Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Zuğa eğitim meci ve eğitimeci / 2
14 Aralık 2019 Cumartesi 01:20:28
Çocuklar, geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir.” Mustafa Kemal Atatürk Çocuklarımızı nasıl bir eğitimle şekillendireceğimizi, onları nasıl dönüştüreceğimizi iyi çözümlememiz gerekmiyor mu?


 

 

Eğitim sisteminin çocuğun kişiliğinin, yaratıcılığının oluşmasında, öğrenme sürecinde, yeteneklerinin ortaya çıkmasında ne kadar önemli olduğu yadsınamaz bir gerçek. Çocuklarımız geleceğimiz ise geleceğimizde aydınlık bireylerin yetişmesi, bilimin ve tekniğin halkının hizmetine sunulması eşit demokratik bir ortamda özgürlüklerimizin engellenmemesi için bugünden çalışma görevi hepimizin. Tüm çocuklarımız toplumun birer geleceği ise o çocuk sadece anne babanın değil, dede, babaanne veya anneannenin, amcanın, teyzenin, dayının, köyün, kasabanın, toplumun ve kısacası ülkemizin insanlığındır. O da bizim geleceğimizdir. “

 

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar Oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında Dünyayı çocuklara verelim Kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi Hiç değilse bir günlüğüne doysunlar Bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı Çocuklar dünyayı alacak elimizden Ölümsüz ağaçlar dikecekler” Nazım Hikmet

 

EĞİTİMECİ ile yola çıkışımızın ardından çocuklarımızın geleceği için Belediyemiz öncülüğünde bir eğitim kooperatifi kurulmuş olup bölgede bilimsel, laik, demokratik ve çağdaş bir eğitim verebilmek adına adımlar atmaya başladık. ZUĞA ÇAĞDAŞ EĞİTİM Kooperatifimizin kuruluşunu tamamlayarak çalışmalara başladık. Bu çalışmalarda hepimize ihtiyaç var MECİ kültürü ile katılmak isteyenlere kapılarımızı açtık. Kooperatifimizin görevi ulusal eğitim sistemimizin ilke ve amaçları doğrultusunda çağdaş, evrensel, laik, bilimsel eğitim ve barındırma olanakları sunmak, bu çalışmaların sürekliliğini ve gelişimini güvence altına almak, öğrenci, veli ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlamak, kurumumuzun işlevini, güvenilirliğini ve saygınlığını artırmaktır.

 

Geleceğin aydınlık Türkiye`sine çağdaş, ilerici, laik, demokrat, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı aydın insanlar, adalet duygusuna sahip, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, doğal yaşam alanlarına ve çevreye duyarlı, eşit, özgür düşünen bireyler yetiştirerek katkıda bulunmaktır. Sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek toplumun eğitim konusunda bilinçlenmesine ve duyarlı hale gelmesini sağlamak amacıyla;

 

Çağdaş eğitim - öğretim ve yan kurumlarını açmak ve işletmek. Kuruluş felsefemize uygun, başarılı ve gereksinimi olan daha çok sayıda öğrenciyi okutmak, barındırmak ve hayata atılmalarına yardımcı olmak. Öğrencilerimize, velilerine, personelimize, üyelerimize ve konuyla ilgili çevremize yönelik eğitsel, sosyal ve kültürel etkinlikler yaparak felsefemizi benimsetmek. Amaçlarımızın gerçekleşmesi için ulusal düzeyde politikalar üretmek, gerektiğinde benzer amaçlı kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmak. Kurumsal yapımızı iyileştirmek, geliştirmek ve güncelleştirmek. Finansman gücümüzü arttırmak ve sürekli kılmak hedefimiz olacaktır. Bu amaca ulaşmak için ilkelerimizin birkaçını sayarsak;

 

Eğitimde olanak ve fırsat eşitliğini savunarak Atatürk ilke ve devrimleri ışığında öğretim birliğini tesis edebilmektir. Bilimsel ve laik eğitimi temel alarak ticari amaç gütmeksizin örnek eğitim – öğretim kurumları oluşturabilmektir. Temel ilke olarak eğitim hizmetlerinin ticarileşmemesini hedefleyerek öğrenci yurtları açabilmek, yoksul ve çalışkan öğrencilerin kurumlarından ücretsiz yararlandırılmasını sağlayabilmektir. Kurumlarının işleyişinde ve yönetiminde demokratiklik ilkesi uygulamaktır.

 

Sen Yoksan Bir Eksiğiz. (Çocuklarımızın aydınlık geleceği için herkesi, bölgemizde bir ilk olacak olan Zuğa Çağdaş Eğitim Kooperatifine üye olmaya ve omuz vermeye çağırıyoruz.)

Bu Yazi 139 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
» Kadın yaşam özgürlük(2) 28 Aralık 2019 Cumartesi 01:26:50
» Kadın yaşam özgürlük 20 Aralık 2019 Cuma 02:08:58
» Zuğa eğitim meci ve eğitimeci/1 14 Aralık 2019 Cumartesi 01:19:31
» Yangın Yeri ve Hüznün Umudu 05 Aralık 2019 Perşembe 01:18:08
» Fındıklı’da Altı Ay 05 Aralık 2019 Perşembe 01:16:17
GÜNÜN YAZARLARİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 Bir Eskici Ve Uslanmaz Rize Tarihi Müptelası
Rize ilinin geçmişine dair araştırmalar yapan Fatih Sultan Kar’ın kentin hafızasına katkı sağlayacak Bir Zamanlar Rize isimli prestij kitabı yayınladı. Az sayıda baılan kitap bir koleksiyon özelliği taşıyor.
Bir Zamanlar Rize İsimli Prestij Kitap Beğeniyle Karşılandı
Rize’nin tarihi güzelliklerini ortaya koymak, Rize için bir kent belleği oluşturmak gayesiyle daha önce kitap çalışmaları yapan, fotoğraf sergileri hazırlayan Fatih Sultan Kar’ın kentin hafızasına katkı sağlayacak
 Unutulan Yollar Ve Hikâyeleri Yusufeli
Yusufelili tanınmış Şair-yazar Cemil AYTEKİN’in ‘Unutulan Yollar Ve Hikâyeleri Yusufeli’ isimli kitabı, Yusufeli Belediyesi yayınları arasında yerini aldı. Kültürel belediyecilik alanında çıkardığı eser ve yaptığı çalışmalarla hem yayın hayatına hem de yöre kültürüne önemli hizmetlerde bulunan Yusufeli Belediyesi,” Unutulan Yollar ve Hikâyeleri Yusufeli” adlı eseriyle de bu özelliğini korumaya devam ediyor.
 Rizespor’da aile ortamı var
Çaykur Rizespor’un savunma oyuncusu Montassar Talbi, “Ligin ilk yarısında çok fazla puan kaybı yaşadık. Ligin 2’nci yarısında orta sıralar için mücadele edeceğiz” dedi.
FOTO GALERİ
İzlenme 3953
İzlenme 8571
İzlenme 6208
İzlenme 6976
VİDEO GALERİ
İzlenme 6425
İzlenme 6621
UZMAN GÖRÜŞÜ
Rizehaber.Org sadece internet üzerinden yayin yapmaktadir. Tüm Haklari Sakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Rizedeyiz.Com © 2008 | Yazılım : Rizedeyiz Bilgi İşlem - Pazar Gazetesi - 10 Mart Gazetesi - Ovit Otel