ÇAYKUR RİZESPOR LİGDE KALACAKTIR

27 Şubat 2020 Perşembe 10:29 tarihinde yayınlandı 647 defa okundu
Recep Ali AKSOYLU Tüm Yazıları

İlk yarıyı 20 puanla 12.sırada tamamlayan Çaykur Rizespor göreceli olarak düşme potasının uzağında görülüyordu. Görülebilirdi, zira alttaki takımlar 10, 12 puan düzeyinde idiler.

Ligin ikinci yarısında 24 puanla 14.sıradayız. Sadece İKİ basamak gerilemişiz ama diptekilerle puan farkımız kapandı gibi. Biz 5 müsabakada 4 puan alabilmişken yeşil mavililerin altındakiler ciddi puanlar topladılar. Göztepe ve Antalya 11’er, Gençlerbirliği 9, Ankaragücü 8, Antep 7, düştü denilen Kayseri bile 6 puan Çaykur Rizespor, Malatya, Kasımpaşa ve Denizlisporla beraber ikinci yarıya en kötü başlayan takımlar oldu.

Göztepe ile oynanacak erteleme maçı ile beraber kaldı 12 hafta.

İçerde Alanya, Galatasaray, Denizli, Kayseri ve Malatya ile oynayacağız. Dışarda da Göztepe, Trabzon, Fenerbahçe, Ankaragücü, Antalya, Konya ve Kasımpaşa ile

Ligde kalmak için 36 puanı aşmak gerekecek diye düşünüyorum. Bu da demek ki en az Çaykur Rizespor’un 12 puana ihtiyacı var, ligde kalabilmek için .
İçerde oynayacağımız Denizli, Kayseri ve Malatya’yı normal koşullarda yenmemiz gerek. Yine rakip pozisyonda olan Konya, Ankaragücü ve Kasımpaşa deplasmanlarından puan çıkarabiliriz. Bu müsabakalardan gelecek puanlarla ligde kalabiliriz.

Mümkün mü?

Mümkün. Hatta daha fazlası da olabilir. Ama oynadığımız futbol güven, keyif, umut vermiyor. 

Bu safhada camiaya düşen kalan haftalarda 12-15 puanın alına bilinmesi için takıma destek olmak. Evet, Kartal’lar beklentiyi karşılamaktan uzak olabilir ama bu kentin tek vitrini Çaykur Rizespor.