamalarda bulundu. Ovalı, "Onaylı olan immün plazmamızın önümüzdeki hafta Türkiye`de dağıtımına başlanacak. Ürünümüzün hastalar üzerinde çok önemli, hayat kurtarıcı etkileri olacak" dedi.
Muharrem İnce`den Erdoğan`a: İnsanlar seni 100 yıl unutmayacaklar!
CHP’li Muharrem İnce, yardım toplayan CHP`li belediyelere tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a tepki gösterdi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihaleleri erteledi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yapılacak işlere daha fazla kaynak aktarabilmek için salgınla mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihalelerin ertelendiğini duyurdu.
Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Sağlık Sistemimizi Güçlendirecek Önerilerde Bulundu
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sağlık sistemimizi güçlendirecek önerilerde bulundu “Şehir Hastanelerinin anlaşmaları iptal edilsin, askeri hastaneler ve Hıfzıssıhha enstitüsü yeniden açılsın”
 Rizespor Muhabiri Ahmet Mesut Yılmaz
*Şenol Birol Klasını konuşturdu *Ümitsizliğe kapılmak için vakit erkendi *İkinci yan sahada bambaşka bir Rizespor vardı Eski Başbakan Ahmet Mesut Yılmaz’ın kaleminden Rizespor
 TÜMBİAD Genel Başkanlığına Mehmet Hüsrev seçildi
TÜMBİAD (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği) Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. TÜMBİFED Genel Başkanı Cemil Bilge`nin de katıldığı toplantıda TÜMBİAD Genel Başkanlığına seçilen Mehmet Hüsrev görevi devraldı.
Babacan’ın partisiyle ilgili sıcak gelişme: İsmi ve kurucular kurulu belli oldu
Eski AKP`li bakanlardan Ali Babacan’ın liderliğindeki Demokasi ve Atılım Partisi’nin kuruluş dilekçesi bugün resmen İçişleri Bakanlığı’na verildi. Kısaltması “DEVA” olarak belirlenen partinin kurucular kurulu listesi de açıklandı. Listede AKP’li eski bakan ve milletvekillerinin yanı sıra, çok dikkat çeken isimler de yer aldı.
FOTO GALERİ
İzlenme 4062
İzlenme 8652
İzlenme 6284
İzlenme 7060
VİDEO GALERİ
İzlenme 6596
İzlenme 6793
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi - Ovit Otel