Ercüment Şahin Çervatoğlu / TÜM YAZARLAR
Kadın yaşam özgürlük(2)
28 Aralık 2019 Cumartesi 01:26:50
Artık yeter. Değişmeli bu gidiş ve bu düzen. Kızımızın özgürlükleri neden oğlumuzun özgürlüklerinden daha geridir. Biz vahşi miyiz? Yoksa üretim ilişkilerini ellerimizde tutarak, kadınımızı yok sayarak insan olmaktan uzaklaşmaya mı başladık? Kadınlarımızı sadece cinsel meta olarak mı görmekteyiz? Yeter artık kadınlarımıza yapılan zulüm.
Kadın yaşam özgürlük
20 Aralık 2019 Cuma 02:08:58
Kadınlarımızın hayatına uzanan eller kırılsın. Daha ne kadar susacağız ve sessiz kalacağız. YETER ARTIK! Adı Özgecan, Gülenda, Ceren, Gülnur, Tuğba, Zehra, Emine, ... uzadıkça uzuyor.
Zuğa eğitim meci ve eğitimeci / 2
14 Aralık 2019 Cumartesi 01:20:28
Çocuklar, geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir.” Mustafa Kemal Atatürk Çocuklarımızı nasıl bir eğitimle şekillendireceğimizi, onları nasıl dönüştüreceğimizi iyi çözümlememiz gerekmiyor mu?
Zuğa eğitim meci ve eğitimeci/1
14 Aralık 2019 Cumartesi 01:19:31
Zuğa bizim dilimizde Deniz. Uçsuz bucaksız olmasa bile sınırları çizilmiş olsa bile özgürlüğümüzün, pratikliğimizin, hızlı davranışımızın anında köpürmemizin simgesi olan heybetli dalgalı ama sakin Karadeniz’imiz.
Yangın Yeri ve Hüznün Umudu
05 Aralık 2019 Perşembe 01:18:08
İlçemden yola çıkarak ufak bir analiz yapmak için yola çıktığımda karşılaştığım tablo biraz ürküttü ama yanılmadığımı gördüm. Yerel seçimlerden sonra yedinci ayımızı tamamlıyoruz. Bu süreç içerisinde en çok işsiz kardeşlerimizin iş talepleri ile karşılaştık. Bu küçük ilçemde bile çoğu üniversite mezunu kardeşlerimizin işsiz olduğunu gördük.
Fındıklı’da Altı Ay
05 Aralık 2019 Perşembe 01:16:17
Fındıklı Belediyesi olarak altı aylık bir dönemi geride bıraktık. 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra ülkemizde yaşanmış olan demokrasi krizi nedeniyle seçimler ancak 24 Haziran tarihinde tamamlanmış oldu.
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Bir Eskici Ve Uslanmaz Rize Tarihi Müptelası
Rize ilinin geçmişine dair araştırmalar yapan Fatih Sultan Kar’ın kentin hafızasına katkı sağlayacak Bir Zamanlar Rize isimli prestij kitabı yayınladı. Az sayıda baılan kitap bir koleksiyon özelliği taşıyor.
Bir Zamanlar Rize İsimli Prestij Kitap Beğeniyle Karşılandı
Rize’nin tarihi güzelliklerini ortaya koymak, Rize için bir kent belleği oluşturmak gayesiyle daha önce kitap çalışmaları yapan, fotoğraf sergileri hazırlayan Fatih Sultan Kar’ın kentin hafızasına katkı sağlayacak
 Unutulan Yollar Ve Hikâyeleri Yusufeli
Yusufelili tanınmış Şair-yazar Cemil AYTEKİN’in ‘Unutulan Yollar Ve Hikâyeleri Yusufeli’ isimli kitabı, Yusufeli Belediyesi yayınları arasında yerini aldı. Kültürel belediyecilik alanında çıkardığı eser ve yaptığı çalışmalarla hem yayın hayatına hem de yöre kültürüne önemli hizmetlerde bulunan Yusufeli Belediyesi,” Unutulan Yollar ve Hikâyeleri Yusufeli” adlı eseriyle de bu özelliğini korumaya devam ediyor.
 Rizespor’da aile ortamı var
Çaykur Rizespor’un savunma oyuncusu Montassar Talbi, “Ligin ilk yarısında çok fazla puan kaybı yaşadık. Ligin 2’nci yarısında orta sıralar için mücadele edeceğiz” dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3953
İzlenme 8571
İzlenme 6208
İzlenme 6976
VİDEO GALERİ
İzlenme 6425
İzlenme 6621
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi - Ovit Otel